Setari Cookie-uri

femeia perfecta?

Depinde de ochii care ne privesc.Poti fi afurisita si iubitul tau sa te vada femeia perfecta.Mie m-i s-a intamplat sa stau cu un baiat si la inceputul relatiei sa imi spuna k ii place de mine k sunt linistita si intelegatoare, ca nu ma crizez cand nu ma suna chiar dc a promis k suna si multe altele.Imi spunea k sunt exact opusul fostei lui prietene si ca se bucura k m-a intalnit.Inainte sa ne despartim a inceput sa-mi reproseze k nu sunt k fosta lui iubita.Eu nu incerc sa devin o femeie perfecta si o sa raman asa cum a fost si pana acum pt k eu ma simt bine asa si cine o sa ma cunoasca si o sa ma placa asa cum sunt probabil k o sa ma vada si perfecta
mirela_elena02
Postat pe 2 Octombrie 2008 14:06
nu exista perfectiune. tocmai imperfectiunea e interesanta..si poate fi privita intr-un sens bun.
florieppel
Postat pe 2 Octombrie 2008 14:28
Va rog ,va implor sa-mi dea si mie cineva definitia femeii perfecte(sau a barbatului perfect)
donttouch
Postat pe 2 Octombrie 2008 14:57
nu exista femeia perfecta si barbatul perfect ca definitie generala!
perfect este acela pe care il iubim nu?
sau noi asa il vedem..
fiecare vede perfectiunea in felul lui!
eu cred ca important e sa fii tu insati si sa nu ti furi caciula singura!
poti fi perfecta pentru cineva doar ca sa-i fii pe plac..dar pentru cit timp?
fii tu insati fara sa renunti pentru el la ce e important pentru tine!nu ti fura caciula singura incercind sa fii perfect pentru cineva si purtindu te tu altfel decit esti in realitate!cred ca este cea mai mare greseala!cel ce te iubeste trebuie sa te iubeasca pentru tine insati...
asta nu inseamna ca o sa te iubeasca cu parul nespalat unghiile murdare si miros"fruumos" nu?
alinadanielalazar
Postat pe 2 Octombrie 2008 15:55
barbatii sunt de parere ca femeia perfecta e cea care nu-ti cere sa-i faci complimente..hehehe.oricum prietena lor cea mai buna este berea.
xxelena85
Postat pe 2 Octombrie 2008 17:07
de ce iti doresti ...schimbarea?....doar s-a indragostit de cea care ai fost si pina acum...
ninushk
Postat pe 2 Octombrie 2008 17:26
Nu exista om perfect...suntem imperfecti si tocmai de aceea ne potrivim cu unii " imperfecti ca noi" iar cu altii nu. Eu zic sa cauti acel om "imperfect " si sa ramai asa cum esti.
KIss
axyalexya
Postat pe 2 Octombrie 2008 17:45
Iar pt masculul feroce ray ....cred ca ar trebui sa facem import de virgine pt k tu le-ai "terminat" pe toate.
cred k singura t.r.f.a esti tu dar esti " prea plin de tine" ( asta k sa fiu delicata ) k sa vezi asta.
axyalexya
Postat pe 2 Octombrie 2008 17:47
axyalexya
Postat pe 2 Octombrie 2008 17:48
Pentru Ray_s : Esti prea prost ca meriti atentie !
Nu vezi ca nimeni nu da doi bani pe tine ! In cel mai bun caz esti considerat :" TARFA MASCULINA".
Sa-ti fie de bine si sa-ti vina mintea la cap.
Inca ceva: "Lauda de sine nu miroase abne ! "
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 2 Octombrie 2008 20:07
frumoasa, desteapta si devreme acasa


lapte si miere? . depinde . de la "Caz" la "caz"
morticia_adams
Postat pe 3 Octombrie 2008 02:18
TE-AI GANDIT VREODATA CA SUNT SI FEMEI CARE PROFITA DE BARBATI?CHIAR SI PENTRU O PARTIDA DE SEX...AVETI PREA MARE INCREDERE IN SARMUL VOSTRU...
sheba172003
Postat pe 3 Octombrie 2008 09:08
MESAJUL ERA PT RAY S
sheba172003
Postat pe 3 Octombrie 2008 09:10
Si daca nu esti frumoasa,desteapta sau devreme acasa noi cele de sex feminin vom ramane domnisoare si \"virgine\"toata viata ?
donttouch
Postat pe 3 Octombrie 2008 10:49
nu cred ca exista perfectiune,cred ca e suficient sa fii tu insuti si daca te iubeste te va urma(va fi langa tine mereu),daca nu inseamna ca nu a fost sa fie;daca te schimbi ptr cineva inseamna ca nu ai suficient respect fata de persoana ta,nu te iubesti suficient...c folos sa-l fie langa tine si sa aiba ochii stelute la aparitia unei tipe
purpule_paranoia
Postat pe 3 Octombrie 2008 11:43
Ray_s multi ca tine la varsta de 23 de ani se mai joaca inca cu p... in nisip, dar tu ai invatat sa faci si altceva cu ea si te crezi fff important daca ai reusit sa vrajesti o fatuca prin club care probabil nici nu era virgina si era in ultima zi de ciclu si tu ai avut impresia ca i-o tragi unei virgine Si daca ti-a spus ca te iubeste sunt 2 variante: 1 poate iubeste portofelul tau doldora de la taticu sau 2 o fi fost beata ca treaza nu cred ca se baga imediat asa in patul tau, poate isi imagina ca o face cu altul si ti-a zis tie ca te iubeste asa ca nu te mai da atotstiutor cand vine vorba de femei

allexxe
Postat pe 3 Octombrie 2008 11:53
perfectiune nu exista.iar eu nu cred ca ar trebuii sa schimbi doar tu ceva intr-o relatie (casnicie)ci ar trebuii sa fie si el cel activ.asa cand intoarce el capul dupa una tu intoricu capul dupa alticeva si cred si le va simti ce simti tu:-)),glumesc.oricum nu trebuie s ate schimbi pt cineva.iar perfectiunea poate fi ceea ce tie iti face placere,ce iti place in general.
soryanca
Postat pe 3 Octombrie 2008 12:11
Femeia perfecta exista numai pentru barbatul perfect.
ana_lili36
Postat pe 3 Octombrie 2008 13:49
Pentru iubitul meu si, foarte curint, sotul meu, sunt femeia perfecta! Si nu pentru ca sunt deosebita ci pentru ca tind mereu sa-l surprind placut! Ma iubeste si simt asta...chiar daca uneori fac gafe, le admira si pe acestea! Conteaza atitudinea barbatului fata de femeie si doar el o poate face perfecta, facind-o sa se simta iubita si dorita. Noi avem nevoie de sentimente si atentie si in schimb oferim tot ce-avem mai bun si devenim perfecte linga barbatul care ne merita!
Natali1099
Postat pe 3 Octombrie 2008 15:33
atunci cand iubesti...persoana de langa tine ti se pare de'a dreptul fenomenala, deosebita, pur si simplu perfecta...chiar daca acea persoana are totusi mai multe defecte decat altii/ altele...si asta pentru k o iubesti...si o privesti cu ochii iubirii....


cat despre ray s...ce pot sa spun...dupa parerea mea este unul din tipii kre se lauda cu cate femei i'au trecut prin pat...mao apoi afirmand faptul k toate sunt t..e :-@

oricum...mi se pare un subiect destul de un...dar totusi...dak e sa vorbim depsre femeia perfecta, sau barbatul perfect...ar fi prea multe de spus, deinde de cine suntem fiecare indragostiti
olgutzyk
Postat pe 4 Octombrie 2008 02:26
Exista o definitie pentru perfectiunea femeii ptr fiecare barbat in parte. Deci depinde de fiecare barbat.
Asadar fetelor nu va mai chinuiti ca ve-ti fi perfecta pentru mai multi barbati depinde cat ve-ti reusi sa ramaneti asa in ochii lor...
dafffne
Postat pe 6 Octombrie 2008 12:30
De la: audrey, la data 2008-09-28 22:48:30"cum sa fiu perfecta?" asta cred k se intreaba majoritatea femeilor...cum sa fiu astfel incat barbatul meu sa nu mai intoarca capul dupa altele? intrebare retorica si fara raspuns...sau poate raspunsul este k...depinde ce barbat ai!... oricum ideea e urmatoarea: cum e mai bine sa fii - o afurisita sau numai lapte si miere?sau sa le combini pe amandoua? o fitoasa sau un suflet cald? sa il pui pe jar sau sa fii mereu acolo pt el? hm...as vrea mai multe raspunsuri din partea barbatilor...

...........................................................
hmmm... femeia perfecta...
in primul rand, tin sa precizez ca asemanarile cu personaje adevarate este pura intamplare... deci nu sunt misogin... sa fie sanatoasa la cap e cel mai important... si, foarte important, sa fie un mix incantator de multe calitati si "defecte": blanda, culta, dulce, inteleapta, feminina... o femeie constienta de potentialul ei... si, la fel de important, increzatoare... in ea si in barbatul care o merita... salutari si pupici... la legatura...
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 7 Octombrie 2008 02:32


in primul rand, tin sa precizez ca asemanarile cu personaje adevarate este pura intamplare...
...........................................
du-te la culcare, omule... esti varza!!! de oboseala o comiti urat de tot... ... scuze pt eroare... tocmai de asta, asemanarile cu personaje adevarate REPREZINTA pura intamplare... P.S.: dati agramatii afara din rai!!!
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 7 Octombrie 2008 02:39
De la: mirela_elena02@yahoo.com, la data 2008-10-02 14:06:40Depinde de ochii care ne privesc.Poti fi afurisita si iubitul tau sa te vada femeia perfecta.Mie m-i s-a intamplat sa stau cu un baiat si la inceputul relatiei sa imi spuna k ii place de mine k sunt linistita si intelegatoare, ca nu ma crizez cand nu ma suna chiar dc a promis k suna si multe altele.Imi spunea k sunt exact opusul fostei lui prietene si ca se bucura k m-a intalnit.Inainte sa ne despartim a inceput sa-mi reproseze k nu sunt k fosta lui iubita.Eu nu incerc sa devin o femeie perfecta si o sa raman asa cum a fost si pana acum pt k eu ma simt bine asa si cine o sa ma cunoasca si o sa ma placa asa cum sunt probabil k o sa ma vada si perfecta



foarte interesant ce ai scris...asta demonstreaza ca si barbatii sunt la fel ... au si ei momente cand nu stiu ce vor (ca de obicei femeile sunt acuzate de asta)
Imi place f. mult atitudinea ta...ramai la fel indiferent de cine apare in viata ta...
klaudya_e
Postat pe 30 Octombrie 2008 14:06
90-60-90, frumoasa de pica, desteapta (dar nu mai desteapta decat domnul), harnica si, nu in ultimul rand, MUTA!

Postat pe 30 Octombrie 2008 14:11
whoa.....u esti chiar p langa.....hey traieste si u o sec si incearca sa fii u insutzi.....tot pozezi in marele expert...eu cun cv pers ca u...si s f imaturi......da lasa in 5 ani te gaseste o afurisita....si de ea o sa-ti placa...si probabil nici virgina n-o sa fie...numai generaliza ....life's gonna fxck with u.....:P
evangeline87
Postat pe 1 Noiembrie 2008 13:42
una din caracteristicile femeii perfecte, este sa vorbeasca romaneste.
nu de alta, da' macar sa ma inteleg cu ea.

Postat pe 1 Noiembrie 2008 13:57
muteste nu e buna.........

Postat pe 1 Noiembrie 2008 14:04
Femeia perfecta este cea care are imperfectiuni ce te innebunesc ...

Postat pe 1 Noiembrie 2008 15:19
pai...da...sa vb romaneshte sau sa nu vb deloc....asa t ajuta p u...sa nu mai faci dezacorduri sau? hey da stai putin cum ramane cu barbatul perf? c numai fem tre sa fie perfecta...cui ii pasa? nu exista asa cv oricum si stii cv dc t iubeste pt c t crede perfecta at chiar nu t iubeste cu adev...si mai mult nici nu stie ce-i iubirea...ehm...jalnic
evangeline87
Postat pe 2 Noiembrie 2008 17:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa fac mai mult pt ea dar nu prea mai stiu ce 19 De la: felixcat 12 Decembrie 2009 13:31
sa am incredere in el? 12 De la: kudika052198 19 Aprilie 2010 13:58
Însãrcinatã cu mâna ?! 66 De la: kudika_22241 18 August 2013 22:21
Nu stiu ce sa mai fac! 1 De la: kudika_1027885 3 Iulie 2017 10:37
se considera superior prin simplul fapt ca e barbat...nu pot s accept 99 De la: mimi_ca29 10 Decembrie 2010 22:04