Setari Cookie-uri

femeia perfecta?

Ca ironie a sortii sper sa nu te indragostesti tot de o tarfa cu care sa ti o tragi imediat ce ai cunoscut o, o ora este deja mult, nu te juca cu viata, are ea grija sa te faca. Din cate am inteles ai avut in patul tau si virgine si tot nu ai apreciat nimic, o tarfa sau o virgina este acelasi lucru pentru tine daca cedeaza usor, insa nu uita un lucru, o virgina ti a cedat pentru ca a avut incredere in tine si te a placut foarte mult fizic.
lover_woman
Postat pe 30 Septembrie 2008 09:23
mesajul meu era pt Ray_s
lover_woman
Postat pe 30 Septembrie 2008 09:24
De ce nu ar trebui sa fie barbatul perfect si noi sa raminem cu imperfectiunile noastre . Oricum ,in general, ei se cred perfecti.
iulia75
Postat pe 30 Septembrie 2008 09:58
e bine sa mai fii si putin rea din cand in cand pt ca daca esti prea buna se obisnuieste asa si dupa e mai rau pt tine. eu alternez ca sa nu se plictiseasca baiatul. nu e bine sa fii ,,perfecta ,, pt ca dupa aceea vrea din ce in ce mai mult nu i mai convine nimic. si vad ca la mine merge cel putin pana acum
pinkflower
Postat pe 30 Septembrie 2008 10:11
nu incerca sa copiezi pe nimeni fii tu insati.Vei fii apreciata la adevarata ta valoare cu siguranta de catre cineva odata.Pana atunci... traieste clipa..

Postat pe 30 Septembrie 2008 15:48
Salut! ce subiect "fierbinte"..mi a placut mult mesajul tau (Anderson)..cred ca ai mare dreptate..a propos, ai vreo legatura cu Europa Nordica? asa pare dupa nickname..cum sa existe femeie ideala, cand nu exista om ideal? Idealurile cuiva pot sa nu fie chiar "ideale" pt ca nici acel om nu e ideal sau ce e ideal pentru cineva e total aiurea pt altcineva ..Idealul lui Ray pun pariu ca nu corespunde cu idealul lui Anderson de exp ..uff, e un subiect prea nu stiu cum ..putem vorbi o luna si sa nu zicem nimic..mi a parut bine oricum..
Roxana1dr
Postat pe 30 Septembrie 2008 16:10
Femeia perfecta? Ia incearca Omul perfect! Idealul ramane doar un ideal, de neatins, dar e bine ca-ti pui aceasta intrebare. Era bine dc. raspundeau mai multi baieti/barbati.
Lucrurile nu mai sunt valabile ca acum 100 de ani (). omul perfect e androgin(intr-un fel!). Fiecare isi stie esenta sa de barbat, respectiv de femeie, dar se adapteaza oricarei situatii.Totul pentru buna functionare a cuplului. in mare, eu tind spre o relatie mai mult de parteneriat, decat de sot si soata. trebuie sa functioneze principiul : Ce tie nu-ti place, altuia nu face! deci: Iti bagi nasul in problemele de electricitate,sau auto, ca sa nu-l suni si sa-i pui intrebari tampite. Du-te la sala de forta pentru ca nu cred ca vrea sa auda un scancet si un strigat dupa ajutor cand are alte treburi. bea multa apa ca sa ai o piele mai frumoasa si mai multa vitalitate generala. in pat , cred ca vor sa te lasi in bratele placerii,sa-i lauzi cand au facut o treba buna, si niciodata mimat orgasmul. nu-i critica de fata cu oricine altcineva. sa nu te vada cu bigudiurile sau cu vre-o masca pe fata!

Postat pe 30 Septembrie 2008 16:49
femeia perfecta nu exista......nici barbatul perfect......toti avem calitati si defecte, doar suntem oameni......nu exista perfectiune in nimic. si la ce se crede a fi perfect , exista un mic detaliu care il face imperfect.o femeie cred ca trebuie sa fie jumatate printesa, jumatate "dracoaica"... femeia perfecta este un ideal care nu va fi niciodata atins de nimeni
oana1801
Postat pe 30 Septembrie 2008 17:55
sa fiu mereu eu insumi.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 30 Septembrie 2008 17:58
nu poti fii perfecta ,dupa cum nici un barbat nu poate fii perfect.
pt o convietuire reusita trebuie sa stii sa ierti si sa poti sa ierti,sa lasi de la tine ,cind unul cind celalat.chiar daca la inceput crezi ca ai un partener perfect vei vedea dupa citiva ani,numarul anilor depinde de cit de mult esti dispusa sa lasi de la tine ,vei vedea ca nu o sa-l recunosti pe omul de care te-ai indragostit.

Postat pe 30 Septembrie 2008 18:02
Nu cautati femeia perfecta! Femeia trebuie sa fie femeie si atat.
Dar trebuie sa se respecte daca vrea sa fie respectata !

Pentru Ray_s : Di ce scrii se observa ca esti de o prostie iesita din comun.
Daca ai facut sex cu o femeie la mai putin de o ora dupa ce ai cunoscut-o, ori esti la el ca ea (dar se cheama tarfa masculina) ,ori ea era o prostituata si in acest caz nu aveai nevoie de o ora.
In rest... NUMAI PROSTII (asa ca tine) SE LAUTA !!!
Si totusi , am o curiozitate : AI VAZUT IN VIATA O...FEMEIE DEZBRACATA???

Eu nu cred ca ai vazut ! Te lauzi doar !

sa auzim de bine !!!
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 30 Septembrie 2008 21:41
O femeie e perfecta prin cumulul ei de imperfectiuni ce le poarta cu mandrie. E aceea ce s-a acceptat!
dafffne
Postat pe 1 Octombrie 2008 00:21
De la: Ray_s, la data 2008-09-30 00:20:45Pt googoodoll:


Sa ma explic.
Le numesc =tarfe= pe cele care au cedat prea usor, pt ca se lasa prea usor seduse.mai ales domnisoarele virgine, unele. Ahh, ce senzatie ai cand o pui unei virgine..
Apreciez ca daca o femeie se lasa sedusa usor, in ochii mei nu prea mai are valoare, nu mai e o provocare pt mine.
Exemplu pt a ma face intelege [ca voi considerati ce afirm, drept lauda, e treaba voastra si putin ma intereseaza]: acum aproape 3 sapt, am facut-o cu o tipa la nici o ora de cand am cunoscut-o. Si ca sa vezi socul ? dupa sex, mi-a spus ca ma iubeste, ca alea alea, etc. atunci ce sa mai spui despre o astfel de femeie ? In fine, nu vrreau sa judec in niciun caz, dar uite ca sa vezi cat de usor se lasa prada unii, placerilor.
Consider ca pana sa-i spui unei persoane ca o iubesti, trebuie sa o cunosti putin si altfel decat sexual.





Ea te-a folosit...si ca sa nu te simti uzat ti-a aruncat o pastila ( te iubesc)...sa-ti unga orgoliul .
ce zici poate sa fie si varianta aceasta?
dafffne
Postat pe 1 Octombrie 2008 00:28
Pt Oana2fratila:

Mersi de observatii...dar, uite care-i treaba: Mai intai, nu ma joc cu viata nimanui. Apoi ca, sa stii ca apreciez virginele, fiindca sunt cele mai pure femei, sub aspect sexual, si nu numai. Exista tendinta aia de a te indragostii de cel cu care o aci prima data.Asta este oareecum de inteles. Prin urmare, nu asta e motivul promordial in a califica o femeie ca fiind "usoara".


Pt Anderson:

Dupa cat timp ? Uite, probabil stii ca, de regula, femeile se lasa duse la pat mai geu, in considerarea faptului de a nu fi considerata femei "usoare". De altfel, aceasta este si frica cea mai mare a unei femei.
IN privinta mea, ce sa zic, depinde de ea. Uneori insa au cedat prea usor (e atat de usor sa seduci o femeie, daca ai un look cel putin acceptabil, si skills'urile necesare!). Asa mi s-a parut mie. Insa depinde de multi factori si de mprejurari.
Dar nu generalizez ca toate cele pe care le-am avut ar fi tarfe, desi m-am exprimat in intelesul asta. Dintre cele care au trecut prin patul meu, unele sunt femei de succes, ar spune unii, si apar pe primele pagini ale unor ziare renumite, desi nu sunt adeptul emanciparii femeii, dorite de femeile din ziua de azi. Ar trebuii sa isi vada lungul nasului si fara ambitii de multe ori masculine. Pt alea de aia exista barbatii.

Pt fraierul:

Name-ul tau explica continutul mesajului. Ar fi de prisos sa dezvolt.

Pt dafffine:

NU. Asta poate merge la cei aflati la inceputuri, in domeniu.

Postat pe 1 Octombrie 2008 09:02
De la: Ray_s, la data 2008-09-30 00:20:45Pt googoodoll:


Sa ma explic.
Le numesc =tarfe= pe cele care au cedat prea usor, pt ca se lasa prea usor seduse.mai ales domnisoarele virgine, unele. Ahh, ce senzatie ai cand o pui unei virgine..
Apreciez ca daca o femeie se lasa sedusa usor, in ochii mei nu prea mai are valoare, nu mai e o provocare pt mine.
Exemplu pt a ma face intelege [ca voi considerati ce afirm, drept lauda, e treaba voastra si putin ma intereseaza]: acum aproape 3 sapt, am facut-o cu o tipa la nici o ora de cand am cunoscut-o. Si ca sa vezi socul ? dupa sex, mi-a spus ca ma iubeste, ca alea alea, etc. atunci ce sa mai spui despre o astfel de femeie ? In fine, nu vrreau sa judec in niciun caz, dar uite ca sa vezi cat de usor se lasa prada unii, placerilor.
Consider ca pana sa-i spui unei persoane ca o iubesti, trebuie sa o cunosti putin si altfel decat sexual.






brrrrr....sa iti spuna te iubesc dupa ce ati facut sex la o ora dupa ce v-ati cunoscut...mda. Pai, ori tipa e mai prostuta asa ori a vrut sa faca misto de tine. Daca as fi baiat si mi s-ar intampla asta , as rae de dobitoaza respectiva si as trimite-o si la plimbare :))

Postat pe 1 Octombrie 2008 09:07
Te-a cerut si de barbat ?

Postat pe 1 Octombrie 2008 09:08
pt orice barb exista o femeie perfecta.............femeia pe care o iubeste ,o respecta,are incredere in ea......perfect nu exista ci femeia cu care vrea sa fie barb.........nu trebuie sa ne schimbam...cine iubeste ...ne vrea asa cum suntem........si eu sunt femeia perfecta pt iubitul meu..........asa cum si el e barb perfect pt mine.........toti suntem perfecti pt cineva......cand iubesti vezi doar calitatile pers de langa tine...si lasi defectele(nu le observi,sau te faci canu le vezi)

Postat pe 1 Octombrie 2008 13:25
De la: Ray_s, la data 2008-10-01 09:02:19Pt Oana2fratila:

Mersi de observatii...dar, uite care-i treaba: Mai intai, nu ma joc cu viata nimanui. Apoi ca, sa stii ca apreciez virginele, fiindca sunt cele mai pure femei, sub aspect sexual, si nu numai. Exista tendinta aia de a te indragostii de cel cu care o aci prima data.Asta este oareecum de inteles. Prin urmare, nu asta e motivul promordial in a califica o femeie ca fiind "usoara".


Pt Anderson:

Dupa cat timp ? Uite, probabil stii ca, de regula, femeile se lasa duse la pat mai geu, in considerarea faptului de a nu fi considerata femei "usoare". De altfel, aceasta este si frica cea mai mare a unei femei.
IN privinta mea, ce sa zic, depinde de ea. Uneori insa au cedat prea usor (e atat de usor sa seduci o femeie, daca ai un look cel putin acceptabil, si skills'urile necesare!). Asa mi s-a parut mie. Insa depinde de multi factori si de mprejurari.
Dar nu generalizez ca toate cele pe care le-am avut ar fi tarfe, desi m-am exprimat in intelesul asta. Dintre cele care au trecut prin patul meu, unele sunt femei de succes, ar spune unii, si apar pe primele pagini ale unor ziare renumite, desi nu sunt adeptul emanciparii femeii, dorite de femeile din ziua de azi. Ar trebuii sa isi vada lungul nasului si fara ambitii de multe ori masculine. Pt alea de aia exista barbatii.

Pt fraierul:

Name-ul tau explica continutul mesajului. Ar fi de prisos sa dezvolt.

Pt dafffine:

NU. Asta poate merge la cei aflati la inceputuri, in domeniu.


daca nu ma insel ti s-a mai zis ca "lauda de sine, nu miroase a bine", iar chestia cu femeile ca trebuie sa-si vada lungul nasului e fffffffff invechita, se pare ca tu ca sa fi fericit ar fi trebuit sa traiesti pe vremea bunicului meu, atunci femeia facea numai ce zicea barbatul, oricum acum s-a dovedit ca femeile poate face la fel de bine treburi masculine, iar uneori ii ies chiar mai bine, si doar stii si tu ca in spatele unui barbat puternic se afla o femeie inteligenta care il indruma din umbra
mmodellino
Postat pe 1 Octombrie 2008 13:59
De la: Ray_s, la data 2008-10-01 09:02:19Pt Oana2fratila:

Mersi de observatii...dar, uite care-i treaba: Mai intai, nu ma joc cu viata nimanui. Apoi ca, sa stii ca apreciez virginele, fiindca sunt cele mai pure femei, sub aspect sexual, si nu numai. Exista tendinta aia de a te indragostii de cel cu care o aci prima data.Asta este oareecum de inteles. Prin urmare, nu asta e motivul promordial in a califica o femeie ca fiind "usoara".


Pt Anderson:

Dupa cat timp ? Uite, probabil stii ca, de regula, femeile se lasa duse la pat mai geu, in considerarea faptului de a nu fi considerata femei "usoare". De altfel, aceasta este si frica cea mai mare a unei femei.
IN privinta mea, ce sa zic, depinde de ea. Uneori insa au cedat prea usor (e atat de usor sa seduci o femeie, daca ai un look cel putin acceptabil, si skills'urile necesare!). Asa mi s-a parut mie. Insa depinde de multi factori si de mprejurari.
Dar nu generalizez ca toate cele pe care le-am avut ar fi tarfe, desi m-am exprimat in intelesul asta. Dintre cele care au trecut prin patul meu, unele sunt femei de succes, ar spune unii, si apar pe primele pagini ale unor ziare renumite, desi nu sunt adeptul emanciparii femeii, dorite de femeile din ziua de azi. Ar trebuii sa isi vada lungul nasului si fara ambitii de multe ori masculine. Pt alea de aia exista barbatii.

Pt fraierul:

Name-ul tau explica continutul mesajului. Ar fi de prisos sa dezvolt.

Pt dafffine:

NU. Asta poate merge la cei aflati la inceputuri, in domeniu.





cred sincer fie k esti dus cu pluta fie esti un complexat care viseaza k are numai femei celebre in pat...si nici un caz nici celalalt nu te avantajeaza puisor!vad de asemenea k te da pe spate si cand o femeie iti spune k te iubeste, desi nu stii de ce o face, semn k nu ti spune prea des...(altfel nu ai fi mentionat acest lucru atat de banal si care chiar nu ne intereseaza)!... iar in ce priveste ca femeile "sa-si vada lungul nasului" ar fi trebuit sa te nasti in sec X k si bunicul era mai "modern" decat tine pustiulika - p...a mika!
audrey
Postat pe 1 Octombrie 2008 20:53
femeia perfecta....hmmm...eu cred ca atunci cand ajungi sa-ti pui o astfel de intrebare,faci ceva in viata,adica incerci sa-ti cladesti o cariera,esti frumoasa sau macar ingrijita,desteapta...asa ca sar peste aceste detalii care se stiu...cred ca imp este sa fim naturale,spontane,sa ne aratam asa cum suntem...cred ca e esential intr-o relatie ... la cata perversitate exista...sigur barbatul de langa noi va aprecia curajul de a recunoaste si calitatile si defectele pe care le avem...
mystery83
Postat pe 1 Octombrie 2008 22:18
dar tu poti sa fii altul in fiecare zi?

Postat pe 1 Octombrie 2008 22:54
cred ca esti cel mai echilibrat dintre toti cei care posteaza mesaje pe forumul asta....ma impresionezi....ai o prietena fericita.

Postat pe 1 Octombrie 2008 22:57
in ce sens nu esti de acord cu emanciparea femeii?

Postat pe 1 Octombrie 2008 23:00
tu iti numeri tarfele ray? pe tine cine te numara?esti cam complexat daca stai sa numeri cu cate te culci...in cazul in care intr-adevar ai rezistat la 80......

Postat pe 1 Octombrie 2008 23:03
eu sunt de acord cu andreson!
morticia_adams
Postat pe 1 Octombrie 2008 23:07
pt Smartass:

nu sunt de acord cu emanciparea acelor femei care nu-si recunosc limitele, in sensul ca o vad ca se zbate sa realizeze nu stiu ce, in contextul in care sansele ei sunt minime sau egale cu zero.
Daca e sa fiu subiectiv, nu-mi plac acele femei care se agita sa ajunga in varful ierarhiei oricare ar fi ea, carieristele care tin mortis sa ajunga nu stiu unde NEGLIJANDU-I deliberat pe cei de langa ele. Cele care, cica, sacrifica tot numai sa isi indeplinessca visele. In regula, sunt de acord, dar daca iti evaluezi de la inceput sansele si vezi ca n-are sens, de ce sa persisisti in prostie ? Asa sa intelegi faptul ca nu sunt de acord cu emanciparea.


nu-mi numar fetele dar nu e atat de greu sa tragi cate o liniuta dupa fiecare tinta. initial am inceput cu provocarea de a face palmares, daca intelegi. Stiu, nu e tocmai onesta o astfel de perceptie, dar asta e adevarul. Acuma mi-ar ajunge una virgina si cred ca m-as linistii pt totdeauna. Asta tind sa si fac.

Postat pe 2 Octombrie 2008 00:16
acum probabil ca nu vei mai gasi
si emancipare nu este egal cu obsesia de a ajunge in varful piramidei sociale calcand pe cadavre , sunt doua lucruri complet diferite
googoodoll
Postat pe 2 Octombrie 2008 00:41
asta tinzi sa faci ?
trist ...virgina si atat?
morticia_adams
Postat pe 2 Octombrie 2008 01:12
Ray S unele idei ale tale sunt interesante...dar unele frapante.
E ok exista mai multe tipuri de femei. Dar sa sti ca nu e pre dragut cuvantul " tarfa" acela se potriveste doar in cazul unei femei ce ia bani ptr. serviciile sexuale prestate.
Poate doar cuvintele tale frapeaza mai ajusteaza-le sa nu izbeasca pe toata lumea in fata.
Exista si femei ce stiu ce vor de la un barbat si care au principii solide. Dar poate u inca nu esti pregatit sa te uiti dupa ele si deaceea nu le vezi.
Exista si femei ce sunt mai slabe cu duhul si au principii de genul de are ceva banuti si ma culc acum cu el va fi al meu ; am pus io mana pe fat-frumos, doar is o diva.
Exista si femei ce au tendinta masculina. Dar nu ar trebui sa te deranjeze atata. Ele nu au avut parte de relatii ok si se focalizeaza pe altceva si-si dau toata energia. Vor sa detina totul sub control chiar si sentimentele. Dar nu treb sa te irite si nici sa le condamni. Au doar nevoie de multa afectiune.
Iar faza cu o virgina... ar trebui sa o regandesti. Nu e solutia in mod cert la o femeie perfecta. Nu poti u sa o dresezi cum sa se poarte . E o persoana.
dafffne
Postat pe 2 Octombrie 2008 02:00
De la: audrey, la data 2008-09-28 22:48:30"cum sa fiu perfecta?" asta cred k se intreaba majoritatea femeilor...cum sa fiu astfel incat barbatul meu sa nu mai intoarca capul dupa altele? intrebare retorica si fara raspuns...sau poate raspunsul este k...depinde ce barbat ai!... oricum ideea e urmatoarea: cum e mai bine sa fii - o afurisita sau numai lapte si miere?sau sa le combini pe amandoua? o fitoasa sau un suflet cald? sa il pui pe jar sau sa fii mereu acolo pt el? hm...as vrea mai multe raspunsuri din partea barbatilor...

1.daca exista perfectiune incearca sa o atingi si mai ales in viziunea lui,chiar daca-l pui sa scriecum vede el femeia perfecta sau aproape;
2."..sa nu mai intoarca capul dupa altele"?simplu.Daca si tie iti placx cum arata acele femei incearca sa arati si tu ...mai bine ca ele.Este posibil sa fie si barbatii care intorc capul ca :privesc doar,sunt bolnavi,doresc altceva,probabil ce nu-i oferi tu sau pur si simplu femeia arata bine si poate ca si tu o apreciezi,chaiar daca ai putina invidie feminia care zice nu.
3Este adevarat ca depinde si ce barbat ai si ce intelege si el prin femeiea care vse apropie de perfectiune sau cum este in mentalitatea lui aceea femeie.Poate te incadrezi poate nu,dar e bine sa fii "Tu',chiar daca mai lucrezi la unele aspecte care lui nu-i plac.si poate btie iti este greu s-a faci.
4.E bine sa il tii pe jar,dar vezi sa nu se friga si sa mearga la o alta doctorita(vezi ghilimelele)dar sa nu fii acolo Numnai pentruca asa vrea el.Daca nu este placere si din partea ta atunci,lasa-l singur si du-te la ...altul unde ai placere si tu.
5opinia mea este ca nu-i bine sa fii afurisitasau fitoasa,doar il iubesti,nu?E bine sa fii numai lapte si miere cu una dintre conditii ca sa fie naturale si alta sa ii placa si lui acest gen.Genul de femei care plac barbatilor difera de la unul la altul ca dealtfel si in cazul femeilor.Consider ca o femeie in primul rand trebuie sa fie curata si ar mai fisi alkte aspecte.
numai
Postat pe 2 Octombrie 2008 10:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum imi dau seama dak mai pot ramane cu el sau nu? 4 De la: kudika_3218 27 Februarie 2012 10:10
Ganduri nelinistite 23 De la: pickard 4 Mai 2011 16:05
Barbatul si marimile lui... 609 De la: marco918 5 Septembrie 2011 00:32
oare ar trebui sa-l uit? 14 De la: andreea1976 23 Mai 2009 11:45
poveste de dragoste cu un condamnat 353 De la: serdan 4 Aprilie 2011 18:15