Setari Cookie-uri

cum pot fi indiferenta?

salut!am si eu o problema.acum cateva luni am cunoscut un tip care a reusit sa ma scoata din minti.am fost impreuna,totul a fost bine,eu il iubeam,de fapt il iubesc si acum,el cica ma iubeste si el.problema e k nu vrea sa mai fie cu mine.motivul?a primit un telefon la 12 noaptea,nu a vrut sa-mi spuna cn l-a sunat,a sters apelul knd a vazut k il tot intreb,iar eu m-am enervat si am inceput sa arunc tel si din greseala l-am lovit cu tel.adevarul este k si eu am niste iesiri necontrolate si ma enervez repede.am incercat sa vb cu el,dar e indiferent,e rece.stie k il iubesc si profita de lucrul asta.eu in schimb nu sunt sigura daca si el ma iubeste cu toate k mi-o spunea in fiecare zi.ideea e k nu pot sa ma abtin sa nu-i trimit mesaje,sa-l sun.cum pot sa fiu indiferenta fata de el?cum sa-l uit?
bibitzeii
Postat pe 20 Octombrie 2008 20:40
stai linistita ca si eu cunosc un ,,milog,, la fel acum ma iubeste acum nu,il sun anoaptea femei,il suna ziua vb cu ele de zici ca sunt top modele si cand il intreb cu mine de ce nu vb asa imi zice taci muiere ca nu sti tu pe tine te vad toata ziua pe ele nu le vad macar la telefon sa le indulcesc viata,cum dracu vine asta?ma vede ca sunt geloasa si mai rau face mai rau vb cu ele si ele ale dracu parca au miros domne si il suna mai rau asa ceva nu am vazut,nu ne-am vazut de 3 luni tot asa ca tine eram si eu,si ca sa nu il mai sun i-am sters numarele din toate telefoanele mele ca sa nu mai fiu tentata s ail sun sau sa ii dau mesaj si............. dupa 3 luni ma suna baiatul ca sa ne intalnim si a vb cu mine 1 ora la telefon am ramas mirata ia uite bai frate pe dracu ce frumos vb el cu mine si inca cat vb el cu mine,veni ne intalniram nu il sarutai nu il pupai nimic,hopa suparat baiatul ca ce nu il mai iubesc ?ca de ce nu il sarut si eu pe el?pai cum dupa 3 luni? in calitate de ce?ce sunt eu?aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ca i-a fost greu sa ma sune ca ma iubeste ca ii era dor ca nu mai stiu ce,si evit sa il sun,ma suna el ,nu ilintreb ce fcae,cum o duce,sa ma sune,vrea ceva serios sa spuna ,eu nu il intreb,nu am nici o graba,apare un altul hotarat si serios ok,nu apare atunci nu ma grabesc ma iubeste sa stea cu mine si ne pupat si ne............. pana deschide gura sis pune ce vrea?il sufoc?ok nu il mai sufoc sa ma sufoce el si atunci ii fac si eu ce mi-a facut el mie il ,,dobor,, cu ce m-a doborat el pe mine pana la urma se alege ceva.
izzyy
Postat pe 27 Octombrie 2008 21:02
draga mea i-ti dau un sfat: 1-incearca sa-l ignori indiferent cat de greu ti-ar fii ( nu-i mai rasp la telefon, nu-i mai da atata atentie, cu cat il cauti mai mult cu atat nu te apreciaza si se simte stresat )
2- dute la un coafor , cumpara-ti ceva frumos de imbracat, sa fii cat mai atractiva
3 - incearca sa iesi cu altcineva de tip masculin , nu neaparat sa ai o relatie chiar si ca prieten
4- rezultatul o sa-l obtii cand o sa ai destula incredere in tine
5 o sa-ti dai seama ca nu ai pierdut nimic si ca ceea ce ai simtit pt el nu era iubire(obisnuinta s-au obsesie)
6 pune pe primul loc starea ta de bine si actioneaza cu inteligenta nu cu impulsivitate
poopici .............

PANTERRY
Postat pe 31 Octombrie 2008 10:37
in primul rand trebuie sa iti doresti sa fii indiferenta, sa poti sa fii indiferenta, ca asa dupa niste tipsuri nu poti sa devii oeste noapte indiferenta ;)

Postat pe 31 Octombrie 2008 10:52
fii indiferenta cu el in orice imprejurare si la orice okazie...ai sa vezi k totul va fi in favoare ta
''rabdarea este amara dar da roade dulci!''

kate_ele
Postat pe 1 Noiembrie 2008 12:25
ce sa mai fetelor nu stiu cum o scot la capat cu baiatul asta.timp de 2 sapt nu l-am mai cautat nu i-am mai dat niciun semn de viata.nu pot sa-i inteleg deloc caracterul.am iesit intr-o seara cu o prietena la un suc si la un moment dat il vad trecand pe langa barul in care eram.el nu m-a vazut,m-a vazut un prieten de-al lui.s-au intors si au intrat si ei in bar si s-au asezat la o masa.nu-l vedeam,nu ma vedea.ideea e k nu pot sa-mi explic cum de a intrat el in acel bar in care se ascultau manele la greu si vreau sa zic k el uraste manelele si niciodata nu a intrat undeva unde se asculta manele.cata ambitie a avut el sa stea la manele.cata ambitie a avut el sa nu vina sa vb cu mn.cat orgoliu prost are in el.il urasc dar in acelasi timp il iubesc.acum ne-am impacat cat de cat si incerc sa fiu cat pot de indiferenta si vad k nu prea ii convine.daca ii arat k il iubesc profita de lucrul asta,daca sunt indiferenta crede k nu il iubesc.nici nu stiu cum sa ma port cu el.
bibitzeii
Postat pe 3 Noiembrie 2008 10:47
stiu km ii....in fn l mn a cam devenit o obsesie......am scris si eu povestea mea...si eu am incercat s afiu indiferenta l final si am observat k lo cam durut fiindk treceam pe langa el si prietenii lui(care stiau ce a fost intre noi) si nu salutam si el se uita doar la mine....si am incercat si cu un alt baiat insa fara intentie era cel mai bun prieten al meu si am observat k si asta la cam afectat.sau doar mi sa parut in fn el are prietena akm....insa din cate il cun(si il cunosc estul de bine) orgoliul lui ii putin (mai mult:)) ) ranit.....insa dupa parerea mea ar trebui sa continui sa fi indiferenta si cu timpul ai sa observi k te vei obisnui cu ideeea....eu m-am mai obisnuit.......cred........ ignoral de multe ori fiindk asta ii va rani orgoliul....treci pe langa el si nul privoi prefate ca nu l-ai vazut.....fiindk asta il va oftica;)eu asa am facut si a dat putine rezultate...in fine l mn ii diferit:-j...

bafta....pwp:*>:D
b3_happy_d0nt_worry
Postat pe 28 Decembrie 2008 02:13
si eu sunt in aceeasi postura cum esti tu cristina...la mine faza e k suntem si in aceeasi cls si nush cum draq o so uit:| o so vad in fiecare zi:-< nush ce sa fac..ma distrus fata asta..o iubesc enorm...un ajutor ceva? pls :)
mihailionutz
Postat pe 28 Decembrie 2008 11:24
parerea mea este ca cea mai buna metoda de a uita pe cineva este sa te gandesti la tot ce a fost rau cat timp ati fost impreuna este doar parerea mea
ochelari
Postat pe 28 Decembrie 2008 15:42
pfffffffff .... e tare greu sa uiti pe cineva cand zilnic e in bataia privirii tale . de fapt nici n-ai cum s-o uiti doar e in fata ta. mi-a fost tare greu cand ex-ul meu si-a cumparat apartament taman zona in care lucrez eu.in zona e cam mult...cam 2 pasi asa ! ma gandeam : "cum dracu face asta de e peste tot dupa mine?" ideea e ...ca mi-a trecut in clipa in care a aparut altcineva in viata mea , acum pot discuta cu el rational(imi venea sa-i crap capu' caci mai avea tupeul sa-mi ceara si sfaturi privitor la actualele -cica eu eram aia inteleapta). sfaturi nu pot da dar ai grija sa nu se transforme in obsesie am o prietena si-acum isi urmareste ex-ul : cand ajunge acasa, cand pleaca , cu cine vine....nu vrea sa se rupa de trecut si nimeni n-o poate face in locul ei. eu zic sa iesiti cu prietenii, sa va distrati si cu cat aveti mintea plina de alte lucruri cu atat va ganditi mai putin la "ce-ar fi fost daca?" in general evitati sa stati singuri ca va paste deprimarea...
camycamy
Postat pe 28 Decembrie 2008 20:42
Si eu am patit cam la fel numai ca la mine e alta problema suntem si colegi de liceu am fost si de clasa si mie extraordinar de greu pentru ca il vad tot timpul e destul de dificil dar daca ai vointa treci peste..............dar am momente in care sincer nu stiu ce sa mai fac.....
gabish
Postat pe 28 Decembrie 2008 20:50
in primul rand, nu ai primit niciun raspuns concret la ceea ce ai intrebat. toata lumea a inceput sa povesteasca CUM se aseamana si alte cazuri cu al tau, cazul lor mai exact, ci nu cum au facut fata situatiei sau cum nu, sau ce povete au tras. De ce? SIMPLU: ba sunt niste copii de la liceu, ba... (ma abtin de la comentarii, dar chiar sa nu stii sa scrii in propria ta limba si sa mai ai si tupeul sa afisezi lucrul asta in public...). De fapt, draga mea, nimeni nu poate sa iti ofere niciun raspuns concret. Pentru simplul fapt ca fiecare reactioneaza altfel. Sunt barbati care trebuie ignorati pt a se invata minte si barbati care daca nu sunt bagati in seama, cred ca nu tii la ei, iar atunci situatia capata o si mai urata latura. Pe scurt as avea doar doua lucruri de spus:
- daca reactionezi asa de violent si ai stari pe care nu ti le poti controla, atunci ai nevoie de AJUTOR! Educarea de sine este cea mai importanta in caracterul unei femei care se respecta si pretinde sa fie respectata. ( aviz kudika
Afr0dita
Postat pe 29 Decembrie 2008 01:17
In primul draga mea fiecare si-a spus punctul de vedere din perspectiva lui.......asta nu inseamna ca-ti da tie cineva dreptul sa critici.............
gabish
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:20
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 19:06
multumesc tuturor celor care si-au spus punctul de vedere.am incercat sa fiu indiferenta,am incercat sa fiu mai dulce,am incercat multe fara niciun rezultat.pana la urma m-am lipsit.stiu k ma iubeste(intr-adrevar are un mod f ciudat de a iubi),stie k il iubesc,dar mai bine singuri.fiecare cu viata lui.nu-mi este usor acum dar incetul cu incetul o sa uit.timpul le rezolva pe toate.sarbatori fericite!!!
bibitzeii
Postat pe 30 Decembrie 2008 16:21
nu incerca sa o uiti, sa nu o mai iubesti pentru ca nu vei putea.
pastrezi toate amintirile cu ea si toata iubirea care i-o porti in tine nu arata nimic fi un bun prieten cu ea nu-i arata ca te doare, nu-i arata ca o mai iubesti e foarte greu dar cu timpul va deveni o simpla amintire mai putin frumoasa.
sorinaionas
Postat pe 30 Decembrie 2008 23:27
De la: lulusor1, la data 2008-12-28 15:42:41parerea mea este ca cea mai buna metoda de a uita pe cineva este sa te gandesti la tot ce a fost rau cat timp ati fost impreuna este doar parerea mea



nu cred asta fiindk atunci iti vei face mai mult rau decat bn;)credema stiu c zic (din propria experienta);))
b3_happy_d0nt_worry
Postat pe 31 Decembrie 2008 14:51


nu cred asta fiindk atunci iti vei face mai mult rau decat bn;)credema stiu c zic (din propria experienta);))[/quote]
in cazul meu functioneaza depinde de persoana si cum am mai spus este doar parerea mea
ochelari
Postat pe 1 Ianuarie 2009 23:21
Cauta-i defecte. Sunt convinsa c are destule si fizice si morale. Si cum a mai spus cineva gandeste-te la momentele aiurea din relatie. La unii merg, depinde de la persoana la persoana.
kris07
Postat pe 11 Februarie 2009 12:36
OCHELARI SI KRIS..... AU DREPTATE........la mine are un efect super...ma gandesc la tot ce a fost urat , sau la ce nu mi-a convenit , sau la ce nu mi-a oferit si eu as fi vrut, sau cum ar fi trebuit sa-mi arate DRAGOSTEA SI NU A STIUT SA O FAC......................... oooooooohhhhooooooo, gasesti multe lucruri urate daca vrei ,,,,,,,,,,GANDESTE-TE ..DE CE NU TI-A SPUS CINE A FOST LA TEL IN NOAPTEA AIA SI ESTE DE AJUNS SA NU L MAI VREI.......ARE CEVA DE ASCUNS...ASTA ITI DORESTI LANGA TINE??? MINCIUNA SI SECRETE?.......mai departe gandeste-te singura , eu te-am ajutat sa incepi cu ce a pus punct relatiei , restu sti tu mai bine.. FI TARE. O SA-L UITI . TRECE
ferero
Postat pe 12 Februarie 2009 05:57
simplu gandeste-te la viitor fara el ci cu un tip de o mie de ori mai fain ca el cautati activitati si puneti in gand sa nu-l mai cauti stergei si nr de tel daca e nevoie
sirena22
Postat pe 12 Februarie 2009 08:27
dragutza dai pace....nul mai suna...nui trimite msj...lasal sa te caute el...asa am facut si eu...credema acum totul e perfect
alexandrix_ale_yo
Postat pe 22 Februarie 2009 21:59
buna
cum ai reusit sa fii indiferenta cu el?
greta.dragasan@yahoo.com te rog cauta -ma sa povestim detaliile ma confrunt cu aceeasi problema
andjess
Postat pe 13 Martie 2009 01:55
De la: cristinutzalove20, la data 2008-10-20 20:40:25salut!am si eu o problema.acum cateva luni am cunoscut un tip care a reusit sa ma scoata din minti.am fost impreuna,totul a fost bine,eu il iubeam,de fapt il iubesc si acum,el cica ma iubeste si el.problema e k nu vrea sa mai fie cu mine.motivul?a primit un telefon la 12 noaptea,nu a vrut sa-mi spuna cn l-a sunat,a sters apelul knd a vazut k il tot intreb,iar eu m-am enervat si am inceput sa arunc tel si din greseala l-am lovit cu tel.adevarul este k si eu am niste iesiri necontrolate si ma enervez repede.am incercat sa vb cu el,dar e indiferent,e rece.stie k il iubesc si profita de lucrul asta.eu in schimb nu sunt sigura daca si el ma iubeste cu toate k mi-o spunea in fiecare zi.ideea e k nu pot sa ma abtin sa nu-i trimit mesaje,sa-l sun.cum pot sa fiu indiferenta fata de el?cum sa-l uit?


Hai mai ...cum sa se supere ca l-ai lovit cu telefonul?Pai maine-poimaine se supara ca ii dai o palma...o matura pe spinare !

Barbatii nu prea suporta femeile isterice sau care au "iesiri necontrolate",si nici noua nu ne plac barbatii agresivi .Poate l-ai enervat si nu a vrut sa-ti spuna cine l-a sunat ....si poate nu era cine crezi tu...
Cum iti spunea ca te iubeste?Il intrebai tu ,nu-i asa?Si el spunea "da draga.sigur...cum sa nu te iubesc!?"Tu incerci sa-l controlezi si sa-i controlezi sentimentele ...ceea ce nu e ok.
Unde nu e,nu e!Trebuie sa invatam sa pierdem...si sa renuntam.
ella_c
Postat pe 13 Martie 2009 06:47
De la: cristinutzalove20, la data 2008-10-20 20:40:25salut!am si eu o problema.acum cateva luni am cunoscut un tip care a reusit sa ma scoata din minti.am fost impreuna,totul a fost bine,eu il iubeam,de fapt il iubesc si acum,el cica ma iubeste si el.problema e k nu vrea sa mai fie cu mine.motivul?a primit un telefon la 12 noaptea,nu a vrut sa-mi spuna cn l-a sunat,a sters apelul knd a vazut k il tot intreb,iar eu m-am enervat si am inceput sa arunc tel si din greseala l-am lovit cu tel.adevarul este k si eu am niste iesiri necontrolate si ma enervez repede.am incercat sa vb cu el,dar e indiferent,e rece.stie k il iubesc si profita de lucrul asta.eu in schimb nu sunt sigura daca si el ma iubeste cu toate k mi-o spunea in fiecare zi.ideea e k nu pot sa ma abtin sa nu-i trimit mesaje,sa-l sun.cum pot sa fiu indiferenta fata de el?cum sa-l uit?


cred ca e lips de vitamina P...

Postat pe 13 Martie 2009 06:48
De la: stefancelmic, la data 2009-03-13 06:48:48 cred ca e lips de vitamina P...



la asta nu m-am gandit...
ella_c
Postat pe 13 Martie 2009 06:52
De la: ella_c, la data 2009-03-13 06:52:10
De la: stefancelmic, la data 2009-03-13 06:48:48 cred ca e lips de vitamina P...



la asta nu m-am gandit...


eeeeee.... pai vezi?...

Postat pe 13 Martie 2009 06:54
De la: gabish, la data 2008-12-28 20:50:38Si eu am patit cam la fel :

Tot telefon in cap i-ai dat? Ce marca?

Postat pe 13 Martie 2009 06:55
De la: Roco, la data 2009-03-13 06:55:25
De la: gabish, la data 2008-12-28 20:50:38Si eu am patit cam la fel :

Tot telefon in cap i-ai dat? Ce marca?


asta ca ,,sa stie '' cum sa il doara mai tare sau mai incet in functie de marca....

Postat pe 13 Martie 2009 06:56
ella_c
Postat pe 13 Martie 2009 06:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Divort sau nu...un sfat,cine a trecut prin asa ceva... 12 De la: sofia_maria 24 Iunie 2010 14:09
Nu stiu... 37 De la: kudika_942942 13 Ianuarie 2014 19:07
Despãrțire 3 De la: kudika_1016079 20 Iulie 2016 09:38
buna tuturor! 21 De la: Armain_Qi_1 1 August 2011 21:43
Probleme dupa 3 ani... 5 De la: Paraipan 9 Septembrie 2011 23:33