Setari Cookie-uri

Cum e tratata femeia in societate?

De la: Deep_Bite, la data 2009-01-21 15:00:39http://www.piticigratis.com/category/ghid-de-in%C8%9Beles-femeile/

Uitati aici daca vreti sa vedeti cum sunt vazute femeile.

Si mai rau e ca unele proste sunt de acord cu ce debiteaza imbecilu'.


Doamneee.......am ramas socata de ce am citit
Asa adunatura......nu am vazut in viata mea
Imbecil e prea bland spus
andreea1976
Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:26
ESTE TRATATA DUPA FELUL AN CARE POSTEAZA EA EU NU AM FOST NICI BATUTA ,NICI ANJURATA NICI PRIVITA DISCRIMINATORIU DECI PERSONALNU AM DE CE SA MA PLANG..........DAR SE ANTAMPLA MULTE NEDREPTATI...SI NU PREA POT SA STAU NEPASATOARE LA CE SE ANTAMPLA MULTORA
erikahd2008
Postat pe 21 Februarie 2009 00:27
De la: andreea1976, la data 2009-01-21 15:26:23
De la: Deep_Bite, la data 2009-01-21 15:00:39http://www.piticigratis.com/category/ghid-de-in%C8%9Beles-femeile/

Uitati aici daca vreti sa vedeti cum sunt vazute femeile.

Si mai rau e ca unele proste sunt de acord cu ce debiteaza imbecilu'.


Doamneee.......am ramas socata de ce am citit
Asa adunatura......nu am vazut in viata mea
Imbecil e prea bland spus

mda, m-am uitat si eu si cred ca depaseste granitele glumei....cu mult....pur si simplu e un imbecil ala. e foarte prost, nici macar nu jigneste cum trebuie.....macar de ar fi fost mai destept, chiar daca misogin.
mkdisk
Postat pe 19 Martie 2009 14:32
Referitor de cum e tratata femeia in societate nu are rost sa mai discutam, ori de cate ori o femeie incearca sa intre in politica o calomniaza cu tot felul de filmulete cu tenta sexuala doar ca sa-i dea in cap, au inceput cu Mona Musca sa-i caute bube in cap si asa fac cu orice femeie care incearca sa se afirme pe plan politic, ca sa nu mai vorbim ca si in celelalte domenii e la fel... Misoginismul barbatilor romani e iesit din comun. Acesti barbati nu-si merita viata care le-a fost data tot de o FEMEIE. Cei care nu respecta femeia nu respecta viata.
Sonyk
Postat pe 2 Iunie 2009 10:10
s-au schimbat multe si femeile sunt respectate intr-adevar,dar ca de obicei sunt destui care cosidera ca fiind femeie esti automat inferioara si nu poti sa faci anumite lucruri
Simovera22
Postat pe 2 Iunie 2009 10:16
De la: kassandry, la data 2008-11-03 00:55:43Buna.İdeea de a deschide acest subiect mi-a venit dupa ce am vazut ca s-a deviat de la un topic.Sunt o feminista convinsa si vreau sa aud si parerea voastra despre cum credeti ca era tratata femeia in societatile anterioare,si cum este acum.Este cu adevarat ea emancipata si respectata de barbati?



... ... fetelor, indiferent de iluziile care va sint inoculate, femeile astazi sint simple obiecte sexuale ... s-a dus cu respectul acordat femeii ca mama, sotie, OM ... astazi femeile au fost trasformate din stapina casei in stilpul casei ... respectul care se acorda multor femei dureaza exact cit timp ele atrag sexual si sint dispuse sa munceasca, sa faca compromisuri, sa inghita magarii si apropouri ... consumismul combinat cu inducerea prosteasca a unui feminism de prost gust a impins, prin simpatie, o gramada de femei spre ideea ca ele ''merita ceva mai bun'' ... iar frustrarile adunate dupa o viata dedicata, sau nu, unor principii de false(dar cica moderne) le-au facut pe fostele frumuseti de ieri sa isi trasforme involuntar puradeii intr-o noua generatie de don-quijote ... ... multe femei au scapat de spalat ciorapi dar timpesc muncind ca sa atinga ''egalitatea'' la care viseaza in urma propagandei consumiste(sau comuniste) ... pina la urma NU AU CISTIGAT NIMIC ... dar au pierdut la greu ... si continua sa o faca ... cu toate rezultatele dezastruoase care urmeaza ...
marco918
Postat pe 4 Iunie 2009 21:15
De la: Sonyk, la data 2009-06-02 10:10:34Referitor de cum e tratata femeia in societate nu are rost sa mai discutam, ori de cate ori o femeie incearca sa intre in politica o calomniaza cu tot felul de filmulete cu tenta sexuala doar ca sa-i dea in cap, au inceput cu Mona Musca sa-i caute bube in cap si asa fac cu orice femeie care incearca sa se afirme pe plan politic, ca sa nu mai vorbim ca si in celelalte domenii e la fel... Misoginismul barbatilor romani e iesit din comun. Acesti barbati nu-si merita viata care le-a fost data tot de o FEMEIE. Cei care nu respecta femeia nu respecta viata.




... educatia acelor barbati la care te referi au fost ''asigurata'' de femei care au uitat sa mai fie MAME si OAMENI si care si-au revarsat toate frustrarile si visele neimplinite (datorita faptului ca au trait si crescut cu vise si sloganuri pe care nu aveau corespondent in realitate) ... asa ca fetelor multumiti tot femeilor, dar mai in virsta, care au asigurat ''educatia'' necesara ... probabil ca ati auzit de atitea ori sloganul cu - traieste-ti viata sau e prea tinar ca sa se insoare (dupa ce a si-a lasat prietena pe care o ''iubea la nebunie'' insarcinata) ... probabil ca ati auzit, sau chiar ati facut chiar voi, comparatii gen - aia nu e de nasul aluia, sau invers ... SENTIMENTELE VOASTRE, ALE TINERILOR, SINT STRIVITE SISTEMATIC DE O GENERATIE DE DEFAZATI MINTAL ... tinerilor li se inoculeaza ideea DEPENDENTEI DE PARINTI, ideea INCAPACITATII DE A EXISTA FARA AJUTORUL ACESTORA, ideea ca SENTIMENTELE, CARACTERUL SI VALORILE sint termeni teoretici ... FALS ... vor mai suferi citeva generatii pina ca femeile sa se redescopere ...
marco918
Postat pe 4 Iunie 2009 21:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oriflame 1 De la: amazing2009 8 Aprilie 2010 22:25
Urinelle? 2 De la: Kathara 11 Decembrie 2008 16:17
NEGI 3 De la: kudika328918 7 Noiembrie 2010 09:11
Probleme cu ochii. Help ! 6 De la: la_jolie 12 Mai 2010 12:19
INGRASARE DUPA TARTAMENT CU HIDROCORTIZON SI PREDNISON 21 De la: gheorghesimona 27 Mai 2021 22:16