Setari Cookie-uri

Swing ?

De la: cotyca, la data 2009-09-18 08:55:05 Mai esti si amuzant denis, pe langa faptul ca esti destept...Din pacate eu cred ca iti pierzi vremea cu prostimea de pe aici. Astia nu-o sa priceapa in veci despre ce vorbesti tu. Sunt prea amortiti la creier..din pacate. Sunt destul de putini cei cu care poti discuta deschis despre swing. Majoritatea care au intrat pe acest topic nici nu stiu ce inseamna swing, ca sa nu mai vorbim de punerea in practica. Daca au facut swing 4-5 din cei care au intrat pe acest topic, eu zic ca e mare lucru. Suntem un popor de oameni egoisti si limitati in gandire. Nu stim si cred ca nici nu vrem sa aprofundam lucrurile.


da tu pisicuta in calduri de ce iti pierzi timpul p'acilea cu prostimea?
nu ai de cautat placeri?nu mai bine o mai pui de un swing?ce naiba doar esti desteapta!
imi pare rau ca nu suntem atat de ahtiati ca tine dupa sex si mai ales sex cu alte persoane de sexe diferite...ce sa-i faci mai avem si alte preocupari in viata in afara de schimbul de parteneri/e nelimitat..vb manelistilor fara numar!
Asa-i nu toata lumea se poate darui oriunde...oricand..oricui..ca de asta suntem oameni sa luam niste decizii...ca altfel am fi precum oile si am puneo de un swing de dragul modei!Pai da mai bine ai merge la o biblioteca si ti-ai deschide mintea spre o carte si spre cultura ..nu mai fi limitata numai la sex...caci sexul nu este totul pe lumea asta!
one_size
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:52
De la: one_size, la data 2009-10-06 12:52:30
De la: cotyca, la data 2009-09-18 08:55:05 Mai esti si amuzant denis, pe langa faptul ca esti destept...Din pacate eu cred ca iti pierzi vremea cu prostimea de pe aici. Astia nu-o sa priceapa in veci despre ce vorbesti tu. Sunt prea amortiti la creier..din pacate. Sunt destul de putini cei cu care poti discuta deschis despre swing. Majoritatea care au intrat pe acest topic nici nu stiu ce inseamna swing, ca sa nu mai vorbim de punerea in practica. Daca au facut swing 4-5 din cei care au intrat pe acest topic, eu zic ca e mare lucru. Suntem un popor de oameni egoisti si limitati in gandire. Nu stim si cred ca nici nu vrem sa aprofundam lucrurile.


da tu pisicuta in calduri de ce iti pierzi timpul p'acilea cu prostimea?
nu ai de cautat placeri?nu mai bine o mai pui de un swing?ce naiba doar esti desteapta!
imi pare rau ca nu suntem atat de ahtiati ca tine dupa sex si mai ales sex cu alte persoane de sexe diferite...ce sa-i faci mai avem si alte preocupari in viata in afara de schimbul de parteneri/e nelimitat..vb manelistilor fara numar!
Asa-i nu toata lumea se poate darui oriunde...oricand..oricui..ca de asta suntem oameni sa luam niste decizii...ca altfel am fi precum oile si am puneo de un swing de dragul modei!Pai da mai bine ai merge la o biblioteca si ti-ai deschide mintea spre o carte si spre cultura ..nu mai fi limitata numai la sex...caci sexul nu este totul pe lumea asta!



Ce zici,colega...o punem si noi d-un swing? S intram in rand cu lumea buna, sa fim mai deschisi asa...? Mare lucru pierzi daca stai si citesti....swing is life and life is swing!!!
bl_de
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:19
De la: bl_de, la data 2009-10-06 15:19:34
De la: one_size, la data 2009-10-06 12:52:30
De la: cotyca, la data 2009-09-18 08:55:05 Mai esti si amuzant denis, pe langa faptul ca esti destept...Din pacate eu cred ca iti pierzi vremea cu prostimea de pe aici. Astia nu-o sa priceapa in veci despre ce vorbesti tu. Sunt prea amortiti la creier..din pacate. Sunt destul de putini cei cu care poti discuta deschis despre swing. Majoritatea care au intrat pe acest topic nici nu stiu ce inseamna swing, ca sa nu mai vorbim de punerea in practica. Daca au facut swing 4-5 din cei care au intrat pe acest topic, eu zic ca e mare lucru. Suntem un popor de oameni egoisti si limitati in gandire. Nu stim si cred ca nici nu vrem sa aprofundam lucrurile.


da tu pisicuta in calduri de ce iti pierzi timpul p'acilea cu prostimea?
nu ai de cautat placeri?nu mai bine o mai pui de un swing?ce naiba doar esti desteapta!
imi pare rau ca nu suntem atat de ahtiati ca tine dupa sex si mai ales sex cu alte persoane de sexe diferite...ce sa-i faci mai avem si alte preocupari in viata in afara de schimbul de parteneri/e nelimitat..vb manelistilor fara numar!
Asa-i nu toata lumea se poate darui oriunde...oricand..oricui..ca de asta suntem oameni sa luam niste decizii...ca altfel am fi precum oile si am puneo de un swing de dragul modei!Pai da mai bine ai merge la o biblioteca si ti-ai deschide mintea spre o carte si spre cultura ..nu mai fi limitata numai la sex...caci sexul nu este totul pe lumea asta!



Ce zici,colega...o punem si noi d-un swing? S intram in rand cu lumea buna, sa fim mai deschisi asa...? Mare lucru pierzi daca stai si citesti....swing is life and life is swing!!!

numai daca ne consiliem reciproc!
one_size
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:21
De la: one_size, la data 2009-10-06 15:21:08
De la: bl_de, la data 2009-10-06 15:19:34
De la: one_size, la data 2009-10-06 12:52:30
De la: cotyca, la data 2009-09-18 08:55:05 Mai esti si amuzant denis, pe langa faptul ca esti destept...Din pacate eu cred ca iti pierzi vremea cu prostimea de pe aici. Astia nu-o sa priceapa in veci despre ce vorbesti tu. Sunt prea amortiti la creier..din pacate. Sunt destul de putini cei cu care poti discuta deschis despre swing. Majoritatea care au intrat pe acest topic nici nu stiu ce inseamna swing, ca sa nu mai vorbim de punerea in practica. Daca au facut swing 4-5 din cei care au intrat pe acest topic, eu zic ca e mare lucru. Suntem un popor de oameni egoisti si limitati in gandire. Nu stim si cred ca nici nu vrem sa aprofundam lucrurile.


da tu pisicuta in calduri de ce iti pierzi timpul p'acilea cu prostimea?
nu ai de cautat placeri?nu mai bine o mai pui de un swing?ce naiba doar esti desteapta!
imi pare rau ca nu suntem atat de ahtiati ca tine dupa sex si mai ales sex cu alte persoane de sexe diferite...ce sa-i faci mai avem si alte preocupari in viata in afara de schimbul de parteneri/e nelimitat..vb manelistilor fara numar!
Asa-i nu toata lumea se poate darui oriunde...oricand..oricui..ca de asta suntem oameni sa luam niste decizii...ca altfel am fi precum oile si am puneo de un swing de dragul modei!Pai da mai bine ai merge la o biblioteca si ti-ai deschide mintea spre o carte si spre cultura ..nu mai fi limitata numai la sex...caci sexul nu este totul pe lumea asta!



Ce zici,colega...o punem si noi d-un swing? S intram in rand cu lumea buna, sa fim mai deschisi asa...? Mare lucru pierzi daca stai si citesti....swing is life and life is swing!!!

numai daca ne consiliem reciproc!


Adica eu pe tine si tu pe mine?
bl_de
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:22
De la: bl_de, la data 2009-10-06 15:22:41
De la: one_size, la data 2009-10-06 15:21:08
De la: bl_de, la data 2009-10-06 15:19:34
De la: one_size, la data 2009-10-06 12:52:30
De la: cotyca, la data 2009-09-18 08:55:05 Mai esti si amuzant denis, pe langa faptul ca esti destept...Din pacate eu cred ca iti pierzi vremea cu prostimea de pe aici. Astia nu-o sa priceapa in veci despre ce vorbesti tu. Sunt prea amortiti la creier..din pacate. Sunt destul de putini cei cu care poti discuta deschis despre swing. Majoritatea care au intrat pe acest topic nici nu stiu ce inseamna swing, ca sa nu mai vorbim de punerea in practica. Daca au facut swing 4-5 din cei care au intrat pe acest topic, eu zic ca e mare lucru. Suntem un popor de oameni egoisti si limitati in gandire. Nu stim si cred ca nici nu vrem sa aprofundam lucrurile.


da tu pisicuta in calduri de ce iti pierzi timpul p'acilea cu prostimea?
nu ai de cautat placeri?nu mai bine o mai pui de un swing?ce naiba doar esti desteapta!
imi pare rau ca nu suntem atat de ahtiati ca tine dupa sex si mai ales sex cu alte persoane de sexe diferite...ce sa-i faci mai avem si alte preocupari in viata in afara de schimbul de parteneri/e nelimitat..vb manelistilor fara numar!
Asa-i nu toata lumea se poate darui oriunde...oricand..oricui..ca de asta suntem oameni sa luam niste decizii...ca altfel am fi precum oile si am puneo de un swing de dragul modei!Pai da mai bine ai merge la o biblioteca si ti-ai deschide mintea spre o carte si spre cultura ..nu mai fi limitata numai la sex...caci sexul nu este totul pe lumea asta!



Ce zici,colega...o punem si noi d-un swing? S intram in rand cu lumea buna, sa fim mai deschisi asa...? Mare lucru pierzi daca stai si citesti....swing is life and life is swing!!!

numai daca ne consiliem reciproc!


Adica eu pe tine si tu pe mine?

nuuuu eu pe tine si tu pe mine!
one_size
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:24
De la: cotyca, la data 2009-09-18 08:55:05 Suntem un popor de oameni egoisti si limitati in gandire. Nu stim si cred ca nici nu vrem sa aprofundam lucrurile.


nu pune la inimioara rautatile celor de p-aci. sunt doar invidiosi pe calitatea ta schimbatoare!
geo_x
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:30
De la: geo_x, la data 2009-10-06 15:30:34
De la: cotyca, la data 2009-09-18 08:55:05 Suntem un popor de oameni egoisti si limitati in gandire. Nu stim si cred ca nici nu vrem sa aprofundam lucrurile.


nu pune la inimioara rautatile celor de p-aci. sunt doar invidiosi pe calitatea ta schimbatoare!


Rau mai esti Geo! Faci cumva misto de don'soara???
bl_de
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:35
De la: bl_de, la data 2009-10-06 15:35:16
De la: geo_x, la data 2009-10-06 15:30:34
De la: cotyca, la data 2009-09-18 08:55:05 Suntem un popor de oameni egoisti si limitati in gandire. Nu stim si cred ca nici nu vrem sa aprofundam lucrurile.


nu pune la inimioara rautatile celor de p-aci. sunt doar invidiosi pe calitatea ta schimbatoare!


Rau mai esti Geo! Faci cumva misto de don'soara???


n-as indraznii sa-i mistocaresc preferintele in ale sexului. doar o incurajez sa continuue! asa mai avem si noi material! sau io !
da' de unde stii ca-i domnisorica?
geo_x
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:37
De la: geo_x, la data 2009-10-06 15:37:50
De la: bl_de, la data 2009-10-06 15:35:16
De la: geo_x, la data 2009-10-06 15:30:34
De la: cotyca, la data 2009-09-18 08:55:05 Suntem un popor de oameni egoisti si limitati in gandire. Nu stim si cred ca nici nu vrem sa aprofundam lucrurile.


nu pune la inimioara rautatile celor de p-aci. sunt doar invidiosi pe calitatea ta schimbatoare!


Rau mai esti Geo! Faci cumva misto de don'soara???


n-as indraznii sa-i mistocaresc preferintele in ale sexului. doar o incurajez sa continuue! asa mai avem si noi material! sau io !
da' de unde stii ca-i domnisorica?


eu as paria ca-i amanta
spumosu
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:39
De la: geo_x, la data 2009-10-06 15:37:50
De la: bl_de, la data 2009-10-06 15:35:16
De la: geo_x, la data 2009-10-06 15:30:34
De la: cotyca, la data 2009-09-18 08:55:05 Suntem un popor de oameni egoisti si limitati in gandire. Nu stim si cred ca nici nu vrem sa aprofundam lucrurile.


nu pune la inimioara rautatile celor de p-aci. sunt doar invidiosi pe calitatea ta schimbatoare!


Rau mai esti Geo! Faci cumva misto de don'soara???


n-as indraznii sa-i mistocaresc preferintele in ale sexului. doar o incurajez sa continuue! asa mai avem si noi material! sau io !
da' de unde stii ca-i domnisorica?


Ai dreptate...nu stiu!!!
bl_de
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:39
nebunaticule!!!
geo_x
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:41
DENIS***
"Libertate fara reguli", zici? Asta-i dumnezeu adevarat zici? Sa lasam pedofilii, violatorii, perversii, ciudatii si nebunii sa-si exercite "libertatile" de a-si satisface toate dorintele si poftele, nu?
Swing este ceva ce nu oricine poate face, oameni nesatisfacuti, frustrati sau prea curiosi, voyeuri s.a.m.d.
Dar daca un om normal se simte bine cu un singur partener, vii tu sa-i spui ca nu a gasit fericirea absoluta si libertate fara de limite?
Fii mai atent ce spui ca nu ai nici o logica, ba mai mult, ti-as recomanda o vizita la psihiatru.
angelfromheaven
Postat pe 7 Octombrie 2009 01:09
De la: cotyca, la data 2009-09-18 08:55:05 Mai esti si amuzant denis, pe langa faptul ca esti destept...Din pacate eu cred ca iti pierzi vremea cu prostimea de pe aici. Astia nu-o sa priceapa in veci despre ce vorbesti tu. Sunt prea amortiti la creier..din pacate. Sunt destul de putini cei cu care poti discuta deschis despre swing. Majoritatea care au intrat pe acest topic nici nu stiu ce inseamna swing, ca sa nu mai vorbim de punerea in practica. Daca au facut swing 4-5 din cei care au intrat pe acest topic, eu zic ca e mare lucru. Suntem un popor de oameni egoisti si limitati in gandire. Nu stim si cred ca nici nu vrem sa aprofundam lucrurile.





Mda....hihihihihi ce "amuzant" si "destept e . .....
Suntem prosti si amortiti la creier pentru ca nu ne dam seama ca fericirea absoluta si atotcunoasterea consta in cate p si u si l si e sa ne intre si sa ne iasa si prin cate gauri si in fata cui cu cat mai multi si in cele mai multe feluri....asta da viata! ce ratata sunt si eu sa ma irosesc doar cu unu' cand pot sa fiu uzata la maxim ca cele inteligente si nelimitate...in gandire....
angelfromheaven
Postat pe 7 Octombrie 2009 01:17
De la: cotyca, la data 2009-09-18 08:55:05 Mai esti si amuzant denis, pe langa faptul ca esti destept...Din pacate eu cred ca iti pierzi vremea cu prostimea de pe aici. Astia nu-o sa priceapa in veci despre ce vorbesti tu. Sunt prea amortiti la creier..din pacate. Sunt destul de putini cei cu care poti discuta deschis despre swing. Majoritatea care au intrat pe acest topic nici nu stiu ce inseamna swing, ca sa nu mai vorbim de punerea in practica. Daca au facut swing 4-5 din cei care au intrat pe acest topic, eu zic ca e mare lucru. Suntem un popor de oameni egoisti si limitati in gandire. Nu stim si cred ca nici nu vrem sa aprofundam lucrurile.


Aproape ca ti-as fi dat dreptate.. dar... ¨
- "prostimea de pe aici nu o sa priceapa..", "sunt prea amortiti..", "majoritatea nu stie (asa e corect).."..
adica EI (aia, ceilalti) !!! Apoi o trantesti de n-am mai inteles nimic...
- "suntem un popor..", "nu stim" si "nu vrem".. adica SI TU!!!

Prin urmare... faci sau nu faci parte din "prostimea prea amortita care nu stie ce inseamna swing"??

incheiat orice citat
rashela
Postat pe 7 Octombrie 2009 02:19
Fetelor.......trezitiva.........nu mai suntem pe vremea lui "raposatu" sau vremurilor trecute cu mentalitatea aia invechita.
Occidentali, orientali......tot oameni cu simturi suntem. Ati vazut serialul "Totul despre sex" sau "Anatomia lui Grey".............? Numai la romani se intampla ca in romanul "Ion", sa-ti pedepsesti nevasta ca se culca cu altul. Din a cui vina se intampla asta?
In primul rand swing-ul este o modalitate noua de refulare sexuala, in care se cere acordul amandurora. De ce oare femeia a dorit emancipare, a dorit putere, iar acum cand barbatul ii lasa frau liber sentimentelor, tot barbatul sa sufere - sa fie parasit de femeie!? Lucrurile nu stau chiar asa.
Sotia mea a practicat ceva vreme swinging inainte de casatorie - din curiozitate bineinteles, si avea tendinte bi. A avut o buna prietena care avea si ea inclinatii bi. Au inceput doar ele doua. Prietena era casatorita. Apoi toti trei au intalnit un alt barbat - un amic cunoscut. Au avut mai multe partide, s-au distrat de minune. Cei rau in asta!! Credeti ca eu inainte de casatorie am fost "cheie de biserica"? In tinerete trebuie sa te distrezi, mai tarziu.......vin altele. Toti facem greseli - daca asa se poate spune.
Noi suntem de aproape 10 ani impreuna, nu i-am reprosat niciodata asta, doar ca la un moment trecator de monotonie dintre noi i-am cerut eu sa facem swing. Ce-ar fi trebuit sa fac? Sa-mi insel nevasta cu o straina intalnita la intamplare!? Cu toate acestea m-am documentat si eu mai bine ce inseamna swing - la intrebarea mea catre sotie ce stil de swing si-ar dorii, mi-a raspuns foarte simplu: "Vreau sa facem numai swing-open" - este modalitatea ce mai benefica nou (luand in calcul stilul de sex care il practicam noi doi). Sa nu credeti ca nu m-am gandit la consecinte. Sa ea nu ar stii riscurile la care ne supunem. Ea a apreciat dorinta mea - mai mult de atat ca nu doream sa o insel fara ca ea sa stie. Ar fi nedrept din partea mea sa-i fac asta. Nici mie nu mi-ar fi bine daca s-ar intampla cu ea sa ma insele.

PS: cine nu viseaza - viata ii este ca si ratata; cine nu are dorinte/fantasme - nu stie sa se bucure de casatorie cu adevarat..............

Astept comentarii oricare ar fi ele: me.her71@yahoo.com/
me_her71
Postat pe 25 Decembrie 2009 22:17
Buna, ideea este sa nu te forteze pe tine sa o faceti cu un cuplu de care tu nici macar nu esti atrasa.Noi barbatii consideram ca asa cum noi avem fantezii sexuale cu una sau mai multe femei, maritate sau nu, etc, ne gandim ca si voi aveti fantezii cu unul sau mai multi barbati si poate va este rusine sa recunoasteti fata de cel pe care il iubiti acest lucru. Daca el a mai facut swing si poate trece peste toate sentimentele de dupa... poate este de parere ca nu are cum sa nu-ti placa ceva ce nici nu ai incercat.Oricum parerea mea personala este ca swingul se poate practica de catre un cuplu chiar daca se iubesc enorm si au o relatie sexuala buna.Poate toti se gandesc " ok, atunci la ce le trebuie swing? " iar raspunsurile sunt mai multe, dar cel mai normal este acela ca se trece la o etapa mai avansata a relatiei, cu trairi inimaginabile cu un sentiment dulce de putina gelozie amestecat cu iubire si excitare maxima. Dupa ... te linistesti iar daca cei doi se comporta in mod normal unul cu celalalt, se poate spune ca de fapt relatia lor s-a sudat cu incredere si cu sentimentul ca partenera sau partenerul nu se pot inlocui, din cauza ca nu mai gasesti pe altul/alta cu care sa simti asa ceva.Cam asa vad eu swingul si mai cred ca multe cupluri se despart din cauza sexului ca a devenit plictisitor fara sa dea de veste, adica nu mai ai fluturasi in stomac si orgasmul este ceva care ... exista la tinerete, nu dupa 3-4 ani de casnicie.
kostis
Postat pe 31 Iulie 2010 16:54
am vazut o gramada de pareri si de aceea m-am hotarat sa scriu.....deoarece majoritatea celor care isi dau cu parerea am observat ca nu au trecut printr-o astfel de experienta,ceea ce inseamna dupa parerea mea ca nu poti sti ce simti cu adevarat doar daca faci asta
si am sa va spun ca eu am incercat,si nu doar odata...si am incercat si cu sotul meu cu care sunt de 3 ani...dar am avut 2 experiente si inainte
prima experienta a fost cu o prietena,ea fiind combinata cu un tip,intr-o seara ne-am intalnit toti 3 a venit si verisorul lui si am facut schimb de parteneri
urmatoarea experienta a fost din curiozitate si am fost eu,un amic si o tipa care atunci am cunoscut-o dar cu care am ramas prietena
dupa care a urmat cu sotul si o alta partenera si a fost f bn si pot sa spun ca lucrul acesta ne-a intarit relatia si chiar daca facem in continuare lucrul acesta din cand in cand pt diversificare,nu exista probleme
noi ne iubim ,ne respectam,iar faptul ca facem swing e de distractie si nu ne-am schimba niciodata unul pe celalant
totul e sa ai incredere in cel de langa tine si sa iti doresti si tu sa experimentezi astfel de lucruri
ASA CA PAREREA MEA ESTE CA DACA ITI DORESTI SI TU MACAR PUTIN,NU AI DE CE SA DAI INAPOI
iar o relatie se poate rupe si fara swing,asa ca eu sunt de parere ca dintr-o astfel de experienta nu ai decat de castigat
kudika322221
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:51
De la: kudika322221, la data 2010-09-19 11:51:57 eu sunt de parere ca dintr-o astfel de experienta nu ai decat de castigat


Ca si experienta de viata da, insa o relatie de durata in nici-un caz ...
battleofwits
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:59
o relatie de durata dupa parerea mea o menti cu diverse picanterii,iar daca swing este un lucru pe care si-l doresc ambii parteneri nu vad de ce sa nu aiba loc intr-o relatie de durata
eu consider ca, decat sa se duca singur si sa o faca cu nu stiu cine sau si mai rau sa simta nevoia unei evadari,dar sa se ascunda de tine si la randul tau tu sa te ascunzi de el,mai bn swing
totul e normal e frumos distractia si satisfactia este pt amandoi
si pt mn cel putin swing inseamna eliberare,noi ultima data am facut lucrul asta acum un an,dar ne gandim ca ar fi cazul sa cautam si sa mai experimentam
kudika322221
Postat pe 20 Septembrie 2010 09:26
De la: kudika322221, la data 2010-09-20 09:26:57o relatie de durata dupa parerea mea o menti cu diverse picanterii,iar daca swing este un lucru pe care si-l doresc ambii parteneri nu vad de ce sa nu aiba loc intr-o relatie de durata
eu consider ca, decat sa se duca singur si sa o faca cu nu stiu cine sau si mai rau sa simta nevoia unei evadari,dar sa se ascunda de tine si la randul tau tu sa te ascunzi de el,mai bn swing
totul e normal e frumos distractia si satisfactia este pt amandoi
si pt mn cel putin swing inseamna eliberare,noi ultima data am facut lucrul asta acum un an,dar ne gandim ca ar fi cazul sa cautam si sa mai experimentam


Mie imi vine greu sa cred ca el ca si barbat poate sa share-uiasca persoana iubita cu altii. Cat despre femeii, desi nu ma pot pronunta in locul lor, ultima data cand am discutat problema asta cu o femeie, desi imi zambea si imi spunea ca pentru ea nu e o problema, ochii ii avea intunecati.

Insa ca si experiment e foarte FUN.
battleofwits
Postat pe 20 Septembrie 2010 09:40
De la: kudika322221, la data 2010-09-19 11:51:57am vazut o gramada de pareri si de aceea m-am hotarat sa scriu.....deoarece majoritatea celor care isi dau cu parerea am observat ca nu au trecut printr-o astfel de experienta,ceea ce inseamna dupa parerea mea ca nu poti sti ce simti cu adevarat doar daca faci asta
si am sa va spun ca eu am incercat,si nu doar odata...si am incercat si cu sotul meu cu care sunt de 3 ani...dar am avut 2 experiente si inainte
prima experienta a fost cu o prietena,ea fiind combinata cu un tip,intr-o seara ne-am intalnit toti 3 a venit si verisorul lui si am facut schimb de parteneri
urmatoarea experienta a fost din curiozitate si am fost eu,un amic si o tipa care atunci am cunoscut-o dar cu care am ramas prietena
dupa care a urmat cu sotul si o alta partenera si a fost f bn si pot sa spun ca lucrul acesta ne-a intarit relatia si chiar daca facem in continuare lucrul acesta din cand in cand pt diversificare,nu exista probleme
noi ne iubim ,ne respectam,iar faptul ca facem swing e de distractie si nu ne-am schimba niciodata unul pe celalant
totul e sa ai incredere in cel de langa tine si sa iti doresti si tu sa experimentezi astfel de lucruri
ASA CA PAREREA MEA ESTE CA DACA ITI DORESTI SI TU MACAR PUTIN,NU AI DE CE SA DAI INAPOI
iar o relatie se poate rupe si fara swing,asa ca eu sunt de parere ca dintr-o astfel de experienta nu ai decat de castigat


opinia ta exprimata, e sigur una avizata, in primul rand pt ca ai trecut prin asa ceva si in al doilea rand pt ca esti femeie........... E clar ca lucrurile se vad cumva diferit din perspectiva unei femei fata de cea a unui barbat.
Sfatul meu, pt d-ra ce a initiat postul ( ca unul ce nu i s-a intamplat asa ceva), este sa gandeasca bine la ceea ce vrea, pt ca odata intamplat, lucrul asta nu se mai poate da inapoi sub nici un fel.

Desi, acum observ ca, postul fiind f vechi ....... e posibil sa se fi intimplat orice !
lazar7
Postat pe 4 Iulie 2011 12:17
Si eu sunt casatorit de 7 ani si am discutat cu sotia despre aceasta fantezie comuna(cu inca o femeie) si chiar avem o pretena comuna cu care am vorbit dar a zis ca nu e deacord si ca mai bine ar fi cu o femeie de care sa nu ne lege o prietenie asa de lunga durata. Tot asa la o betie eram doar noi trei si mai mai sa nu se intample. am durmit toti trei in pat iar dupa ceea ce ai zis tu parca ma bucur ca nu sa intamlpat chit caci eu as trece usor peste dar ea nu prea cred
luci7912
Postat pe 22 Iulie 2011 12:57
De la: adela22, la data 2008-10-24 15:07:18Sunt intr-o relatie superba de 1 an de zile. Ne intelegem, comunicam si ne iubim. Insa exista o problema: el isi doreste swing cu un alt cuplu (avand experienta in acest domeniu), iar eu nu cred ca as suporta sa il vad cu alta si nici sa fiu eu cu altul.
Mi-e frica ca daca accept - cine stie ce o sa se schimbe la mine si poate duce la despartirea noastra, iar daca nu accept el o sa aiba niste fantezii neindeplinite care duc la frustari si poate vor avea acelasi efect (ruptura noastra in timp).
Am nevoie si de parerile voastre in legatura cu acest subilect si poate si niste sfaturi.



Swingul , daca nu sinteti atenti, poate fi sfarsitul vostru... cunosc si cupluri care dupa 11 ani de relatie bazata pe incredere si iubire nemarginita, au ajuns datorita swingului sa se minta, a disparut increderea, s-a ruinat iubirea si au ajuns la divort.

Exista si sanse sa scapati cu bine. Depinde cit de sinceri puteti sa ramaneti intre voi si cit de dispusi sinteti sa incetati imediat cu swingul, daca unul din parteneri ajunge sa sufere.
S-ar putea sa o dati in bara, dar e alegerea voastra...
denis_3d25
Postat pe 23 Iulie 2011 17:14
De la: angelfromheaven, la data 2009-10-07 01:09:25DENIS***"Libertate fara reguli", zici? Asta-i dumnezeu adevarat zici? Sa lasam pedofilii, violatorii, perversii, ciudatii si nebunii sa-si exercite "libertatile" de a-si satisface toate dorintele si poftele, nu?Swing este ceva ce nu oricine poate face, oameni nesatisfacuti, frustrati sau prea curiosi, voyeuri s.a.m.d.Dar daca un om normal se simte bine cu un singur partener, vii tu sa-i spui ca nu a gasit fericirea absoluta si libertate fara de limite?Fii mai atent ce spui ca nu ai nici o logica, ba mai mult, ti-as recomanda o vizita la psihiatru.



Am sa-ti iau prounerea in considerare si voi merge.
Inainte sa plec insa, vreau sa-ti mai spun ceva. Libertatea despre care vorbesc eu, este una evidenta. Nu putem opri o femeie care vrea sa-si insele sotul , nu putem opri violurile, nu putem opri swingurile, nu putem sa te oprim pe tine sa-ti spui punctul de vedere, nu putem sa-i oprim pe cei ce se lupta sa controleze lumea... toate astea se manifesta , indiferent daca ne comvine noua sau nu. Libertatea se manifesta si nu poate fi limitata ci doar observata.
Fiecare este liber sa aleaga ce vrea sa experimenteze si sa-si plateasca consecintele alegerilor...
Eu de exemplu nu am practicat niciodata swingul. Nu mi-am inselat niciodata sotia, nu am violat libertatea nimanui. Daca sotia mea de exemplu are chef de o relatie sexuala cu un alt barbat, ce sa fac eu ? Sa o omor ? Nu, daca nu-mi comvine sa traiesc alaturi de un astfel de caracter, ii spun drum bun in alegerile tale si eu imi vad de alegerile mele.
Nu e mai corect asa ?
A le impune altora sa aleaga ceea ce alegem noi, asta inseamna viol.

Cred ca succesul nu consta in a impune oamenilor cum sa gindeasca si ce sa aleaga ci in a observa cu cine sintem compatibili ...

Iti multumesc pt propunerea ta in privinta psihiatrului :)
denis_3d25
Postat pe 23 Iulie 2011 18:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am o problema si nu prea gasesc raspunsul :( 29 De la: BlueBubble 10 August 2010 23:23
A terminat in mine !!! 17 De la: Madallina16 22 Decembrie 2014 16:23
Cat de des o faceti? 86 De la: mickyyo_parintele 13 Mai 2009 16:27
hy 4 De la: scorpio67 25 Mai 2010 10:38
buna ma numesc claudiu si am 27 de ani iti pot fi eu amant daca vrei nr meu este 0724 130 600 4 De la: Claudiu_Andrei_Nita_1 29 Februarie 2016 08:41