Setari Cookie-uri

ne-am despartit dar mi-e dor...


"Suntem doar ce a mai ramas din noi dupa ce am pierdut tot ce am iubit"-exact asa ma simt eu acum, dupa 3 ani si jumatate in care am fost printesa lui, viata lui, cea mai frumoasa fata...Stateam o gramada de timp impreuna si era tot ce imi doream, vorbeam de 10 ori pe zi la telefon cand era departe, primeam mesaje in care imi spunea doar "urata mea, scumpa mea, ratusca frumoasa", treceam peste toate greutatile, pt ca am avut foarte multe, in fata tuturor eu eram vipera ca ii luase iubitul alteia(indiferent ca acea alta nu era deloc o sfanta), il dureau lacrimile mele si plangea odata cu mine. Nu stiu ce, cum, cand, unde, dar s-a produs o ruptura care a dus la despartirea noastra si cel mai mult ma doare ca stiu ca nu ma mai iubeste.

Cum sa ma obisnuiesc acum fara el, fara tot ce insemna el, cum sa nu mai astept sa ma sune, cum sa nu ma mai gandesc la el, cum sa ma intregesc, pentru ca ma simt facuta bucati, cum sa imi vad de viata mea linistita!?

Mai am o problema legata de faptul el avea prietena atunci cand l-am cunoscut, pe care a parasit-o pentru a fi cu mine(din cate mi-a zis, ea nu era o sfanta si relatia lor scartaia de mult), dar tot timpul am pastrat un sentimest de vinovatie fata de acea fata si acum ma gandesc ca am primit ceea ce meritam (pe mine nu m-a lasat pt alta, ma refer la suferinta pe care i-am cauzat-o)
je_baby
Postat pe 10 Octombrie 2008 16:10
Stiu cum e, eu dupa 2 luni am inceput sa-mi mai revin si crede-ma k e chiar frumos sentimentul. O sa fie greu la inceput dar trebuie sa inveti sa fi tare si sa treci peste. Inceark sa nu te gandesti la tot ce a fost si la kt de mult doare, stiu k pare greu de facut dar crede-ma k e posibil, am trecut pe acolo, impreuna cu sute de alti oameni. Iesi in oras, inceark sa te distrezi sa razi si sa uiti. Iar in fiekre seara knd vrei sa-l suni gandeste-te k a mai trecut o zi fara el, dc sa strici totul? O sa vezi k timpul o sa vindece incet incet ranile. Inceark sa zambesti k ai multe motive
EuBebelusa
Postat pe 10 Octombrie 2008 18:01
simt nevoia tot timpul sa stau cu cineva, mi-e teama sa raman singura ca incepe imaginatia sa o ia razna si imi vine sa il sun, si ma chinui enorm...crezi ca e un lucru rau, sau ma ajuta sa stau mereu cu cineva...sau in felul asta nu o sa trec niciodata peste lucrurile care ma dor pentru ca eu prefer sa le ignor.!?
je_baby
Postat pe 10 Octombrie 2008 20:04
e de inteles suferinta ta si e si greu sa lasi totul la o parte fara sa te mai gandesti, dar asta e! treb sa o iei de la capat. asta e tot ce iti poate spune lumea. si totusi el chiar nu te mai iubeste sau e doar un motiv ca sa se desparta de tine?!

gandeste-te ca altii se despart dupa ce au trait 10-15 ani si mai au si copii si o casa si o masina....si totusi se despart! nu o mai lua ca pe o tragedie.
bangla_soul
Postat pe 10 Octombrie 2008 20:26
pai in ultima perioada era foarte plictisit, se vedea ca nu mai avea chef de mn, nu prea ma mai suna, ne vedeam mai rar,chiar l-am intrebat daca ma mai iubeste si a zis ca nu stie...si pentru mine a fost clar.

si chestia cu "ce nu-ti place tie, fa-i altuia...", a fost ironic,ca nu inteleg
je_baby
Postat pe 10 Octombrie 2008 20:35
Ce crezi ca insemna acea plictiseala a lui, faptul ca nu te mai suna asa des?Sa-si fi gasit pe altcineva?O poveste de dragoste de 3 ani jumatate nu se termina asa din senin trebuie sa fie un motiv.
Sunt de acord cu "EuBebelusa" si eu am trecut prin asa ceva,mi-au trebuit cateva luni bune sa il uit, dar am reusit si sunt mandra de mine.Incearca sa iti ocupi timpul cu fel de fel de activitati ca sa nu te mai gandesti la el(chiar functioneaza).Va fi greu la inceput dar trebuie sa ai incredere in tine si atunci vei reusi.Fi puternica si capul sus!
HJKH
Postat pe 11 Octombrie 2008 19:32
In urma cu cateva saptamani scriam pe acest forum cu aceeasi nota de disperare ca a ta....Mi-era teama sa vina seara sa treb sa fiu singura la mine in camera...Doamne cat am plans si cat mai plng si acum.Fetele m-au sfatuit sa imi umplu timppul liber si asta chiar m-a ajutat mult.Chiar daca si cand esti cu pr te gandesti la el si orice ai face te gandesti la el macar vei vedea ca ai sa incepi sa zambesti.Si daca tu te simti vinovata in vreun fel ca ai facut nu stiu ce ,atunci gandeste-te ca toate au trecut,ca ai platit ca era de platit si mergi mai departe!E usor de vb ,stiu,dar crede-ma ca am trecut si inca mai trec prin asta.Bafta multa!!!!

Postat pe 11 Octombrie 2008 21:26
Da,ai dreptate e usor de vorbit,dar nu e imposibil de facut.Sunt sigura ca asa cum eu am trecut peste acea despartire,la fel de bine o puteti face si voi.Trebuie doar sa aveti incredere in voi,sa va apreciati mai mult si sa fiti ambitioase.Si "elennam" ce-i cu lacrimile alea?Crezi ca cineva merita lacrimile tale?Iti spun eu ca NU.
HJKH
Postat pe 11 Octombrie 2008 21:40
Mi-am adus aminte,muzica de ascultat:Cascada -Another you,Destiny's child-Survivor,Cher-Strong enough,Gloria Gaynor-I will survive..Si cam astea imi vin in cap acum.Poop!

Postat pe 12 Octombrie 2008 00:11
Plictiseala lui s-a manisfestat in timp...putin cate putin...cred ca stiam tot ce facea, iar daca o alta fata a fost motivul, sincer nu vreau sa stiu, pentru ca mereu am vrut sa stiu totul si nu mi-a folosit la nimic...dimpotriva mi-a adus multa neliniste si nopti nedormite.
je_baby
Postat pe 12 Octombrie 2008 17:26
Ai pefecta dreptate.Aici se potriveste expresia "ce nu stii nu-ti poate face rau".
HJKH
Postat pe 12 Octombrie 2008 17:29
am momente cand pot sa zambesc, momente in care simt ca nu pot sa ma misc de durere si plang ca o nebuna. imi place sa stau cu prietenele mele, insa ele nu au trecut prin ce trec eu acum si nu ma inteleg, eu asa simt..ele isi manifesta mai mult curiozitatea fata de detaliile despartirii decat fata de ceea ce simt eu, de aceea am si inceput sa scriu pe forum...chiar aveam nevoie de cineva care sa ma intelgeaga cu adevarat ...SI VA MULTUMESC FETELOR PT SFATURI si sper sa ma pot baza pe atentia voastra si de acum pt ca abia au trecut 2 sapt de suferinta...banuiesc ca vor mai fi!
je_baby
Postat pe 12 Octombrie 2008 17:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
frustrare 9 De la: Sabrina_Nede 13 Septembrie 2008 00:07
concurs de bancuri 9 De la: alfredodecurtofreco 15 Noiembrie 2010 20:00
Surpriza pentru fostul 31 De la: CristinaBadea 2 Februarie 2014 18:18
ne iubim dar ne-am despartit 25 De la: battleofwits 4 Februarie 2011 15:03
relatie incheiata 45 De la: Micaell 7 Ianuarie 2012 09:35