Setari Cookie-uri

serios acum...

tocmai ca nu stiu nimic despre actualii moderatori si la cat de naspa e forumul asta tind sa cred ca nici nu exista asa ceva.
acum probabil ca si-a bagat nasul vreun admin care se plictisea in timp ce-si bea cafeaua de dimineata si s-a gandit ca totusi , nu da bine atatea subiecte idioate din partea aceluiasi id.

as putea face pariu cu voi ca subiectele ar fi ramas bine merci pe forum daca nu i-ar fi sarit in ochi nr mare de subiecte deschise de aceasi pers ....

concluzia : mi se pare normal sa stim cine este moderator!
iris_4_ever
Postat pe 6 Octombrie 2008 13:40
evident ca asta este rolul unui moderator.....
dar e placut sa ai totusi un spatiu de aberare non stop....

insa....se poate si mai bine.
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Octombrie 2008 13:40
De la: Laurelin, la data 2008-10-06 13:19:36eh, voi ziceti de injuraturi si de nume! ce sa mai spunem de subiectele reluate de n ori, uneori si in categorii nepotrivite? acum nush, oi fi eu paranoica, nu-mi apare commentul meu cu 'ce mai zice administratia'.

curatenie generala = ma gandeam la stergerea unor subjecte care sunt puse de "n" ori. Ca moderatori poti combina/lipi un topic existent cu cel nou.Pai exista de ex. nu am orgasm de n ori. Faci din cele n numai unu.
Iar ce lipseste aici este "reguli de comportare pe forum"
unde trebuie descrise de ex. ce ai dreptul sa postezi si ce nu. reguli de conversatie pe care unii nu le cunosc...

Libertatea de ati scrie parerea nu consta in înjuraturi si vulgaritati...
Iar nickuri gen fucktheteddy nici nu ar trebui sa apara pe forum. Aici citesc si copii de 12 ani...
quote name='Iris4ever' date='2008-10-06 13:23:15']ca sa ai drepturi de administrator defapt moderator trebuie sa fii impartiala

uite de exemplu ieri ....eu m-am distrat o perioada cu chestia aia pana cand mi-a ,,furat'' poza , de abia atunci mi s-a pus pata de el si am sunat pe cineva sa intreb daca se poate depista ip-ul sau face in vederea blocarii lui.Se pare ca nu se poate

Daca eram moderator nu mi-as fi permis sa ,,ma joc'' cu el/ea ...... [/quote]
Daca erai moderatoare atunci puteai sa-i stergi mesajele imediat.

Sorry, dar ma apucase un râs când am citit stupiditatea: "My name is Iris...."Vad ca lai scos pe ursulet ...dupa ce a fost spurcat de aia/ala
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Octombrie 2008 13:44
mi-am scos ursuletii ca m-am enervat destul de tare cand i-am vazut la aia

Pe tine te-a apucat rasul dar pe mine cand ti-am citit mesajul m-au apucat telefoanele si nimic
iris_4_ever
Postat pe 6 Octombrie 2008 13:51
iris... se poate detecta un ip.... ideea este ca trebuie sa fii in vreun fel conectata ,fie prin intermediul bazei de date pe care o acceseaza idiotul pe care vrei sa-l depistezi, ori prin geolocatie, dar asta presupune achizitionarea unui soft de genul celor pe care le folosesc bancile pt plati in strinatate sau plati online...

mai exista tot felul de mici programele cu care poti detecta un ip dar ,ma repet, trebuie sa acceseze o baza de date pe care o controlezi tu (prin baza de date inteleg absolut orice informatie pe care tu o transmiti ,ca un server ceva de genul) in prompt commandet da "netstat" si vezi acolo ce iti iese....
sunt multe cpmenzi cu care te poti distra....doar sa ai chef...
ideea e ca.... nu oricine are chef si timp si cunostiintele necesare sa faca asta.
eu cu atat mai putin cu cat ma informez mai mult cu atat mai mult imi dau seama ca.... informatica, incepand cu hardware si terminand cu cele mai sofisticate programe... ma depaseste ....

dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:12
Ce vorbesti, draga? Pai atunci eu ce sa mai zic? ca n-am inteles nici jumatate din ultima ta postare...
Lucia1971
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:22
Ehei, dar ce-mi furase mie nickul ... ma rog cu doi de "a", eu am un 'k" si un "th" in nick, dar nu sunt indeajuns de cool pentru doi de "a" ca Sooren.
Kathara
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:36
aaaa luciaaaa
START->RUN-> si in fereasta neagra scrie NETSTAT si vezi ce iese acolo....


dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:37
Auzi draga mea, nu imi zice mie chestii de astea ca uit si ce-am invatat pana acum... Mai bine sa vorbim despre lucruri pamantesti...
Sooren? who is sooren?
Lucia1971
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:41
De la: Lucia1971, la data 2008-10-06 14:41:44Auzi draga mea, nu imi zice mie chestii de astea ca uit si ce-am invatat pana acum... Mai bine sa vorbim despre lucruri pamantesti...
Sooren? who is sooren?


Kierkegaard.
Kathara
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:43
WHAAAAAAAAAAAAT???????
Lucia1971
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:45
De la: Lucia1971, la data 2008-10-06 14:45:14WHAAAAAAAAAAAAT???????


Ei, o luam si eu pe aratura. Ca a trebuie sa ma intorc la lucru dupa 6 saptamani de vacanta.
Kathara
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:47
In acest caz sunt alaturi de tine si sufletul tau indurerat... Ca si eu m-as simti la fel de amarata sa fiu in locul tau.
Am vazut si eu ca topicurile individului/individei au fost sterse. Dar azi dimineata la 9 cand m-am uitat eu inca mai erau. Chiar postase pe la 8 si ceva cate-o idiotenie si ma gandeam ca iar va fi o zi furtunoasa.. Da' parca nici atata calm si liniste nu sunt bune...
Lucia1971
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:52
START->RUN->pe bara scrie CMD-> si in fereasta neagra care se deschide scrie NETSTAT

luciaaaaaa... asa sa...vaezi si tu ce misterioasa e informatica...si ata e doar o comanda...mai sunt cu duiumul dar si eu abia acu ma apuc de ...restudiat.... cand voi afla mai multe ,,,dau mai departe informatia...

dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:53
Am executat ce-ai zis, a aparut un carnat vertical de tot felul de chestii care se termina cu ESTABLISHED, da' parca ma injura de mama intr-o limba straina... Oricum, e bine de tinut minte ca tu esti o fetitza priceputa si daca voi avea nevoie de ajutor, voi stii la cine sa apelez. Ca al meu sotz n-are rabdare sa-mi explice...
Lucia1971
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:57
aaa stai sa vezi cand m-am apucat sa imi instalez tot felul de programele pe calculator si ...sa trimit in retea mesaje de genul...
jos labele de pe calcu meu....in secunda 2 toate conexiunile erau.... not establish....

super tare...
ma distrez facand experimente acasa pe calculator...dar dureaza al naibii mult sa bag la scafarlie ceva.... pt ca mai am si altele pe cap...
eeeeeh incet incet le prind eu din zbor...

dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:01
De la: Iris4ever, la data 2008-10-06 13:51:15mi-am scos ursuletii ca m-am enervat destul de tare cand i-am vazut la aia

Pe tine te-a apucat rasul dar pe mine cand ti-am citit mesajul m-au apucat telefoanele si nimic


Stupiditatea propozitiei mi-a provocat la o ora mult mai tîrzie râsul.Mi-am imaginat o persoana cît de cit majora,grasa sau un/o idioata, care se bucura ca un copil debil,ca ia venit inca o idee nerusinata/debila si nerveaza pe cineva.
Daca cunosti talk showurile americane (eu cunosc doar secvente haioase/hidoase cu grasune de toate culorile care se cearta despre tot felul de chestii]. M-am gândit cum apare o grasuna mexicana pe scena si zice propozitia....Deci absurditatea propozitiei si idea asta mi-a provocat râsul.
Nici un moment nu m-am gândit sa te supar.Ma gândisem poate ai alte modalitati [eu nu pot sa sun de ex. nicaieri^^] sa dispara persoana.

Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:04
Ti-am zis eu ca esti fata desteapta...
Lucia1971
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:06
Asta se adresa Dandanicai, dar va suna si voua, tuturor celor care i-ati tinut contra ieri nenorocitei!
Lucia1971
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:08
pai eu am gasit o metoda de a o enerva.... cu america si cu recesiunea... dar... n-a mai aparut ...si acu ma oftic pt ca aveam chef de injurat in mai multe limbi straine...
eeee las ca mai apare sub o alta denumire.... fantomele astea sunt ca Zombie ..se reancarneaza mai ceva ca intr-un film de groaza de proasta calitate....

dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:21
dandanico , ce zici tu acolo cu nestat-ul nu are nici o treaba cu activitatea unui utilizator de pe forum , poti folosi asta atunci cand vorbesti cu cineva pe mess dar este foarte important ca sa ai doar o singura fereastra deschisa ca sa poti localiza ceva.

Iar ca sa achizitionez aparatura speciala pentru urmarit nebunii pe net nici o sansa

iris_4_ever
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:22
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-06 15:21:41pai eu am gasit o metoda de a o enerva.... cu america si cu recesiunea... dar... n-a mai aparut ...si acu ma oftic pt ca aveam chef de injurat in mai multe limbi straine...
eeee las ca mai apare sub o alta denumire.... fantomele astea sunt ca Zombie ..se reancarneaza mai ceva ca intr-un film de groaza de proasta calitate....


Doamne-ajuta!
Lucia1971
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:25
they're multiplying
Laurelin
Postat pe 6 Octombrie 2008 22:01
Unde-s moderatorii aia ascunsi ?
iris_4_ever
Postat pe 6 Octombrie 2008 22:03
De la: Laurelin, la data 2008-10-06 22:01:48they're multiplying


Pai da, ca toate formele de viata inferioare se reproduc prin diviziune celulara. (sper ca mai tin minte bine de la biolgie)
Kathara
Postat pe 6 Octombrie 2008 22:03
dap ...a prins microbul kudika....

hai mai distreaza-te si tu ...chiar e atat de amuzant sau amuzanta in prostia lui sau a ei....

dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Octombrie 2008 22:04
De la: Kathara, la data 2008-10-06 22:03:34
De la: Laurelin, la data 2008-10-06 22:01:48they're multiplying


Pai da, ca toate formele de viata inferioare se reproduc prin diviziune celulara. (sper ca mai tin minte bine de la biolgie)


oare tu o numeai 'amiba'? oricum, cine o fi fost, a fost inspirat
Laurelin
Postat pe 6 Octombrie 2008 22:25
dD, eu - ma duce cu gandul teribil spre protozori si euglene.
Kathara
Postat pe 6 Octombrie 2008 22:28
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-06 13:11:11atunci vreau sa am drepturi de administrator...



Unde pot sa te votez?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 25 Noiembrie 2008 10:22
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-25 10:22:41
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-06 13:11:11atunci vreau sa am drepturi de administrator...



Unde pot sa te votez?

Ce se voteaza? unde se voteaza? vreau si eu
AAAAAAAAA da.....dar cu cine votez
?
yumy
Postat pe 25 Noiembrie 2008 10:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt o femeie usoara dak am facut sex oral????? 380 De la: kudika_964580 8 Mai 2014 15:38
May is Masturbation Month 8 De la: contesina 9 Mai 2011 15:17
Curiozitate personală. 6 De la: kudika_1040248 4 Februarie 2021 15:23
SEX SHOPUL, UN SUBIECT TABU PENTRU ROMANI!!! 6 De la: skeeto 15 Iunie 2014 14:45
produsele avon 33 De la: yumalai 22 Februarie 2010 08:03