Setari Cookie-uri

Dezamagirea idolatrizarii...

Kudika=revista pentru bucuria unei femei de a descoperi lucruri noi din moda, viata, relatii. Revista care ii arata unui barbat complexitatea si frumusetea ce se ascunde in spatele mastii! Bun...dar ce se intampla cand barbatul pe care il idolatrizai...icearca sa transforme revista intr-un site matrimonial??? Pentru ca mi-am invitat toata lista de ym sa se inscrie pe kudika (nu este foarte mare), am trimis invitatie si tatalui meu! Cel mai moral barbat, vesnic indragostit de mama(pe care inca o consider aproape de perfectiune). Bun, dar asta nu este un lucru rau ca a acceptat invitatia si si-a facut cont. Partea urata este ca a incercat sa abordeze diverse femei...Uff imi pare rau ca si-a pierdut tronul si coroana. A coborat de pe piedestal o data cu sperantele, visele familiei sacre. In definitiv toti gresim...depinde cum ne trezim. Multa dragoste si intelegere. Ahh si un mesaj pentru barbati. O amanta inseamna cu siguranta cheltuieli suplimentare=reducerea bugetului femeii care iti este alaturi de o viata! Si la 45-50 de ani nu se poate sa mai atrageti o pustoaica 20-27 decat prin suma de bani alocata distractiilor, hainutelor si mofturile lor. Pentru ele sunteti un al doilea serviciu. Sa aveti o viata lunga!
syllvy
Postat pe 18 Octombrie 2008 20:55
nu numai tatal tau si-a pierdut coroana ci si al meu; probabil sunt mai multi in situatia asta. Vine un timp in viata lor cand, pierzand tineretea, incearca sa se autoconvinga ca o mai au, ca mai pot cuceri, ca mai pot inca face sex, etc. Acum depinde cat de bine e insurubat capul lor pe umeri; unii isi revin, altii niciodata. Cei care au bunul simt de a se da pe brazda cu siguranta vor fi iertati de familia lor si e bine ca se intampla asa. Ceilalti, care se incapataneaza sa alerge dupa iluzii si dupa o fericire (simtita odata, in tinerete) care nu mai poate exista, dupa un timp ce nu mai poate fi intors, vor fi sponsori vesnici si bataia de joc al fetitelor dupa care isi rup gatul. Si e bine ca e asa.
amme22
Postat pe 18 Octombrie 2008 22:20
De la: syllvy, la data 2008-10-18 20:55:52Kudika=revista pentru bucuria unei femei de a descoperi lucruri noi din moda, viata, relatii. Revista care ii arata unui barbat complexitatea si frumusetea ce se ascunde in spatele mastii! Bun...dar ce se intampla cand barbatul pe care il idolatrizai...icearca sa transforme revista intr-un site matrimonial??? Pentru ca mi-am invitat toata lista de ym sa se inscrie pe kudika (nu este foarte mare), am trimis invitatie si tatalui meu! Cel mai moral barbat, vesnic indragostit de mama(pe care inca o consider aproape de perfectiune). Bun, dar asta nu este un lucru rau ca a acceptat invitatia si si-a facut cont. Partea urata este ca a incercat sa abordeze diverse femei...Uff imi pare rau ca si-a pierdut tronul si coroana. A coborat de pe piedestal o data cu sperantele, visele familiei sacre. In definitiv toti gresim...depinde cum ne trezim. Multa dragoste si intelegere. Ahh si un mesaj pentru barbati. O amanta inseamna cu siguranta cheltuieli suplimentare=reducerea bugetului femeii care iti este alaturi de o viata! Si la 45-50 de ani nu se poate sa mai atrageti o pustoaica 20-27 decat prin suma de bani alocata distractiilor, hainutelor si mofturile lor. Pentru ele sunteti un al doilea serviciu. Sa aveti o viata lunga!


De la aborda feimei pe site pana a se intalni cu ele si a forma o relatie extraconjugala este cale lunga.
De la o anumita varsta barbatii testeaza daca mai sunt atragatori sau nu ..acest lucru datorita complexului de inferioritatesi anume ca au imbatranit(femeiele mai putin caci este sunt mai contiente..).
Eu cred ca el o respecta si o iubeste pe mama ta doar ca trece prin acea peroada critica pt orice barbat.
Daca totsusi ar fi capabil sa o insele sa nu uiti ca o va face doar dpv sexual nu si afectiv.Stii toti barbatii care inseala tot la sotiile lor se intorc..si asta spune multe.
Mihaella
Postat pe 18 Octombrie 2008 22:35
De la: amme22, la data 2008-10-18 22:20:23nu numai tatal tau si-a pierdut coroana ci si al meu; probabil sunt mai multi in situatia asta. Vine un timp in viata lor cand, pierzand tineretea, incearca sa se autoconvinga ca o mai au, ca mai pot cuceri, ca mai pot inca face sex, etc. Acum depinde cat de bine e insurubat capul lor pe umeri; unii isi revin, altii niciodata. Cei care au bunul simt de a se da pe brazda cu siguranta vor fi iertati de familia lor si e bine ca se intampla asa. Ceilalti, care se incapataneaza sa alerge dupa iluzii si dupa o fericire (simtita odata, in tinerete) care nu mai poate exista, dupa un timp ce nu mai poate fi intors, vor fi sponsori vesnici si bataia de joc al fetitelor dupa care isi rup gatul. Si e bine ca e asa.


Este trist ca se intampla asa...Dar eu cred ca vina mai mare o au femeile care umbla cu ei...pt.ca ele sunt constiente de faptul ca ei sunt insurati ca au copii..poate nevoia de a profita si faptul ca n uau moravuri le fac pe aceste femei sa nu aiba pic de scrupule.
Este si vina lor ca se lasa amagiti de aceste iluzii..
In cele mai multe cazuri amantele sunt vinovate caci dau ocazia pt astfel de relatii.
Mihaella
Postat pe 18 Octombrie 2008 22:39
De la: Mihaella, la data 2008-10-18 22:39:51
Este trist ca se intampla asa...Dar eu cred ca vina mai mare o au femeile care umbla cu ei...pt.ca ele sunt constiente de faptul ca ei sunt insurati ca au copii..poate nevoia de a profita si faptul ca n uau moravuri le fac pe aceste femei sa nu aiba pic de scrupule.
Este si vina lor ca se lasa amagiti de aceste iluzii..
In cele mai multe cazuri amantele sunt vinovate caci dau ocazia pt astfel de relatii.


offf mai mihaela cat de dor imi e de postarile tale pline de intelepciune di adevaruri universal valabile,mai ales de acelea referitoare la psihologie...mmmmmm
dandanaua_reloaded
Postat pe 12 Noiembrie 2008 17:38
Si eu am venit pe aici la sugestia prietenei mele de suflet ... dar nu mi-a cazut coroana ... desi as putea s-o scutur de praf si s-o pun la loc ...

Postat pe 12 Noiembrie 2008 22:45
De la: Un_Domn, la data 2008-11-12 22:45:47Si eu am venit pe aici la sugestia prietenei mele de suflet ... dar nu mi-a cazut coroana ... desi as putea s-o scutur de praf si s-o pun la loc ...


Nu ti-a fost frica de pierederea unei pietricele din coroana intrind pe un forum de femei
Full_Metal_Jacket
Postat pe 12 Noiembrie 2008 22:49
foarte bine spus ceva mai sus...si tatal tau poate scutura coroana de praf!viata merge inainte!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 12 Noiembrie 2008 22:53
De la: Mihaella, la data 2008-10-18 22:39:51
In cele mai multe cazuri amantele sunt vinovate caci dau ocazia pt astfel de relatii.


esti mortala

Postat pe 12 Noiembrie 2008 22:54
la capitolul femei nu mai am nimic de pierdut ... s-au dus diamante ... mai conteaza o pietricica ?

Postat pe 12 Noiembrie 2008 23:02
De la: crista_galli, la data 2008-11-12 22:54:04
De la: Mihaella, la data 2008-10-18 22:39:51
In cele mai multe cazuri amantele sunt vinovate caci dau ocazia pt astfel de relatii.


esti mortala


Nicidecum ... vinovat e cel care are o relatie ... si cauta amant/a ...

Postat pe 12 Noiembrie 2008 23:07
Tata lu' Syllvy ... daca mai esti pe aici sa-ti fie rusine ... ca fata nu te-a invitat aici pentru asta ...

Postat pe 12 Noiembrie 2008 23:10
nu cred ca mai are timp de kudika..tata lu'syllvy!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 12 Noiembrie 2008 23:13
De la: Un_Domn, la data 2008-11-12 23:02:26la capitolul femei nu mai am nimic de pierdut ... s-au dus diamante ... mai conteaza o pietricica ?

Ma refeream la altceva. Dar ar fi sa explic;-) Mai gandestete ce ar putea insemana. Nu-i ceva frumos
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Noiembrie 2008 01:07
De la: Un_Domn, la data 2008-11-12 23:10:58Tata lu' Syllvy ... daca mai esti pe aici sa-ti fie rusine ... ca fata nu te-a invitat aici pentru asta ...


asa, asa, rushinica, se poate , mai tata lu' sylvy??????????
googoodoll
Postat pe 13 Noiembrie 2008 01:44
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-13 01:07:27
De la: Un_Domn, la data 2008-11-12 23:02:26la capitolul femei nu mai am nimic de pierdut ... s-au dus diamante ... mai conteaza o pietricica ?

Ma refeream la altceva. Dar ar fi sa explic;-) Mai gandestete ce ar putea insemana. Nu-i ceva frumos


Cel mai tare dracusor ... da-o pe fata ... m-a obosit prea tare Georgia care este ... ca sa mai gandesc la ora asta ...

Postat pe 13 Noiembrie 2008 02:54
De la: Un_Domn, la data 2008-11-12 23:07:00
De la: crista_galli, la data 2008-11-12 22:54:04
De la: Mihaella, la data 2008-10-18 22:39:51
In cele mai multe cazuri amantele sunt vinovate caci dau ocazia pt astfel de relatii.


esti mortala


Nicidecum ... vinovat e cel care are o relatie ... si cauta amant/a ...

In caz ca nu ti-ai dat seama eu o dezaprobam... A! Ti-a spus cineva cum ca fata se da mare psiholoaga pe forum????

Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:28
De la: Mihaella, la data 2008-10-18 22:39:51
De la: amme22, la data 2008-10-18 22:20:23nu numai tatal tau si-a pierdut coroana ci si al meu; probabil sunt mai multi in situatia asta. Vine un timp in viata lor cand, pierzand tineretea, incearca sa se autoconvinga ca o mai au, ca mai pot cuceri, ca mai pot inca face sex, etc. Acum depinde cat de bine e insurubat capul lor pe umeri; unii isi revin, altii niciodata. Cei care au bunul simt de a se da pe brazda cu siguranta vor fi iertati de familia lor si e bine ca se intampla asa. Ceilalti, care se incapataneaza sa alerge dupa iluzii si dupa o fericire (simtita odata, in tinerete) care nu mai poate exista, dupa un timp ce nu mai poate fi intors, vor fi sponsori vesnici si bataia de joc al fetitelor dupa care isi rup gatul. Si e bine ca e asa.


Este trist ca se intampla asa...Dar eu cred ca vina mai mare o au femeile care umbla cu ei...pt.ca ele sunt constiente de faptul ca ei sunt insurati ca au copii..poate nevoia de a profita si faptul ca n uau moravuri le fac pe aceste femei sa nu aiba pic de scrupule.
Este si vina lor ca se lasa amagiti de aceste iluzii..
In cele mai multe cazuri amantele sunt vinovate caci dau ocazia pt astfel de relatii.


fatuca .....cand mintea ta va face pui sa -mi dai si mie.....am mintea prea ingusta si poate cu ajutorul tau se mai dezvolta....tulai doamne......cate specimene

Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:33
MIAUUUUUUUUUUU,HAIDETI LA O BERE?CINE VREA CINE DORESTE

Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:38
De la: Un_Domn, la data 2008-11-13 02:54:53
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-13 01:07:27
De la: Un_Domn, la data 2008-11-12 23:02:26la capitolul femei nu mai am nimic de pierdut ... s-au dus diamante ... mai conteaza o pietricica ?

Ma refeream la altceva. Dar ar fi sa explic;-) Mai gandestete ce ar putea insemana. Nu-i ceva frumos


Cel mai tare dracusor ... da-o pe fata ... m-a obosit prea tare Georgia care este ... ca sa mai gandesc la ora asta ...

Am explicat, dar nu chiar pe fata ca nu era idee caritativa sau nobila
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:04
Nu ma dau nici psiholoaga,nici mironosita. Pur si simplu am lansat un subiect. In momentul in care am descoperit ca moralitatea tatlui meu este subiectiva, am fost dezamagita...dar vad ca nu este cazul unic. Atat femei, cat si barbati au reale frustrari. Multumesc tuturor oamenilor ce se bazeaza strict pe instincte.
syllvy
Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:19
Nu tu mey, sylvy ....uffffffffffff
MihaeLaLa

Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:39
De la: syllvy, la data 2008-11-13 13:19:47Nu ma dau nici psiholoaga,nici mironosita. Pur si simplu am lansat un subiect. In momentul in care am descoperit ca moralitatea tatlui meu este subiectiva, am fost dezamagita...dar vad ca nu este cazul unic. Atat femei, cat si barbati au reale frustrari. Multumesc tuturor oamenilor ce se bazeaza strict pe instincte.


nici eu nu m-am referit la tine ci la mihaela....

sunt destui copii care descopera ca ...piedestalul pe care isi uraca parintii e prea inalt pt visele lor.
dandanaua_reloaded
Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:43
nimeni nu e demn de idolatrizare..toti avem defecte
si draga sillvy..iti spun yo ce s-a intamplat in cazul tatalui tau...criza varstei a doua ;)
razz
Postat pe 14 Noiembrie 2008 16:47
Nu am mai intrat de mult pe site si am citit printre randuri...asta e m-am grbit. Multumesc de incurajari...pana la urma cred ca viata asta e atat de simpla, iar noi o facem ingrozitor de complicata. Si e drept...criza varstei a 2-a si frica de andropauza. O zi frumoasa!
syllvy
Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:17
nu-i bai sylvy important e sa mergi mai departe, viata ta iti apartine tie,nu trebuie sa iti faci probleme de constiinta pt ca ...ti-ai exprimat o temere normala....

sper doar sa intelegi ca si parintii tai sunt oameni supusi tentatiilor.
dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:31
yep...suntem oameni ...=imperfecti
morticia_adams
Postat pe 2 Ianuarie 2009 23:28
De la: amme22, la data 2008-10-18 22:20:23nu numai tatal tau si-a pierdut coroana ci si al meu; probabil sunt mai multi in situatia asta. Vine un timp in viata lor cand, pierzand tineretea, incearca sa se autoconvinga ca o mai au, ca mai pot cuceri, ca mai pot inca face sex, etc. Acum depinde cat de bine e insurubat capul lor pe umeri; unii isi revin, altii niciodata. Cei care au bunul simt de a se da pe brazda cu siguranta vor fi iertati de familia lor si e bine ca se intampla asa. Ceilalti, care se incapataneaza sa alerge dupa iluzii si dupa o fericire (simtita odata, in tinerete) care nu mai poate exista, dupa un timp ce nu mai poate fi intors, vor fi sponsori vesnici si bataia de joc al fetitelor dupa care isi rup gatul. Si e bine ca e asa.

De ce si-a pierdut "coroana" ? Eu sunt aproape sigura ca tatal meu a avut la un moment dat pe cineva - vreo doi ani - dar acasa nu s-a schimbat absolut nimic...nu pentru noi copii, iar mama nu a aratat niciodata nimic schimbat...nu fata de noi; cred ca l-a inteles pentru ca ea a fost foarte mult bolnava...poate chiar si inchipuit...dar e treaba ei...daca si-a permis...a avut doua operatii la coloana, cezariene, fibron asa ca a fost cam mult "interzis" la ea...e viata lor si au dreptul sa si-o traiasca....important e ca noi nu am simtit nici un fel de schimbare....cred ca am avut/am niste parinti intelepti.
ocs
Postat pe 28 Februarie 2009 18:04
Sunt de acord cu tine ocgiogi , cel mai mult conteaza ce se intampla acasa si cum lasi sa te afecteze relatia extraconjugala in viata de cuplu. Da barbatul e barbat , dar tb sa te respecti ca barbat si sa nu ajungi sa te pui in situatii neplacute. Nu poti tu ca om , sa juri cu mana pe inima ca tu nu vei calca stramb niciodata, dar poti face un singur lucru sa nu amesteci lucrurile , sa nu incepi sa compari , sa nu faci mutre acasa , si in momentul in care chiar nu iti mai iubesti partenerul de viata , sa-l eliberezi si pe el si pe tine. Sa ai amanta sau amant ani de zile este cea mai buna dovada ca nu esti decat o persoana egoista , care nu stie ce vrea . Omul nu este perfect si greseli vor exista in viata fiecaruia , consider ca depinde de fiecare dintre noi cum stim sa ne pretuim imaginea pe care o avem in ochii celor dragi noua.
Draga syllvy , omul din greseli invata, chiar daca tatal tau a coborat in ochii tai , si esti foarte dezamagita de el , fi alaturi de el , el intotdeauna va fi tatal tau si te va iubi indiferent de greselile pe care le vei face in viata , el iti va fi mereu alaturi. Fi si tu alaturi de el si nu il judeca asa aspru, fiecare avem momentele noastre de slabiciune.
pisicavesela
Postat pe 20 Mai 2009 08:36
De la: ocgiogi, la data 2009-02-28 18:04:07
De la: amme22, la data 2008-10-18 22:20:23nu numai tatal tau si-a pierdut coroana ci si al meu; probabil sunt mai multi in situatia asta. Vine un timp in viata lor cand, pierzand tineretea, incearca sa se autoconvinga ca o mai au, ca mai pot cuceri, ca mai pot inca face sex, etc. Acum depinde cat de bine e insurubat capul lor pe umeri; unii isi revin, altii niciodata. Cei care au bunul simt de a se da pe brazda cu siguranta vor fi iertati de familia lor si e bine ca se intampla asa. Ceilalti, care se incapataneaza sa alerge dupa iluzii si dupa o fericire (simtita odata, in tinerete) care nu mai poate exista, dupa un timp ce nu mai poate fi intors, vor fi sponsori vesnici si bataia de joc al fetitelor dupa care isi rup gatul. Si e bine ca e asa.

De ce si-a pierdut "coroana" ? Eu sunt aproape sigura ca tatal meu a avut la un moment dat pe cineva - vreo doi ani - dar acasa nu s-a schimbat absolut nimic...nu pentru noi copii, iar mama nu a aratat niciodata nimic schimbat...nu fata de noi; cred ca l-a inteles pentru ca ea a fost foarte mult bolnava...poate chiar si inchipuit...dar e treaba ei...daca si-a permis...a avut doua operatii la coloana, cezariene, fibron asa ca a fost cam mult "interzis" la ea...e viata lor si au dreptul sa si-o traiasca....important e ca noi nu am simtit nici un fel de schimbare....cred ca am avut/am niste parinti intelepti.


Asa consider si eu.

Problema cea mare este daca luand-o razna (!) isi mai revin vre-o data, sau realizeaza chiar si ei cat de penibila este situatia atuncea cand un el de peste 50 ani SALIVEAZA in toate modurile posibile dupa o fetiscana de cca. 20 ani.

Toata FIRMA ii vedea. Iar in acest caz eu zic ca PRINCIPALA VINA ii apartine FETEI. Seful ii aducea flori, bomboane, cadouri in bijuterii ... Ea era si studenta, si din provincie. A acceptat sa-i platesca el chiria, etc.
El avea in sfarsit un bebelus, dupa ce nevasta lui facuse tratamente peste tratamente. Atunci cand a venit copilul mult dorit, sotul isi parasise deja nevasta. Ori TINERICA de la birou ... stia si ea toata povestea. SI MAI SI RADEA DE EL, DE CADOURILE SI TOATA ATENTIA LUI.
NUMAI EL NU STIA. Care dintre subalterni ar fi indraznit sa-i spuna CUM se amuza domnita sufletului lui pe seama si pe la spatele lui ???

Asa ca, vedeti voi, cine NU are Bunul Simt, SE MINTE SINGUR. Indiferent a cui este vina, ce mai conteaza? Cand tu iti bati joc de altii, crezi ca altii nu si-ar bat joc de tine ???

Respecta-i pe ceilalti, si cu siguranta iti vei gasi vre-un amic care sa-ti deschida cumva ochii DACA va mai fi cazul

NU VA TEMETI, CA FIECARE PRIMESTE DUPA PROPRIA-I MASURA

Cele ce vi le-am relatat nu le cunosc cu exactitate, ci prin prisma vederii unui amic care lucreaza la o firma de masini. Dar banuiesc ca nu putini dintre voi ati mai intalnit asemena povesti romantioase la locul de munca.
Eu insa-mi l-am intalnit pe ''fostul'' tot la locul de munca, dar ne stiam de peste trei ani si el nu era insurat ci era inca FOARTE SINGUR
Simply_i
Postat pe 20 Mai 2009 10:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de o parere 24 De la: johnelle 8 Decembrie 2011 19:44
Ziua lui de nastere!!!! 36 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 10:43
PARERI 14 De la: kudika183480 25 Mai 2010 19:56
Prima noapte- dupa cat timp? 8 De la: miss_darine 2 Mai 2010 22:32
fosta prietena a iubitului meu.. 46 De la: mely_10 2 Septembrie 2013 07:58