Setari Cookie-uri

CAPSULA DE SLABIT

si eu am fost foarte multumita de capsula de slabit dar dupa ce am intrerupt-o mam ingrasat din nou am vrut sa incep iarasi cura dar sau scos din farmacii acum nu mai sunt la fel; de increzatoare ca nu te mai ingrasi la loc nu mai vreau sa incerc dar bafta tuturor celor care o incearca.
kudika062897
Postat pe 26 August 2009 19:24
buna
vreu sa iti spun ca eu am luat capsula de slabit si am slabit 23kg in luna si jumate si am mai pus deloc pe mine
cind iei capsula de slabit trebuie sa tii regim alimentar,sa faci gimnastita zilnic sa bei seara ceai anti adipos siu daca iti place cite un baton-2 pe zi si sigur dai jos .iti spun din experienta eu de la 87kg acum am 66kg
kudika045266
Postat pe 27 August 2009 16:38
De la: kudika045266, la data 2009-08-27 16:38:28buna
vreu sa iti spun ca eu am luat capsula de slabit si am slabit 23kg in luna si jumate si am mai pus deloc pe mine
cind iei capsula de slabit trebuie sa tii regim alimentar,sa faci gimnastita zilnic sa bei seara ceai anti adipos siu daca iti place cite un baton-2 pe zi si sigur dai jos .iti spun din experienta eu de la 87kg acum am 66kg


vreau si eu,cum ,de unde?

Postat pe 27 August 2009 16:44
Buna tuturor! De 5 zile iau si eu "Capsula de slabit" si am slabit decat 1kg si ceva si nu am mancat mai nimic toata ziua poate un fruct ceva...doar atat.....ma simt destul de bn, am decat insomnii si gura foarte uscata,sete permanenta...O colega a slabit in 2 saptamanii app 10 kg,asta ma facut si pe mine sa incep sa le iau... la mn de ce isi fac asa de greu efectul?...am 18 ani...1,74 si 77kg...
ralucca
Postat pe 23 Septembrie 2009 19:42
buna fetele, am un cont pe acest site de ceva vreme dar nu am avut curajsa postez niciodata pana acum...referitor la aceste pastile, reactiile sunt diferite de la persoana la persoana.Este normal sa te simtit slabita daca iei doar pastila si atat, uiti sa mananci.incercati sa stati cateva zile fara sa mancati si va veti simti la fel de slabite.ideea este sa luati pastila , dar sa si mancati ceva, sa beti apa, si mai ales sa nu uitati micul dejun.Eu iau pastila de 3 zile si in afara de faptul ca beau foarte multa apa, ma simt foarte bine.mi-a disparut starea de rau pe care o aveam de vreo 2 saptamani, nu am probleme cu somnul...acum nu stiu ce sa zic, depinde de fiecare in parte.La fel si cu rezultatele...fiecare organism reationeaza in felul lui:).

Va pup fetele, si mai astept veti de la voi..o sa va tin si eu la curent:)
_misha_
Postat pe 3 Octombrie 2009 10:09
mai eu chiar nu stiu ce sa mai cred despre aceasta capsula "magica" uni spun ca este buna ca are un efect f bun dar altii spun ca este ingrozitoare....
everything_for_you
Postat pe 4 Octombrie 2009 09:12
Buna.Am inceput sa iau capsula de slabit de 6 zile.Ma simt extraordinar de bine...Am foarte multa energie si nu sunt obosita deloc.Pana aq nu puteam sa ma trezesc dimineata ,dar acum...este foarte usor.Doar k pana aqma nu prea vad rezultate.Intr-adevar ieri alaltaieri m-am cantarit prima data de knd iau si pana azi(in 3 zile) nu am slabit:(.As vrea sa dau jos macar 25 kg...dak nu 30...Eu nu beau farte multa apa qm zic altii k beau...poate asta e si cauza...AAA...sa va mai spun k de la farmacia naturista am luat o pereche de pantaloni care te ajuta sa slabesti 200 gr pe zi.Transpir fosrte tare in ei si cred k o sa dea rezultate.Au costat 36,3 ron.Si sunt fooooarte relaxanti...As vrea un raspuns de la voi...Km kt ati slabit dupa o saptamana?Sa le mai iau...?
addyynna
Postat pe 11 Octombrie 2009 10:04
slabiti folosind DESERT PLANT
numai bun de a slabi fara sa te ingrasi..yo-yo diete regimuri sali povesti..
va dau un pont in vara pretul lor era 200lei insa in perioada 1-10-2009 si 15-11-2009 pretul DESERT PLANT este de numai 100lei.Este o informatie care trebuie data mai departe pentru ca merita..cine cunoaste,stie!!!

p.s. nu fac nici un fel de reclama la acest produs ci doar eu l-am folosit si prin anumite cunistiinte am aflat ca in aceasta perioada exista la oferta..eu am slabit ,m-a ajutat si ma simt bine..semn pentru care nu am atasat nici un nr de tel sau vreo adresa in care sa fac trimitere la acest produs ..ci eu doar va spun ca merita iar pe criza asta a lua acest produs cu doar 100 lei ASTA DA OFERTA!!SI REPET CINE CUNOASTE ,STIE!!
FILISOARA
Postat pe 12 Octombrie 2009 11:12
De pe 1 august 2008 nu mai iau pastile si nu m-am ingrasat deloc. Eu am slabit 17 kg in 3 luni, eu am avut 77 kg, acum am 60 kg +- 500 grame. Tratamentul de 3 luni regleaza metabolismul.

Pastilele nu au nici un efect negativ, sunt naturale 100%. Inainte de a incepe tratamentul cu asceste pastilele, eu am facut toate analizele inainte si dupa, pentru ca eram si eu speriata, ca era in joc sanatatea mea. Analizele au iesit perfecte.

Au rezultat garantat.

Iti trimit prospectul in romana:

Celebre in toata lumea, efectul lor fiind dovedit in majoritatea tarilor UE si in USA, pastilele de slabit Lida DaiDai Hua sunt absolut 100% naturale, din extracte de plante chinezesti, folosite de sute de ani pentru scaderea in greutate.Functioneaza inca din primele zile, prin scaderea apetitului si accelerarea metabolismului pentru a scapa de kilogramele in plus. Cu numai o pastila pe zi, veti vedea o diferenta senzationala in cele 30 de zile cat dureaza un tratamentul
Pastilele contin:
Pentru reducerea apetitului:
Extracte din:
fibra de cartof dulce
pudra de guma cyamopsis
guma konjac
lucerna
Pentru pierderea in greutate:
Extracte din:
tuckahoe
frunze de cola
guttiferae
urzicuta
guarana
kumquat
trifoi grecesc
rodul pamantului
Mod de administrare si folosire:
O data pe zi, o singura pastila dimineata, inaintea micul dejun cu 15 min cu 100 ml apa plata.
Nu luati mai multe pastile decat se recomanda.
Pentru o maximizare a efectului, un consum mai mare de apa si fructe este indicat pe durata tratamentului.
Nu sariti peste mese, in special micul dejun si pranzul.
NU consumati alcool pe toata durata tratamentului.
Perioada maxima a tratamentului este de 3 luni, dupa care trebuie intrerupt pentru cel putin o perioada de 15 zile.
Nu se recomanda persoanelor sub 16 ani si peste 65 de ani.
Nu se recomanda femeilor gravide sau care alapteaza.
Nu se recomanda in cazuri de tensiune arteriala mare, afectiuni cardiovasculare sau apoplexie, sau in cazul unor disfunctii hepatice sau renale.
Nu se recomanda in cazul in care urmati un alt tratament de orice natura.
Pastilele Lida DaiDai Hua sint cea mai eficienta metoda pentru scaderea in greutate. Produse printr-o tehnologie moderna, pastilele nu prezinta nici un risc asupra sanatatii iar efectul este GARANTAT. Slabesti intre 4-10 kg intr-o luna !
100% extracte naturale din plante
Nu au nici un efect secundar
Functioneaza de fiecare data, si in cazul femeilor dar si al barbatilor
Pastilele sunt testate si certificate international
Te simti mai bine, arati mai tanar, si, mai important, nu va mai trebui sa iti faci niciodata griji in privinta greutatii si a kilogramelor in plus!


O cutie are 30 de pastile, care ajung pt tratament de o luna.

Daca te intereseaza scrie-mi. Email: merycamerzan@yahoo.com

o zi buna!

merycam
Postat pe 19 Noiembrie 2009 16:24
Intradevar,depinde de fiecare persoana in parte.Eu iau pastila de trei zile.In prima zi m-am simtit mai rau:ameteala,gura uscata,palpitatii,dar apoi,efectiv s-au redus foarte mult aceste reactii.
eduzzu
Postat pe 23 Iunie 2010 11:56
am inceput si eu o cura de slabire cu pastila de slabit LIDA LIDA DAI DAI HUA are un nume comic.am o inaltime de 162 si aveam 106 kg am slabit 5 kg in 2 saptamani .Din prima zi am avut ameteli ,gura uscata,insomnie dureri de cap dar acum mi-am mai revenit ametia mai sunt iar de dormit dorm dar ma trezesc tot timpul foarte devreme .sunt multumita de rezultat dar mie frica sa nu le pun la loc dupa terminarea cutiei Pastilele le.am comandat pe net si mau costat 195 lei .La terminarea cutiei o sa va tin la curent cu rezultatele mele .daca avetimesaje pentru mine va rog sa le lasati-M-as bucura mult sa stiu ca nu sunt singura cu astfel de probleme,am fost foarte surprinsa sa citesc despre atat de multe persoane ,cu aceasi problema ca mine .INAINTE MA INCHIDEAM INCASA si de multe ori plangeam cand auzeam ca toate prietenele mele ,merg la mare sau la strand.NUam mai inbracat o rochie sau o fusta de cel putin 11ani ,cea mai mare dorinta a mea e sa devin asa cum am fost inainte sa nasc,pe atunci aveam 50 kg.




nycole35
Postat pe 19 Iulie 2010 12:33
din prostie am luat 2 folii de super slim, cica original...la ora fixa , cu 1/2 litri de apa luata pastila, apoi inca cel putin 2 litri de apa pe zi...nimic deosebit dupa 7 pastile , in a 8 a zi...eu care sufar de hemoroizi am avut niste dureri ingrozitoare...fapt ce m a facut sa ma opresc...cred ca e ceva acid in ele de am durerile astea in zona hemoroizilor. usturimi...cel mai rau e ca nu pot spune nimanui de durere , deoarece nici cand le am luat nu am spus...in subconstient stiu ca nu s bune
in rest nu am nimic..cred ca am slabit 1 kg...dar la atata apa as fi reusit si fara ele...astept zilele urmatoare ...durerea nu trece deloc
katy_l
Postat pe 27 Iulie 2010 17:05
De la: nycole35, la data 2010-07-19 12:33:44M-as bucura mult sa stiu ca nu sunt singura cu astfel de probleme,am fost foarte surprinsa sa citesc despre atat de multe persoane ,cu aceasi problema ca mine .

ete na...dar tu nu iesi din casa? scoate capul pe geam si ai sa vezi vreo 70-80% din pers cu supraponderabilitate si obezitate....
Ronnie_Coleman
Postat pe 28 Iulie 2010 12:45
De la: katy_l, la data 2010-07-27 17:05:52din prostie am luat 2 folii de super slim, cica original...la ora fixa , cu 1/2 litri de apa luata pastila, apoi inca cel putin 2 litri de apa pe zi...nimic deosebit dupa 7 pastile , in a 8 a zi...eu care sufar de hemoroizi am avut niste dureri ingrozitoare...fapt ce m a facut sa ma opresc...cred ca e ceva acid in ele de am durerile astea in zona hemoroizilor. usturimi...cel mai rau e ca nu pot spune nimanui de durere , deoarece nici cand le am luat nu am spus...in subconstient stiu ca nu s bune
in rest nu am nimic..cred ca am slabit 1 kg...dar la atata apa as fi reusit si fara ele...astept zilele urmatoare ...durerea nu trece deloc

asta sa iti fie invatatura de minte si tie si celor care i-au pastile de slabit!prostia costa!
si pune mana si ia de la farmacie niste unguent pt hemoroizi!
size_back
Postat pe 28 Iulie 2010 12:50
De la: nycole35, la data 2010-07-19 12:33:44am inceput si eu o cura de slabire cu pastila de slabit LIDA LIDA DAI DAI HUA are un nume comic.am o inaltime de 162 si aveam 106 kg am slabit 5 kg in 2 saptamani .Din prima zi am avut ameteli ,gura uscata,insomnie dureri de cap dar acum mi-am mai revenit ametia mai sunt iar de dormit dorm dar ma trezesc tot timpul foarte devreme .sunt multumita de rezultat dar mie frica sa nu le pun la loc dupa terminarea cutiei Pastilele le.am comandat pe net si mau costat 195 lei .La terminarea cutiei o sa va tin la curent cu rezultatele mele .daca avetimesaje pentru mine va rog sa le lasati-M-as bucura mult sa stiu ca nu sunt singura cu astfel de probleme,am fost foarte surprinsa sa citesc despre atat de multe persoane ,cu aceasi problema ca mine .INAINTE MA INCHIDEAM INCASA si de multe ori plangeam cand auzeam ca toate prietenele mele ,merg la mare sau la strand.NUam mai inbracat o rochie sau o fusta de cel putin 11ani ,cea mai mare dorinta a mea e sa devin asa cum am fost inainte sa nasc,pe atunci aveam 50 kg.





dubios este ca, chinezii n-au cautat remediu impotriva obezitatii!mai bine ai merge la un nutritionist bun sa iti dea un regim alimentar si pune mana si fa sport!
size_back
Postat pe 28 Iulie 2010 12:53
buna tuturor!
am luat capsula de slabit anul trecut timp de 3luni si am dat 23 kg jos(aveam 84-85kg la 1,67m) si nu am avut nici un fel de problema.
Acum m-am reapucat de luat(dupa 1 an in care am mancat normal si nu am pus decat 2 kg ...mentionez :imi place foarte mult ciocolata si inghetata),sunt la a 4 pastila si am inceput sa am unele simptome: nu am dormit decat 1-2ore juma /noapte(4jumate dim-6 si 20 dim),am gura uscata,astazi m-a durut capul ingrozitor ,am avut stari de lesin,ameteala, tulburari de vedere,stari nervoase.....NU STIU CE SA FAC?sa renunt sau sa continui cu pastilele in astea 4 zile am dat 1,5kg....as dori sa sa ajung la greutatea de 52 kg...imi cer scuze pt proasta exprimare dar ma doare capul ingrozitor si abia leg 2 cuvinte...
m_maggy
Postat pe 8 Septembrie 2010 01:25
am uitat sa mentionez ca dau dintr-o stare in alta ori transpir excesiv de mult....ori am frisoane si tremur din toate incheieturile
m_maggy
Postat pe 8 Septembrie 2010 01:27
De la: m_maggy, la data 2010-09-08 01:27:56am uitat sa mentionez ca dau dintr-o stare in alta ori transpir excesiv de mult....ori am frisoane si tremur din toate incheieturile
poi la sfatul unui medic te ai gandit?nu mai lua pana nu vorbesti cu un medic
otylika
Postat pe 8 Septembrie 2010 01:39
De la: otylika, la data 2010-09-08 01:39:23
De la: m_maggy, la data 2010-09-08 01:27:56am uitat sa mentionez ca dau dintr-o stare in alta ori transpir excesiv de mult....ori am frisoane si tremur din toate incheieturile
poi la sfatul unui medic te ai gandit?nu mai lua pana nu vorbesti cu un medic




... ce doctor ? ... daca si mutu a luat ... tot ''adevaraciuni'' si l-a costat de il doare c_rul si acum ... fata ce poate pierde ? ...

marco918
Postat pe 8 Septembrie 2010 01:43
banii ata nu stii
otylika
Postat pe 8 Septembrie 2010 01:45
am intrebat prima oara,adica acum un an si culmea atunci aveau efect invers ...aveam foarte multa energie ,faceau curat si stateam mult in picioare fara sa mai am dureri de spate(din cauza bustului ),menstruatia incepuse sa vina mai regulat(am ovare polichistice)..totul era ok dar acum nu
m_maggy
Postat pe 8 Septembrie 2010 01:46
poi si ce acu e greu sa mergi sa intrebi?astea sunt rectii ingrijoratoare nu cele dinainte
otylika
Postat pe 8 Septembrie 2010 01:48
Va dau un sfat sa nu luati otrava aceea de capsula de slabit ,verisoara mea a ajuns la spital din cauza ei si tot ce a slabit a pus la loc dublu.
Suplimentele de slabit sunt bune intr-o dieta dar sa le alegeti pe cele naturale facute din plante care stimuleaza metabolismul.Eu a luat interactiv slim 3 saptamani ,am avut nevoie sa slabesc 6 kg a,eu avand 58 ,trebuia sa ajung la 52 ,am slabit 6 kg in 3 saptamani cu interactiv slim.
mellinda19
Postat pe 10 Noiembrie 2010 10:13
Buna fetelor!

Am 34 ani, 1,73, 65kg si am nascut 2 copii. Pe cel mic acum 2 ani jumate. Dupa prima nastere am revenit repede la greutatea dinainte si fara nici un efort in sensul asta, dar aveam 23 ani si metabolismul era altul atunci. Dupa ultima nastere am ramas cu ceva kg in plus, adica vreo 10 si imi doresc sa revin la greutatea initiala insa treaba nu mai prea merge de la sine. Stiam de mai demult de aceste capsule de slabit, dar mereu mi-am zis..."prostii...", insa acum parca ma mananca undeva :D sa incerc si eu. Asa ca am facut o googaleala pe net si asa am ajuns pe acest forum. Am citit topicul de la inceput, insa in loc sa ma lumineze, m-a bagat si mai mult in ceatza. :)

Argumente pro si contra, efecte adverse severe sau chiar rezultate pozitive.... hmmmm eu sunt convinsa ca pe langa acele plante medicinale mentionate in prospect mai contin si o gramada de alte substante de care nu se mai pomeneste, insa sunt la fel de convinsa ca efectele secundare sunt si o consecinta directa a felului in care respectam indicatiile de folosire, a dietei practicate pe perioada administrarii capsulelor si a metabolismului individual.

Acestea fiind spuse, eu, pana la sfarsitul zilei ma voi hotara asupra unei formule (produs), voi plasa comanda si odata ce ajung pilulele fac si eu o incercare, Si PROMIT!!! ca va voi tine la curent zilnic cu detalii despre eventualele reactii adverse, ce mananc si daca fac sport, chestii de genul asta. Adica ma transform intr-un mic cobai de vreo 65kg :)
Sper sa nu ies sifonata din incercarea asta

Big hugs! Pe sapt viitoare!!!
lavinia_d
Postat pe 19 Noiembrie 2010 16:34
sunt noua pe aici si as avea si eu o intrebare... Iau pastile super slim de 2 sapt si de o saptamna sunt tot constipata.... ce pot face? sa mai continui? va rog sa imi raspundeti
kudika343445
Postat pe 23 Decembrie 2010 00:59
De la: kudika343445, la data 2010-12-23 00:59:24sunt noua pe aici si as avea si eu o intrebare... Iau pastile super slim de 2 sapt si de o saptamna sunt tot constipata.... ce pot face? sa mai continui? va rog sa imi raspundeti







... continua ... in paralel cu cirligul de scos ardei ...
marco918
Postat pe 23 Decembrie 2010 01:07
stati asa Toti vorbiti de capsula de slabit.Poate fi pastila care asa se numeste „„CAPSULA DE SLABIT„„„SAUpot fi nenumarate medtcamente pt.slabit dar sub alta denumire .Eu am folosit „„„caps.de slabit„„ de la alpfarm si este buna .Nu m-am ingrasat dupa ce am oprit cura.Are efect si am slabit cam 8 kg. Iti taie pofta de mancare si iti provoaca sete .Pur si simplu bei intruna apa.si cred ca asata e problema noastra ca nu consumam lichide suficiene.Nu am avut reactii adverse de la aceste pastile si cunosc un nr.mare de persoane care le-au folosit si au fost multumite.
kudika380413
Postat pe 31 Martie 2011 10:01
Dragilor, nu contest ca poate avea efecte neplacute... si chiar foarte neplacute in cazul celor care au afectiuni la inima, rinichi sau sunt bolnavi de diabet (asa cum scrie, de altfel, pe prospect!). Bref: eu am cincizeci de ani si o gramada de kilograme in plus. Pe la 30, am slabit vreo 25 de kg. doar cu dieta si vointa, mentinandu-ma pana acum, cand am incercat dar n-a mai mers. Am luat o teapa cu pastilele cu cidru, dar am supralicitat cu astea si sunt foarte multumita. Din prima zi. In cazul meu, am avut parte de niscai ameteli, dar mi-au trecut dupa ce am baut apa si am supt niste lamaie. Scrie acolo ca nu trebuie sa bei cafea - dar eu am baut (cel putin una pe zi, maximul trei (cand, intr-adevar, am fost agitata). Dar, intr-o saptamana am inceput sa pot purta haine care nu ma mai cuprindeau... Ideea e ca trebuie bauta multa apa si, evident, mancat cat de cat. Iau calciu, fier si alte minerale (luam si inainte!). Capul nu m-a durut, in ciuda faptului ca in mod normal am dureri cumplite. Tenul a devenit foarte frumos... Iau in continuare, ca mai am de slabit si, iaca, nici prin cap nu-mi trece sa mor:))!!! Ma simt bine (evident, mult mai bine decat pe vremea cand distrugeam toate scaunele de prin casa)... Am fost cat se poate de sceptica si de circumspecta la inceput, nu vroiam sa-mi fac iluzii... dar nici n-am pus carul inaintea boilor, temndu-ma inainte de a incerca. Probabil, fiecare organism reactioneaza diferit, in functie de afectiunile medicale adiacente si de capacitatea de rezistenta. Ce sa zic, si "deranjamentele stomacale" sunt de inteles - e cam aiurea sa-ti imaginezi ca exista niste pastile pe care doar trebuie sa le iei si gata, slabesti pur si simplu, fara niciun fel de efort sau risc... Cert este ca risti enorm si prin supraponderabilitate - afectiunile cardiovasculare, diabetul si toate celelalte. Dar nu stiu cat tine: oi vedea sau imi veti spune din experienta domniilor voastre...
kudika389209
Postat pe 2 Mai 2011 09:47
Mergi inainte - va fi bine!
kudika389209
Postat pe 2 Mai 2011 09:50
Cu pauza sau fara pauza intre cutii?
kudika389209
Postat pe 2 Mai 2011 09:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SLABESTE SIGUR!!!SI FI SI SANATOASA PE DEASUPRA! 6 De la: desert_plant 31 Ianuarie 2009 07:04
Cunnilingus 14 De la: kudika_954919 21 Iulie 2014 23:06
salut fetelor 2 De la: _dulcik_ 28 Februarie 2009 12:14
Diagnosticare energetica (metoda GDV, efectul Kirlian) 1 De la: kudika074491 13 Octombrie 2009 14:26
AM NEVOIE DE O PARERE 4 De la: iris_4_ever 18 Iunie 2009 06:20