Setari Cookie-uri

oare d c sunt magnet de idioti?

mai bine stai singura o perioada..sa te linistesti...sa-ti dai seama de ceea ce iti doresti cu adevarat....e greu stiu...si eu am trecut prin situatia ta...de multe ori.....am 29 de ani si am avut parte numai de relatii esuate...chiar si in momentul de fatza stau si plang si ma consum,slabesc pe zi ce trece..din cauza unui baiat care in clipa in care l-am intalnit am crezut ca mi-a pus D-zeu mana in cap si in sfarsit mi-am gasit jumatatea...pe dracu...de unde atat bucurie...e super aiurea e greu ...sunt satula pana peste cap de vorbe mari si de cai verzi pe pereti....pe bune...am facut tot ce am putut am dat tot ce am avut mai bun din mine....totul pt el...pt noi ...ca sa ne fie bine....si in final ce am rezolvat?...nimic....nu am gresit cu nimic...gospodina sunt,frumoasa sunt...tot ce vrei.....si degeaba ...toate....ma doare sufletul si imi pare rau ....de mine...mi-e atat de dor de el...si imi vine sa-l caut la fiecare minut...dar...trebuie sa ma abtin...pt ca daca o sa-i fie dor de mine....ma va cauta....inca mai sper... oricum decizia finala e luata...daca nu e sa fie el in viata mea....atunci nu va mai fi nimeni ....pt o buna bucata de timp...luni...ani...cine stie....sfatul meu...daca pot da un sfat(nici eu nu l-am luat in seama)...nu oferiti tot ce aveti mai bun din voi de la inceputul relatiei...in timp....toate in timp....:((
monaq
Postat pe 11 Martie 2009 12:40
exista numai ca sunt din ce in ce tot mai greu de gasit...
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 15:17
De la: gyzmo, la data 2008-11-10 12:14:57mooaaaa...nu sunt singura care atrage defecti...deja ma simt mai bine
eu am avut parte de un copil de 28 de ani...gelos peste masura,care nu stia ce inseamna viata si cu ce se mananca,traia in lumea lui unde mai mult ca sigur exista si mos craciun...dupa despartirea de el,am dat de un alcoolic,si de parca nu ar fi de ajuns "micul" defect,la 32 de ani...daaaa...tot imatur,tot cu mos craciun si renii...cred ca pe urmatorul il iau direct de la ospiciu,macar stiu de la bun inceput in ce ma bag!


Sa avem pardon..Mos Craciun egzista...
Iradiatu_
Postat pe 11 Martie 2009 20:14
De la: monaram, la data 2009-03-11 12:40:20mai bine stai singura o perioada..sa te linistesti...sa-ti dai seama de ceea ce iti doresti cu adevarat....e greu stiu...si eu am trecut prin situatia ta...de multe ori.....am 29 de ani si am avut parte numai de relatii esuate...chiar si in momentul de fatza stau si plang si ma consum,slabesc pe zi ce trece..din cauza unui baiat care in clipa in care l-am intalnit am crezut ca mi-a pus D-zeu mana in cap si in sfarsit mi-am gasit jumatatea...pe dracu...de unde atat bucurie...e super aiurea e greu ...sunt satula pana peste cap de vorbe mari si de cai verzi pe pereti....pe bune...am facut tot ce am putut am dat tot ce am avut mai bun din mine....totul pt el...pt noi ...ca sa ne fie bine....si in final ce am rezolvat?...nimic....nu am gresit cu nimic...gospodina sunt,frumoasa sunt...tot ce vrei.....si degeaba ...toate....ma doare sufletul si imi pare rau ....de mine...mi-e atat de dor de el...si imi vine sa-l caut la fiecare minut...dar...trebuie sa ma abtin...pt ca daca o sa-i fie dor de mine....ma va cauta....inca mai sper... oricum decizia finala e luata...daca nu e sa fie el in viata mea....atunci nu va mai fi nimeni ....pt o buna bucata de timp...luni...ani...cine stie....sfatul meu...daca pot da un sfat(nici eu nu l-am luat in seama)...nu oferiti tot ce aveti mai bun din voi de la inceputul relatiei...in timp....toate in timp....:((



barbatii nu cauta gospodine si degeaba esti frumoasa daca ceea ce trebuie nu ai...adica sa stii sa i joci pe degete si sa i inciti.cand nu mai inciti se plictiseste si pleaca.si crede ma...nu l tii tu langa tine nici daca i gatesti....ciorba de burta:)
elisa_me
Postat pe 11 Martie 2009 23:46
scuze.sa nu crezi ca am ceva personal cu tine.mi am spus si eu parerea .atat.
elisa_me
Postat pe 11 Martie 2009 23:47
nu ma supar...nu am de ce...relatia noastra sexuala era f buna....ne intelegeam perfect...in toate...si el gatea si el facea curat si toate alea....si el spunea ca sunt femeia perfecta...in toate...pur si simplu nu am idee ce s-a intamplat...aseara mi-a zis ca nu are rost sa ne chinuim...dupa o luna de zile de asteptare..si de sperantze desarte ce mi le-am facut ca bleaga...ma doare fff tare sufar cum nu am suferit dupa nimeni nicodata simt ca nu am pt ce sa traiesc...toate prietenele imi spun ca e mai bine,ca nu ma merita...eu nu sint convinsa....il vreau si il iubesc mai mult ca orice....nu pot sa concep ideea de a nu mai fi cu el...cum poti sa parasesti un om dupa ce ii spui ca esti femeia pe care a asteptat-o toata viatza ca ar vrea sa fi mama copiilor lui...cate-n luna si in stele...mi-e atat de dor de el...:((:((:((:((
monaq
Postat pe 12 Martie 2009 16:29
Mi se pare o intrebare geniala aceasta "Oare d c sunt magnet de idioti?" Super topic!
Cred ca ar trebui sa inveti sa fii mai rea si mai indiferenta si sarcastica, mofturoasa tot timpul ca sa nu mai fi magnet de idioti...eu asa cred! Numai bine!
_ame_
Postat pe 21 Martie 2009 08:01
ma asa se intampla de obicei.. pana la urma oi gasi tu unu care sa te satisfaca ... unu care sa te merite... e mult pana il intalnesti..
_dulcik_
Postat pe 21 Martie 2009 22:08
De la: medeea01, la data 2009-03-11 23:46:31crede ma...nu l tii tu langa tine nici daca i gatesti....ciorba de burta:)

Incearca mai jos de burta ! Condimente ceva ?

Postat pe 22 Martie 2009 06:57
De la: monaram, la data 2009-03-12 16:29:36nu ma supar...nu am de ce...relatia noastra sexuala era f buna....ne intelegeam perfect...in toate...si el gatea si el facea curat si toate alea....si el spunea ca sunt femeia perfecta...in toate...pur si simplu nu am idee ce s-a intamplat...aseara mi-a zis ca nu are rost sa ne chinuim...dupa o luna de zile de asteptare..si de sperantze desarte ce mi le-am facut ca bleaga...ma doare fff tare sufar cum nu am suferit dupa nimeni nicodata simt ca nu am pt ce sa traiesc...toate prietenele imi spun ca e mai bine,ca nu ma merita...eu nu sint convinsa....il vreau si il iubesc mai mult ca orice....nu pot sa concep ideea de a nu mai fi cu el...cum poti sa parasesti un om dupa ce ii spui ca esti femeia pe care a asteptat-o toata viatza ca ar vrea sa fi mama copiilor lui...cate-n luna si in stele...mi-e atat de dor de el...:((:((:((:((


pai nu stiu sa ti explic sau sa ti raspund la intrebare.tot ce pot sa ti spun e ca si eu am trecut exat prin aceasi situatie.tu il iubesti acum mai tare pentru ca el te a respins.asa functioneaza de obicei oamenii...cand nu pot ajunge la ceva devin tot mai ambitiosi sa ajunga la acel ceva.nu cred ca l ai asteptat ca o "bleaga" cum spui tu.omul probabil ca a lasat sa se inteleaga ca se mai poate face ceva(adica probabil ca se gandea si el daca sa mai continue sau nu) si de aia a creat confuzia asta.eu cred ca s a indrgostit de tine si de aia ti a spus toate lucrurile alea si acum probabil ca nu mai este indragostit sau s a plictisit sau pur si simplu vrea sa fie singur sau cu altcineva...orice ar fi momentan nu se mai poate face nimic.eu imi spun doar parerea(obiectiva cred)pentru ca sunt din afara.nu prea ai ce sa faci in momentul de fata.il poti suna dar nu vei rezolva nimic.daca tragi de el se va scarbi si mai tare.asteapta ca poate mai incolo revine la sentimente mai bune.suferi dar sa stii ca toti am trecut exact prin situatiii din astea(daca te consoleaza cu ceva).e intutil sa te intrebi de ce a plecat pentru ca nu o sa gasesti raspunsul oricat ai cauta tu.poate ti l da el sau poate nu.oricum sa stii ca o sa mai suferi dar peste un timp(nu stiu cat) o sa ti treaca si o sa poti merge mai departe.nu se mai poate face nimic dar cel putin iti poti pastra demnitatea pentru ca umilindu te si tragand de el nu este o solutie.dragoste cu forta nu se poate si tu stii foarte bine lucrurul asta.
elisa_me
Postat pe 22 Martie 2009 20:03
va rog sa ma votati


http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/89102/
floryna_l
Postat pe 14 Aprilie 2009 14:54
dragostea vine cand nu te astepti...si este foarte foarte adevarat
cat ma agitam eu tocmai ca dau numai peste smecherasi peste infatuati..
si cand nu m-am mai agitat
mi-am vazut de ale mele
atunci a venit ...in viata mea un baiat special....
asa ca eu zic sa te relaxezi ..si sa iti vezi de altele..dumnezeu are grija si de tine ..pup:*

Postat pe 15 Aprilie 2009 21:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o iubeste mai mult pe fosta 19 De la: elena_22 3 Februarie 2020 15:51
Am apartament de inchiriat cine doreste?? 7 De la: oanaoana 21 Octombrie 2009 19:46
Ce sa fac,ce se intampla,o parerea un sfat a rog 3 De la: kudika_20410 19 Ianuarie 2013 14:45
ratacire?aventura?dorinta de nou? help cu un sfat 26 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 17:46
Jurnal Mr.S v2.0 108 De la: Nebunatik91 11 Octombrie 2010 02:54