Setari Cookie-uri

cum ar agata femeile un barbat?

PT serenity575:

A fi preot este un job de 24 de ore din 24 din cate stiu eu.
Pentru ca, daca e sa fii intr-un spital, ai copilul pe moarte sa zicem, luam un scenariu morbid, stiu, si in rezerva cu tine e o sotie de preot. La femeia aia vine sotul in vizita, nu are sutana cu el, iar la capela spitalului nu e nici un preot atunci, nu ii ceri sa iti boteze copilul? Preotul acela iti va refuza acel lucru pt ca nu e in "timpul job-ului"?
Nu cred. Un preot e preot indiferent de ora si circumstante, e om, e adevarat, dar e slujitoru lui Dzeu.
sheeva
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:03
De la: geo32, la data 2008-10-11 22:56:06da' barem injur in gand!




hai romaniaaaaa!!!
da una si de la mine lu' Mutu!!!

dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:03
De la: geo32, la data 2008-10-11 22:56:06da' barem injur in gand!



cine vezi u ca o face cu voce tare?"DOAMNE iarta-I lui greseala cea de voie si cea fara de voie facuta cu lucru,si cu gandu...."
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:05
De la: texaco, la data 2008-10-11 22:59:02
De la: serenity575, la data 2008-10-11 22:40:08
De la: texaco, la data 2008-10-11 22:34:19
De la: serenity575, la data 2008-10-11 22:19:58Dragele mele, cred ca voi nu realizati un lucru: toti suntem oameni, nimeni nu e mai presus fata de celalalt, si daca voi credeti ca fiindca va deveni preot ar trebui sa vada doar inainte precum calul, adica sa nu isi de-a cu parerea cred ca voi gresiti. Cred ca din cauza faptului ca il urcati pe un pedestral de viitor sfant va socheaza asa tare faptul ca zice ce zice. Este preot in biserica, om ca toti oamenii in afara ei. Nimeni nu e sfant si fara de pacat.


cred ca este gresit, el prin vointa lui a renuntat la statutul de om simplu, este un om sfant in si in afara bisericii.de urcat pe piedestal s-a urcat singur, nu l-a urcat nimeni. daca are ceva de zis sa zica in sinodul bisericii si nu pe forum unde religia nun are nici o legatura cu viata noastra de pacatosi.




Pai e simplu: a fi preot este un job ca oricare altul doar ca angajatorul e Cel de Sus. Ca deh, tre sa fie cineva care sa faca si acest job. Diferenta o face faptul ca la fel ca si alte joburi ori le faci cu pasiune si dedicatie ori doar ca sa te achiti de obligatii.
Si apoi nu e sfant deloc. Scrie undeva ca exista vreun sfant pe pamant si eu n-am aflat?
Nu s-a urcat el pe pedestral, ci oamenii care au idei preconcepute despre aceasta ocupatie. A fi preot nu te face sfant.


nu fii ironica ca nu te prinde, a fi preot nu este un job ca oricare altul, tocmai prin prisma angajatorului, nu eu spun ca un preot este sfant, ci in general noi toti.daca te achiti numai de obligatii in a fii preot asta este sarlatanie, meseria de preot trebuie facuta cu pasiune si dedicatie.

Nu sunt ironica si nici nu cred ca stii ce ma prinde. Nu asta e ideea. Voi si in general oamenii cred ca un preot doar pentru ca se numeste asa ( poate sa nici nu fie imbracat in sutana, si doar sa stiti ca e preot) este automat si sfant. Omul poate sa isi faca foarte bine munca in biserica, dar in afara ei e un om normal care nu are de ce sa se lase calcat in picioare.
serenity575
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:06
multumesc sheeva ca incerci sa luminezi si tu calea acestui viitor preot
texaco
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:06
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-11 23:05:37
De la: geo32, la data 2008-10-11 22:56:06da' barem injur in gand!



cine vezi u ca o face cu voce tare?"DOAMNE iarta-I lui greseala cea de voie si cea fara de voie facuta cu lucru,si cu gandu...."




nu ca cei de pe stadion! la asta faceam referire.
da' imi place parinte, ca imediat ataci cu salt tzucahara grupat, la gat.

Postat pe 11 Octombrie 2008 23:09
De la: sheeva, la data 2008-10-11 23:03:04PT serenity575:

A fi preot este un job de 24 de ore din 24 din cate stiu eu.
Pentru ca, daca e sa fii intr-un spital, ai copilul pe moarte sa zicem, luam un scenariu morbid, stiu, si in rezerva cu tine e o sotie de preot. La femeia aia vine sotul in vizita, nu are sutana cu el, iar la capela spitalului nu e nici un preot atunci, nu ii ceri sa iti boteze copilul? Preotul acela iti va refuza acel lucru pt ca nu e in "timpul job-ului"?
Nu cred. Un preot e preot indiferent de ora si circumstante, e om, e adevarat, dar e slujitoru lui Dzeu.

De acord cu tine, dar noi aici nu discutam ce face el ca preot ci felul cum se comporta. Ca deasta ati sarit, ca daca e preot e sfant si nu poate sa faca anumite lucruri. Nu e sfant, e departe de a fi sfant. Dar daca isi face treaba cu pasiune si ii place in viata reala e un om normal, care injura se supara se bucura , ca noi toti.
serenity575
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:09
De la: texaco, la data 2008-10-11 23:06:52multumesc sheeva ca incerci sa luminezi si tu calea acestui viitor preot


sheeva
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:10

mersi pt corectii tovarasa profesoara de limba romana.

uite-te atunci si la celelate semena ale tale si fale corectiile necesare

iar la faza ce drept am sa judec iti sun atat judec pt ca vreau invat ceea ce trebuie ...si nu avea tu frica stiu bine sa confesez si sa ajut prin sfaturi orcce gen de oameni dar nu uita cand musca ataca paianjenu prinde


tineam sa iti demonstrez ca esti orgolios, mandru , misogin , si ca mai ai mult pana la a invata ce se asteapat in general oamenii sa gaseasca la un preot. in plus ... oamenii ca mine le diseaca viata in 10 celor ca tine, pt ca esti , sau mai bine spus ar trebui sa fii, un exemplu demn de urmat.
sti cu ce imi seamana replicile tale??
cu ale lui COMAN!!!!
de aia te si atac cu atata vehementa pt ca, la fel ca si el esti mult prea ingamfat si inca nu ai experienta de viata pt a practica meseria pe care vrei s-o practici...

cinismul nu te prinde, si in plus , de smerenie nici nu poate fii vorba la tine.
app am cunoscut la viata mea cativa seminaristi si de altfel cativa preoti tineri, niciunul nu are comportamentul tau,nici in viata privata nici in public.
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:11
De la: sheeva, la data 2008-10-11 23:03:04PT serenity575:

A fi preot este un job de 24 de ore din 24 din cate stiu eu.
Pentru ca, daca e sa fii intr-un spital, ai copilul pe moarte sa zicem, luam un scenariu morbid, stiu, si in rezerva cu tine e o sotie de preot. La femeia aia vine sotul in vizita, nu are sutana cu el, iar la capela spitalului nu e nici un preot atunci, nu ii ceri sa iti boteze copilul? Preotul acela iti va refuza acel lucru pt ca nu e in "timpul job-ului"?
Nu cred. Un preot e preot indiferent de ora si circumstante, e om, e adevarat, dar e slujitoru lui Dzeu.



faza cu job e cam mult spus preotia e o taina nu un job asta una iar la faza cu botezatul uiui copil ce e pe moarta afla draga mea ca o mpoate face orcine chiar si tu numai sa fii botezata ....deci o poate face orcine daca foloseste formula corecta a botezului "se boteaza robul(a)lui Dumnezeu X in Numete Tatalui AMIN si Al Fiului AMIN si Al Sfantului Duh AMIN...STROPINDUL CU PITINA APA IAR IN LIPSA DE APA CU MANANT SAU CE ARE LA INDEMANA.
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:12
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-11 22:27:41
De la: texaco, la data 2008-10-11 22:21:46citind mai departe, nu este c-am ciudat ca un parinte sau viitor parinte sa se uite la o femeie si sa ii faca o analiza vizuala sunt in primul rand femei si nu trebuie sa fie lovite nici macar cu o petala de trandafir, dar sa le analizezi?... ,ar trebui sa-ti regandesti orientarea, mai bine medic...zootehnist




cine cu ce a lovit iar faza cu petala de trandafir e replica baietilor sa para cineva asa ca lasa-te


nu am acuzat ca cineva ar fi lovit pe alcineva cu ceva, era o chestie de bun simt si din graba am mancat un cuvant, o sa reformulez:sunt in primul rand femei si nu ar trebui sa fie lovite nici macar cu o petala de trandafir, dar sa le analizezi?...
texaco
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:12
mama ce goluri ne-au dat astia cum sa nu injuri frate ?????????

Postat pe 11 Octombrie 2008 23:12
De la: Georgia99, la data 2008-10-11 23:12:52mama ce goluri ne-au dat astia cum sa nu injuri frate ?????????


beeeeeep si a lu' ma'sa cu beeeeeeeeeeeeeeeeeeeep ...beeeepp cu tot neamu' lor cu beeeeeeeeeeeeeeep beeep
urmeaza numa' bep!

Postat pe 11 Octombrie 2008 23:14
De la: geo32, la data 2008-10-11 23:09:16
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-11 23:05:37
De la: geo32, la data 2008-10-11 22:56:06da' barem injur in gand!



cine vezi u ca o face cu voce tare?"DOAMNE iarta-I lui greseala cea de voie si cea fara de voie facuta cu lucru,si cu gandu...."




nu ca cei de pe stadion! la asta faceam referire.
da' imi place parinte, ca imediat ataci cu salt tzucahara grupat, la gat.


pai ce ma geo numa' io??? ia zi numa' io sa sar la glanda????

las si altora loc...

dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:15
ce beeep ? :))))) fara beep, le zic fara numar....bine ca se intampla numai la meciuri :D chiar ca trebuie sa ma spovedesc :-s

Postat pe 11 Octombrie 2008 23:15
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-11 22:45:12
De la: texaco, la data 2008-10-11 22:38:57citeste mai atent ce se scrie si nu da raspunsuri aiurea, cred ca te simti cu musca pe cxaciula sau vinpvat?


cu misca pe caciula de ce ?vinovat ?de ce? atent sunt

repet: citeste mai atent ce se scrie, nu am scris caciula ci cxaciula, am scris vinpvat si nu vinovat, deci la citire si atentie ai nota 1,
texaco
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:16
parinte...am pacatuit. I-am injurat in draci si pe mutu si pe cocis, de toate neamurile, de la origini pana in prezent....dar zau m-am suparat rau ca numai vorba e de ei

Postat pe 11 Octombrie 2008 23:16
vrei o spovedanie virtuala!?

Postat pe 11 Octombrie 2008 23:18
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-11 23:11:45
mersi pt corectii tovarasa profesoara de limba romana.

uite-te atunci si la celelate semena ale tale si fale corectiile necesare

iar la faza ce drept am sa judec iti sun atat judec pt ca vreau invat ceea ce trebuie ...si nu avea tu frica stiu bine sa confesez si sa ajut prin sfaturi orcce gen de oameni dar nu uita cand musca ataca paianjenu prinde


tineam sa iti demonstrez ca esti orgolios, mandru , misogin , si ca mai ai mult pana la a invata ce se asteapat in general oamenii sa gaseasca la un preot. in plus ... oamenii ca mine le diseaca viata in 10 celor ca tine, pt ca esti , sau mai bine spus ar trebui sa fii, un exemplu demn de urmat.
sti cu ce imi seamana replicile tale??
cu ale lui COMAN!!!!
de aia te si atac cu atata vehementa pt ca, la fel ca si el esti mult prea ingamfat si inca nu ai experienta de viata pt a practica meseria pe care vrei s-o practici...

cinismul nu te prinde, si in plus , de smerenie nici nu poate fii vorba la tine.
app am cunoscut la viata mea cativa seminaristi si de altfel cativa preoti tineri, niciunul nu are comportamentul tau,nici in viata privata nici in public.



draga mea nici un deget nu seamana cu altu iar la caracterizarea ce mi-ai facut-o te inseli amarnic dar tot odata imi place nu ma cunosti cum u ziceai dar ti-a placut sa ma caracterizezi ...de acel COMAN nu il cunosc si nici nu vreau daca e baiat iar de e fata poate ma rezolvi si pe mmine cu adresa ei de mess
am vrun sa fiu bun,am vrut sa fiu eu dar voi ati sarit toate pe mine fara motiv asac cum am mai zis cine nu ma lasa nu o(il)lasacum sunt om cand voi fi preot vb din alta circumstanta
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:18

multumesc pentru corectie, stiam asta, era un exemplu, cine intelege ce voiam sa zic, bine, cine nu, iarasi bine. (ma refeream la botez)
tb sa ma gandesc, poate, la un exemplu mai bun, da nu am stare acum.
iar job am zis, ca s-a vehiculat pe aici ideea ca preotia ar fi un job ca oricare altu.

ideea de baza,ca sa zic asa, era ca un preot e preot, indiferent de sutana pe care o poarta sau nu, iar asta tb sa se refecte in comportamentul lui, in vorbele lui.
poate am trait eu cu impresia gresita atatia ani despre preoti, sau poate o fi "vina" preotilor cu care am stat de vb pana acum....
sheeva
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:20
De la: geo32, la data 2008-10-11 23:18:49vrei o spovedanie virtuala!?



da, nu vezi? ma spovedesc in fata tuturor :)))

Postat pe 11 Octombrie 2008 23:21
De la: Georgia99, la data 2008-10-11 23:16:45parinte...am pacatuit. I-am injurat in draci si pe mutu si pe cocis, de toate neamurile, de la origini pana in prezent....dar zau m-am suparat rau ca numai vorba e de ei


fica tati ma bucuta ca sunt si tineri ce au frica de Dumnezeu si la faza ca ai injurat iti spun atata ROAGA-te Dumnezeu e mare si te iarta.
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:23
ca dovada ca nu rezisti sub presiune... soryy dar coman era virginelul site-ului si din nefericire nici el nu prea a facut fata femeilor dezlantuite....pe ingamfarea lui.

imi pare rau dar ...mi-am facut o impresie despre tine si ca om si ca barbat si ca viitor preot...

sorry ,thanks ,but NO thanks...!!

cu psihologia stai cam rau si acolo tre' lucrat nu gluma. de acum... numai de bine de la mine.

ca o oala "kukta" te vad ...,imediat incepi sa fluieri...
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:24
De la: geo32, la data 2008-10-11 23:14:20
De la: Georgia99, la data 2008-10-11 23:12:52mama ce goluri ne-au dat astia cum sa nu injuri frate ?????????


beeeeeep si a lu' ma'sa cu beeeeeeeeeeeeeeeeeeeep ...beeeepp cu tot neamu' lor cu beeeeeeeeeeeeeeep beeep
urmeaza numa' bep!




beep; in scris injuraturi in subconstient...e bine si asa esti pe drumu cel "bun"
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:24
De la: serenity575, la data 2008-10-11 23:06:19
De la: texaco, la data 2008-10-11 22:59:02
De la: serenity575, la data 2008-10-11 22:40:08
De la: texaco, la data 2008-10-11 22:34:19
De la: serenity575, la data 2008-10-11 22:19:58Dragele mele, cred ca voi nu realizati un lucru: toti suntem oameni, nimeni nu e mai presus fata de celalalt, si daca voi credeti ca fiindca va deveni preot ar trebui sa vada doar inainte precum calul, adica sa nu isi de-a cu parerea cred ca voi gresiti. Cred ca din cauza faptului ca il urcati pe un pedestral de viitor sfant va socheaza asa tare faptul ca zice ce zice. Este preot in biserica, om ca toti oamenii in afara ei. Nimeni nu e sfant si fara de pacat.


cred ca este gresit, el prin vointa lui a renuntat la statutul de om simplu, este un om sfant in si in afara bisericii.de urcat pe piedestal s-a urcat singur, nu l-a urcat nimeni. daca are ceva de zis sa zica in sinodul bisericii si nu pe forum unde religia nun are nici o legatura cu viata noastra de pacatosi.




Pai e simplu: a fi preot este un job ca oricare altul doar ca angajatorul e Cel de Sus. Ca deh, tre sa fie cineva care sa faca si acest job. Diferenta o face faptul ca la fel ca si alte joburi ori le faci cu pasiune si dedicatie ori doar ca sa te achiti de obligatii.
Si apoi nu e sfant deloc. Scrie undeva ca exista vreun sfant pe pamant si eu n-am aflat?
Nu s-a urcat el pe pedestral, ci oamenii care au idei preconcepute despre aceasta ocupatie. A fi preot nu te face sfant.


nu fii ironica ca nu te prinde, a fi preot nu este un job ca oricare altul, tocmai prin prisma angajatorului, nu eu spun ca un preot este sfant, ci in general noi toti.daca te achiti numai de obligatii in a fii preot asta este sarlatanie, meseria de preot trebuie facuta cu pasiune si dedicatie.

Nu sunt ironica si nici nu cred ca stii ce ma prinde. Nu asta e ideea. Voi si in general oamenii cred ca un preot doar pentru ca se numeste asa ( poate sa nici nu fie imbracat in sutana, si doar sa stiti ca e preot) este automat si sfant. Omul poate sa isi faca foarte bine munca in biserica, dar in afara ei e un om normal care nu are de ce sa se lase calcat in picioare.

ideea este ca... chiar daca o sa vezi filmul Isus Christos de nu stiu cate ori tot nu o sa-l intelegi, mesajul a fost suficient de explicit, cat despre prins las-o balta,nu am iesit la agatat
texaco
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:26
bag de sama parintele ca-ti cam zburda gandul la alea lumesti de confunzi "r"-ul cu"t"-ul..
inocica2
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:27
parintele, mie tare imi mirosi a clopotar simplu de la Roman
googoodoll
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:27
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-11 23:24:05ca dovada ca nu rezisti sub presiune... soryy dar coman era un virginelel site-ului si din nefericire nici el nu prea a facut fata femeilor dezlantuite....pe ingamfarea lui.

imi pare rau dar ...mi-am facut o impresie despre tine si ca om si ca barbat si ca viitor preot...

sorry ,thanks ,but NO thanks...!!

cu psihologia stai cam rau si acolo tre lucrat nu gluma. de acum... numai de bine de la mine.

ca o oala "kukta" te vad ...,imediat incepi sa fluieri...



draha mea psiholog uite parerea ta conetaza doar pt cei ce te cunosc eu faca fata cu succes pot spune voue celor ce ma certati jicniti dar cand vedeti ca nu mai faceti fata incepeti niar cu vb murdare am incercat sa fim prieteni dfar nu ma-ti lasat asa ca pt tine si pt toti cei ce ma critica am o vorba sa va spun gura mik ....sunt ceea ce sunt si ma plac pt ca exist .....
iar despre acel virginel nu stiu date tehnice nu ma exprim
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:29
De la: inocica2, la data 2008-10-11 23:27:37bag de sama parintele ca-ti cam zburda gandul la alea lumesti de confunzi "r"-ul cu"t"-ul..


buna seara ino...
ce mai faci????
vrei sa te spovedesti si tu??? sau tot in pauza de meci???

dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:31
De la: googoodoll, la data 2008-10-11 23:27:58parintele, mie tare imi mirosi a clopotar simplu de la Roman



sincer nici tu nu esti departe de gropar da ce sa facem fiecare cu ce poate
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Marire penis 254 De la: kudika_1037813 9 Iulie 2019 09:13
simptome sau nu? 8 De la: _oktober_ 12 Octombrie 2011 20:18
Tot ce iti doresti de la viata 6 De la: one_size 11 Martie 2010 20:43
Dame de lux 1 De la: kudika_9306 27 August 2012 14:38
Trash The Dress - poezia asezata in rama 1 De la: eunescu09 22 Octombrie 2009 09:45