Setari Cookie-uri

Ce carti citeste femeia secolului XX?!

De la: greenie, la data 2008-11-12 16:33:07inca o carte buna: "jurnalul erotic al unei adolescente de 16 ani"
sau daca vrei sa vezi si filmul: MELISSA P

desi sincer, cartea e mult mai buna in detalii decat filmul!

berbeaca, cartea asta nu e pt tine, e o carte erotica, nu ai fi in stare sa o citesti pana la a 170-a pagina.

acest topic sunt sigura ca a fost infiintat de cineva care intr'adevar era interesat de ce carti mai citim in zilele noastre, ceva nou, ceva vechi, ceva cu poveste, sau ceva banal..
cauta-ti te rog alt topic de aruncat cuvinte urate, avem nevoie de femei ce gandesc cu capu!! pt ca au singur cap femeiele, spre deosebire de barbati.. te rog, nu ma face sa cred ca esti ceea ce banuiesc ca ai fi....



Mie imi plac george sovu, vlad musatescu, eliade, Arthur Golden, Edgar A. Poe( prabusirea casei usher, in special),William Golding(Imparatul mustelor),Nathaniel Hawthorne (Litera Stacojie),John Fowles(Magicianul),J. D. Salinger (de veghe in lanul de secara) etc.

POFTIM CA POATE NU AI OBSERVAT CA EU AM POSTAT PE TEMA TOPICULUI!!!A URMEAZA SA ZICI CE CA DACA NU CITESC CARTI EROTICE INSEAMNA CA NU AM CITIT NIMIK?????....
BERBEACA
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:45
HMMM chiar nu a observat NIMENI ca nu mai e secolul XX de vreo 7 ani incoace? ultima oara stiam ca a fost scandalul Y2K, panica mare... oricum eu zic sa incepeti cu un calendar si un manual explicativ al acestuia.
Numai bine, pupici
mihaelaghet
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:46
De la: BERBEACA, la data 2008-11-13 11:38:36
De la: Lillix, la data 2008-11-12 20:58:04
De la: BERBEACA, la data 2008-11-05 12:08:08Memoriile unei gheise...in rest recitesc carti vechi fiindca ce e nou pe piata...vezi aia de mai sus erotica...nu ma intereseaza absolut deloc..mi se pare o porcarie si punct genul ala de carte..unde fac sex aa cum sa ii zic tot virtual e_???In fine cert e ca nu prea gasesc ceva care sa imi placa...so...autorii vechi clasici dupa mine raman cei mai tari nu porcariile astea moderne alde Cartarescu...l-as impusca pe ala apropo:)))


Berbeaco acesta este primul tau post pe acest topic! reciteste l si apoi intreba te de ce ai fost atacata, pentru ca ai atacat...fiecare actiune are o reactiune! Atitudine agresiva, fara nici motivatie...deci A Farewell To Arms recalcitranto!

p.s. Fara legatura cu Cartarescu!


Mai e pb ta daca nu ai inteles ce am scris mai sus ca primul post e scris din punctul meu de vedere si ATAT...ai vazut sa iti zic tie...NU CITI CARTARESCU?????????Shut the f..k up...Mai bine recalcitranta decat ca voi...care nu sunteti in stare decat sa atacati oamenii aiurea...a si in alt post...cand am zis stupid ma refeream la ce ai zis tu ca' Am scornit ca nu imi place de mutra lui'' Citeste si tu prin dex sensul verbului A scorni.....


Ayayay ce mi ai spus o acu', m ai pus la zid, eu imi pun esarfa alba la ochi, apropo am dreptu la ultima tzigara? Cred ca ai un creier prea mare in comparatzie cu cutia craniana, si se simte saracutz' putin inghesuit, de aici agresivitatea asta aiuristico debitataore de scorneli
Lillix
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:52
De la: BERBEACA, la data 2008-11-13 11:45:44
De la: greenie, la data 2008-11-12 16:33:07inca o carte buna: "jurnalul erotic al unei adolescente de 16 ani"
sau daca vrei sa vezi si filmul: MELISSA P

desi sincer, cartea e mult mai buna in detalii decat filmul!

berbeaca, cartea asta nu e pt tine, e o carte erotica, nu ai fi in stare sa o citesti pana la a 170-a pagina.

acest topic sunt sigura ca a fost infiintat de cineva care intr'adevar era interesat de ce carti mai citim in zilele noastre, ceva nou, ceva vechi, ceva cu poveste, sau ceva banal..
cauta-ti te rog alt topic de aruncat cuvinte urate, avem nevoie de femei ce gandesc cu capu!! pt ca au singur cap femeiele, spre deosebire de barbati.. te rog, nu ma face sa cred ca esti ceea ce banuiesc ca ai fi....


inseamna sa iti zic ca esti o proasta!
m-am saturat de tine.
iti lipseste atentia.
sau cum se mai zice in ziua de azi
"esti NEFE?"

lasa-ne!! lasa-ne!

eu una am iesit de pe topicul asta.. scrii numa aberatii sa poti fi bagata in seama.




Mie imi plac george sovu, vlad musatescu, eliade, Arthur Golden, Edgar A. Poe( prabusirea casei usher, in special),William Golding(Imparatul mustelor),Nathaniel Hawthorne (Litera Stacojie),John Fowles(Magicianul),J. D. Salinger (de veghe in lanul de secara) etc.

POFTIM CA POATE NU AI OBSERVAT CA EU AM POSTAT PE TEMA TOPICULUI!!!A URMEAZA SA ZICI CE CA DACA NU CITESC CARTI EROTICE INSEAMNA CA NU AM CITIT NIMIK?????....
Greenie
Postat pe 13 Noiembrie 2008 16:22
Sincer nu pot sa cred ce vad.Am urmarit mai multe postari de pe forum si nu inteleg de ce incep discutii aprinse din te miri ce motiv....Suntem atat de diferiti deci nu trebuie sa ne placa aceleasi lucruri..nu inteleg de ce sa te certi pt. a-ti impune punctul de vedere mai ales ca,cei care posteaza au peste 20 de ani....deci ar trebui sa gandeasca mult mai matur...
Eu pot sa va recomand "Nascut pentru a reusi - Brian Souza", "Inteligenta emotionala - Daniel Goleman", "Lasa grijile si incepe sa traiesti" -Dale Carnegie
klaudya_e
Postat pe 25 Noiembrie 2008 15:16
De la: BERBEACA, la data 2008-11-05 12:08:08Memoriile unei gheise...in rest recitesc carti vechi fiindca ce e nou pe piata...vezi aia de mai sus erotica...nu ma intereseaza absolut deloc..mi se pare o porcarie si punct genul ala de carte..unde fac sex aa cum sa ii zic tot virtual e_???In fine cert e ca nu prea gasesc ceva care sa imi placa...so...autorii vechi clasici dupa mine raman cei mai tari nu porcariile astea moderne alde Cartarescu...l-as impusca pe ala apropo:)))


ai putea sa-mi spui carti romanesti de dragoste? nici mie nu-mi plac genul de carti "erotice" sunt vulgare..pana acum mi-au placut invitatie la vals de mihail drumes si nunta-n cer de eliade
andreea121
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:29
CITESC F MULT OSHO
nor_pufos
Postat pe 6 Decembrie 2008 00:51
da vad ca s-a aprins km tare discutia asta si nu ii vad sensul fiecare citeste ce vrea si dak vrea...poate fata nu l-a citit p cartarescu sau poate nu a putut digera c a citit ... se mai intampla. oricum omul stie ce face ... la Mircea ma refer ;))

Iar ca raspuns pentru Andreea, carti romanesti de dragoste poti citi elevul dima dintr'a saptea si invitatie la vals - mihail drumes.

Nu cred k vei regreta. Pe mine m-au impresionat si ma consider destul de puternica in sensul asta.

astept si eu niste recomandari o carte cu adevarat extraordinara ???
Aeyanna
Postat pe 6 Decembrie 2008 02:07
oricum, femeia sec XX citeacarti mai elevate decat cele pentru care va certati voi acum.
Daca va place sau Cartarascu e problema personala si nu cred ca trbuie sa o faceti publica.
Sau sunte-ti platiepentru a fi pro sau contra? Asa isi fac unii reclama !
Va sfatuiesc sa mai cititi si carti aparute in secolele trecute !
Cu stima, otusi ,pentru toate femeile .
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 2 Ianuarie 2009 08:29
cele mai cool carti mi se par ale lui Paulo Cohelio
11 minute,alchimistul.veronica se hotaraste sa moara,etc...super moderne carti!
playboy
Postat pe 2 Ianuarie 2009 19:25
mi-au palcut f mult, "11 minute", "fetele bune ajung in rai fetele rele ajung unde vor", "toate acele cuvinte pe care nu ni le-am spus" , "de ce iubim femeile", "alchimistul" si lista poate continua
maria1989
Postat pe 2 Ianuarie 2009 19:28
Memoriile unei e gheise e ce mai tare carte pe care am citito vreodata.......printre care si Adoloscenta suspendata.
Sabynutza
Postat pe 2 Ianuarie 2009 21:52
De la: BERBEACA, la data 2008-11-11 13:50:29
De la: Georgia99, la data 2008-11-11 12:31:03of, desfasoara-te pisi, hai baga de la tine, hai cu injuraturi de mama, hai adreseaza-te cu ,,fa'', offf, esti super femela, emancipata, rafinata..

p.s : imi place emisiunea lui badea, nu imi plac carcotasii



mai fata draga tu chiar suferi cu capu rau...cred ca de la cartarescu ti se trage....sau nu ti se mai trage...in ultima vreme si de aia????Si cu mircea badea si cu termenul spus de mine si criticat de tine....se vede ca nu te-ai prins cu aluzia...da in fine. Te-am injurat de maica-ta si nu stiu eu ...doar am dat reply si ti-am zis ca ea o fi pisi ...nu eu....apropo ce hobbyuri ai tu de ma faci pe mine pisi??? A da unu dinre ele vad ca e sa vb mult si prost si sa sari cu fel de fel de jigniri...apropo inutile sincer esti amuzanta...de cee???Pentru ca eu nu ma simt ca tine ...lezata de adevar...cat despre paraziti, ca ziceai tu mai sus ceva...asculta piesa "cum sa jignesti o femeie"....daca o stiai deja...pentru astea ca tine a fost facuta Si haai sa nu ne mai dam sfinte ce naiba crezi ca nu am vazut pe alte topicuri ce limbaj folosesti??Chiar crezi ca eu am impresia ca tu nu injuri??? esti cam hilara ...de felul tau...pacat ca umorul tau e pentru oamenii lipsiti de inteligenta:))OOO vaaai sa nu ma spui lu mamicaaa ca am vb uraaat




SUNT FANA TA!
mihaela_1985
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:54
Am scapat de griji, este o carte care mi-a placut mult. Probleme reale, din zilele noastre, prezentate cu multa gratie de tanara scriitoare. Sigur fiecare din voi se va regasi in cel putin una din situatiile prin care trece personajul principal sau prietenii sai.

Acum citesc magicianul de Fowles - m-a captivat
Aditxa38
Postat pe 24 Ianuarie 2009 02:41
Eu va recomand Gena egoista de Richard Dawkins. Imi place mult. :)
Scortisoara
Postat pe 31 Ianuarie 2009 17:11
suntem in secolul XXI ...daca mai conteaza pt careva....

dandanaua_reloaded
Postat pe 31 Ianuarie 2009 17:35
De la: Aditxa38, la data 2009-01-24 02:41:57Am scapat de griji, este o carte care mi-a placut mult. Probleme reale, din zilele noastre, prezentate cu multa gratie de tanara scriitoare. Sigur fiecare din voi se va regasi in cel putin una din situatiile prin care trece personajul principal sau prietenii sai.

Acum citesc magicianul de Fowles - m-a captivat



Mai sus faceam referire la cartea Am scapat de griji scrisa de Anna Maxted -> http://www.shopmania.ro/magazin~online-carti~produs-am-scapat-de-griji~p-2748998.html
Aditxa38
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:45
De la: Aditxa38, la data 2009-01-24 02:41:57Am scapat de griji, este o carte care mi-a placut mult. Probleme reale, din zilele noastre, prezentate cu multa gratie de tanara scriitoare. Sigur fiecare din voi se va regasi in cel putin una din situatiile prin care trece personajul principal sau prietenii sai.

Acum citesc magicianul de Fowles - m-a captivat


DUPA TERMINI DE CITIT SA NE SPUI SI NOUA CE AI INTELES DIN "MAGICIANUL' ! OK ?
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 1 Februarie 2009 18:04
nu va mai certati....
playboy
Postat pe 1 Februarie 2009 19:49
buna pt toti,eu sant o persoana care citeste ff mult,ultimele carti pe care le-am citit in ultima luna este THE SCECRET -scrisa de RHONDA BYRNE si o carte scrisa de PAPA.....deobicei de starea mea de spirit, depinde ce citesc,de multe ori la munca intru pe site ,si citesc poeziile lui ION MINULESCU.........a si era sa uit carti de povesti zilnic pt puiul meu
m_manoka
Postat pe 2 Februarie 2009 08:28
Changi e super tare...bine daca te pasioneaza detinutii din lagarele japoneze...:)
BERBEACA
Postat pe 4 Martie 2009 07:29
Mai iertati ca intervin:
Eram curios cam ce citeste femeia secolului...( ma rog discutabil- 20 sau 21- si aici fac o "analiza pe text" din care pot sa afirm- pe propria-mi raspundere ca "femeia secolului 21" va ajunge femeie abia peste cel putin 6-8 ani- daca ne gandim la "femeile " nascute in secolul XXI- sau femeile care au ajus femei in secolul 21 - saaaaau....- mai vreti sa batem campii?)
Dar- ce constat: in loc sa aflu ce citeste femeia- aflu ca femeile fac- ceea ce fac ele mai bine- de cand s-a schimbat matriarhatul ( sau poate d-aia s-a schimbat)- si anume: sa se certe!
Pai din ce vad mai sus ( fo` 4 pagini) sunt 3 informatii si restul texte de "usa cortului"
Bravo! N-oi fi chiar un tinerel- da` tot mai aflu lucruri noi! :-))
G_I_JOE
Postat pe 4 Martie 2009 16:03
pai citeste ceea ce ii place.... si se pare ca inca mai citeste...dupa cate posturi am vazut pe forum
_dulcik_
Postat pe 4 Martie 2009 21:56
Acum din pacate citesc o carte care nu o suport dar sunt obligata sa o citesc.......Codul Rutier..:((
BERBEACA
Postat pe 6 Martie 2009 08:18
si eu tot aia citesc
_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 16:36
Am doar 19 nu pot spune ca am citit multe carti desi imi place. vampiri: cartile lui Anne Rice "Vampirul Lestat", "Interviu cu un vampir"...."cronicile vrajitoarelor". Mario Puzzo:"Nasul","Ultimul Don".
Gabriel Garcia Marquez: "dragostea in vremea holerei", "un veac de singuratate", "despre dragoste si alti demoni","povestea tarfelor mele triste". Stephen King:"Culoarul mortii". Sunt carti faine pe care le-am citit,si le-am scris pe cele care mi s-au parut mai interesante...si mai sunt multe pe care sper sa am timp sa le citesc..desi sunt la universitatea tehnica imi place si ce fac la facluta si imi place si sa citesc...Lectura placuta

Postat pe 8 Martie 2009 01:16
De la: angelaviorica, la data 2008-11-05 06:49:29Prin cartile pe care le citesti nu scrie si ca suntem in secolul XXI?



BRAVO MAMICA, DAU O BERE , te bagi ??
__LL__
Postat pe 8 Martie 2009 02:25
eu acum recitesc PAPILLON-HENRI CHARRIERE. mi-am facut comanda online(pe adresa unei prietene) la colectiile de carti de la ziarul Adevarul pt ca au multe carti interesante.problema e, ca nu expediaza si in afara tari
ETE_EU
Postat pe 8 Martie 2009 02:58
" Veronica se pregateste sa moara "- trebuie sa o termini ,finalul nu este atat de deprimant ,ba dimpotriva ...devine interesanta ...
ynnor
Postat pe 8 Martie 2009 19:05
eu dupa ce am citit codul rutier pt a 2-a oara... m-am decis sa citesc ceva de-a lu eliade
_dulcik_
Postat pe 8 Martie 2009 22:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chimia intre parteneri..... 76 De la: ionelaela 4 Octombrie 2010 00:58
Recomandare 2 De la: eu_ovidiu 19 Decembrie 2010 16:33
hei 4 De la: iulia069834 8 Mai 2010 21:17
andres sorel - noaptea in care am fost tradata 7 De la: bbgirl 29 Iunie 2009 18:00
Carti motivationale - pro si contra 4 De la: iulia069834 8 Mai 2010 21:18