Setari Cookie-uri

help

stiu ca e enrvant un nou topic de genu asta dar chiar simt nevoia sa-l deschid....in urma cu un an am cunoscut un tip, nu stiam nimic despre el, mam indragostit ca prosta ca altfel nu pot spune, apoi am aflat cine era si cu ce se ocupa, nu mia pasat am continuat sa ma intalnesc cu el, problema era ca ba aparea si disparea ma rog nu puteam sa zic nu atunci cand ma suna sa ne intalnim....de o vreme a inceput sa fie totul ok, ne vedem in fiecare zi se comporta frumos, venea la mine in fiecare zi, pana aici toate bune .. eu am terminat o facultate si acum lucrez la o firma mare intr-un birou, deci am o viata ok...el imi cere sa renunt la toate astea, la viata asta a mea, si sa merg cu el in spania...sa fac ceva ce nu as face niciodata, ca sa fac bani zice el sa nu stau aici pe un salariu de mizerie,cu toate astea eu il iubesc chiar daca am tras multe intr-un an.
nu stiu daca ati inteles ceva, daca da as vrea sa stiu parerile voastre. poate am fost putin ambiugua....

Postat pe 23 Octombrie 2008 09:12
eu zic sa ramai,chiar dak ai un salariu de nimic,crezi k daca pleci o sa iti fie mai bine?nu e nici primul nici ultimul baiat,esti tanara
brunetica
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:20
de mult nu mai umbla cainii cu covrigi in coada in strainatate.daca vrei sa renunti la o munca de birou(acum prost platita dar in timp poti castiga mai bine daca nu te plafonezi)pentru o munca fizica in strainatate...nu cred ca se merita!
gabytza21
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:28
intradevar sunt tanara... am 22 de ani, dar am tras un an de zile pt ce pt nimic? si este adevarat nui nici primul nici ultimul barbat ...dar stii cum e atunci cand proverbul cu are balta peste nu te mai intereseaza...

Postat pe 23 Octombrie 2008 19:34
De la: b_monica20, la data 2008-10-23 09:12:11stiu ca e enrvant un nou topic de genu asta dar chiar simt nevoia sa-l deschid....in urma cu un an am cunoscut un tip, nu stiam nimic despre el, mam indragostit ca prosta ca altfel nu pot spune, apoi am aflat cine era si cu ce se ocupa, nu mia pasat am continuat sa ma intalnesc cu el, problema era ca ba aparea si disparea ma rog nu puteam sa zic nu atunci cand ma suna sa ne intalnim....de o vreme a inceput sa fie totul ok, ne vedem in fiecare zi se comporta frumos, venea la mine in fiecare zi, pana aici toate bune .. eu am terminat o facultate si acum lucrez la o firma mare intr-un birou, deci am o viata ok...el imi cere sa renunt la toate astea, la viata asta a mea, si sa merg cu el in spania...sa fac ceva ce nu as face niciodata, ca sa fac bani zice el sa nu stau aici pe un salariu de mizerie,cu toate astea eu il iubesc chiar daca am tras multe intr-un an.
nu stiu daca ati inteles ceva, daca da as vrea sa stiu parerile voastre. poate am fost putin ambiugua....


Ce anume trebuie exact sa faci in Spania? "cava ce nu ai face niciodata"?
Eu am înteles asta:
Ca se ocupa cu lucruri ilegale: trafic de droguri sau prostitutie.
Cred ca mai degraba prostitutie.

Full_Metal_Jacket
Postat pe 23 Octombrie 2008 19:46
De la: bestdevilinside, la data 2008-10-23 19:46:15
De la: b_monica20, la data 2008-10-23 09:12:11stiu ca e enrvant un nou topic de genu asta dar chiar simt nevoia sa-l deschid....in urma cu un an am cunoscut un tip, nu stiam nimic despre el, mam indragostit ca prosta ca altfel nu pot spune, apoi am aflat cine era si cu ce se ocupa, nu mia pasat am continuat sa ma intalnesc cu el, problema era ca ba aparea si disparea ma rog nu puteam sa zic nu atunci cand ma suna sa ne intalnim....de o vreme a inceput sa fie totul ok, ne vedem in fiecare zi se comporta frumos, venea la mine in fiecare zi, pana aici toate bune .. eu am terminat o facultate si acum lucrez la o firma mare intr-un birou, deci am o viata ok...el imi cere sa renunt la toate astea, la viata asta a mea, si sa merg cu el in spania...sa fac ceva ce nu as face niciodata, ca sa fac bani zice el sa nu stau aici pe un salariu de mizerie,cu toate astea eu il iubesc chiar daca am tras multe intr-un an.
nu stiu daca ati inteles ceva, daca da as vrea sa stiu parerile voastre. poate am fost putin ambiugua....


Ce anume trebuie exact sa faci in Spania? "cava ce nu ai face niciodata"?
Eu am înteles asta:
Ca se ocupa cu lucruri ilegale: trafic de droguri sau prostitutie.
Cred ca mai degraba prostitutie.


iris_4_ever
Postat pe 23 Octombrie 2008 19:48
De la: b_monica20, la data 2008-10-23 09:12:11...in urma cu un an am cunoscut un tip, nu stiam nimic despre el, mam indragostit ca prosta ca altfel nu pot spune, apoi am aflat cine era si cu ce se ocupa, nu mia pasat am continuat sa ma intalnesc cu el,
.....el imi cere sa renunt la toate astea, la viata asta a mea, si sa merg cu el in spania...sa fac ceva ce nu as face niciodata, ca sa fac bani zice el sa nu stau aici pe un salariu de mizerie,cu toate astea eu il iubesc chiar daca am tras multe intr-un an.
nu stiu daca ati inteles ceva, daca da as vrea sa stiu parerile voastre. poate am fost putin ambiugua....

iris de aia am inteles eu asa cum am spus.
dar s-ar putea sa fi înteles gresit
Full_Metal_Jacket
Postat pe 23 Octombrie 2008 19:56
monica, tu nu cumva esti din iasi? Acum 2 ani, cel la pe care l-am iubit mai mult decat imi puteam imagina vreodata ca ar fi posibil, mi-a propus acelasi lucru ca si tie. Ori e aceeasi persoana, ori unii oameni seamana unii cu altii ca 2 picaturi de apa.
Nu am fost de acord cu propunerea lui. Mi-a fost ciuda ca i-a putut trece prin minte asta. Mi-a fost ciuda ca nu a fost in stare macar sa o spuna in gluma si sa-si lase o portita de iesire in cazul in care ar fi vazut ca nu se poate. De fiecare data cand repeta, dragostea din sufletul meu se transforma in cenusa. Atunci a durut; rau de tot. Timpul vindeca.
Urmarea a fost ca ceea ce simteam pt el s-a stins. Am ales sa-mi vad mai departe de drum. Singura. Acum ne mai intalnim uneori; normal, se lasa cu sex, dar sufletul meu nu mai simte nimic fata de el. Mi-e drag fara sa-l iubesc, uneori parca mi-e mila de el si de prostia lui vesnica. Nu pot sa-l accept pe viitor alaturi de mine, deoarece, odata ce i-a trecut prin minte ca m-ar putea vinde, nu ma mai simt in siguranta cu acel om. Acum mi-e indiferent; Il vad, bine; nu il vad, iarasi bine. Pur si simplu nu imi mai pasa ca exista si, ma port ca si cand nu ar exista.
Parerea mea? Daca ai un serviciu si te descurci singura (chiar daca de azi pe maine) nu te vinde. Greutatile trec, insa tu trebuie sa traiesti toata viata cu constiinta ta si cu tine insuti. E mai bine sa nu ai ce-ti reprosa.
amme22
Postat pe 23 Octombrie 2008 20:26
nu sunt din iasi, da persoanele seamana intre ele ca doua picaturi de apa, mie ciuda si mie ca a putut sai treca asa ceva prin cap dar cu toate astea il iubesc...el imi spune ca ar da orice ca sa-l inteleg, ca ne-ar fi mai bine la amandoi acolo, ca e langa mine 100%...iam spus sami ceara orice altceva numai asta nu, si el mia zis ca e penibil orice numai asta nu, iam zis ca ar trebui sa existe o cale de mijloc. el a mai fost plecat si cand a venit ma gasit tot aici, si acum ar fi la fel dar spune ca nu poate avea langa el o persoana care nu este ca el. nu mai stiu, am inceput sa ma gandesc serios la asta avand in vedere faptul ca am avut probl la serviciu in ultimele zile, e prostie stiu mai ales ca aici am o familie niste parinti minunati, prieteni, colegi etc.....

Postat pe 24 Octombrie 2008 16:25
Daca tu ei in considerare sa te prostituezi poti sa o faci.
Dar fa-o cu clasa, du-te intr-o tara civilizata*, lucreaza ca call girl pe contul tau, sau a firmei la care ai lucra, poti lucra intr-un bordel in olanda [este una din singurele tari unde asta este o profesie, deci se pune baza si pe protectia locului de munca...etc].
Informeazate pe net, ca exista destule anunturi, explicatii etc... sau

Dar nu o fa de dragul unui barbat, care te iubeste. Da. Te iubeste, si te iubeste si mai mult, ca va trai pe banii care îi vei castiga.

Stii cum se cheama ala?
Stii care este cealalta fata a iubirii, care o sa ti-o arate intr-o zi intr-o asemenea relatie?
Stii cine va încasa banii si se va plimba intr-o masina frumoasa, la agatat naive, sa procure "carne proaspata"?
Stii ca va ajunge sa te bata daca nu esti buna sau nu ai chef de treaba si nu castigi destul?
Si sa vezi cum o sa vrei sa pleci, si nu vei putea, finndca o sa-ti ia toate documentele.

Am vazut n emisiuni cu astfel de naive indragostite, bla,bla bla

[eu consider o tara, care practica corida in ziua de azi necivilizata, deoarece este un spectacol primitiv.]
Full_Metal_Jacket
Postat pe 24 Octombrie 2008 17:21
Pai...hai sa vedem,punem totul in balanta ok?Optiunile suna cam asa:
1.Sa raman cu un tip pe care CRED(subliniez asta)ca il iubesc,care ba apare ba dispare,m-a mintit in legatura cu tot ceea ce il priveste si care desi de o vreme e serios nu imi da siguranta ca maine nu va pleca din nou,insa care m-a fascinat asa de tare incat am ramas un an de zile langa el si nu l-am putut parasi,ba mai mult,am si luptat pt relatie cu el...Si sa mai si plec in Spania cu el ca sa fac o slujba pe care NU AS FACE-O NICIODATA(deci pe care nu mi-o doresc sub nici o forma)
2.Sa raman in tara,unde am un servici stabil,in care am investit timp,energie,etc,unde am familie,prieteni..etc,insa fara acest tip...

Pai cred ca raspunsul trebuie sa ti-l dai singura-depinde cat de mult esti dispusa sa risti si sa lasi totul pt acest barbat...tinand cont de faptul ca...pana acum ati avut o relatie destul de ciudata.Daca atunci cand te uiti la el,nu iti poti imagina viata fara el si il vezi tatal copiilor tai si nu iti poti imagina viata alaturi de altcineva in afara de el,atunci da-nu mai sta pe ganduri,fa-ti bagajele si du-te.Joburi se gasesc peste tot,nu e obligatoriu sa lucrezi ce ti-a propus el.Daca nu...atunci...barbati se gasesc peste tot si or venii altii,poate mai buni! si tine-ne la curent cu decizia luata!
sweetpink
Postat pe 24 Octombrie 2008 17:34
De la: bestdevilinside, la data 2008-10-24 17:21:51
[eu consider o tara, care practica corida in ziua de azi necivilizata, deoarece este un spectacol primitiv.]


spectacol primitiv se numeste si vitrina de carnuri si maruntaie din supermarket..
lauuua
Postat pe 24 Octombrie 2008 17:50
iar tu monica20, tu vrei sa fii masina de facut banii a unui idiot? idiot care ar trebui sa faca totul sa te menajeze, sa fie el cel care trage tare, sa te tina pe tine departe de mizerie...nu sa te trimita in lume la facut bani.
nu zic numai sa nu te duci, dar da-l naibii pe asta, ca nu e cum trebuie.
lauuua
Postat pe 24 Octombrie 2008 18:17
De la: sweetpink, la data 2008-10-24 17:34:32Pai...hai sa vedem,punem totul in balanta ok?Optiunile suna cam asa:
1.Sa raman cu un tip pe care CRED(subliniez asta)ca il iubesc,care ba apare ba dispare,m-a mintit in legatura cu tot ceea ce il priveste si care desi de o vreme e serios nu imi da siguranta ca maine nu va pleca din nou,insa care m-a fascinat asa de tare incat am ramas un an de zile langa el si nu l-am putut parasi,ba mai mult,am si luptat pt relatie cu el...Si sa mai si plec in Spania cu el ca sa fac o slujba pe care NU AS FACE-O NICIODATA(deci pe care nu mi-o doresc sub nici o forma)
2.Sa raman in tara,unde am un servici stabil,in care am investit timp,energie,etc,unde am familie,prieteni..etc,insa fara acest tip...

Pai cred ca raspunsul trebuie sa ti-l dai singura-depinde cat de mult esti dispusa sa risti si sa lasi totul pt acest barbat...tinand cont de faptul ca...pana acum ati avut o relatie destul de ciudata.Daca atunci cand te uiti la el,nu iti poti imagina viata fara el si il vezi tatal copiilor tai si nu iti poti imagina viata alaturi de altcineva in afara de el,atunci da-nu mai sta pe ganduri,fa-ti bagajele si du-te.Joburi se gasesc peste tot,nu e obligatoriu sa lucrezi ce ti-a propus el.Daca nu...atunci...barbati se gasesc peste tot si or venii altii,poate mai buni! si tine-ne la curent cu decizia luata!

Postat pe 24 Octombrie 2008 18:53
sweetpink, ai dreptate in ceea ce spui, deocamdata decizia 100% nam luat-o insa tind spre a ramane aici si ami vedea de treba mea in continuare chiar daca imi va fi greu o vreme am trecut si prin mai grele deci sigur voi trece si peste asta, tu daca ar fi sa alegi intre ce trebuie sa faci si ce simti ce ai alege?...mersi pt raspuns...promit sa va tin la curent cu ce se intampla

Postat pe 24 Octombrie 2008 18:58
De la: bestdevilinside, la data 2008-10-24 17:21:51Daca tu ei in considerare sa te prostituezi poti sa o faci.
Dar fa-o cu clasa, du-te intr-o tara civilizata*, lucreaza ca call girl pe contul tau, sau a firmei la care ai lucra, poti lucra intr-un bordel in olanda [este una din singurele tari unde asta este o profesie, deci se pune baza si pe protectia locului de munca...etc].
Informeazate pe net, ca exista destule anunturi, explicatii etc... sau

Dar nu o fa de dragul unui barbat, care te iubeste. Da. Te iubeste, si te iubeste si mai mult, ca va trai pe banii care îi vei castiga.

Stii cum se cheama ala?
Stii care este cealalta fata a iubirii, care o sa ti-o arate intr-o zi intr-o asemenea relatie?
Stii cine va încasa banii si se va plimba intr-o masina frumoasa, la agatat naive, sa procure "carne proaspata"?
Stii ca va ajunge sa te bata daca nu esti buna sau nu ai chef de treaba si nu castigi destul?
Si sa vezi cum o sa vrei sa pleci, si nu vei putea, finndca o sa-ti ia toate documentele.

Am vazut n emisiuni cu astfel de naive indragostite, bla,bla bla

[eu consider o tara, care practica corida in ziua de azi necivilizata, deoarece este un spectacol primitiv.]



da ma iubeste sau nu ca daca mar fi iubit nu miar fi propus sa fac asta si mai mult nu ar renunta asa usor la mine doar pt ca eu nu vreau sa-mi schimb mentalitatea asa cum spune el. sa-ti raspund la intrebari: da stiu cum se numeste ala , stiu ca imi va arata si o alta fata decat aceasta.

Postat pe 24 Octombrie 2008 19:03
De la: b_monica20, la data 2008-10-24 16:25:24nu sunt din iasi, da persoanele seamana intre ele ca doua picaturi de apa, mie ciuda si mie ca a putut sai treca asa ceva prin cap dar cu toate astea il iubesc...el imi spune ca ar da orice ca sa-l inteleg, ca ne-ar fi mai bine la amandoi acolo, ca e langa mine 100%...iam spus sami ceara orice altceva numai asta nu, si el mia zis ca e penibil orice numai asta nu, iam zis ca ar trebui sa existe o cale de mijloc. el a mai fost plecat si cand a venit ma gasit tot aici, si acum ar fi la fel dar spune ca nu poate avea langa el o persoana care nu este ca el. nu mai stiu, am inceput sa ma gandesc serios la asta avand in vedere faptul ca am avut probl la serviciu in ultimele zile, e prostie stiu mai ales ca aici am o familie niste parinti minunati, prieteni, colegi etc.....


monica eu la ora actuala sunt in spania saptamana viitoare plec in germania la sora mea pt ca stiu traiul din romania si chiar nu ma pot intoarce acolo acum ,sau mai bine zis nu am taria asta ...dar nu conteaza asta acum...(e un lucru bun sa incerci intr-o alta tara pt ca ai o experienta de viata foarte diferita,si cateodata toti banii din lume nu iti ofera ocazia sa cunosti anumite lucruri sau sa inveti anumite lucruri importante in viatza)iti dau un sfat prietenesc si din suflet iti zic sa te gandesti foarte bine...90% din fetele care sunt in spania se prostitueaza si crede-ma ca eu am avut zile in care nu am avut bani sa-mi cumpar un pachet de tigari sau un suc...si totusi nu am putut sa fac asa ceva deci nush cum pot unele fete sa se prostitueze si sincera sa fiu cateodata cand merg pe strada si plang ca o idioata ca nu am bani sa trec strada macar, ma gandesc la fetele care fac asa ceva si totusi cred ca au nevoie de tarie sa faca un asemenea lucru....eu una cred ca m-asi imbolnavi cu psihicu sa fac asa ceva si la fiecare cent care il cheltui sa imi aduc aminte la ce am facut...cerde-ma ca o sa te distrugi...cunosc fete aici care au copii acasa pe care nu i-au vazut cu anii si au o viata plina de mizerie dar daca vrei iti dau id-ul meu de mess si iti pov mai amanuntit viatza din spania.....si ai sa te intrebi totusi de ce mai sunt aici dar daca vrei ti-am mai zis iti dau id-ul meu de mess sa vorbim
di_cristina
Postat pe 25 Octombrie 2008 07:58
multumesc cristina....vreau sa-mi dai idul tau sa vorbim mai amnuntit

Postat pe 25 Octombrie 2008 08:21
di_cristina25@yahoo.com
di_cristina
Postat pe 25 Octombrie 2008 19:45
De la: b_monica20, la data 2008-10-25 08:21:47multumesc cristina....vreau sa-mi dai idul tau sa vorbim mai amnuntit
Lunera
Postat pe 5 Decembrie 2008 15:30
salut!,

a trecut ceva vreme de cand a trebuit sa te decizi. ce ai facut pana la urma? daca mai vrei lamuriri pe tema asta da un semn, k? cunosc ceva cazuri similare
ank111
Postat pe 28 Iulie 2009 16:53
Fetelor, nu renuntati la independenta voastra financiara pentru niciun barbat!
anda1979
Postat pe 28 Iulie 2009 20:01
De la: anda1979, la data 2009-07-28 20:01:44Fetelor, nu renuntati la independenta voastra financiara pentru niciun barbat!


si daca e colunbeanu?ce le sfatuiesti?
scorpyoW
Postat pe 28 Iulie 2009 20:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat....va rog!! 0 De la: 23 Octombrie 2010 13:44
Habar n-am!!!! 36 De la: cristiana_cris 28 Octombrie 2009 15:12
Il vreau inapoi. Ce sa fac? 5 De la: miruna_1630 20 Ianuarie 2019 00:30
prinsa la mijloc 10 De la: Ana_Armanca 27 Martie 2010 16:28
dezamagie.... 18 De la: kudika023770 15 Iulie 2009 15:47