Setari Cookie-uri

Am o problema....

Lupt in zadar...si ma jur ca nu mai stiu ce sa fac...sunt de 1 an cu cineva,il iubesc din tot sufletul...dar nu stiu ce sa mai fac sa ne intelegem...ne certam mereu,ne despartim...apoi ne impacam,se poarta frumos cateva zile o sapt,cand cred ca s-a schimbat iar incep certurile,iar pleaca iar ma lasa singura,iar nu mai are timp de mine,iar bea,iar ma jigneste...cand ii zic sa ne despartim ca nu mai suport ma acuza ca am pe altcineva de parca ar fi vina mea pt ceea ce face el...nu e ceea ce imi doresc de la perechea mea,vreau atentie,iubire respect si sa fie langa mine...el nu-mi ofera nimic din astea decat atunci cand se intoarce lamine dupa o depsrtire si imi spune ca s-a schimbat si ma iubeste si nu poate sa mearga mai departe fara mine...si il cred sau vreau sa il cred dar il iert si suntem iar impreuna...dar mereu ne-am certat aproape zi de zi...si cel putin de 2 ori pe luna ne desparteam si nu mai stiam de el zile saptamani si o data 2 luni ...dar la mine s-a intors si mi-a zis ca orice s-ar intampla eu tot a lui voi fi pt ca ma iubeste si nu ma va lasa sa plec de langa el.cand am fost despratiti 2 luni nu am reusit o clipa sa il uit dar am incercat cu altcineva si el m-a vazut de la prima intalnire cu pers respectiva si m-a cautat atunci si era beat si nu concepea ideea sa fiu cu altcineva kit ca el fusese in perioada aia cu 2 pers...iar eu debea eram la prima intalnire...cand ma are nu stie sa se poarte...mereu bea mereu ma jigneste nu sta langa mine deloc...mereu are treaba nu rasp la tel la mesaj nu ma cauta nimic...cand nu mai suntem impreuna ma cauta ne intalnim se poarta frumos ma scoate in oras(ceea ce nu face cand suntem impreuna)...eu nu mai stiu ce sa fac...il iubesc enorm dar nu stiu de ce...poate numai pt clipele alea in care ma minte si se poarta atat de frumos...dar nu stiu ce sa fac...oare o sa am pe cineva mai bun decat el care sa ma iubeasca si sa ma respecte cu adevarat?stiu ca sunt o copila dar o copila care un an de zile a plans zi de zi...care zi de zi il suporta pe el beat care isi risca viata alaturi de el in adevaratul sens al cuvantului care zi de zi am incercat sa il aduc pe calea cea buna care zi de zi a suportat jignirile lui si singuratatea caci el nu stia de mine ci doar bautura si prieteni...eu sunt genul de fata cuminte iar el e doar un golan...insa il iubesc enorm dar nu stiu daca sa mai continui caci el imi spune ca daca o sa ma rabdare o sa se rezolve toate ne mutam impreuna o sa facem o familie un copil..si o sa fim la casa noastra si ne vom inetlege mai bine ,caci atunci cand stateam impreuna nu ne certam deloc...era bine...si trebuie sa specific ca am o relatie f buna cu parintii si surorile lui...si in genreal cu rudele lui insa cu el nu ma pot intelege de la om la om...mereu ma acuza ca eu sunt de vina ca bea ca nu sta langa mine si altele...atunci eu ce sa mai fac?niste sfaturi va rog...
lost_angel87
Postat pe 30 Septembrie 2008 19:00
parerea me asincera. fugi departe de el, incearca sa pleci din acel oras sau sat, oriunde:la facultate, la liceu, la o prietena.incearca sa iti faci viata departe de aceasta persoana.
Un barbat care bea este un NIMENI dar poate deveni si periculos, sa iti faca rau si nu vei mai putea scapa de el, tca in betia lui considera mereu ca tu ii apartii si nu te va lasa sa ai pe nimeni.Am vazut multe din relatii de acest tip terminate rau si de asta consider ca ai o viata inainte si poti avea cate relatii vrei basta sa traca o perioada ca el sa te uite si sa te lase in pace.mult noroc
cristal253
Postat pe 30 Septembrie 2008 19:52
N-am citit tot...deja la chestia "bea , ma jigneste si se poarta frumos" "am vazut rosu" [habar nu am daca exista în româna o expresie de genul asta]
STII care este urmatoare treapta "bea,ma jigneste,ma bate Si apoi plânge jura ca NU mai face si se poarta frumos" si iar "bea,ma jigneste,ma bate, jura si apoi plânge si se poarta frumos", poate si în combinatia "se ma duce si la altele"...


Un cerc vicios/bolnav din care nu prea ai sanse de eliberare...fiindca îl iubesti si te multumesti cu clipele mici de fericire...si din nou
"VA bea,te va jignesti,......SI SE va purta frumos"...si zi de zi calvarul va derula...

Gândestete la femei care sau complacut si se complac- nu un an ci 20 in acest cerc....sau o viata intreaga.

Pur si simplu nu mai au putere si curaj sa rupa o asemenea relatie...


Sfatul meu ar fi ORcît de mult îl iubesti pe el, iubestete un pik mai mult pe tine, nu te complace într-o asemenea situatie, si FUGI de el la capatul pamantului...


Full_Metal_Jacket
Postat pe 30 Septembrie 2008 20:31
n-am vrut sa mai zic de altele...si de ceea ce ai mai zis tu...mi s-a parut suficient sa zic numai bea,ma jgneste...se poarta urat...sa fug...am incercat de 3 ori sa fug din oras...am plecat...si n-am vrut sa ma mai intorc...si a venit dupa mine sau m-am intors eu singura la el...asta candva...acum ceva timp,acum nu mai stiu ce sa fac...m-a facut sa fiu depaendenta de el...mi-am pierdut toti prietenii din cauza lui,am stat numai in casa ca sa nu ma certe el sau sa ma acuze ca ies ca sa il insel...mi-am pus facultatea pe ultimul plan si viata si prietenii...am ramas cu f putin din ce am avut...si fara el parca nu mai am nimic...a stiut sa ma faca sa depind numai de el si acum s-o iau de la capat singura...mi-e greu...
lost_angel87
Postat pe 30 Septembrie 2008 20:36
Descrii exact ce spun eu prin cerc vicios.
TU defapt deja crezi ca intradevar meriti acest comportament...
DUTE FATA , nu-l cred, NU te iuta înapoi...Si când spun dute la capatul pamîntului-Pleaca, ascundete...

Fiecare inceput este greu,DAR nu asa de greu ca faptul ca stai cu el....

Mai bine LIBERA sa dormi sub un pod fara FRICA...Fugi cit mai poti....

DACA la UN an se poara asa,CUM va fi IN 10?

Eu am skype sau icq daca vrei poti sa vorbim. Intradevar mie greu sa scriu coerent si corect pe forum

Full_Metal_Jacket
Postat pe 30 Septembrie 2008 20:47
Lost_angel, este acel geaman de care vorbeai in 19 sep in Horoscop/Gemenii si despre care nu pomenesti nimic ca ar bea?
sandraescu
Postat pe 30 Septembrie 2008 21:17
Draguta mea, fugi cat poti de repede.....esti prea tanara sa iti inchizi viata intr-o asemenea relatie.
Eu mi-am pierdut 7 ani, cei mai frumosi ani ai tineretii, intr-o relatie asemanatoare.
Dupa vreo 3 ani s-a lasat de bautura dar in rest nu s-a schimbat nimic: mai mereu eram singura, nu mergea cu mine nicaieri, nu ma ajuta cu nimic,trebuia sa ma rog insistent de el sa faca ceva in casa si nu mai spun ca nu mi-a mai adus o floare de ani intregi, macar o ciocolata.....
Si eu stateam ca proasta si il asteptam....nu stiam decat servici si casa....
SINGURATATEA IN DOI E MAI GROAZNICA DEACT SINGURATATEA INSASI!
Si totul a culminat cand a sarit la mine la bataie fara motiv si m-a amenintat ca ma omoara.
Imediat mi-am facut bagajele si am plecat la mama.
E greu, stiu dar iti garantez ca nu se merita......asa il iubeam si eu la inceput...era universul meu....dar purtandu-se cum s-a purtat a ucis orice urma de iubire.....
ASA VEI PATI SI TU.....ITI VA UCIDE DRAGOSTEA.
Renunta caci nu ai viitor! Mai bine suferi jumatate de an deact sa iti pierzi 7 si sa nu realizezi nimic.
Te pup si sper sa gasesti in tine puterea sa faci ce e bine pentru tine !
iuli1981
Postat pe 1 Octombrie 2008 08:26
dap este acel geaman...sunt multe care nu le-am pomenit dar barbatii gemeni au tendinta de a bea...am cunoscut f multi am si f multi amici...toti au fost asa...cei mai multi gasesc a-si ineca amarul in bautura insa nu vor renunta la ea chiar daca o perioada o vor face...cum am zis...mereu se vor intoarce...
lost_angel87
Postat pe 1 Octombrie 2008 08:58
Iuli81..intr-adevar singuratatea in doi e mai dureroasa decat de unul singur...am simtit asta...e pacat pt ca dai totul sperand mereu ca se va schimba...se schimba...dar niciodata in realitate...doar de fatada...ms mult pt sfat si tie si la restul ce mi-au dat si cred ca intr-adevar sa renunt sa mai lupt...banal dar adevarat..chiar aseara,de fapt azi noapte, m-a cautat era in bar si bea...ca te iubesc ca nu pot fara tine,ca beau pana o sa mor ca acum daca nu esti tu nu imi mai zice nimeni sa nu mai beau...si apoi cand nu i-am raspuns la fel a inceput cu amenintari...sper sa scap de acest om si sa uit de el...insa speranta ca se va schimba nu moare si asta doare...ca eu tot sper ca se va schimba cu adevarat
lost_angel87
Postat pe 1 Octombrie 2008 09:04
Fugi cat mai poti,o sa-ti fie tot mai greu pe zi ce trece,o sa te ia mila,si tot asa...Nimic pe lumea asta nu poate sa te oblige la o asemena viata,si cred ca meriti ceva mult mai bun .Si nu uita tu cu el traiesti nu cu familia lui.Barbati gasesti pe tot drumul numai ca tb sa stii sa ii alegi,nu sa te aleaga ei pe tine.Mult succes.Pupici
camelia_27
Postat pe 1 Octombrie 2008 10:04
[quote name=\\\\\\\'lost_angel87\\\\\\\' date=\\\\\\\'2008-09-30 19:00:28\\\\\\\']
...cand ma are nu stie sa se poarte...mereu bea mereu ma jigneste nu sta langa mine deloc...mereu are treaba nu rasp la tel la mesaj nu ma cauta nimic...cand nu mai suntem impreuna ma cauta ne intalnim se poarta frumos ma scoate in oras(ceea ce nu face cand suntem impreuna)...eu nu mai stiu ce sa fac...il iubesc enorm dar nu stiu de ce...poate numai pt clipele alea in care ma minte si se poarta atat de frumos......[/quote]

Stii ce nu inteleg? De ce atata disperare ? Se sfarseste maine lumea si tu vei muri fara sa fi iubit enorm pe cineva ? Cum Dumnezeu il iubesti enorm pt....clipele in care te minte? Nu exista o asemenea justificare pt o iubire enorma , nici daca ai vreun handicap.
Si inteleg sa ai dubii la primele semne ale comportamentului lui , dar a mai avea dubii dupa nspe repetari , mi se pare masochism de-a dreptul! Am impresia ca .... iubesti enorm ...sa fii nefericita ....
Sau faci doar conversatie , de dragul conversatiei...
sandraescu
Postat pe 1 Octombrie 2008 11:39
tocmai ca nu imi place sa fiu asa...nu stiu ce se va intampla maine...nu stiu daca ma va mia iubi cineva...nu stiu daca el ma iubeste asa cum spune atat de frumos unoeri...nu stiu nimic din astea...si nu stiu daca sa mai am rabdare cu el...poate nu s-a maturizat destul...poate intr-o zi...asta as vrea sa cred...si mi-e greu si am nevoie de sfaturi pt ca eu una nu mai stiu ce sa fac...cand imi aascult mintea ajung sa sufar ca un caine ...cand imi ascult inima ma calca in picioare...uneori simt ca ma iubeste dar asa e el...asa ma gandesc...nu stie sa se poarte...are un anturaj gresit...il tineam o perioada de anturajul acela...dar cum il scapam putin cum incepeau problemele...hmmm...nu vb doar de dragul conversatiei...chiar nu...pt ca asta e realitatea mea...si sunt ultimul an la fac si mi-e tare frica ca nu voi face fatza si nu as vrea sa pierd licenta...anul trecut am stat numai dupa el sa il pazesc de rau sa il indepartez de oamenii care il stricau si eram in pragul de a repeta anul de scoala...si nu stiu daca se merita sa am rabdare...sa mai sper atat...tare mult as vrea sa stiu ca cineva care a trecut prin asta a renuntat defintiv si si-a gasit pana la urma fericirea in bratele altuia...caci eu simt ca nici peste ani nu voi scapa de ceea ce simt acum pt el si toti din jur imi zic ca ma chinui degeaba ca intr-o zi tot cu el voi fi ca el ma iubeste si eu la fel si asta intr-o zi va invinge...
lost_angel87
Postat pe 1 Octombrie 2008 17:36
Scumpa mea...... vei gasi fericirea!
Eu cunosc o fata care s-a casatorit in facultate si a trecut prin ceva asemanator.....A renuntat si s-a intors la parinti.
Dupa cateva luni a cunoscut un baiat bun si care o iubeste foarte mult si sunt foarte fericiti.
Ea este insarcinata acum in sapte luni.
Mereu cand merg la ei ma incarc cu energie pozitiva si am putere sa merg mai departe.
Tu te gandesti la el, la binele lui.....dar el se gandeste la tine ca sa iti fie bine.....mai ales ca esti in ultimul an ........daca il durea asa tare sufletul de tine iti acorda linistea de care ai nevoie sa inveti si te sprijinea.......dar el e un egoist.
Cunosc genul..Si al meu era la fel......Egoist, rau si las.
iuli1981
Postat pe 2 Octombrie 2008 08:12
in 99% din cazuri invinge bautura si nu dragostea...
Dupa parerea mea e un pas mare care l-ai facut ptca ai inceput sa deschizi ochii, sa vezi si raul care ti-l face.Eu zic si vezi ca si majoritatea iti spune....cauta sa fugi de el sa termini cu bine facultatea si gaseste-ti servici departe unde sa nu te gaseasca, macar cativa ani
Daca ai sti cati baieti sunt... si care stiu sa se poarte si vei gasi cu siguranta unul mai bun ca mai rau nu exista...
trebuie doar sa reusesti sa iti impui si sa te hotarasti si fara ca el sa stie sa iti refaci viata in alta parte a tarii sau in strainatate, vezi tu....treb sa fii atenta!!! mult noroc!!!
cristal253
Postat pe 2 Octombrie 2008 18:13
multumesc mult pt sfaturi...am inceput sa fug de el...e destul de greu,sa fug in alta parte poate as parea si eu lasa si voi ramane aici,ma cauta si ma va cauta dar dupa o perioada se va satura,oricum el are multe altele acum,cand ne despartim incepe sa caute fete si in special fostele...si totusi nu inteleg de ce ma mai cauta...poate avea atatea si are atatea deja dar nu inteleg de ce ma mai chinuie pe mine ...i-am cerut azi sa ma lase in pace l-am rugat frumos sa nu ma mai caute,si i-am zis sa nu imi mai ceara ajutorul niciodata pt ca mereu l-am ajutat dar el niciodata...mi s-a rupt sufletul cand i-am zis toate astea...mai ales cand astazi am vb cu una din cele cu care e acum...cea pt care acum 2-3 luni m-a parasit...a incercat cu ea dar tot la mine s-a intors,acum ca i-am zis ca s-a terminat s-a intors la ea...mi se rupea sufletul cand ii ziceam si il rugam sa ma lase in pace ...dar asa e cel mai bine...aveti dreptate...multi mi-au zis asta si am vazut si eu dar inima tragea numai catre el...e timpul sa fac si ceva pt mine ,am fost egoista cu mine si nu m-am gandit decat la el...am gresit dar sper ca asta sa fi fost finalul...sa nu mai aud de el...e greu stam f aproape unul de celalalt si de vazut din greseala ne vom mai vedea dar stiu ca trebe sa fiu tare si sper sa gasesc aceasta tarie in mine...multumesc mult pt sfaturi si incurajari:*
lost_angel87
Postat pe 2 Octombrie 2008 21:39
Inchide usa acestui capitol din viata ta. Pune lacat la ea. Arunca cheia si nu mai privi înapoi. Nu mai deschide usa aia in veci vecilor...Egal ce sunete de ajutor auzi de acolo...Acea usa sa fie simbolic cutia pandorei pentru tine.

Invata sa te iubesti si sa te respecti pe tine. Doar arunci o vor face si ceilalti. Atunci vei gasi si partenrul potrivit.


Sunt convinsa ca atunci vei gasi un partener care sa te respecte....
Ai nevoie de timp sa te refaci sufleteste, iar apoi vei gasi un partener.

DE ce te cauta? Dependenta unuia fata de celalalt. Cercul vicios în care va aflati.

Depinde numai de tine daca iesi din aceasta situatie sau te vei complace asa si urmatorii 40-50 de ani.



Full_Metal_Jacket
Postat pe 3 Octombrie 2008 00:08
Ingeras ce ai mai facut? Ai reusit sa scapi de bruta in final? Ai ramas tare?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Noiembrie 2008 21:53
tirania asta nu e pt tine
erikahd2008
Postat pe 17 Februarie 2009 21:41
EU SUNT AVOCATA DAR NU AICI IN OCCIDENT ,DE CE NU INCERCI ?EU CU 2 COPII M-AM INTORS IN TARA ,AM DORMIT CU IEI IN PARC O SAPTAMANA CA NU AVEAM NICI BANI ,NICI NIMENI SA MA AJUTE ,DAR ACUM MULTUMESC LUI D-ZEU SUNT F BINE,FUGI REFATI VIATA DIN NOU E GREU ZICI?INCEPUTU NU E USOR SI E SI MAI GREU DACA ITI ESTE FRICA ,CREDE-MA CA MERITA CHIAR DACA E GREU .
AI SI TU DREPTUL LA VIATA TA SA FII FERICITA ,BAFTA
anne_maggy
Postat pe 28 Mai 2009 16:33
De la: anne_maggy, la data 2009-05-28 16:33:56EU SUNT AVOCATA DAR NU AICI IN OCCIDENT ,DE CE NU INCERCI ?EU CU 2 COPII M-AM INTORS IN TARA ,AM DORMIT CU IEI IN PARC O SAPTAMANA CA NU AVEAM NICI BANI ,NICI NIMENI SA MA AJUTE ,DAR ACUM MULTUMESC LUI D-ZEU SUNT F BINE,FUGI REFATI VIATA DIN NOU E GREU ZICI?INCEPUTU NU E USOR SI E SI MAI GREU DACA ITI ESTE FRICA ,CREDE-MA CA MERITA CHIAR DACA E GREU .
AI SI TU DREPTUL LA VIATA TA SA FII FERICITA ,BAFTA


Si avocatii nu am CapsLock pe tastatura??
Diavolyta_
Postat pe 28 Mai 2009 16:35
c e cu handicapatul asta??
si tu dc stai langa un handicapat??
anca0704
Postat pe 28 Mai 2009 16:38
l_diana_c
Postat pe 28 Mai 2009 16:39
De la: l_diana_c, la data 2009-05-28 16:39:34

diana cam tacuta azi
anca0704
Postat pe 28 Mai 2009 16:40
De la: anca0704, la data 2009-05-28 16:40:39
De la: l_diana_c, la data 2009-05-28 16:39:34

diana cam tacuta azi


da...dulceata mea de piersici.... sunt interzisa defapt....
l_diana_c
Postat pe 28 Mai 2009 17:02
faptu ca te jigneste, ca bea, ca va despartit...etc spune totul despre ce fel de om e. Nu esti pt el si nici el pt tine. Cel mai bine ar fii sa pui capat acestei relatii si sa incetezi orice contact cu el.
Astfel de relatii sunt ca si un drum ce nu duce nicaieri
Aphrodite
Postat pe 21 Septembrie 2009 20:52
De la: lost_angel87, la data 2008-09-30 19:00:28Lupt in zadar...si ma jur ca nu mai stiu ce sa fac...sunt de 1 an cu cineva,il iubesc din tot sufletul...dar nu stiu ce sa mai fac sa ne intelegem...ne certam mereu,ne despartim...apoi ne impacam,se poarta frumos cateva zile o sapt,cand cred ca s-a schimbat iar incep certurile,iar pleaca iar ma lasa singura,iar nu mai are timp de mine,iar bea,iar ma jigneste...cand ii zic sa ne despartim ca nu mai suport ma acuza ca am pe altcineva de parca ar fi vina mea pt ceea ce face el...nu e ceea ce imi doresc de la perechea mea,vreau atentie,iubire respect si sa fie langa mine...el nu-mi ofera nimic din astea decat atunci cand se intoarce lamine dupa o depsrtire si imi spune ca s-a schimbat si ma iubeste si nu poate sa mearga mai departe fara mine...si il cred sau vreau sa il cred dar il iert si suntem iar impreuna...dar mereu ne-am certat aproape zi de zi...si cel putin de 2 ori pe luna ne desparteam si nu mai stiam de el zile saptamani si o data 2 luni ...dar la mine s-a intors si mi-a zis ca orice s-ar intampla eu tot a lui voi fi pt ca ma iubeste si nu ma va lasa sa plec de langa el.cand am fost despratiti 2 luni nu am reusit o clipa sa il uit dar am incercat cu altcineva si el m-a vazut de la prima intalnire cu pers respectiva si m-a cautat atunci si era beat si nu concepea ideea sa fiu cu altcineva kit ca el fusese in perioada aia cu 2 pers...iar eu debea eram la prima intalnire...cand ma are nu stie sa se poarte...mereu bea mereu ma jigneste nu sta langa mine deloc...mereu are treaba nu rasp la tel la mesaj nu ma cauta nimic...cand nu mai suntem impreuna ma cauta ne intalnim se poarta frumos ma scoate in oras(ceea ce nu face cand suntem impreuna)...eu nu mai stiu ce sa fac...il iubesc enorm dar nu stiu de ce...poate numai pt clipele alea in care ma minte si se poarta atat de frumos...dar nu stiu ce sa fac...oare o sa am pe cineva mai bun decat el care sa ma iubeasca si sa ma respecte cu adevarat?stiu ca sunt o copila dar o copila care un an de zile a plans zi de zi...care zi de zi il suporta pe el beat care isi risca viata alaturi de el in adevaratul sens al cuvantului care zi de zi am incercat sa il aduc pe calea cea buna care zi de zi a suportat jignirile lui si singuratatea caci el nu stia de mine ci doar bautura si prieteni...eu sunt genul de fata cuminte iar el e doar un golan...insa il iubesc enorm dar nu stiu daca sa mai continui caci el imi spune ca daca o sa ma rabdare o sa se rezolve toate ne mutam impreuna o sa facem o familie un copil..si o sa fim la casa noastra si ne vom inetlege mai bine ,caci atunci cand stateam impreuna nu ne certam deloc...era bine...si trebuie sa specific ca am o relatie f buna cu parintii si surorile lui...si in genreal cu rudele lui insa cu el nu ma pot intelege de la om la om...mereu ma acuza ca eu sunt de vina ca bea ca nu sta langa mine si altele...atunci eu ce sa mai fac?niste sfaturi va rog...




puterea sta in decizia ta de a pune capat acestei relatii si eu am o fata destul de mare are 20de ani si nu concep ca iubitul ei sa se comporte asa,te rog eu nu iti mai distruge psihicul alaturi de acest baiat deoarece si tu stii ca nu este ceea ce-ti doresti iar tu, daca te vei casatorii nu o faci cu familia lui ci cu el jumatatea ta..care trebuie sa insemne completarea ta, din toate punctele de vedere.
problema bauturii si a prietenilor iti zic eu nu o vei putea rezolva,daca te iubeste cu adevarat va sti sa te pretuiasca si sa te respecte,daca nu o face scuze e doar faptul ca se simte legat de tine ii este comod sa fie cu tine...se agata de tine..nu-i mai permite sa te jigneasca pt ca de la asta ajunge poate si la altele,imi pare rau pt tine dar pune piciorul in prag,nimeni nu merita sa fie batjocorit si tratat astfel si fa asta acum nu peste ani si ani cand iti vei da seama ca ti-ai pierdut cei mai frumosi ani poate din viata ta alaturi de un om care nu te merita.
succes..si sper ca vei fi bine...
vio_miha66
Postat pe 21 Septembrie 2009 21:06
Nu stiu daca mai are rost acest raspuns sau intre timp ai luat deja o deciyie intr-un fel sau altul dar, icred ca ar trebui sa-ti lamuresti mai intai doua lucruri:
1.Analizeaza -ti sentimentele fata de el Oare chiar il iubesti? Asa cum e el? Nimeni nu se schimba atat de mult cum ar trebui sa o faca el
2.Afla care este vina ta vizavi de faptul ca el bea si vezi cum poti indrepta acest lucru.
kudika135072
Postat pe 5 Martie 2010 07:45
De la: kudika135072, la data 2010-03-05 07:45:21 Nu stiu daca mai are rost acest raspuns sau intre timp ai luat deja o deciyie intr-un fel sau altul dar, icred ca ar trebui sa-ti lamuresti mai intai doua lucruri:
1.Analizeaza -ti sentimentele fata de el Oare chiar il iubesti? Asa cum e el? Nimeni nu se schimba atat de mult cum ar trebui sa o faca el
2.Afla care este vina ta vizavi de faptul ca el bea si vezi cum poti indrepta acest lucru.
kudika142629
Postat pe 11 Martie 2010 21:41
De la: kudika142629, la data 2010-03-11 21:41:51
De la: kudika135072, la data 2010-03-05 07:45:21 Nu stiu daca mai are rost acest raspuns sau intre timp ai luat deja o deciyie intr-un fel sau altul dar, icred ca ar trebui sa-ti lamuresti mai intai doua lucruri:
1.Analizeaza -ti sentimentele fata de el Oare chiar il iubesti? Asa cum e el? Nimeni nu se schimba atat de mult cum ar trebui sa o faca el
2.Afla care este vina ta vizavi de faptul ca el bea si vezi cum poti indrepta acest lucru.
kudika142629
Postat pe 11 Martie 2010 22:01
buna...am o problema si nu stiu ce sa mai fac ca sa o rezolv.am 19 ani..l varsta mea toate au probleme in dragoste dar problema e ca eu chiar nu stiu c sa mai fac.nu stiu nici cum sa incep...problemele mele au inceput la varsta de 16 ani cand am stat cu un baiat ce credeam ca il iub foarte mult dar cu trecerea timpuului am realizat ca nu il iubeam asa mult ca eram foarte diferit.baiatul respectiv m-a iubit foarte mult iar in momentul cand am dorit sa ma despart de el, el a devenit foarte violent a dat in mine de nenumarate ori.urmarita pur si simplu nu mai aveam viata normala.intr-un final i-a trecut de mine.dupa un timp am cunoscut un baiat din scoala de la mine,a fsot dragoste l prima vedere(pentru mine k de el nu pot spune acelasi lucru),am facut tot posibilul sa fiu cu el si am reusit:D a fost primul baiat din viata mea...el pt mine a insemnta foarte mult,a fost cel care m-a salvat in toate felurile posibile si mi-a aratat ce inseamna dragoste in fine perioada cea mai frumoasa din vaita unei fete...a trecut un an,el a terminat liceul si in momentul acela ne-am despartit..pot spune k a fost cea mai grea perioada din viata mea,niciodata nu am suferit atat de mult si nu am crezut niciodata ca o sa imi fac atata rau pentru un baiat..am inceput sa folosesc chair si droguri pt auita de el...dar m-am lasat k mai mult imi faceau rau:) dar dupa 3 sapt de la despartire am incepu sa vorbim si am vb pana in toamna cand ne-am impacat din nou.paradisul a durat 4 zile pana mi-a trimis un mesaj in care imi izcea ca s-a saturat de mine k si-a pirdut prea mult timp cu mn sa imi vad de viata mea...timp de o saptmana m-am simtit ca o moarta in viata,nu faceam nimic decat plangeam fumam si luam pastile pt calmare..dupa o sapt iar am vb si asa am tinut-o pana acum 3 zile cand mi- aizs ca totul sa terminat.el este foarte schimbator,de tinut la mine poate a tinut dar foarte potin,pe cand eu l-am iubit mai mult ca orice in lumea asta,el pt mn este cel mai important lucru akm,cel mai important lucru pentru totdeauna...as vrea sa pot renunta la ea.l viata asta dar nu pot lasa niciun alt baiat sa se apropie de mine.ca sa nu mai zic ca pentru tot ce mi-a facut el au platit multi baieti nevinovati.am facut tot ce mi-a cerut,sa ma inteleaga nu a reusit....colegele prietenele ma cred obsedata nu inteleg cum pot iubii o astfel de persoana,nici eu nu stiu in fiecare zii ma cert cu mn insami dar cv in interiorul meu imi zice sa astept ca totul va merita ca el nu e asa ca se va intoarce la mine...dar nu pot sa ma iau dupa o voce.simt k am sting,simt ca o iau razna.vreau sa scap dar nu stiu cum...de un am jumatatae st indragostita neconditionat si irevocabil de el...ajutati-ma!st tanara arat bn dar nu pot uita de el nu pot fii cu altcineve,nu pot sa nu cvb cu el sa il sun,e singurul care are control total asupra mea...nu mai rezist sa plang pana l 5 dimineata si l 7 incep orele...
kudika142629
Postat pe 11 Martie 2010 22:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu pot sa-l uit 22 De la: Cristinakitty 21 Ianuarie 2010 18:52
Despartire 37 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:49
As dori un sfat...fostul ma cauta DIN NOU... 37 De la: kudika066423 21 Septembrie 2009 22:04
iubirea 12 De la: anamaria_brunetik 7 Mai 2010 11:17
Am trait cu un om insurat! Si de atunci totul s-a intors impotriva mea ca un bumerang! 41 De la: Cazne 5 Mai 2012 13:49