Setari Cookie-uri

Un sfat

Nu stiu cum sa trec peste aceasta despartire. Am fost cu un baiat minunat 5 ani. Mi-a oferit tot ce am vrut, m-a rasfatat si m-a iubit enorm. Insa mereu ne-am lovit de realtia nu prea buna cu familia lui, faptul ca nu ma intelegeam mereu bine cu ei, de firea mea timida si de faptul ca de multe ori pentru a ma ambitiona era nevoie de multa convingere. Stiu ca poate am gresit mai ales in ultimul timp reprosandu-i ca e foarte ocupat cu munca, imi doream sa imi ofere mai multa atentie, sa putem planifica ceva. El trebuia sa fie disponibil mereu cand era chemat iar pe mine m-a deranjat. Nu am putut accepta cand mi-a cerut o pauza si apoi despartirea. L-am sunat, am insistat si mi-a spus lucruri pe care nu credeam ca le voi auzi din gura lui. Insa chiar si dupa ce am auzit atatea vorbe urate, pline de ura nu il pot uita. Nu pot intelege cum cineva care te-a iubit te poate indeparta asa brusc, ajunge sa iti spuna ca te uraste. L-am banuit si de infidelitate insa tot mi-as dori sa mai existe o sansa. Nu inteleg cum el nu are nici o urma de remuscare, iar eu inca sufar dupa aproape doua luni si inca cad prada ispitei si trimit cate un mesaj sporadic. La care oricum nu primesc raspuns. As vrea atat de mult sa il uit si nu inteleg de ce nu reusesc. De ce inca mai sufar dupa un om care evident a ajuns sa ma urasca?
kudika_997837
Postat pe 15 Decembrie 2015 15:59
De la: kudika_997837, la data 2015-12-15 15:59:18Nu stiu cum sa trec peste aceasta despartire. Am fost cu un baiat minunat 5 ani. Mi-a oferit tot ce am vrut, m-a rasfatat si m-a iubit enorm. Insa mereu ne-am lovit de realtia nu prea buna cu familia lui, faptul ca nu ma intelegeam mereu bine cu ei, de firea mea timida si de faptul ca de multe ori pentru a ma ambitiona era nevoie de multa convingere. Stiu ca poate am gresit mai ales in ultimul timp reprosandu-i ca e foarte ocupat cu munca, imi doream sa imi ofere mai multa atentie, sa putem planifica ceva. El trebuia sa fie disponibil mereu cand era chemat iar pe mine m-a deranjat. Nu am putut accepta cand mi-a cerut o pauza si apoi despartirea. L-am sunat, am insistat si mi-a spus lucruri pe care nu credeam ca le voi auzi din gura lui. Insa chiar si dupa ce am auzit atatea vorbe urate, pline de ura nu il pot uita. Nu pot intelege cum cineva care te-a iubit te poate indeparta asa brusc, ajunge sa iti spuna ca te uraste. L-am banuit si de infidelitate insa tot mi-as dori sa mai existe o sansa. Nu inteleg cum el nu are nici o urma de remuscare, iar eu inca sufar dupa aproape doua luni si inca cad prada ispitei si trimit cate un mesaj sporadic. La care oricum nu primesc raspuns. As vrea atat de mult sa il uit si nu inteleg de ce nu reusesc. De ce inca mai sufar dupa un om care evident a ajuns sa ma urasca?



L-ai iubit si inca il iubesti foarte mult, eu, una, te inteleg, DAR impune-ti vointa si reorienteaza-te in alta directie a vietii tale!!!Nu uita un adevar, daca o relatie incepe sa prezinte niste fisuri, ea nu va cunoaste un final fericit, oricat de mult s-ar astupa acele fisuri, mimand fericirea adusa iluzia adusa de intregirea relatiei!!!!Barbatii iubesc intr-un anumit fel!!Femeile au propriul mod de a iubi, nu are nimic in comun cu cel al barbatilor, de aici....divergentele aparute!!!

Draga mea, orice femeie stie sa se ridice, dupa momentele in care isi simte inima franta in zeci de mii de bucati, fa-o si tu!!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Decembrie 2015 07:06
Fa ceva care sa-ti faca placere si sa te solicite destul cat sa-ti tina mintea ocupata.Eu asa am trecut peste.
morphyne_my
Postat pe 20 Decembrie 2015 05:24
Daca omul a ajuns sa te jigneasca,nu v-ati casatorit,nu aveti copii,care este problema? Iubirea trece,oricat de mare ar fi fost. Si eu am avut o relatie de 4 ani de zile cu un italian.Il iubeam nebuneste,vorbeam non stop,mai ca ma rapea si nu ma mai intorceam la munca.Mai aveam un pas,sa termin cu niste acte,pt a-mi putea practica meseria in Italia.S-a terminat brusc,azi eram bine,maine ,nu tu telefon,nu tu nimic. Era extrem de gelos,nu puteam iesi din casa.M-am dus ca tampita,2000 de km la el,ca sa -mi spuna fata in fata ce s-a intamplat.Nu l-am gasit acasa,il anuntasem ca vin. Asta este,a fost las,probabil o alta femeie.Da,a fost iubirea vietii mele,mi-au trebuit 2 ani sa-mi revin.Dar acum sunt casatorita si am copil.Sotul meu stie ca acel om a fost iubirea vietii mele.Dar ,si-n genunchi de s-ar intoarce,nu mi-as da familia pt el. E atat de simplu. Timpul sterge orice durere,rabdare sa ai si vei vedea. Cat despre el,daca se poarta c un mitocan,sa ramana un mitocan.Un om care te iubeste,trece peste parinti.Exemplu sunt parintii mei,s-au casatorit fara ca ai lui sa stie.Si bunica mea,a invatat sa o iubeasca pe mama.Iar acum au o relatie minunata.Deci,cheia era la el,nu la parinti.Parintii pot spune multe,dar crezi ca-l trimiteau pe strazi dc se insura cu tine? Nicidecum. Poate par rece,dar un om care se transforma la 180 de grade,cu siguranta are pe cineva.Inainte de italian,avusesem o relatie aproape ideala cu un baiat,locuiam impreuna,ne faceam planuri de casatorie.M-am dus in orasul meu pt 2 saptamani,sa-mi vad familia (noi ,dc ne-am certat o data in viata,si aia,a fost o cearta usoara). Cu cateva zile inainte sarbatorisem aniversarea noastra. Sunam,incepuse sa-mi respinga apelul,sa ma sune mai tarziu,ca era ocupat.Ca intr-o zi ,sa-mi raspunde o tipa si sa spuna ca e iubita lui. El mi-a zis ca a fost o gluma,ca apoi sa aflu ca e real.Si ,ce? Ne-am despartit,nici cu aia nu a tinut,dar eu ii multumesc lui Dumnezeu ca am scapat de un bou,fals,mut,,pe interes.Oamenii nu sunt ceea ce par.Inainte de a suferi pt un babuin care te injura ,asa cum o facea si asta cu mine,doar pt ca si-a gasit pe alta,mai bine ai avea grija de parintii tai,care se consuma pt sanatatea ta. Uite,eu am fost la biserica,la un preot,i-am spus situatia,mi-a citit omul. Si in 3 saptamani mi-am cunoscut viitorul sot.Mai stiu cazuri de genul. Ai rabdare,nu dispera,nu te imbolnavi pt cine nu merita.Dc e sa fie al tau,al tau va fi.Dar nu te ancora in situatia asta,vei trai in depresie.Evita-l,fa-te ca esti inexistenta. Daca te iubeste,se intoarce,daca nu ,nici ca-l vei mai vedea.Vei multumi mai tarziu,crede-ma. Probabil ai maxim 26 de ani,dar vei ajunge la o varsta,dupa 30,sa iubesti rational. Si eu eram o naiva,acum am 33 de ani si vad altfel viata. Imi pare rau ca nu am avutmintea de acum,stergeam podeaua cu ei.
kudika175347
Postat pe 3 Ianuarie 2016 14:56
Fiecare experienta nedorita , este o lectie de viata din care trebuie sa iei doar ceea ce a fost bun , zambeste , ceea ce nu te doboara te face mai puternica .
Viata este frumoasa cu bune si rele .
kudika_988778
Postat pe 3 Ianuarie 2016 15:23
Da asa este.Asa am patit si eu cu un Italian.Sunt ff dificili si falsi.
kudika_973046
Postat pe 4 Ianuarie 2016 15:55
Fiecare experienta isi pune amprenta si dupa o relatie de 5 ani, e foarte complicat. ar trebui sa cauti activitati si prieteni sau persoane dragi care sa-ti mai distraga atentia si sa nu ramai ancorata in trecut ca ai un viitor care te astepata. Sunt baiat, nu stiu cum vin sfaturile de la mine si poate nu cunosc exact situatia dar , e un bun prilej sa te ambitionezi. Succes!
Darius_
Postat pe 4 Ianuarie 2016 22:28
Va multumesc pentru mesaje. Am reusit sa imi mai revin, stiu ca vor mai exista zile grele dar le astept pe cele in care pot spune ca am intors pagina. Eu stiu ce greseli am facut, stiu ca o discutie nu o pauza putea clarifica lucrurile si mai ales stiu ca un om care te iubeste lupta pentru tine. El a ales calea cea mai usoara, ii doresc tot binele din lume si ii multumesc pentru amintirile frumoase si lectiile invatate.
kudika_997837
Postat pe 5 Ianuarie 2016 13:08
De la: kudika_997837, la data 2016-01-05 13:08:39Va multumesc pentru mesaje. Am reusit sa imi mai revin, stiu ca vor mai exista zile grele dar le astept pe cele in care pot spune ca am intors pagina. Eu stiu ce greseli am facut, stiu ca o discutie nu o pauza putea clarifica lucrurile si mai ales stiu ca un om care te iubeste lupta pentru tine. El a ales calea cea mai usoara, ii doresc tot binele din lume si ii multumesc pentru amintirile frumoase si lectiile invatate.


kudika_988778
Postat pe 5 Ianuarie 2016 13:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
???Ce sa fac??? 46 De la: Anna29 19 Martie 2010 14:44
O mica problema... 32 De la: kudika029282 27 Decembrie 2010 16:41
buna fetelor un rasp daca se poate dar sincer 6 De la: G1ul1a 9 Septembrie 2010 17:25
Relaþie la distanþã.. 11 De la: Max2 17 Noiembrie 2011 23:03
RELATIE ESUATA 10 De la: ionelaela 26 Octombrie 2009 23:41