Setari Cookie-uri

Eu sau distractia in Club

Buna fetelor,am si eu o mare durere in suflet...am 22 de ani si sufar cum nu am mai facut o niciodata,simt ca nu am pt ce trai,ma simt singura,fara nici o putere.....acum 1 an am inceput o frumoasa poveste de dragoste cu un baiat in varsta de 27 de ani,la inceput era totul superb,nu mi venea sa cred ce barbat am gasit,se comporta atat de frumos....dar dupa jumatate de an s-a schimbat ,a realizat ca inca vrea sa se mai distreze,ii place sa mearga in fiecare saptamana la club,dar fara mine....zice ca asa se simte el bn,eu nu stiu ce sa mai fac,am incercat toate posibilitatile .l-am lasat,am stat de vb cu el,dar nimic,zice ca ma iubeste dar vrea sa se mai distreze.....ce crede-ti va putea fi ceva in ritmul asta?crede-ti ca se va linisti?ce sfat imi da-ti ???ca nu mai pottt!!!!va rog
alexa89_grace
Postat pe 3 Iulie 2011 09:43
tu la 22 de ani vrei sa te mariti?
uliu
Postat pe 3 Iulie 2011 09:51
nu e vb sa ma marit,dar ce relatie e asta?el in club singur si eu acasa.....ti se pare normal?
alexa89_grace
Postat pe 3 Iulie 2011 11:24
De la: alexa89_grace, la data 2011-07-03 11:24:26nu e vb sa ma marit,dar ce relatie e asta?el in club singur si eu acasa.....ti se pare normal?
lasa mai stai linistita ca o sa fie bn
thadoogback
Postat pe 3 Iulie 2011 11:26
Pai si inainte era la fel te asigur. Cam 6 luni dureaza sa cada mastile care ni le punem cand vrem sa impresionam pe cineva.
Dar nu este normal sa iasa in club in fiecare saptamana fara tine. Nici macar o data nu vrea sa te ia, sa se distreze cu tine?? Eu as spune "pa" fara regrete; e clar ca nu e investit in relatie.
kudika_pudika
Postat pe 3 Iulie 2011 11:27
bitch pune o poza sa ved daca esti marfa
animallover
Postat pe 3 Iulie 2011 11:27
bitch ce sa caute femeia la bautura
animallover
Postat pe 3 Iulie 2011 11:28
asa e cred ca dupa 6 luni si-a aratat adevarata fata.....eu nu inteleg cum unii oameni pot juca atata teatru......:( eu sunt o persoana f sincera...dar si f fidela intr o relatie si vad ca nu e bine:( dupa parerea ta crezi ca se va linisti?
alexa89_grace
Postat pe 3 Iulie 2011 11:33
bitch ce te lauzi atat pune o poza sa vedem daca esti marfa sau esti o uraciune
animallover
Postat pe 3 Iulie 2011 11:35
De la: animallover, la data 2011-07-03 11:28:20bitch ce sa caute femeia la bautura
thadoogback
Postat pe 3 Iulie 2011 11:36
De la: alexa89_grace, la data 2011-07-03 11:33:09asa e cred ca dupa 6 luni si-a aratat adevarata fata.....eu nu inteleg cum unii oameni pot juca atata teatru......:( eu sunt o persoana f sincera...dar si f fidela intr o relatie si vad ca nu e bine:( dupa parerea ta crezi ca se va linisti?

Nu, nu cred.

Cand am spus de masti, nu inseamna neaparat de mintit in legatura cu cine suntem cu adevarat (desi sunt oameni care fac si asta); este normal cand de-abia cunosti pe cineva sa arati doar partile bune ale tale si sa ascunzi pe cele rele, sa exagerezi interesele pentru a parea comune, d-astea. Bineinteles, in acest caz, el a avut o parte foarte rea de ascuns.

Ma gandesc ca ori este el asa (caz in care nu e baiat de viitor, deci nu se merita), ori este influentat de prietenii lui (single sau nu), caz in care, daca luam in considerare faptul ca are 27 de ani, este iarasi de lasat ca este un pampalau.

Stiu ce gandesti, ca e usor sa zici "lasa-l", tu judeca la rece ce este mai bine pentru TINE, cum esti mai fericita si apoi ia o decizie.
kudika_pudika
Postat pe 3 Iulie 2011 11:42
da frate numai alcoliste si nefu.tute pe forumu asta iar daca la ceri o poza fac figuri pentru ca sunt urate
animallover
Postat pe 3 Iulie 2011 11:42
dupa parerea ta crezi ca isi va reveni?
alexa89_grace
Postat pe 3 Iulie 2011 11:45
nu!
ego71
Postat pe 3 Iulie 2011 11:52
mi-as dori sa-l pot lasa,dar mereu ii zic gata si apoi ma intorc ca o fraiera......pt k am stat impreuna si zi si noapte....da e vb de anturajul lui de prieteni care sunt singuri si se duc mereu in club....nu-l pot intelege zice ca ma iubeste,ca vrea o familie cu mine,dar sa-l las odata pe sapt sa se distreze.....e greu sa iau o decizie...
alexa89_grace
Postat pe 3 Iulie 2011 11:58
De la: alexa89_grace, la data 2011-07-03 11:58:38mi-as dori sa-l pot lasa,dar mereu ii zic gata si apoi ma intorc ca o fraiera......pt k am stat impreuna si zi si noapte....da e vb de anturajul lui de prieteni care sunt singuri si se duc mereu in club....nu-l pot intelege zice ca ma iubeste,ca vrea o familie cu mine,dar sa-l las odata pe sapt sa se distreze.....e greu sa iau o decizie...

pana la urma,ce ai vrea? sa stea toata ziua dupa fudul tau? devine plictisitor intr-o relatie. daca va iubiti,veti invata sa va lasati o anumita libetate,fiecaruia.tu,sa iesi cu prietenele,el cu amicii. genul de relatie in care unul sta ca timbul pe scrisoare pe celalalt nu are sorti de izbanda.
cat timp simti ca e sincer cu tine si te iubeste,care e problema?
ego71
Postat pe 3 Iulie 2011 12:03
da dar stii ca si libertatea asta...duce la inselat,am incercat si l-am lasat mereu,cu toate ca mi-e greu,dar mi-e teama ca nu v-om ajunge nicaieri cu distractia asta a lui
alexa89_grace
Postat pe 3 Iulie 2011 12:11
De la: alexa89_grace, la data 2011-07-03 12:11:55da dar stii ca si libertatea asta...duce la inselat,am incercat si l-am lasat mereu,cu toate ca mi-e greu,dar mi-e teama ca nu v-om ajunge nicaieri cu distractia asta a lui

Daca iubesti pe cineva, lasa-l liber !!! Daca se intoarce la tine - e al tau. Daca nu, nu a fost niciodata......
natasa66
Postat pe 3 Iulie 2011 12:22
daca il las liber crezi ca v-a fi mai bine?de dus se duce oricand vrea el,nu l-am putut opri niciodata
alexa89_grace
Postat pe 3 Iulie 2011 12:34
De la: alexa89_grace, la data 2011-07-03 12:34:05daca il las liber crezi ca v-a fi mai bine?de dus se duce oricand vrea el,nu l-am putut opri niciodata


Va se scrie intr-un cuvant, ca folosesti timpul viitor. V liniuta a, se foloseste in urmatorul context: v-a spus, v-a trimis iar "v" inlocuieste un pronume (voua in acest caz). Ma scuzi dar am simtit nevoia sa fac aceasta paranteza pt ca greseala ma cam deranja..."la ochi". Lasand gramatica la o parte, de ce nu te duci si tu in club cu el, daca ti-e teama ca o sa te insele sau mai stiu eu ce? Poate o sa-ti placa Intr-adevar, e urat din partea lui ca nu doreste sa iti faca pe plac si continua sa se duca, cu toate ca stie ca tie nu-ti convine asta. Pe de alta parte, poate ca asa stie el sa se distreze. Daca tie iti place sa citesti sau sa mergi la film, lui ii place sa mearga in club. Ce e rau in asta? Daca e genul care umbla cu altele, te va insela orice-ai face... Din pacate, asta numai in timp o poti afla...
Micaell
Postat pe 3 Iulie 2011 13:00
Eu cred ca nu o sa se schimbe el pentru tine si relatia voastra nu are niciun viitor, daca el nu te poate intelege pe tine deloc cand vede ca te deranjeaza comportamentul lui si nu tine cont deloc de tine.
Cand te intalnesti cu el fata in fata sa ii spui asa: dragul meu, sa stii ca m-am saturat pana peste cap de comportamentul tau, si nu mai vreau sa ne vedem, mi-am gasit si eu un baiat care nu merge in cluburi, nu se imbata, arata bine si e si virgin
Baiat_virgin
Postat pe 3 Iulie 2011 13:16
De la: Micaell, la data 2011-07-03 13:00:58
De la: alexa89_grace, la data 2011-07-03 12:34:05daca il las liber crezi ca v-a fi mai bine?de dus se duce oricand vrea el,nu l-am putut opri niciodata


Va se scrie intr-un cuvant, ca folosesti timpul viitor. V liniuta a, se foloseste in urmatorul context: v-a spus, v-a trimis iar "v" inlocuieste un pronume (voua in acest caz). Ma scuzi dar am simtit nevoia sa fac aceasta paranteza pt ca greseala ma cam deranja..."la ochi". Lasand gramatica la o parte, de ce nu te duci si tu in club cu el, daca ti-e teama ca o sa te insele sau mai stiu eu ce? Poate o sa-ti placa Intr-adevar, e urat din partea lui ca nu doreste sa iti faca pe plac si continua sa se duca, cu toate ca stie ca tie nu-ti convine asta. Pe de alta parte, poate ca asa stie el sa se distreze. Daca tie iti place sa citesti sau sa mergi la film, lui ii place sa mearga in club. Ce e rau in asta? Daca e genul care umbla cu altele, te va insela orice-ai face... Din pacate, asta numai in timp o poti afla...

iti bati gura degeaba,draga mea...nu poti invata gramatica pe cei ce nu stiu cele mai elementare reguli.
ego71
Postat pe 3 Iulie 2011 16:02
De la: Baiat_virgin, la data 2011-07-03 13:16:26Eu cred ca nu o sa se schimbe el pentru tine si relatia voastra nu are niciun viitor, daca el nu te poate intelege pe tine deloc cand vede ca te deranjeaza comportamentul lui si nu tine cont deloc de tine.
Cand te intalnesti cu el fata in fata sa ii spui asa: dragul meu, sa stii ca m-am saturat pana peste cap de comportamentul tau, si nu mai vreau sa ne vedem, mi-am gasit si eu un baiat care nu merge in cluburi, nu se imbata, arata bine si e si virgin



ai uitat sa mentionezi :si bine dotat
Ame_ly
Postat pe 3 Iulie 2011 16:42
Ce nu pricep eu este de ce nu te duci si tu in club fara el,de preferinta in acelasi , si cand incearca sa te abordeze acolo zii sa te lase in pace ca esti pusa pe distractie si f ocupata acum .... sa vede daca-i place chestia asta
The_Exile
Postat pe 3 Iulie 2011 16:53
De la: alexa89_grace, la data 2011-07-03 11:58:38mi-as dori sa-l pot lasa,dar mereu ii zic gata si apoi ma intorc ca o fraiera......pt k am stat impreuna si zi si noapte....da e vb de anturajul lui de prieteni care sunt singuri si se duc mereu in club....nu-l pot intelege zice ca ma iubeste,ca vrea o familie cu mine,dar sa-l las odata pe sapt sa se distreze.....e greu sa iau o decizie...


Nu e ok sa isi doreasca sa iasa la fiecare sfarsit de saptamana cu prietenii,fara tine.
Incearca sa iti faci preocupari si prietenii care sa te tina ocupata ,sa nu fie el centrul universului tau,in asa fel incat atunci cand el o sa dispara ,sa nu ramai "fara orizonturi"
Ame_ly
Postat pe 3 Iulie 2011 16:55
am facut si chestia asta.....exact asa si nu e de acord deloc....vrea ca eu sa stau acasa!!!Dar oricum zilele astea s-a terminat totul:(( mi-a zis ca el vrea sa se distreze si gata!Nu inteleg dc nu se poate distra si alaturi de mine!asa ar fi fost frumos....
Mi-e atat de greu imi vine sa-l caut mereu,dar stiu ca nu are rost.....dar v-a veni si ziua cand se va intoarce roata
alexa89_grace
Postat pe 6 Iulie 2011 17:48
Urat comportament,si la 40 de ani va vrea sa mearga in club?
Elyaa
Postat pe 8 Iulie 2011 10:25
Nasol, si 27 de ani si gelos... e mai bine asa, chiar daca nu iti dai seama pe moment.
numarul59
Postat pe 26 Iulie 2011 10:54
De la: alexa89_grace, la data 2011-07-06 17:48:27am facut si chestia asta.....exact asa si nu e de acord deloc....vrea ca eu sa stau acasa!!!Dar oricum zilele astea s-a terminat totul:(( mi-a zis ca el vrea sa se distreze si gata!Nu inteleg dc nu se poate distra si alaturi de mine!asa ar fi fost frumos....
Mi-e atat de greu imi vine sa-l caut mereu,dar stiu ca nu are rost.....dar v-a veni si ziua cand se va intoarce roata


Dupa cum te vad pe tine topita mi-e ca nu s-a terminat chiar totul!!
bea79
Postat pe 26 Iulie 2011 19:06
De la: alexa89_grace, la data 2011-07-03 09:43:55Buna fetelor,am si eu o mare durere in suflet...am 22 de ani si sufar cum nu am mai facut o niciodata,simt ca nu am pt ce trai,ma simt singura,fara nici o putere.....acum 1 an am inceput o frumoasa poveste de dragoste cu un baiat in varsta de 27 de ani,la inceput era totul superb,nu mi venea sa cred ce barbat am gasit,se comporta atat de frumos....dar dupa jumatate de an s-a schimbat ,a realizat ca inca vrea sa se mai distreze,ii place sa mearga in fiecare saptamana la club,dar fara mine....zice ca asa se simte el bn,eu nu stiu ce sa mai fac,am incercat toate posibilitatile .l-am lasat,am stat de vb cu el,dar nimic,zice ca ma iubeste dar vrea sa se mai distreze.....ce crede-ti va putea fi ceva in ritmul asta?crede-ti ca se va linisti?ce sfat imi da-ti ???ca nu mai pottt!!!!va rog


In caz ca nu ti-ai dat seama , te tine in stand -by cu promisiuni de iubire cat se "distreaza" el , ca sa aiba cu cine sa iasa in caz ca nu agata nimic prin cluburi .
ce sfat iti dam ?
1 invata gramatica de baza a limbii romane si afla cate greseli jenante ai facut doar in ultimul rand " crede-ti va putea fi ceva in ritmul asta?crede-ti ca se va linisti?ce sfat imi da-ti ???ca nu mai pottt!!!!
2. il lasi pe baietas cu distractia lui in cluburi si iti vezi de scoala si de educatie , ca dupa ce inveti gramatica ai mai multe sanse sa intalnesti baieti mai inteligenti si responsabili .
kudika052198
Postat pe 27 Iulie 2011 12:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubirea bate-o vina - part 2 83 De la: kudika_16194 6 Octombrie 2012 15:39
Plang si sunt trista ! Mi-e dor de ea ! 31 De la: Sarikiz 3 Martie 2013 05:57
Ce ati face in locul meu? 118 De la: Altfel 25 Noiembrie 2009 23:47
nu-si iubeste sotia dar s-a culcat cu ea doar ca sa nu divorteze de el 54 De la: mkdisk 15 Ianuarie 2009 13:16
m-a parasit iubita 39 De la: kudika404106 30 Martie 2014 14:40