Setari Cookie-uri

Relatiile extraconjugale

De la: stella_m, la data 2009-02-28 17:50:19poate. asta pentru ca am raspuns celor care s-au grabit sa o judece mai mult decat celei care a deschis topicul.
pentru ginuta... poate sa dureze daca esti constienta ca este o relatie extraconjugala pentru amandoi si asta vrei cu limitele si resrictiile ei. ce-i mult strica si...esti sigura ca vrei mai mult?
multumita, "draga mea" ?


Eu una sunt perfect de acord cu tine. Dar banuiesc ca tu esti de acord ca si sotul Ginutei are dreptul la relatii extraconjugale. Si sotul oricarei femei care face asa ceva...evident, e de la sine inteles, nu?
Pana la urma fiecare isi traieste viata cum vrea, nimeni nu impune nimic nimanui, ne dam doar cu parerea...
liliana2005
Postat pe 28 Februarie 2009 19:25
De acord cu Stella M , iar pentru ginitza , cred ca ar fi bine sa -ti traiesti....fantezia , dar sa nu te arunci cu capul inainte .Cu bune si rele , sunt totusi 13 ani din viata ta si nu trebuiesc aruncati la gunoi. Si totusi , nu o uita pe sotia lui, care...nu stie ce sta sa cada pe ea...Nici asta nu e bine,chiar daca atatia o fac, incaerca sa nu faci si tu.fericirea cladita pe diperarea altora...nu dureaza si nici nu infloreste . Afla intai ce vrei cu adavarat , nu te indragosti de Dragoste ,crezand ca il iubesti pe el.
libra66
Postat pe 2 Martie 2009 00:33
Nu cred ca ar trebui sa te judece cineva de pe aici. Le recomand tuturor ca inainte de a sari cu gura sa-si aminteasca acea pilda" sa arunce prima piatra cel nevinovat".....toti gresim....sau nu!
Eu iti spun doar sa incerci sa analizezi relatiile tale f.f.f. obiectiv si in baza asta sa hotarasti ce optiuni ar intra in calcul.
La barbati scuza pentru ce patestio tu se numeste "midlife crises"....... o chestie depasita de unii cu bine, dar de majoritatea cu tot felul de repercursiuni destul de nasoale...
Sfatul meu: Ai grija de tine si nu lua nici o decizie la cald!
Bafta!
mecro
Postat pe 6 Aprilie 2009 18:21
te inteleg ginutza ce e in sufletul tau dar crede-ma ca nu merita sa-ti lasi sotul pt un vis.o iluzie.incearca sa reaprinzi acea flacara care a fost intre tine si sot la inceput,incearca sa analizezi de ce nu mai merge relatia voastra si astfel vei avea sansa sa iti salvezi casnicia.stiu ca nu e usor dar daca vrei si zici ca-ti iubesti sotul trebuie sa faci asta.caci cum zicea cineva mai sus ai investit sentimente si timp in relatia ta cu sotul tau.nu le da la o parte pt o iluzie.sper sa depasesti cu bine situatia asta si sa-ti gasesti linistea sufleteasca.gandeste la rece si sa vezi ca se poate rezolva relatia ta cu sotul .te pup dulce si ai grija de tine.
roscatika23
Postat pe 7 Aprilie 2009 15:38
Nu o sa renunti la nenea uratel ....pentru ca nu vrei .. cand o sa vrei, nu conteaza care varianta , dar sa vrei cu adevarat o sa -ti fie bine
__LL__
Postat pe 7 Aprilie 2009 15:53
Daca crezi ca merita mergi mai departe,daca nu lasa-l ve-ti suferi amandoi
iety
Postat pe 8 Aprilie 2009 15:32

noutati,ceva?
roscatika23
Postat pe 9 Aprilie 2009 20:17
Iubesti sotul???nu cred....gol in suflet? dar cand te ai maritat cu el nu era gol???cauta problema in casatoria ta...nu distruge si a altuia..unei femei be care nici macar nu cunosti...sau alege moletlui cu el...ca fetele de pe trotuar...dar ele dispar dupa..nu distrug vieti si casnicii in jurul lor
lizzy74
Postat pe 17 Aprilie 2009 12:35
vroiam motel..sau hotel..:D scuze
lizzy74
Postat pe 17 Aprilie 2009 12:36
Nu te-ngropa de vie draga traieste-ti viata cum vrei tu .Cam asa incepe sfirsitul unei MARI IUBIRI dupa care crapam toate in tinerete apoi vin compromisurile. Moralistii lu peste la o parte.
nocturnalia
Postat pe 4 Mai 2009 15:12
Inca nu ai avut asemenea probleme...nici o femeie nu s-a bagat in relatia ta,...sau faci la fel???calci peste tot pentru tine??/peste familii..si copii?
lizzy74
Postat pe 6 Mai 2009 13:40
De la: lizzy74, la data 2009-05-06 13:40:12Inca nu ai avut asemenea probleme...nici o femeie nu s-a bagat in relatia ta,...sau faci la fel???calci peste tot pentru tine??/peste familii..si copii?


Haide mai, mai ai dubii??? :)

"moralistii lu' peste" sunt fraierii aia care se ghideaza dupa niste valori in viata asta si freaca menta incercand sa "explice" altora ca nu fac bine facand rau. Sa explice zic, pentru ca nimeni nu obliga pe nimeni la nimic, am mai zis-o si ma repet, fiecare e cat se poate de liber sa-si traiasca viata asa cum vrea. Aici ne dam doar cu parerea.
liliana2005
Postat pe 6 Mai 2009 16:27
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 16:30
in mare parte te inteleg....dupa atatia ani de casatorie, e mai usor sa fii cucerita...fara sa vrei , fara sa iti dai seama, usor, usor ti-a intrat in suflet, in inima...desi ratiunea iti spunea ca nu e bine, totusi nu te puteai opri din acest dulce joc cu el...acum deja e cam tarziu si mult mai greu...esti deja indragostita de el si relatia cu sotul tau e in pericol...ai mare grija la deciziile pe care le iei sa nu regreti mai tarziu...cred ca stiu ce simti, in parte, deoarece printr-o experienta asemanatoare trec si eu...inca nu am avut nici macar o noapte impreuna, dar vorbim foarte des pe mess, si cu cat trece timpul cu cat vreau sa-l cunosc mai mult...desi moral stiu ca nu e bine. Il iubesc pe sotul meu, dar anii de casatorie....te fac sa fii mai vulnerabila...si cum spuneai si tu..la fel concidenta sau nu, tipul e ft destept, mester in arta cuvintelor, un adevarat cavaler...desi imi impun zilnic sa-l alung din gandurile mele nu pot pune capat...e ca un joc dulce amar...oricum stiu sigur ca indiferent ce ar fi, nu-mi voi lasa niciodata sotiorul drag, care ma iubeste cu adevarat si e mereu langa mine de cate ori am nevoie...nu stiu daca te ajuta cu ceva si confesiunea mea, si micile mele sfaturi , dar sper sa ai puterea sa treci peste.:)
elfi
Postat pe 19 August 2009 17:31
matracucu
Postat pe 19 August 2009 17:53
ar trebui sa te gandesti mai bine .daca afla sotul tau?ai un copil .si eu miam inselat sotul o data si regret.am doua fetite frumoasesi sincer daca as ramane fara ele as muri
kudika058564
Postat pe 19 August 2009 19:17
iti spun eu ce sa faci.....dute frumos acasa la Familia ta .cate acolo poate esti # 1 nu a cincea roata oie .de la caruta [te foloseste cind are el nevoie}
kudika029886
Postat pe 19 August 2009 19:23
din ianuarie,de cand a postat ea,initiatoarea acestui topic ultima data,s-o fi si despartit de amant sau de sot...nu se stie....si voi tot postati mesaje aici si va stresati pentru problema ei...care nu se stie daca mai exista...!!!!!!!!!!!!!!!!!
danny03121984ata
Postat pe 20 August 2009 13:01
De la: ginutza74, la data 2008-10-31 16:58:33Sunt casatorita de 13 ani dar ceva nu mai merge in relatia cu sotul meu.Sunt o femeie independenta si in urma cu an am cunoscut un barbat care la prima vedere nu mi a placut, noi avand un contract prin care el trebuia sa mi asigure mie asistenta o data pe luna, acest barbat este o persoana foarte inteligenta dar norocul nu a fost de partea lui caci cum va spuneam fiind o persoana destul de uratica nu a avut prea multe cuceriri la viata lui. Ce mi a placut si imi place la el este o persoana fff timida care nu am crezut niciodata ca va putea sa spuna ca imi place de tine sau sa ma sarute, care isi cerea mii de scuze pt orice banalitate, care nu stie sa se certe care stie sa si faca viata frumoasa si sa ea doar partea frumoasa a vietii.
La inceputul relatiei cu el venea de 3-4 ori pe luna la mine chipurile sa mi arate cum functioneaza programul pe care il achizitionasem de la el vorbeam foarte des cu el la telefon si era singura persoana care reusea sa ma faca fericita in zilele in care nu eram . Am devenit foarte buni amici iar intr o zi vorbind cu el la telefon m a intrebatdaca poate sa imi activeze ID meu de mess.La care eu nu am avut timp nici macar sa reactionez ca l am si acceptat in lista de prieteni.
Din acea zi am inceput sa vorbim zilnic pe messinger sa mi faca tot felul de avansuri iar eu sa ma indragostesc nebuneste de el.
Am aflat ca are o prietena pe care a cunoscut o pe net si urma sa se casatoreasca, l a care eu am discutat cu el cum ca eu sunt casatorita cu un copil acasa femeie serioasa (nu imi inselasem sotul nciodata) iar el a reusit sa ma faca sa inteleg ca putem avea o relatie fara sa stie partenerii nostri.La inceput nu am fost deacord dar cum va spuneam glasul, vorbele lui ma faceau sa ma indragostesc nebuneste.
A venit ziua in care el s a logodit bineinteles ca mi a dat papucii, spunand ca tine foarte mult la mine dar nu vrea sa si faca sotia sa sufere,imi venea sa mor dedurere in suflet cand am primit sms-ul, caci astfel mi a spus, am vorbit apoi cu el i am spus ca odata rupta relatia nu o sa mai ma intorc niciodata, dar bineinteles nu a fost asa.Dupa vreo 3 luni in care nu ma vizitase la serviciu decat o data maxim de doua ori strict profesional relatia noastra a luat o de la capat. Il iubesc la nebunie frumusetea exterioara chiar nu ma intereseaza, mie mi se pare ca este un barbat foarte frumos findca are un suflet exstraordinar dar cu toate acestea reuseste sa ma faca sa sufer findca intotdeauna sunt pusa pe locul doi sau mai bine spus de cele mai multe ori cand vreau sa l vad apare cate un eveniment in familie sau cine stie ce legat de viata lui de familie si reusim sa ne intalnim de 2- 3 ori maxim intr - o luna iar eu imi doresc mai mult. Ce pot eu sa fac? de 1000 de ori am vrut sa sterg nr. de telefon, adresa de ID cu toate ca oricm profesional nu am cu sa scap de el. Stiu ca tine si el enorm la mine dar de cand s a logodit niciodata nu imi mai spune te iubesc , eu sunt singura care spune iar replica lui este ca "si eu tine f mult la tine".In prezent vorbim zilnic pe mess sau la telefon dar mie nu imi mai ajunge doar atat. Va rog ce credeti o sa reusim noi sa avem o relatie exstraconjugala care sa dureze?
Imi este frica sau nu am putere sa pun punct acestei relatii, il iubesc la nebunie si chiar daca ma supar pe el imi trece la fel de repede si nici nu vreau sa iasa din viata mea.

ufffffffffffff...iarasi subiectul asta. apreciez totusi faptul ca femeile sunt mai sincere ca barbatii. n-am vazut prea multi pe aici care sa aiba relatii extraconjugale si sa isi puna probleme de genul asta. din punctul meu de vedere, si am mai zis-o si prin alte topicuri, relatia extraconjugala este o greseala. si nu judec pe nimeni, dar e o greseala. cred ca meriti mai mult si valorezi mai mult decat pe unul care sa te puna pe ultimul loc. si apoi, nu e corect fata de sotul tau, daca este un sot bun. nu merita sa ii faci asta, daca e un sot bun si nu te-a inselat.cred ca nenea respectiv nu-si face atatea procese de constiinta ca tine si nici nu se consuma atat. spune-i pa pa si gata!
mkdisk
Postat pe 26 August 2009 13:09
De la: kudika058564, la data 2009-08-19 19:17:03ar trebui sa te gandesti mai bine .daca afla sotul tau?ai un copil .si eu miam inselat sotul o data si regret.am doua fetite frumoasesi sincer daca as ramane fara ele as muri

se pare ca mai vorbeste cineva in numele meu eu nu am scris asa ceva si in nici un caz nu mi-am inselat sotu vreodata
kudika058564
Postat pe 27 August 2009 18:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce e de facut in nebunia asta? 30 De la: kudika_970879 16 Iulie 2014 01:56
eu romanca el arab:-S 161 De la: baroudelena 30 Noiembrie 2009 21:38
Sa fim impliniti/implinite in relatie 9 De la: wait_sign 10 Aprilie 2010 05:16
HERPES GENITAL 1 De la: littlebig77 17 Mai 2013 15:28
jurnalul meu 14 De la: yumalai 7 Mai 2009 08:04