Setari Cookie-uri

VREAU SA MI FAC PRIETENI

Buna. Cine e dispusa/dispus sa imparta timpul si sa fim amici prieteni sa iesim in oras, parc etc. Nu vreau relatii, vreau doar sa cunosc lume noua. Va astept. Pa
laura31c
Postat pe 16 Octombrie 2008 19:26
buan..poi iauzi ar fi un inceput bun nu?numai k eu sunt din pitesti iar la faza cu iesitul in parc oras probabil vor fi mai rare...dar de vorbit putem vorbi...ssa ne cunoastem mai bn..intotdeauna am zis k un amic in plus nu strica niciodata:):*:*:*te pupic
tania2blue
Postat pe 26 Octombrie 2008 11:30
Eu sunt din Miercurea-Ciuc :) Mi-ar place f mult sa vorbim, pt q si mie imi place de asemenea sa-mi fac cat mai multi prieteni :D
mely_10
Postat pe 27 Octombrie 2008 17:02
Eu sunt din Miercurea-Ciuc :) Mi-ar place f mult sa vorbim, pt q si mie imi place de asemenea sa-mi fac cat mai multi prieteni :D
mely_10
Postat pe 27 Octombrie 2008 17:06
super...poi atunci te ast cu subiecte de discutie,pe orice tem a vrei tu.eu7 sunt pe-a 12-a si sunt km incarc ata cu programu dar imi fac timp sa raspund la provocari;;)...te pupic...take care:*:*:
tania2blue
Postat pe 28 Octombrie 2008 17:35
si eu sunt a 12-a:D
mely_10
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:43
si eu sutn a 12-a
si mi-ar place sa tinem legatura
ralukiss
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:59
vai de romana mea...
sunt*

apropo, la ce facultati vreti sa intrati? :)
ralukiss
Postat pe 29 Octombrie 2008 20:01
Eu as vrea sa merg la bv la stiinte economice:) Dar inq nu e sigur
Desi mi-ar placea f mult si la medicina, pt q sunt la bio-chimie si imi place sa lucrez cu oamenii. Inq nu sunt hotarata :P
Tu??:)
mely_10
Postat pe 31 Octombrie 2008 20:41
sal sunt riki vreri sami trimiti niste poze

Postat pe 1 Noiembrie 2008 14:37
Kami, eu sunt din Craiova, si sincer, abia astept sa scap de orasul asta. pur si simplu m-am saturat si numa vreau :)

Cred ca vreau la Politehnica, la Bucuresti, sau la Constructii Civile.
Habar nu am. Nu ma vad altundeva, mai ales ca sunt mate-info, si mai am si info intensiv... uff...grele este ;))
ralukiss
Postat pe 1 Noiembrie 2008 16:52
De la: laura31c, la data 2008-10-16 19:26:15Buna. Cine e dispusa/dispus sa imparta timpul si sa fim amici prieteni sa iesim in oras, parc etc. Nu vreau relatii, vreau doar sa cunosc lume noua. Va astept. Pa
coody
Postat pe 1 Noiembrie 2008 23:27
De la: Ralukiss, la data 2008-11-01 16:52:45Kami, eu sunt din Craiova, si sincer, abia astept sa scap de orasul asta. pur si simplu m-am saturat si numa vreau :)

Cred ca vreau la Politehnica, la Bucuresti, sau la Constructii Civile.
Habar nu am. Nu ma vad altundeva, mai ales ca sunt mate-info, si mai am si info intensiv... uff...grele este ;))



o sa vezi tu ce o sa tanjesti dupa orasul natal

Postat pe 1 Noiembrie 2008 23:33
Laura, pune si tu niste poze...ceva...
Nici eu n-am pre amulti prieteni...poate ne imprietenim aici.
Cu ce te ocupi?
cookie-tatata
Postat pe 12 Noiembrie 2008 15:05
De la: Ralukiss, la data 2008-11-01 16:52:45Kami, eu sunt din Craiova, si sincer, abia astept sa scap de orasul asta. pur si simplu m-am saturat si numa vreau :)

Cred ca vreau la Politehnica, la Bucuresti, sau la Constructii Civile.
Habar nu am. Nu ma vad altundeva, mai ales ca sunt mate-info, si mai am si info intensiv... uff...grele este ;))

ROBERTA_BRUNI
Postat pe 13 Noiembrie 2008 20:57
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-11-13 20:57:55
De la: Ralukiss, la data 2008-11-01 16:52:45Kami, eu sunt din Craiova, si sincer, abia astept sa scap de orasul asta. pur si simplu m-am saturat si numa vreau :)

Cred ca vreau la Politehnica, la Bucuresti, sau la Constructii Civile.
Habar nu am. Nu ma vad altundeva, mai ales ca sunt mate-info, si mai am si info intensiv... uff...grele este ;))




DACA TE AI SATURAT VINO DRAGA LA RESITA CA SI AICI E UNIVERSITATE
gratuit89
Postat pe 13 Noiembrie 2008 21:02

1)
Fetelor, va dau eu meditatii la romana pt BAC

2)
Cine zicea ca vrea sa vina in Buc? Eu as vrea sa fug de aici

3)
evil_ramo e id-ul meu, daca vrei sa vb..


Pupici
ramo_88
Postat pe 11 Decembrie 2008 13:07
Louder please.....

Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:37
De la: laura31c, la data 2008-10-16 19:26:15Buna. Cine e dispusa/dispus sa imparta timpul si sa fim amici prieteni sa iesim in oras, parc etc. Nu vreau relatii, vreau doar sa cunosc lume noua. Va astept. Pa


Abia astept ! Cum facem?
sniperica1
Postat pe 10 Ianuarie 2009 22:33
Ti am dat mesaj privat si ti am lasat si idi ul de mes acolo . pa
laura31c
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:33
Buna...sunt din bucuresti si as dori sa imi fac fff multi prieteni...ce sp ma ajutati????

Postat pe 19 Ianuarie 2009 14:53
te ajut eu...daca imi cauti catelusul...pierdut..de 10 zile
portitza_Maria
Postat pe 19 Ianuarie 2009 14:55
Buna. Bine ai venit. Lasa-mi id-ul de mes si vorbim . Pa
laura31c
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:31
buna fetelor...cum va place sa va ocupati timpul liber, acela care exista...
mirelacm
Postat pe 19 Ianuarie 2009 23:24
DE CE nu Bucuresti?
Ce are Bucurestiul?
ralukiss
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:20
De la: Ralukiss, la data 2009-01-20 14:20:40 DE CE nu Bucuresti?
Ce are Bucurestiul?

Poluare, trafic, oameni posomorati si stressati....
Rautate, nesimtire, birocratie...
Mult praf, multe masini....multi idioti care au masina si cred ca pot avea lumea la picioare....
Multi copii "a lu' mamica si a lu' taticu"...
Multi care scuipa pe strada, arunca gunoaie, te imping in autobuz...
Putine locuri in care te poti relaxa, putini pomi si mult asfalt...sa continui?

Mi-am adus aminte de ceva scris de O. Paler...se numeste Paradoxul vremurilor noastre.....are putin legatuta cu ce am zis eu mai sus...


Octavian Paler - Paradoxul vremurilor noastre

Paradoxul vremurilor noastre in istorie este ca avem cladiri
mai mari, dar suflete mai mici; autostrazi mai largi,
dar minti mai înguste.
Cheltuim mai mult, dar avem mai putin;
cumparam mai mult, dar ne bucuram mai putin.
Avem case mai mari, dar familii mai mici.
Avem mai multe accesorii, dar mai putin timp; avem mai multe functii, dar mai
putina minte, mai multe cunostinte, dar mai putina judecata; mai multi experti si totusi mai multe probleme.
Mai multa medicina, dar mai putina sanatate.
Bem prea mult, fumam prea mult, cheltuim prea nesabuit, radem prea putin, conducem prea repede, ne enervam prea tare, ne culcam prea târziu, ne sculam prea obositi, citim prea putin, ne uitam prea mult la televizor si ne rugam prea rar.
Ne-am multiplicat averile, dar ne-am redus valorile.
Vorbim prea mult, iubim prea rar si uram prea des.
Am invatat cum sa ne castigam existenta, dar nu cum sa ne facem o viata.
Am adaugat ani vietii si nu viata anilor.
Am ajuns pana la luna si inapoi dar avem probleme cand trebuie sa traversam strada sa facem cunostinta cu un vecin.
Am cucerit spatiul cosmic, dar nu si pe cel interior.
Am facut lucruri mai mari, dar nu mai bune. Am curatat aerul, dar am poluatsolul. Am cucerit atomul,dar nu si prejudecatile noastre.
Scriem mai mult, dar invatam mai putin. Planuim mai multe, dar realizam mai putine.
Am invatat sa ne grabim, dar nu si sa asteptam.
Am construit mai multe calculatoare: sa detina mai multe informatii, sa produca mai multe copii ca niciodata,dar comunicam din ce în ce mai putin.
Acestea sunt vremurile fast-food-urilor si digestiei
incete; oamenilor mari si caracterelor meschine; profiturilor
rapide si relatiilor superficiale.
Acestea sunt vremurile în care avem doua venituri, dar mai multe divorturi, case mai frumoase, dar camine destramate.
Acestea sunt vremurile în care avem excursii rapide,scutece de unica folosinta, moralitate de doi bani, aventuri de-o noapte, corpuri supraponderale si pastile care iti induc orice stare de la bucurie la liniste si la moarte.....
ramo_88
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:30
Daca stau bine si ma gandesc cei care arunca gunoaie pe strada, cei care imping in autobuz, scuipa pe strada , idiotii aia multi care au masini si au impresia ca lumea e la picioarele lor, etc, sunt in mare parte din alte localitati, poate exact din aceleasi localitati unde stau cei care spun ca sunt idioti. Cred ca 80% sau mai mult nici nu sunt nascuti in Bucuresti. Cred ca s-a deviat de la subiectul initial.
laura31c
Postat pe 20 Ianuarie 2009 17:19
Cred ca nesimtirea si prostia e la ea acasa din ce in ce mai mult, cam peste tot. Din pacate.

Super poezia. Spune lucrurilor pe nume. Dar...cam asta-i tara noastra.
Nu putem decat sa speram ca va fi mai bine...
ralukiss
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:53
Buna, eu sunt Silvia, pe unde stai in Bucuresti? Cum iti petreci de obicei timpul liber? Si, cam cat timp liber ai, in general?
silviacris_andrei
Postat pe 2 Martie 2009 19:43
De la: Ralukiss, la data 2008-11-01 16:52:45Kami, eu sunt din Craiova, si sincer, abia astept sa scap de orasul asta. pur si simplu m-am saturat si numa vreau :)

Cred ca vreau la Politehnica, la Bucuresti, sau la Constructii Civile.
Habar nu am. Nu ma vad altundeva, mai ales ca sunt mate-info, si mai am si info intensiv... uff...grele este ;))


iti recomand cu caldura poli , stiu ce spun:*!!1pup iu
__LL__
Postat pe 2 Martie 2009 19:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ati sarit vreodata imbracate in apa? 40 De la: mari58 21 Septembrie 2010 11:33
Un sfat va rog! 3 De la: kudika_11648 12 Iulie 2012 11:18
Poezii ºi creaþii proprii, divertisment în cafenea. 461 De la: kudika_978660 10 Martie 2015 16:47
SUNT MANDRA CA SUNT ROMANCA!... 1 De la: Malvine 13 August 2008 14:22
Va mai aduceti aminte de liceu? 31 De la: lao_kudika 22 Noiembrie 2009 15:46