Setari Cookie-uri

lacrimi pt un barbat care ma iubeste dar eu nu stiu ce sa fac

sunt foarte trista toata noaptea nu am dormit si am plans intruna nu m-am putu abtine,sunt cu un baiat de un an de zile el este mai mic ca mine cu 2 ani si spune ca ma iubeste enorm dar cand se enerveaza se poarta urat cu mine ,vb foarte urat nicun baiat nu a vb asa cu mine(ce p..... mea vrei, lasa-ma in pace sa nu ma mai suni niciodata sau mi-a zis de fata cu prieteni lui taci in p....din gura)in timp am cunoscut un baiat pe net el nu este din acelasi oras cu mine din vb in vb m-am indragostit nebuneste de el am vb multe luni fara sa ne intalim fiind tistanta prea mare si sincer am evitat si eu,mi-a fost frica ca nu ne vom place fata in fata mai bine zis am crezut ca el nu ma va place si mi-a fost frica sa nu sufar,asa ca am evitat sa mai vb cu el timp de 3 saptamani in acest timp ma intaleam cu prietenul meu, dar intr-o zi am intrat pe mess si a vb cu mine mi-a zis ca ma iubeste enorm dar eu l-am tradat ca mi-a pus inima in palma dar eu nu am stiut sa apreciez,m-am simtit ca o fraiera pt ca si eu il iubeam mereu m-am gandit la el dar cum sa va spun eu nu sunt o fata cu banii si m-am gandit ca poet el merita una mai pe masura lui,acum este cu alta si eu sufar cu toate ca el zice ca ma iubeste,aseara a rams la ea si eu am plans toata noaptea,il iubesc enorm si acum simt ca il pierd,el imi spune mereu ca ma iubeste dar daca eu l-am inselta nu mai are incredere in mine,mi-a zis ca chiar daca etse cu ea in inima ma are pe mine si ca pana acum nu s-a culcat cu ea pt ca ma iubeste prea mult. Sunt disperata nu stiu ce sa fac astept un sfat de la voi.
liliana_2007
Postat pe 26 Octombrie 2008 08:27
pentru varsta afisata , te porti copilareste!

Postat pe 26 Octombrie 2008 09:19
DRAGA MEA.... ARE BALTA PESTE!!!!

Postat pe 26 Octombrie 2008 11:27
Ei...are balta peste , dar pentru fiecare dintre noi exista un "pestisor de aur" , si acela ne pare ca nu e ca niciunul altul Ce sa zic : In primul rand ala care te injura nu inseamna ca nu te iubeste , se poate sa fie un om dezechilibrat , care uneori pare normal insa probabil ca are niste traume care il determina sa se poarte asa...oricum , forget about him , nu cred ca iti trebuie asa ceva. In al doilea rand , cu iubirile astea pe net , sunt pareri si pareri, cazuri si cazuri...habar n`am cat de bine ai ajuns sa il cunosti pe acel baiat prin intermediul virtualului, si imi vine greu sa cred ca poti iubi pe cineva numai ca ai tastat cu el pe net. Ideea e ca daca tu ai simtit ca intre voi doi era o chimie trebuia sa accepti sa va cunoasteti...niciodata nu stii care e sansa ta. Trebuie sa ai incredere in tine , daca un barbat te iubeste , te iubeste asa cum esti , mai saraca decat el ...El a vazut ceva in tine ce i`a placut , nu el a dat inapoi , tu ai fost aceea , si nu stiu daca mai poti indrepta lucrurile , dar cel putin poti sa incerci sa o faci...
Kittynelle
Postat pe 26 Octombrie 2008 15:29
nimic nu e mai usor decat a minti pe net.
Daca ii era de tine, ori macar era curios sa te cunoasca, venea sa te vada. Nu o lungea cum ca: e distanta prea mare, te iubeste dar nu mai are incredere, nu s-a culcat cu noua lui achizitie...(tu chiar poti sa crezi asta? ) Scuze! Dulce naivitate.
Bun; in concluzie: relatiile pe net sunt frumoase cu o singura conditie: sa nu crezi ca tot ce zboara se mananca. E mai bine sa incerci sa fii realista, distreaza-te daca poti; nu pune suflet; in final daca se intampla ceva e bine, iar de nu, e la fel de bine. Intre timp acorda atentie vietii reale, sa nu ratezi in real ceea ce crezi ca vei gasi pe net.
Bafta!
amme22
Postat pe 26 Octombrie 2008 15:52
Parerea mea este ca trebuie sa scapi rapid de tipul care iti vorbeste urat. Cat despre celalalt... E greu de crezut ca are prietena dar nu s-a culcat cu ea. Nu stiu ce as face daca as fi in locul tau, insa pot sa iti spun ca nu cred ca m-as lasa angrenata intr-o situatie de asa natura: dragostea pe net. Oricum, ca sa iubesti un barbat pentru ce este el trebuie sa-l cunosti fata in fata, altfel risti sa fii indragostita de personalitatea pe care si-o creeaza pentru tine.
beyonce_indragostita
Postat pe 26 Octombrie 2008 16:48
da, corect wolf
amme22
Postat pe 26 Octombrie 2008 17:10
Of, hai sa-ti impartasesc din experienta mea cu netul. M-am indragostit o data rau de tot de un tip virtual si fiindca eram departe tare si cu nicio sansa sa ne fim impreuna in viata reala s-a terminat. Problema este ca inca ma mai gandesc la el pentru ca nu ne-am vazut niciodata fata in fata, deci nu pot compara imaginea pe care mi-am creat-o eu despre el cu ceea ce este el in relitate. Ce vreau eu sa spun este:

1. Da-i papucii celui care nu stie sa ii vorbeasca unei femei.
2. Du-te si te intalneste fata in fata cu tipul virtual ca sa te convingi daca este omul care iti trebuie tie sau nu.
Kathara
Postat pe 26 Octombrie 2008 19:53
nu stiu ce sa te sfatuiesc dar cred ca mai bine iti spun o parte din povestea mea si poate o sa ti aduni singura ideile ..aproape un an de zile am vorbit cu un baiat pe net..il cunosteau doar sora si cumnatul meu,,,, eu il vazusem doar in web...si in poze..la inceput l am placut in timp.. am inceput sa simt ca vreau sa fiu langa el ,, distanta din constanta pana in londra te las pe u sa o apreciezi...ar fi trebuit sa ajung la el de sarbatori dar nu s a putut din diverse motive.. nu pt ca nu am fi vrut eu sau el ,,poate ca ar fi fost mai bine sa nu ascultam de nimeni si sa facem doar ce simtim..la un moment dat am crezut ca e prea tarziu..pt noi...dar nu a fost.. am vb cu el si i am spus" vi in constanta? sau vin eu in londra?vrei sa fiu langa tine? sau nu...si drept urmare.. am aproape 4 luni de cand locuim impreuna..in londra..si nu conteaza ce a facut el pana sa vin eu aici ,,, si nu cred ca ar trebui sa conteze trecutul
atata timp cat nu lasa urme prea mari in prezent//sau viitor..
catasilori
Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:44
nu merita sa stai si sa suferi, nu arw rost dak ai acceptat sa te jigneasca e grav... pt k tu lai iertet dar el va repete greseala
arassy
Postat pe 19 Noiembrie 2008 15:41
parerea mea:
-eu spun sa mai incerci sa te vezi cu el ca sa vezi ce si cum,si dak tot nu vrea las-o balta nu are rost!dak te iubeste asa de mult cum spune el nu cred ca situatia financiara e o piedica in calea voastra,asta in caz de nu e pe interes!
-cat despre celalalt....comportamentul lui lasa de dorit si din spusele tale nu cred ca reiese nicaieri ca il iubesti,asa ca dc iti mai bati capul cu el?dak acum e asa, mai tarziu cred ca o sa iti dea si una de fata cu prietenii lui, ca sa fie mai mare spectacolul!dak il iubesti,vb cu el si mai da-i o sansa si daca tot nu se schimba,slabe sperante sa o mai faca vreodata!
lostangel86
Postat pe 20 Noiembrie 2008 15:00
doar vb pe net cu el nu crek il iubesti,nu se poate...iubesti imaginea lui,pe care ti-ai creat-o utopic in minte..vb doar pe net nu ai cum sa cunosti omul complet...nici pe departe.poti avea surpriza cand il vezi in realitate sa nu fie conform asteptarilor tale.daca vrei neaaparat sa il cunosti,fa-o cat mai rpd...ce faci tu se numeste boala lunga-moarte sigura.daka nu se poate sa va intalniti,uita de el sau incearca macar sa nu mai fi atat de atashata de el.repet...nu il cunosti.
cat despre actualul tau prieten...ce sa zic.lipsa de educatie crasa,nu stiu de ce te complaci in relatia asta.nu stiu ce o fi intre voi,dar daka ti se adreseaza in halul ala inseamna ca e cam badaran.daca nu te deranjeaza badarania,atunci stai cu el in continuare.raman surprins de cate femei trec cu vederea peste proasta crestere a unora.poate ca nu mai e un lucru asa esential in zilele noastre,yo stiu ce sa zic...
razz
Postat pe 21 Noiembrie 2008 00:36
si daca te iubeste cum zice el, de ce nu te iarta? eu nu am inteles ceva din povestea ta: voi v-ati intalnit fata in fata sau nu??????????????

Postat pe 12 Decembrie 2008 14:59
e usor sa minti pe net

Postat pe 12 Decembrie 2008 15:00
doamne fereste! uita-l... reintalnind pe altcineva :)
NU TREBUIE SA PERMITI NICIUNUI BAIAT sa vb asa cu tine! Tu nu ai orgoliul tau ? E semn clar k nu te iubeste,nu te supara. de asta zic, sa nu dai atentie niciunui tip care vb urat cu tine : asta este EGAL CU : NU te merita!!! puuup
Sweetie88
Postat pe 19 Ianuarie 2009 01:08
De la: _Jolie_, la data 2008-10-26 15:29:48Ei...are balta peste , dar pentru fiecare dintre noi exista un "pestisor de aur" , si acela ne pare ca nu e ca niciunul altul Ce sa zic : In primul rand ala care te injura nu inseamna ca nu te iubeste , se poate sa fie un om dezechilibrat , care uneori pare normal insa probabil ca are niste traume care il determina sa se poarte asa...oricum , forget about him , nu cred ca iti trebuie asa ceva. In al doilea rand , cu iubirile astea pe net , sunt pareri si pareri, cazuri si cazuri...habar n`am cat de bine ai ajuns sa il cunosti pe acel baiat prin intermediul virtualului, si imi vine greu sa cred ca poti iubi pe cineva numai ca ai tastat cu el pe net. Ideea e ca daca tu ai simtit ca intre voi doi era o chimie trebuia sa accepti sa va cunoasteti...niciodata nu stii care e sansa ta. Trebuie sa ai incredere in tine , daca un barbat te iubeste , te iubeste asa cum esti , mai saraca decat el ...El a vazut ceva in tine ce i`a placut , nu el a dat inapoi , tu ai fost aceea , si nu stiu daca mai poti indrepta lucrurile , dar cel putin poti sa incerci sa o faci...


Habar nu aveti ce vorbiti, pustoaice mici si nevinovate!...cu iubirile astea pe net...ai scris...? Cu ce-s iubirile de pe net, altfel cele reale? Milioane de oameni au acces unii la altii, tocmai datorita acestei mununate inventii - netul. In viata reala, ai cum spune cine e corect, cine incorect, cine bolnav, cine sanatos? Cum? Si dupa cate intalniri irosite? Aici e infinit mai usor. Exact voi pustanii care folositi la greu internetul , habar nu aveti potentialul acestei unelte.
cristinarudi
Postat pe 6 Februarie 2009 00:03
nu stiu de unde sti tu ca se minte usor pe net e adevarat ca oricine se poate controla usor dar, tot asa usor se pot naste sentimente profunde si adevarate ,stiu ce vbesc ca si eu am trecut prin asta si inca sufar (tot distanta si lipsa banilor e motivul)

Postat pe 25 Februarie 2009 18:03
cam aeasi problema am si eu,doar ca la mn e mai diferita.eu am doar 17 ani si am un prieten de 1 an jumate aproape,de ceva timp simt ca ma sufoca,k sta prea mult in sufletul meu,il resping,ma simt ciudat knd sunt cu el(probabil din cauza k tot ma gandesc la asta),nu mai stiu ce simt ptr el.noi ne vedeam destul de des,la scoala in fiekre zi si ma aducea acasa ..poate din cauza asta am inceput sa ma simt asa.i-am spus tot despre asta ptr k asa am crezut k este mai bn sa nu il mint,sa nu ii fac rau ptr k a obs si el k il resping.ieri mia zis k sa saturat de situatia asta si sa ma hotarasc ce vreau,sa rugat de mine jumatate de ora sa ii zic dak vreau sa ne despartim sau nu,intr-un final i-am dat din cap ca da(am zis k poate asa e mai bine,nu stiu..:( .dupa ce a plecat am inceput sa plag,ptr k eu nu reusesc sa inteleg dc se intampla toate astea,eram asa fericiti inainte si pentru ca el nu merita asta,el inca ma mai iubeste dupa toate astea.knd am ajuns akasa de la scoala iar am plans mult.am si eu nevoie de ajutor,ma poate ajuta cnva cu un sfat va rog,am mare nevoie.va rog sa nu ma judecati.multumesc!
Micutza_madalina
Postat pe 27 Februarie 2009 09:02
De la: Kathara, la data 2008-10-26 19:53:21Of, hai sa-ti impartasesc din experienta mea cu netul. M-am indragostit o data rau de tot de un tip virtual si fiindca eram departe tare si cu nicio sansa sa ne fim impreuna in viata reala s-a terminat. Problema este ca inca ma mai gandesc la el pentru ca nu ne-am vazut niciodata fata in fata, deci nu pot compara imaginea pe care mi-am creat-o eu despre el cu ceea ce este el in relitate. Ce vreau eu sa spun este:

1. Da-i papucii celui care nu stie sa ii vorbeasca unei femei.
2. Du-te si te intalneste fata in fata cu tipul virtual ca sa te convingi daca este omul care iti trebuie tie sau nu.


Adevarat... nu se merita sa stai cu unu care nu stie sa ii vb unei femei
si eu te sfatuiesc sa te intalnesti cu cel virtual poate pana la urma va iesi ceva bun... daca nu o alta relatie si gata...
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 13:55
nici un barbat nu merita sa plangi din cauza lui; cu atat mai mult cu cat te face sa suferi;
sfatul eu este: UITA-L !!!!!
sa te aud pe viitor ca esti fericita
lorigraur
Postat pe 14 Martie 2009 20:36
Nu m-am indragostit niciodata de un ti[p cunoscut pe net...aici nu-mi pot da cu parerea, dar in legatura cu tipul care iti vorbrste urat scapi cat poti de repede, ai toate sansele cu trecerea timpului sa-ti fie si mai greu sa termini cu el....in general genul asta de persoane sunt si violente fizic nu doar verbal si nu ti-as dori sa-i vezi si partea asta.
iz00081
Postat pe 14 Martie 2009 23:21
un barbat care vb urat cu tine nu merita nimic...uita-l si fii fericita alaturi de o alta persoana...
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 20:27
Asta numesti tu iubire???
ce fel de relatie este asta??? Aiurea de tot,il iuesti dar te vezi cu prietenul tau.............te iubeste dar DOARME cu alta
butterfly_sound_of_love
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:30
De la: liliana_2007, la data 2008-10-26 08:27:56 mi-a zis de fata cu prieteni lui: taci in p....din gura

Eu te pot intelege ca esti vorbareata..., dar nu imi pot imagina cum poti vorbi sau canta in timp ce p... e in gura. Poti pune un film cu sonor, te rog?

Postat pe 6 Aprilie 2009 10:39
Scapa de tipul care iti vb urit nu cred ca meriti doar atit,cat despre net renunta.... sint tipi reali poate chiar in jurul tau pe care nu ii poti observa din cauza micilor tale obsesii........eu am iubit un tip arogant , ma atrage si acum dupa 10 ani ,dar am considerat ca nu merita sa sufar toata viata din cauza lui asa ca am facut un pas in lateral si am studiat problema din alta perspectiva...acum am o relatie super ,tipul nu este de nota 10 la pat dar partea comunicarii dintre noi merita sacrificiul....in concluzie gindeste bine ce iti doresti ....sper sa iti revii repede,sa stii ca prietenele sunt utile in situatiile acestea ,iesi in oras si poate ai sa-ti gasesti jumatatea mai rerpede decat ai sperat
miller
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:49
:)))Ce pot zice despre relatiile tale este doar ca...cand aveam 17 ani (acum avand 21) si eu am vb cu un baiat dp net mult timp credk vreo 7luni..si ne declaram iubiriiiiiiiii eterne:))acum mi se pare o idiotenie pt k iubrile virtuale nu exista,nu esti sigura pe tine nici cand ai o relatie aici langa casa d-poi la distanta...dapz...si am vb cu baiatul ala kre zicea k ma iubeste multe luni si dupa sa decis k vine la mine..el fiind din cluj si eu din constanta:))nu l-am crezut pana a venit...si knd a venit era atlfel:))a dormit la mine au acceptat ai mei cu greu...bineinteles in camera diferita!A stat un week si a plecat si knd a ajuns acolo n-a mai stiut nimic de el...Deci nicioadata nu poti avea incredere in asa iubiri!!Sunt TRECATOARE Toate!!Si fiecare dintre noi avem scris o jumatate a noastra;)!!Succes!!:*
AuroraA
Postat pe 6 Aprilie 2009 13:04
si eu am trecut prin asa ceva acu 7 ani si abia acum realizez ca eu defapt nici nu l-am iubit pe acel baiat. iti spun eu de e ai plans dupa el: te-ai obisnuit cu el si acum ca nu mai e langa tine crezi ca nu va mai fi nimeni lang atine si simti ca se termina totul.
Trebuie sa deschizi ochii si sa vezi ca mai sunt si alti baieti in jurul tau si sa lasi si pe altii sa se apropie de tine, nu te inchide in carapace. In fond esti tanara inca, ai o viata inainte, eu zic sa te distrezi, e prea devreme sa ai o relatie, profita de libertate si cand va veni momentul il vei intalni si pe alesul tau.
francisca23
Postat pe 6 Aprilie 2009 13:09
De la: francisca23, la data 2009-04-06 13:09:41am trecut prin asa ceva acu 7 ani si abia acum realizez ca eu defapt nici nu l-am iubit pe acel baiat.

Acum 7 ani l-ai iubit, dar ... te-ai mai gandit tu asa...ca de fapt nu l-ai iubit. Ce o fi in capul ala al tau, doar varza murata? De n-ai atata minte sa recunosti in sinea ta ca ai iubit atunci, a fost ok sau cum a fost, s-a terminat, viata iti merge inainte.

Postat pe 6 Aprilie 2009 13:58
Hmm, ai grija cu indragosteala pe net, eu am patit-o. Am vorbit 8 luni cu un tip si tot amana vederea face to face, invoca fel de fel de motive, dar pana la urma ne-am vazut si d.p.d.v. fizic nu era aboslut deloc ca in poze, avea 1.65 m, in conditiile in care mie mi-a spus ca are 1.73. In fine, ideea e ca pe net oricine poate fi orice vrea. NU te implica sufleteste pana nu-l vezi live, e altceva, incearca sa-l vezi cat mai repede.
Cat despre tipul cu vocabular vulgar, nici gand sa ramai, nu asa se vorbeste cu o fata pe care o iubeste. Nu faci decat sa-ti pierzi timpul cu el, cand ai putea cunoste pe cineva mai bun!
Ai grija de tine!
Ano_nim
Postat pe 8 Aprilie 2009 09:08
Un barbat iti va demonstra ca te iubeste prin fapte, nu prin vorbe. Acest lucru inseamna ca iti va cumpara flori sau iti va aduce micul dejun la pat. Iata cateva semna care iti vor arata cat de mult te iubeste http://cumfacsa.ro/relatii-sex/relatii-relatii-sex/cum-sa-stii-daca-un-barbat-te-iubeste
kudika_31367
Postat pe 24 Martie 2013 13:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia berbec+barbat varsator 59 De la: mistique 6 Iulie 2015 12:43
Sunt geloasa pe copilul prietenului meu 14 De la: kudika495020 1 Ianuarie 2013 15:32
Relatia cu un barbat mai mare cu 20 de ani 39 De la: lexxya88 11 Octombrie 2014 19:28
Buna 20 De la: kudika_20410 13 Noiembrie 2012 19:36
imi vand rochia de mireasa 9 De la: yumalai 26 Ianuarie 2010 16:03