Setari Cookie-uri

De ce trebuie sa invatam doar din greseli si suferinta?!

Dupa ce`am suferit luni de zile in urma unei relatii esuate, crezand ca nu voi mai putea iubi pe nimeni, am intalnit pe cineva.. La inceput am evitat sa ma implic, din teama de a nu suferi din nou. Insa treptat m-a facut sa-l iubesc. Tot timpul s-a purtat frumos cu mine, m-a respectat si mi-a dovedit ca vrea sa fie totul bine intre noi. Pana acum cateva zile cand... a decis sa ne despartim. Motivul?! Distanta. Eu sunt la facultate in alt oras si ne vedeam decat in weekend - cateva ore sambata.
E adevarat, e greu sa te vezi doar o data pe saptamana...dar stia de la inceput ca mai am un an de facultate si ca nu am ce sa fac pana nu termin. Stabiliseram sa ne mutam impreuna dupa ce as fi terminat. Si acum...imi da vestea cea mare: ca nu i`am gresit cu nimic, dar ca e posibil sa plece 1 an in Anglia si ca nu crede ca va rezista relatia sau ca-l voi astepta. Ca se gandeste la binele meu si ca nu vrea ca eu sa fac compromisuri pt el.
Intrebarile ce ma framanta sunt: De ce a renuntat asa usor fara sa lupte? De ce a decis pentru mine cand stia ca nu e ceea ce-mi doresc? Cand stia ca vreau sa lupt alaturi de el.. Cand i-am zis ca sunt dispusa sa mergem mai departe oricat de greu ne-ar fi..
M-a invatat mereu sa fiu perseverenta, sa nu renunt atunci cand imi doresc ceva. Si el tocmai asta nu a facut..
Cum sa ,,ma adun" din nou de pe jos oameni buni? Cum sa ma ridic si sa merg mai departe cand imi lipseste atat de mult?
Am incercat sa vb cu el dar in zadar. Mi-a zis clar si raspicat ca nu-si schimba decizia indiferent de ce simte sau nu. Ca la el ratiunea primeaza, nu glasul inimii..
Un sfat mi-ar fi de mare folos...Va multumesc!
missy_s
Postat pe 22 Mai 2011 13:29
Cam straniu, te iubeste dar te lasa.
Intr-un fel, poate, chiar are dreptate, daca e adevarata chestia cu plecatul.O relatie la distanta cam greu rezista, avand in vedere ca sunteti tineri si ochii va fug,(intelegi tu).
Pt iubire nu merita sa suferi, sa te faci ,,pres".Esti tanara, viata merge inainte si poate, vei gasi pe cineva care sa fie langa tine.POATE nu e el acel cineva si deasta e dat sa se intample asa(sa plece).
Capul sus. Nu se moare din iubire.
Valy90
Postat pe 22 Mai 2011 13:45
Mda, relatiile la distanta in general nu prea tin... Probabil ca in timp, sentimentele lui s-au cam racit iar viata lui a luat o alta turnura. Asta e, nu a fost sa fie... O sa-ti revii tu, stai linistita. E greu dar asta-i viata.
Micaell
Postat pe 22 Mai 2011 14:53
De la: missy_s, la data 2011-05-22 13:29:07
Un sfat mi-ar fi de mare folos...Va multumesc!


sa nu treci strada decat pe la trecerile de pietoni!
geo_refinantat
Postat pe 22 Mai 2011 15:28
Inteleg ca sunteti tineri, spre foarte tineri. A pleca in Anglia inseamna a pleca intr-o alta lume, cu diferente URIASE fata de lumea in care ai trait pana acum.
Nu-mi doresc sa te supar, insa daca baiatul meu la 20 de ani ar avea o sansa de a se desprinde de mizeria din RO, l-as sfatui foarte clar sa rupa orice legatura amoroasa pe care ar avea-o in tara. Un an in Anglia se poate transforma in ani, in stabilirea definitiva acolo, in cladirea unei alte vieti. Ori asta exclude orice poveste de amor care, inclusiv in tara, nu reprezenta mare lucru.
Din felul cum vorbesti tu, din felul cum iti raspunde el, inclin sa cred ca tu erai mult mai bine ancorata in relatia asta, decat el.

Este adevarat ca suferinta-i mare acum, insa daca el este hotarat, e timpul sa te obienuiesti cu ideea si sa-ti continui viata. N-a fost sa fie!
rashela
Postat pe 22 Mai 2011 16:25
Te inteleg atit de bine ...sunt exakt in aceeasi situatie k si tine :((. Traiesk cele mai kumplite momente din viata mea. L-am intilnit la fel, dupa o relatie esuata (de 4.6 ani) si m-am indragostit nebuneste de el, desi am incercat sa-mi kontrolez oarekum sentimentele, am gresit probabil undeva si am skapat situatia de sub kontrol. Relatia a durat aprox. 6 luni... timp in kare mi-a askuns (desi imi zicea ka atit de mult contez pt el) k pleaka in SUA pentru 3 luni sau poate mai mult. Intr-un final am aflat vestea kare pur si simplu m-a daramat. Am insistat sa-mi spuna cum o sa ramanem noi doi si stii ce mi-a zis? k vom vedea, trebuie sa avem rabdare si sa vedem ce ne va arata timpul... Au trekut 2 saptamani de atunci, timp in kare au aparut certuri cu sau fara motiv... Apoi a urmat ceea ce n-am crezut vre-odata, a incetat sa ma mai kaute, asa pur si simplu fara vre-un motiv... l-am kautat eu dar in zadar... nu a mai dorit sa ne vedem si nici sa vorbim. Si mie mi-a zis k la el ratiunea primeaza, nu glasul inimii, si daka nu vom mai fi impreuna, asta e viata... nu sunt eu, va fi alta ))... Vreau sa-ti zik doar Sa Fii Tare! asta e (desi sunt deja zile intregi in kare plang si mi-e insuportabil de greu)... trebuie sa primim si astfel de lektii pt ka altadata sa fim precaute ku-i oferim dragostea noastra. Crede-ma, oamenii kare iubesk Nu renunta atit de usor... cel putin Incearka sa treaka peste astfel de "despartiri". Nu suntem noi pt ei si nici ei pt noi probabil )). Si dak-o fi sa fim/fiti impreuna, o sa fim/fiti... Totul e dirijat de-akolo de Sus, si nimik in viata asta nu se petrece la intimplare... Ramane doar de vazut... Asa ka fruntea sus si mergi inainte! ;) :*
kudika386228
Postat pe 23 Mai 2011 01:02
Mai, ti-a dat discurs de despartire, din pacate. Probabil sentimentele lui n-au fost atat de puternice cum credeai sau s-au schimbat fara sa-ti dai tu seama.
Daca te iubea cu adevarat, sigur tinea cu dintii de relatie un an de zile (fie plecat, fie ramas in Ro).
O sa treaca cu timpul.
kudika_pudika
Postat pe 23 Mai 2011 12:34
Poate are si el dreptate. O relatie la distanta nu rezista. Lasa-l in pace, iti vei gasi pe altcineva care va fi langa tine.
Eva32
Postat pe 23 Mai 2011 23:54
De la: rashela, la data 2011-05-22 16:25:42Inteleg ca sunteti tineri, spre foarte tineri. A pleca in Anglia inseamna a pleca intr-o alta lume, cu diferente URIASE fata de lumea in care ai trait pana acum.
Nu-mi doresc sa te supar, insa daca baiatul meu la 20 de ani ar avea o sansa de a se desprinde de mizeria din RO, l-as sfatui foarte clar sa rupa orice legatura amoroasa pe care ar avea-o in tara. Un an in Anglia se poate transforma in ani, in stabilirea definitiva acolo, in cladirea unei alte vieti. Ori asta exclude orice poveste de amor care, inclusiv in tara, nu reprezenta mare lucru.
Din felul cum vorbesti tu, din felul cum iti raspunde el, inclin sa cred ca tu erai mult mai bine ancorata in relatia asta, decat el.

Este adevarat ca suferinta-i mare acum, insa daca el este hotarat, e timpul sa te obienuiesti cu ideea si sa-ti continui viata. N-a fost sa fie!


Rashela...suntem tineri intr-adevar. El are 24 de ani iar eu 22. Insa chestia cu plecatul nu este sigura. I-a promis cineva ca-l ia acolo dar nu e nimic sigur. Consider ca daca m-ar fi iubit cu adevarat si s-ar fi simtit bine in relatia asta, nu ar fi renuntat atat de usor. Ar fi vrut sa luptam impreuna. Nimeni nu fuge de bine.
Ideea este ca nu inteleg de ce facea planuri de viitor in timpul relatiei, planuri ce ne includeau pe amandoi. De ce era atat de implicat daca nu-si dorea nimic serios? Si inca ceva ce ma intriga...In ziua cand ne-am despartit, m-a rugat sa ramanem prieteni si sa mai comunicam. Insa de cateva zile i-am dat mesaje, l-am sunat...si nimic.
missy_s
Postat pe 29 Mai 2011 00:04
De la: Valy90, la data 2011-05-22 13:45:27Cam straniu, te iubeste dar te lasa.
Intr-un fel, poate, chiar are dreptate, daca e adevarata chestia cu plecatul.O relatie la distanta cam greu rezista, avand in vedere ca sunteti tineri si ochii va fug,(intelegi tu).
Pt iubire nu merita sa suferi, sa te faci ,,pres".Esti tanara, viata merge inainte si poate, vei gasi pe cineva care sa fie langa tine.POATE nu e el acel cineva si deasta e dat sa se intample asa(sa plece).
Capul sus. Nu se moare din iubire.


Stiu ca nu se moare din iubire. Insa sunt cam demoralizata caci este a doua oara cand sunt parasita aparent fara motiv. Replica celebra este: ,,Nu e vina ta, e vina mea. Nu mi-ai gresit cu nimic, insa trebuie sa ne despartim. E mai bine acum decat mai tarziu."
Ceva le fac de pleaca toti. Insa de ce niciunul nu-mi spune unde gresesc?!
missy_s
Postat pe 29 Mai 2011 00:11
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:11:36...Ceva le fac de pleaca toti. Insa de ce niciunul nu-mi spune unde gresesc?!


ai incercat sa porti sutien cu push-up
battleofwits
Postat pe 29 Mai 2011 00:13
De la: Micaell, la data 2011-05-22 14:53:36Mda, relatiile la distanta in general nu prea tin... Probabil ca in timp, sentimentele lui s-au cam racit iar viata lui a luat o alta turnura. Asta e, nu a fost sa fie... O sa-ti revii tu, stai linistita. E greu dar asta-i viata.


Da, probabil sentimentele lui s-au racit. Probabil viata lui a luat o alta turnura. Poate de asta i-a fost atat de usor sa renunte. Sa plece pur si simplu.
missy_s
Postat pe 29 Mai 2011 00:16
De la: kudika386228, la data 2011-05-23 01:02:24Te inteleg atit de bine ...sunt exakt in aceeasi situatie k si tine :((. Traiesk cele mai kumplite momente din viata mea. L-am intilnit la fel, dupa o relatie esuata (de 4.6 ani) si m-am indragostit nebuneste de el, desi am incercat sa-mi kontrolez oarekum sentimentele, am gresit probabil undeva si am skapat situatia de sub kontrol. Relatia a durat aprox. 6 luni... timp in kare mi-a askuns (desi imi zicea ka atit de mult contez pt el) k pleaka in SUA pentru 3 luni sau poate mai mult. Intr-un final am aflat vestea kare pur si simplu m-a daramat. Am insistat sa-mi spuna cum o sa ramanem noi doi si stii ce mi-a zis? k vom vedea, trebuie sa avem rabdare si sa vedem ce ne va arata timpul... Au trekut 2 saptamani de atunci, timp in kare au aparut certuri cu sau fara motiv... Apoi a urmat ceea ce n-am crezut vre-odata, a incetat sa ma mai kaute, asa pur si simplu fara vre-un motiv... l-am kautat eu dar in zadar... nu a mai dorit sa ne vedem si nici sa vorbim. Si mie mi-a zis k la el ratiunea primeaza, nu glasul inimii, si daka nu vom mai fi impreuna, asta e viata... nu sunt eu, va fi alta ))... Vreau sa-ti zik doar Sa Fii Tare! asta e (desi sunt deja zile intregi in kare plang si mi-e insuportabil de greu)... trebuie sa primim si astfel de lektii pt ka altadata sa fim precaute ku-i oferim dragostea noastra. Crede-ma, oamenii kare iubesk Nu renunta atit de usor... cel putin Incearka sa treaka peste astfel de "despartiri". Nu suntem noi pt ei si nici ei pt noi probabil )). Si dak-o fi sa fim/fiti impreuna, o sa fim/fiti... Totul e dirijat de-akolo de Sus, si nimik in viata asta nu se petrece la intimplare... Ramane doar de vazut... Asa ka fruntea sus si mergi inainte! ;) :*


Da, trebuie sa fim tari! Eu l-am sunat zile la rand, i-am dat mesaje.. Niciun raspuns n-am primit. Desi imi promisese ca vom ramane prieteni, ca vom vorbi. Asa ca am sters nr lui. Ca sa nu mai fiu tentata sa sun. Te sfatuiesc sa faci acelasi lucru. E ff greu dar viata merge mai departe cu sau fara ei..
missy_s
Postat pe 29 Mai 2011 00:22
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-22 15:28:35
De la: missy_s, la data 2011-05-22 13:29:07
Un sfat mi-ar fi de mare folos...Va multumesc!


sa nu treci strada decat pe la trecerile de pietoni!
raule
lilu_67
Postat pe 29 Mai 2011 12:49
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:22:52....Eu l-am sunat zile la rand, i-am dat mesaje.. Niciun raspuns n-am primit. Desi imi promisese ca vom ramane prieteni, ca vom vorbi. Asa ca am sters nr lui. Ca sa nu mai fiu tentata sa sun. Te sfatuiesc sa faci acelasi lucru. E ff greu dar viata merge mai departe cu sau fara ei..


ce tare e asta
te desparti, insa astepti sa primesti mesaje

ce ma enerveaza cand primesc zeci de mesaje si telefoane dupa ce ne despartim ...chiar nu inteleg faza asta
battleofwits
Postat pe 29 Mai 2011 12:54
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 00:13:06
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:11:36...Ceva le fac de pleaca toti. Insa de ce niciunul nu-mi spune unde gresesc?!


ai incercat sa porti sutien cu push-up :sml-happy00 44:
si tu esti un rau
lilu_67
Postat pe 29 Mai 2011 12:54
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 12:54:20
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:22:52....Eu l-am sunat zile la rand, i-am dat mesaje.. Niciun raspuns n-am primit. Desi imi promisese ca vom ramane prieteni, ca vom vorbi. Asa ca am sters nr lui. Ca sa nu mai fiu tentata sa sun. Te sfatuiesc sa faci acelasi lucru. E ff greu dar viata merge mai departe cu sau fara ei..


ce tare e asta
te desparti, insa astepti sa primesti mesaje

ce ma enerveaza cand primesc zeci de mesaje si telefoane dupa ce ne despartim ...chiar nu inteleg faza asta


Subscriu!
AdrianaR
Postat pe 29 Mai 2011 12:55
De la: lilu_67, la data 2011-05-29 12:54:49
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 00:13:06
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:11:36...Ceva le fac de pleaca toti. Insa de ce niciunul nu-mi spune unde gresesc?!


ai incercat sa porti sutien cu push-up :sml-happy00 44:
si tu esti un rau


cand te desparti de cineva
crezi ca e ok sa-i spui exact motivele pentru care nu mai vrei sa fiti impreuna?
battleofwits
Postat pe 29 Mai 2011 12:58
De la: missy_s, la data 2011-05-22 13:29:07e posibil sa plece 1 an in Anglia si ca nu crede ca va rezista relatia sau ca-l voi astepta.
............Cum sa ,,ma adun" din nou de pe jos oameni buni? Cum sa ma ridic si sa merg mai departe cand imi lipseste atat de mult?
Am incercat sa vb cu el dar in zadar. Mi-a zis clar si raspicat ca nu-si schimba decizia indiferent de ce simte sau nu. Ca la el ratiunea primeaza, nu glasul inimii..
Un sfat mi-ar fi de mare folos...Va multumesc!


Vrajeli! Ratiunea primeaza cand nu iubesti.
Si-a gasit pe altcineva si incearca sa se desparta de tine frumos (crede el...). De aceea ti-a spus clar si raspicat ca nu isi schimba decizia.
Aduna-te... asa cum ai mai facut-o. Nu se moare din dragoste.
_vio_
Postat pe 29 Mai 2011 13:09
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:04:59
De la: rashela, la data 2011-05-22 16:25:42Inteleg ca sunteti tineri, spre foarte tineri. A pleca in Anglia inseamna a pleca intr-o alta lume, cu diferente URIASE fata de lumea in care ai trait pana acum.
Nu-mi doresc sa te supar, insa daca baiatul meu la 20 de ani ar avea o sansa de a se desprinde de mizeria din RO, l-as sfatui foarte clar sa rupa orice legatura amoroasa pe care ar avea-o in tara. Un an in Anglia se poate transforma in ani, in stabilirea definitiva acolo, in cladirea unei alte vieti. Ori asta exclude orice poveste de amor care, inclusiv in tara, nu reprezenta mare lucru.
Din felul cum vorbesti tu, din felul cum iti raspunde el, inclin sa cred ca tu erai mult mai bine ancorata in relatia asta, decat el.

Este adevarat ca suferinta-i mare acum, insa daca el este hotarat, e timpul sa te obienuiesti cu ideea si sa-ti continui viata. N-a fost sa fie!


Rashela...suntem tineri intr-adevar. El are 24 de ani iar eu 22. Insa chestia cu plecatul nu este sigura. I-a promis cineva ca-l ia acolo dar nu e nimic sigur. Consider ca daca m-ar fi iubit cu adevarat si s-ar fi simtit bine in relatia asta, nu ar fi renuntat atat de usor. Ar fi vrut sa luptam impreuna. Nimeni nu fuge de bine.
Ideea este ca nu inteleg de ce facea planuri de viitor in timpul relatiei, planuri ce ne includeau pe amandoi. De ce era atat de implicat daca nu-si dorea nimic serios? Si inca ceva ce ma intriga...In ziua cand ne-am despartit, m-a rugat sa ramanem prieteni si sa mai comunicam. Insa de cateva zile i-am dat mesaje, l-am sunat...si nimic.
s-ar putea ca Anglia sa fie din alt cartier este usor de dat sfaturi,mai greu este pt cel ce se afla in situatie, dar tu ai face bine sa inveti ca.....Cuvintele sint purtatoarele cele mai putin demne de incredere ale ADEVARULUI.
lilu_67
Postat pe 29 Mai 2011 13:39
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 12:58:52
De la: lilu_67, la data 2011-05-29 12:54:49
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 00:13:06
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:11:36...Ceva le fac de pleaca toti. Insa de ce niciunul nu-mi spune unde gresesc?!


ai incercat sa porti sutien cu push-up :sml-happy00 44:
si tu esti un rau


cand te desparti de cineva
crezi ca e ok sa-i spui exact motivele pentru care nu mai vrei sa fiti impreuna?
pai, de ce nu ar fi ? . .dami un exemplu
lilu_67
Postat pe 29 Mai 2011 14:05
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 12:58:52
De la: lilu_67, la data 2011-05-29 12:54:49
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 00:13:06
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:11:36...Ceva le fac de pleaca toti. Insa de ce niciunul nu-mi spune unde gresesc?!


ai incercat sa porti sutien cu push-up :sml-happy00 44:
si tu esti un rau


cand te desparti de cineva
crezi ca e ok sa-i spui exact motivele pentru care nu mai vrei sa fiti impreuna?




hmmmm, poate da, poate nu.... cum o dai, cum o intorci, tot n-ar iesi bine ....
contesina
Postat pe 29 Mai 2011 14:06
De la: lilu_67, la data 2011-05-29 14:05:36
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 12:58:52
De la: lilu_67, la data 2011-05-29 12:54:49
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 00:13:06
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:11:36...Ceva le fac de pleaca toti. Insa de ce niciunul nu-mi spune unde gresesc?!


ai incercat sa porti sutien cu push-up :sml-happy00 44:
si tu esti un rau


cand te desparti de cineva
crezi ca e ok sa-i spui exact motivele pentru care nu mai vrei sa fiti impreuna?
pai, de ce nu ar fi ? . .dami un exemplu


eu am facut prostia asta...
tu ai incercat? sa vezi ce iese
battleofwits
Postat pe 29 Mai 2011 14:08
De la: contesina, la data 2011-05-29 14:06:29
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 12:58:52
De la: lilu_67, la data 2011-05-29 12:54:49
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 00:13:06
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:11:36...Ceva le fac de pleaca toti. Insa de ce niciunul nu-mi spune unde gresesc?!


ai incercat sa porti sutien cu push-up :sml-happy00 44:
si tu esti un rau


cand te desparti de cineva
crezi ca e ok sa-i spui exact motivele pentru care nu mai vrei sa fiti impreuna?




hmmmm, poate da, poate nu.... cum o dai, cum o intorci, tot n-ar iesi bine ....


cam asa ceva
battleofwits
Postat pe 29 Mai 2011 14:10
De la: contesina, la data 2011-05-29 14:06:29
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 12:58:52
De la: lilu_67, la data 2011-05-29 12:54:49
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 00:13:06
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:11:36...Ceva le fac de pleaca toti. Insa de ce niciunul nu-mi spune unde gresesc?!


ai incercat sa porti sutien cu push-up :sml-happy00 44:
si tu esti un rau


cand te desparti de cineva
crezi ca e ok sa-i spui exact motivele pentru care nu mai vrei sa fiti impreuna?




hmmmm, poate da, poate nu.... cum o dai, cum o intorci, tot n-ar iesi bine ....
Pe unde te-ai ascuns?
lilu_67
Postat pe 29 Mai 2011 16:40
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 14:08:27
De la: lilu_67, la data 2011-05-29 14:05:36
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 12:58:52
De la: lilu_67, la data 2011-05-29 12:54:49
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 00:13:06
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:11:36...Ceva le fac de pleaca toti. Insa de ce niciunul nu-mi spune unde gresesc?!


ai incercat sa porti sutien cu push-up :sml-happy00 44:
si tu esti un rau


cand te desparti de cineva
crezi ca e ok sa-i spui exact motivele pentru care nu mai vrei sa fiti impreuna?
pai, de ce nu ar fi ? . .dami un exemplu


eu am facut prostia asta...
tu ai incercat? sa vezi ce iese
Cred ca mai depinde si de situatie,dar intradevar nu am avut aceasta expierienta niciodata... ....e asa complicata viata asta
lilu_67
Postat pe 29 Mai 2011 17:11
De la: lilu_67, la data 2011-05-29 16:40:14
De la: contesina, la data 2011-05-29 14:06:29
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 12:58:52
De la: lilu_67, la data 2011-05-29 12:54:49
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 00:13:06
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:11:36...Ceva le fac de pleaca toti. Insa de ce niciunul nu-mi spune unde gresesc?!


ai incercat sa porti sutien cu push-up :sml-happy00 44:
si tu esti un rau


cand te desparti de cineva
crezi ca e ok sa-i spui exact motivele pentru care nu mai vrei sa fiti impreuna?




hmmmm, poate da, poate nu.... cum o dai, cum o intorci, tot n-ar iesi bine ....
Pe unde te-ai ascuns?


s-a maritat
battleofwits
Postat pe 29 Mai 2011 17:16
De la: missy_s, la data 2011-05-22 13:29:07Dupa ce`am suferit luni de zile in urma unei relatii esuate, crezand ca nu voi mai putea iubi pe nimeni, am intalnit pe cineva.. La inceput am evitat sa ma implic, din teama de a nu suferi din nou. Insa treptat m-a facut sa-l iubesc. Tot timpul s-a purtat frumos cu mine, m-a respectat si mi-a dovedit ca vrea sa fie totul bine intre noi. Pana acum cateva zile cand... a decis sa ne despartim. Motivul?! Distanta. Eu sunt la facultate in alt oras si ne vedeam decat in weekend - cateva ore sambata.
E adevarat, e greu sa te vezi doar o data pe saptamana...dar stia de la inceput ca mai am un an de facultate si ca nu am ce sa fac pana nu termin. Stabiliseram sa ne mutam impreuna dupa ce as fi terminat. Si acum...imi da vestea cea mare: ca nu i`am gresit cu nimic, dar ca e posibil sa plece 1 an in Anglia si ca nu crede ca va rezista relatia sau ca-l voi astepta. Ca se gandeste la binele meu si ca nu vrea ca eu sa fac compromisuri pt el.
Intrebarile ce ma framanta sunt: De ce a renuntat asa usor fara sa lupte? De ce a decis pentru mine cand stia ca nu e ceea ce-mi doresc? Cand stia ca vreau sa lupt alaturi de el.. Cand i-am zis ca sunt dispusa sa mergem mai departe oricat de greu ne-ar fi..
M-a invatat mereu sa fiu perseverenta, sa nu renunt atunci cand imi doresc ceva. Si el tocmai asta nu a facut..
Cum sa ,,ma adun" din nou de pe jos oameni buni? Cum sa ma ridic si sa merg mai departe cand imi lipseste atat de mult?
Am incercat sa vb cu el dar in zadar. Mi-a zis clar si raspicat ca nu-si schimba decizia indiferent de ce simte sau nu. Ca la el ratiunea primeaza, nu glasul inimii..
Un sfat mi-ar fi de mare folos...Va multumesc!

daca il iubesti, lupta pentru el toata viata eu asa as face pentru ca lupta te va tine in viata
pickard
Postat pe 29 Mai 2011 17:21
faza cu sutienul e tare ,tare
healthy012295
Postat pe 29 Mai 2011 18:13
De la: healthy012295, la data 2011-05-29 18:13:56faza cu sutienul e tare ,tare


inseamna ca ai tatele mari
battleofwits
Postat pe 29 Mai 2011 18:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubesc doar EU... 9 De la: Elyaa 8 Iulie 2011 10:51
Va salut 20 De la: justforfun84 26 Septembrie 2011 10:08
Confuzie,uitare sau razbunare? 17 De la: priest 7 Mai 2009 16:36
ce sa fac? 2 De la: baba_cloanta 11 Iunie 2010 11:06
Prea multa durere...ce sa mai fac??????? 33 De la: kudika_587 24 Ianuarie 2012 12:15