Setari Cookie-uri

CAPSULA DE SLABIT

BUNA,CE PARERE AVETI DESPRE CAPSULA DE SLABIT
EU AM AUZIT NUMAI REZULTATE CU EA
adeladanamarin
Postat pe 11 Octombrie 2008 15:08
eu am lesinat un weekend intreg de la ea, e o nenorocire
OanaTrifu
Postat pe 20 Octombrie 2008 14:07
Nici nu ma gandesc.am citit de pe net e efecte are....cine vrea sa moara poate sa incerce......
b63msh
Postat pe 20 Octombrie 2008 17:01
Despre care capsula e vorba, ca pe piata sint mai multe minuni, si ar trebui specificat la care te referi
brad71
Postat pe 4 Noiembrie 2008 19:14
despre pilula numita "capsula de slabit" eu nu am incercat-o dar soacra-mea da, si in afara de faptul ca e ametita, ii este rau si se simta slabita(de puteri, nu fizic) nu a avut nici un efect. mai stiu inca 2 persoane la care tot s-au simtit efectele adverse nepalcute, insa a dat rezultate remarcabile. nici una din acele persoane nu a incheiat tratamentul de prea mult timp, asa ca nu stiu daca dupa ce termini te ingrasi la loc sau se mai pastreaza efectl d slabire.
N3mira
Postat pe 5 Noiembrie 2008 23:12
Cu riscul de a ma repeta, despre ce capsula vorbiti?

Cunosc persoana apropiata bine, care a incercat 2 tipuri de astfel de minuni.
Una de la Herbalife, 180 lei flaconu, pentru 60 de zile. Efect 0.
A doua de la SlimFast, o minune chinezeasca, care culmea a avut efect. Mai precis a slabit 10 kg in 3 luni, si nu a tinut o dieta extraordinara pentru asta. Dar ideea e ca dupa ce ajungi la o greutate apropiata de cea normala, astfel de pastile nu isi mai fac decit un efect de mentinere a greutatii.
Oricum, in cazul oricaror suplimente hiperpiretice, e necesara gimnastica si multa apa. Gimnastica ajuta la tonifierea musculaturii si a pielii (cind slabesti 10 kg e inerent sa nu ramina vergeturi daca nu faci miscare), iar apa ajuta la eliminarea toxinelor rezultate din arderea crescuta, si la hidratarea celulelor.

Succes!
brad71
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:23
De la: brad71, la data 2008-11-06 16:23:48Cu riscul de a ma repeta, despre ce capsula vorbiti?

Cunosc persoana apropiata bine, care a incercat 2 tipuri de astfel de minuni.
Una de la Herbalife, 180 lei flaconu, pentru 60 de zile. Efect 0.
A doua de la SlimFast, o minune chinezeasca, care culmea a avut efect. Mai precis a slabit 10 kg in 3 luni, si nu a tinut o dieta extraordinara pentru asta. Dar ideea e ca dupa ce ajungi la o greutate apropiata de cea normala, astfel de pastile nu isi mai fac decit un efect de mentinere a greutatii.
Oricum, in cazul oricaror suplimente hiperpiretice, e necesara gimnastica si multa apa. Gimnastica ajuta la tonifierea musculaturii si a pielii (cind slabesti 10 kg e inerent sa nu ramina vergeturi daca nu faci miscare), iar apa ajuta la eliminarea toxinelor rezultate din arderea crescuta, si la hidratarea celulelor.

Succes!

TOATE PASTILELE PENTRU SLABIT CHINEZESTI SUNT FOARTE PERICULOASE.EXISTA FOARTE MULTE DISCUTII PE TEMA ASTA PE NET DAR NU PE FORUMURI
b63msh
Postat pe 6 Noiembrie 2008 17:40
Capsula de slabit de la apfarm mi s-a parut cea mai de treaba ,combinata cu orice forma de sport are efecte vizibile intr-o perioada relativ scurta.Efecte secundare probabil ca si la celelalte:senzatie de uscare a gurii,insomnii,usoare palpitatii....
samsonics
Postat pe 6 Noiembrie 2008 23:44
De la: b63msh, la data 2008-11-06 17:40:00
TOATE PASTILELE PENTRU SLABIT CHINEZESTI SUNT FOARTE PERICULOASE.EXISTA FOARTE MULTE DISCUTII PE TEMA ASTA PE NET DAR NU PE FORUMURI

Poate ne dai si un link cu astfel de analize. Eu inafara de un reportaj de la TV, nesustinut de nici un argument medical, ci doar de spaime ancestrale, nu am gasit nimic.
In plus analizele au iesit bine merci, asa ca nu vad in ce sens sint periculoase.

Enjoy
brad71
Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:42
Incercati orice, dar nu minunata capsula de slabit.Am ajuns in spital de la o singura pastila, timp de 3 zile nu m-am tinut pe picioare, capul imi exploda de durere si am vomitat cat nu am vomitat de cand m-am nascut. Cunosc multe persoane care au luato, sau au incercat, si TOTI au ajuns la spital, unii care au insistat sa o ia mai mult de o saptamana au si acum probleme de sanatata (greaturi, stari de lesin, nu se pot tine pe picioare)dupa 2 luni de cand au luat pastila. Si nici rezultate nu a dat, nici la cei care au insistat in ciuda starilor de rau sa ia pastila. Mai bine beti ceai in fiecare seara si in timpul zilei in loc de apa sau suc, orice fel de ceai, eventual combinat si cu ceai verde, si va da rezultate, nu dintro data, dar la mine a dat in 2 saptamani am dat jos 4 kg, si nu mam abtinut de la mancare, doar am baut f f mult ceai(menta, sunatoarea, soc, tei, ceai verde, de lamaie - toate amestecate, sau doar cateva dintre ele, cum am avut). Bafta!
postatniandreea
Postat pe 8 Noiembrie 2008 20:12
nu este adevarat ceea ce se spune cum ca este daunatoare ptr organism,daca ar fi asa cum se spune de ce se comercializeaza mai nou si in farmacii?eu una am incercat-o si sunt super multumita in 3 luni am ajuns de nerecunoscut de la 67kg am ajuns la 52 fara regim,fara efort fizic,asa ca


Pastila de slabit!este un produs revoluþionar de scãdere rapidã a greutãþii. Este fabricat din plante naturale dupã o reþetã modernã, ce îmbinã medicina tradiþionalã chinezeascã cu tehnologia modernã de bioinginerie.

Pastilele conþin ierburi sãlbatice ce cresc pe teritoriul Chinei, cum sunt: esenþa de ceai verde, panaxul sãlbatic, cafeaua neagrã, extractul de gherghin ºi altele.

Principala funcþie este de a regla sistemul endocrin, echilibrând metabolismul corpului, descompunând ºi transformând grãsimea corporalã în energie. Totodatã are rolul de a elimina reziduurile în afara organismului, fiind un detoxifiant remarcabil. Ceaiul verde este un antioxidant natural, încetinind îmbãtrânirea celulelor.

Conþinut: punga conține 0,2 g x 120 capsule

Mod de administrare:
• Se administreazã oral de 3 ori pe zi câte 3-6 capsule de fiecare datã.
• Pentru a slabi între 5 ºi 10 kg se recomandã a se lua 4 capsule de 3 ori pe zi înainte cu o orã de fiecare masã.

Recomandãri:
• Nu luaþi mai multe pastile decât se recomandã;
• Pentru o maximizare a efectului, este indicat un consum mai mare de lichide ºi fructe pe toatã durata tratamentului;
• Nu sãriþi peste mese ºi reduceþi pe cât posibil consumul de sare;
• Nu consumaþi alcool pe toata durata tratamentului. Poate neutraliza efectul de slãbire;
• Cãnd se ajunge la greutatea optimã, începeþi treptat sã reduceþi doza (de la 4 capsule la 3, pe urmã la 2 º.a.m.d.) la interval de o sãptãmânã.

Contraindicaþii:
• Nu este recomandat a se folosi de cãtre femeile însãrcinate, copii sub 18 ani, persoanele care suferã de boli cronice ºi acute.
• Nu poate înlocui medicamentele, fiind considerat un supliment alimentar.
• Persoanele ce suferã de boli cronice trebuie sã cearã sfatul medicului înainte de a lua aceste capsule.
Slãbeºte rapid, uºor ºi sãnãtos ! Date de contact: Dana 0720725135
Livrare oriunde in tara Pretul este de 65 ron /120 capsule
nu mai sta pe ganduri si incearca nu vei regreta!
claud1982
Postat pe 9 Noiembrie 2008 13:18
De la: postatniandreea, la data 2008-11-08 20:12:00Incercati orice, dar nu minunata capsula de slabit.Am ajuns in spital de la o singura pastila, timp de 3 zile nu m-am tinut pe picioare, capul imi exploda de durere si am vomitat cat nu am vomitat de cand m-am nascut. Cunosc multe persoane care au luato, sau au incercat, si TOTI au ajuns la spital, unii care au insistat sa o ia mai mult de o saptamana au si acum probleme de sanatata (greaturi, stari de lesin, nu se pot tine pe picioare)dupa 2 luni de cand au luat pastila. Si nici rezultate nu a dat, nici la cei care au insistat in ciuda starilor de rau sa ia pastila. Mai bine beti ceai in fiecare seara si in timpul zilei in loc de apa sau suc, orice fel de ceai, eventual combinat si cu ceai verde, si va da rezultate, nu dintro data, dar la mine a dat in 2 saptamani am dat jos 4 kg, si nu mam abtinut de la mancare, doar am baut f f mult ceai(menta, sunatoarea, soc, tei, ceai verde, de lamaie - toate amestecate, sau doar cateva dintre ele, cum am avut). Bafta!
claud1982
Postat pe 9 Noiembrie 2008 13:21
N3MIRA iti spun eu dupa proprie experiente ca nu mai pui inapoi dupa ce ai ajuns la greuatatea normala pentru organismul tau aceasta se va mentine.
claud1982
Postat pe 9 Noiembrie 2008 13:22
Sa ma bata Bruce Lee daca inteleg la ce va referiti...
Pastila asta de slabit nu are si o denumire comericala, ca asta e un nume generic.
Eu cunosc 2, Heritage Elite si SlimFast.
Ambele nu au dat reactii negative.
Dar doar SlimFast a avut efect imediat mentinut pe termen lung.

Voi de ce produse vorbiti ca provoaca senzatiile alea nasoale?
brad71
Postat pe 9 Noiembrie 2008 16:36
De la: brad71, la data 2008-11-09 16:36:12Sa ma bata Bruce Lee daca inteleg la ce va referiti...
Pastila asta de slabit nu are si o denumire comericala, ca asta e un nume generic.
Eu cunosc 2, Heritage Elite si SlimFast.
Ambele nu au dat reactii negative.
Dar doar SlimFast a avut efect imediat mentinut pe termen lung.

Voi de ce produse vorbiti ca provoaca senzatiile alea nasoale?


De exemplu
American Lifestyle Looking Trim Original
Note: „Gesundheitsgefährdung: 'hoch'“

Astro Nutrition / Nature's Lab ThermoGenesis
Note: „Gesundheitsgefährdung: 'sehr hoch'“

Beach Power / Dymatize Dyma-Burn Xtreme
Note: „Gesundheitsgefährdung: 'sehr hoch'“

Feel Good Shop / Nature's Bounty X-treme Lean
Note: „Gesundheitsgefährdung: 'hoch'“

FloraCura / NVE Pharmaceuticals Stacker 3 XPLC
Note: „Gesundheitsgefährdung: 'hoch'“

Hoodia Shop Original Hoodia Gordonii-Kapseln
Note: „Gesundheitsgefährdung: 'nicht abschätzbar“

LiDa Darling Tian Ran Jian Fei
Note: „Gesundheitsgefährdung: 'sehr hoch'“

LiDa LiDa Dai Dai Hua Jiao Nang
Note: „Gesundheitsgefährdung: 'sehr hoch'“

LiDa Meizitang
Note: „Gesundheitsgefährdung: 'sehr hoch'“

LiDa Miaozi
Note: „Gesundheitsgefährdung: 'sehr hoch'“

Powerchamp Guggul Complex
Note: „Gesundheitsgefährdung: 'nicht abschätzbar“

Powerchamp T3 Dietary Supplement
Note: „Gesundheitsgefährdung: 'nicht abschätzbar“

Powerchamp / NVE Pharmaceuticals Stacker 2
Note: „Gesundheitsgefährdung: 'hoch'“

Shayana Shop / DNE Pharmaceuticals Ephedra Nature's Super Cap
Note: „Gesundheitsgefährdung: 'hoch'“

Tristatemeds / Windlas Biotech Obego 5
Note: „Gesundheitsgefährdung: 'sehr hoch'“

Vitabay Supprex
Note: „Gesundheitsgefährdung: 'hoch'“

http://www.testberichte.de/test/produkt_tests_lida_lida_dai_dai_hua_jiao_nang_p101385.html

Pot sa te informezi si despre substanta sibutramine care este in majoritatea pastilelor chinezesti.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sibutramine
ceva mai complex:
http://de.wikipedia.org/wiki/Sibutramin
http://www.aiqum.de/wissen/diaet_lida-dai-dai-hua.html
Dar fiecare este liber sa ia ce vrea, atata timp cat se gaseste.

Depinde de legislatia tarii, daca sunt oferite la vanzare sau nu.
Si cum sunteti toti majori, pofta buna la piluli si pastilute
Full_Metal_Jacket
Postat pe 9 Noiembrie 2008 17:05
Imi fac mea culpa pentru o informatie gresita.
Produsul se cheama Super Slim:

Acest produs contine fructe care au eficienta in procesul de scadere in greutate si de asemenea sunt benefice pentru ten,fructe care sunt recunoscute de sute de ani si sunt combinate cu plante verzi cum ar fi anghinare de Ierusalim,konjacu,cartof dulce,etc.Prin intermediul stiintei moderne,s-au obtinut prin purificare si concentrare extrase de fructe care ajuta corpul omenesc sa arda mai repede grasimile.

Extractul de Garcinia Cambogia (HCA) abunda in hidroxicitrati,datorita carora va scadea pofta de mancare si stimuleaza activitatea enzimelor care ajuta la arderea grasimilor si impiedica transformarea carbohidratilor in grasimi.De asemenea,previne depozitarea lipidelor in organism,lipide provenite din alimentele consumate.

Acidul malic,extras din sucul merelor golden,contribuie la accelerarea metabolismului si la producerea energiei prin accelerarea arderii grasimii existente si prevenirea depunerii altor grasimi noi.

Fermentul de albumina,extras din fructul de kiwi poate descompune rapid albumina din hrana si astfel previne absortia grasimilor.

Avand integrate extracte din plante verzi(Jerusalem artichoke,Amorphophallus konjak )celuloza din cartofi dulci,pudra de Guar gum(Cyamopsis tetragonolobus-fibra dietetica cu efect in reducerea greutatii corporale si de reducere a nivelului seric al colesterolului total,)etc.acest produs inhiba apetitul dand senzatia de satietate,care unita cu reducerea greutatii formeaza aceasta noua generatie de produse moderne,sigure si fara efecte adverse ce reduc greutatea si au rezultate rapide.Caracteristicile produsului YangshengYouFang weight-reducing fruit(metode potrivite pentru mentinerea sanatatii):

1.Scadere in greutate sigura si fara efecte secundare cu ajutorul fructelor verzi.

2.Apetit inhibat fara a fi nevoie de a urma o dieta.

3.Rezultate rapide si vizibile inca din prima zi.

4.Reteta din fructe cu rezultate in eliminarea toxinelor si infrumusetarea tenului.

5.O capsula in fiecare zi, usor de administrat.

6.Scadere in greutate dirijata,fara eangrasare. Compozitie esentiala: Koncing nut,Garcinia Cambogia,apple,kiwi fruit,mannan fibre,konjacu extracts,sweet potato cellulose.

Continut: Arome≥200 mg per 100 g.

Intrebuintare in protectia sanatatii:Scaderea greutatii si ingrijirea tenului.

Utilizare:Pe langa utilizarea lui pentru persoanele ce sufera de obezitate normala,acest produs este mult mai recomandat persoabelor ce sufera de obezitate refractara si persoanelor care nu au obtinut rezultate in urma altor cure repetate de slabire.

Precautii:Este contraindicat consumul de catre:copii,femei insarcinate,persoane cardiace,persoane hipertensive,diabet zaharat sau in bolile de rinichi.

COMPOZITIE:

1.Extractul din "Koncing nut"-este cunoscut in China,America si Europa ca "Bomba incendiara de grasime"-actioneaza mai intai diminuind straturile adipoase de pe talie si abdomen,astfel se obtine un efect rapid de slabire si in acelasi timp veti fi plini de energie avand o piele mai ferma datorita functiei tehnologice de hranire a celulelor care accelereaza semnificativ metabolismul si regleaza greutatea corpului.

2."Garcinia Cambogia"(HCA)-a carei principala calitate este de aceea de a transforma grasimea in energie,metabolismul organismului revine la nivelul normal iar grasimile se acumuleaza cu greu sau aproape deloc deoarece celulele ajung la forma lor normala,fara grasimi,ele fiind arse.

3.Extractul de Mar verde(extract de acid malic)-activeaza celulele moi ale muschilor stomacali permitandu-le restabilirea elasticitatii si revenirea la capacitatea normala a stomacului in timp ce se micsoreaza apetitul. 4.Extractul de Kiwi (actininul chinezesc)-dizolva repede proteinele din carne si stopeaza absorbtia de grasimi.

5.Toate aceste fructe alaturi de plante verzi cum sunt "anghinare de Ierusalim","guar gum"extract de Ko,njak etc-inhiba apetitul,formeaza sentimentul de satietate,reduc grasimile din sange,astfel organismul pierde din greutate,se evita durerile de burta si alte efecte secundare intalnite la produsele clasice de slabit.


brad71
Postat pe 10 Noiembrie 2008 16:51
PT CLAUD1982
CE FEL DE PASTILE SUNT DE SE IAU 4/ZI ? PE TOATE FORUMURILE AM AUZIT DE 1/ZI . E CEA IN AMBALAJ VERDE CU O FLOARE ROSIE ?
MYL
Postat pe 11 Noiembrie 2008 15:49
nu nici vorba ,sunt capsule verzi ,cu urmatorul continut Pastilele conþin ierburi sãlbatice ce cresc pe teritoriul Chinei, cum sunt: esenþa de ceai verde, panaxul sãlbatic, cafeaua neagrã, extractul de gherghin ºi altele.

Principala funcþie este de a regla sistemul endocrin, echilibrând metabolismul corpului, descompunând ºi transformând grãsimea corporalã în energie. Totodatã are rolul de a elimina reziduurile în afara organismului, fiind un detoxifiant remarcabil. Ceaiul verde este un antioxidant natural, încetinind îmbãtrânirea celulelor.

claud1982
Postat pe 13 Noiembrie 2008 23:38
Buna! Am avut si eu ceva probleme cu kilogramele in plus, dar o prietena mi-a recomandat capsulele Super Slim. La inceput nu am avut incredere si am ezitat sa le iau. M-am informat despre produs si este 100% natural. Acum sunt cu 8 kg mai slaba doar dupa 1 luna de zile de tratament. Si ma simt si bine. Nu au avut reactii adverse, doar ca mi-au taiat pofta de foame si mi se facea mereu sete, dar aceste simptome nu se mai simt dupa 2 saptamani de tratament. Il recomand cu placere tuturor care vor sa dea jos kilogramele in plus, este intr-adevar eficient. Mult succes! http://www.freewebs.com/superslimpills/
Aylyne
Postat pe 17 Noiembrie 2008 22:39
De la: Aylyne, la data 2008-11-17 22:39:51Buna! Am avut si eu ceva probleme cu kilogramele in plus, dar o prietena mi-a recomandat capsulele Super Slim. La inceput nu am avut incredere si am ezitat sa le iau. M-am informat despre produs si este 100% natural. Acum sunt cu 8 kg mai slaba doar dupa 1 luna de zile de tratament. Si ma simt si bine. Nu au avut reactii adverse, doar ca mi-au taiat pofta de foame si mi se facea mereu sete, dar aceste simptome nu se mai simt dupa 2 saptamani de tratament. Il recomand cu placere tuturor care vor sa dea jos kilogramele in plus, este intr-adevar eficient. Mult succes! http://www.freewebs.com/superslimpills/


Inainte de a consuma tot felul plante si capsule revolutionare faceti un pic de google search si informativa!
http://www.aiqum.de/wissen/diaet_lida-dai-dai-hua.html
http://www.medizin.de/ratgeber/themen-a-z/d/dai-dai.html
http://www.test.de/themen/gesundheit-kosmetik/test/-Schlankh eitsmittel/1523447/1523447/1522992/ + 2 reportaje despre tablete tabletele de plante in general.
Aici inclusiv rezultatele despre tabletele perfecte de slabit care se pot cumpara prin intermediul internetului:
http://www.test.de/themen/gesundheit-kosmetik/test/-Schlankh eitsmittel/1523447/1523447/1522992/1525019/
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Noiembrie 2008 22:41
Buna! Am avut si eu ceva probleme cu kilogramele in plus, dar o prietena mi-a recomandat capsulele Super Slim. La inceput nu am avut incredere si am ezitat sa le iau. M-am informat despre produs si este 100% natural. Acum sunt cu 8 kg mai slaba doar dupa 1 luna de zile de tratament. Si ma simt si bine. Nu au avut reactii adverse, doar ca mi-au taiat pofta de foame si mi se facea mereu sete, dar aceste simptome nu se mai simt dupa 2 saptamani de tratament. Il recomand cu placere tuturor care vor sa dea jos kilogramele in plus, este intr-adevar eficient. Mult succes! http://www.freewebs.com/superslimpills/
Aylyne
Postat pe 17 Noiembrie 2008 22:41
Inainte de a consuma tot felul plante si capsule revolutionare faceti un pic de google search si informativa!
http://www.aiqum.de/wissen/diaet_lida-dai-dai-hua.html
http://www.medizin.de/ratgeber/themen-a-z/d/dai-dai.html
http://www.test.de/themen/gesundheit-kosmetik/test/-Schlankh eitsmittel/1523447/1523447/1522992/ + 2 reportaje despre tablete tabletele de plante in general.
Aici inclusiv rezultatele despre tabletele perfecte de slabit care se pot cumpara prin intermediul internetului:
http://www.test.de/themen/gesundheit-kosmetik/test/-Schlankh eitsmittel/1523447/1523447/1522992/1525019/
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Noiembrie 2008 22:42
De la: b63msh, la data 2008-11-06 17:40:00
De la: brad71, la data 2008-11-06 16:23:48Cu riscul de a ma repeta, despre ce capsula vorbiti?

Cunosc persoana apropiata bine, care a incercat 2 tipuri de astfel de minuni.
Una de la Herbalife, 180 lei flaconu, pentru 60 de zile. Efect 0.
A doua de la SlimFast, o minune chinezeasca, care culmea a avut efect. Mai precis a slabit 10 kg in 3 luni, si nu a tinut o dieta extraordinara pentru asta. Dar ideea e ca dupa ce ajungi la o greutate apropiata de cea normala, astfel de pastile nu isi mai fac decit un efect de mentinere a greutatii.
Oricum, in cazul oricaror suplimente hiperpiretice, e necesara gimnastica si multa apa. Gimnastica ajuta la tonifierea musculaturii si a pielii (cind slabesti 10 kg e inerent sa nu ramina vergeturi daca nu faci miscare), iar apa ajuta la eliminarea toxinelor rezultate din arderea crescuta, si la hidratarea celulelor.


buna dimineata tuturor; absolut intamplator am citit ce ati scris; eu lucrez in domeniu si va pot da cateva sfaturi, mai ales ca stiu cu ce va confruntati, si eu eram la fel cu 5 ani in urma, mancam f dezordonat, saream peste masa de seara(ziceam ca asa mai slabesc), micul dejun era f subtire, miscarea extrem de putina (stateam la calculator 10-12 ore pe zi si beam peste 1l de cafea la filtru tare). Rezultatul a fost in scurt timp 10kg surplus de greutate, nenumarate probleme de sanatate, constipatie, oboseala si nervozitate permanente.

Salvearea mea a fost o dieta care m-a ajutat sa ma disciplinez si a devenit un mod de viata de atunci. Treziti-va, nu exista pastila minune, nu exista regimuri magice cu care sa slabesti si sa ramai asa toata viata, trebuie sa faceti eforturi sa adoptati un regim de viata sanatos, cateva din principiile acestuia pot fi:

1. 3 mese pe zi(nu sariti peste micul dejun si nici peste masa de seara), cele 3 mese trebuie sa fie echilibrate si sa respecte neaparat necesarul organismului vostru de calorii si mai ales proteine (regimurile prezentate in general prin reviste sunt per ansamblu ok pt o dieta de aprox 1200-1500kcal/zi, dar sunt f sarace dpdv al cantitatii de proteine, max 75g/zi, ceea ce duce la pierderea masei musculare, nu a tesutului adipos!!)
2. respectati prin orice metode vreti regimul hidric de 2,5l de apa plata pe zi( daca nu va place apa ca atare, puteti bea ceaiuri de plante, nu ceai negru sau verde)
3. faceti miscare cel putin 30-40 min de 3 ori pe saptamana ( aerobic, organizat, dans, plimbare, mers pe munte, orice, numai miscare sa fie)
4. renuntati cat mai repede la obiceiurile daunatoare (alcool, fumat, supraalimentare, etc)
5. diminuati stresul si odihniti-va suficient (cel putin 6-7 ore pe noapte)

Nu uitati, suntem ceea ce mancam, deci calitatea alimentelor e cruciala, consumati cu prioritate alimente propaspete, fructe si legume variate, din toate cele 7 grupe de culori, carne slaba, evitati prajelile, excesul de sare, zahar si grasimi. Din pacate alimentatia noastra e din ce in ce mai saraca in principii nutritive, iar nutritionistii recomanda suplimentarea alimentatiei cu ceea numim generic 'suplimenti de nutritie': multivitamine pt o nutritie completa si accelerarea metabolismului, acizi grasi Omega-3 pt protectia inimii si a sist cardiovascular, antioxidanti pt intarirea sist imunitar si protectia organismului impotriva poluarii si stresului, concentrate pe baza de fibre vegetale si aloe vera pt o buna digestie si evitarea constipatiei si lista poate continua.

In final, nu uitati ca organismul are o putere uimitoare de a se regenera, trebuie doar sa ne asiguram ca primeste combustibil de cea mai buna calitate printr-o nutritie corecta.

Pentru cei interesati de materiale informative specifice si recomandari concrete, personalizate pt necesitatile fiecarui organism, in aceasta perioada organizam la cabinetele noastre din Bucuresti, Iasi, Constanta si Braila evaluari de sanatate (gratuit!)
Detalii puteti primi copletand formularul de contact pe site-ul www.e-wellness.ro

Multa sanatate va doresc!

Succes!

TOATE PASTILELE PENTRU SLABIT CHINEZESTI SUNT FOARTE PERICULOASE.EXISTA FOARTE MULTE DISCUTII PE TEMA ASTA PE NET DAR NU PE FORUMURI

Postat pe 18 Noiembrie 2008 08:47
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 20:20
De la: adeladanamarin, la data 2008-10-11 15:08:00BUNA,CE PARERE AVETI DESPRE CAPSULA DE SLABIT
EU AM AUZIT NUMAI REZULTATE CU EA




CAPSULA DE SLABIT======O MARE TEAPA1

NU SUNT MEDICAMENTE MINUNE PT SLABIT SAU STIU IO MAI CE,TOT C POTI FACE PT CORPU TAU,DEPINDE DE SKIMBARE,E SPORT,DIETA SAU OPERATII ESTETICE...............
nirvana_cukramel
Postat pe 31 Ianuarie 2009 18:27
Buna
La mine a mers sa slabesc cu Superslim,cele chinezesti nu Capsula de slabit romaneasca chiar au fost ok , conteaza foarte mult sa iei pe cele originale si nu fake-uri ca sunt multe slava cerului !
Cine e interesat sa afle de unde le-am luat poate lasa un mesaj pe privat si ii spun caci nu vreau sa fac reclama . Pup !
cocochanel
Postat pe 31 Ianuarie 2009 21:22
buna. numele meu e monica, iar adresa de mail e monicasavin26@yahoo.com as vrea sa mi recomande si mie cineva un produs bun de slabit
am nascut 2 baieti si dupa nastere as avea de dat jos vreo 20kg. ajutoooooor.
monicasavin26
Postat pe 12 Februarie 2009 15:28
Superslim !
oana_lascarescu
Postat pe 13 Februarie 2009 17:03
cap-su..la, de slabit!

Postat pe 13 Februarie 2009 17:18

Personal, recomand SUPER SLIM.

Dupa ce am citit tot ce am postat altii in legatura cu aceste pastile, mi-am zis sa incerc si eu. Am inceput sa iau din luna noiembrie, am inceput pe 15 nov, atunci aveam 62 kg la 1,68 m. Am slabit 7 kg intr-o luna. Dintre efectele adverse, amintesc in primul rand lipsa poftei de mancare, mancam pt ca la un moment dat constientizam ca tb sa mananc, nu ca mi-arfi fost foame. In prima zi am mancat un mar spre seara, a doua zi, fortat o banana, ceea ce era ff putin. Cei/cele care au luat superslim inteleg despre ce vorbesc, pur si simplu nu poti manca. Mi-am dat seama ca in acel ritm aveam sa ajung la spital , asa ca mi-am impus sa beau 1 l lapte degresat/zi, sa consum macar un fruct/zi(banana sau altceva), imi faceam carne de pui la gratar si salate. Bineinteles, astea nu le mancam intr-o zi, dar incercam sa am 3 mese/zi, chiar daca abia ciuguleam cate ceva. Am luat supliment de minerale si Ca, Mg, Zn, Se.
Alte efecte adverse: dureri de cap puternice, pe mine ma durea fruntea, semn de tensiune mica, mereu am fost hipotensiva. In prospect scrie sa nu se consume cafea, am respectat asta 2 zile, iar in a treia zi, am apucat sa beau o cafea inainte de a lua pastila, pur si simplu am uitat ca n-am voie sa beau cafea. Durerile de cap au disparut si pana am terminat pastilele am baut cafea cu 2 ore inainte de adiministrarea pastilei. Alte efecte: sete excesiva( am ajuns sa beau si 3 l de lichide, eu care nu beam nici 500 ml/zi), senzatia de limba f incarcata( oricat m-as fi spalat pe dinti/limba aveam aceasta senzatie), scaune moi, ameteli- au inceput sa apara dupa 2-3 zile, le-am pus pe seama faptului ca nu mancasem mai nimic.
Dupa maxim o saptamana, singurul efect care a persistat tot timpul administrarii pastilelor a fost setea, celelalte au disparut treptat. Si lipsa poftei de mancare, bineinteles!

Eu imi facusem analize inainte sa iau pastilele, au iesit bune, am vb si cu medicul de familie care mi-a zis sa nu iau, chiar daca se spune ca-s naturale, insa nu mi-a putut motiva contraindicatia. Dupa ce am terminat de luat superslim, mi-am repetat analizele. Mi-a iesit scazut Fe seric si Ca. Tensiunea si pulsul le am ca si inainte, n-au inregsitrat modificari.

Odata cu mine au mai inceput sa ia pastilele astea si 3 prietene, 2 au renuntat, una din ele, avea probleme cu inima si a ignorat contraindicatiile scrise pe cutie, a ajuns la spital cu frecvente de 200/min. Era s-o pateascarau de tot! Cealalta, tot hipotensiva ca si mine, simtea ca i se infunda urechile si ametea f tare, a renuntat dupa 1 sapt.

alta prietena a terminat cutia si a slabit 9 kg( dar avea 95 kg la inceput) in prima luna, a continuat sa ia inca 2 luni, acum are cu 22 kg mai putin.

Ce pot spune acum, ca au trecut 2 luni de cand le-am intrerupt, e ca ma simt bine, mi-a fost frica sa nu apara altfel de efecte in timp, pana acum vad ca sunt in regula si ce e important e ca nu m-am mai ingrasat. Ma mentin la 55 kg.

M-am intrebat ce contin capsulele astea, am citit diverse postari de pe forumuri, unele ziceau ca au dus la laborator capsule pt testare si ca n-au gasit amfetamine sau alte droguri. Totusi, cred ca ceva substante raspunzatoare de inhibarea foamei au, ca asta nu dispare asa usor, am incercat destule diete si va rog sa ma credeti ca numai gandul ca-s la dieta imi facea foame si mai mare si parca atunci aveam pofta de tot ce era interzis. Cele care tineti regim de slabit stiti despre ce vorbesc.

Eu am riscat, nu sfatuiesc pe nimeni sa faca ca mine, fiecare alege ce e mai bine pt el. Mai zic ca reactia organismelor e diferita, ca nu trebuie ignorate acele contraindicatii mentionate pe cutie...si f important: mancati, cat de putin, dar mancati.

Daca organismul le tolereaza, puteti slabi cu super slim.
ioana_2009
Postat pe 13 Februarie 2009 17:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Interesant... 5 De la: one_size 14 Martie 2010 10:53
SUPLIMENT SLÃBIRE! CLA - acid linoleic conjugat - 1500mg 1 De la: DeDeRa 24 Ianuarie 2011 19:05
Cum ne detoxifiem dupa Paste? 14 De la: kudika020590 7 Iunie 2013 14:02
DIETA MEA :D 5 De la: pisicuta_razboinica 18 Aprilie 2009 15:14
CAPSULA DE SLABIT 107 De la: kudika_1031656 21 Decembrie 2018 02:21