Setari Cookie-uri

Virgina la 23 de ani...

Da exact.. am 23 de ani si pana acum nu am intretinut relatii sexuale cu nici un baiat..
Poate va ganditi ca sunt urata, grasa etc..
No way..sunt foarte ok.. sunt chiar mult peste medie.. majoritatea prietenilor mei fiind draguti.. dar.. pur si simplu nu am simtit ca este momentul potrivit sa fac sex cu nici unul dintre ei...
Acum ma gandesc ca daca o sa-mi fac un iubit.. o sa i se para deplasat ca pana la varsta asta sunt inca virgina..
Ultimului meu prieten i-am spus ..si a fost foarte surprins..(asta e si motivul pt care nu mai suntem impreuna cred..s-a speriat..:))
Exista o varsta ideala pentru a incepe activitatea sexuala??
Sunt o fata ciudata??
Ar trebui sa nu mai spun nimic inainte ca sa nu-i mai fac pe barbati sa zica ca sunt o freack..???

kitty_grl
Postat pe 18 Octombrie 2008 16:07
nu esti deloc ciudata, nu iti face griji daca acel prieten s-a sperita at cand a auzit ca esti virgina, stai linistita.

Postat pe 18 Octombrie 2008 16:38
cred ca si un barbat este indicat sa raspunda aici, ca noi ca fete gandim intr-un fel...

Postat pe 18 Octombrie 2008 16:40
cunosc pe cineva,un el care are o prietena cam de varsta ta virgina stie asta si nu se atinge de ea ,de ce,
se gandeste ca dupa ce vor face primul pas ea o sa vrea sa se casatoreasca deci eu cred ca nu are intentii serioase si atunci nu merita osteneala asa si cu fostul tau prieten nu te merita oricum.
cauta un baiat care te iubeste si te merita nu are rost sa o faci cu primul venit daca nu ai facut-o pana acum.
bafta.
adistefi1970
Postat pe 18 Octombrie 2008 16:56
nu cred ca esti ciudata....si viata sexuala tu hotarasti la ce varsta ti-o incepi si cu cine......numai sa merite persoana...cine te iubeste, te va intelege si iti va respecta decizia.bafta
oana1801
Postat pe 18 Octombrie 2008 20:18
Ei, 23 de ani ... stai bine!
Kathara
Postat pe 18 Octombrie 2008 21:39
si asta doar pentru ca m-am grabit cu 'alegerea'. (ca n-am apucat sa completez mesajul.)
Laurelin
Postat pe 19 Octombrie 2008 00:00
De la: aditza70, la data 2008-10-18 16:56:21cunosc pe cineva,un el care are o prietena cam de varsta ta virgina stie asta si nu se atinge de ea ,de ce,
se gandeste ca dupa ce vor face primul pas ea o sa vrea sa se casatoreasca deci eu cred ca nu are intentii serioase si atunci nu merita osteneala asa si cu fostul tau prieten nu te merita oricum.
cauta un baiat care te iubeste si te merita nu are rost sa o faci cu primul venit daca nu ai facut-o pana acum.
bafta.


Aditza70 a puntat foarte bine.

Completez ca ar fi de preferat daca te-ai pastrat virgina sa te si mariti virgina...alegerea iti apartine.
Succes!
Mihaella
Postat pe 19 Octombrie 2008 00:09

Kitty, bravo tie!

O parte din consideratia mea pt tine!

Eu nu inteleg care-i faza cu baietii care se tem de o virgina ?! ca, ce chestie ? Se vorbeste de faze gen n-au rabdare, etc... Acestia sunt cei care vor sex la comanda (trupului, pe care nu si-l prea pot controla). N-au decat!

Exista si baieti (nu de ãia "de treaba", care nici ei nu stiu ce vor de la ei, k sa nu mai zic de la ceilalti - despre care am vorbit intr-un alt context), care stiu sa aprecieze acest fapt, in esenta o onoare si o dovada de respect, fatza de tine in primul rand (e o dovada ca stii ce vrei, iar nu o forma de egoism, cum ar spune adeptii sexului) si fatza de celalalt, in acelasi timp.

Eu, dimpotriva as adora o astfel de fata, si as invata-o EU -cu placere- toata arta in domeniu. Si asta, indiferent de varsta. Poa' sa aiba 30 de ani, care-i problema ?



Best wishes

Postat pe 19 Octombrie 2008 02:20
Totusi tine cont ca susnumitul Coman habar n-are de mnimic, deci cu exceptia unei ejaculari precoce nu prea are ce sa te invete.
Kathara
Postat pe 19 Octombrie 2008 02:48
De la: Kathara, la data 2008-10-19 02:48:15Totusi tine cont ca susnumitul Coman habar n-are de mnimic, deci cu exceptia unei ejaculari precoce nu prea are ce sa te invete.





Postat pe 19 Octombrie 2008 02:59
Aceasta este o problema delicata si trebuie sa ai grija cum o abordezi si sa incerci sa fii cat de cat obiectiv. Coman a vorbit din perspectiva grupului de virgini. Buuunn....

Numai ca exista oameni cu caractere diferite. Acei barbati are se sperie can afla ca o fata este virgina la oanumita varsta, nu trebuie sa fie judecati. Este alegerea lor de a-si trai viata si mai ales cu cine sa si-o traiasca. Nu sunt de acord prea mult cu acest tip de barbati dar nici nu pot sa ii acuz atat de vehement.

Dupa care, exista grupul barbatilor ticalosi, pe care nu ii intereseaza cauzele actiunilor lor. Deci, luam o bucata de barbat nesimtit, care vrajeste o fata virgina, intretine relatii sexuale cu fata respectiva dupa care o paraseste subit neinteresandu-l de suferinta fetei. Aceasta categorie de barbati trebuie sa fie contestata.




Postat pe 19 Octombrie 2008 03:34
De la: kitty_grl, la data 2008-10-18 16:07:30Da exact.. am 23 de ani si pana acum nu am intretinut relatii sexuale cu nici un baiat..
Poate va ganditi ca sunt urata, grasa etc..
No way..sunt foarte ok.. sunt chiar mult peste medie.. majoritatea prietenilor mei fiind draguti.. dar.. pur si simplu nu am simtit ca este momentul potrivit sa fac sex cu nici unul dintre ei...
Acum ma gandesc ca daca o sa-mi fac un iubit.. o sa i se para deplasat ca pana la varsta asta sunt inca virgina..
Ultimului meu prieten i-am spus ..si a fost foarte surprins..(asta e si motivul pt care nu mai suntem impreuna cred..s-a speriat..:))
Exista o varsta ideala pentru a incepe activitatea sexuala??
Sunt o fata ciudata??
Ar trebui sa nu mai spun nimic inainte ca sa nu-i mai fac pe barbati sa zica ca sunt o freack..???



PARINTELE SE BAGA ACILEA OLECUTA:cu tot respectu meu fata tati...si sa stii ca baietii in general fug de virgine pt ca le e frica ...frica ca nu vor sti ce sa faca in momentu cand fata li se vor oferi.ei asteapta ca totu sa decurga asa cum au invatat ei...si cum virgine sunt rarituri...scumpa mea varsta pt inceperea relatiiei sexuale o decizi u ..tre sa te simti pregatita pt a face acest lucru...Felicitari ca ai ajuns la aceasta varsta "pura"ai ID de mess caut preoteasa
mickyyo_parintele
Postat pe 19 Octombrie 2008 04:39
Nu stiu unde sunteti voi fetele astea virgine...ca sunt baieti..printre care si eu care si-ar dori o astfel de prietena...Parerile in acest caz pot fi impartite...dar totul depinde de ceea ce vrea baiatul de la tine..eu unul cred ca as fi cel mai bucuros daca persoana draga mi-ar spune ca este virgina si nu a mai fost nimeni cu ea pana acum. Am avut o prietena in urma cu cativa ani care avea exact varsta ta...23 de ani...si era virgina...si eu aveam 19 ani pe atunci, nu 25 cat am acum...dar nu mi-a fost deloc "frica" de faptul ca ea era virgina..chiar acest lucru m-a facut sa tin si mai mult la ea si cu atat mai frumoasa a devenit relatia noastra atunci dupa ce momentul acela frumos a fost trecut...recunosc ca am fost foarte atent si delicat atunci cand s-a petrecut..a fost bine si apoi a fost si mai bine...ne-am despartit dupa multa vreme..dar din alte motive,nu legate de sex. Sa stii ca nu e nimic rau sa fi virgina la varsta asta..este chiar foarte bine ca mai exista si fete cuminti in ziua de azi...In neregula este atunci cand vezi mame de 12 ani si fete la traseu de 15-16...atunci poti spune ca ceva nu e in regula,nu ca la 23 de ani esti virgina...Asta e parerea mea...daca vrei sa povestim mai multe...id meu de yahoomess e cosmin.cosmin si iti sta la dispozitie...In rest,numai bine si nu te ingrijora..totul e ok ! :)
cosminhd83
Postat pe 22 Octombrie 2008 21:24
1. Un sfat practic.Cand se va intampla,sa stai deasupra
In caz ca te temi, bea un pahar de vin, de rpeferinta rosu, fara apa.
2. Un barbat destept are rabdare cu o femeie virgina; da si virginele sunt femei nu neaparat fete, sigur psihic esti demult femeie!
3. Daca ai noroc si vei stii sa iti alegi partenerul potrivit, in primele doua luni dupa ce iti vei incepe viata sexuala vei simti nevoia sa faci sex cat de des poti cu acelasi partener bineinteles.Cam dupa un an incepi sa simti nevoia sa condimentezi putin relatia cu diverse mici scenarii erotice:in caz ca simti nevoia, nu te feri sa ii spui ca ai vrea sa faci un lucru anume,sa incerci o pozitie anume, sa se imbrace intr-un fel anume pt tine, etc.Abia dupa faza asta intervine curiozitatea de a incerca un alt partener. Te intrebi oare cum ar fi daca...e un moment destul de urat!
4.Greu vei scapa, in caz ca vei dori asta, de barbatul care te va dezvirgina!Pentru orice barbat, o femeie pentru care a fost primul e un trofeu
5. Alege-ti un partener de care te simti atrasa si in prezenta caruia te simti tu insati, in largul tau!
Clarr_isse
Postat pe 24 Octombrie 2008 00:42
aualeu inca mai rezisti uite acu o sa fiu rau si o sa-ti zic ceva"Dumnezeu TI-a dat-o sa o dai nu sa mergi cu ea in rai ...IERTARE
mickyyo_parintele
Postat pe 24 Octombrie 2008 05:21
De la: black_kitty, la data 2008-10-18 16:21:40in nici un caz nu esti o ciudata.cred ca mai degraba fostul tau prieten facea parte din categoria celor care nu vor sa se lege la cap...mai exact prefera versatele si nu vor sa "creasca o virgina"...sa le initieze in tainele amorului.cat despre sa le spui sa ba...cred ca ai avut un motiv destul de important ca sa ramai virgina pana la varsta asta(nu te culci cu oricine doar ca sa scapi de "chestia asta naspa" cum o considera unii dintre masculii feroce..cel putin assa cred eu ca asta a fost motivul) si spune-le cand crezi tu de cuviinta faptul ca esti virgina...asa vezi si tu din ce categorie face parte barbatul care esti...masculul feroce care o da la intors sau barbatul care ia taurul de coarne...



Da e posibil ca barbatii care i-am intalnit pana acum sa faca parte din categoria "nu vreau sa ma leg la cap cu o virgina".. unii considera asta o povara...Anyway... inca caut unu care sa fie ok. Nu caut The Perfect Man pentru ca el oricum nu exista..
Merci..:*
kitty_grl
Postat pe 27 Octombrie 2008 10:35
De la: Georgia99, la data 2008-10-18 16:40:19cred ca si un barbat este indicat sa raspunda aici, ca noi ca fete gandim intr-un fel...


Este foarte adevarat ca vedem lucrurile diferit.. dar si diferite categorii din acelasi sex pot aiba diferite opinii nu?
kitty_grl
Postat pe 27 Octombrie 2008 10:38
De la: oana1801, la data 2008-10-18 20:18:55nu cred ca esti ciudata....si viata sexuala tu hotarasti la ce varsta ti-o incepi si cu cine......numai sa merite persoana...cine te iubeste, te va intelege si iti va respecta decizia.bafta


Este adevarat ce zici...presupun ca nimeni nu a fost indeajuns de ok ca sa ma faca pe mine sa fac acest pas destul de important in viata unei femei..
Dar este relativa si problema cu dragostea... poate sa existe intelegere si fara indragosteala.. ...
Merci pentru incurajari..
kitty_grl
Postat pe 27 Octombrie 2008 10:42
De la: cosminhd83, la data 2008-10-22 21:24:39Nu stiu unde sunteti voi fetele astea virgine...ca sunt baieti..printre care si eu care si-ar dori o astfel de prietena...Parerile in acest caz pot fi impartite...dar totul depinde de ceea ce vrea baiatul de la tine..eu unul cred ca as fi cel mai bucuros daca persoana draga mi-ar spune ca este virgina si nu a mai fost nimeni cu ea pana acum. Am avut o prietena in urma cu cativa ani care avea exact varsta ta...23 de ani...si era virgina...si eu aveam 19 ani pe atunci, nu 25 cat am acum...dar nu mi-a fost deloc "frica" de faptul ca ea era virgina..chiar acest lucru m-a facut sa tin si mai mult la ea si cu atat mai frumoasa a devenit relatia noastra atunci dupa ce momentul acela frumos a fost trecut...recunosc ca am fost foarte atent si delicat atunci cand s-a petrecut..a fost bine si apoi a fost si mai bine...ne-am despartit dupa multa vreme..dar din alte motive,nu legate de sex.


Cred ca orice barbat care isi doreste o prietena virgina are o rotita mai neunsa. Eu fug ca dracu de tamaie cand intalnesc unul asa.
Kathara
Postat pe 27 Octombrie 2008 10:45
De la: Laurelin, la data 2008-10-18 23:58:57esti putin incordata cand se pune probleme de intimitate? te intreb pentru ca eu cred ca s-a speriat poate de o usoara crispare a ta, nu neaparat de virginitate. cand il gasesti pe cel potrivit, asteapta o vreme pana sa ii spui ca esti virgina si da-i posibilitatea sa intrevada senzualitate si lipsa de inhibitii(spun asta pentru ca pari oarecum deceptionata de reactia ex-ului si am presupus ca ti-ai dori sa fi facut acest pas...). si esti o ciudata numai in masura in care normalul este dat de majoritate. cata vreme te simti tu bine cu tine, nu trebuie sa te ingrijorezi. la urma urmei, linistea sufleteasca e cea mai importanta... si cand ma gandesc cum m-am simtit eu dupa 'prima data'... pppf.


Nu neg ca este posibil sa nu fiu 100% degajata in prezenta unor barbati.. dar acest lucru trebuie sa-l induca si ei.. Sa faca o fata sa se simta bine in prezenta lui..
Cat de spre liniste sufleteasca..am cateodata senzatia ca sunt oarecum o ciudata din cauza ca toate persoanele care le cunosc de varsta mea fac sex.
kitty_grl
Postat pe 27 Octombrie 2008 10:50
De la: Coman_, la data 2008-10-19 02:20:46
Kitty, bravo tie!

O parte din consideratia mea pt tine!

Eu nu inteleg care-i faza cu baietii care se tem de o virgina ?! ca, ce chestie ? Se vorbeste de faze gen n-au rabdare, etc... Acestia sunt cei care vor sex la comanda (trupului, pe care nu si-l prea pot controla). N-au decat!

Exista si baieti (nu de ãia "de treaba", care nici ei nu stiu ce vor de la ei, k sa nu mai zic de la ceilalti - despre care am vorbit intr-un alt context), care stiu sa aprecieze acest fapt, in esenta o onoare si o dovada de respect, fatza de tine in primul rand (e o dovada ca stii ce vrei, iar nu o forma de egoism, cum ar spune adeptii sexului) si fatza de celalalt, in acelasi timp.

Eu, dimpotriva as adora o astfel de fata, si as invata-o EU -cu placere- toata arta in domeniu. Si asta, indiferent de varsta. Poa' sa aiba 30 de ani, care-i problema ?



Best wishes


Ca sa fiu sincera nu-mi doresc sa ajung la 30 de ani fata virgina.. atunci chiar cred ca ete o problema.. ...
Este adevarat ca astept inca barbatul care sa ma respecte pentru ca asta este cel mai important...
Merci..
kitty_grl
Postat pe 27 Octombrie 2008 10:55
De la: Georgia99, la data 2008-10-19 03:34:49Aceasta este o problema delicata si trebuie sa ai grija cum o abordezi si sa incerci sa fii cat de cat obiectiv. Coman a vorbit din perspectiva grupului de virgini. Buuunn....

Numai ca exista oameni cu caractere diferite. Acei barbati are se sperie can afla ca o fata este virgina la oanumita varsta, nu trebuie sa fie judecati. Este alegerea lor de a-si trai viata si mai ales cu cine sa si-o traiasca. Nu sunt de acord prea mult cu acest tip de barbati dar nici nu pot sa ii acuz atat de vehement.

Dupa care, exista grupul barbatilor ticalosi, pe care nu ii intereseaza cauzele actiunilor lor. Deci, luam o bucata de barbat nesimtit, care vrajeste o fata virgina, intretine relatii sexuale cu fata respectiva dupa care o paraseste subit neinteresandu-l de suferinta fetei. Aceasta categorie de barbati trebuie sa fie contestata.




Am intalnit ambele categorii de barbati pana acum.. ...poate mai exista si o cale de mijloc I still looking..:)
kitty_grl
Postat pe 27 Octombrie 2008 10:59
De la: Clarr_isse, la data 2008-10-24 00:42:401. Un sfat practic.Cand se va intampla,sa stai deasupra
In caz ca te temi, bea un pahar de vin, de rpeferinta rosu, fara apa.
2. Un barbat destept are rabdare cu o femeie virgina; da si virginele sunt femei nu neaparat fete, sigur psihic esti demult femeie!
3. Daca ai noroc si vei stii sa iti alegi partenerul potrivit, in primele doua luni dupa ce iti vei incepe viata sexuala vei simti nevoia sa faci sex cat de des poti cu acelasi partener bineinteles.Cam dupa un an incepi sa simti nevoia sa condimentezi putin relatia cu diverse mici scenarii erotice:in caz ca simti nevoia, nu te feri sa ii spui ca ai vrea sa faci un lucru anume,sa incerci o pozitie anume, sa se imbrace intr-un fel anume pt tine, etc.Abia dupa faza asta intervine curiozitatea de a incerca un alt partener. Te intrebi oare cum ar fi daca...e un moment destul de urat!
4.Greu vei scapa, in caz ca vei dori asta, de barbatul care te va dezvirgina!Pentru orice barbat, o femeie pentru care a fost primul e un trofeu
5. Alege-ti un partener de care te simti atrasa si in prezenta caruia te simti tu insati, in largul tau!


La 1. o sa incerc.. dar nu stiu daca ma gandesti pre clar in momentele alea..
2. Cu siguranta sunt deja femeie din punct de vedere al gandirii
3. Sunt o fata destul de inventiva si de curioasa.. deci e posibil sa se intample asa cum spui tu
4. Este aiurea sa ma simt ca un trofeu..
5. Asta si incerc sa fac..
Merci pentru sfaturi..kiss ya
kitty_grl
Postat pe 27 Octombrie 2008 11:05
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-24 05:21:13aualeu inca mai rezisti uite acu o sa fiu rau si o sa-ti zic ceva"Dumnezeu TI-a dat-o sa o dai nu sa mergi cu ea in rai ...IERTARE


Nici nu intentionez asta...
kitty_grl
Postat pe 27 Octombrie 2008 11:07
De la: kitty_grl, la data 2008-10-27 11:07:04
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-24 05:21:13aualeu inca mai rezisti uite acu o sa fiu rau si o sa-ti zic ceva"Dumnezeu TI-a dat-o sa o dai nu sa mergi cu ea in rai ...IERTARE


Nici nu intentionez asta...



atunci e bine parca am mai scris caut preoteas?te bagi?
mickyyo_parintele
Postat pe 28 Octombrie 2008 01:57
Eu te-as sfatui sa spui oricui in momentul in care te intreaba, ca da, esti virgina ... pentru ca este ceva atat de rar intlanit si deci este ceva deosebit ... Eu , desi sunt femeie, am multi amici barbati si am vazut multe evenimente la viata mea ,,, iubiri, despartiri, scandaluri, conflicte, etc.

Sincer, niciodata nu am auzit de vreun barbat care sa "fuga" de o virgina, ba dimpotriva ... asta ii innebuneste si isi doresc de trei ori mai mult sa te aiba, sa te "marcheze " ei ...

Fa ce simti si atunci cand vrei tu ... nu mai cere sfaturi, nu mai analiza asa mult ... traieste-ti viata, bucura-te de ea si fa ce vrei ...
annne_marrrie
Postat pe 28 Octombrie 2008 15:47
Nu te mai chinui cu gandul asta, stiu exact ce simti. Eu sunt virgina la 25 ani ,dar asta nu inseamna ca ma gandesc sa "ma apuc de treaba". Inca mai sper ca o sa am parte de un barbat asa cum caut, nu am decat sa astept si cred ca pt fiecare exista cineva care va aparea pana la urma... sper...
Ano_nim
Postat pe 31 Octombrie 2008 14:51
De la: danna23ss, la data 2008-10-31 14:51:12Nu te mai chinui cu gandul asta, stiu exact ce simti. Eu sunt virgina la 25 ani ,dar asta nu inseamna ca ma gandesc sa "ma apuc de treaba". Inca mai sper ca o sa am parte de un barbat asa cum caut, nu am decat sa astept si cred ca pt fiecare exista cineva care va aparea pana la urma... sper...


Eu cred ca ar trebui sa ne deschidem un club de ajutor si suport reciproc!
Kathara
Postat pe 31 Octombrie 2008 15:01
De la: danna23ss, la data 2008-10-31 14:51:12Nu te mai chinui cu gandul asta, stiu exact ce simti. Eu sunt virgina la 25 ani ,dar asta nu inseamna ca ma gandesc sa "ma apuc de treaba". Inca mai sper ca o sa am parte de un barbat asa cum caut, nu am decat sa astept si cred ca pt fiecare exista cineva care va aparea pana la urma... sper...


:)... Asa este.. Nu a aparut inca "The One"...
Still Looking..
Succes..kiss ya





kitty_grl
Postat pe 1 Noiembrie 2008 13:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sexologie (medic sau cineva patit) 2 De la: kudika421339 3 Septembrie 2011 14:39
Intrebare pentru femei. sexul oral 69 De la: kudika_25894 8 Mai 2013 15:45
Stie cineva unde pot gasi un tip si o tipa poliamorosi? 2 De la: kudika_1001359 20 Februarie 2016 12:09
"preacurvia"feminina vs" potenta "masculina!! 12 De la: nino_caniggia 23 Februarie 2009 18:14
sex in loc public ???? 21 De la: kudika151382 2 Septembrie 2010 00:06