Setari Cookie-uri

Virgina la 23 de ani...

De la: Georgia99, la data 2008-11-08 17:36:08o sa iti fie greu la inceput, dar asta e, c epreferi, sa iti reproseze ca e suparat pt ca nu te culci cu el ? Te forteaza in acest fel. Primul tip cu care o faci trebuie sa fie special, nu un jucator oarecare ;) O sa intalnesti un tip care merita, da-i cu flit !!!!



Georgia multumesc pt sfaturi ma voi gandi foarte bine la ceea ce voi face.

Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:41
Cu placere


Toate cele bune !

Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:43
Sub nicio forma sa nu te oferi pe tava, doar pt k ti-e frica sa nu-l pierzi... nu asa trebuie sa se poarte un tip care se presupune k te iubeste. Mai mult decat atat lucrul asta nu se impune, ci trebuie sa vina de la sine. Cat despre faptul k o sa-ti fie greu, mai gandeste-te, pt k o sa-ti fie si mai greu dak o sa ramai abandonata k un catelus sa nu-ti fie teama k nu mai gasesti, poate k meriti ceva mai bun, el prin atitudinea lui nu face decat sa te salveze de la o posibila suferintza... ai grija de tine!
Ano_nim
Postat pe 9 Noiembrie 2008 20:36
draga mea timpul le rezolva pe toate ai sa vezi,daca crezi ca nu te merita cel mai bine este sa tre desparti de el,pt ca nu are rostr sa -ti irosesti timpul sunt multi barbati pe pamant cel mai bine este sa facem alegerea corecta
1dana2
Postat pe 9 Noiembrie 2008 20:42
te admir ca te-ai pastrat pana acuma ai grija de tine si nu esti cidata incpeti viata sexuala cu cine crezi tu ca te merita si cand o simti
1dana2
Postat pe 9 Noiembrie 2008 20:44
De la: Georgia99, la data 2008-11-05 17:42:50iti zic ceva dar sa nu o iei in nume de rau ! din cate am observat ai niste standarderdicate, ai multe pretentii si cu jobul si cu baietii ! ideea este sa fii mai maleabila ! adica poate chiar nu a meritat vreun fost preten de-al tau sa te culci cu el, nu contest asta, dar uneori iti dai seama prea tarziu de cel pe care l-ai pierdut


Recunosc ca am anumite asteptari.. anumite pretentii.. dar nici un prieten nu s-a ridicat nici macar la 60%... poate ca ai dreptate si ar trebui sa fiu un pic mai maleabile.. o sa incerc dar nu pot sa promit ca o sa si reusesc..
Kissy
kitty_grl
Postat pe 12 Noiembrie 2008 10:54
De la: 1dana2, la data 2008-11-09 20:44:45te admir ca te-ai pastrat pana acuma ai grija de tine si nu esti cidata incpeti viata sexuala cu cine crezi tu ca te merita si cand o simti


Merci pentru incurajari...asta incerc sa fac.. numai ca uneori parca e o povara virginitatea asta.. ...kissy
kitty_grl
Postat pe 12 Noiembrie 2008 10:59
eu zic ca nu ar trebui sa decizi in functie de el..gandeste-te bine daca pana acum nu ai "simtit" dorinta de a face dragoste cu el nu crezi ca poate nu e "al tau"?nu e cel pe care il astepti?atunci cand o sa fie o sa vina de la sine fara sa iti zica el,fara sa i zici tu...pur si simplu o sa se intample..fara "programari",fara planuri cand si cum....
camy_alexa
Postat pe 12 Noiembrie 2008 11:02
De la: camy_alexa, la data 2008-11-12 11:02:29eu zic ca nu ar trebui sa decizi in functie de el..gandeste-te bine daca pana acum nu ai "simtit" dorinta de a face dragoste cu el nu crezi ca poate nu e "al tau"?nu e cel pe care il astepti?atunci cand o sa fie o sa vina de la sine fara sa iti zica el,fara sa i zici tu...pur si simplu o sa se intample..fara "programari",fara planuri cand si cum....


Cu siguranta ai dreptate.. degeaba imi fac eu planuri cand ar putea sa se intample chiar maine fara un cadru romantic etc.
Pups
kitty_grl
Postat pe 12 Noiembrie 2008 11:08
De la: kitty_grl, la data 2008-10-18 16:07:30Da exact.. am 23 de ani si pana acum nu am intretinut relatii sexuale cu nici un baiat..
Poate va ganditi ca sunt urata, grasa etc..
No way..sunt foarte ok.. sunt chiar mult peste medie.. majoritatea prietenilor mei fiind draguti.. dar.. pur si simplu nu am simtit ca este momentul potrivit sa fac sex cu nici unul dintre ei...
Acum ma gandesc ca daca o sa-mi fac un iubit.. o sa i se para deplasat ca pana la varsta asta sunt inca virgina..
Ultimului meu prieten i-am spus ..si a fost foarte surprins..(asta e si motivul pt care nu mai suntem impreuna cred..s-a speriat..:))
Exista o varsta ideala pentru a incepe activitatea sexuala??
Sunt o fata ciudata??
Ar trebui sa nu mai spun nimic inainte ca sa nu-i mai fac pe barbati sa zica ca sunt o freack..???


nu cred sincer ca esti ciudata dar faptul ca nu simti ar putea fi o prblema medicala asa te-ai gandit?
andrei_dracu
Postat pe 14 Noiembrie 2008 14:58
De la: Kathara, la data 2008-11-02 17:43:38
De la: cosminhd83, la data 2008-11-02 17:21:15Pentru Kathara :

"Cred ca orice barbat care isi doreste o prietena virgina are o rotita mai neunsa. Eu fug ca dracu de tamaie cand intalnesc unul asa"

De ce spui lucrul asta? Ce crezi ca in neregula in asta?


Evident ca este ceva in neregula cu asta. Intr-un cuplu partenerii trebuie sa fie egali pe toate palierele importante si sexul este unul dintre ele. Sa vrei pe cineva care ti-e inferior, deci vulnerabil nu mi se pare in ordine si arata si ca baiatul respectiv are multe complexe.



Nu am inteles unde sta "inferioritatea" in cazul de fata...Te-ai gandit poate ca mai sunt si baieti carora le-ar placea ca fata cu care sunt sa nu fi fost "incercata" si de altii inainte? Sincer as prefera din orice pozitie o fata virgina decat una "versata"...pentru o relatie serioasa binenteles ma refer...Daca vine vorba doar de o noapte si atat....nu mai conteaza nu? Parerile sunt si vor fi intotdeauna impartite...Important e sa incerci sa nu judeci pe nimeni pentru parerea pe care o are...
cosminhd83
Postat pe 16 Noiembrie 2008 00:59

Pentru Georgia99

exagerezi muuult de tot, insa tind sa cred ca nu esti tocmai priceput, cu siguranta [/quote]



Nu stiu cu ce am exagerat...poate ma lamuresti...cat priveste priceperea mea...cu siguranta nu ai tu de unde sa stii...poate e asa...poate nu..
cosminhd83
Postat pe 16 Noiembrie 2008 01:05

Pentru Aesma_Daeva :

"vrei tu sa incepi tot..urat, domnule ...urat..crezi ca iese ceva la afcerea cu adresa personala??!!! sau e doar de terapiee..?!! "


Am sa o iau ca pe o gluma....asa cum si cred ca ai intentionat sa fie...faptul ca am lasat id-ul ala acolo nu inseamna mare lucru...nu vreau nici sa iasa ceva..nici nu vreau sa fac "terapie" ...nu sunt psiholog ca sa fac asa ceva...era doar o chestie asa...daca vroia sa vorbeasca ok..daca nu,nu ...nu se supara nimeni..Mie imi place sa povestesc orice...cu oricine...si sper ca nu am deranjat pe nimeni cu nimic....

Numai bine
cosminhd83
Postat pe 16 Noiembrie 2008 01:20
De la: cosminhd83, la data 2008-11-16 00:59:09
Nu am inteles unde sta "inferioritatea" in cazul de fata...Te-ai gandit poate ca mai sunt si baieti carora le-ar placea ca fata cu care sunt sa nu fi fost "incercata" si de altii inainte? Sincer as prefera din orice pozitie o fata virgina decat una "versata"...pentru o relatie serioasa binenteles ma refer...Daca vine vorba doar de o noapte si atat....nu mai conteaza nu? Parerile sunt si vor fi intotdeauna impartite...Important e sa incerci sa nu judeci pe nimeni pentru parerea pe care o are...


Cum de unde vine inferioritatea? Din lipsa de experienta, evident! E ca si cum compari un scolar din clasele primare cu un academician si te miri ca academinianul vrea sa intre in competitie impotriva celui mic.

Mi se pare ca ai o gandire foarte inapoiata, eu fug de baietei dintr-astia ca dracu de tamaie. Oricum atata timp cat nu esti virgin - si nu cred ca esti - nu poti avea niciun fel de pretentie de la viitoarea partenera. Poate si fetele virgina prefera barbatii "neincercati", nu cu@@@le!
Kathara
Postat pe 16 Noiembrie 2008 01:21
De la: cosminhd83, la data 2008-11-16 01:05:53
Pentru Georgia99

exagerezi muuult de tot, insa tind sa cred ca nu esti tocmai priceput, cu siguranta




Nu stiu cu ce am exagerat...poate ma lamuresti...cat priveste priceperea mea...cu siguranta nu ai tu de unde sa stii...poate e asa...poate nu..[/quote]



Ai vorbit de fetele virgine ca de d.r.a.c.u. Pai, sunt mai multe tipuri de fete. Am fost si eu virgina, cand m-am decis sa imi incep viata sexuala, in primul rand am ales sa o fac cu un tip cu care aveam o relatie adevarata, sa tinem unul la altul. Relatia continua si acum....am fost f relaxata, nu am avut nicio probl, nu l-am stresat cu nimic. Normal ca nu eram atotstiitoare, am invatat int imp si inca invat. Dar sunt unele fete , mai sensibile, care se daruiesc prea usor. Care cred prea mult in barbati. Asa ca este normal sa fie crizate sau sa se comporte aiurea daca sunt parasite imediat dupa ce au fost dezvirginate. Eun u inteleg de ce le place la toti sa generalizeze....

Postat pe 16 Noiembrie 2008 02:14
intodeauna faci ce vrei tu .. nu exista nimic altceva ... doar iubirea ... si daca esti virgina si daca nu esti ... nu conteaza mai mult decat sa fii fericita. Bucura-te de trupul tau sau de al altcuiva sau faci ce vrei tu ... nu crede pe nimeni orice ar spune, bucura-te doar de clipa prezenta ... caci exista doar iubirea pana la urma, orice altceva dispare intr-o buna zi si ramane doar iubirea ...
roby1k
Postat pe 16 Noiembrie 2008 04:31
hmmm...cred k ar trebui sa stai linishtita sh sa nu t mai stresezi atat q gandul asta.knd o sa intalneshti o persoana p kre sa o iubeshti sh kre sa t intzeleaga o sa o faci din propria initziativa.sh yo sunt virgina sh am 20 d ani sh nu ma simt deloc complexata d lucrul asta...din contra:P.mai ales k prietenul meu nu ma streseaza q asta.mi s pare f important sa ai alaturi o persoana kre sa t intzeleaga sh sa t sustzina,in felul asta itzi dai seama sh dak iubeshti q advarat sh dak merita sa primeask tot c ai u d oferit.

take care!
pussyCat_
Postat pe 16 Noiembrie 2008 07:08
Draga mea ,stiu ca o sa-ti para ciudat dar eu mi-am pierdut viginitatea acum de curind{in urma cu citeva luni } si am 32 de ani.
Si asemeni tie nu sint una indezirabila.Dar pur si simplu nu am putut sa o fac cu nici unul pina acum. Dar in aprilie ac. am cunoscut un barbat care pur si simplu m-a facut sa-mi doresc asta.Si pot sa-ti spun ca a fost super.Iar prima data nu a fost atit de rau si asta nu pentru ca nu ar fi dotat corespunzator,ci pentru ca are experienta si nu l-a interesat numai placerea lui si atit. A facut in asa fel incit sa-mi fie mie bine si sa nu ma speri.Dupa actul in sine, m-a strins asa de tare in brate si m-am simtit atit de bine.Dupa aceea a facut-o asa cum trebuie, m-a durut putin ,dar trecusem de prima incercare.Si sa stii ca nu i s-a parut ciudat cind i-am spus ca sint virgina ,ba chiar mi-a spus ca apreciaza asta si a dovedit-o prin fapte.Asa ca nu te grabi.Daca tu simti ca nu esti pregtita ,nu o face.Nu este o rusine ca esti virgina,ba sa fii mindra de asta.Intr-o lume atit de murdara,puritatea este o floare rara.Este adevarat ca e minunat sa faci dragoste, dar sa o faci atunci cind crezi ca esti pregatita si cu cine crezi ca merita.Altfel m-a indoiesc ca vei simti placerea si iti va pare si rau dupa aceea.Ai rabdare ca va veni si momentul acesta.
32miha
Postat pe 16 Noiembrie 2008 09:42
Cunosc barbat virgin la 30 de ani si e ok, e sociabil, e foarte glumet nimeni nu-si da seama de lucrul acesta nu a vrut sa inceapa poate din respet pentru el si viitoarea lui sotie. Tu esti ok sa nu te sperii nu esti unica trebue sa gasesti pe cineva care sa merite sa aiba aceleasi valori, n-o face daca nu simti cu adevarat.
negue
Postat pe 16 Noiembrie 2008 10:57
nu cred ca trebuie sa fii frumos sau urat gras sau slab ca sa ai viata sexuala
trebuie sa simti placere nu frica de bts sau vreun copil nedorit
daca astepti casatoria pt asa ceva nu cred ca merita
gandeste ca cel de langa tine are deja o experienta si a petrecut clipe minunate langa cineva
eu am fost virgina pana la 24 de ani si credema ca nu i-mi pare rau
ce stiu e ca trebuia sa nu pierd timpul
viata trece asa de repede...
sanatate la toti si tot ce va doriti
ninasave
Postat pe 16 Noiembrie 2008 12:17


Felicitari,gandesti foarte bine.Nu exista o anume varsta,insa este bine sa ai o relatie sexuala atunci cand simti,cand vrei sa te daruiesti persoanei de langa tine,cand crezi ca acea persoana te merita.
Si eu sunt mamica de fetita,acelasi sfat i l-am oferit si ei si...vreau sa-ti spun ca functioneaza.
Iti urez sanatate toata viata sa fi cu capul pe umeri si cu picioarele pe pamant,caci vei avea mult de castigat.
Te imbratisez in lumina si iubire,Violetta.

Postat pe 16 Noiembrie 2008 12:25
De la: kitty_grl, la data 2008-10-18 16:07:30Da exact.. am 23 de ani si pana acum nu am intretinut relatii sexuale cu nici un baiat..
Poate va ganditi ca sunt urata, grasa etc..
No way..sunt foarte ok.. sunt chiar mult peste medie.. majoritatea prietenilor mei fiind draguti.. dar.. pur si simplu nu am simtit ca este momentul potrivit sa fac sex cu nici unul dintre ei...
Acum ma gandesc ca daca o sa-mi fac un iubit.. o sa i se para deplasat ca pana la varsta asta sunt inca virgina..
Ultimului meu prieten i-am spus ..si a fost foarte surprins..(asta e si motivul pt care nu mai suntem impreuna cred..s-a speriat..:))
Exista o varsta ideala pentru a incepe activitatea sexuala??
Sunt o fata ciudata??
Ar trebui sa nu mai spun nimic inainte ca sa nu-i mai fac pe barbati sa zica ca sunt o freack..???

black_cherry
Postat pe 16 Noiembrie 2008 13:15
Iubita, parerea mea este k nu ai niciun motiv intemeiat sa-ti faci griji. mai mult decat atat...cred k meriti sa fi apreciata pt lucrul asta...nu este o rusine...suntem intr-o tara democratica(cel putin eu asta inca tind sa cred) unde fiecare este liber sa faca ce vrea cu viata lui atata timp cat nu il stanjeneste p cel de lanaga el.
Nu esti singura...si eu sunt in aceasta situatie...si am tot 23 de ani. am avut si eu relatii, nu multe pt k sunt genul de pers careia ii plac rel serioase si totusi nu am intalnit inca pers careia sa ma daruiesc. am citit toate parerile celora de pe acest forum si vad k inca mai exista persoane care ofera sfaturi bune de luat in seama.
desi nu am experienta suficienta as pitea totusi sa-ti dau si eu un sfat...capu' sus si ai incredere in tine...cine te merita cu adevarat stie sa si astepte.
Pupici
cryna11
Postat pe 16 Noiembrie 2008 14:27
'guess k majoritatea celor care "fug" de virgine sunt cei curvari; ceilalþi... în devenire; 'fraidin of commitment, and affraidin of purity (though so rare nowadays), unexperience ...mi+ar fi poate puþin...circumspect vreun beculeþ aprins înspre nemanierare; care manierare nu poate fi însuºitã de oricine, sau nu în timp util (beein' the case of those over 30).

Postat pe 16 Noiembrie 2008 14:48
De la: stiitacifaci, la data 2008-11-16 14:48:06'guess k majoritatea celor care "fug" de virgine sunt cei curvari; ceilalþi... în devenire; 'fraidin of commitment, and affraidin of purity (though so rare nowadays), unexperience ...mi+ar fi poate puþin...circumspect vreun beculeþ aprins înspre nemanierare; care manierare nu poate fi însuºitã de oricine, sau nu în timp util (beein' the case of those over 30).


Hai sa ne lamurim, ca nu ai facut sex nu te fce pura! Cititi Crima si pedeapsa dca nu ma credeti! Si in general barbatii fug de virgine din responsabilitate si chiar din grija pentru ele (asta daca nu eista niste sentimente puternice la mijloc, caz in care nu mai conteaza)
Kathara
Postat pe 16 Noiembrie 2008 14:51
responsabilitate? mmm...nu cred k e tocmai potrivit,poate putzina conshtiintza.da....cred k snt multi kre iau n considerare faptul k nu detzin sentimente destul d puternice pt a shi asuma respnsabilitatea d a dezvirgina o fata sh sunt conshtientzi k nu o merita.dar, cred k majoritatea fac asta din pura comoditate.adik, prefera s o fak q o tipa q experientza, sa nu mai fie nevoitzi sa o initzieze sau sa aiba rabdare s o invetze "kestii".
sh in ceea c priveshte puritatea...ai dreptate ,nu asta defineshte o persoana pura, in totalitate.
oriqm...ideea e k cel mai frumos e knd itzi pierzi virginitatea q o persoana kre t iubeshte,t merita sh e capabila sa shi asume anumite responsabilitatzi. asta nu inseamna k trebuie neaparat sa fie singurul din viatza ta,dar prima data cred k TREBUIE sa fie cea mai speciala,avand in vdr k nu s uita niciodata.cel putzin yo asta mi doresc pt mine
pussyCat_
Postat pe 16 Noiembrie 2008 16:17
ma alatur si eu fetelor virgine la 20 de ani ..si sunt de accord cu fetele cum k nu trebuie sa ne grabim ...sa o facem din obligatie..si astept momentu potrivit ...si nici eu nu sunt urata..din contra ...nu sunt foarte tupeista ,dar pe undeva pe la mijloc,sociabila,am avut o singura relatie serioasa de 10 luni ,dar nu am simtit k este momentul ,acum astept ..si astept ..si astept:P.dar nu sunt complexata ..consider k nu exista o varsta anume(oricum dupa 16 ani de preferat) atata timp cat ai o relatie serioasa ,iubesti si esti iubita.sa fi-ti iubite /iubiti:P :*
dalma
Postat pe 17 Noiembrie 2008 00:02
[quote name=\\\\\\\'kitty_grl\\\\\\\' date=\\\\\\\'2008-10-18 16:07:30\\\\\\\']Da exact.. am 23 de ani si pana acum nu am intretinut relatii sexuale cu nici un baiat..
Poate va ganditi ca sunt urata, grasa etc..
No way..sunt foarte ok.. sunt chiar mult peste medie.. majoritatea prietenilor mei fiind draguti.. dar.. pur si simplu nu am simtit ca este momentul potrivit sa fac sex cu nici unul dintre ei...
Acum ma gandesc ca daca o sa-mi fac un iubit.. o sa i se para deplasat ca pana la varsta asta sunt inca virgina..
Ultimului meu prieten i-am spus ..si a fost foarte surprins..(asta e si motivul pt care nu mai suntem impreuna cred..s-a speriat..:))
Exista o varsta ideala pentru a incepe activitatea sexuala??
Sunt o fata ciudata??
Ar trebui sa nu mai spun nimic inainte ca sa nu-i mai fac pe barbati sa zica ca sunt o freack..???

[/quote]
Cred si eu ca s-a speriat. Daca intalneam si eu o tipa la 23 in stadiul asta, gandeam si eu ca e ceva in neregula. DACA AILALTI N-AU REUSIT, DE CE OARE ?
Cristian_Q
Postat pe 17 Noiembrie 2008 09:40
De la: pussyCat_, la data 2008-11-16 07:08:26hmmm...cred k ar trebui sa stai linishtita sh sa nu t mai stresezi atat q gandul asta.knd o sa intalneshti o persoana p kre sa o iubeshti sh kre sa t intzeleaga o sa o faci din propria initziativa.sh yo sunt virgina sh am 20 d ani sh nu ma simt deloc complexata d lucrul asta...din contra:P.mai ales k prietenul meu nu ma streseaza q asta.mi s pare f important sa ai alaturi o persoana kre sa t intzeleaga sh sa t sustzina,in felul asta itzi dai seama sh dak iubeshti q advarat sh dak merita sa primeask tot c ai u d oferit.

take care!

Eu in locul tau as fi mai atenta. La 20 de ani probabil fierbe sangele in el si daca nu te streseaza, poate isi ia el din alta parte...
Cristian_Q
Postat pe 17 Noiembrie 2008 09:44
el are 24 shi suntem impreuna d 3 luni...deci nu i nicio graba.oriqm...stam impreuna 24 din 24, deci nu cred k e kzul.pana la proba contrarie cel putzin:P
oriqm...dak ma merita are rabdare sh ma accepta asha qm snt...la urma urmei nu cred k ash duce lipsa d baietzi q kre sa mi pierd virginitatea.
pussyCat_
Postat pe 17 Noiembrie 2008 11:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa mai fac:sml-confused0006: :sml-confused0024: 20 De la: numarul59 11 Iulie 2011 12:21
Pro sau contra Reductil? (pastile pentru slabit) 21 De la: kudika061192 20 August 2009 16:45
Pozitii ;) 27 De la: fergieum 18 Iulie 2011 00:09
Va place sa faceti sex oral? ( sa o suge** sau sa dati lim**) 197 De la: 30 Aprilie 2016 11:29
O mica mare nelamurire! 97 De la: cristi_nne 28 Ianuarie 2011 11:16