Setari Cookie-uri

Virgina la 23 de ani...

Vorbiti aici de virginitate ca de o boala sau un stigmat. Sau un trofeu. Mai dati de inteles ca pierderea virginitatii este un privilegiu pentru cei frumosi. Frumusetea sta in ochii privitorului. Oare toti de pe acest forum sunt tineri atletici si frumosi? Ma indoiesc!!! Eu sunt grasa si urata ,dupa unii, si tot n-am ramas virgina. Am un sot care ma iubeste si o fetita de 2 ani care fura inima oricui o vede. As putea sa imi mai doresc ceva? Da, sanatate multa. Cat pentru initiatoarea acestui topic: inceteaza sa te mai simti o "ciudata". Viata sexuala o vei incepe fix atunci cand va trebui, depinde de tine sa o faci asa cum trebuie. Mult succes.
cristinuta01
Postat pe 29 Ianuarie 2009 07:36
mercy pt incurajare, Arsena . Ai dreptate, se merita sa astepti...
Sweetie88
Postat pe 30 Ianuarie 2009 21:21
Good luck in continuare! Sunt femeie si va respect decizia (nush daca a fost o decizie luata sau pur si simplu asa s-a intamplat), dar...este un mare dar aici: Cred ca pierdeti ceva din normalitatea lucrurilor...acuma nu zic ca e normal sa-ti incepi viata sexuala la varste fragede, dar nici asa tarziu,pentru ca ramai cumva in urma. Mi-am intrebat prietenii cam ce parere ar avea despre o fata virgina la 23-25 ani, si in afara de faptul ca s-ar simti onorati sa fie primii, alte bile albe nu prea. Eu zic ca in mod sigur e ceva wrong si cu tine...nu simti nevoia? nu te atrage nimeni? Te masturbezi? Ca impuls sexual ai cu siguranta...naspa oricum...Cum stai cu hormonii? Hai bafta, ca ai nevoie ;)
mrskattousa
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:07
Si eu arat ok...cel putin asa cred pentru ca toti imi spun "arati bine". recunosc ca nu sunt o mare frumusete(un pic de make-up si un pic de narcisism numai asa vreo 5 minute si ajung sa ma consider o frumusete ravasitoare )...ideea era alta...ma incadrez si eu in clubul fetelor virgine...am 22 de ani...
Sa zicem ca m-am intalnit cu baieti (desi o intalnire de o sapt nu cred ca se numeste realtie) dar nu stiu cum se face ca orice baiat mi-ar fi placut nu ma vede decat ca pe o buna prietena si atat.
Poate sunt frustrata din pdv asta...dar am zis sa cer un sfat si eu...nu m-as culca cu primul aparut in cale in nici un caz.
Sa va zic ceva...pe mine lumea ma intreaba dc nu am prieten la varsta asta si am impresia ca li se pare anormal ca o fata la 22 de ani sa gandeasca ca poate cariera e pe primul loc.mentionez ca nu sunt workaholica...
am deviat de la subiect...ma scuzati...iar daca raspundeti...va multumesc
Pupici
teonaxp
Postat pe 31 Ianuarie 2009 02:33
ideea era ca au inceput sa ma deranjeze oamenii care ma intreaba de fiecare data dak am prieten...parca asteapta sa le zic ca am facut-o...am mintit ca m-am vazut cu un baiat o luna si dupa aia nu m-a mai intrebat nimeni nimic...e asa de ciudat ca la 22 de ani sa nu ai o relatie stabila?sau sa nu iti fi inceput viata sexuala? mie una nu mi se pare...
teonaxp
Postat pe 31 Ianuarie 2009 02:38
De la: teonaxp, la data 2009-01-31 02:38:15 ideea era ca au inceput sa ma deranjeze oamenii care ma intreaba de fiecare data dak am prieten...parca asteapta sa le zic ca am facut-o...am mintit ca m-am vazut cu un baiat o luna si dupa aia nu m-a mai intrebat nimeni nimic...e asa de ciudat ca la 22 de ani sa nu ai o relatie stabila?sau sa nu iti fi inceput viata sexuala? mie una nu mi se pare...


in ziua de azi e ciudat
Asynia
Postat pe 31 Ianuarie 2009 02:42
nu doar in ziua de azi e ciudat sa fii la varsta maturitatii fara o viata sexuala activa.

desi sunt convinsa ca exista si oameni normali printre cei virgini dupa 23-25 de ani, cred ca majoritatea sunt cu probleme : de adaptare in societate, de relationare, de incredere in propria persoana si in ceilalti si mai exista si cazul citat cel mai des, al fetelor care nu vor s-o faca decat dupa casatorie. dar cred ca multe si multi dintre cei ajunsi virgini la varsta aceasta isi doreau altceva.

daca ai avut prieteni, iubiti, ai o viata normala, dar inca n-ai simtit niciodata ca ar fi cazul sa treci la nivelul urmator...nu vad nicio problema. in schimb, daca la 20 si ceva de ani ti-e frica si sa saruti un baiat, nu poti sa flirtezi, nu e nimeni interesat, iar tu te inchizi in tine din caza asta, aici e o problema grava.

mie, daca mi-ar fi spus cineva pe cand aveam 14 ani ca o sa ajung la 18 ani 'neatinsa' ...as fi ras ca la o gluma buna. dar uite ca ma apropii de 24 si n-am facut nimic :)
dummygirl
Postat pe 31 Ianuarie 2009 12:29
iti pare rau!?

Postat pe 31 Ianuarie 2009 13:05
De la: preafericirea, la data 2009-01-31 13:05:17iti pare rau!?


nu sunt 100% sigura k intrebarea mi-e adresata mie, dar...bine nu-mi pare, in orice caz.

cand sunt deprimata, ma gandesc la cate lucruri frumoase am pierdut, la adolescenta mea ratata, la ce-mi lipseste pt. a fi ca fetele fericite de varsta mea, care iubesc viata si oamenii. cand sunt mai putin deprimata ma gandesc ca nu e totul pierdut :)
dummygirl
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:32
no, ma macina o intrebare. ma macina persistent!
ce astepti?

Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:42
De fapt nu ce, ci pe cine.
Kathara
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:49
pe tipul la care sa te uiti si sa spui: vreau sa fie el primul, chiar daca de maine nu il voi mai vedea, chiar daca nu vom avea o relatie,chiar daca...
_oktober_
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:53
De la: preafericirea, la data 2009-01-31 23:42:50no, ma macina o intrebare. ma macina persistent!
ce astepti?


sa-mi vina mintea la cap:)

am si un topic pe-aici, in care-mi vars amarul mai detaliat...astept sa ma simt in stare sa ies cu cineva. persoane de sex opus care sa-mi placa am intalnit destule, dar niciodata nu ma simteam de calibrul lor, asa ca...am stat deoparte.
dummygirl
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:58
intodeauna inceputul e greu.

Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:58
dar toate au un inceput
_oktober_
Postat pe 1 Februarie 2009 00:00
DUMMYGIRL , imi pare IZBITOR cat de mult se aseamana gandurile mele cu ale tale,din pacate, la fel ca si felul in care e perceputa situatia ... :-(
curios.. poate ca am avut anumite experiente de viata asemanatoare. sau poate..... nu.
nu e bine sa te complaci in deprimare...dak vrei,putem vb mai mult. tu ai un id de mess? pup
Sweetie88
Postat pe 1 Februarie 2009 00:06
De la: dummygirl, la data 2009-01-31 23:58:19
De la: preafericirea, la data 2009-01-31 23:42:50no, ma macina o intrebare. ma macina persistent!
ce astepti?


sa-mi vina mintea la cap:)

am si un topic pe-aici, in care-mi vars amarul mai detaliat...astept sa ma simt in stare sa ies cu cineva. persoane de sex opus care sa-mi placa am intalnit destule, dar niciodata nu ma simteam de calibrul lor, asa ca...am stat deoparte.


daca nu-l astepti pe cel harazit sa-ti produca primul orgasm, ce importanta are calibrul?
iti place de cineva, jap, pui mana pe el si-l pui la treaba!

Postat pe 1 Februarie 2009 00:08

daca nu-l astepti pe cel harazit sa-ti produca primul orgasm, ce importanta are calibrul?
iti place de cineva, jap, pui mana pe el si-l pui la treaba!


pare simplu,nu ? nu e !
_oktober_
Postat pe 1 Februarie 2009 00:13
De la: preafericirea, la data 2009-02-01 00:08:04
De la: dummygirl, la data 2009-01-31 23:58:19
De la: preafericirea, la data 2009-01-31 23:42:50no, ma macina o intrebare. ma macina persistent!
ce astepti?


sa-mi vina mintea la cap:)

am si un topic pe-aici, in care-mi vars amarul mai detaliat...astept sa ma simt in stare sa ies cu cineva. persoane de sex opus care sa-mi placa am intalnit destule, dar niciodata nu ma simteam de calibrul lor, asa ca...am stat deoparte.


daca nu-l astepti pe cel harazit sa-ti produca primul orgasm, ce importanta are calibrul?
iti place de cineva, jap, pui mana pe el si-l pui la treaba!


sunt destul de pretentioasa, la orice, si nu ma vad iesind cu cineva daca nu exista macar o scanteie, acolo. in general, oamenii care-mi plac ma intimideaza, asa ca imi pun mii de intrebari demne de o pustoaica de 12 ani si...fug cat ma tin picioarele. iar cu cei care nu-mi plac procedez la fel...fug.
dummygirl
Postat pe 1 Februarie 2009 00:15
de-asta va ziceam ca astept sa mai cresc :)
dummygirl
Postat pe 1 Februarie 2009 00:16
am facut sa para simplu.




cea mai buna metoda de aparare, fuga!
-buna seara frumoasa domnisoara!
- tzushti!.......................

Postat pe 1 Februarie 2009 00:18
daca vrea te prinde!!!!
_oktober_
Postat pe 1 Februarie 2009 00:19
De la: dummygirl, la data 2009-02-01 00:16:35de-asta va ziceam ca astept sa mai cresc :)



cica fat frumos creste intro zi cat altii in zece.
si la 20 de ani, ajunsese la 220 de metrii inaltime

Postat pe 1 Februarie 2009 00:28
De la: dummygirl, la data 2009-02-01 00:16:35de-asta va ziceam ca astept sa mai cresc :)


vezi ca eu l-am gasit la 24 de ani .. dar de culcat m-am culcat cu altul mai tarziu.
Kathara
Postat pe 1 Februarie 2009 00:29
hey girls ce e cu virginitatea asta la 23 de ani..pffff o viata avem si trebuie sa profitam din plin de orice moment frumos...bine dar nici sa exageram
axu_alexa
Postat pe 1 Februarie 2009 00:32
De la: axu_alexa, la data 2009-02-01 00:32:43hey girls ce e cu virginitatea asta la 23 de ani..pffff o viata avem si trebuie sa profitam din plin de orice moment frumos...bine dar nici sa exageram


ai ziso si tu!

Postat pe 1 Februarie 2009 00:34
eu consider ca sunt perfect normala...am prieteni baieti cu care ma inteleg foarte bine...relationez cu lumea...dar cred ca inca nu a venit EL...
si de fapt patesc si eu ca dummygirl...cand imi place un tip cam fug desi acum recunosc cu mandrie ca pot sa stau vreo juma de ora de vorba cu un tip moment in care simt cum imi tremura picioarele ...si knd nu imi place ii dau de inteles acest lucru cat de frumos pot..
ah si nu sunt tipul de fata care se culca cu unu' imediat cum l-a cunoscut...sunt pretentioasa rau...
noapte bunicica
teonaxp
Postat pe 1 Februarie 2009 00:34
Dummygirl, simptomele tale imi sunt CLARE...tu esti deprimata. si eu am trecut prin asta si tot din aceleasi motive, ca si tine.. acum iti dau un sfat ,

in primul rand din depresie nu se iese usor , in al 2lea rand, nu se iese singur. nu spera ca o sa iti treaca ,pt ca mai rau te amagesti... oamenii te pot ajuta un pic , daca iti sunt alaturi si daca te inteleg, poate te vei smti o perioada mai bine , dar simptomele de depresie vor reveni .... daca nu o tratezi cu SERIOZITATE !!!

De aceea iti zic, trebuie sa vorbesti si cu un psiholog. El stie cel mai bine ce si cum sa "repare" suferintele din sufletul tau . Nu trata deprimarea cu superficialitate,pt ca ea revine si iar revine, din pacate...

Eu am fost la niste sedinte, m-au ajutat ,m-au schimbat un pic ca om , dar am facut greseala ca am intrerupt. Acum ma simt iar deprimata , sunt mai bine , e mai usor , dar starea negativa nu a trecut in totalitate.. asa ca voi relua .
Fa si tu un efort si fa timp in programul tau unui psiholog ! Si inca o kestie, sa nu te astepti sa faca el minuni pt tine ,ca nu o sa faca totul ....trebuie sa cooperezi eficient cu el . Lasa inhibitiile , temerile si alte idei preconcepute, retrograde si profita de avantajele epocii moderne . Ai sa vezi ca o sa iti fie mai bine .
Daca vrei,pot sa iti recomand unul din bucuresti . Te pup
Sweetie88
Postat pe 1 Februarie 2009 15:52
De la: Sweetie88, la data 2009-02-01 15:52:06Dummygirl, simptomele tale imi sunt CLARE...tu esti deprimata. si eu am trecut prin asta si tot din aceleasi motive, ca si tine.. acum iti dau un sfat ,

in primul rand din depresie nu se iese usor , in al 2lea rand, nu se iese singur. nu spera ca o sa iti treaca ,pt ca mai rau te amagesti... oamenii te pot ajuta un pic , daca iti sunt alaturi si daca te inteleg, poate te vei smti o perioada mai bine , dar simptomele de depresie vor reveni .... daca nu o tratezi cu SERIOZITATE !!!

De aceea iti zic, trebuie sa vorbesti si cu un psiholog. El stie cel mai bine ce si cum sa "repare" suferintele din sufletul tau . Nu trata deprimarea cu superficialitate,pt ca ea revine si iar revine, din pacate...

Eu am fost la niste sedinte, m-au ajutat ,m-au schimbat un pic ca om , dar am facut greseala ca am intrerupt. Acum ma simt iar deprimata , sunt mai bine , e mai usor , dar starea negativa nu a trecut in totalitate.. asa ca voi relua .
Fa si tu un efort si fa timp in programul tau unui psiholog ! Si inca o kestie, sa nu te astepti sa faca el minuni pt tine ,ca nu o sa faca totul ....trebuie sa cooperezi eficient cu el . Lasa inhibitiile , temerile si alte idei preconcepute, retrograde si profita de avantajele epocii moderne . Ai sa vezi ca o sa iti fie mai bine .
Daca vrei,pot sa iti recomand unul din bucuresti . Te pup



nu era mai ieftin sa faci sex?

Postat pe 1 Februarie 2009 16:16
De la: geo_sh, la data 2009-02-01 16:16:15
De la: Sweetie88, la data 2009-02-01 15:52:06Dummygirl, simptomele tale imi sunt CLARE...tu esti deprimata. si eu am trecut prin asta si tot din aceleasi motive, ca si tine.. acum iti dau un sfat ,

in primul rand din depresie nu se iese usor , in al 2lea rand, nu se iese singur. nu spera ca o sa iti treaca ,pt ca mai rau te amagesti... oamenii te pot ajuta un pic , daca iti sunt alaturi si daca te inteleg, poate te vei smti o perioada mai bine , dar simptomele de depresie vor reveni .... daca nu o tratezi cu SERIOZITATE !!!

De aceea iti zic, trebuie sa vorbesti si cu un psiholog. El stie cel mai bine ce si cum sa "repare" suferintele din sufletul tau . Nu trata deprimarea cu superficialitate,pt ca ea revine si iar revine, din pacate...

Eu am fost la niste sedinte, m-au ajutat ,m-au schimbat un pic ca om , dar am facut greseala ca am intrerupt. Acum ma simt iar deprimata , sunt mai bine , e mai usor , dar starea negativa nu a trecut in totalitate.. asa ca voi relua .
Fa si tu un efort si fa timp in programul tau unui psiholog ! Si inca o kestie, sa nu te astepti sa faca el minuni pt tine ,ca nu o sa faca totul ....trebuie sa cooperezi eficient cu el . Lasa inhibitiile , temerile si alte idei preconcepute, retrograde si profita de avantajele epocii moderne . Ai sa vezi ca o sa iti fie mai bine .
Daca vrei,pot sa iti recomand unul din bucuresti . Te pup



nu era mai ieftin sa faci sex?



merci de sugestie sweetie88, m-am gandit si eu acum ceva vreme la varianta unui psiholog; din pacate la mom. respectiv nu am gasit pe cineva cu un program compatibil cu al meu, iar acum nu mai sunt chiar atat de deprimata :) dar cu siguranta mi-ar prinde bine sa discut cu un terapeut.

geo, cand n-ai pe nimeni cu care sa-ti doresti sa faci sex, simti ca mergi rau pe mai multe planuri si nu mai crezi in luminita de la capatul tunelului...e bun si un psiholog/psihoterapeut, chiar daca e scump.
dummygirl
Postat pe 1 Februarie 2009 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
posterioare 9 De la: felixcat 15 Iunie 2011 11:35
follow this link and see where it takes you 6 De la: kitty_krieger 27 Aprilie 2010 14:14
Urgent pana pe 1 august! Caut colega de apartament! 7 De la: kudika228340 11 Iulie 2011 10:48
sex masturbare fotbal 21 De la: felixcat 25 Aprilie 2011 14:20
O PARERE,UN SFAT 17 De la: cristiana_cris 14 Octombrie 2009 10:33