Setari Cookie-uri

femeia perfecta?

fratilor mai opriti-va din alergat dupa cai verzi pe pereti....
nu exista perfectiunea,nici de-o parte nici de alta a baricadei...
perfectiunea e mai mult o senzatie ce apare cand chiar simti ceva pentru ea/el.... nu trebuie sa fiti perfecti ca sa va potriviti...din contra, un defect comun pentru cei doi poate sa ii aproprie mai mult decat o calitate comuna....am cunoscut si eu femeia perfecta pentru mine si a fost exact asta PERFECTA PENTRU MINE... unele lucruri bune chiar se mai si termina uneori... si odata cu sfarsitul dispare si perfectiunea... concluzia: traiti clipa, fara prejudecati, fara regrete...si fiti voi,nu va modelati fetelor dupa nimeni...
nu incercati sa fiti false...noi mirosim asta de la distanta...si lasati lucrurile sa mearga de la sine...cine stie poate ca o sa iasa Perfect!!
caessar
Postat pe 2 Noiembrie 2008 23:25
De la: caessar, la data 2008-11-02 23:25:44fratilor mai opriti-va din alergat dupa cai verzi pe pereti....
nu exista perfectiunea,nici de-o parte nici de alta a baricadei...
perfectiunea e mai mult o senzatie ce apare cand chiar simti ceva pentru ea/el.... nu trebuie sa fiti perfecti ca sa va potriviti...din contra, un defect comun pentru cei doi poate sa ii aproprie mai mult decat o calitate comuna....am cunoscut si eu femeia perfecta pentru mine si a fost exact asta PERFECTA PENTRU MINE... unele lucruri bune chiar se mai si termina uneori... si odata cu sfarsitul dispare si perfectiunea... concluzia: traiti clipa, fara prejudecati, fara regrete...si fiti voi,nu va modelati fetelor dupa nimeni...
nu incercati sa fiti false...noi mirosim asta de la distanta...si lasati lucrurile sa mearga de la sine...cine stie poate ca o sa iasa Perfect!!

are dreptate,cand esti indragostit tot este perfect,dar dupa ce dispare iubirea dispare si perfectiunea.
asa ca traiti momenutl,bucurati-va atata timp cand vi se pare perfect dupa ce dispare amintiti-va de perfectiune,dar nu traiti in nastalgie.
soryanca
Postat pe 4 Noiembrie 2008 09:49
NU EXISTA PERFECTIUNEA......
Prerea mea este ca depinde de la caz la caz si ce anume cauti , nu putem gasi perfectiunea pt ca nu exista , trebui sa ne acceptam asa cum suntem si daca m-a ales pe mine inseamna ca-l completez....trebui sa fim naturali, iar daca sotul tau intoarce capul dupa altele inseamna ca asa l-ai obisnuit, s-au ca nu este educat, eu nu as accepta .......
PANTERRY
Postat pe 11 Noiembrie 2008 16:44
De la: audrey, la data 2008-09-28 22:48:30"cum sa fiu perfecta?" asta cred k se intreaba majoritatea femeilor...


eu nu cred
sandra33
Postat pe 12 Noiembrie 2008 02:08
probabil ca insasi cautarea perfectiunii e o greseala din start...suntem oameni, iar oamenii au atat calitati, cat si defecte, si, da, opinia mea este ca ar trebui sa incercam sa fim mai buni si mai perfectionisti, adica sa incercam sa diminuam numarul defectelor si sa il crerstem pe cel al calitatilor, insa ar trebui sa facem asta pentru noi insine, pentru ca atunci cand ne uitam in oglinda sa stim cine suntem, ce putem face si sa fim mult mai increzatori in propriile noastre forte...daca incercam sa fim perfecti doar pentru a-l satisface pe cel de langa noi, viata ne va dovedi ca am facut o greseala. pentru ca EL sau EA s-a indragostit de noi asa cum suntem; la fel facem si noi...iar cel mai trist este atunci cand reusesti sa schimbi o peroana, sa o modelezi dupa dorinta, apoi sa-ti dai seama ca nu esti multumita de rezultat...pentru ca originalul era mult mai fermecator, deoarece era el insusi...
hotaru
Postat pe 12 Noiembrie 2008 08:31
Eu zic sa fi tu insuti . Fara artificii ! Sa incerci sa fi un TOT . Conteaza foarte mult ca ea sa aiba si simtul umorului si suna ciudat sa stie sa se certe si in mod special sa stie sa se (si) impace.

Postat pe 15 Noiembrie 2008 00:03
Iti garantez ca perfectiunea nu-l face client fidel......un barbat nu-si inseala jumatatea pentru ca a gasit femeie mai frumoasa ori mai desteapta ci pur si simplu din nevoie de variatiune. Si am o vaga senzatie ca ar fi reciproc valabil
lorelay_me
Postat pe 18 Noiembrie 2008 02:12
De la: audrey, la data 2008-09-28 22:48:30"cum sa fiu perfecta?" asta cred k se intreaba majoritatea femeilor...cum sa fiu astfel incat barbatul meu sa nu mai intoarca capul dupa altele? intrebare retorica si fara raspuns...sau poate raspunsul este k...depinde ce barbat ai!... oricum ideea e urmatoarea: cum e mai bine sa fii - o afurisita sau numai lapte si miere?sau sa le combini pe amandoua? o fitoasa sau un suflet cald? sa il pui pe jar sau sa fii mereu acolo pt el? hm...as vrea mai multe raspunsuri din partea barbatilor...


Trebuie sa fii tu, sa te cunsoti pe tine inainte de a incerca sa fii altceva, nu te mai gandi la perfectiune si alte utopii, daca ai un suflet bun, atunci fii buna si gaseste-ti o persoana pe masura. Eu ca barbat, nu-mi plac fetele afurisite, fitoase, posesive, fatarnice, proaste, vulgare chiar daca ar avea un corp sexy, bani sau alte porcarii ajutatoare.
san
Postat pe 20 Noiembrie 2008 16:24
De la: Ray_s, la data 2008-10-01 09:02:19Pt Oana2fratila:

Mersi de observatii...dar, uite care-i treaba: Mai intai, nu ma joc cu viata nimanui. Apoi ca, sa stii ca apreciez virginele, fiindca sunt cele mai pure femei, sub aspect sexual, si nu numai. Exista tendinta aia de a te indragostii de cel cu care o aci prima data.Asta este oareecum de inteles. Prin urmare, nu asta e motivul promordial in a califica o femeie ca fiind "usoara".


Pt Anderson:

Dupa cat timp ? Uite, probabil stii ca, de regula, femeile se lasa duse la pat mai geu, in considerarea faptului de a nu fi considerata femei "usoare". De altfel, aceasta este si frica cea mai mare a unei femei.
IN privinta mea, ce sa zic, depinde de ea. Uneori insa au cedat prea usor (e atat de usor sa seduci o femeie, daca ai un look cel putin acceptabil, si skills'urile necesare!). Asa mi s-a parut mie. Insa depinde de multi factori si de mprejurari.
Dar nu generalizez ca toate cele pe care le-am avut ar fi tarfe, desi m-am exprimat in intelesul asta. Dintre cele care au trecut prin patul meu, unele sunt femei de succes, ar spune unii, si apar pe primele pagini ale unor ziare renumite, desi nu sunt adeptul emanciparii femeii, dorite de femeile din ziua de azi. Ar trebuii sa isi vada lungul nasului si fara ambitii de multe ori masculine. Pt alea de aia exista barbatii.

Pt fraierul:

Name-ul tau explica continutul mesajului. Ar fi de prisos sa dezvolt.

Pt dafffine:

NU. Asta poate merge la cei aflati la inceputuri, in domeniu.

sa inteleg ca esti pe post de gigolo????asta rezulta din ceea ce spui.femeile te folosesc, dar nici una nu se implica emotional.de asta esti asa frustrat?
mkdisk
Postat pe 21 Noiembrie 2008 09:24
De la: san, la data 2008-11-20 16:24:54
De la: audrey, la data 2008-09-28 22:48:30"cum sa fiu perfecta?" asta cred k se intreaba majoritatea femeilor...cum sa fiu astfel incat barbatul meu sa nu mai intoarca capul dupa altele? intrebare retorica si fara raspuns...sau poate raspunsul este k...depinde ce barbat ai!... oricum ideea e urmatoarea: cum e mai bine sa fii - o afurisita sau numai lapte si miere?sau sa le combini pe amandoua? o fitoasa sau un suflet cald? sa il pui pe jar sau sa fii mereu acolo pt el? hm...as vrea mai multe raspunsuri din partea barbatilor...


Trebuie sa fii tu, sa te cunsoti pe tine inainte de a incerca sa fii altceva, nu te mai gandi la perfectiune si alte utopii, daca ai un suflet bun, atunci fii buna si gaseste-ti o persoana pe masura. Eu ca barbat, nu-mi plac fetele afurisite, fitoase, posesive, fatarnice, proaste, vulgare chiar daca ar avea un corp sexy, bani sau alte porcarii ajutatoare.

imi place ceea ce ai spus.
mkdisk
Postat pe 21 Noiembrie 2008 09:26
Nu cred ca trebuie sa fii perfecta.E cea mai sigura cale sa fii catalogata drept pretioasa..pretentioasa..chiar plicticoasa.Perfectiunea sperie,indeparteaza. Dar poti incerca sa fii mai buna, mai generoasa cu cei din jur..cu tine...mai citita.mai..mai fericita.
mika_mihael
Postat pe 21 Noiembrie 2008 09:34
De la: mika_mihael, la data 2008-11-21 09:34:46Nu cred ca trebuie sa fii perfecta.E cea mai sigura cale sa fii catalogata drept pretioasa..pretentioasa..chiar plicticoasa.Perfectiunea sperie,indeparteaza. Dar poti incerca sa fii mai buna, mai generoasa cu cei din jur..cu tine...mai citita.mai..mai fericita.


Mi-a placut cum ai spus: "mai citita".
Dar perfectiunea nu cred ca sperie. te indeparteaza daca esti slab, daca ai o parere f proasta despre tine, si ni-ti dai seama ca apropierea de o persoana mai buna decat tine te poate ajuta,ridica.

Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:59
Daca se gaseste o femeie perfecta, sigur va fi pusa in muzeu intr-o cusca din sticla. Voi nu va dati seama ce rau ar fi sa devii perfect/a printre atatia oameni imperfecti?
san
Postat pe 28 Noiembrie 2008 17:19
De la: Un_Domn, la data 2008-11-01 15:19:44Femeia perfecta este cea care are imperfectiuni ce te innebunesc ...


o oooooooooo, da!!!!!!!!!!! Imperfectiunea e frumoasa...........mai ales cand o folosesti ca atu si le faci pe fete sa-si doreasca sa aiba la fel ca tine acea imperfectiune,te imita , iar barbatii nu se satura de ale tale defecte ce le porti cu mandrie!!!!!!!!
dafffne
Postat pe 28 Noiembrie 2008 19:18
perfectiunea exista oricum doar in filozofie. Deoarece filozofia exprima idealul... Asadar e doar in teorie...
Noi doaR dorim sa stim calea succesului!!!!!!!!!!
Cand de fapt tre sa ai incredere in tine si sa te cunosti pentru a putea sa fi tu fericit ca sa le oferi si altora fericire.

Toate suntem Ilene Sanziene, Printese etc. in ochii cuiva, dar tre sa sti sa si-l vezi!!!!!!!!!
dafffne
Postat pe 28 Noiembrie 2008 19:25
Nu exista perfectiunea aceea totala la care viseaza multi/multe (mai ales) cu ochii deeschisi! Sunt de parere ca fiecare femeie este perfecta pentru un anumit numar de barbati iar fiecare barbat este perfect pentru un anumit nr de femei. Simplu, depinde doar de idealurile fiecaruia. Nu stiu de ce isi bat unele capul sa fie perfecte pentru "the one" ( cum cred ele ) cand altii le-ar considera intruciparea celor mai hidoase defecte.
Alexandra_Pitzy
Postat pe 28 Noiembrie 2008 19:30
"Sunt de parere ca fiecare femeie este perfecta pentru un anumit numar de barbati iar fiecare barbat este perfect pentru un anumit nr de femei."da as putea fi deacord..desi stim fiecare dintre noi ca nu prea este asa...fiecare persoana este diferita 'fiecare persoana are dorintele lui care nu sunt neaparat la fel cu dorintzele celeilalte persoane...raspunsul meu ar fi...nu cautatzi perfectiunea ,nu o vetzi gasi...acceptatzi diferentza !O intreebare totusi:ce se poate face cand o persoana a fost perfecta pt cineva si dupa catziva ani petrecutzi impreuna ...hmmm interesant nu mai este perfecta...apar diferentzele si curios nu mai accepta toate prostioarele pe care le faci?potzi spune ca nu mai este iubire?sau doar rutina care s-a instalat?
otylika
Postat pe 29 Noiembrie 2008 02:05
"Nu exista om perfect...suntem imperfecti si tocmai de aceea ne potrivim cu unii " imperfecti ca noi" iar cu altii nu. Eu zic sa cauti acel om "imperfect " si sa ramai asa cum esti.
KIss " Vorba uneia de mai sus


Cum este femeia perfecta? Ca mine
Asta pentru cei pe care i-am impresionat vreodata.

Pentru restul,sa caute in alta parte.Sanse exista dar sa aiba bafta s-o intalneasca.Succes!
eka
Postat pe 30 Noiembrie 2008 14:19
De la: otylika, la data 2008-11-29 02:05:27"Sunt de parere ca fiecare femeie este perfecta pentru un anumit numar de barbati iar fiecare barbat este perfect pentru un anumit nr de femei."da as putea fi deacord..desi stim fiecare dintre noi ca nu prea este asa...fiecare persoana este diferita 'fiecare persoana are dorintele lui care nu sunt neaparat la fel cu dorintzele celeilalte persoane...raspunsul meu ar fi...nu cautatzi perfectiunea ,nu o vetzi gasi...acceptatzi diferentza !O intreebare totusi:ce se poate face cand o persoana a fost perfecta pt cineva si dupa catziva ani petrecutzi impreuna ...hmmm interesant nu mai este perfecta...apar diferentzele si curios nu mai accepta toate prostioarele pe care le faci?potzi spune ca nu mai este iubire?sau doar rutina care s-a instalat?



Asa cum prioritatile fiecaruia se schimba, asa se schimba si viziunea asupra perfectiunii Adica...ceea ce azi e perfect pentru mine, maine poate fi oribil....
Alexandra_Pitzy
Postat pe 30 Noiembrie 2008 16:54
De la: c0r1nu7z4, la data 2008-09-30 01:32:25Si n-am inteles de ce vrei tu sa fii perfecta pentru cineva anume, in cazul asta pt partenerul tau. El e perfect pt tine?? Si-n plus...trebuie sa fi intotdeauna ceea ce esti, iar daca aceasta nu e de ajuns pentru cineva, acel cineva nu e de ajuns pentru tine!!


evangeline87
Postat pe 3 Decembrie 2008 22:41
De la: evangeline87, la data 2008-12-03 22:41:17
De la: c0r1nu7z4, la data 2008-09-30 01:32:25Si n-am inteles de ce vrei tu sa fii perfecta pentru cineva anume, in cazul asta pt partenerul tau. El e perfect pt tine?? Si-n plus...trebuie sa fi intotdeauna ceea ce esti, iar daca aceasta nu e de ajuns pentru cineva, acel cineva nu e de ajuns pentru tine!!



...perfectiune doar in arta...
nimeni nu e perfect
Marysymo
Postat pe 3 Decembrie 2008 22:49
Femeia perfecta este matura, sincera cu sine si echilibrata psihic.

Postat pe 10 Decembrie 2008 20:24
eu unu vad in femeia perfecta cea care ma intelegere are incredere in mn ma iubeste si ma respecta,si in primul rand nu sami fie iubita si prietena
bgd
Postat pe 10 Decembrie 2008 20:26
Nu exista femeie perfecta; asta este un ideal si atat. Cand un om e fericit cu femeia de langa el nu inseamna automat ca acea femeie e perfecta, nici pe departe, inseamna doar ca e potrivita pentru respectivul om si atat. Nu exista nici femeie perfecta, nici barbat perfect..... Pentru ca o femeie sa fie perfecta ar trebui automat ca acea femeie sa fie potrivita pentru orice barbat de pe planeta asta pe care coexistam cu totii.... Perfectiunea genereaza automat capacitatea de a face performanta in orice fel de situatie......

Postat pe 21 Decembrie 2008 14:34
n am avut chef sa citesc paginile anterioare:D ..
femeia perfecta?!
...desteapta, cuminte, in pat "bichy":))), devreme acasa ...aaaaaahh si desigur, sa arate superb.
am omis ceva?:)
morticia_adams
Postat pe 28 Decembrie 2008 15:42
am omis: "independenta" :)
morticia_adams
Postat pe 28 Decembrie 2008 15:49
Nu exista femeia sau barbatul perfect.
Fiecare avem cite ceva.
treaba este sa fii tu insusi ,daca te place asa cum esti bine daca nu cauta altu.
Nu te mai gindii ca toate femeile de altfel ,aoleo ce sa fac si cum sa fac ,fii tu insusi,asa il vei cucerii,daca ai place de tine asa cum esti va sta cu tine,daca te prefaci in altceva la un moment dat te vei trada si pe tine si pe el.
marianil
Postat pe 29 Decembrie 2008 01:35
amandoua stau bine impreuna!un pic afurisita si un pic lapte si miere!
alina_liviu_miriam
Postat pe 29 Decembrie 2008 22:55
fetele bune nu ajung nicaieri,fetele rele ajung unde vor,eu asa am reusit.
marilenaionela
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:16
De la: audrey, la data 2008-09-28 22:48:30"cum sa fiu perfecta?" asta cred k se intreaba majoritatea femeilor...cum sa fiu astfel incat barbatul meu sa nu mai intoarca capul dupa altele? intrebare retorica si fara raspuns...sau poate raspunsul este k...depinde ce barbat ai!... oricum ideea e urmatoarea: cum e mai bine sa fii - o afurisita sau numai lapte si miere?sau sa le combini pe amandoua? o fitoasa sau un suflet cald? sa il pui pe jar sau sa fii mereu acolo pt el? hm...as vrea mai multe raspunsuri din partea barbatilor...
apreciez sincer ca te gandesti la asa ceva...raspunsul este chiar in intrebarile tale

Postat pe 28 Ianuarie 2009 19:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
..intr-o relatie nu trebuie sa te simti singur(a).... 53 De la: justytheone 21 Noiembrie 2014 23:47
CE INSEAMNA INSELATORIE IN IUBIRE? 166 De la: alfredodecurtofreco 30 Octombrie 2010 12:37
cat tine dragostea? 140 De la: coffeeta 15 Iunie 2009 13:25
Sex vs tratamente cosmetice 71 De la: roz5blue6lila7 22 Decembrie 2010 19:12
De ce unuii barbati dau bir cu fugitii cand vine vorba sa le pui piciorul in prag? 17 De la: kudika015246 5 Martie 2010 17:37