Setari Cookie-uri

CAPSULA DE SLABIT

Buna! Dupa cateva zile de "rasfoit" pagini pe internet m-am hotarat sa-mi iau inima in dinti si sa incerc si eu super slim. Este a treia zi de cand am inceput sa le iau si pot spune ca am un organism de fier: nu am avut nici un fel de simptome cu exceptia setei. Sper cu ocazia asta sa invat si eu sa consum cat mai multe lichide. Am de slabit macar 5 kg asa ca va tin la curent.
Oana_basarabi
Postat pe 5 Mai 2011 16:46
Am uitat sa precizez ca nu-mi lasa baza doar in pastile ci le mai "ajut" un pic cu miscare si cu o alimentatie bazata pe cat mai multe fructe si legume. Intr-adevar mi-a disparut pofta de mancare dar mi-am propus sa respect cele 3 mese principale (chiar daca mananc foarte putin) plus 2 gustari intre ele. Mananc cam in sila dar nu vreau sa ma imbolnavesc privandu-mi organismul de cele necesare.
Oana_basarabi
Postat pe 5 Mai 2011 16:50
eu va recomand ecofit am slabit cu el 7 kg si nu am avut nici o reactie adversa,e romanesc si natural.Tot timpul am fost tentata inainte sa iau ecofit sa-mi cumpar capsula de slabit dar cand citeam efectele adverse de la fiecare ma inspaimantam.
kudika406691
Postat pe 5 Iunie 2011 15:35
M-am apucat sa iau capsula de slabit in 2009! La inceput aveam ceva ameteli, dar in 2 saptamani s-au dus. Aveam o energie debordanta desi nu dormeam decat vreo 2 ore pe noapte ( dar nu ma simteam deloc obosita ), si intr-adevar uscaciunea gurii. Am continuat sa mananc doar ca nu mai mancam dulciuri si nu mai mancam asa de mult. Am slabit, de ce sa spun ca nu?! Nu voiam sa slabesc decat vreo 5-7 kg. Pe toata perioada cat am luat mi-am tot facut analizele de frica sa nu imi fie afectat ficatul avand in vedere ca am tot citit pe net tot felul de povesti. Analizele ieseau perfect de fiecare data. Cand m-am lasat de ele parca am inceput sa iau din nou in greutate.... O colega a luat continuu 1 an de zile si nu a avut probleme ( la efectele adverse ma refer ). Si ea a incept sa ia din nou in greutate atunci cand a renuntat. Nici una dintre noi nu crede ca faptul ca am renuntat a atras acel efect yo-yo. Colega s-a lasat dupa 1 an de luat continuu pentru ca a vrut sa faca un copil si s-a gandit sa nu ii afecteze cumva organizmul inainte de a ramane insarcinata. Eu am mai luat 1 sau de 2 ori ( eu nu luam mai mult de 3 luni ) apoi faceam pauza.... nu am mai avut acele ameteli pe care le-am avut prima data, semn ca organismul meu este deja obisnuit si nici macar insomnie. Acum 1 luna, insa la analizele de rutina s-au descoperit valori crescute ale transaminazelor in conditiile in care nu beau si nici nu mananc grasimi, prajeli, maioneze, etc. Am repetat analizele, valorile erau si mai crescute. Apoi le-am mai facut si o a 3-a oara si erau si mai crescute, drept pentru care mi-am facut si analizele pentru hepatita B si C care au iesit negative. Ma gandesc ca poate valorile crescute ale transaminazelor pot fi rezultatul "tratamentului" cu capsula. O sa mai fac si alte investigatii sa vad unde este problema. M-am gandit sa va scriu si voua ca sa stiti ca poate fi posibil sa faca si rau capsula ( desi, nu am certitudinea ca asa ar fi! ). Sper sa mai scrie aici si alte fete care au folosit mai demult si sa ne spuna daca au intervenit ceva schimbari in timp. Multumesc!
BeRo
Postat pe 19 Iunie 2011 01:08
ai idee daca alaptez pot lua capsula de slabit?
Dumitru_Oana_1
Postat pe 24 Aprilie 2012 13:14
De la: Dumitru_Oana_1, la data 2012-04-24 13:14:53ai idee daca alaptez pot lua capsula de slabit?

nu cred ca ar fi bine sa iei ceva cat timp alaptezi...
oricum alaptand slabesti...
roz5blue6lila7
Postat pe 24 Aprilie 2012 13:51
De la: Dumitru_Oana_1, la data 2012-04-24 13:14:53ai idee daca alaptez pot lua capsula de slabit?

nu.categoric nu.O sa slabesti cu capsule dupa ce termini alaptatul.
E o vorba ,in 9 luni pui pe tine si in 9 dai jos ce ai pus.
Rabdare ,copilul e mai important decat slabitul.
Piscolinoo
Postat pe 24 Aprilie 2012 14:31
te ingrasi dublu .STIU PENTRU CA ASA MI SA INTAMPLAT MIE.
luise510139
Postat pe 17 Mai 2012 12:59
Eu personal am luat aceasta capsula. Aveam o energie fantastica si sete continua. Nu am baut cafea si nici alcool, nu am fumat si mai ales am mancat fara paine. Am slabit 10 kg in 30 zile. Cine a avut probleme de la pastila ori a baut cafea sau alcool, ori avea probleme cu ficatul si nu stia, iar capsula i-a declansat boala. Capsula este buna daca respecti prospectul.
Ramona_Ioana_3
Postat pe 27 Iulie 2012 21:37
de 10 zile iau alevia complex de slabit (100 cp) si ma simt in forma.am slabit doar un kg dar sper sa slabesc mai mult. sunt bune penru ca de cand le iau ma simt mai bine, fac si gimnastica cam o ora pe zi, nu mai mananc deloc dulciuri, nici paine, mananc mai putina mancare, sumt mai optimista. nu au avut nici un efect secundar asupra mea. spor la slabit.
kudika_21964
Postat pe 28 Noiembrie 2012 12:21
O planta numita marul lupului care se gaseste in unele ceaiuri si pastile pentru slabit, creste riscul de cancer renal si al vezicii urinare.
Mai bine ati mai lucra putin la autocontrol si v-ati abtine de la mancare!!!
rondina
Postat pe 28 Noiembrie 2012 12:28
De la: Oana_basarabi, la data 2011-05-05 16:46:25Buna! Dupa cateva zile de "rasfoit" pagini pe internet m-am hotarat sa-mi iau inima in dinti si sa incerc si eu super slim. Este a treia zi de cand am inceput sa le iau si pot spune ca am un organism de fier: nu am avut nici un fel de simptome cu exceptia setei. Sper cu ocazia asta sa invat si eu sa consum cat mai multe lichide. Am de slabit macar 5 kg asa ca va tin la curent.


Sunt de acord cu Oana, am incercat si eu Ecofit si ma simt foarte bine. Uneori nu e usor sa slabesti, daca nu ai un metabolism bun, dar Ecofit m-a ajutat. Am slabit 4 kg deja! Eu l-am comandat de pe casaplantelor.ro, l-am primit dupa o zi. Succes si voua!
kudika_31192
Postat pe 8 Martie 2013 14:49
Eu nu iau pastile dar beau ceaiuri de slabit si m-au ajutat foarte mult.In doua saptamani am slabit 6 kg ,am baut cate 3 cani de ceai pe zi rithual silhouette ,este un fel de tratament cu doua ceaiuri puteti citi si voi aici despre el www.rithual.ro
Acum continui sa-l beau mai am de slabit 5kg.
kudika_32178
Postat pe 21 Martie 2013 16:29
se numeste CAPSULA DE SLABIT
si nu la toata lumea provoaca reactiile astea nasoale decare se plang uni/unele....
Mihaela_Smolei_1
Postat pe 24 Aprilie 2013 15:50
buna, asi vrea sa stiu de unde exact pot sa cumpar aceste capsule de slabit, daca de pe site se renteaza sau pot direct din farmacie? ms
joy_truly
Postat pe 17 Noiembrie 2013 21:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfaturi pt un tort 45 De la: kudika_33716 15 Decembrie 2014 19:50
Vindecare miraculoasa sigura a oricarui necaz de sanatate fara administrare de medicamente si fara cheltuieli . 1 De la: kudika_5152 16 Aprilie 2012 14:14
CASTIGA 3 SIROPURI FYT FORM CU CARE A SLABIT MAMA NATURA 1 De la: kudika381475 5 Aprilie 2011 10:55
Vreau sa slabesc 5 De la: kudika507230 4 Decembrie 2013 21:19
Problemele cu greutatea, mentinerea siluetei? O solutie care functioneaza! 1 De la: kudika_5327 18 Aprilie 2012 00:43