Setari Cookie-uri

Fetelor am nevoie de ajutor

Buna ....Sunt noua pe aici e prima oara oara cand scriu pe forum....Ei bine ma aflu intr-o situatie fara iesire sau cel putin nu vad eu o cale de scapare:(....Sa va explic:am o relatie de 3 ani cu un baiat minunat...binenteles am avut si bune si rele k toata lumea dar fara nici un dubiu pot sa zic k el este the one and only.Problema intervine in momentul in care eu "vreau" sa plec din tara pentru a mi continua studiile de master.Noi nu putem sa plecam impreuna deoarece niste probleme de sanatate ale lui il impiedica.Cum si mai ales ce sa fac ?dak raman in tara cum imi cladesc un viitor?Daca plec ce se intampla cu relatia mea?Ma simt ca si cum I could never win.Nu pot sa ma mint k pot sa le fak pe amadoua nu pot de ce trebuie sa pierd ori una ori alta?voi ce ati face in situatia asta?
Diaspora_24
Postat pe 2 Noiembrie 2008 22:34
Daca el este The One, eu cred ca iti vei face un rost ALATURI DE EL, indiferent unde in lume.
Stiu cum e in Romania, sunt multe frustrari, nu ma intelege gresit. Dar conteaza enorm sa ai pe cel iubit alaturi, sa te sprijine si sa te iubeasca.

Pleaca totusi la master, o sa-ti prinda bine sa vezi cum e printre straini si, mai ales, n-o sa regreti toata viata ca n-ai facut-o. Daca e iubire asa mare rezistati si un an jumate cu dragoste la distanta.

Parerea mea.

Postat pe 2 Noiembrie 2008 22:40
io-s curios ce probleme medicale il impiedica sa plece?
cumva o masea cariata!!!?

Postat pe 2 Noiembrie 2008 22:52
De la: geo32, la data 2008-11-02 22:52:33io-s curios ce probleme medicale il impiedica sa plece?
cumva o masea cariata!!!?


Ai dreptate Geo. Cam subiectiv.
Parerea mea este sa-ti faci masterul, go on with your life si poate ca pina la urma il vei intalni pe "the right one" care cred ca-i mai bun ca "the one".
Bafta!
lonely_soul
Postat pe 5 Noiembrie 2008 00:13
da geo apreciez umorul tau dar este mult mai mult decat atat ...boala lui necesita tratament odata la 3 zile pentru tot restul vietii...tratament asigurat de Casa de Sanatate din Romania....adik este atat de scump incat nu poti sa ti-l permiti...similar cu insulina diabeticilor
Diaspora_24
Postat pe 5 Noiembrie 2008 10:00
De la: Diaspora_24, la data 2008-11-05 10:00:12da geo apreciez umorul tau dar este mult mai mult decat atat ...boala lui necesita tratament odata la 3 zile pentru tot restul vietii...tratament asigurat de Casa de Sanatate din Romania....adik este atat de scump incat nu poti sa ti-l permiti...similar cu insulina diabeticilor


Face dializa cumva? Doar din curiozitate, stiu ca nu e treaba mea.

Totusi nu pricep de ce v-ar pune in pericol relatia daca tu pleci la master.

Postat pe 5 Noiembrie 2008 10:04
si nu se gaseste nici o modalitate sa-l duci cu tine si sa faca tratametul acolo, platit tot de CAS? POate acolo sunt chiar metode mai moderne? Ai folosit toate variantele posibile? Tu te duci pt masterat, el sa-si trateze boala. Ai auzit de formularul 112? intereseaza-te la CAS, acumse dau mai usor ca inainte. Good luck
nefer
Postat pe 5 Noiembrie 2008 10:06
Eu pot sa iti spun ca in aceasi situatie a fost si un prieten de-al meu ....sa plece de langa mine sa-si continue studiile sau sa ramana langa dragostea vietii lui ?

Eu l-am sfatuit sa plece ,el a ales sa nu.
Dupa 3 saptamani.....ne-am despartit
Nu stiu daca a plecat intre timp sau nu dar cand ai de ales intre viitorul tau si iubi ...eu as alege intotdeauna viitorul.

Daca e sa fiti impreuna o sa fiti , nu intotdeauna ochii care nu se vad se uita
iris_4_ever
Postat pe 5 Noiembrie 2008 14:17
De la: nefer, la data 2008-11-05 10:06:54si nu se gaseste nici o modalitate sa-l duci cu tine si sa faca tratametul acolo, platit tot de CAS? POate acolo sunt chiar metode mai moderne? Ai folosit toate variantele posibile? Tu te duci pt masterat, el sa-si trateze boala. Ai auzit de formularul 112? intereseaza-te la CAS, acumse dau mai usor ca inainte. Good luck




Nefer iti multumesc pentru raspunsul tau nu am auzit de formular pana acum dar am cautat ieri pe internet si am gasit foarte multe date....thank you again...eu credeam k m-am gandit la toate variantele nici nu stii cat ma bucut sa aflu informatii de genu asta
Iar in ce priveste dializa...nu nu este vorba de dializa este vorba de un tratament f puternic pentru intarirea sistemului imunitar .
Diaspora_24
Postat pe 6 Noiembrie 2008 11:32
eu as pleca! de cate ori ti se ofera ocazia sa faci un master in strainatate? iar el, daca este cu adevarat the one and only, o sa supravietuiasca,odata cu relatia, daca nu....
considera plecarea ta ca pe un test, vezi cum o sa va descurcati..si apoi o sa iti dai seama. o perioada petrecuta in strainatate te schimba enorm, o sa vezi lumea cu alti ochi si nu o sa ti se para o decizie greu de luat to be or not to be..dupa ce pleci,ci o sa vina natural orice raspuns
onny178
Postat pe 13 Ianuarie 2009 14:14
eu zic sa vezi daca nu se poate face tratamentul asta si acolo... iar daca da, sa-l iei si pe el cu tine! mult succes si nu renunta la visele tale!
missalexandra
Postat pe 13 Ianuarie 2009 14:25
Si pe mine m-a despartit munca pentru un timp indelungat de sotul meu.Nu te mint a fost ingrozitor de greu dar uite ca acum suntem din nou unul langa celalat si ne iubim foarte mult.Daca si dragostea voastra este adevarata atunci nu o va raci o despartire de un an sau doi,nu stiu cat tine masterul tau.
diana1981
Postat pe 18 Martie 2009 17:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ritual 6 De la: Barbie30_ 23 Ianuarie 2011 03:31
injuratul la copii mici 19 De la: iris_4_ever 24 Iunie 2010 07:29
funny 2 De la: anastasia_m 25 Aprilie 2010 12:09
Esti creativ? Distreaza-te si castiga bani din asta! 1 De la: kudika_11572 8 Iulie 2012 20:52
nu are rabdare sa ma asculte 30 De la: Mircea_O 29 Ianuarie 2009 00:43