Setari Cookie-uri

nu mai vreau sa sufar....dar il iubesc prea mult...

De la: kudika_934169, la data 2013-09-20 17:36:02Buna ziua

spune ca ma iubeste , ca regreta dar e prea tarziu.



Cum te iubeste si a revenit la fosta lui iubita?.......ce fel de iubire e asta?...in general barbatii merg la doua capete sa nu scape niciunul, dar chiar nu inteleg....fii mai explicita te rog....
Pai si fosta lui iubita cum l-a acceptat? nu stie de relatia voastra? tu cum il poti accepta, chiar daca il iubesti, stiind ca el e fosta/actuala iubita....te rog sa iti pastrezi demnitatea.....nicio femeie nu trebuie clacata in picioare, chiar daca iubeste
cristina_boeru_30
Postat pe 20 Septembrie 2013 21:56
buna din nou ºi multumesc pt raspunsuri. Eu sunt o persoana destul de realista de obicei vad lucrurile clar dar acum cred ca ma mint singura fiind implicata emotional. Sa detaliez putin situatia poate imi veti da raspunsurile de care am nevoie. La inceput am fost doar prieteni, apoi a urmat relatia de cateva luni, spre sfarsit ne mai certam dar eu simteam totusi ca pe ansamblu e bine. Si fosta lui iubita s a simtit vinovata pt despartirea lor, asta e motivul pt care l a acceptat si il iubeste probabil. Familia lui si cativa prieteni l au incurajat sa se intoarca la ea. El acum spune ca regreta , ca a vazut ca si eu pot fi altfel, dar totuºi parca prea repede s a intors la ea zic eu. In aceasta situatie oare ce vrea? Daca ar vrea sa se intoarca la mine cred ca putea incerca, eu atunci l as fi iertat usor. Acum nu l mai inteleg. Poate incearca sa ma transforme intr un fel de amanta pt ca in aceasta luna jumatate º a mai intamplat odata, (ultima data) Eu stiu ca din acest punct de vedere el nu era multumit de ea inainte. Dar faptul ca mi spune se jura ca ma iubeste ma cam tine pe loc. Poate nu stie ce vrea, poate ar trebui sa nu mai vorbesc cu el... O alta explicati ar mai fi ca el ma placea , nu ma iubea iar ea era mai supusa mai docila si atunci a ales calea mai usoara. Dar atunci pt ce aceste declaratii de iubire
kudika_934169
Postat pe 21 Septembrie 2013 04:02
De la: kudika_934169, la data 2013-09-21 04:02:52buna din nou ºi multumesc pt raspunsuri. Eu sunt o persoana destul de realista de obicei vad lucrurile clar dar acum cred ca ma mint singura fiind implicata emotional. Sa detaliez putin situatia poate imi veti da raspunsurile de care am nevoie. La inceput am fost doar prieteni, apoi a urmat relatia de cateva luni, spre sfarsit ne mai certam dar eu simteam totusi ca pe ansamblu e bine. Si fosta lui iubita s a simtit vinovata pt despartirea lor, asta e motivul pt care l a acceptat si il iubeste probabil. Familia lui si cativa prieteni l au incurajat sa se intoarca la ea. El acum spune ca regreta , ca a vazut ca si eu pot fi altfel, dar totuºi parca prea repede s a intors la ea zic eu. In aceasta situatie oare ce vrea? Daca ar vrea sa se intoarca la mine cred ca putea incerca, eu atunci l as fi iertat usor. Acum nu l mai inteleg. Poate incearca sa ma transforme intr un fel de amanta pt ca in aceasta luna jumatate º a mai intamplat odata, (ultima data) Eu stiu ca din acest punct de vedere el nu era multumit de ea inainte. Dar faptul ca mi spune se jura ca ma iubeste ma cam tine pe loc. Poate nu stie ce vrea, poate ar trebui sa nu mai vorbesc cu el... O alta explicati ar mai fi ca el ma placea , nu ma iubea iar ea era mai supusa mai docila si atunci a ales calea mai usoara. Dar atunci pt ce aceste declaratii de iubire



S-a intors la ea sau la tine? Esti amanta sau oficiala? Cum merge treaba intre voi? Si-a dat seama cine esti tu de fapt, adica o femeie demna cu o moralitate care nu se lasa calcata in picioare?
cristina_boeru_30
Postat pe 1 Octombrie 2013 11:55
De cate ori o sa-l mai lasi sa te puna pe locul doi? Care-i limita ta?
flowereat
Postat pe 3 Octombrie 2013 09:07
De la: kudika_934169, la data 2013-09-21 04:02:52buna din nou ºi multumesc pt raspunsuri. Eu sunt o persoana destul de realista de obicei vad lucrurile clar dar acum cred ca ma mint singura fiind implicata emotional. .................................................


1.Nu esti deloc realista,dovada fiind instabilitatea ta emotionala si refuzul de a accepta un anumit nivel al relatiei tale,care a ajuns la final!!!Nu crezi?????

2.Faptul ca s-a intors la fosta iubita,intr-un timp scurt,in conditiile in care ne spui ca ,citez,"a jurat ca ma iubeste",nu te-a pus pe ganduri??Ar fi fost cazul!!!Nu te iubeste,draga mea!!!Atunci cand iubesti nu renunti la persoana iubita,in favoarea altei femei,chiar fosta fiind!!

3.Cedandu-i,chiar daca pentru ultima oara,nu esti "un fel de amanta",ci ai dobandit un astfel de statut!!!

4.El stie foarte bine ce doreste,are doua oferte la indemana,le foloseste pe amandoua,caci ambele sunt la fel de disponibile!!!De ce???Pentru simplul fapt ca sunteti transparente in iubire si se abuzeaza de aceasta!!!

5."El te placea,dar nu te iubea"!!!!Tradu-mi,te rog,caci nu inteleg!!!!

Daca nu te iubea ,pentru care motiv regreti despartirea de el??Pentru faptul ca il iubesti si iti este foarte greu,sufleteste vorbind??????Sentimentele tale nu au contat pentru fostul iubit!!!

6.Ti-a facut declaratii de iubire????Si ce-i cu aceasta????Cati barbati nu o fac,fara sa isi iubeasca partenera????Multi,nu mai fi credula!!!

7.Inteleg ca l-ai ierta usor pentru ceea ce ti-a facut,dar vei putea sa uiti comportamentul lui????

Draga mea,lasa-i pe cei doi sa se desfasoare in relatia lor si cauta alt drum,este mai sanatos!!!Si incearca sa fii mai intransigenta cu tine si mai putin transparenta in manifestarea iubirii,caci esti o prada usoara,barbatii ,asa ceva cauta!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Octombrie 2013 19:25
parerea mea este aceeasi......se foloseste de amandoua pt bunul lui plac si asta ,pt ca are un "papagal"foarte bun si va fraiereste pe amandoua.Va gasit un pic naive ,dar el are o inima de sticla si chiar daca se uita in oglinda,este mandru de ceea ce face si realizeaza.....undeva in spate ,cred ca zambeste i coltul gurii si se bate in piept cu pumnii mai ceva ca gorilele masculi!ooooof!!!
Titanika
Postat pe 3 Octombrie 2013 19:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
................!!!!!! 23 De la: 2 Septembrie 2014 15:26
Salut fetelor! Ce faci cand ai o problema? Intrebi ... Asa ca sper sa puteti sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare :D 21 De la: Nicolici85 2 Septembrie 2014 15:17
As avea nevoie de un sfat 32 De la: mihaelatrincu 17 Iulie 2009 18:35
Probleme in relatie 16 De la: Max2 20 Noiembrie 2011 18:34
Cea mai buna prietena 9 De la: awesome 1 Iunie 2014 10:23