Setari Cookie-uri

barbatul fecioara-astept pareri

[din proprie experientza] ... barbatul fecioara, nascut la inc lui sept = MINCINOS, PERFID, EGOIST, INFIDEL, MANIPULATOR, EXTREM DE GELOS...

in skimb, stiu sa tina o casa, mai ales financiar shi ies cu brio din orice problema...

insa degeaba... tre sa fii mai frumoasa ca o zana shi mai rea ca dracu'... doar asa sa mearga...

la inceput toate's bune shi frumoase, k mai apoi sa te faca cu nervii...

mult succes....shi nervi de otel

Gianna_on_Kudika
Postat pe 22 Aprilie 2009 00:29
De la: icegirl04, la data 2008-11-02 11:04:48ce parere aveti despre barbatii fecioara?loiali sau mai putin loiali?


nu e deloc loial... ai sa vezi ca o sa te insele si tine de manutza.... daca nu vrei sa suferi desparta`te de el pana nu e prea tarziu
Diavolyta_
Postat pe 22 Aprilie 2009 00:31
depinde si de barbat dar cateodata nu toate zodiile ii caracterizeaza
eu_noi_doi_tu
Postat pe 22 Aprilie 2009 00:33
acasa....familist convins
loial?... mnnnnu o sa fie numai al tau..........dar in ziua de azi nu e valabil numai la zodia asta nu?


dhe nu le poti avea pe toate
Adi_Zu_
Postat pe 22 Aprilie 2009 00:38
barbatul fecioara
ca orice barbat intoarce capu , dc pica bine dc nu iara bine vine la casa lui oricum ar fi tot la casa trage , dar pe langa asta poate fi si om , bun prieten
bineinteles depinde si de el de fel de a fi si crestere
dc il calci pe coada nu ezita sa iti arate k ai gresit si s nu incerci sa il constrazici prea mult asta dc nu ai chef de discutat ore in sir k bulza ta e verde cand defapt e kaki sau eu mai stiu ce
mie mi se par fanny unii , dar nu poti baga totul in aceiasi oala
si unii dezvolta frica pana si de banalul mers la doctor ... dar fireste frica asta o arata doar dc se simte in siguranta
multora le place siguranta ... ca ei sunt cei mai cei ... sau asa le place sa aibe impresia da dc stau sa ma gandesc carui barbat nu ii place sa i se gadile orgoliul ?!
denisuk
Postat pe 22 Aprilie 2009 00:51
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24247/Despre-barbati-Cum-seduci-un-barbat-dupa-zodie-/1.html casca bine ochii acolo
Diavolyta_
Postat pe 24 Aprilie 2009 01:13
Nu stiu inca daca sunt loiali sau nu!eu sunt leu el e fecioara! ne cunoastem de 2 sapt si suntem impreuna de cateva zile, am inteles ca trebuie sa am multa rabdare cu el, dar nu am suficienta(din pacate), ma deranjeaza asteptarea foarte mult, si de cand suntem impreuna nu a mai zis nimic sa ne vedem odata si asta ma omoara! Voi ce parere aveti(au trecut deja 4 zile)?de vb am vb
kudika017448
Postat pe 28 Aprilie 2009 17:58
Depinde de la caz la caz. Cunosc mai multi barbati fecioara si pot spune ca depinde si de felul omului de a fi.
Sunt foarte egoisti, daca nu obtin ce considera ca i se cuvine, atunci poti avea un dubui ca ar putea sa nu mai fie loiali. Au impresia ca ei niciodata nu gresesc, sunt orgoliosi.
Daca iubesc, sufoca persoana iubita, au tendinta de a o controla mereu. dar daca o femeie e tare si stie sa isi expuna exact punctul ei de vedere, pot fi domoliti, si devin barbati ok.
In general sunt loiali
AdrIanalove22
Postat pe 8 Mai 2009 10:46
cunosc cam 5 barbati fecioara si pot spune ca toti sunt foarte curati si ingrijiti,au mare grija de aspectul lor,sunt ffff barfitori si le cam fug ochii dupa fete
miresica
Postat pe 8 Mai 2009 10:57
si eu am avut o relatie de cateva luni cu o fecioara si pot sa zic ca,sunt f dragalasi,atenti dar sunt si critici,spun in fata ceea ce nu le convine.eu fiind geamana imi place sa fiu mai independenta,baietii din zodia fecioara au si ei nevoie de independenta,daca nu se indeparteaza usor fara sa zica nimik.asa a fost la mn dintr-o greseala de a mea.totusi as vrea sa stiu daca mai e posibil sa se intoarca?
1106
Postat pe 8 Mai 2009 20:35
Barbatul Fecioara... de aproape 2 sapt sufar din cauza unuia ... e nascut in 4 septembrie 1985. Eu sunt Balanta.
Am inceput o relatie in martie 2008, toate bune si frumoase la inceput, f atent, a-i fi zis ca l-am prins pe D-zeu de un picior . Dupa 3 luni m-a inselat cu o pustoaica de 17 ani din orasul natal (el sta aici in chirie,a terminat facultatea) ... am vb cu tipa dupa un timp,nu s-a culcat cu ea, atat ca in weekend cand mai mergea acasa iesea cu ea, si de asemenea se purta f frumos, o scoatea in oras unde vroia ea. Cu mine se purta la fel de frumos in timpul asta. Din intuitie i-am controlat intr-o zi tel (era prima daca cand o faceam...poate daca ma uitam mai devreme mai aflam ceva...) si asa am gasit mesaje pe care si le trimiteau . I-am spus .... intai m-a mintit ca nu are nimic cu ea,apoi cand a vazut ca nu merge ... mi-a spus adevarul si totodata ca el tine la mine si rel e in mainile mele,eu aleg daca mai vreau sa raman cu el sau nu .... am suferit mult , dar deja tineam la el enorm, si mi-l doream ... si am hotarat sa lupt pt el ... sa nu renunt ... am ramas cu el... dupa o luna maxim s-a desp de ea.... apoi toata vara mi-a dat atentie numai mie , s-a mutat in chirie in cartierul in care stau eu , chiar am lucrat impreuna, era tot timpul cu mine. Nu vreau sa am secrete,deci zic tot pe fata,ca sa va puteti face o parere ... i-am aflat parola de la mess ... ii intram in arhiva .... si el in tot timpul de cand am stat cu el,flirta cu altele pe internet, despre mine le zicea prietenilor sai ca ma implic f mult,ca are tot ce-i trebuie langa mine, ca nu ma port urat , ca nu vb urat, ca sunt numai pt el .. dar ca totusi nu-i place lui total de mine (am o problema cu dantura,dintii din fata nu sunt aranjati perfect,de aceea zicea).......
din septembrie,de dupa ziua lui, si-a gasit alt servici,mai bine platit .... lucra 14 ore pe zi /2 zile, apoi 2 zile era liber. Zilele libere iesea numai cu prietenii, care culmea, nu mai aveau prietene ca "nu le-a mai mers relatia" ... are un viciu mare.... bautura .... nu-l tine constant.... deci nu bea in fiecare zi,dar 1-2 pe sapt daca nu se face praf si pulbere nu e bine . 2 Sapt nu ne-am vazut deloc....l-am intrebat ce se intampla...si deodata mi-a spus sec ca sa-l las in pace,sa nu-l mai caut, ca nu mai merge relatia .... nici macar nu a vrut sa ne int fata in fata sa-mi spuna . M-a lasat intr-un moment in care toate ii mergeau bine . Eu i-am oferit cat de cat siguranta materiala....sau...e prea mult spus asa.....nu ii dadeam bani, ci de exemplu...cand stiam ca sta prost cu banii..... ii duceam mancare de acasa (eu locuiesc cu parintii) ... sau ii cumparam legume si tot ce ii trebuia ca sa-si faca el (e bucatar :) si acum chiar are si meseria asta...lucreaza la un restaurant) , ii cumparam tigari , daca-l vedeam imbufnat ca vroia sa iesim in oras si nu are bani,ieseam si plateam eu ... de ocaziile speciale ii luam cate un cadou ... deci i-am usurat viata, era o situatie care lui ii convenea.
Din septembrie pana in decembrie...m-a mai sunat de cateva ori noaptea beat ... sa vada numai ce fac ... pe strada ne intalneam intamplator si ma saluta ... iar in decembrie a venit la magazinul unde ma angajasem (aflase probabil de la ceva prieten) ... sa le ia haine alor sai de Craciun ... si de atunci a fost tot dupa mine ... m-a tot scos in oras (fara sa insiste tare sa ne impacam,la inceput nici n-a pomenit de asa ceva) .... Iar de Craciun ne-am impacat ca sa spun asa, mi-a luat el primul cadou,nici nu ma asteptam ... am petrecut impreuna mult timp, insa era si pt ca prietenul lui bun si-a gasit prietena si era cu ea....si alt prieten era plecat acasa la maramures ... ii mergea bine si atunci,nu zic ca m-a cautat cand ii mergea rau.... dar planuia sa plece de la locul de munca la inceputul lunii ianuarie ... in ianuarie a si facut scandal acolo, ca a mers mahmurit...si l-au dat afara .... deci am revenit iar la situatia de dinainte ... gasea un sprijin in mine. E drept , cu prietenii nu mai iesea, a zis ca s-a saturat, ca lasa ca vad eu ca el nu mai bea. Dupa 14 februarie, cand iar a fost frumos, a facut rost de bani si mi-a luat cadou , a inceput sa o ia pe ulei.... iar numai cu prietenii , tot la baute, se intalnea si cu mine, dar de 3-4 ori pe sapt, si daca atunci se intampla sa-l sune careva sa-l cheme la o bere, ma trimitea acasa . Pe langa astea, i-am facut multe lucruri care stiam ca-i placeau ... de ex sa fie curatenie , ii placea sa vada ca sunt harnica, zicea ca asa trebuie sa fie o femeie ... ii aduceam hainele acasa sa le spal la masina .... si tin sa precizez, imi dau cuvantul de onoare,ca niciodata nu i-am vb urat,nu l-am jignit, si nu m-am purtat urat ... si poate chiar asta a fost greseala . Martie - aprilie .... tot asa a mers relatia.......eu nu mai comentam nimic,ma multumeam asa,sa fie bine ... de Pasti am fost tot weekend-ul impreuna, ca prietenii lui iar erau cu prietenele (prietenele prietenilor sai ... sunt din alte orase....deci se vad in weekend-uri si de sarbatori....dar ei i-au spus lui....ca daca ele s-ar muta aici, ar fi tot cu ele) . In 15 aprilie s-a angajat iar,in sfarsit dupa atatea luni de stat acasa, a gasit servici bine platit.... In ziua de Pasti m-a dus la parintii lui acasa, ca erau curiosi sa ma cunoasca ... ca de mult timp eu vorbesc la tel cu ei .... si apoi dupa o sapt......gata.....apogeul a fost de 1 mai,cand m-a sunat noaptea si mi-a spus ca gata,sa-l las in pace. L-am lasat,desi i-am spus ca meritam o explicatie in fata. In 8 mai,vineri... m-a sunat,m-a chemat la o cafea....si mi-a spus.......ca eu sunt de vina, ca nu mi-am facut dantura .... ca eu sunt de vina ca nu l-am dus mai des la ai mei (a fost de vreo 5 ori,si atunci ametit,si tata l-a vazut si nu i-a convenit...si de atunci tata a devenit mai exigent, desi am 21 ani...mi-a pus ora de venit acasa...pt ca a zis ca daca eu anturaje din astea imi fac,el nu-mi zice sa ma despart,dar nu mai am ce cauta noaptea afara) , apoi ce-a mai zis.... ca el nu mai vrea sa domine, ca vrea sa fie dominat, ca eu sunt prea slaba , ca eu nu-s ce vrea el, ca el vrea o femeie care cand intra cu ea intr-un bar sa dea toti barbatii pe spate....ca eu nu vreau sa ma vopsesc blonda cum ii place lui (sunt bruneta naturala) ... ca s-a saturat ca eu sa fac totul in relatie si el nimic, ca nu are rost sa-si bata joc .... ca vrea sa revina la cum era in anul 2 de facultate..... mai exact vindea droguri..... si avea multi bani, si multe umblau dupa el ... si in fiecare seara avea pe cine vroia..... si ca de 1 an de cand sta cu mine parca s-a simtit tras in jos,desi l-am ajutat mult, dar degeaba,ca se simte ca la 30 ani ... ca eu nu ma impun mai mult in fata alor mei, ca eu nu am facut planuri ca el sa se mute aici cu mine ,sa nu mai plateasca chirie...si daca tot zic ca tin la el...(ai mei si-au construit o casa si se vor muta in maxim o luna acolo,iar eu cu fratele meu de 29 ani raman aici in apartament cu 4 camere) ... [in ultimele saptamani,i-am mai controlat arhiva, si ii spunea surorii lui din spania ..... ca eu daca as fi mai altcumva, sa-i ofer si mai mult confort, ar sta mai serios cu mine, ca asa sunt destul de frumoasa,chiar daca ma strica dantura, si sunt de treaba si are tot ce vrea el ... dar ca el vrea mai mult, ca daca singur nu poate sa-si faca o cariera ar trebui sa-l ajut eu... sa-i spun tatalui meu care are ceva relatii,sa-i caute servici bun, nu bucatar,ca doar a term facultate de istorie .... si sa-l chem sa stea cu mine... dar ca eu nu fac lucrurile astea ,deci lasa ca nu tin eu la el pe atata cat zic ...] ...
In tot timpul asta.... mai flirta cand iesea in oras numai cu prietenii, chema fete de pe la camin ... nu aveau nimic cu ele ... dar pur si simplu mai bine le scoteau pe ele in oras sa faca impresie buna (tipe f impresare, fitoase, pe care el cica intr-un fel nu le suporta) , decat sa iasa cu mine ...
Si multe altele...pe care le-am indurat....jigniri... ca sunt nebuna si proasta ... ca s-a saturat de sentimentele mele ... ca el vrea bani, multi bani .... sa aiba tot ce vrea el ....
Deci da ........... f mincinosi .... egoisti, si in egocentrismul lor , cred ca toata lumea e la fel si face la fel .... gelosi chiar si fara motiv .... nesimtiti ... materialisti ....
Am zis lucrurile astea cu durere mare in suflet.... stiind ca vorbesc despre omul pe care inca il iubesc ... si sincer ... cu care as vrea sa mai fiu , dar stiu ca n-am nici o sansa sa se mai intoarca iar acum....
De bine , de rau, l-am acceptat asa , in sinea lui ... e un om bun ... dar anturajul si faptul ca a fost lasat prea liber si tinut pe palme de ai lui aici la facultate ... lucrurile astea si-au spus cuvantul .... si el le recunostea uneori ....
Cand era bine ... era bine, f bine ... stia cum sa ma alinte, stia cum sa ma faca fericita ... si mi-e dor de zilele alea si imi lipsesc ...
E un tip superficial...cred ca trebuie sa se maturizeze , si poate atunci va fi mai bun .... si poate atunci isi va aminti de mine ....

Fratele meu e tot fecioara .... are 29 ani ... e nascut in 17 septembrie ... el are o prietena, care cam flirteaza cand prinde ocazia ... nu e mare frumusete, dar asa e fata de treaba....de 3 ani are o relatie cu ea, stiu sigur ca nu a inselat-o niciodata, nici macar cand au fost uneori certati ....
Deci e diferenta intre ei ...
Conteaza mult .... mediul, educatia ...

Oricum ... rau cu rau, dar mai rau fara rau :(
Sper ca nu v-am plictisit .... va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi ......
kudika007258
Postat pe 11 Mai 2009 11:00
sincer..eu sunt zodia gemenilor si sotul meu e fecioara ...nu va inteleg fetelor nu sunteti in stare sa gasiti un barbat singur?..nu va ganditi ca odata si odata veti fii si voi in pieleea sotiei?
samara22
Postat pe 14 Mai 2009 10:58
Barbatul fecioara? as putea sa scriu despre el toata noaptea. cel mai complicat barbat intalnit vreodata, cel mai misterios, cel mai rece si acelasi timp sensibil ( sustine ca el nu iubeste si n`o sa iubeasca nicio femeie, dar plange la filme de dragoste ca o magdalena )... visator si cu aspiratii inalte, nesigur pe sine, gelos, INFIDEL ( admir totusi curajul de a recunoaste infidelitatea ), neimplicat in relatie, nehotarat, schimbator, se maturizeaza greu, are multe temeri, in special sa nu fie dezamagit in dragoste - de aici si neimplicarea lui, se ataseaza greu de cineva, dar si cand se ataseaza ii este foarte greu sa se detaseze, pasional in pat, nestatornic, CALM!, nu uita si nu iarta, e cald si rece, nu`si vede propriile greseli, deci nu si le poate remedia... nu mai am inspiratie sau amintiri acu... dar experienta de aprox 2 ani alaturi de o fecioara m`a marcat pe viata si, desi nu`mi vine sa recunosc, il iubesc si il voi iubii mereu. asa cum e... pentru ca in 2 ani am reusit sa`l aduc p acelasi lungime de unda cu mine ( eu - sagetator ) intr`o mare masura si nu`mi vine sa renunt acum la el, cand, intr`un fel sau altul, l`am castigat sau l`am facut "dependent de mine", cum zice el ( "Nu pot sa renunt la tine. Esti ca un drog" ) desi poate ar fi mai bine sa ne vedem fiecare de propria viata... Nu recomand una asa specimen nimanui, dar daca te`ai pricopsit cu unu, tre sa fi desteapta si puternica, cateodata indiferenta, cateodata iubitoare, sa t sacrifici, dar sa nu te astepti sa te rasplateasca pentru asta... lupti impotriva curentului, dar daca reusesti, e al tau p viata! acum depinde fiecare ce vrea, cum se zice: ai grija ce`ti doresti, ca ti se poate indeplinii!! numai bine:*
Innocence
Postat pe 8 Iunie 2009 02:50
A, da, am uitat sa specific: si`ar vinde si sufletul lu` satan pentru bani!! :)
Innocence
Postat pe 8 Iunie 2009 02:59
Cata dreptate ai eu am fost cu un tip fecioara intradevar este ambitios mort dupa bani uneori rece alteori cald pot spune ca am o sapt si un pic de cand ne-am despartit(el s-a a vrut sa ne despartim) si nu imi vine sa cred ca acum ma cauta non-stop ne vedem aproape zilnic cand ne-am despartit el mi-a zis ca s-a impacat cu fosta lui prietena si nu am mai vb despre asta acum nu stiu ce sa mai cred dar ma rog....
kudika017448
Postat pe 9 Iunie 2009 12:05
Hmm....Si eu sunt de o fix o luna ( azi e luna ) de cand sunt angajata intr-o....chestie ce vrea sa -i zica ''relatie'' cu o fecioara. Dar din cate vad ce scrieti voi aici nu ma mai surprinde nimic, fecioarele astea te lasa cu ochii-n soare, te lasa sa astepti, sa te gandesti, sa-ti rozi unghiile, poate si sa suferi..de ce nu!? Nu stiu ce sa zic...Am devenit apatica rau de cand SUNT si NU SUNT cu acest om, de care oricum ma despart cateva orase din punct de vedere fizic, insa mai rau....ne desparte o neconcordanta intre sentimente si manifestarea lor de nu-i drept si-adevarat. Si e deprimant...rau.. Nu stiu ce sa fac. Astept pareri si noutati de la cele activ implicate in ''stradanii'' din astea cu fecioarele.
Ahloma
Postat pe 9 Iunie 2009 21:18
Mort dupa bani ???????? Poate vrei sa zici AHTIAT, innebunit dupa bani. Doamne, cata dreptate aveti fetelor... Mda, sunt innebuniti sa faca bani, sunt mereu implicati in munca...munca....si iar munca....... Mereu au treaba, mereu sunt ocupati.....
Ahloma
Postat pe 9 Iunie 2009 21:20
Innocence........ayyyyyyy ce biografie despre fecioare 'ai tras' tu acolo... Din pacate, azi e luna de cand m-am pricopsit si eu cu un exemplar. As vrea sa scap....as vrea sa ma iubeasca......si iar as vrea sa scap.... Ptr prima data in viata cand imi doresc sa scap de cineva si nu pot... Parca sunt tinuta de niste lanturi invizibile..
Ahloma
Postat pe 9 Iunie 2009 21:24
Nu stiu ce sa mai cred despre aceste fiinte daca le putem numi asa sunt atat de complicati!e destul de greu sa ai o relatie cu o fecioara!la mine ma cauta abia acum dupa ce mi-a dat papucii el mie
kudika017448
Postat pe 10 Iunie 2009 17:07
vai relelor!!! or fi fecioarele pline de defecte, dar nici chiar asa... ori sunt eu naiva (tot ce e posibil data fiind varsta), ori al meu s-a prefacut tare bine 1 an jumate de cand ne stim.

ca-i plac banii nu neg, ca ii mai fug ochii, iar nu neg, dar nu e on and off, e in general bine, de multe ori chiar foarte bine. te poti baza pe ei, la greu e mereu langa mine si chiar daca este foarte critic, cand sunt mai trista sau deprimata mereu imi aminteste lucruile pe care le am si pentru care ar trebui sa fiu recunoscatoare si pe care altii nu le au. libertate imi lasa, activ este numai ca mai greu pana il urnesti...

iar intre asternuturi, este foarte pasional si atent, tandru, dulce, rabdator... un pic pretentios, dar stie sa te alinte :D :P

cel mai mult ma deranja ca ii mai alunecau ochii, dar se dezvata pt ca daca ii explici, va tine cont de parerile tale daca ii pasa, si ca orice ii fac, critic tot este si cam obsedat de ordine si curatenie (eu fiind sagetatoare, deci dezordonata si atomica din fire)...

dar fetelor nu e asa rau, uneori e dureros de sincer, foarte critic si mai spune el chestii nepotrivite (adevarate dar pe care nu vrei sa le auzi), dar daca suporti criticile poate fi cel mai bun critic al tau (al meu critica si aiurea uneori, dar mai ales de cand i-am explicat se limiteaza la critici constructive).

tre sa-i mai dai peste nas ca il sperie gandul de a te pierde... daca el e cald si rece, esti si tu lafel. cand incepe sa fie sigur de ce simti, o lasi mai moale un pic ca ai treaba, esti ocupata, obosita... vine el la tine ca incertitudinea nu-i place... vine, doar daca-l interesezi... dar faza cu parasitul.: daca pleaca, din ce stiu si din ce am observat si la alte specimene fecioara, se tine dupa tine doar ca sa fie sigur ca ti-a pasat mult si treci greu peste, ca iti lipseste... e o treaba de orgoliu, nu de afectiune. observatii propriii...

dar serios, in mare nu asa sunt toti barbatiib (bine, excludeti partea cu criticile :P) ????
rodicapisica
Postat pe 10 Iunie 2009 23:20
rodicapisica, se vede ca-ti cunosti fecioara...dar se mai vede si cat de dificile sunt...si greu ajungi sa-l cunosti cu adevarat ( zic eu..care doar de 1 luna si cateva zile-l stiu si... ...intelegeti voi..).
Ce-am observat eu la fecioare ( ca si tata e una dintre ele ) e ca sunt extrem, extrem....EXTREM de duri cand au sa-ti reproseze ceva sau pur si simplu se cearta cu tine. Eu is o fire cam prea, prea sensibila...si mai incerc atunci sa-l induiosez, sa..una..alta....cuvintele.... ori pur si simplu sa ma arat intristata, dar......zici ca pe degeaba . Poti crapa de ei... Dar si-n sinea lor sunt la fel? asa de insensibili.

Si o alta chestiune....cea cu parasitul/despartitul temporar....dupa discutii ori certuri ori nu stiu ce concluzii bla-bla.... Ziceai tu acolo ca-l sperie gandul de a te pierde...si cu toate astea al meu devine/a devenit f rece dupa deja a 3-a separare/cearta/despartire chiar. Pai...ne certam...eu o termin...zic ca nu mai merge asa.......buuuun.....pe cand apuc sa-l uit cat de cat, reapare dupa O SAPTAMANA. Dar O SAPTAMANA nu mai da niciun semn. Si reapare sec...''ciao....ce mai faci?''... fara alte romantisme... Normal ca il bag in seama ( magaria mea cred ).....si-l bag in seama din prima.... Si stiti ce face prin asta? Ma provoaca....atat. Eu incep sa-i arat ca-mi pasa...ca nu stiu ce....el eventual face pe duru...poate mai si reproseaza.......si iar e gata show-ul. E a doua semi-despartire ( io credeam ca definitiva ramane....si era poate mai bine asa ) cand apare dupa o sapt de pauza totala sa ma tulbure doar. Hmm.....zici ca ma cauta sa se convinga daca mai simt sau ba ceva ptr el. Ce ziceti ? Acuma iar suntem ...despartiti.... ...... daca-i dau sms si-l intreb ca.....''chiar vrea sa ma indeparteze din viata lui?''.....clar ca nu raspunde.....Nimic..nici da, nici ba, nici nimic.Si sincer, doare indiferenta asta mai rau decat orice... Cred ca e prea sigur pe sentimentele mele.....sau ce?! Pe mine insa ma termina duritatea si faptul ca ramane ca o stana de gheata atat la mesajele mele cat timp nu suntem bine, cat si la alte reactii afective din partea mea. Cred ca si-o vandut sufletul diavolului ptr bani

Cum ar trebui sa ma comport de data asta daca va fi iar el cel care va face primul pas in a sparge gheata? Eu ma gandisem sa nu-i raspund nimic in prima faza...sa incep sa-i dau un sentiment de incertitudine daca chiar ii pasa.....
Rodica, tu esti mai in miezul problemei, astept niste sugestii.....

Si am uitat ceva, faza e ca relatia asta, ca sa-i zic asa, se desfasoara si la distanta, so........

Si apropo, cat poate rezista un barbat fecioara caruia ii pasa de persoana respectiva cu care e, fara sa-i dea un semn, tel, msj...orice?? ma refer la timp.....
Ahloma
Postat pe 11 Iunie 2009 15:33
..imi pare atat de rau pentru tine..spun fiind-ca cunosc senzatia..intrebai de timp..pentru el timpul nu exista..el are timpul lui..si ca sa vorbesc in termeni exacti....doresc sa spun ca..dupa ce nu ne-am pus deacord intr-o discutie...el..a ramas tacut...ghici cat?..6 luni..iar dupa 6 luni..timp in care il vedeam in fiecare barbat de pe strada..in fiecare om care se ivea de dupa un colt..in fiecare noapte..in fiecare moment al zilei..el..era in mine..in gand..in suflet..dupa o suferinta pe care eu la nivel fizic si psihic eu nu o mai traisem..imi trimite 2 vb printr-un sms.. apunind ca nu intelege departarea ce s-a lasat intre noi..dupa inca citeva sms-uri..ne-am vazut..iar in ziua urmatoare am facut dragoste ca nebunii si nu ne-am mai despartit niciodata..se intimpla asta in urma cu 2 ani..nu te astepta la prea multe din partea lui..insa daca relatia dintre voi se va aprofunda..daca veiti icepe sa va cunoasteti..si daca el va considera ..in timp..ca viata lui linga tine nu va fi una tumultoasa..te va iubi si sustine mereu(iubi in masura in care el..va putea, dupa ce inainte s-a gandit ff bine si-a pus in balanta tot..)..totusi tu..continua sa fii calda cu el..intelegatoare..iubitoare..sincera si naturala..
Merido
Postat pe 11 Iunie 2009 20:12
.''....pentru el timpul nu exista....el are timpul lui...'' Of, Merido...ce poti sa zici Dar sa stii, sa stii ca pe undeva ai dreptate. Insa ma tem ca timpul meu nu va astepta dupa al lui. Eu imi traiesc gandurile, sentimentele si trec prin toate senzatiile posibile pe care tacerea asta le implica..si imi traiesc ''timpul meu'' daca pot sa zic altfel.. 2 cuvinte intr-un sms...da, cunosc si recunosc stilul.... In fine, nu stiu cum pot sa perceapa asa viata, sentimentul, tristetea, bucuria etc etc Si da, la mine e un fel de dezamagire ca am crezut in 'ceva' si-n 'cineva'....si mi-am facut eu proiectia mea...si continui sa cred ca se mai gandeste la mine asa cum ma gandesc eu, insa..nu e sigur ca vom mai relua vreo legatura candva......sau chiar daca o vom relua, va fi pur si simplu printr-un ''ciao..ce mai faci''....puncte de suspensie, 3 cuvinte.... Chiar nu stiu in ce lume traiesc astia....fara dor, fara nostalgii, fara,,,,,nimic..Chiar asa ?
Ahloma
Postat pe 11 Iunie 2009 20:49
hai s fim seriosi..:))..barbat fecioara sau nu..e tot barbat..nu imi spuneti voi mie k nu inseala indiferent d ispita..asto no crede nimeni;)..e barbat inainte d toate..acum nu pot s zic k vai..toti baieti inseala..dar fecioarele nu st exceptii..de ex eo st fecioara dar st fata..si nu am inselat pana acu pe nimeni..dar baieti:-j..:D
Rodyyyyyyyyy
Postat pe 11 Iunie 2009 20:56
Gata...M-am decis...M-am saturat sa tot astept ca si-o mironosita pana s-a trezi el de cap.. Stop game. De i-a fi de mine, ceea ce nu cred din cate am vazut pana acum, m-a cauta , de nu........asta e. M-am saturat sa tot astept..si sa sper..sa-si revina..
Ahloma
Postat pe 11 Iunie 2009 21:23
Eu cred ca fiecare barbat fecioara este diferit si felul lui de a fi depinde mult si de persoana de langa el.Probabil este loial numai daca stii sa-l faci sa-si pastreze interesul fata de tine.Sunt naturali-asta cred ca este cel mai important.Eu am un barbat fecioara acasa si sunt foarte multumita de el.Dar nu a fost mereu asa.Dupa 7 ani am ajuns la stadiul asta.Ne-am format unul dupa altul.
ilonageorgescu
Postat pe 24 Iunie 2009 16:25
FOARTE LENESI
kudika017877
Postat pe 24 Iunie 2009 19:04
FOARTE LENESI
kudika017877
Postat pe 24 Iunie 2009 19:06
De la: lydia23, la data 2008-11-24 17:26:01si cum cuceresti barbatul fecioara? am cunoscut acum 2 sapt un tip fecioara...recunosc imi vine s-o iau la fuga... am obs k este ffffff atent la detalii si extrem de receeeee!!!! vreun sfat?cum sa ma comport?plssss un sfat


e destul de simplu sa agati o fecioara... la intalniri, incearca sa nu folosesti prea mult fard... sau sa te machezi strident... discutiile pe care le alegi sa fie discutii elevate, ai sa il cuceresti din prima.. :)

referitor la topic...nimeni nu isi poate da cu parerea despre un barbat.... indiferent de zodie... fecioarele... in relatii sunt destul de reci... iar daca decide sa se implice... o face dupa multe ore de meditatie... daca esti putin mai dura si ai ceva rabdare il poti conduce usor.
daca incerci sa-l faci gelos... l-ai pierdut...nu lupta... mai degraba pleaca... dar daca el si-a pus ceva sperante in relatia cu tine... va incerca sa traga de tine... sa indrepte lucrurile...

e greu sa descrii un barbat fecioara... am prieteni fecioara... si nu se aseaman intre ei... adica nu este un model dupa care sa ii cataloghezi.
daca intr-o relatie barabtul fecioara e inselat... sau daca lui i sa parut ca tu i-ai acordat mai multa atentie altui barbat... mai bine pui punc relatiei... viata ta alaturi de el se va transforma intr-un iad.
te va insela, te va neglija, te va "pedepsi" pentru ceea ce ai facut...
iti trebuie multa rabdare cu o fecioara
piticul_tau
Postat pe 25 Iunie 2009 07:48
daca ar fi sa deschidem cate un topic despre fiecare zodie ... despre toate ati incepe sa tipati

nu-mi vine sa cred cate am citi despre barbatul fecioara pe acest topic... =))
imi plac discutiile feminine fara perdea =))
sunt fecioara... sunt si adevaruri... si NE-adevaruri legate de ceea ce ati scris voi aici
topicul incepea asa: " Barbatul fecioara..."
pai daca incepeti sa scrieti doar despre barbat... si nu se mai termina niciodata topicul...

iar referitor la zodia fecioara... sunt multe de discutat... aici a-ti atins doar punctele slabe...sau defectele... si prea putine calitati

sunt omanei... suntem diferiti prin multe... deci nu iti poti da cu parerea despre cineva .. generalizand cazul dupa o zodie
piticul_tau
Postat pe 25 Iunie 2009 08:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu sunt berbec,ea sagetator 10 De la: Cassey_ 22 Mai 2009 11:04
Eu o balanta sensibila, el fecioara...critica si rece si totusi... 17 De la: bauhy 7 Ianuarie 2011 20:16
Femeia taur si barbatul pesti?? 17 De la: 17 Februarie 2013 01:41
pesti vs fecioara 17 De la: bazgodia 9 Iunie 2009 16:41
Despre zodia berbec! 69 De la: kudika468088 8 Noiembrie 2011 04:10