Setari Cookie-uri

va rog raspundeti numai dak stiti sigur:((

joi trebuia sa-mi vina menstruatia...in aceeasi zi am avt contact sexual cu prietenul meu...s-a rupt prezerv dar la o ora am luat pastiluta de a 2-a zi...iar a 2-a pastiluta la 15 ore..pt k nu m-am putut trezi..pe prospect scria k o pot lua la 12 ore, max 16...
akum...kre e problm mea...nu mi-a mai venit menstruatia:-ss...ce faaacc??e posibil sa intarzie de la pastiluta??pls helllppp!!!
ade_sooperstar
Postat pe 20 Octombrie 2008 10:46
de obicei pastila aceea are acest efect sa intarzie sau sa avanseze menstratuia depinde de persoane.

eu zic ca poti sa stai linistita...parerea mea.

daca chiar vrei sa fi sigura ce si cum, cumparati un test de sarcina si afli sigur
anderson
Postat pe 20 Octombrie 2008 11:35
stiu ca in cazul pastilelor care se iau intr-o singura serie(nu cate doua) este firesc ca menstruatia sa intarzie, pentru ca ciclul reincepe. despre astea de care vorbesti tu nu stiu, eu n-am avut intarzieri notabile, vreo 2 3 zile, dar cand le-am luat (o singura data) eram imediat dupa menstruatie si presupun ca s-a ameliorat nitel efectul. eu cred ca e normal sa ti se deregleze dupa bomba aia de hormoni. si din cate stiu eu, nu era acea parte a lunii favorabila fecundarii.
vezi ca testul de sarcina functioneaza cam la vreo 2 sapt minim dupa fecundare... deci mai ai de asteptat.
daca vei cauta pe google, vei gasi multe discutii despre postinor 2 (banuiesc ca d-astea ai luat).
http://forum.anticonceptionale.ro/t1295-postinor2.html
Laurelin
Postat pe 20 Octombrie 2008 17:27
Am avut eu intarzieri foarte notabile, de vreo 2 sapt. Fa-ti un test de sarcina, este cea mai buna metoda de a te linisti :D

Postat pe 20 Octombrie 2008 17:30
(anderson) Frumoasa poza!
Cassey_Tarot
Postat pe 20 Octombrie 2008 17:31
eu zic ca inca nu e cazul sa te alarmezi,mai asteapta maxim o saptamana si daca nici atunci nu ti-a venit poti sa iti faci testul,dar eu sunt convinsa ca nu ai ramas insarcinata,oricum iti tin pumnii!

Postat pe 20 Octombrie 2008 17:33

facand sex chiar in ziua in care trebuia sa-ti vina ciclul, ai amanat un pic termenul
luand pastila de a doua zi, l-ai mai amnat cu inca 2-3 zile ( in general asa se manifesta )
testul de sarcina , il poti face deabea peste minim 2 saptamani de la data la crezi ca s-a intamplat evenimentul
parerea mea este sa stai linistita, a fost doar o intarziere

_fantoma_
Postat pe 20 Octombrie 2008 17:38
mai vas, da ce le mai stii tu...
fa-ti un test de sarcina ca sa stii sigur, nu cost mult si oricum te vei linisti. bafta!
Lulli
Postat pe 20 Octombrie 2008 19:16
De la: vas25, la data 2008-10-20 17:38:55
facand sex chiar in ziua in care trebuia sa-ti vina ciclul, ai amanat un pic termenul
luand pastila de a doua zi, l-ai mai amnat cu inca 2-3 zile ( in general asa se manifesta )
testul de sarcina , il poti face deabea peste minim 2 saptamani de la data la crezi ca s-a intamplat evenimentul
parerea mea este sa stai linistita, a fost doar o intarziere



exact !!!....cam asta voiam sa spun si eu !!!!.......
etta
Postat pe 20 Octombrie 2008 20:35
offoff FRICA MARE LA DOMNISOARA?ok,sper sa fie ok si retine:
"pastila de a 2 zi"poate fi folosita cu succes in primele 72 de ore de la contactul sexual, insa cu rezultate optime in primele 24 de ore.Daca dupa 2-3 saptamani ciclul nu apare trebuie facut un test de sarcina.
Administrare: Prima pastila se ia in primele 72 de ore de la contactul sexual neprotejat. Daca in primele ore dupa administrare se vomita, exista posibilitatea sa fie necesar sa se ia din nou aceeasi pastila. A doua pastila se ia la 12 ore dupa administrarea primei pastile.
Dezavantaje: Dupa administrarea pastilei pot sa apara: senzatii de greata, dureri de cap, ameteli, varsaturi, dereglari de menstruatie( precum si de durata si cantitate). deci daca intarzie nu e bai vine el ....a pierdut primu tren vine cu al 2-lea....
Hai Domnu cu tine sper ca totu e ok
mickyyo_parintele
Postat pe 21 Octombrie 2008 04:59
va multumesc mult de tot! m-ati mai linistit!:*:*:*...
ade_sooperstar
Postat pe 21 Octombrie 2008 11:17
De la: ade_sooperstar, la data 2008-10-21 11:17:10va multumesc mult de tot! m-ati mai linistit!:*:*:*...



sa fii sanatoasa fica tati si mai atenta data viitoare ,,,mai sapanaste-l daca e naravas:P
mickyyo_parintele
Postat pe 22 Octombrie 2008 05:02
buna..postari noi pe www.hainutecool.blogspot.com....hainute funny si super ieftine..have a look and have fun
_madalina_alexandra_
Postat pe 18 Noiembrie 2008 00:42
http://cochete.blogspot.com
divvina
Postat pe 12 Decembrie 2008 18:09
cred ca e umpic cam greu sa ramai exact in siua in care trebuia sa iti vina....nu credeti?....
monique_4all
Postat pe 13 Decembrie 2008 02:41
eu zic sa nu ti faci nicio problema ..nu ai ramas insarcinata chiar daca ti a intarziat.
divvina
Postat pe 13 Decembrie 2008 17:02
testul iti poate "da un raspuns" dupa 10 zile de la fecundare
bianca2008
Postat pe 23 Ianuarie 2009 18:34
sa fi sigura fa un test de sarcina :)
bebelusha89
Postat pe 24 Ianuarie 2009 14:05
Stai linistita ca nu e nici o problema... din cauza efectului iti mai intarzie... daca vrei sa fi mai sigura mergi la ginecolog sau fa-ti un test de sarcina
_dulcik_
Postat pe 9 Februarie 2009 00:25
Pai daca era chiar ziua in care trebuia sa iti vina ciclul dece ai mai luat pastila???
Tu inca nu ai aflat ca ovulatia are loc intre zilele 12-14 plus, minus vreo 2 zile???
Ai facut foarte rau luand aiurea o pastila plina de hormoni , defapt nu una ci doua...si acum
te miri dece ai ciclul dereglat...
PS. o astfel de pastila se ia de maxim 2 ori pe an....
Callyope
Postat pe 18 Martie 2009 19:58
De la: ade_sooperstar, la data 2008-10-20 10:46:50joi trebuia sa-mi vina menstruatia...in aceeasi zi am avt contact sexual cu prietenul meu...s-a rupt prezerv dar la o ora am luat pastiluta de a 2-a zi...iar a 2-a pastiluta la 15 ore..pt k nu m-am putut trezi..pe prospect scria k o pot lua la 12 ore, max 16...
akum...kre e problm mea...nu mi-a mai venit menstruatia:-ss...ce faaacc??e posibil sa intarzie de la pastiluta??pls helllppp!!!
...mai bn faci un test de sarcina este cel mai bun,,sau sa te duci la un control la ginecolog.ca sa nu mai fi speriata,
kudika017596
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:18
De la: ade_sooperstar, la data 2008-10-20 10:46:50joi trebuia sa-mi vina menstruatia...in aceeasi zi am avt contact sexual cu prietenul meu...s-a rupt prezerv dar la o ora am luat pastiluta de a 2-a zi...iar a 2-a pastiluta la 15 ore..pt k nu m-am putut trezi..pe prospect scria k o pot lua la 12 ore, max 16...
akum...kre e problm mea...nu mi-a mai venit menstruatia:-ss...ce faaacc??e posibil sa intarzie de la pastiluta??pls helllppp!!!



eu zic ca poti sa stai linistita pentru ca unul din efecteleor pastilelor de a 2-a zi este sa decaleze ciclul menstrual...
daca vrei sa te linistesti mai asteapta cateva zile si fa un test de sarcina
cold_as_ice
Postat pe 1 Mai 2009 02:17
Salutare la toata lumea...Sa incep cu inceputul...Acum un an am patit si eu asta....si cu toate ca am luat pastiluta exact asa cum trebuia...am ramas.Acum sincer nu stiu ce sfat sa dau...poate un test de sarcina facut si o consultatie la doctor.Succes!
VALITZA81
Postat pe 1 Mai 2009 12:54
orice sfat e cam tardiv.
daca n-a reusit cu pastila, probabil e insarcinata in 7 luni :)
wella
Postat pe 1 Mai 2009 12:59
Da, sigur de la pastiluta ti-a intarziat.Te asigur ca nu esti insarcinata dar problema cea mai nasoala este ca o sa ai aproape toate reactiile adverse ale pastilutei: dureri de cap,te simti vulnerabila si iti vine sa plngi,greata,s-ar putea si varsaturi. Asa ca fii mai atenta data viitoare.Poti ramane gravida intre 12-19 zile ca sa fii mai sigura (din momentul cand ti-a venit ciclu). De fapt sunt 3 zile cand esti la ovulatie(momentul acela cand esti mai tot timpul uda, ai o secretie abundenta si usor incolora).Distractie placuata in continuare
mishoo_oana
Postat pe 1 Mai 2009 13:09
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 4 Mai 2009 15:29
De la: copacelul, la data 2009-05-04 15:29:10http://multsoare-stuff.blogspot.com/


fata da obsedata esti...sincer nu ai nimic placut
_dulcik_
Postat pe 4 Mai 2009 22:15
de la pastila cu sigurantza! am patit asta
AdrIanalove22
Postat pe 8 Mai 2009 10:47
De la: ade_sooperstar, la data 2008-10-20 10:46:50joi trebuia sa-mi vina menstruatia...in aceeasi zi am avt contact sexual cu prietenul meu...s-a rupt prezerv dar la o ora am luat pastiluta de a 2-a zi...iar a 2-a pastiluta la 15 ore..pt k nu m-am putut trezi..pe prospect scria k o pot lua la 12 ore, max 16...
akum...kre e problm mea...nu mi-a mai venit menstruatia:-ss...ce faaacc??e posibil sa intarzie de la pastiluta??pls helllppp!!!

mai...e dereglare...cred eu
bex_bex
Postat pe 8 Mai 2009 11:12
mi-e mi-a intarziat si 2 LUNI de la aceea pastila,si nu eram insarcinata......asa ca nu iti face griji mai bn fa-ti si un test chiar 2 dupa 10 zile si respectiv 14 zile sa vezi ce iti indica....si o fuga pana la ginecolog nu srica desi...eu cand am fost mi-a zis ca sunt sau ca nu sunt si ca trebuie sa mai asteptam vreo 2 saprtamani asta deja dupa acele 2 luni :)) cand un fat se simte de la 3 saptamani dar in fine .....aveam un chist mic din cauza ca nu imi venise iar o data cwe mi-a venit am eliminat si acel chist (cheag de sange)stai fara grija
simona_marinela1987
Postat pe 8 Mai 2009 12:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casatorit caut tipa asemeni mie pentru satisfactie reciproca 2 De la: kudika_5173 16 Aprilie 2012 15:50
sexul in internet 43 De la: SweetDadyD 10 Martie 2009 20:57
poate sa fie insarcinata?? 10 De la: xardasxp 2 August 2011 17:26
Ce parere aveti despre aventurile de o noapte? 222 De la: kudika_1008255 23 Ianuarie 2023 18:24
CURIOZITATE:X 21 De la: Diavolyta_ 29 Iunie 2009 23:47