Setari Cookie-uri

Swing ?

Eu cred ca este un comportament sexual aberant, o tulburare psihica, ca tipul are o moralitate indoielnica... , in relatia asta eu nu vad iubire, vad o fata agatata de un ciudat sexual , ametita cu vorbe de iubire, ciudat ,care presupun ca este las si nu ti-a spus inainte de a te implica in relatie ce fel de inclinatii si fantezii nutreste;Acum pe bune, exista loc in lumea asta si pentru oameni normali, morali, cu frica de Dumnezeu ?????sau suntem pe cale de a deveni minoritari, imi place sa cred ca am calitatile pe care le-am insirat; serios, m-a revoltat ce am citit... era un timp in care credeam ca daca nu fac sex cum scrie in Cosmopolitan si alte reviste din astea .... , adica cu oricine si pana la urma pot sa spun " sex absurd", ca este ceva in neregula pentru ca eu nu cred ce cred toate femeile astea despre sex; acum cred ca oamenii ca mine devin minoritari intr-o lume nebuna, cine stie, poate pana la urma majoritarii astia care sunt degenerati sexuali , imorali ne vor face rezervatii...
alina02
Postat pe 22 Mai 2009 16:16
Diavolyta_
Postat pe 22 Mai 2009 16:20
De la: alina02, la data 2009-05-22 16:16:37Eu cred ca este un comportament sexual aberant, o tulburare psihica, ca tipul are o moralitate indoielnica... , in relatia asta eu nu vad iubire, vad o fata agatata de un ciudat sexual , ametita cu vorbe de iubire, ciudat ,care presupun ca este las si nu ti-a spus inainte de a te implica in relatie ce fel de inclinatii si fantezii nutreste;Acum pe bune, exista loc in lumea asta si pentru oameni normali, morali, cu frica de Dumnezeu ?????sau suntem pe cale de a deveni minoritari, imi place sa cred ca am calitatile pe care le-am insirat; serios, m-a revoltat ce am citit... era un timp in care credeam ca daca nu fac sex cum scrie in Cosmopolitan si alte reviste din astea .... , adica cu oricine si pana la urma pot sa spun " sex absurd", ca este ceva in neregula pentru ca eu nu cred ce cred toate femeile astea despre sex; acum cred ca oamenii ca mine devin minoritari intr-o lume nebuna, cine stie, poate pana la urma majoritarii astia care sunt degenerati sexuali , imorali ne vor face rezervatii...


Mai ce idee buna cu rezervatzia
Pai daca voi astia cu FRICA de dumnezeu, de viatza, de moarte si de propria voastra umbra, ati secat lumea de fericire si de libertate pana acum, cred ca da, e timpul sa va punem capat pt ca lumea a trait destul in teroare si frica si sclavie... ar fi timpul sa va caratzi dracului inapoi la voi in iad de unde atzi venit si sa tremuratzi acolo mai departe de frica lui DUMNEZEU
denis_3d25
Postat pe 22 Mai 2009 21:03
Dar sa sti ca te intzeleg foartre bine... candva am fost si eu cu frica in mine... ce nu intzelegi tu insa este ca cel ce te va exorciza de frica este D-zeu iar frica din tine este diavolul ... mai lasa lenea deoparte si pune mana si studiaza mai mult inainte sa deschizi gura aiurea...

Swingul se practica de cind e lumea si pamantul dar inainte se practica doar in clasele sociale superioare, si nici azi, Swingul ,nu este un subiect pt prostimea de rand... tot asa si multe alte subiecte nu sint pentru urechile celor de jos pt ca datorita inferioritatzi lor morale acestia se sperie si fac repede caca pe ei si apoi arunca-n altzii cum este si in cazul rastignirii lui Isus.
L-ati rastignit de frica si azi faceti acelasi lucru...
Nu ti-a luat nimeni dreptul de a tremura de frica daca tie asta-ti place... Vrei sa tremuri de frica? Tremura draga cat vrei dar nu ne infecta si pe noi cu frica ta sub pretext de moralitate crestina pt ca tu inca habar nu ai ce sint culturile religioase de pe aceasta planeta...
Deci in concluzie: tu tremura mai departe de frica cui vrei tu daca asta te excita
Iar pe aia lasa-i sa se futa cum vor ei daca asta ii excita
Dar nu te baga in curtea lui dumnezeu ca sa-i micsorezi avutziile. Nu sti ca dumnezeu vrea sa aibe de toate-n gradina lui??? Chiar si pe diavolul care tremura de frica lui il cazeaza in imparatzia sa
Frica placuta in continuare sa ai...
denis_3d25
Postat pe 22 Mai 2009 21:24
eu nu as fi de acord cu swing!
as imparti cu drag orice..dar mai putin pe cel pe care il iubesc!

coffeeta
Postat pe 22 Mai 2009 22:07
Nu inteleg de unde atata free love draga in numele si iarasi se arunca cu noroi in cei care nu practica astfel de lucruri(ca nici sex nu poate fi,poate o prostitutie ieftina ,neplatita cu bani,ci doar facuta de dragul de a fi alt fel).Nu fac pe lupul moralist,in nici un caz si nu ii judec pe cei care o fac(din partea mea sa o faca in 10,12,100),dar sa nu ne spuna celorlalti ca e ceva ok.)Eu un iubit am avut,il am in continuare si sper sa raman tot cu el,atat timp cat amandoi n vom dori asta!
P S-un cuplu de 6 ani,care se iubeau enorm,au facut greselutza(la propunerea ei)si aopi s-a despartit din certuri stupide pe tema swingului .Deci..alegeti ce doritzi...
luyyzz
Postat pe 22 Mai 2009 23:11
De la: lil_devil, la data 2008-10-25 02:59:36
De la: Dripci, la data 2008-10-24 22:52:52Gelozia este un agregat nefericit al iubirii, pacat...Oricum, partea cu iubirea era mai mult directionata catre helloyoana10 :). Desi..ma intreb, nu te-ai simti ok cand ai stii ca iubitul are asa multa incredere in tine, incat e dispus sa mearga pana la capat ? in sensul ca te lasa sa o faci cu altul, doar de dragul tau (presupunand ca si tu vrei asta)..iar in cele din urma, tot la el revii ?


Nu.In primul rand nu as face lucrul asta.De ce sa-mi doresc s-o fac cu altul?Ce are ala in plus fata de iubitul meu?


"Ce are ala in plus fata de iubitul meu?
Are o cantitate mai redusa de egoism fatza de ceilalti egoisti
Swingul este o modalitate prin care dumnezeu va ajuta sa va trezitzi din rautatea egoismului in care sintetzi prizonieri...
Ideea de familie este unn concept politic pt a tine lume sub control, sub talpa dictotorului suprem despre care afirma Isus H. : "eu nu sint din aceasta lume, aceasta lume are alt stapan"
Plictiseala ce se naste in sufletele familiilor dupa o perioada de timp, inselarea sotzului sau sotziei, este mai placuta pt dictator, decat sa renuntze la cartzile voastre de identitate si sa va lase liberi...
E vorba doar de a va tzine sub controlul lor... familia este o forma de dresara a popoarelor dupa bunul plac al dictatorului... De aceea l-au omorat pe Hristos si cauta sa-l omoare ori de cate ori se intrupeaza, pt ca el vine si-i dezleaga pe cei legatzi de diavol, in lantzurile egoismului, geloziei, minciunilor, invidiilor si talhariilor, din lantzul in care sintetzi dresatzi sa devenitzi criminali...
denis_3d25
Postat pe 23 Mai 2009 12:32
De la: denis_3d25, la data 2009-05-22 15:40:59
De la: andrada_resita, la data 2009-02-03 20:17:02Draga mea,

Este ok, daca tu iti doresti sa ai parte de o astfel de experienta!
Sa faci acest lucru, doar pentru ca iti este teama sa nu-l pierzi... este o mare gresala.
Daca iubesti, nu poti sa imparti, iar el, daca te iubeste, iti va respecta sentimentele.
Nu merita sacrificiul. Eu, una stiu clar, ca nu as suporta sa-l vad pe iubitul meu...nici nu vreau sa ma gandesc!!!
Gandeste-te cum ar fi sa-l vezi ca atinge alta femeie, ca o saruta, ca face aceleasi gesturi pe care le face cu tine...daca suporti asta... spor la treaba!



Na ia te uita si la asta

"Daca iubesti, nu poti sa imparti, iar el, daca te iubeste, iti va respecta sentimentele"

Deci dupa inteligentza ta, cel ce iubeste nu mai imparte cu nimeni painea lui si in acelasi timp daca el o iubeste, trebuie sa-i respecte sentimentele ei ??? Cat de nedreapta esti... El sa tolereze dorintzele ei iar invers nu??? de ce nu mergi la un psiholog sa discutzi cu el ceea ce ti-am pus in ghilimele?
Daca nu-ti vei rezolva aceasta problema de contradictzie-n sine, iti vei petrece restul vietzii din esec in esec...
kudika031856
Postat pe 30 Mai 2009 21:14
in aceeasi situatie suntem si noi ,dar el a reusit sa ma convinga.Totul se bazeaza pe comunicare si incredere,si ca sa fiu sincera ma incita ideea de a face sex cu o fata sau un cuplu.Daca vreti ne putem intalni la o cafea si poate cine stie sau contacteazane pe mess cocos_boys
kudika061363
Postat pe 20 August 2009 23:38
De la: adela22, la data 2008-10-24 15:07:18Sunt intr-o relatie superba de 1 an de zile. Ne intelegem, comunicam si ne iubim. Insa exista o problema: el isi doreste swing cu un alt cuplu (avand experienta in acest domeniu), iar eu nu cred ca as suporta sa il vad cu alta si nici sa fiu eu cu altul.
Mi-e frica ca daca accept - cine stie ce o sa se schimbe la mine si poate duce la despartirea noastra, iar daca nu accept el o sa aiba niste fantezii neindeplinite care duc la frustari si poate vor avea acelasi efect (ruptura noastra in timp).
Am nevoie si de parerile voastre in legatura cu acest subilect si poate si niste sfaturi.




cand vine vorba de sex ar fi bine sa faci doar ceea ce iti doresti u. daca el iti cere asa ceva eu una consider ca nu te iubeste suficient, iar daca u i-ai spus motivele pentru care nu vrei sa faci swing cu alt cuplu si el tot insista atunci fata draga el nu te iubeste deloc.

un barbat cand iubeste o femeie o doreste doar pentru el si nu ii comvine daca o vede cu altul, mai ales facand sex cu altul.
annastasiacris
Postat pe 21 August 2009 05:53
De la: Dripci, la data 2008-10-24 22:32:05
Da, dar definitzia ta despre IUBIRE este in acelasi timp si crima ta fatza de iubire... Despre cuvantul Iubire, se vorbeste inainte de nasterea noastra si inainte de facerea lumii fizice... Dumnezeu insasi este IUBIRE, ar fi bine sa citesti si tu biblia, macar asa pt cultura generala.
Si, tot in biblie vei mai gasi si discutzii pe tema: inchinarea la idoli sau chipuri cioplite. Ce inseamna asta??? Inseamna ca dunmezeu nu doreste sa fie definit pentru ca el este INFINIT el este LIBERTATEA in persoana; IUBIREA in persoana, INfinitul in persoana... Gelozia este o matrice, o forma de limitare, o statuie, un lantz de incatusare, o interdictzie, o crima fatza de libertate... Iubirea este LIbertate nu lantz, nu egoism, nu dictatura si sclavie...[/quote]



Domnule DRIPCI,
spui despre Kathara ca nu a citit Biblia,dar Tu ai citit-o draga????
Ce spui tu despre gelozie,ca este o crima fatza de libertate??
Ia deschide tu Biblia si citeste EXOD 34 cu versetul 14.
"Sa nu te inchini inaintea unui alt Dumnezeu;caci Domnul se numeste gelos,este un Dumnezeu gelos"

Da..Dumnezeu este iubire!Dar tot El este si gelos atunci cand cauti altceva,de exp un alt Dumnezeu,un idol.

Deci...sot si sotie se iubesc.Daca unul dintre ei cauta altceva..alta femeie sau alt barbat,este ABSOLUT NORMAL ca celalat sa fie gelos.(Asta daca intr-adevar se iubesc).
Pana si Dumnezeu este gelos...asa ca nu poti spune ca problema este la Dumnezeu,ci la omul care cauta sa se inchine la alt idol.
creatzacreatza
Postat pe 17 Septembrie 2009 09:08
Scuze,mesajul era ptr DENIS 3d25
creatzacreatza
Postat pe 17 Septembrie 2009 09:15
De la: denis_3d25, la data 2009-05-22 15:40:59
De la: andrada_resita, la data 2009-02-03 20:17:02Draga mea,

Este ok, daca tu iti doresti sa ai parte de o astfel de experienta!
Sa faci acest lucru, doar pentru ca iti este teama sa nu-l pierzi... este o mare gresala.
Daca iubesti, nu poti sa imparti, iar el, daca te iubeste, iti va respecta sentimentele.
Nu merita sacrificiul. Eu, una stiu clar, ca nu as suporta sa-l vad pe iubitul meu...nici nu vreau sa ma gandesc!!!
Gandeste-te cum ar fi sa-l vezi ca atinge alta femeie, ca o saruta, ca face aceleasi gesturi pe care le face cu tine...daca suporti asta... spor la treaba!



Na ia te uita si la asta

"Daca iubesti, nu poti sa imparti, iar el, daca te iubeste, iti va respecta sentimentele"

Deci dupa inteligentza ta, cel ce iubeste nu mai imparte cu nimeni painea lui si in acelasi timp daca el o iubeste, trebuie sa-i respecte sentimentele ei ??? Cat de nedreapta esti... El sa tolereze dorintzele ei iar invers nu??? de ce nu mergi la un psiholog sa discutzi cu el ceea ce ti-am pus in ghilimele?
Daca nu-ti vei rezolva aceasta problema de contradictzie-n sine, iti vei petrece restul vietzii din esec in esec...


Domnule Denis...ia uite tu la asta:ceva special ptr Inteligenta ta!
Daca iubesti....nu poti sa imparti persoana pe care o iubesti!!(ce treaba are painea????)
Iar el,daca iubeste...va respecta sentimentele persoanei iubite.(Apropo..cauta in dictionar..."sentimente" nu este egal cu "dorinte")
Dorintele trebuiesc tolerate atata timp cat sunt normale.Daca iubita ta isi doreste ca tu sa iti faci schimbare de sex,sau sa te arunci in fatza trenului ptr ca astfel ea se excita..o faci?Nu cred.Ptr ca dorintele ei nu sunt normale!!!Deci unde e problema??La tine ca nu vrei sa o exciti aruncandu-te in fatza trenului?Sau la ea ca isi doreste numai tampenii?
Un cuplu trebuia sa-si indeplineasca unul altuia dorintele normale!!!
Adica daca el vrea sa faca swing..asta nu e normal!!!!!!!! Deci e vina lui,nu vina ei!

creatzacreatza
Postat pe 17 Septembrie 2009 09:25
De la: denis_3d25, la data 2009-05-23 12:32:05
De la: lil_devil, la data 2008-10-25 02:59:36
De la: Dripci, la data 2008-10-24 22:52:52Gelozia este un agregat nefericit al iubirii, pacat...Oricum, partea cu iubirea era mai mult directionata catre helloyoana10 :). Desi..ma intreb, nu te-ai simti ok cand ai stii ca iubitul are asa multa incredere in tine, incat e dispus sa mearga pana la capat ? in sensul ca te lasa sa o faci cu altul, doar de dragul tau (presupunand ca si tu vrei asta)..iar in cele din urma, tot la el revii ?


Nu.In primul rand nu as face lucrul asta.De ce sa-mi doresc s-o fac cu altul?Ce are ala in plus fata de iubitul meu?


"Ce are ala in plus fata de iubitul meu?
Are o cantitate mai redusa de egoism fatza de ceilalti egoisti
Swingul este o modalitate prin care dumnezeu va ajuta sa va trezitzi din rautatea egoismului in care sintetzi prizonieri...
Ideea de familie este unn concept politic pt a tine lume sub control, sub talpa dictotorului suprem despre care afirma Isus H. : "eu nu sint din aceasta lume, aceasta lume are alt stapan"
Plictiseala ce se naste in sufletele familiilor dupa o perioada de timp, inselarea sotzului sau sotziei, este mai placuta pt dictator, decat sa renuntze la cartzile voastre de identitate si sa va lase liberi...
E vorba doar de a va tzine sub controlul lor... familia este o forma de dresara a popoarelor dupa bunul plac al dictatorului... De aceea l-au omorat pe Hristos si cauta sa-l omoare ori de cate ori se intrupeaza, pt ca el vine si-i dezleaga pe cei legatzi de diavol, in lantzurile egoismului, geloziei, minciunilor, invidiilor si talhariilor, din lantzul in care sintetzi dresatzi sa devenitzi criminali...



Hai ca am vazut ca ai idee cu ce se mananca Biblia.
Tu spui ca familia este un concept politic??? Citeste Geneza 2:24
"De aceea va lasa omul pe tatal sau si pe mama sa,si se va lipi de NEVASTA SA ,si se vor face un singur trup"
Familia a fost creata de Dumnezeu inca de la inceputul pamantului!!
Ce spui tu acolo???De ce l-au omorat pe Hristos?Din cauza familiei??
Ai cumva probleme psihice??Sau tulburari de personalitate?
creatzacreatza
Postat pe 17 Septembrie 2009 09:42
Ptr Denis
ai spus asa:
"Swingul este o modalitate prin care dumnezeu va ajuta sa va trezitzi din rautatea egoismului in care sintetzi prizonieri..."

In primul rand...Dumnezeu se scrie cu "D" ,,majuscula...
Exod 20 :17
"Sa nu poftesti nevasta aproapelui tau"
Asta spune Dumnezeu!

Si tu spui ca swingul este dat de EL?

Deci e altceva sa faci desi stii ca este gresit..Asta e..traim intr-o lume de pacat.Dar sa spui ca Swingul ni l-a dat Dumnezeu ca sa ...bla bla este deja blasfemie!!!
creatzacreatza
Postat pe 17 Septembrie 2009 09:48
De la: adela22, la data 2008-10-24 15:07:18Sunt intr-o relatie superba de 1 an de zile. Ne intelegem, comunicam si ne iubim. Insa exista o problema: el isi doreste swing cu un alt cuplu (avand experienta in acest domeniu), iar eu nu cred ca as suporta sa il vad cu alta si nici sa fiu eu cu altul.
Mi-e frica ca daca accept - cine stie ce o sa se schimbe la mine si poate duce la despartirea noastra, iar daca nu accept el o sa aiba niste fantezii neindeplinite care duc la frustari si poate vor avea acelasi efect (ruptura noastra in timp).
Am nevoie si de parerile voastre in legatura cu acest subilect si poate si niste sfaturi.

o sa ramana cu fantezia draga mea ....tu te faci ca nu auzi...si gata
cristiana_cris
Postat pe 17 Septembrie 2009 10:42
Bravo, denis!!!! Nici ca puteai mai bine sa le dai cu tifla la astia peste nas! Ai fost mortal la une
le raspunsuri.Sper sa fi inteles cat de cat prostimea despre ce vorbesti tu....
cotyca
Postat pe 17 Septembrie 2009 11:30
Asheea! Cine o pune de un swing?

(ma refeream la leagan, ce credeati voi )
Dor_a
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:09
De la: denis_3d25, la data 2009-05-23 12:32:05
De la: lil_devil, la data 2008-10-25 02:59:36
De la: Dripci, la data 2008-10-24 22:52:52Gelozia este un agregat nefericit al iubirii, pacat...Oricum, partea cu iubirea era mai mult directionata catre helloyoana10 :). Desi..ma intreb, nu te-ai simti ok cand ai stii ca iubitul are asa multa incredere in tine, incat e dispus sa mearga pana la capat ? in sensul ca te lasa sa o faci cu altul, doar de dragul tau (presupunand ca si tu vrei asta)..iar in cele din urma, tot la el revii ?


Nu.In primul rand nu as face lucrul asta.De ce sa-mi doresc s-o fac cu altul?Ce are ala in plus fata de iubitul meu?


"Ce are ala in plus fata de iubitul meu?
Are o cantitate mai redusa de egoism fatza de ceilalti egoisti
Swingul este o modalitate prin care dumnezeu va ajuta sa va trezitzi din rautatea egoismului in care sintetzi prizonieri...
Ideea de familie este unn concept politic pt a tine lume sub control, sub talpa dictotorului suprem despre care afirma Isus H. : "eu nu sint din aceasta lume, aceasta lume are alt stapan"
Plictiseala ce se naste in sufletele familiilor dupa o perioada de timp, inselarea sotzului sau sotziei, este mai placuta pt dictator, decat sa renuntze la cartzile voastre de identitate si sa va lase liberi...
E vorba doar de a va tzine sub controlul lor... familia este o forma de dresara a popoarelor dupa bunul plac al dictatorului... De aceea l-au omorat pe Hristos si cauta sa-l omoare ori de cate ori se intrupeaza, pt ca el vine si-i dezleaga pe cei legatzi de diavol, in lantzurile egoismului, geloziei, minciunilor, invidiilor si talhariilor, din lantzul in care sintetzi dresatzi sa devenitzi criminali...

cristiana_cris
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:13
De la: Dor_a, la data 2009-09-17 13:09:49Asheea! Cine o pune de un swing?

(ma refeream la leagan, ce credeati voi )

dora iti dai seama....mai bine un triplu swing ce naiba....sa ne...f.....ca dracii......ca numai la asta cica se bazeaza tot
cristiana_cris
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:14
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-17 13:14:54
De la: Dor_a, la data 2009-09-17 13:09:49Asheea! Cine o pune de un swing?

(ma refeream la leagan, ce credeati voi )

dora iti dai seama....mai bine un triplu swing ce naiba....sa ne...f.....ca dracii......ca numai la asta cica se bazeaza tot


Orgieeeee!
Pupaciuni, Cris!
Dor_a
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:18
Cred ca te poti inscrie lejer dora la un swing. Vad ca nu amesteci borcanele, cum o fac unii pe aici...
cotyca
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:49
De la: creatzacreatza, la data 2009-09-17 09:15:35Scuze,mesajul era ptr DENIS 3d25



Cretzulino ? Zici ca ma provoci la duel? :)))
Tie nu-ti mai sta bine freza-n cap si cauti pe cineva care sa-ti refaca parul cretz???

Eu iti apreciez dorintza ta de a ma ajuta sa intzeleg cum ca dumnezeul tau este Gelos, Prost, Neputincios, Batran si schizofrenic. Dar spune-mi te rog, ti-am spus eu cumva ca nu stiam asta ???

Eu vorbesc despre dumnezeul real mai cap sec si inima goal... nu verbesc despre dumnezeul tau, nu vorbesc despre dumnezeul aberant din basmele crestin-ortodoxe, iehoviste,catolice,pentic., adventi., islamiste si a.m.d.... Eu vorbesc despre dumnezeul real... pricepi tu cap sec??? Nu despre cel ce se scrie cu "D" maju scula , nu despre cel ce impune reguli , ci despre cel real , fatza de care tu si totzi dobitocii va aflatzi in contradictzie...

Eu vorbesc despre Iubire, Adevar, Viatza, Libertate, Fericire nepatata de suferintza sau reguli .... si tu-mi vi mie aici cu chiciurile tale pe care le-ai invatzat la gradi...
Avand in vedere ca locuiesc in Germania , probabil ca nu ma exprim destul de romaneste pt tine, dar tu intzeleapta fiind, vei gasi cu sigurantza un mod de a intzelege ca nu sint frizerul tau...

Hai ia-ti jucariile si fugi la joaca cu copilasii de varsta ta si nu mai sta aici gura-casca la cei mari care discuta despre swing...


denis_3d25
Postat pe 18 Septembrie 2009 01:42
Mai esti si amuzant denis, pe langa faptul ca esti destept...Din pacate eu cred ca iti pierzi vremea cu prostimea de pe aici. Astia nu-o sa priceapa in veci despre ce vorbesti tu. Sunt prea amortiti la creier..din pacate. Sunt destul de putini cei cu care poti discuta deschis despre swing. Majoritatea care au intrat pe acest topic nici nu stiu ce inseamna swing, ca sa nu mai vorbim de punerea in practica. Daca au facut swing 4-5 din cei care au intrat pe acest topic, eu zic ca e mare lucru. Suntem un popor de oameni egoisti si limitati in gandire. Nu stim si cred ca nici nu vrem sa aprofundam lucrurile.
cotyca
Postat pe 18 Septembrie 2009 08:55
De la: adela22, la data 2008-10-24 15:07:18Sunt intr-o relatie superba de 1 an de zile. Ne intelegem, comunicam si ne iubim. Insa exista o problema: el isi doreste swing cu un alt cuplu (avand experienta in acest domeniu), iar eu nu cred ca as suporta sa il vad cu alta si nici sa fiu eu cu altul.
Mi-e frica ca daca accept - cine stie ce o sa se schimbe la mine si poate duce la despartirea noastra, iar daca nu accept el o sa aiba niste fantezii neindeplinite care duc la frustari si poate vor avea acelasi efect (ruptura noastra in timp).
Am nevoie si de parerile voastre in legatura cu acest subilect si poate si niste sfaturi.


De cateva luni eu sunt in Germania...Pentru ca nu vb limba nu prea imi pot face prieteni...Asa ca m-am "pricopsit"cu o prietena de 40 ani care e si vecina de bloc,si care din fericire vb lb engleza.Imi povestea acum ceva timp ca multi ani a mers la un club de swing.Insa nu mergea cu iubitul,ci singura pentru ca in acea perioada se hotarase sa nu mai aibe relatie.Si mi-a zis multe chestii care nu le stiam pana atunci...Nu are rost sa ti le enumar pe toate..Asa ca o sa ma rezum la tine si iubitul tau...El daca a mai practicat asa ceva cu siguranta ca vrea si acum...si va vrea si in viitor...Si daca nu va fi cu tine,se va duce singur...Pentru ca vecina asta imi spunea ca o femeie se poate "lasa"de swing,insa un barbat nu..Pentru un barbat swing-ul e ca un drog..."Once he tasted another pussy he won't stop"asa zice vecina mea... Asa ca eu zic sa ai o discutie serioasa cu el si sa il intrebi daca e sigur ca te vrea numai pe tine si atat...
Kittty_kat
Postat pe 19 Septembrie 2009 02:49
Lenjerie intima sexy,accesorii,babydoll,rochit e si lenjerie potrivite pentru o seara romantica cu partenerul sau pentru acele persoane care sunt mai indraznete. Vizitati siteul www.lenjerie-chic.ro


http://www.youtube.com/watch?v=jNmVL0XnucA
dudett_
Postat pe 23 Septembrie 2009 14:43
De la: adela22, la data 2008-10-24 15:07:18Sunt intr-o relatie superba de 1 an de zile. Ne intelegem, comunicam si ne iubim. Insa exista o problema: el isi doreste swing cu un alt cuplu (avand experienta in acest domeniu), iar eu nu cred ca as suporta sa il vad cu alta si nici sa fiu eu cu altul.
Mi-e frica ca daca accept - cine stie ce o sa se schimbe la mine si poate duce la despartirea noastra, iar daca nu accept el o sa aiba niste fantezii neindeplinite care duc la frustari si poate vor avea acelasi efect (ruptura noastra in timp).
Am nevoie si de parerile voastre in legatura cu acest subilect si poate si niste sfaturi.


Swinger-ul asta este orice altceva in afara de iubire.
eu sunt foarte geloasa de felul meu, nu as accepta sa imi vad iubitul "infipt"in alta femeie.
cel mai bine ar fi sa vb cu el si sa i s in spui ce parere ai, iar in caz in care nu accepta s nu iti respecta dorinta, inseamna ca nu te iubeste
Aphrodite
Postat pe 29 Septembrie 2009 19:06
De la: Kathara, la data 2008-10-24 15:42:15Nu cred ca o sa mearga. Eu una sunt teribil de geloasa si nu inteleg barbatii care se excita vazand iubita lor facand ex cu alt barbat (asa sunt eu, mai de la tara). Nu face asta daca nu e o fantezie de-a ta, te vei simti groaznic apres si il vei si uri pe el pentru ca te-a obligat intr-un fel sa o faci. Pe de alta parte, el va ramane nesatisfacut daca asta e o fantezie importanta de-a lui, dar daca a rezistat un an fara zic ca nu-i bai. Dar eu mi-as pune serios probleme daca ma iubeste.


Draga mea
nu accepta sex cu alt cuplu.
Vezi ca ceva nu e in regula cu partenerul tau.
Nu te iubeste ca daca te-ar iubi nu te-ar imparti cu nimeni.
Sa stii ca reletia voastra scirtiie si te vei desparti de el.
Nu mai investi sentimente in el.
Sunt sigura ca nu vei ramine cu al.
Succes
kudika005082
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:12
Rusine sa-ti fie! Intreaba-ti mama daca te-a facut la o partida de swing!!!!!!!!!! Amestecati cele sfinte cu mizeriile voastre! Faceti ce vreti, dar nu va credeti destepti ca practicati toate orgiile! FIECARE IN REZERVATIA LUI! Pacat de cei tineri ce ratacesc si se risipesc printre niste exemple ca voi!
kudika060417_capricorn
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:40
De la: kudika060417_capricorn, la data 2009-10-06 12:40:29Rusine sa-ti fie! Intreaba-ti mama daca te-a facut la o partida de swing!!!!!!!!!! Amestecati cele sfinte cu mizeriile voastre! Faceti ce vreti, dar nu va credeti destepti ca practicati toate orgiile! FIECARE IN REZERVATIA LUI! Pacat de cei tineri ce ratacesc si se risipesc printre niste exemple ca voi!

citez
cristiana_cris
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Orgasm - am nevoie de parerea voastra 47 De la: cristiana_cris 24 Iulie 2009 11:13
buna ma numesc claudiu si am 27 de ani iti pot fi eu amant daca vrei nr meu este 0724 130 600 4 De la: Claudiu_Andrei_Nita_1 29 Februarie 2016 08:41
... cum sa-l impresionez.... 4 De la: ladyniko 11 Mai 2010 19:55
TRAVERSEZ O PERIOADA URATA RAU DE TOT SI NU STIU CE SA FAC,VA ROG AJUTATI-MA CU PARERI,SFATURI,IDEI 60 De la: catalina69 21 Octombrie 2009 12:05
Scriu ca sa imi limpezesc gindurile ....nu atit de mult de a cere o parere ....dar mereu este binevenita ... 3 De la: 22 Februarie 2015 12:34