Setari Cookie-uri

nu mai vreau sa sufar....dar il iubesc prea mult...

Gelozia strica multe intr-o relatie.Daca te gandesti mai bine,te inseala si langa tine;)
Treaba cu sunatul des si controlul e cam aiurea,dupa parerea mea...mai mult il indepartezi...
Retine:oricand te poate insela ,poti tu sa -l controlezi cat vrei;)
Eu sunt geloasa,dar nu posesiva.Si in niciun caz nu as fi insistenta sau acaparatoare in relatie:)
Plus ca nu consider ca merita sa suferi dupa cineva...chiar daca il iubesti asa tare.E mai bine sa ai grija de tine si sa fii tu puternica si sa vezi ce frumos e ;)
Multa bafta!!!

Postat pe 5 Noiembrie 2008 14:50
nu ai gresit cu nimic ca il sunai mereu...cand iubesti un om,iti place sa fii controlat,iti place sa auzi vocea de la celalalt capat al telefonului...parerea mea e ca...s-a plictisit,tu nu ai nici o vina......asa sunt barbatii,la inceput ne cauta ei pe noi...apoi,cand punem suflet...se plictisesc.N-ai gresit tu cu nimic...da-i un ragaz....daca nu te cauta..atunci,totul s-a sfarsit....fii tare!!!!!!!!!!!
elena_adina34
Postat pe 6 Noiembrie 2008 07:22
cand merita cineva iti dai seama.eu una am suferit dupa o pers care nu tinea la mine dar eu il iubeam mult si in sfarsit mi am dat seama ca tb sa l uit k nu are rost si asta incerc sa fac acum cu un tip care ar face orice pt mine ma iubeste si eu ma straduiesc sa l iubesc.nu stiu dk voi ajunge sa l iubesc ca pe anteriorul dar cert e ca merita.asa k dk o relatie nu are rost nu ezitati sa rupeti relatia.poop
madyna89
Postat pe 6 Noiembrie 2008 19:44
nu este panica atunci cand cei 2 parteneri se cearta din toate prostiile ! se mai intampla, depinde de nivelul de stres din perioada respectiva, de caracterul partenerilor ! Eu sunt o fie impulsiva la fel ca iubitul meu ! Cand ne certam, ne certam, niciunul nu lasa de la el, dar ne iubim fff mult, iar dupa furtuna rasare soarele mereu :D



Eu consider ca femeile fac multe greseli in relatiile de cuplu. Daca te certi cu el, nu trebuie sa ii plangi la tel, in fata, sa te smiorcai, arata-i ca esti puternica, plansul nu face bine, o sa devina o obisnuinta. De asemenea femeile trebuie sa nu arate cat de mult iubesc pt ca masculilor li se urca la cap. Trebuie sa fii putin indiferenta si o sa vina singur la tine, in 4 labutze, ca un catelus care nu a mai fost rasfatat ;)

Postat pe 6 Noiembrie 2008 19:51
si eu patesc la fel.knd ne certam il sun eu dupa cateva zile maxim o saptamana...si knd il intreb dc nu m sunat imi zice k nu am avut rabdare,darlui nu i se face dor de mine oare? imi vine sa il sun,il sun cu toate k am incercat de fff multe ori sa ma abtin
ave_alexu
Postat pe 7 Noiembrie 2008 17:56
Buna tuturor,

vreau sa ma plang si eu, virtual... Iubesc un barbat, care simt ca nu ma mai iubeste, m-a inselat de cateva ori, dar eu, ca o proasta, il iert si astept cu sufletul la gura sa revina inapoi la mine.
Nu pot sa fiu dura cu el, pentru ca ma simt extraordinar cand sunt cu el...
Stiu ca trebuie sa fiu/par mai indiferenta cu el, mai ferma: ori da, ori ba... dar mi-e teama sa nu-l pierd definitv, nu pot sa uit ce a fost intre noi.
SveIa
Postat pe 7 Noiembrie 2008 18:00
odata ce te-a inselat o va face mereu(cred k acest lucru a devenit un proverb deja) si apoi daca e sa ramai in continuare cu el si apoi sa te mariti cu el nu cred k iti va conveni daca te va insela si atunci...eu inteleg perfect ce inseamna sa te simti bine alaturi de o persoana,dar tu nu ai demnitatea ta,nu ai mandria ta?cum te poti lasa calcata in picioare?
ave_alexu
Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:30
Fetelor, trezirea !! Barbatii sunt croiti asa ,,,sa insele femeia. Ei insala pt ca se simt ,macho,, si pt ca au mai multe ,,necesitati,, decat noi. Indiferenta dragele mele e ca mai buna si da rezultate, chiar daca sufletul plange, fatza trebuie sa rada si sa triumfe. Moneda .... se va intoarce, trebuie sa folositi dor niste mici trucuri. DAr nu va lasati calcate in picioare. Relatia ...femeia o conduce..ea are ultimul cuvant :). Va pup
guju_claudia_69
Postat pe 16 Noiembrie 2008 05:44
Un sfat daca vrei sa il primesti: "Caracterele nu se schimba!" Am avut o relatie cu un barbat care incepuse sa se comporte asa si crede-ma ca nu merita. Ne-am despartit, timp in care si-a dat seama cat de mult "ma iubeste" ca s-a schimbat,bla bla... si chiar ma facuse sa cred ca se schimbase, se comporta f frumos,dar numai cat sa ma intorc la el,dupa aceea a revenit la vechile obiceiuri Asa ca lasa-l, viata e frumoasa si prea scurta pentru a fi traita urat. Abia acum mi-am dat seama dupa multa suferinta alaturi de cineva care nu merita. O sa suferi la inceput, dar sunt sigura ca iti vei gasi pe cineva care sa te aprecieze cu adevarat. Capul sus, meriti ceva mai bun decat jigniri si certuri
unika_ea
Postat pe 18 Noiembrie 2008 00:57
Buna fetelor si eu sunt in aceeasi situatie , sunt cu un baiat de 2 ani , la inceput se purta cu mine ca un print eu eram foarte orgolioasa nu permiteam nimanui sa ma umileasca , cred ca era din cauza ca nu iubisem cu adevarat pe nimeni iar prin felul sau ma cucerit cu flori si vorbe dulci pana am bus botu ca proasta , realatia a mers bine si apoi din cauza mea dar si a lui am inceput sa ne certam tot mai des sa ne jignim , iar el a ajuns sa dea in mine am vrut sa ne despartim de multe ori dar el zice ma ma omoara si se omoara si el saca il las , il iubesc ,dar cred ca pentru el sunt o obsesie si isi bate joc de mine acum imi vorbeste urat fara motiv doar daca il sun , nu stiu ce as putea face ca il iubesc si sufar ca ma las umilita , dar m-am obisnuit cu el si mie greu sa renunt as vrea un sfat de la voi , el dupa fiecare cearta , sau dupa ce da in mine isi cere scuze in genunghi si jura ca nu se va mai repeta.Si parca uita imediat ce imi promite va rog ajutati-ma am ajuns la faza ca am vrut sa ma sinucid dar stiu ca nu merita dar nici in suferinta nu pot trai.Am incercat sa fiu cu altcineva dar nu am putut pt ca simteam ca il tradez.
moty_dulcika
Postat pe 22 Noiembrie 2008 14:48
Cam in aceeasi situatie am fost si eu.Suntem impreuna de 2 ani si 3 luni.A fost si este singurul barbat din viata mea, dar am suferit foarte mult din cauza geloziei lui nejustificate.Ne-am certat de zeci de ori,dar, din fericire, nu m-a lovit. parerea mea este ca, daca a ajuns sa dea in tine, desi pretinde ca te iubeste, nu te merita.daca a facut-o o data, o va face mereu.asta iti doresti? eu am trecut prin multe cu el. ma suna la facultate si ma punea sa las telefonul deschis, sa auda ce se intampla in jurul meu.m-a si jignit de multe ori, si eu am facut-o, dar pe urma ne-a parut rau amandurora.era si inca mai este, intr-o masura mult mai mica, obsedat de mine.l-am iubit si o sa-l iubesc in continuare, toata viata. am vrut sa ma si sinucid. am suferit mult de tot si te inteleg perfect.dar, daca a dat in tine.......nu suporta asta. meriti mai mult. departeaza-te de el si fa-l sa vada cum ii e fara tine. poate asa isi va da seama ce pierde daca te raneste in continuare. in ceea ce ma priveste am reusit sa-l schimb in mare masura. fiind primul baiat din viata mea, a avut mereu impresia ca o sa vreau sa mai incerc si altceva.dar nu....n-as putea.sunt sigura de iubirea lui. gelozia este boal;a grea si nu prea are leac.....poate doar ameliorare

Postat pe 26 Noiembrie 2008 15:17
Am fost in situatia ta,numai ca am tras mai multi ani crezand ca va fi bine.(inainte de aceasta relatie am fost casatorita).Au fost ani de chin,dar mereu cand se intampla ceva bun in relatia noastra uitam ce era urat.Eu zic sa nu-ti pierzi tineretea cu un om care nu te respecta si pentru care nu insemni atat cat ti-ai dori tu.Stiu ca este f greu,dar crede-ma trece cu timpul.
Sau mai ai varianta de a ramane in aceasta relatie suportand toate mofturile lui,dar atunci nu ai de ce sa te plangi pt ca e alegerea ta.
Bafta!
cristina_palfi
Postat pe 12 Decembrie 2008 11:06
Am si io o problema in acest sens ... Sunt cu prietenul meu de 2 ani 1/2 si relatia noastra a fost perfecta , pot spune ... ne mai certam insa niciodata nu m'a jignit cu absolut nik nik ( eu insa ma enervam fff repede si ii vb destul de urat ) ... dupa 2 ani s'a cam intors roata ... io sunt mai calma iar el mai nervos . Eu sunt o persoana foare drastica asa in ceea ce priveste comportamentul lui fata de mine , ii zik tot tot ce ma deranjeaza dar modul nu in modul cel mai potrivit. Sunt o persoana extrem de sincera si poate ca in acest caz e un defect ptr k nu stiu cum sa slefuiesc acest lucru. Eu ii reprosez fff multe si la un momentat dat mi'a spus k dak chiar nu'mi place cum e el inseamna ca vreau pe altcineva ( iar eu i'am raspuns k daca nu'mi place un lucru la el , si i-l zik , il spun tocmai sa se indrepte ... ) ... nu'mi vb urat dak nu'i vb eu urat , insa imi reproseaza ca nu stiu sa vorbesc ( adik nu stiu cum sa pun problema in anumite situatii ) ... E km complicat asa , poate nici nu am dispozitia necesara sa explic asa cum ar trebui , insa un lucru e clar : imi doresc sa fiu cu el , insa nu suport sa'mi vb urat ( urasc acest lucru si cum ma tin de cuvant in ce vreau sa fac , nu mai accept acest lucru , oricat de mult l'as iubi ) , si vreau sa fie asa cum era el la inceput . Ciudat e ca simt ca are dreptate , si tot ce mi'a reprosat a fost ca nu stiu cum sa pun problema a. i. sa iasa in favoare mea , ca ar trebui sa fiu mai diplomata ... atat. Iar eu i'am reprosat o mie care nici macar nu sunt adevarate toate. El spune ca acest lucru vine de la faptul ca el e primul prieten al meu si nu prea am experienta ... Eu stiu ca am o personalitate mai dificila , insa dak 2 ani a fost cum am vrut io sa fie, de ce nu poate sa fie mereu asa ? Vreau sa fiu respectata si sa fie asa cum zik io , insa sunt constienta ca nu trebuie sa impun acest lucru , insa nu stiu cum sa fac sa fiu mai subtila ... Cred ca am calitatile pe care el le vrea de la o fata , insa ar trebui sa ma lucrez un pic la anumite trasaturi ( k sa'mi fie mie bine in primul rand ) ... insa si de la el am anumite pretentii ( el spune mereu ca face tot ce spun io , insa eu nu fac ... si de aici afirma ca o sa se schimbe si ca n'o sa mai fie ca inainte ) ... Amandoi am obsv ca vrem aceleasi lucruri ( sa nu ne certam , sa ne fie bine , sa fim veseli mereu , sa fim fericiti ) si chiar vad ca face eforturi ,,, insa knd suntem stresati amandoi e inevitabil sa nu ne certam ( chiar daca nimeni nu e de vina )si fara sa vrem spunem vb aiurea ( lui ii pare rau si etc ,,,, insa io nu sunt genu' fetei care sa zik mereu lasa k e bine data viitoare... trec o data de 2 ori cu vederea dar gata , imi ajunge )
Sincer vreau sa'mi dati anumite sfaturi , sa'mi imparatasiti din experienta voastra cum ar trebui sa gestionez situatia , sa ajung la un echilibru , sa'mi fie mie bine in primul rand ( sa nu sufar ,sa nu mai plang si sa nu'mi mai vb el asa )... cum sa fac sa'mi vad numai de ceea ce ma int pe mine , sa fiu asa un pic mai indiferenta , si sa nu ma mai cert si intr-un final sa ne fie bine
...
Broscutzza
Postat pe 17 Decembrie 2008 00:15
si eu patesc la fel k tine...ne intelegem super bine,radem,vorbim,ne distram,ne prostim,dar se mai intampla sa ne mai si certam...si suntem aman2 asa fel inkt niciunul din pacate nu lasa de la el...si eu sufar si am suferit...chiar eu am deschis subiectul asta,daca e sa te uiti ce am scris pe prima pagina...chestia e k nu pot s dorm knd sunt certata cu el,plang ma supar,ma enervez,imi ies din fire si stiu k asta ma afecteaza si k nu fac bine..am inceput sa ma gandesc altfel in schimb.daca e sa ne certam la telefon si ne inchidem telefonul unul altuia,incerc sa ma gandesc k maine knd ne vom intalni o sa fie altfel si incep sa imi aduc aminte de momentele knd suntem fericiti impreuna si ne iubim si ne strangem in brate...asta ar trebui sa faci si tu,pt k stiu k e greu sa treci pestes anumite certuri...noi suntem de 4 ani jumate impreuna si am trecut prin multe impreuna...nici 2 ani nu sunt putini,tocmai de aceea incearca atunci knd va certati sa schimbati subiectul daca sunteti fata in fata sau daca va certati la telefon cum mi se intampla mie,imi fac de lucru pana a doua zi k sa nu ma gandesc la c a fost si a doua zi knd ne intalnim deja ma gandesc cum sa facem k sa radem si sa ne distram k sa uitam ce a fost cu o zi inante...gandeste pozitiv,k astfel vei atrage lucruri pozitive...mult succes
ave_alexu
Postat pe 17 Decembrie 2008 23:54
Fetelor eu nu stiu ce simt?am fost intr`o relatie de 4 ani cu un baiat pe care l`am iubit foarte mult..eu am luat decizia de a ne desparti pt ca ne certam foarte mult si destul de urat,acum dupa 4 luni de zile am simtit ca ma indragostesc de un alt baiat in kre am ajuns la o perioada de 8 luni>as putea sa zic ca timp 5 luni a fost frumos..in ultima perioada zilnik ne certam zilnik ne insultam..si eu tip si eu grresesc. dar ..Nu stiu ..m`am saturat de toate gesturile lui si NU stiu de fapt K in momentul in kre ma cert cu el.ma gandesc la fostul meu prieten...Mi se face Dor de fostul. SI nu pot sa renunt nici la cel din trecut dar Nici la actualul.Oare pe cine iubesc?

Postat pe 21 Decembrie 2008 10:49
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 28 Decembrie 2008 21:53
Cred k o sa mor...nu mai rezit...sunt q un baiat de 2 ani si in acesti doi ani m-a facut sa tin la el mai mult decat la viata mea...el s-a racit cu mine mi-a zis de multe ori ca nu ma mai iubeste ca la incepu...nush dc dar am senzatia k el se i-a dupa prietenii lui:(are niste prieteni care nu ma inteleg deloc q ei,am faqt tot posibilu sa ma inteleg cu ei dar degeaba:(acestia sau bagat foarte mult in relatia noastra:(am incercat mereu sa-l fac sa intelega ca acestia ne vor raul:(acu o saptamana mi-a zis k vrea sa se desparata de mine pt k el s-a saturat:(il inteleg foarte mult deoarece eu sunt o fire geloasa si regret lucru asta,,,dupa ce mi-a zis in seara aia am realizat k am gresit foarte mult si trebuie sa fac cumva sa ma schimb..nu vreau sal pierd pt nimic in lume.in fiecare seara ma rog la Dumnezeu sa ma ajute si sa nu ma despart de el...oare va aparea soarele si pe strada mea?:(va rog mult cn ma poate ajuta intrati pe id meu ely_blondutza_ely

Postat pe 5 Ianuarie 2009 22:07
esti la fel ca mine draga mea..exact sunt si eu geloasa,,dar gelozia asta vine din inima pt k ii iubim foarte mult...prietenu meu mi-a zis de multe ori sa ma schimb deoarece in viata o sa pierd multe cu chestia asta:(acum o sa incerc sa ma schimb sa nu mai fiu geloasa k voi pierde multe...stiu k e foarte greu dar incerc:(imi pare rau k teai despartit de el:(si eu tin la el mai mult decat viata mea:*,,acum imi dau seama k suntem stresante mereu sa ii sunam sa vede c fac...eu una mi-am invatat lectia...pwpici

Postat pe 5 Ianuarie 2009 22:12
si eu am fost intr-o vreme foarte geloasa si poate k ink mai sunt...poate prietenii lui se poarta asa pt k sunt invidiosi pe relatia voastra si poate de ce nu chiar gelosi?>k tu le-ai furat amicul de-o viata gandeste-te si la asta,pt k sunt multi care o patesc...nici nu stii cum poate reactiona invidia din om...si mai ales daca esti geloasa prietenii lui vad asta si poate ii zic ceva d genu"ce mah,te tine asta sub papuc?"si orgoliul masculin il face sa iti vorbeasca atat de urat
ave_alexu
Postat pe 6 Ianuarie 2009 16:21
asa se intampla si la mine...degaba incercam noi sa-i schimbam pt k nu o sa reusim...dak asa sunt asa vor ramane...prima oara knd am fost cu el a fost frumos pana la un moment dat...m-am mutat la el si dupa o perioada m a dat afara am plecat cu bagaje si el stia k nu am unde sa merg dar nu i-a pasat,,,am suferit enorm de mult...nu am putut sa-l uit...am avut si un copil cu el,dar knd mi-a dat papucii m-am dus si am facut avort,el nu stia nimic,,,,dupa 9 luni de zile de suferinta m a cautat...a venit la mine unde lucrez si mi s-a pus in genunchi de fata cu toti prietenii lui,nu m a interesat...i-am scris o scrisoare prin care i am zis k am avut un copil si din cauza lui am facut avort si de asta nu o sa-l iert niciodata...si el tot m a cautat si intr-un final ne-am impacat,,,,sarbatorile le-am facut la mine cu ai mei si cu el...si m-a cerut de nevasta iar eu am acceptat si dc pt k am fost proasta..acum se poarta cu mine ca si cum as fi un nimeni...el mi-a zis k nu poate sa renunte la femei...iar eu la inceput nu am zis nimic pt k-l iubeam si inca il mai iubesc,,,dar tot am stat si m-am gandit...dc oare sunt chiar atat de prostuta?incat sa faca ce vrea din mine...si am pus piciorul in prag...i-am zis ori eu ori femeile tale...si m-a ales pe mine...dar nu s-a tinut de cuvant...si oricat de mult i-am iubi pe ei nu ii intereseaza...astfel de persoane nici nu merita iubite
trebuie sa fii tare si sa-ti pui in minte k u esti puternica si k poti trece peste orice chiar dak nu o sa mai fii cu el...nu merita sa suferi pt unul k el...gandeste te mai mult la tine...meriti ceva mai bun
ai grija de tine...pupici

Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:58
Un citat de suflet care poate iti va fi de folos....

"O iubire pe care esti nevoit sa o pazesti cu atata strasnicie nu reprezinta nimic. Dar tocmai asta n-au sa inteleaga niciodata oamenii cu adevarat gelosi."
Fiodor Mihailovici Dostoevski

Postat pe 29 Ianuarie 2009 20:39
eu la fel am avut o relatie in care il sunam incontinuu pe "fostu" si mereu intrebari si la fel imi vorbea si mie lacrimi...nervi tot repertuarul, insa nu puteam sal parasesc nu puteam sami imaginez viata fara el...pina kind el ma lovit pentru pirma oara dupa o relatie de 2 ani si plus la asta la o cearta de a noastra sa cuplat cu o colega de clasa de a lui...atunci am spus Stop.miam dat seam cami faca rau singura...nu la mult timp lam cunoscut pe actualul meu prieten cu care ma inteleg super si pot sa spun k nici o secunda nu ma gindesc la relatia pe kare am avuto....incearca sa gasesti in alta parte fericirea si ai sa reusesti...mult succes si dragoste
maricea
Postat pe 12 Martie 2009 16:14
si eu sant in aceeasi situatie,si de multe ori am incercat sa nu-l mai sun sau caut dar vine el,cateodata simt ca inebunesc,de 4 ani cred ca ma mint singura ca relatia asta va avea un final ca-n povesti,dar sincer nici nu il inteleg de ce ma mai cauta daca nu vrea sa fie cu mine,spre deosebire de tine nu imi vorbeste urat doar sa racit foarte mult,nu mai stiu sincer cum sa procedez,poate ma ajuta si pe mine cineva cu un sfat ....VA MULTUMESC!
letitia_modoi
Postat pe 12 Martie 2009 16:22
Nu merita sa iti distrugi viata alaturi de un asemenea om, termina relatia si fii demna si increzatoare in viitor.
luciamanta
Postat pe 12 Martie 2009 20:10
De la: ave_alexu, la data 2008-10-24 00:45:08fetelor...nu mai stiu ce sa fac.sunt cu prietenul meu de 4 ani si jumatate si o tinem numai in certuri:(
am luat o pauza de ceva vreme si acum knd neam impacat nu a trecut nicio saptamana k iar neam certat...simt k imi ascunde ceva si nu stiu ce sa fac....chiar ne-am certat acum la telefon si mia vb foarte urat("ce p... mea vrei?").Eu lam sunat s il intreb ceva.nu iam vb urat dar el s enervat k dc il sun din 5 in 5 min s ii cer explicatii.asa de tare tipa la mine la telefon:am plans non stop,mi s facut si rau,nu mai aveam aer de atata plans.iam zis s nu ma mai minta si s imi spuna adevarul si el ma intreaba c adevar k eu iti zic adevarul si k d acum inainte nu o s mai imi zica nik,k dak si asa "knd imi zice adevarul nu il cred...atunci knd o s il intreb dak s int cu cutare o s imi zica k nu"...ce sa fac...nu mai vreau sa sufar...sunt foarte sufletista si il iubesc prea mult k s ma despart de el(nici nu imi doresc asta)simt nevoia sa vb cu cineva.am nevoie de un sfat...

Nu merita sa suferi alturi de acest om, fii increzatoare in viitor, fii demna!
luciamanta
Postat pe 12 Martie 2009 20:12
O relatie de genul asta"bolnava" am trait si si nu 4 ani ci 8 jumate. Ne-am iubit mult ne-am certat foarte mult, dar s-a terminat. La un moment dat unul nu mai poate si isi da seama ca nu se mai poate, atunci pune punct. SI acum dupa zece ani m-i se strange sufletul cand il vad si stiu ca reciproca este valabila, dar uneori nu este suficienta iubirea. Fiecare are familia lui acum, nu e capatul pamantului, dar e greu. Primi 2 ani au fost groaznici ce perioadele de abstinta la alcolici, cu recaderi, etc. Iti doresc mult curaj si numai bine.
corinaczm
Postat pe 12 Martie 2009 20:15
Buna,ti-am citit povestea si sa stii ca am trecut si eu prin ceva asemanator.Nu stiu daca sunt in masura sa-ti dau un sfat ,eu stiu foarte bine cum te simti acum ...si prin ce treci ,e dificil ....si o zic doar pt faptul ca iubesti.Dar ce iubesti in realitate??ce parte din el?nu se merita,...sunt sigura ca esti o fata buna si frumoasa si ca meriti mai mult decat iti da el.Incearca sa fii indiferenta ,indiferenta ta o sa-l doara daca te iubeste cu adevarat......doar asa poti vede ce are in cap.E greu ,stiu ,dar ridica capul sus si fii tare ca stiu ca poti.....noi femeile in general suntem destul de puternice...viata ne face sa fim asa .nu-l mai cauta tu ,lasa sa te caute el daca vrea sa vorbiti,sa fiti impreuna ,TU FII INDIFERENTA..daca te iubeste cu adevarat te cauta si daca nu ,tot ce trebuie sa faci tu e sa iti vezi de viata ta ca esti tanara ,frumoasa si meriri tot ce e mai bun .nu mai plange ca ,,,in loc de lacrimi pot fi zambete .Acum nu ai sa intelegi dar ai sa vezi mai tarziu ca viata e facuta sa o traiesti nu sa suferi dupa oameni care nu merita.Si cat despre el o sa vada cu timpul ce a pierdut.In toata povestea asta tu esti cea care castiga ,ridica capul sus ,fii mandra de ce ai reusit si de ceea ce ai in viata ,distreaza-te si simte ca traiesti.Fii tare dragut-o!!!!!!!Eu iti doresc numai bine si sper sa imi mai povestesti.salutari din Spania.
kudika000963
Postat pe 12 Martie 2009 23:28
parerea mea e ca uneori o pauza cand este luata ar trebui sa o si respecti si sa nu-l mai cautam pe iubitu/a noastra pt k in momentul in care deja suntem in pauza atunci cand ne cautam inseamna k facem presiuni foarte mari uneori asrpra celuilalt dar din cate am inteles eu din mesajul tau voi deja v-ati impacat, eu zic sa o lasati mai usor relatia , sa ganditi totul la rece si sa incercati sa cautati adevaratele motive pentru care voi treceti printr-o astfel de situatie pt ca e mult mai bine k aceste lucruri sa le discutati impreuna decat sa apara mai tarziu raceala din motivul k unul nu a fost sincer cu celalalt si sa spuna apoi, pai tot u esti de vina k nu ai vrut sa ma asculti cand incercam sa iti vb. comunicarea e esentiala iar cu posesivitatea nu mai facem nimik in ziua de azi trebuie doar sa avem incredere in persoana de langa noi si sa incercam sa o tinem aproape de noi nu prin faptul k il sunam din 5 in 5 min k sa ii spunem "te iubesc" sau "unde ai fost ?" pentur k de obicei in momentul in care vb prea mult la telfon cu persoana de langa noi sau o cautam prea mult deja in capul partenerului sa fomeaza ideea de posesivitate si de sufocare , pt k simte k persoana care ii este alaturi il sufoca poate k e mult mai bine k fiecare individ sa aiba o parte de intimitate, de libertate chiar dak cel mai bine se spune k e sa facm totul imreuna uneori e mai avantajos sa nu fi gelos si sa lasi libertate partenerului atat cat sa nu sara calu.
"doar in doi am inceput povestea asta, doar in doi am inceput sa simtim dragostea , doar in doi am scris romanul asta , te rog fumos nu rupe pagina!"
simona_scorpiuta
Postat pe 13 Martie 2009 08:22
"....dar il iubesc prea mult..."
Cum adica PREA mult?

Postat pe 13 Martie 2009 08:35
"prea mult"pentru mine inseamna ca simt nevoie tot timpul sa fiu langa el,vreau sa imi petrec cea mai mare parte a timpului cu el,facand lucrurile impreuna...sa mergem impreuna undeva cand e de mers si asa mai departe...
oricum multumesc fetelor din suflet pentru sfaturi.mama mea mereu imi spune sa fiu mai indiferenta si fac eforturi dar cateodata imi este atat de greu,mi-e dor de vremurile de la inceput,cand eram mereu impreuna,ne strangeam foarte mult in brate
ave_alexu
Postat pe 13 Martie 2009 16:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce`i de facut ? 2 De la: EmperorNerva 27 Aprilie 2009 16:13
tot despre o fosta a prietenului meu 131 De la: kudika_01 2 Iulie 2012 02:31
Monstrul de langa noi 165 De la: unombun 18 August 2014 23:45
geloasa sau paranoia ? 22 De la: cristinutza_cristinutza 20 Octombrie 2013 11:53
Va cer ajutor 2 De la: valy90 19 Octombrie 2010 16:06