Setari Cookie-uri

CAPSULA DE SLABIT

salut..sunt noua pe aici...as vrea sa te lamuresc in legatura cu capsulele de slabit. e vorba despre capsula de slabit de la arpfarm. se tot aud tot felul de prostii despre ea.in nici un caz nu e asa,fiindca nu ar fi acceptata nici in plafare si nici in farmacii. eu am folosit`o si o mai folosesc ,nu are efecte negative ce ar dauna sanatatii,doar creaza la inceput putin discomfort. eu o recomand cu toata increderea asa cum si mie mi sa recomandat...

Postat pe 2 Martie 2009 21:50
pentru claud 1982. Este oblkligatoriu s ati se taie pofta de manacare?eu iau pastila de 3 zile si am aceeasi pofat d emnacrae ca si inainte...ba mai mult....chiar pofat de dulce....mi-a fost si foarte sete si am baut intr-adevar foaret multa apa(cam 4l ).In schimb senazatiei de rau sua alte reactii nu am.Este in regula faptl ca nu mi se taie pofta de mancare? sau pastila nua re efect la mine?

Postat pe 11 Martie 2009 18:51
eu va recomand pastilele de slabit de la ALEVIA slabesti 4kg/luna.sunt din plante,alge marine si fructe.prietena mea le-a incercat si chiar au functionat.eu le iau de 1 saptamana si sunt super ok,nu am avut nici o problema de la ele si mananc orice,nu au restrictii. sunt de ananas,fucus si garcinia.combinate cu ginseng siberian isi fac efectul si mai bine.de la aceasta capsula si super slim am auzit multe persoane ca se plang de migrene,stari de voma si mai multe.
ETE_EU
Postat pe 11 Martie 2009 19:01
eu am avut niste stari ingrozitoare de la capsula spatiala :)))) s-a lasat cu voma, greturi ...cred ca am capatat si o gripa periculoasa ...am pierdut 20 de kg in 3 zile ...e Dumnezeu pe Pamant capsula asta !!! Incercati- o si voi !!! M e r i t a !!!
__LL__
Postat pe 11 Martie 2009 19:06
Eu va recomand pastila albastra!Nu numai ca are o culoare minunata,dar efectele sunt miraculoase!!

Slabit trup,slabit inima,slabit creier...
GARANTAT!
ella_c
Postat pe 11 Martie 2009 19:29
Singura problema e ca tre s-o ia barbatu si sa te tina non-stop cu ochii in tavan.
Sigur slabesti ca nici mincare nu-ti mai trebe. Treci direct pe lactate
brad71
Postat pe 12 Martie 2009 16:11
buna si eu am am inceput sa iau pastilele astea de 3 zile ma doare putin capu de la ele si mie sete.sper sa slabesc deocamdata nu am slabit dar am sa le iau toata luna sa vad daca slabesc imi doresc foarte mult sa slabesc avadn in vedere ca inainte eram o persoana slabuta

Postat pe 19 Martie 2009 20:01
De la: brad71, la data 2009-03-12 16:11:54Singura problema e ca tre s-o ia barbatu si sa te tina non-stop cu ochii in tavan.
Sigur slabesti ca nici mincare nu-ti mai trebe. Treci direct pe lactate


Brad ,eu nu vreau sa slabesc...Mie nu-mi trebuiesc "minuni"...
Numai cu chibzuinta la mancare si sport reusesti sa slabesti,sa te mentii, sa fi in forma..

Cat despre lactatele de care pomenesti sper ca nu mie mi te adresezi.Nu de alta ,dar te-as pofti sa le servesti cui le accepta...eu nu reactionez bine la glume de-astea .mai ales din partea unui barbat!
ella_c
Postat pe 19 Martie 2009 20:19
eu am inceput sa iau capsula de slabit de la Arpfarm la inceputul lui februarie si pana acum am slabit 7 kg. sunt ffff multumita de rezultate. chiar se vede o mare diferenta. aceste pastile se iau cu anumite pauze pt a nu se obsnui organismul cu ele. de exemplu prima saptamana zilnic, a doua cu pauza de o zi, a treia iar zilnic si tot asa. ma am cateva pastile dar voi continua tratamentul. este minunat pt persoanele pofticioase ca mine. aceste pastile iti inhiba pofta de mancare. eu de obicei nu ma pot abtine de la dulciuri sau mancarea care imi place pt nimic in lume. de cand iau pastilele nu mai am nici o pofta, ba chiar mi-e sila de dulciuri. mi s-a spus ca micsoreaza si stomacul(daca o perioada de timp mananci f putin, atat cat e nevoie sa traiesti, evident ca stomacul se obisnuieste cu o cantitate mica de mancare). am observat asta si in cazul meu. daca mananc o portie normala de mancare la restaurant simt ca explodez. Va recomand aceste pastle din tot sufletul. Succes!
dydyshor
Postat pe 21 Martie 2009 16:36
si eu iau super slim si iti pot spune ca ai inteles gresit modul lor de administrate. pastilele se iau zilnic, cate una dimineata iar cand vrei sa renunti la ele incepi sa le iei din ce in ce mai rar pentru a se reobisnui organismul fara pastile. eu iau de 12 zile, nu stiu cate kg am slabit pentru ca nu ma intereseaza sa am un numar anume de kg ci sa arat cum vreau eu, dar iti pot spune ca am slabit sigur aproximativ 3kg diferenta vazandu-se la haine ... citeste cu atentie prospectul , intr-o luna ar fi trebuit sa slabesti 5-10 kg. eu am inceput sa le iau dupa ce am vazut rezultate la un prieten care chiar a slabit 10kg intr-o luna.
incearca sa iei pastilele conform prospectului si urmareste-ti greutate atunci
oana_love
Postat pe 21 Martie 2009 16:43
Buna...sunt noua pe aici....as vrea sa te lamuresc in legatura cu "minunatele" capsule pt slabit de la Arpfarm.Am luat doar o singura pastila si era sa ajung la urgenta.M-am simtit foarte naspa,stari de voma,ameteli,dureri de cap,palpitatii si gura foarte uscata.Nu luati asa ceva este foarte periculoasa.

Postat pe 21 Martie 2009 19:46
si eu am avut si inca mai am probleme cu greutatea am incercat cudieta cu soia lapte de soia in loc de carne soia pizza cu soia sarmala cu soia totul din soia a dat rezultate chiar foarte bune dar in acelasi timp am folosit si ceai sveltaflor care diminueaza pofta de mancare sau ceai antiadipos da e adevarat ca la ceaiul antiadipos sunt ca reactii adverse diaree si dureri de stomac dar rezultatele sunt vizibile
everything_for_you
Postat pe 26 Martie 2009 22:02
Incearca Capsula de slabit.Am slabit 10 kg in 3 saptamani si nu am avut reactii adverse decat insomnii in primele 5 zile.M-a ajutat mult si am 67 de kg din 77 in doar 3 saptamani.In timpul menstruatiei nu am luat 3 zile si nu mi-a fost foame.exact ce mancam cand luam pastila. La mine a dat roade.Incearca .Are tot respectul din partea mea
pyssy_yoana
Postat pe 30 Martie 2009 23:25
sunt o victima ,sa zic asa a "capsulei de slabit"mi-am dorit asa de tare sa dau jos tot ce-am strans pe mine in cativa ani incat chiar daca m-am informat despre aceste pastile si mi-a dat cu radical tot le-am cumparat,si exact de ce ma temeam nu am scapat:intr-o jumatate de ora tensiunea a urcat la 19cu 10 si pot sa spun ca am dat noroc cu d-na cu coasa .Sufcient ptr mine.Nu le recomand.O singura pastila mi-a fost de "Mare" ajutor.
vera_
Postat pe 30 Aprilie 2009 16:04
Este vorba de capsula de slabit de la arpfarm

Postat pe 4 Mai 2009 14:59
buna.sunt interesata de tarot.cum as putea lua legatura cu tine?si cat costa:P?
nandreea
Postat pe 14 Mai 2009 22:56
Buna!!! Si eu am incercat Capsula De Slabit si am ajuns de la 72 la 65 de kg intr`o luna. Nu mi`a facut deloc rau dar am pus la loc 3 chile.Intr`adevar eu nu am tinut deloc cura si nici nu am facut exercitii si am mancat cam mult :)! Vreau sa iau din nou dar o sa tin si o cura si sa fac exercitii :)

Postat pe 21 Mai 2009 22:01
Buna. Am citit discutiile voastre pe forum, si asa cum au mai spus-o si alti, si eu am luat capsula de slabit, cea de la apfarm. am luat patru luni, timp in care am slabit 15 kg (de la 85kg la 70kg). Asta se intampla din octombrie pana in ianuria 2009. Acum dupa 5 luni, iau din nou pentru ca mai am vreo 5 kg de care trebuie sa scap.
Ce vreau sa va mentionez e ca in afara de primele zile, cand am avut insomnii, alte efecte secundare nu au existat. Iar la 5 luni de la intreruperea tratamentului, tot 70 de kg am, fara vreun regim de mentinere sau sport. Am observat in schimb ca toti care nu au respectat prospectul au avut probleme (nu mancau dimineata, aveau deja o carenta de minerale si vitamine, hipertensivi, etc). Iar de sete, numai vorbim, intradevar imi era sete, dar isi facea si efect pastila, cu cat beai mai multa apa cu atat mai bine.

Parerea mea este ca trebuie sa va faceti un set de analize inainte, pentru a vedea cu ce stati si la ce stati prost.
Eu sunt multumita de rezultate. BAFTA
madadalina
Postat pe 1 Iunie 2009 21:48
De la: brad71, la data 2008-11-10 16:51:00Imi fac mea culpa pentru o informatie gresita.
Produsul se cheama Super Slim:

Acest produs contine fructe care au eficienta in procesul de scadere in greutate si de asemenea sunt benefice pentru ten,fructe care sunt recunoscute de sute de ani si sunt combinate cu plante verzi cum ar fi anghinare de Ierusalim,konjacu,cartof dulce,etc.Prin intermediul stiintei moderne,s-au obtinut prin purificare si concentrare extrase de fructe care ajuta corpul omenesc sa arda mai repede grasimile.

Extractul de Garcinia Cambogia (HCA) abunda in hidroxicitrati,datorita carora va scadea pofta de mancare si stimuleaza activitatea enzimelor care ajuta la arderea grasimilor si impiedica transformarea carbohidratilor in grasimi.De asemenea,previne depozitarea lipidelor in organism,lipide provenite din alimentele consumate.

Acidul malic,extras din sucul merelor golden,contribuie la accelerarea metabolismului si la producerea energiei prin accelerarea arderii grasimii existente si prevenirea depunerii altor grasimi noi.

Fermentul de albumina,extras din fructul de kiwi poate descompune rapid albumina din hrana si astfel previne absortia grasimilor.

Avand integrate extracte din plante verzi(Jerusalem artichoke,Amorphophallus konjak )celuloza din cartofi dulci,pudra de Guar gum(Cyamopsis tetragonolobus-fibra dietetica cu efect in reducerea greutatii corporale si de reducere a nivelului seric al colesterolului total,)etc.acest produs inhiba apetitul dand senzatia de satietate,care unita cu reducerea greutatii formeaza aceasta noua generatie de produse moderne,sigure si fara efecte adverse ce reduc greutatea si au rezultate rapide.Caracteristicile produsului YangshengYouFang weight-reducing fruit(metode potrivite pentru mentinerea sanatatii):

1.Scadere in greutate sigura si fara efecte secundare cu ajutorul fructelor verzi.

2.Apetit inhibat fara a fi nevoie de a urma o dieta.

3.Rezultate rapide si vizibile inca din prima zi.

4.Reteta din fructe cu rezultate in eliminarea toxinelor si infrumusetarea tenului.

5.O capsula in fiecare zi, usor de administrat.

6.Scadere in greutate dirijata,fara eangrasare. Compozitie esentiala: Koncing nut,Garcinia Cambogia,apple,kiwi fruit,mannan fibre,konjacu extracts,sweet potato cellulose.

Continut: Arome≥200 mg per 100 g.

Intrebuintare in protectia sanatatii:Scaderea greutatii si ingrijirea tenului.

Utilizare:Pe langa utilizarea lui pentru persoanele ce sufera de obezitate normala,acest produs este mult mai recomandat persoabelor ce sufera de obezitate refractara si persoanelor care nu au obtinut rezultate in urma altor cure repetate de slabire.

Precautii:Este contraindicat consumul de catre:copii,femei insarcinate,persoane cardiace,persoane hipertensive,diabet zaharat sau in bolile de rinichi.

COMPOZITIE:

1.Extractul din "Koncing nut"-este cunoscut in China,America si Europa ca "Bomba incendiara de grasime"-actioneaza mai intai diminuind straturile adipoase de pe talie si abdomen,astfel se obtine un efect rapid de slabire si in acelasi timp veti fi plini de energie avand o piele mai ferma datorita functiei tehnologice de hranire a celulelor care accelereaza semnificativ metabolismul si regleaza greutatea corpului.

2."Garcinia Cambogia"(HCA)-a carei principala calitate este de aceea de a transforma grasimea in energie,metabolismul organismului revine la nivelul normal iar grasimile se acumuleaza cu greu sau aproape deloc deoarece celulele ajung la forma lor normala,fara grasimi,ele fiind arse.

3.Extractul de Mar verde(extract de acid malic)-activeaza celulele moi ale muschilor stomacali permitandu-le restabilirea elasticitatii si revenirea la capacitatea normala a stomacului in timp ce se micsoreaza apetitul. 4.Extractul de Kiwi (actininul chinezesc)-dizolva repede proteinele din carne si stopeaza absorbtia de grasimi.

5.Toate aceste fructe alaturi de plante verzi cum sunt "anghinare de Ierusalim","guar gum"extract de Ko,njak etc-inhiba apetitul,formeaza sentimentul de satietate,reduc grasimile din sange,astfel organismul pierde din greutate,se evita durerile de burta si alte efecte secundare intalnite la produsele clasice de slabit.



ASA SI CARE E PROBLEMA AKI? EU UNA AM FOLOSIT SI DA REZULTATE F BUNE
alesya83
Postat pe 1 Iunie 2009 22:21
Alesya, de ce am impresia ca ne cunoastem?

Oricum, ce postasem acolo era o corectie la un post anterior in care confuzasem 2 denumiri de astfel de pastile.

Super Slim stiu ca da rezultate, de citeva luni e si in farmacii, asa ca e oarecum sigur, asa ca, fetelor, faceti-va frumoase :)
brad71
Postat pe 2 Iunie 2009 16:20
buna. eu vreau sa ma apuc de luat aceste pastile sa vedem ce efect au la mine. cica chiar slabesti de la ele,asa zice toata lumea. sa speram
lorelay_pitik
Postat pe 17 Iunie 2009 17:39
Din experienta iti spun, ca sa ai grija sa bei multa apa (2 L apa plata), sa nu te sperii daca in primele zile o sa ai mai des nevoie sa mergi la baie, si sa te cintaresti in fiecare saptamina, la aceeasi ora preferabil, si fara sa fi mincat, ca sa vezi evolutia.
Si nu neglija gimnastica.
Daca o sa slabesti prea mult repede pielea nu are timp sa se adapteze si o sa faci vergeturi si cute.
Un masaj anticelulitic face minuni in perioada asta :)
brad71
Postat pe 18 Iunie 2009 16:20
buna ma numesc diana si am 27ani.eu am luat capsula de sclabit si in 24 de zile am dat jos 13kg
sunt foarte multumita.tin si un gegim .maninc rosi castraveti fructe ,peste cu lamaie somon de obicei si iaurt cu 0lasuta grasimi ,nu maninc dulciuri nu beau cafea,fac si sport gimnastica si am 2copii fac mincare dar nu gust .daca vreti sa slabiti fara unpic de regim si sport .eu am avut probleme cu ficatu si fierea si acum ma simpt foarte bine
kudika045266
Postat pe 28 Iunie 2009 08:48
buna.vad ca toata lumea scrie doar tampenii pe forum.nui adevarat ca ti rau sau bla .bla iti zic eu. iau capsula de slabit de la aprafarm de niki o luna si am slabit 3 kg si se vede ceva. stii...........depinde de organismul tau poate nu e la fel ca si ala cei ce au scris pe forum.
eu zic sa le incerci si ai sa vezi ca sunt bune.dk nu te simti bine de la ele le intrerupi si gata.
eu sunt FOARTE multumita de ele si vreau sa mai iau.
iti urez succes.
lorelay_pitik
Postat pe 16 Iulie 2009 15:21
depinde de organismul fiecaruia cum raspunde la aceste pastile. eu ma simt foarte bine de la ele inafara ca mi sete tot timpu. pt oana trifu
lorelay_pitik
Postat pe 16 Iulie 2009 15:37
si eu o folosesc de o luna numa dar e super.
te pup
lorelay_pitik
Postat pe 16 Iulie 2009 15:39
Si eu iau pastila de 2 luni si jumatate, de la 86 kg am ajuns la 73 pana acum. Nu am tinut nici un fel de dieta, am mancat absolut orice, doar ca numai de 3 ori pe zi, si aproximativ la aceleasi ore, plus apa din plin. Simptome adverse, usoare insomnii, ameteli, ameteli mai am si acum uneori, in rest nimic. Starile de rau cred ca depind de organismul fiecaruia, dar si de faptul ca probabil ca unele persoane, avand in vedere ca pastila iti taie pofta de mancare ele nu mai mananca nimic, pai mancati oameni buni, de cel putin 3 ori pe zi.
Capsula este foarte puternica si eficienta dar la oamenii supraponderali, nu la cei care sunt aproape de greutatea normala, daca va uitati pe internet la toate comentariile, singurele persoane care au avut probleme din cauza pastilei sunt cele care erau aproape de greutatea normala (intre 50-60 kg), mai oameni buni, una e sa ai 1.65 si 86 kg, si alta e sa ai 60, cat sa mai slabiti, vreti sa va evaporati cu totul?? Problema voastra e ca nu stiti cum e sa fiti cu adevarat supraponderali, ca daca ati sti ati fi multumiti cu greutatea voastra. Eu vreau sa ajung la 65 kg si ma opresc din pastila, oricum am inteles ca o data ce ajungi aproape de greutatea normala nu mai are nici un efect.
Crinax
Postat pe 19 Iulie 2009 10:54
Inca ceva, produsul pe care il folosesc se numeste: "Capsula de slabit", e de la Arpfarm.
Crinax
Postat pe 19 Iulie 2009 10:55
Aa.....si am uitat ceva, de cand iau pastila, imi miroase gura urat, orice as face, asta e singurul dezavantaj, cam naspa :). Asta e.
Crinax
Postat pe 19 Iulie 2009 12:14
votez pentru SuperSllim....


la mine a dat roade..si am mai pastrat cateva...si de luni incep iarasi:D....pacat k le-au scos de pe piata...nu am avut nici o reactie negativa...depinde si de organism dar si daca stii bine sa citesti " indicatiile"...aa , gagici luati si un calciu la 2-3 zile , sigur nu ve-ti mai avea pb....succes la cele care inca mai iau aceste pastile..si felicitari celor care au avut rezultate de la ele;)
policy
Postat pe 19 Iulie 2009 12:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme de alimentatie 4 De la: alcarinque 4 Decembrie 2013 21:28
denisa 9 De la: gugulina74 24 August 2009 17:25
ACEASTA INTREBRE ESTE PENTRU CELE CARE MAI GATESC 4 De la: madalina_pass 25 Martie 2009 21:12
Vreau cam multe...dieta perfecta? 1 De la: kudika031131 12 Iulie 2009 21:50
Vegetarieni 14 De la: kudika_16683 2 Noiembrie 2012 16:07