Setari Cookie-uri

Codul bunelor manere pi net!

stand azi si contempland maretia listei de prieteni si in urma unor dialoguri private, am facut o scurta comparatie. ceea ce m-a socat era numarul prieteniilor neacceptate sau sterse, care era de vreo 5 ori mai mare ca lista de prieteni. oau, de ce!!!?
viata virtuala nu difera prea tare de cea reala. si aici ca si acolo, ne supunem unor legi , uneori nescrise, legi de bun simt , politete si buna crestere. asa ca , sa purcedem!!!
strict legat de acest siteu, kudika, este faptu' ca poti cere prietenia cuiva, sa-ti faci o lista bogata , ca apoi sa te lauzi la prieteni ca: uite domne' ce cunoscut sunt eu!

1. lista de prieteni. atunci cand ceri o prietenie, incearca sa trimiti un mesaj de salut. vei avea mai multi sorti de izbanda daca te-ai limita doar la a clicai botonu' de pretenie!
off, din pacate, asta-i principalu' motiv de refuz si stergere a prieteniilor. in cazu mieu!

va astept cu alte si alte reguli. de aci , de pe mess, ceea ce va deranjeaza , ceea ce credeti ca ar trebuii sa cunoasca lumea.
plus comentarii!


p si s : stiu, nu e despre sex, da' macar sa incercam sa sensibilizam oamenii. olecutza politete nu face sa cada ceru' peste noi.

Postat pe 24 Septembrie 2008 21:29
nu suport barbatii care ies la agatat...si mai si insista mult si des...

Postat pe 24 Septembrie 2008 21:47
ce-i drept, asa e. Sunt de acord cu amandoi
amme22
Postat pe 24 Septembrie 2008 21:49
De la: inocica, la data 2008-09-24 21:47:52nu suport barbatii care ies la agatat...si mai si insista mult si des...


ai optiunea de a-i baga in ........., atunci cand simti asa ceva!
cred ca trebuie inventat botonu' de bagat sau scos :P
cand cineva te supara cu insistentele, clic , si un mesaj automat se trimite cu un mesaj de genu' : sa ma .....biiiiiiiiiiiiip!

Postat pe 24 Septembrie 2008 21:52
nu ma ca ma spurca....

Postat pe 24 Septembrie 2008 21:55
o alta situatie care m-a...socat, as spune, e atunci cand am acceptat o prietenie fara a fi curios de ce o cere! am dat clic pe botonu' accept si am asteptat. o zi......o saptamana.....doua saptamani...... cand am vazut ca nu zice nica', am sters. ca apoi sa primesc mesaj, ca de ce am sters , ca ce mi-a facut de am sters. i-am raspuns : nimic!

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:04
poate era mai timida.... eu am patit o chestie draguta...chiar mi-a placut...am primit un mesaj in care mi se cerea acceptul de a mi se cere prietenia..

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:06
eu ce sa zic....................am fost stearsa......am bagat.............dar sincer vb doar cu 7 pers din kudika.............restul....dumnezeu cu mila..............nu am schimbat vb decat pe forum.............

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:09
hai sa iti spun cv dl geo...............poti sa fii manierat nu numai in privat............poti sa saluti pe toata lumea pe un topic(unde stii ca intra pers care totusi postezi impreuna).............nu totul se rezuma la privat..................sincer

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:12
De la: inocica, la data 2008-09-24 22:06:55poate era mai timida.... eu am patit o chestie draguta...chiar mi-a placut...am primit un mesaj in care mi se cerea acceptul de a mi se cere prietenia..

si ti s-a parut ciudat mesajul intrebator?
nu de alta, dar sa stiu daca eu sunt o ciudata, fiindca si eu obisnuiesc sa cer permisiunea de a apasa botonu cu pricina
googoodoll
Postat pe 24 Septembrie 2008 22:17
nu tocmai spuneam ca mi-a placut..si persoana care a intrebat mi-a devenit draga din prima...

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:21
De la: heaven_gate, la data 2008-09-24 22:09:35eu ce sa zic....................am fost stearsa......am bagat.............dar sincer vb doar cu 7 pers din kudika.............restul....dumnezeu cu mila..............nu am schimbat vb decat pe forum.............


da cu mine ce aveti ma????

ha???

geo subscriu si eu la ceea ce spui tu acolo
ino de acord cu tine...
celia.... e bine macar ca schimbati vorbe pe forum ce zici de impresionanta lista de ... 2400si ceva de prieteni????

asa pt concurs...

deh eu ce sa zic... am o lista luuuunga de asteptari pt ca sincera sa fiu imi e lene sa dau accept...
sincer si la obiect pana caut sa clicacesc prin lista aia de asteptare la accept ma apuca nervii si acolo sa zaca ... pana imi vine cheful iar...

cat despre comunicatii... geo .... sistematic fac curat in lista.....
cam o data pe luna ... butonez ma uit la profil ...ma gandesc si ... sterg sau mai las.... de aceea acei 63 de prieteni ii vad si comunic cu majoritatea cel putin o data la saptamana....

buuun ca am lamurit asta
vreu sugestii pt manualul de utilizare forum kudika
pana acum... regulament de ordine interioara... esti mebru nou pe forum si n-ai scrtis nici un comentariu nu te apuca sa te faci patron de topic ...te vei alege doar cu rautati nu de alta dar orice ti-ar fii trecut prin tartacuta s-a discutat deja. alege orice subiect vrei comenteaza ... si pe urma mai vedem...

nu scrie cu caps lock decat daca simti nevoia imperuoasa sa tipi la cineva
sau daca ai ceva de subliniat
nu folosi emoticoanele de mii de ori in acelasi mesaj ca ma disperi si altceva nu mai vad decat maimutoi saraid sau belind ochii la mine (aici tre sa recunosc deja incep sa ma controlez si eu)
buu si mai sunt cateva

mmmmoooooaaaammmaaaa cat am scris
asta e o alta regula
scrie scurt si la obiect
valabil si pt caterinca si pt seriozitati....
sugestii ceva????

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Septembrie 2008 22:22
pe mine ma deranjeaza mesajele (de la barbati evident) in care mi se cere id-ul de mess
eu nu cred ca asta e un site de matrimoniale,dar unii saracii...nimeresc pe aici vad ca e plin de femei si ce zic "hai sa ma lipesc si eu''

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:23

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:24
eu am dat id la o singura pers barbat pe acest site...........si asta ca am avut incredere in el si.........ca e casat cu capul pe umeri...........fete doar 2 stiu id meu

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:25
codul bunelor maniere nu e doar sa trimiti saluturi in privat...........daca sal pe forum interactionez cu anumite pers pe care le ai in lista ...mi se pare de ajuns..............cum ar fi la toti din lista sa dau in privat sall................pai m-ar lua groaza...........k poate la cativa care crezi ca merita dar nu am facut-o.................ca sunt lenesa ........asta nu inseamna ca nu apreciez ceea ce posteaza ..........

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:27
s-a notat.... nu cere id-ul din prima ca tzaranul...asteapta sa comunice fata cu tine ..(gluuuma)
barbatii casatoriti in general sunt luati ca fiind seriosi..


aaaa celia am o veste proasta sa iti dau... unul care mi-a zis in fata ca e casatorit dar vrea si extra....deeeci cum ramane cu regula asta?????
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Septembrie 2008 22:28
pupi celia

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:28
omg ! ce ordinar!!!!! cum sa iti zica pe fata asa ceva???? nu i-ai tras un pumn in gura?

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:29
pupi lari ...................dar eu vb de altcv care e mai de mult pe acest site...............bn ca acum nu mai e in lista mea.............pt ca nu am fost amabila sa il sal privat...................dar in id este.............ma rog............ai dreptate..........dar eu vb de.....

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:30
ema draga...o alta regula ar fi...cere-i voie initiatorului topicului sa fii (asta daca topicul e serios si nu incitant)

Geo..ne dai voie sa-ti folosim topicul?

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:30
papauasuleeeee !!!
unde esti mai mami???

auzi ce zice ino
te roog frumos sa imi dai voie sa cer idei pt manualul de utilizare al forumului... ma laaaasi????

aaa larisa vb foarte serios , am ramas interzisa.... si cand in acel nenorocit incident cu... tentativa umanoida... am spus ca am arhivele de mess sa dovedeasca ceea ce spun am vb serios dar asta nu inseamna ca sunt tampita sa imi fac viata personala publica ...ce Dumnezeu nu sunt vreo vedeta otv-ista...

in schimb.... este permisa ironia... chiar si crearea cuvintelor spre delectarea celor care vb pe respectivul topic....

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Septembrie 2008 22:37
De la: heaven_gate, la data 2008-09-24 22:30:31pupi lari ...................dar eu vb de altcv care e mai de mult pe acest site...............bn ca acum nu mai e in lista mea.............pt ca nu am fost amabila sa il sal privat...................dar in id este.............ma rog............ai dreptate..........dar eu vb de.....



stiu celia , vorbesti de mine! nu intru in amanunte


evident doamna mea draga. desii este o regula nescrisa, o incalc de fiecare data si imi fac mea culpa

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:37
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-09-24 22:37:04papauasuleeeee !!!
unde esti mai mami???

auzi ce zice ino
te roog frumos sa imi dai voie sa cer idei pt manualul de utilizare al forumului... ma laaaasi????

aaa larisa vb foarte serios , am ramas interzisa.... si cand in acel nenorocit incident cu... tentativa umanoida... am spus ca am arhivele de mess sa dovedeasca ceea ce spun am vb serios dar asta nu inseamna ca sunt tampita sa imi fac viata personala publica ...ce Dumnezeu nu sunt vreo vedeta otv-ista...

in schimb.... este permisa ironia... chiar si crearea cuvintelor spre delectarea celor care vb pe respectivul topic....




ema , ai punctat foarte bine cateva din regulile nescrise ale acesti siteu.
chestia cu exagerarea emoticoanelor este........parfum!

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:39
mersi Geo..domn ca intotdeauna...

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:40
mda..........dl geo................asa e cum spui tu......si dc nu intri in amanunte?..............

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:50
evident ino te indoiai cumva??????

hmmm mai geo dragule esti o comoara la casa kudicistelor.
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Septembrie 2008 22:50
De la: heaven_gate, la data 2008-09-24 22:50:11mda..........dl geo................asa e cum spui tu......si dc nu intri in amanunte?..............



pentru ca niciodata nu transfer discutia din privat , pe forum!
invers da. ca o continuare.

chiar, chestia cu discutiile pe privat. este preferabil sa ramana in privat. o alta gaselnita a oamenilor!

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:57
corect... regula de bun simt...
vrei sa injuri pe cineva??? fa-o pe mesaje private nu pe forum in vazul tuturor.
aaa si daca chiar nu te poti abtine... se accepta limbajul gen "bad pitzi" adica ironii fine si de bun gust cu substrat ..ai ceva de spus ...scrie pe blog si pune link pe forum asa numai cine e interesat de discutie se va baga in seama restul..... vor trece la alt subiect....
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Septembrie 2008 23:01
tu nu transferi discutia din privat pe forum?...................sau eu?................daca te referi la mine te inseli..niciodata nu am postat ce am primit pe privat...............

Postat pe 24 Septembrie 2008 23:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rac-Sagetator? 4 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:31
Relatia mea cu adminul forumului 23 De la: kudika_nikole 11 Ianuarie 2012 00:54
In cautarea unei relatii serioase 72 De la: laurvy26 14 Iunie 2011 23:13
prieteni adevarati 29 De la: kudika094010 15 Decembrie 2009 19:00
durereeee help 21 De la: kudika_980112 15 Martie 2015 17:52