Setari Cookie-uri

barbatul fecioara-astept pareri

barbatul fecioara...hmmm...cand iubeste,...iubeste....dar,e foarte selectiv...eu sunt cu o fecioara de 17 ani...m-a iubit f tare,...nu stiu cum a fost cu cele dinainte,dar,dupa ce ne-am cunoscut...eu am fost mereu cea mai si cea mai....deci,....depinde..........de tine...de el...de voi...
elena_adina34
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:50
De la: lydia23, la data 2008-11-24 17:26:01si cum cuceresti barbatul fecioara? am cunoscut acum 2 sapt un tip fecioara...recunosc imi vine s-o iau la fuga... am obs k este ffffff atent la detalii si extrem de receeeee!!!! vreun sfat?cum sa ma comport?plssss un sfat



pai cam asta este caracteristica fecioarei este umpic cam "rece" dar asta doar la prima vedere,trb sa il iei pas cu pas pt ca daca il iei plrea repede sau direct sar putea sa nu ii placa,trb sa il faci sa te doreasca cat mai mult prin priviri dar cel mai important prin discutiile pe care le purtati daca intri intr-un dialog cu el incearca sa vb lucruri cat mai apropiate de realitate (sa nu bati campii), odata ce i-iai intrat la suflet totul e k (iti spune in barbat fecioara) succes
komy
Postat pe 1 Decembrie 2008 16:20
De la: komy, la data 2008-12-01 16:20:03
De la: lydia23, la data 2008-11-24 17:26:01si cum cuceresti barbatul fecioara? am cunoscut acum 2 sapt un tip fecioara...recunosc imi vine s-o iau la fuga... am obs k este ffffff atent la detalii si extrem de receeeee!!!! vreun sfat?cum sa ma comport?plssss un sfat



pai cam asta este caracteristica fecioarei este umpic cam "rece" dar asta doar la prima vedere,trb sa il iei pas cu pas pt ca daca il iei plrea repede sau direct sar putea sa nu ii placa,trb sa il faci sa te doreasca cat mai mult prin priviri dar cel mai important prin discutiile pe care le purtati daca intri intr-un dialog cu el incearca sa vb lucruri cat mai apropiate de realitate (sa nu bati campii), odata ce i-iai intrat la suflet totul e k (iti spune in barbat fecioara) succes



Komy,asteptam detalii de la barbatul fecioara despre caracteristicile zodiei la masculin...in ce data esti nascut?
icegirl04
Postat pe 11 Decembrie 2008 08:57
incearca sa nui ii canti in struna prea mult!e un perfectionist nu se va plictisi de tine atat timp cat ii arati tot timpul ceva nou!daca e sa caute doar o aventura poti fi sigura ca relatia dintre tine si el ar pute acontinua cu o amicitie!

nus loiali de nicun fel sunt doar foarte respectuosi cu o femei si stiu sa se faca placuti!

dar sunt de asemenea reci calculati si foarte indolenti! asa ca bafta:)
shyningskyes
Postat pe 12 Ianuarie 2009 23:13
sunt loiali cel putin al meu este...:P
lovelyjuLLya
Postat pe 15 Ianuarie 2009 13:56
De la: roxanik_86, la data 2008-11-18 21:28:37barbatul fecioara este loial,stie sa iubeasca,fiind foarte atent si iubaret. si nu ar insela niciodata,indiferent de ispita

feciara e loiala persoanei la care tine, dar ii place sa intre in polemici cu sexul opus, asa de dragul conversatiei...si in felul asta poti avea impresia ca flirteaza....
ocs
Postat pe 4 Martie 2009 11:50
scz-ma ROXANIK,dar aici cred ca faci o greseala,chiar din contra el te inseala cand nu te astepti,intelegi
luceafaru_iubirii
Postat pe 4 Martie 2009 11:54
De la: lydia23, la data 2008-11-24 17:26:01si cum cuceresti barbatul fecioara? am cunoscut acum 2 sapt un tip fecioara...recunosc imi vine s-o iau la fuga... am obs k este ffffff atent la detalii si extrem de receeeee!!!! vreun sfat?cum sa ma comport?plssss un sfat

Daca te mai intereseaza...fecioarele...pentru ca mie mi se par la fel indiferent de sex, se cuceresc prin naturalete. Trebuie sa fi tu insati, in ce priveste atentia la detalii...vezi sa nu minti ceva si dupa aia sa spui ceva ce "nu bate", pentru ca s-ar putea sa-ti chiar atraga atentia cu ceva de genul..."pai, parca ziceai...", rece nu e, doar mai greu de abordat....dar asta pana te cunoaste ...dupa care se transforma de nu-l mai recunosti adica din ala ce scotea trei cuvinte la ora si se uita la tine in raze "X", devine o persoana foarte glumeata, care nu mai tace...fecioarele sunt dependente de conversatie....pe care o fac uneori chiar de amorul artei...hai sa polemizam de dragul polemicii...cred ca e un mod de a-si exersa mintea....deci nu spune tampenii la o intalnire cu o fecioara...si nu vorbi urat, si nu te machia ca un clovn, si nu te imbraca ca o pitipoanca...si sigur va aprecia daca iti vei plati singura consumatia pentru ca sunt zgarciti cu strainii (dar asta se schimba fata de apropiati)...cam atat pentru inceput....
ocs
Postat pe 4 Martie 2009 12:08
hmmm...am avut si eu o relatie cu un barbat care era in zodia fecioarei...nu cred ca sunt loiali..desi asa lasa impresia..tipul asta era chiar un afemeiat...te fac sa te simti unica..si iti lasa impresia k sunt indragostiti de tine dar...eu zic sa.i ocolesti ptc sunt foarte detasati desi nu.ti dai seama.aa si nu cred k e cazul sa generalizam partea cu aptitudinile fecioarei in ceea ce priveste sexul...
just_cassy4th
Postat pe 26 Martie 2009 19:10
pt lydia23:asta ma intreb si eu...nici eu nu am aflat secretul...sunt foarte reci si au un mod de a gandi foarte complicat si profund.atenti la detalii si critici desavarsiti..se simt foarte lezati cand li se face observatie.sunt gelosi dar si foarte fideli atunci cand sunt implicati sentimental...dar pana la a cuceri inima unei fecioare e cale lunga....pacat..sunt ideali din multe puncte de vedere dar inaccesibili:((
just_cassy4th
Postat pe 26 Martie 2009 19:20
loiali de unde mincinosi in adevaratul sens al cuvantului, de inselat inseala si cand il prinzi cu mata n sac nu recunoaste, astia sunt barbati din zodia fecioara aici ma refer la cei nasc in luna sept la inceput credeti ma am patit o chiar eu
flo_carmen
Postat pe 26 Martie 2009 20:17
De la: roxanamicutu, la data 2008-11-25 12:54:52io fecioara,el fecioara cu dubla personalitate
kudika004489
Postat pe 26 Martie 2009 20:19
buna lume ce faceti?
kudika004489
Postat pe 26 Martie 2009 20:20
N`am cunoscut foarte multi,insa unu`a facut cat ceilalti"feciori"la un loc...zau`.Mare mincinos..ceva de groaza.De evitat...mai ales cei nascuti in septembrie.
Lis
Postat pe 26 Martie 2009 20:34
buna io is noua cum sta treba pe aici?ami spune si mie cineva?pls
kudika004489
Postat pe 26 Martie 2009 20:40
buna
kudika004489
Postat pe 26 Martie 2009 20:47
De la: lydia23, la data 2008-11-24 17:26:01si cum cuceresti barbatul fecioara? am cunoscut acum 2 sapt un tip fecioara...recunosc imi vine s-o iau la fuga... am obs k este ffffff atent la detalii si extrem de receeeee!!!! vreun sfat?cum sa ma comport?plssss un sfat


Singura ai spus: imi vine s-o iau la fuga

Sfatul meu: fa-o!
arianne_35
Postat pe 27 Martie 2009 11:07
Din experienta mea cu un fecior: mincinos, pervers, afemeiat, nici cand l-am pus in fata faptului implinit nu recunostea nimic, foarte buni orator, dar nu era in stare sa aplice teoria in practica...privind in urma, nici nu stiu daca avea vreo calitate acest om.....cred ca ii placea sa pozeze in ceea ce nu era....

N-or fi corecte generalizarile, dar nu m-as mai lega la cap cu o fecioara.... asta era nascut la inceputul lui septembrie, am vazut ca a mai scris cineva tot de rau de acesti nativi....

Tu ai sa faci cum crezi, poate voi sunteti compatibili....ma abtin sa mai zic ceva, ca numai de rau pot spune.....
arianne_35
Postat pe 27 Martie 2009 11:16
eu am avut o relatie de 5 ani cu un barbat fecioara si n-am reusit sa-l cunosc desi credeam ca da. s-a dovedit a fi total diferit de cum il credeam eu. am fost socata la sfarsitul relatiei sa aflu nenumarate minciuni, sa aflu ca m-a inselat si ca mi-a ascuns foarte multe lucruri. minte foarte frumos
ssimona
Postat pe 27 Martie 2009 11:59
Eu am o relatie de 2 luni cu un barbat fecioara. E cu cativa ani buni mai mare ca mine, dar in principiu merge destul de bine(eu fiind (d)rac ).Totusi, el este cat de poate de insurat(ma rog,este in divort,dar pana termina procesul tot insurat se cheama ca este,nu? ),asa ca ma indoiesc de presupusa lui loialitate. Fata de mine s'a comportat mereu foarte atent si grijuliu,nu mi'a dat niciun motiv sa'l banuiesc de infidelitati,dar nu bag mana in foc pentru el.
Daca stau bine si ma gandesc,am mai avut un iubit fecioara acum ceva timp si stiu ca mai avea inca vreo 2 sau 3 prietene pe langa mine
Nu stiu ce sa zic...
toxxique
Postat pe 28 Martie 2009 17:18
De la: toxxique, la data 2009-03-28 17:18:17Eu am o relatie de 2 luni cu un barbat fecioara. E cu cativa ani buni mai mare ca mine, dar in principiu merge destul de bine(eu fiind (d)rac ).Totusi, el este cat de poate de insurat(ma rog,este in divort,dar pana termina procesul tot insurat se cheama ca este,nu? ),asa ca ma indoiesc de presupusa lui loialitate. Fata de mine s'a comportat mereu foarte atent si grijuliu,nu mi'a dat niciun motiv sa'l banuiesc de infidelitati,dar nu bag mana in foc pentru el.
Daca stau bine si ma gandesc,am mai avut un iubit fecioara acum ceva timp si stiu ca mai avea inca vreo 2 sau 3 prietene pe langa mine
Nu stiu ce sa zic...


Fii cu ochii in patru.....si asigura-te ca e in divort.....sa nu fie doar vorbe...
arianne_35
Postat pe 29 Martie 2009 18:43
De la: arianne_e35, la data 2009-03-29 18:43:39
De la: toxxique, la data 2009-03-28 17:18:17Eu am o relatie de 2 luni cu un barbat fecioara. E cu cativa ani buni mai mare ca mine, dar in principiu merge destul de bine(eu fiind (d)rac ).Totusi, el este cat de poate de insurat(ma rog,este in divort,dar pana termina procesul tot insurat se cheama ca este,nu? ),asa ca ma indoiesc de presupusa lui loialitate. Fata de mine s'a comportat mereu foarte atent si grijuliu,nu mi'a dat niciun motiv sa'l banuiesc de infidelitati,dar nu bag mana in foc pentru el.
Daca stau bine si ma gandesc,am mai avut un iubit fecioara acum ceva timp si stiu ca mai avea inca vreo 2 sau 3 prietene pe langa mine
Nu stiu ce sa zic...


Fii cu ochii in patru.....si asigura-te ca e in divort.....sa nu fie doar vorbe...



Da,stiu sigur ca e in divort,nu l'as fi crezut pe cuvant fara dovezi Oricum, cum bine spune toata lumea, mare grija cu feciorii astia, niciodata nu stii ce le poate trece prin cap,desi par ei asa...inocenti si sinceri
toxxique
Postat pe 31 Martie 2009 11:58
Baiatul Fecioaraaaaaaaaa am avut 3 prieteni ... cu aceasta zodie .. de ei fug si de ei dau ,,, eu sunt berbec .. si nu ma potrivesc absolut deloc cu fecioarele ... zicea cineva "este loial daca se indragosteste" loial e oricine .. daca se indragosteste .. indiferent de zodie sau sex .. din propria experienta ... eu cred ca "barbatul fecioara" este loial in functie de partenera .. daca tu stii sa i acorzi atentia pe care el o cere [ si cere muuulta] va fi bine .. dar asta inseamna ca nu va flirta insa cu celelalte fete .. si la prima abatare de a ta ... la prima neglijenta el fuge deja la alta .. nu neaparat pentru a te insela .. ci ca prin indiferenta partenerei ii da o stare de disconfort si de nemultumire fata de el .. o sa inceapa sa se victimizeze si sa se framante ... sa se gandeasca ca indiferenta ta provine de la faptul ca nu`l mai iubesti .. sau nu`l mai consideri dragut .. etc .. atunci are nevoie de aprecierea altor fete ... dar ce e drept .. daca se indragosteste intradevar ... greu te uita:D
acum depinde de fiecare cum stie sa se faca iubit!
Nu as vrea sa se simta lezati .. cei din zodia aceasta ,, nu am nimic personal cu cineva sau cu zodia .. doar eu nu ma potrivesc cu ei :D daca ai o fecioara langa tine ... e ca si cum ai avea un copil
InnocentChild
Postat pe 1 Aprilie 2009 02:13
De la: toxxique, la data 2009-03-31 11:58:20
De la: arianne_e35, la data 2009-03-29 18:43:39
De la: toxxique, la data 2009-03-28 17:18:17Eu am o relatie de 2 luni cu un barbat fecioara. E cu cativa ani buni mai mare ca mine, dar in principiu merge destul de bine(eu fiind (d)rac ).Totusi, el este cat de poate de insurat(ma rog,este in divort,dar pana termina procesul tot insurat se cheama ca este,nu? ),asa ca ma indoiesc de presupusa lui loialitate. Fata de mine s'a comportat mereu foarte atent si grijuliu,nu mi'a dat niciun motiv sa'l banuiesc de infidelitati,dar nu bag mana in foc pentru el.
Daca stau bine si ma gandesc,am mai avut un iubit fecioara acum ceva timp si stiu ca mai avea inca vreo 2 sau 3 prietene pe langa mine
Nu stiu ce sa zic...


Fii cu ochii in patru.....si asigura-te ca e in divort.....sa nu fie doar vorbe...



Da,stiu sigur ca e in divort,nu l'as fi crezut pe cuvant fara dovezi Oricum, cum bine spune toata lumea, mare grija cu feciorii astia, niciodata nu stii ce le poate trece prin cap,desi par ei asa...inocenti si sinceri


Ca bine spui, par ei inocenti si sinceri.....da nu-s nici pe departe....
arianne_35
Postat pe 1 Aprilie 2009 17:19
Arianne, cine stie cunoaste
Imi amintesc ca,desi e cu multi ani mai mare ca mine,prima oara mi'a parut ca nu are aproape deloc experienta sexuala. Si chiar ma gandeam:"wow,o sa'i dau lectii eu :".
Ei bine,n'a fost deloc asa....cam in cateva saptamani(probabil cand a inceput sa devina serioasa relatia)a inceput sa ma surprinda din ce in ce mai mult...Mai degraba eu trebuie sa iau lectii de la el
De'asta zic,or parea ei inocenti,dar sunt oricum numai inocenti nu.

Later edit: Tare sunt curioasa cum presta omul meu cand era la prima tinerete,daca la varsta asta pe care o are se misca atat de bine
Ah,si inca un lucru...Am observat ca in general fecioarele au conditie fizica foarte buna,voi ce ziceti?
toxxique
Postat pe 2 Aprilie 2009 10:04
De la: InnocentChild, la data 2009-04-01 02:13:17Baiatul Fecioaraaaaaaaaa am avut 3 prieteni ... cu aceasta zodie .. de ei fug si de ei dau ,,, eu sunt berbec .. si nu ma potrivesc absolut deloc cu fecioarele ... zicea cineva "este loial daca se indragosteste" loial e oricine .. daca se indragosteste .. indiferent de zodie sau sex .. din propria experienta ... eu cred ca "barbatul fecioara" este loial in functie de partenera .. daca tu stii sa i acorzi atentia pe care el o cere [ si cere muuulta] va fi bine .. dar asta inseamna ca nu va flirta insa cu celelalte fete .. si la prima abatare de a ta ... la prima neglijenta el fuge deja la alta .. nu neaparat pentru a te insela .. ci ca prin indiferenta partenerei ii da o stare de disconfort si de nemultumire fata de el .. o sa inceapa sa se victimizeze si sa se framante ... sa se gandeasca ca indiferenta ta provine de la faptul ca nu`l mai iubesti .. sau nu`l mai consideri dragut .. etc .. atunci are nevoie de aprecierea altor fete ... dar ce e drept .. daca se indragosteste intradevar ... greu te uita:D
acum depinde de fiecare cum stie sa se faca iubit!
Nu as vrea sa se simta lezati .. cei din zodia aceasta ,, nu am nimic personal cu cineva sau cu zodia .. doar eu nu ma potrivesc cu ei :D daca ai o fecioara langa tine ... e ca si cum ai avea un copil

Imi place cum ai surprins niste "amanunte" ale comportamentului fecioarelor dar...carui om ii place sa fie neglijat ? normal ca indiferenta partenerului te face sa te intrebi fie daca te mai iubeste, fie daca nu cumva are pe alta/ul ? (si oricum fecioarele sunt oarecum paranoice si putin nevrotice)...sunt ca si pisicile...se ataseaza de loc, nu de om...cat timp au confort (material, emotional, etc...) sunt in regula, cand nu mai au se reorienteaza...asta e... sunt niste fiinte reci, realiste si materialiste...care nu sunt facute sa sufere sau sa indure mizerii...ei pleaca pur si simplu fara sa se uite inapoi.....daca iubesc intr-adevar pe cineva, acea persoana e....propria lor persoana.
...si daca stam si ne gandim cam toti gandim in directia asta...doar ca fecioarele nu se chinue sa o ascunda...
semnez...o fecioara...
ocs
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:29
De la: ocgiogi, la data 2009-04-02 14:29:42
De la: InnocentChild, la data 2009-04-01 02:13:17Baiatul Fecioaraaaaaaaaa am avut 3 prieteni ... cu aceasta zodie .. de ei fug si de ei dau ,,, eu sunt berbec .. si nu ma potrivesc absolut deloc cu fecioarele ... zicea cineva "este loial daca se indragosteste" loial e oricine .. daca se indragosteste .. indiferent de zodie sau sex .. din propria experienta ... eu cred ca "barbatul fecioara" este loial in functie de partenera .. daca tu stii sa i acorzi atentia pe care el o cere [ si cere muuulta] va fi bine .. dar asta inseamna ca nu va flirta insa cu celelalte fete .. si la prima abatare de a ta ... la prima neglijenta el fuge deja la alta .. nu neaparat pentru a te insela .. ci ca prin indiferenta partenerei ii da o stare de disconfort si de nemultumire fata de el .. o sa inceapa sa se victimizeze si sa se framante ... sa se gandeasca ca indiferenta ta provine de la faptul ca nu`l mai iubesti .. sau nu`l mai consideri dragut .. etc .. atunci are nevoie de aprecierea altor fete ... dar ce e drept .. daca se indragosteste intradevar ... greu te uita:D
acum depinde de fiecare cum stie sa se faca iubit!
Nu as vrea sa se simta lezati .. cei din zodia aceasta ,, nu am nimic personal cu cineva sau cu zodia .. doar eu nu ma potrivesc cu ei :D daca ai o fecioara langa tine ... e ca si cum ai avea un copil

Imi place cum ai surprins niste "amanunte" ale comportamentului fecioarelor dar...carui om ii place sa fie neglijat ? normal ca indiferenta partenerului te face sa te intrebi fie daca te mai iubeste, fie daca nu cumva are pe alta/ul ? (si oricum fecioarele sunt oarecum paranoice si putin nevrotice)...sunt ca si pisicile...se ataseaza de loc, nu de om...cat timp au confort (material, emotional, etc...) sunt in regula, cand nu mai au se reorienteaza...asta e... sunt niste fiinte reci, realiste si materialiste...care nu sunt facute sa sufere sau sa indure mizerii...ei pleaca pur si simplu fara sa se uite inapoi.....daca iubesc intr-adevar pe cineva, acea persoana e....propria lor persoana.
...si daca stam si ne gandim cam toti gandim in directia asta...doar ca fecioarele nu se chinue sa o ascunda...
semnez...o fecioara...



nimanui nu`i place sa fie neglijat .. categoric .. doar ca uneori fecioarele se cred neglijate .eu ma refer strict la barbati .. am avut trei relatii .. si niciuna nu a mers din acelasi motiv .. femeile difera mult de barbati ...eu nu cred in compatibilitati .. ci doar in caracteristicile zodiilor .. si mi calculez singura compatibilitatea cu alte persoane .. analizand comportamentul zodiilor respective in viata reala .. ce am zis eu nu e o impresie generala .. ci doar punctul meu de vedere .. pt firea mea un barbat in semnul fecioara este prea mult .. in sensul ca .. eu sunt genul care am nevoie de intimitate .. pe cand el e genul ce ti ingradeste libertatea .. e foarte gelos .. si problema e ca .. de ex ,, eu trebuie sa scriu un referat .. este important pt mine .. el are chef de vba sau de iesit .. eu nu am timp ..
el nu ma intelege .. se victimizeaza si apoi gaeste refugiu in alta fata .. nu neaparat ca o sa ma insele sau chestii .. doar ca face avansuri aiurea ..
plus ca la definirea zodiei .. conteaza si ascendentul + factorii externi : mediul in care ai crescut, familia, prietenii .. etc ..
Si am prieteni in zodia fecioara doar amici...eu ma refeream la relatia de cuplu aici :P
si la faza cu atentia .. am specificat .. [[[["barbatul fecioara" este loial in functie de partenera .. daca tu stii sa i acorzi atentia pe care el o cere [ si cere muuulta] va fi bine .]]]]
repet .. nu era o generalizare :D .. era vorba doar de mine .. eu nu pot accepta unele din defectele barbatilor in zodia fecioara ... si de aceea nu consider ca ma potrivesc cu ei .. plus ca am incercat ,. dar asta nu inseamna .. ca toti sunt la fel .. si ca eu fug cand intalnesc un baiat fecioara dar in relatie cu ei .. nu ma simt confortabil :D
InnocentChild
Postat pe 2 Aprilie 2009 21:31
InnocentChild,
Nu te-am "acuzat" de nimic. Ti-am spus ca imi place cum ai surprins niste aspecte chiar generale - as putea spune...
Stiu ca faceai referire la barbati dar si femeile sunt cam la fel...Ca o paranteza, in ce priveste berbecii, eu ma inteleg foarte bine cu ei ca si colegi...sunt activi, pe faza, tin ritmul; pot lucra pe aceiasi mana cu un berbec dar ...atat.
Si vis a vis de referatul tau...de ce nu l-ai rugat sa te ajute ? sa-l faci curios in legatura cu ce studiezi tu si sa-l pui sa caute ceva carti, referate pe net, poate iti mai venea vreo idee...
ocs
Postat pe 3 Aprilie 2009 16:25
De la: icegirl04, la data 2008-11-02 11:04:48ce parere aveti despre barbatii fecioara?loiali sau mai putin loiali?

...cei mai loiuali."Sunt un inger pe PamanT, daca stii sa-i apreciezi.
numai
Postat pe 21 Aprilie 2009 14:16
De la: numai, la data 2009-04-21 14:16:50
De la: icegirl04, la data 2008-11-02 11:04:48ce parere aveti despre barbatii fecioara?loiali sau mai putin loiali?

...cei mai loiuali."Sunt un inger pe PamanT, daca stii sa-i apreciezi.



Cu asa ingeri nu mai avem nevoie de demoni!!
arianne_35
Postat pe 21 Aprilie 2009 18:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 42 De la: iulia_78 8 Aprilie 2011 10:07
eu taur el berbec 15 De la: kudika142864 28 Iulie 2010 16:24
barbatul tarur si femeia fecioara 2 De la: kudika083707 14 Noiembrie 2009 11:53
ce parere aveti despre o rel ea taur-el fecioara? 2 De la: just_heaven 28 Mai 2009 10:11
compatibilitatea intre balanta 14.10.78 si balanta17.10.76 1 De la: MONICH_78 7 Iunie 2009 10:02