Setari Cookie-uri

Ce simtiti dupa ce va despartiti de cineva?


Pentru ca mie uneia incepe sa imi fie dor de respectiva persoana - asta pe langa sentimentul de vina pe ccare il am. Ce nu inteleg eu este daca imi e dor de persoana accea sau doar de ideea de relatie, de afectiune samd.
Kathara
Postat pe 18 August 2008 10:59
io simt libertate!

Postat pe 18 August 2008 11:33
In cazul meu simt un dor nebun dupa aceea persoana si asta pt ca l-am iubit enorm...si inca il mai iubesc...
onuta81
Postat pe 18 August 2008 11:41
Ce simt?
Pai ar fi multe de zis,dar ma limitez cat pot,ca apoi o sa imi rod unghiile pan' la umar
Uite,eu tocmai am terminat o relatie de un an,da,stiu,poate pentru voi nu e mult,dar la mine se imbina cu intensitatea sentimentelor.
A fost o relatie luuunga,cu bune,si cu rele,cred ca mai mult cu rele,din cauza geloziei si din cauza faptului ca mi-am mai schimbat cercul de prieteni,am renuntat la multe lucruri (pe care el nu le recunoaste nici in ruptu' capului).De ce?Ca sa fie bine.Dar nu.N-a fost bine.
Si am ajuns la un punct in care nu s-a mai putut (din nou,gelozia,bat-o vina).Ne-am spus adio si atat.Prima chestie care a rezultat din asta a fost o depresie.
Una scurta.Fara lacrimi.Acum?Ma simt bine,ma intristez putin la amintirea lucrurilor,dar imi aduc aminte de faptu' ca am o libertate,ceva ce nu am avut pt. atata amar de timp.
Nu ca as face cine stie ce.Dar e simplul fapt,ca pot face orice lucru,fara a da explicatii infinite,fara a sti ca o persoana imi tine evidenta si la firele de par din cap.In rest...un gust amar..cateodata

Postat pe 18 August 2008 12:05
De la: Kathara, la data 2008-08-18 10:59:15
Pentru ca mie uneia incepe sa imi fie dor de respectiva persoana - asta pe langa sentimentul de vina pe ccare il am. Ce nu inteleg eu este daca imi e dor de persoana accea sau doar de ideea de relatie, de afectiune samd.



am simtit si eu de multe ori asta.. si uite ca nici eu nu am reusit sa-mi dau seama de ce imi era dor.. de relatie sau de persoana.. zic totusi ca de relatie, deoarece persoana am reusit sa o uit de fiecare data

Postat pe 18 August 2008 12:19
amintirile,oanna,amintirile ...

Postat pe 18 August 2008 14:26
Depinde de persoana...dar daca intr-adevar ai tinut la un EL, normal ca incepe sa-ti fie dor...dar de cine: de persoana de care te-ai indragostit sau de cel de care te-ai despartit?!?Mie personal mi-e dor de cel de care m-am indragostit la inceputul relatiei, acum parca el e alt om total scimbat si sincer nu-mi este dor de el...si nici de o relatie...eu ma simt libera!!!
blindgirl
Postat pe 18 August 2008 21:37
mi-e dor de el, dar nu ma simt vinovata. rareori am fost eu cea care am rupt relatia. tocmai, ca sa nu se spuna dupa aia ca am avut pe altul, sau poate pentru sentimentele mele inca nu se terminasera?...

mi-e dor de el din obisnuinta, dar daca a plecat in bratele alteia, niciodata nu vreau sa-l mai vad. nu am reluat o legatura intrerupta si nu m-am mai intalnit cu fosti.
Luan4
Postat pe 18 August 2008 22:08
eu simt eliberare.atat
DeeaCatalina
Postat pe 8 Septembrie 2008 23:54
De la: onuta81, la data 2008-08-18 11:41:51In cazul meu simt un dor nebun dupa aceea persoana si asta pt ca l-am iubit enorm...si inca il mai iubesc...


+1 la fel si eu doar ca e vb de o ea. Mereu te gandesti la ce ai avut...si ce-ai pierdut nu ?
remus22
Postat pe 9 Septembrie 2008 00:15
De abia dupa ce pierzi pe cineva drag iti dai seama cat de mult a insemnat pentru tine .....din pacate asta este general valabil !

Postat pe 9 Septembrie 2008 02:37
De la: geo32, la data 2008-08-18 11:33:26io simt libertate!


si eu! doar ca uneori nu-mi face placere
morticia_adams
Postat pe 28 Septembrie 2008 10:34
un dor nebun...mi se face din ce in ce mai mult dor de el knd stiu k este departe de mn si k nu mai putem sa fim impreuna... imi vin mereu in minte clipele petrecute impreuna...
raluk_ionela
Postat pe 28 Septembrie 2008 15:09
Si mie imi este foarte dor de iubitul meu, desi situatia este asta http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20212/Ce-sa-fac-.html mi-e dor de cum ma face sa ma simt..mi-e dor de el ca este dulce si sexy, mi-e dor sa fim impreuna, sa facem dragoste, sa gatim impreuna, sa ma cololosesc in bratele lui la Tv, sa radem impreuna la chestii amuzante...mi-e dor...dar tot nu stiu ce sa fac...am luat deja o parte din hotarare...dar de ce nu pot merge mai departe?

Postat pe 30 Septembrie 2008 08:05
simt doar ca nu am aer destul de respirat ....
Simt agitatzie ....

Ce sa mai ....parca numai sunt eu .

Postat pe 30 Septembrie 2008 12:33
Sunt lucruri care dor,dor foarte tare,sunt rani care se inchid atat ede greu incat ai impresia ca se vor inchide niciodata.Dat trebuie sa treci cu demnitate peste toate.Chiar daca doare mai tare.Este ca dezinfectantul pus pe rana.Offffffffffff.Mai bine "sa traiti fericiti pana la adanci batraneti"(CU TOATE CA ACEASTA EXPRESIE AM IMPRESIE CA NU ARE NIMIC REAL LA BAZA)
ana_lili36
Postat pe 30 Septembrie 2008 14:27
dupa 8 ani de prietenie, am incetat relatia zicandu-mi ca au fost mult mai multe lucruri rele decat buna. Iar acum, dupa un an de la despartire imi aduc aminte numai de cele bune......
orchidee_alba
Postat pe 1 Octombrie 2008 20:13
fiecare despartire e cumplita - daca a existat intr-adevar un sentiment nobil/ dar este si un moment de introspectie, de a vedea greselile proprii, nu numai pe cele ale partenerului - asa cum ades, eronat, se intimpla/ iar daca a fost cu adevarat dragoste, o despartire in timp real poate insemna o prelungire a sentimentelor - iti poti urma partenerul chiar daca nu il mai vezi, mingiindu-l in momentele grele si incercind sa-ti recompui sufletul farimitat pt a-i transmite puterea de a trece el peste obstacolele din viata/dragostea nu se termina uneori niciodata, chiar daca cei doi nu se mai vad - dragostea nu trebuie privita egoist

Postat pe 2 Octombrie 2008 03:26
eu nu mananc de aproape 3 saptamani,plang ore intregi,ma ascund de lume si imi e dorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr tare tare de tot de ea:((

Postat pe 2 Octombrie 2008 18:29
De la: sergiu2001, la data 2008-10-02 18:29:18eu nu mananc de aproape 3 saptamani,plang ore intregi,ma ascund de lume si imi e dorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr tare tare de tot de ea:((


chiaaaar????

inca nu am experimentat asemenea senzatii.... trecem pe lista cu "de incercat"
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Octombrie 2008 19:01
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-02 19:01:08
De la: sergiu2001, la data 2008-10-02 18:29:18eu nu mananc de aproape 3 saptamani,plang ore intregi,ma ascund de lume si imi e dorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr tare tare de tot de ea:((


chiaaaar????

inca nu am experimentat asemenea senzatii.... trecem pe lista cu "de incercat"


Face bine la silueta faza cu nemancatul, dar dupa 3 zile am poftit la pizza.

Eu am incercat sa plang, dar nu prea mi-a iesit.
Kathara
Postat pe 2 Octombrie 2008 19:24
De la: sergiu2001, la data 2008-10-02 18:29:18eu nu mananc de aproape 3 saptamani,plang ore intregi,ma ascund de lume si imi e dorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr !
Inseamna ca ai iubit cu-adevarat.Faci parte din categoria barbatilor "adevarati". Cei care stiu sa iubeasca. Putini sunt si .........pacat
ana_lili36
Postat pe 2 Octombrie 2008 21:00
De la: Kathara, la data 2008-10-02 19:24:30
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-02 19:01:08
De la: sergiu2001, la data 2008-10-02 18:29:18eu nu mananc de aproape 3 saptamani,plang ore intregi,ma ascund de lume si imi e dorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr tare tare de tot de ea:((


chiaaaar????

inca nu am experimentat asemenea senzatii.... trecem pe lista cu "de incercat"


Face bine la silueta faza cu nemancatul, dar dupa 3 zile am poftit la pizza.

Eu am incercat sa plang, dar nu prea mi-a iesit.


pai sunt slaba ca un scheletron atata mi-ar mai trebui sa ma pun pe nemancate si pe plansete sa mi se infunde nasu sa vorbesc ca o trompeta...
eee comedie.... altu' la rand....
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Octombrie 2008 21:49
Aaaa, pai se schimba treaba - iti recomand celalalt mod de a reactiona, respectiv de a te imprieteni la catarama cu frigiderul, cum faceam eu prin sesiuni
Kathara
Postat pe 2 Octombrie 2008 22:10
m-am dat pe vitamine... ca am un frigider sexiiiiii
nu prea stau pe acasa asa ca...
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Octombrie 2008 22:16
eu ma simt singura..multe lucruri imi amintesc de el..nu l-am mai vaxut de mult,mi-e dor de el .Sunt inconjurata de multi prieteni care ma sustin,sunt alaturi de mine,dar degeaba..tot singura ma simt.Timpul trece..amintirile raman..nu le pot uita ...
Dellyce13
Postat pe 4 Octombrie 2008 15:43
Nu are cum sa nu doara o despartire...Orice sfarsit are un nou inceput ,timpul nu poti sa il dai inapoi iar dupa despartire iti ramane un gust amar .Cand ai luat tu decizia de a te desparti de cineva atunci trebuie sa accepti realitatea si sa mergi mai departe.Nu se spulbera visele,viata nu se opreste aici ! Si nu poate sa iti fie dor de cineva care te-a dezamagit si nu te-a apreciat ...doar dor de o relatie sau de ce ai crezut ca a fost persoana de care ai crezut ca esti indragostit.Oamenii nu se schimba niciodata oricate sanse ai da!
sdv
Postat pe 5 Octombrie 2008 15:58
Eu nu am plans prea mult. Am plans inainte sa aflu ca s-a intors la fosta.Apoi i-am urat cu toata fiinta. Acum simt eliberare,si ura pe care o simt ma face sa merg mai departe. Alteori mi-e dor de noi si-mi aduc aminte de toate cele..sunt prea multe amintiri pe care am vrut sa le sterg dar daca as face-o as nega ca am trait in ultimii ani.E cam greu dar ma mai alin cu voi pe-aici :P
andreees
Postat pe 9 Octombrie 2008 05:43
Mie imi e foarte greu pentru k abia m-am despartit de el dar ma ajuta putin faptul k nu ma merita daca si-a ales prietenii,intradevar eram geloasa dar mi-a dat si motive,acum imi vine sa tip de durere,simt un gol in suflet si mi-e greu sa accept k trebuie sa o iau de la capat dupa aproape trei ani in care i-am daruit totul si totodata simt dispret,dor de el.Iubirea ar trebuii sa fie un sentiment frumos dar mie mi-a lasat un gust foarte amar si numai vreau sa aud de barbati pentru mult timp
aura_elenutza
Postat pe 11 Octombrie 2008 21:51
Nu pot sa va inteleg de ce va agatati cu disperare de o persoana care in fond nici nu va merita?Si chestia cu "nu mai vreau sa aud de barbati" mi se pare o tampenie.Ce vei face o sa stai si o sa-ti plangi de mila in timp ce el isi vede relaxat de viata lui?
HJKH
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai sunt sanse? 20 De la: delicacy 27 Aprilie 2010 18:16
privilegiu 16 De la: oonahabibi_yahoo_com 18 Martie 2009 15:13
cine ma poate ajuta....!!!!! 4 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 14:14
Iarasi impreuna 8 De la: gitan 2 Ianuarie 2012 18:22
o parere,un sfat daca se poate.... 31 De la: kudika073838 4 Ianuarie 2010 23:02