Setari Cookie-uri

cum ar agata femeile un barbat?

Dragele mele, cred ca voi nu realizati un lucru: toti suntem oameni, nimeni nu e mai presus fata de celalalt, si daca voi credeti ca fiindca va deveni preot ar trebui sa vada doar inainte precum calul, adica sa nu isi de-a cu parerea cred ca voi gresiti. Cred ca din cauza faptului ca il urcati pe un pedestral de viitor sfant va socheaza asa tare faptul ca zice ce zice. Este preot in biserica, om ca toti oamenii in afara ei. Nimeni nu e sfant si fara de pacat.
serenity575
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:19
adica iei in deradere propria ta credinta?

Postat pe 11 Octombrie 2008 22:20
citind mai departe, nu este c-am ciudat ca un parinte sau viitor parinte sa se uite la o femeie si sa ii faca o analiza vizuala sunt in primul rand femei si nu trebuie sa fie lovite nici macar cu o petala de trandafir, dar sa le analizezi?... ,ar trebui sa-ti regandesti orientarea, mai bine medic...zootehnist
texaco
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:21
Singurel, singurel?
Kathara
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:23
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-11 22:06:35
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-11 22:02:12
De la: oktober, la data 2008-10-11 21:54:32ai jignit, trebuie sa-ti atrag atentia, nu te supara, de la prima postare, ai scris femei nu parapante...eu stiam ca exista femei si barbati...



asa e femei si barbati sunt cele 2 mari categorii dar fiecare are subcategoria sa iar la femei mam referit nu la alea cara agata vca sa le dai bani pt a le .....deci parapante....


simti nevoia sa te trag iar de urechi???
cine esti tu sa imparti femeile??/ ce, maria magdalena nu a fost catalogata drept femeie usoara???
de vorba asta ai auzit????: cine e fara de pacat sa arunce primul piatra?"

cat despre postarea asta :

draga mea unde ai citit u ca as fi vrut sa imi faci u sex oral?eu am facut o gluma la care u ai sarit cu varianta ta de fara dinti ce nu isi avea rostu.ca sunt viitor preot nu am cum dovedi decat doar sa crezi.sunt pe un site de femei din un singur motiv.cum nu sunt insurat vreau sa am o sotie si cun respect genu feminin pt ca sunt "divine"=dau nastere copiilor pt ca lumea sa se inmulteasca asa cum DFumnezeu a creat lumea)(vreau sa cunosc mai mult si mai bine ce le face fericite si unde se poate afla cel mai bine acest lucru,mdecat pe un site de femei.deci daca voi nu va luati asa degeaba de mine eu nu va suparam dar nici nu ma impresioneaza reactiile voastre

simt din nou nevoia imperuoasa de a-ti atrage atentia.....

vrei sa cunosti femeile???dar nu te impresioneaza reactiile lor??? mai baiete cred ca e timpul sa reiei orele de psihologie sau sa faci cateva in plus.....

rusinica .....




apropo am terminat facultatea anu trecut pt cele ce au zis ca sunt primu an.
asa:de urechi nu ai cum ma trage asa ca lasa expresilee asta pt alt cineva impart femeile pr ca sunt barbat si voi impartiti barbati la randu vostru .
eu unu o numesc c... pe acea femeie ce sta pe centura si agata barbati pt ai oferi bani sa o plimbe...daca tu o numesti altfel treaba ta .
nu ma impresioneaza reactiile "animalice"de a sari toate pe mine fara sa fac nimic.am deschis un topic cu o tema de la care toate ati deviat.
respect parerile voastre ce tin de subiectu deschis nu de cele de cearta:d
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:25
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-11 22:18:31
De la: sheeva, la data 2008-10-11 21:57:55ma bag si eu unde nu imi fierbe oala.
si eu tot catolica-s, da eu am invatat ca daca iti da cineva o palma intoarce si obrazul celalat, viitor preot si nu stii?
daca vei fi preot tre sa stii cum sa vb cu oamenii, sa iti aproprii semenii nu sa te certi cu ei. nu vreau sa iti fac eu acum morala, pt ca am impresia ca te invata destule in seminar, ca sa nu mai fie nevoie sa iti tin si eu o predica aici.
deci, parerile normal ca sunt impartite pe aici, normal ca se mai face si misto, dar datoria ta, ca om care deschide un topic, e sa il intretii in un mod frumos, nu sa te certi cu unu sau altu.

parerea mea

si ca sa fiu on topic, nu prea agat, da daca as iesi la agatat, mama ce expresie, l-as invita la un suc



stiu bine acel verset dar draga mea o sa zic un banc pe scurt:era un preot care mergea pe strada la un moment dat ii apare in fata un tanat care ii cere bani sii ii da o palma la care pr intoarce si celalat obraz dupa care isi da jos sutana se uita spre cer si spune:"Doamne eu am indeplinit voinat ta am intors si celelat obraz dar de acum lasa-L in voia mea" .si la batut mar pe ala DE AICI CONCLUZIA....


concluzia nu vreau sa o trag, sincer, da vreau sa iti multumesc ca ai vazut ca ti-am raspuns la intrebarea topicului
sheeva
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:26
De la: texaco, la data 2008-10-11 22:21:46citind mai departe, nu este c-am ciudat ca un parinte sau viitor parinte sa se uite la o femeie si sa ii faca o analiza vizuala sunt in primul rand femei si nu trebuie sa fie lovite nici macar cu o petala de trandafir, dar sa le analizezi?... ,ar trebui sa-ti regandesti orientarea, mai bine medic...zootehnist




cine cu ce a lovit iar faza cu petala de trandafir e replica baietilor sa para cineva asa ca lasa-te
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:27
De la: serenity575, la data 2008-10-11 22:19:58Dragele mele, cred ca voi nu realizati un lucru: toti suntem oameni, nimeni nu e mai presus fata de celalalt, si daca voi credeti ca fiindca va deveni preot ar trebui sa vada doar inainte precum calul, adica sa nu isi de-a cu parerea cred ca voi gresiti. Cred ca din cauza faptului ca il urcati pe un pedestral de viitor sfant va socheaza asa tare faptul ca zice ce zice. Este preot in biserica, om ca toti oamenii in afara ei. Nimeni nu e sfant si fara de pacat.


cred ca este gresit, el prin vointa lui a renuntat la statutul de om simplu, este un om sfant in si in afara bisericii.de urcat pe piedestal s-a urcat singur, nu l-a urcat nimeni. daca are ceva de zis sa zica in sinodul bisericii si nu pe forum unde religia nun are nici o legatura cu viata noastra de pacatosi.
texaco
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:34
De la: sheeva, la data 2008-10-11 22:26:59
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-11 22:18:31
De la: sheeva, la data 2008-10-11 21:57:55ma bag si eu unde nu imi fierbe oala.
si eu tot catolica-s, da eu am invatat ca daca iti da cineva o palma intoarce si obrazul celalat, viitor preot si nu stii?
daca vei fi preot tre sa stii cum sa vb cu oamenii, sa iti aproprii semenii nu sa te certi cu ei. nu vreau sa iti fac eu acum morala, pt ca am impresia ca te invata destule in seminar, ca sa nu mai fie nevoie sa iti tin si eu o predica aici.
deci, parerile normal ca sunt impartite pe aici, normal ca se mai face si misto, dar datoria ta, ca om care deschide un topic, e sa il intretii in un mod frumos, nu sa te certi cu unu sau altu.

parerea mea

si ca sa fiu on topic, nu prea agat, da daca as iesi la agatat, mama ce expresie, l-as invita la un suc



stiu bine acel verset dar draga mea o sa zic un banc pe scurt:era un preot care mergea pe strada la un moment dat ii apare in fata un tanat care ii cere bani sii ii da o palma la care pr intoarce si celalat obraz dupa care isi da jos sutana se uita spre cer si spune:"Doamne eu am indeplinit voinat ta am intors si celelat obraz dar de acum lasa-L in voia mea" .si la batut mar pe ala DE AICI CONCLUZIA....


concluzia nu vreau sa o trag, sincer, da vreau sa iti multumesc ca ai vazut ca ti-am raspuns la intrebarea topicului




la intrebare nu prea dar ai postat ceva si am fo pe faza
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:34
parinte, intra pe topicul cu drogurile, este una mia pe care trebuie s aos peovedesti urgent

Postat pe 11 Octombrie 2008 22:36
De la: texaco, la data 2008-10-11 22:34:19
De la: serenity575, la data 2008-10-11 22:19:58Dragele mele, cred ca voi nu realizati un lucru: toti suntem oameni, nimeni nu e mai presus fata de celalalt, si daca voi credeti ca fiindca va deveni preot ar trebui sa vada doar inainte precum calul, adica sa nu isi de-a cu parerea cred ca voi gresiti. Cred ca din cauza faptului ca il urcati pe un pedestral de viitor sfant va socheaza asa tare faptul ca zice ce zice. Este preot in biserica, om ca toti oamenii in afara ei. Nimeni nu e sfant si fara de pacat.


cred ca este gresit, el prin vointa lui a renuntat la statutul de om simplu, este un om sfant in si in afara bisericii.de urcat pe piedestal s-a urcat singur, nu l-a urcat nimeni. daca are ceva de zis sa zica in sinodul bisericii si nu pe forum unde religia nun are nici o legatura cu viata noastra de pacatosi.




vai mama mea cate erori in ceea ce ai scris...sunt om nu am renuntat la acest statut nici sa vreau nu pot,om sfant nu exista lumea de azi duce lipsa de sfinti draga mea.iar pana sa zic ceva in sinod trebuia sa ajung preot pt moment sunt absolvent de facultate .asta asa ca sa stii
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:38
citeste mai atent ce se scrie si nu da raspunsuri aiurea, cred ca te simti cu musca pe cxaciula sau vinpvat?
texaco
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:38
n-are caciula!

Postat pe 11 Octombrie 2008 22:39
De la: texaco, la data 2008-10-11 22:34:19
De la: serenity575, la data 2008-10-11 22:19:58Dragele mele, cred ca voi nu realizati un lucru: toti suntem oameni, nimeni nu e mai presus fata de celalalt, si daca voi credeti ca fiindca va deveni preot ar trebui sa vada doar inainte precum calul, adica sa nu isi de-a cu parerea cred ca voi gresiti. Cred ca din cauza faptului ca il urcati pe un pedestral de viitor sfant va socheaza asa tare faptul ca zice ce zice. Este preot in biserica, om ca toti oamenii in afara ei. Nimeni nu e sfant si fara de pacat.


cred ca este gresit, el prin vointa lui a renuntat la statutul de om simplu, este un om sfant in si in afara bisericii.de urcat pe piedestal s-a urcat singur, nu l-a urcat nimeni. daca are ceva de zis sa zica in sinodul bisericii si nu pe forum unde religia nun are nici o legatura cu viata noastra de pacatosi.




Pai e simplu: a fi preot este un job ca oricare altul doar ca angajatorul e Cel de Sus. Ca deh, tre sa fie cineva care sa faca si acest job. Diferenta o face faptul ca la fel ca si alte joburi ori le faci cu pasiune si dedicatie ori doar ca sa te achiti de obligatii.
Si apoi nu e sfant deloc. Scrie undeva ca exista vreun sfant pe pamant si eu n-am aflat?
Nu s-a urcat el pe pedestral, ci oamenii care au idei preconcepute despre aceasta ocupatie. A fi preot nu te face sfant.
serenity575
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:40
De la: Georgia99, la data 2008-10-11 22:36:38parinte, intra pe topicul cu drogurile, este una mia pe care trebuie s aos peovedesti urgent



hahaha nu vezi darga mea ca nui am statut de preot aici deci nu am dreptu la facut spovedanii
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:41
De la: geo32, la data 2008-10-11 22:39:55n-are caciula!



bine ar revenit man asa e nu am caciula la mine aici e 35 40 grade
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:43
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-11 22:38:08
De la: texaco, la data 2008-10-11 22:34:19
De la: serenity575, la data 2008-10-11 22:19:58Dragele mele, cred ca voi nu realizati un lucru: toti suntem oameni, nimeni nu e mai presus fata de celalalt, si daca voi credeti ca fiindca va deveni preot ar trebui sa vada doar inainte precum calul, adica sa nu isi de-a cu parerea cred ca voi gresiti. Cred ca din cauza faptului ca il urcati pe un pedestral de viitor sfant va socheaza asa tare faptul ca zice ce zice. Este preot in biserica, om ca toti oamenii in afara ei. Nimeni nu e sfant si fara de pacat.


cred ca este gresit, el prin vointa lui a renuntat la statutul de om simplu, este un om sfant in si in afara bisericii.de urcat pe piedestal s-a urcat singur, nu l-a urcat nimeni. daca are ceva de zis sa zica in sinodul bisericii si nu pe forum unde religia nun are nici o legatura cu viata noastra de pacatosi.




vai mama mea cate erori in ceea ce ai scris...sunt om nu am renuntat la acest statut nici sa vreau nu pot,om sfant nu exista lumea de azi duce lipsa de sfinti draga mea.iar pana sa zic ceva in sinod trebuia sa ajung preot pt moment sunt absolvent de facultate .asta asa ca sa stii

cred ca este suficient ce am aflat din ceea ce ai scris pe acest topic, nu dai dovada de nici un fel pregatire in ceea ce scrii,... si mai ales in gandire... las-o balta esti c-am depasit te-ai bagat ca musca in ...
texaco
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:44
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-11 22:41:39
De la: Georgia99, la data 2008-10-11 22:36:38parinte, intra pe topicul cu drogurile, este una mia pe care trebuie s aos peovedesti urgent



hahaha nu vezi darga mea ca nui am statut de preot aici deci nu am dreptu la facut spovedanii


sincera sa fiu eu am frica de Dumnezeu si tot ceea ce este legat de El si mai bine ma abtin sa fac tot felul de comentarii

Postat pe 11 Octombrie 2008 22:44
De la: texaco, la data 2008-10-11 22:38:57citeste mai atent ce se scrie si nu da raspunsuri aiurea, cred ca te simti cu musca pe cxaciula sau vinpvat?


cu misca pe caciula de ce ?vinovat ?de ce? atent sunt
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:45
am stat si am incercat sa imi aduc aminte un alt pasaj din biblie, despre iertare si cum nu il stiam exact si ca sa nu fac vreo confuzie, am cautat.

nu mi-a placut ca iei in calcul numai ceea ce se spune "rau" ca sa zic asa, iar daca cineva raspunde si la intrebarea topicului te faci ca nu vezi.
te-am "tras de urechi" si mi-am spus parerea, da am raspuns si la ceea ce ai intrebat tu initial.


“De câte ori sã-mi greºeascã fratele meu ºi sã-l iert? Oare ajunge de ºapte ori? ºi pãrându-i cã va avea cinste mare pentru aceasta, Iisus Hristos i-a zis: “Nu-þi zic þie de ºapte ori, ci pânã de ºaptezeci de ori câte ºapte”.


Si atat am mai avut de zis referitor la "cearta" de aici ..
sheeva
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:46
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-11 22:43:47
De la: geo32, la data 2008-10-11 22:39:55n-are caciula!



bine ar revenit man asa e nu am caciula la mine aici e 35 40 grade


parintele, daca incepi sa-mi faci o slujba in acordurile lu' 50centi de criza, pe cuvant de nu las meciu' si sunt atent la tine!

Postat pe 11 Octombrie 2008 22:47
Romania joaca cu Franta si voi va certati...offfffffff

si eu il injur de mama focului pe mutu

Postat pe 11 Octombrie 2008 22:47
De la: texaco, la data 2008-10-11 22:44:24
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-11 22:38:08
De la: texaco, la data 2008-10-11 22:34:19
De la: serenity575, la data 2008-10-11 22:19:58Dragele mele, cred ca voi nu realizati un lucru: toti suntem oameni, nimeni nu e mai presus fata de celalalt, si daca voi credeti ca fiindca va deveni preot ar trebui sa vada doar inainte precum calul, adica sa nu isi de-a cu parerea cred ca voi gresiti. Cred ca din cauza faptului ca il urcati pe un pedestral de viitor sfant va socheaza asa tare faptul ca zice ce zice. Este preot in biserica, om ca toti oamenii in afara ei. Nimeni nu e sfant si fara de pacat.


cred ca este gresit, el prin vointa lui a renuntat la statutul de om simplu, este un om sfant in si in afara bisericii.de urcat pe piedestal s-a urcat singur, nu l-a urcat nimeni. daca are ceva de zis sa zica in sinodul bisericii si nu pe forum unde religia nun are nici o legatura cu viata noastra de pacatosi.




vai mama mea cate erori in ceea ce ai scris...sunt om nu am renuntat la acest statut nici sa vreau nu pot,om sfant nu exista lumea de azi duce lipsa de sfinti draga mea.iar pana sa zic ceva in sinod trebuia sa ajung preot pt moment sunt absolvent de facultate .asta asa ca sa stii

cred ca este suficient ce am aflat din ceea ce ai scris pe acest topic, nu dai dovada de nici un fel pregatire in ceea ce scrii,... si mai ales in gandire... las-o balta esti c-am depasit te-ai bagat ca musca in ...



vrei sa dam o proba ca sa vezi daca sunt pregatit sau nu? gandesc asa cum ganditi cele de aici ma expun asa cum va expuneti pt ca vdaca voi nu imi sareati in cap pe nedrept eram poate cine stie un model pe acest site dar daca voi ati crezut ca omorati un "elefant cu mana goala"va-ti inselat nu sunt elefant dar un om ce niciodata nu se lasa
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:48
sunt si mai afurisita acu fii atent...

apropo am terminat facultatea anu (CORECTIE: ANUL SAU ANU' ) trecut pt cele ce au zis ca sunt primu (CORECTIE : PRIMUL SAU PRIMU') an.
asa:de urechi nu ai cum ma trage (CORECTIE : CUM SA MA TRAGI ) asa ca lasa expresilee(CORECTIE : EXPRESIILE ) asta pt alt cineva (CORECTIE ALTCINEVA ) impart femeile pr ( CORECTIE : PT . SAU PTR SAU PENTRU ) ca sunt barbat si voi impartiti barbati la randu (CORECTIE :RANDUL SAU RANDU')vostru .
eu unu o numesc c... pe acea femeie ce sta pe centura si agata barbati pt ai oferi bani sa o plimbe...daca tu o numesti altfel treaba ta .
nu ma impresioneaza reactiile "animalice"de a sari toate pe mine fara sa fac nimic.am deschis un topic cu o tema de la care toate ati deviat.
respect parerile voastre ce tin de subiectu( CORECTIE : SUBIECTUL SAU SUBIECTU') deschis nu de cele de cearta:d


CE FACULATATE ZICEAI CA AI TERMINAT????
nu imi veni cu replici de genul asta pt ca atunci un preot ca tine cu ideile pe care le ai tu ar ramne fara enoriase. si de unde pana unde tu ca viitor preot ...si de altfel si ca barbat... iti permiti sa judeci, nuuu, de fapt, ca om.... de ce faci c..va o femeie oricine ar fii ea?? ce anume iti da dreptul asta??? te-a agatat vreuna dintre noi??? sau dintre cele de pe centura???
le cunosti tu viata sau motivele pt care fac ceea ce fac???
cum poti sfatui tu ca om nu numai ca viitor preot o prostituata care vine al tine sa caute consolare????

ti se pare ca sunt off topic.... pai tu ma faci sa fiu ....

si eu cred ca ti-ai gresit meseria....sincer iti spun acum....
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:52
De la: sheeva, la data 2008-10-11 22:46:12am stat si am incercat sa imi aduc aminte un alt pasaj din biblie, despre iertare si cum nu il stiam exact si ca sa nu fac vreo confuzie, am cautat.

nu mi-a placut ca iei in calcul numai ceea ce se spune "rau" ca sa zic asa, iar daca cineva raspunde si la intrebarea topicului te faci ca nu vezi.
te-am "tras de urechi" si mi-am spus parerea, da am raspuns si la ceea ce ai intrebat tu initial.


“De câte ori sã-mi greºeascã fratele meu ºi sã-l iert? Oare ajunge de ºapte ori? ºi pãrându-i cã va avea cinste mare pentru aceasta, Iisus Hristos i-a zis: “Nu-þi zic þie de ºapte ori, ci pânã de ºaptezeci de ori câte ºapte”.


Si atat am mai avut de zis referitor la "cearta" de aici ..



iarta-ma pt eroarea facuta dar dupa cum ai vazut toate au sarit ca sacali pe mine si cum nu-mi place sa raman dator le raspind asa cum si ele o fac iar acest vverset ce aio scris ma face sa spunDOAMNE iarta-le ca nu stiu ce zic.
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:52
De la: geo32, la data 2008-10-11 22:47:34
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-11 22:43:47
De la: geo32, la data 2008-10-11 22:39:55n-are caciula!



bine ar revenit man asa e nu am caciula la mine aici e 35 40 grade


parintele, daca incepi sa-mi faci o slujba in acordurile lu' 50centi de criza, pe cuvant de nu las meciu' si sunt atent la tine!




fiule ironiile tale nu am incita asa ca fii atent la meci poate mai injuri de vreo cateva ori si sigur vei mosteni viata vesnica
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:54
da' barem injur in gand!

Postat pe 11 Octombrie 2008 22:56
De la: serenity575, la data 2008-10-11 22:19:58Dragele mele, cred ca voi nu realizati un lucru: toti suntem oameni, nimeni nu e mai presus fata de celalalt, si daca voi credeti ca fiindca va deveni preot ar trebui sa vada doar inainte precum calul, adica sa nu isi de-a cu parerea cred ca voi gresiti. Cred ca din cauza faptului ca il urcati pe un pedestral de viitor sfant va socheaza asa tare faptul ca zice ce zice. Este preot in biserica, om ca toti oamenii in afara ei. Nimeni nu e sfant si fara de pacat.


nici un preot nu e sfant , dar un adevarat preot cunoaste macar atata psihologie cat sa nu fie orgolis,,din cate imi amintesc eu se numeste smerenie...ceea ce domnului ii cam lipseste din "buget" .

dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:57
De la: serenity575, la data 2008-10-11 22:40:08
De la: texaco, la data 2008-10-11 22:34:19
De la: serenity575, la data 2008-10-11 22:19:58Dragele mele, cred ca voi nu realizati un lucru: toti suntem oameni, nimeni nu e mai presus fata de celalalt, si daca voi credeti ca fiindca va deveni preot ar trebui sa vada doar inainte precum calul, adica sa nu isi de-a cu parerea cred ca voi gresiti. Cred ca din cauza faptului ca il urcati pe un pedestral de viitor sfant va socheaza asa tare faptul ca zice ce zice. Este preot in biserica, om ca toti oamenii in afara ei. Nimeni nu e sfant si fara de pacat.


cred ca este gresit, el prin vointa lui a renuntat la statutul de om simplu, este un om sfant in si in afara bisericii.de urcat pe piedestal s-a urcat singur, nu l-a urcat nimeni. daca are ceva de zis sa zica in sinodul bisericii si nu pe forum unde religia nun are nici o legatura cu viata noastra de pacatosi.




Pai e simplu: a fi preot este un job ca oricare altul doar ca angajatorul e Cel de Sus. Ca deh, tre sa fie cineva care sa faca si acest job. Diferenta o face faptul ca la fel ca si alte joburi ori le faci cu pasiune si dedicatie ori doar ca sa te achiti de obligatii.
Si apoi nu e sfant deloc. Scrie undeva ca exista vreun sfant pe pamant si eu n-am aflat?
Nu s-a urcat el pe pedestral, ci oamenii care au idei preconcepute despre aceasta ocupatie. A fi preot nu te face sfant.


nu fii ironica ca nu te prinde, a fi preot nu este un job ca oricare altul, tocmai prin prisma angajatorului, nu eu spun ca un preot este sfant, ci in general noi toti.daca te achiti numai de obligatii in a fii preot asta este sarlatanie, meseria de preot trebuie facuta cu pasiune si dedicatie.
texaco
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:59
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-11 22:52:14sunt si mai afurisita acu fii atent...

apropo am terminat facultatea anu (CORECTIE: ANUL SAU ANU' ) trecut pt cele ce au zis ca sunt primu (CORECTIE : PRIMUL SAU PRIMU') an.
asa:de urechi nu ai cum ma trage (CORECTIE : CUM SA MA TRAGI ) asa ca lasa expresilee(CORECTIE : EXPRESIILE ) asta pt alt cineva (CORECTIE ALTCINEVA ) impart femeile pr ( CORECTIE : PT . SAU PTR SAU PENTRU ) ca sunt barbat si voi impartiti barbati la randu (CORECTIE :RANDUL SAU RANDU')vostru .
eu unu o numesc c... pe acea femeie ce sta pe centura si agata barbati pt ai oferi bani sa o plimbe...daca tu o numesti altfel treaba ta .
nu ma impresioneaza reactiile "animalice"de a sari toate pe mine fara sa fac nimic.am deschis un topic cu o tema de la care toate ati deviat.
respect parerile voastre ce tin de subiectu( CORECTIE : SUBIECTUL SAU SUBIECTU') deschis nu de cele de cearta:d


CE FACULATATE ZICEAI CA AI TERMINAT????
nu imi veni cu replici de genul asta pt ca atunci un preot ca tine cu ideile pe care le ai tu ar ramne fara enoriase. si de unde pana unde tu ca viitor preot ...si de altfel si ca barbat... iti permiti sa judeci, nuuu, de fapt, ca om.... de ce faci c..va o femeie oricine ar fii ea?? ce anume iti da dreptul asta??? te-a agatat vreuna dintre noi??? sau dintre cele de pe centura???
le cunosti tu viata sau motivele pt care fac ceea ce fac???
cum poti sfatui tu ca om nu numai ca viitor preot o prostituata care vine al tine sa caute consolare????

ti se pare ca sunt off topic.... pai tu ma faci sa fiu ....

si eu cred ca ti-ai gresit meseria....sincer iti spun acum....





mersi pt corectii tovarasa profesoara de limba romana.
uite-te atunci si la celelate semena ale tale si fale corectiile necesare
iar la faza ce drept am sa judec iti sun atat judec pt ca vreau invat ceea ce trebuie ...si nu avea tu frica stiu bine sa confesez si sa ajut prin sfaturi orcce gen de oameni dar nu uita cand musca ataca paianjenu prinde
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex dupa 6 luni 28 De la: miss_darine 20 Decembrie 2010 16:08
Marele turnator e din ce in ce mai mic... 23 De la: felixcat 31 Iulie 2010 10:54
RASA MASCULINA 80 De la: monaram 27 Mai 2009 10:13
Anticonceptionale luate greșit ?! 2 De la: Madallina16 7 Decembrie 2014 10:39
cersetori 40 De la: Anonima_007 21 Ianuarie 2010 11:24