Setari Cookie-uri

Buna tuturor!

Poate ma puteti ajuta...e vorba de o prietena de-a mea,daca se poate numi asa.?
Acum 3 ani am iesit in oras cu prietena mea,la un suc, a chemat si un amic de-al ei .Intre timp mi-a zis ca el a vrut sa fie impreuna cu ea.A venit amicul ei, am facut cunostinta,ne-am placut si de atunci am ramas impreuna.Dupa 10 luni ne-am despartit dintr-o prostie.La scurt timp,prietena asta a aflat ca ne-am despartit si a inceput sa-mi povesteasca ca inainte sa fie cu mine au fost la un chef si ea avea pe deget inelul de logodna a surorii ei,iar ea i l-a aratat asa in gluma, iar el s-a intristat dintr-o data, mai avea putin si plangea.Dupa 2 ani jumate m-am intalnit cu fostul, am iesit in oras cu el,iar in cele din urma ne-am impacat,i-am povestit ce mi-a zis prietena asta mea,iar el mi-a zis ca nu e adevarat ce a zis ea si poate sa confirme si o vecina de-a lui care a fost martora.La ceva timp, m-am intalnit cu vecina prietenului meu si mi-a zis ca prietena asta a mea se dadea la el,a vrut sa-l sarute,mereu o intreba de el,chestii din astea.
In seara asta am vorbit iar cu prietena mea despre aceste lucruri si sustine aceleasi lucruri,iar prietenul meu zice ca nu e adevarat ce zice ea.El e acum plecat din tara,dar a zis cand se va intoarce se va lua de ea.
Cine credeti ca minte aici? Prietenul meu sau prietena mea?
madalina_24
Postat pe 5 Noiembrie 2008 00:43
De la: madalina_24, la data 2008-11-05 00:43:33Poate ma puteti ajuta...e vorba de o prietena de-a mea,daca se poate numi asa.?
Acum 3 ani am iesit in oras cu prietena mea,la un suc, a chemat si un amic de-al ei .Intre timp mi-a zis ca el a vrut sa fie impreuna cu ea.A venit amicul ei, am facut cunostinta,ne-am placut si de atunci am ramas impreuna.Dupa 10 luni ne-am despartit dintr-o prostie.La scurt timp,prietena asta a aflat ca ne-am despartit si a inceput sa-mi povesteasca ca inainte sa fie cu mine au fost la un chef si ea avea pe deget inelul de logodna a surorii ei,iar ea i l-a aratat asa in gluma, iar el s-a intristat dintr-o data, mai avea putin si plangea.Dupa 2 ani jumate m-am intalnit cu fostul, am iesit in oras cu el,iar in cele din urma ne-am impacat,i-am povestit ce mi-a zis prietena asta mea,iar el mi-a zis ca nu e adevarat ce a zis ea si poate sa confirme si o vecina de-a lui care a fost martora.La ceva timp, m-am intalnit cu vecina prietenului meu si mi-a zis ca prietena asta a mea se dadea la el,a vrut sa-l sarute,mereu o intreba de el,chestii din astea.
In seara asta am vorbit iar cu prietena mea despre aceste lucruri si sustine aceleasi lucruri,iar prietenul meu zice ca nu e adevarat ce zice ea.El e acum plecat din tara,dar a zis cand se va intoarce se va lua de ea.
Cine credeti ca minte aici? Prietenul meu sau prietena mea?Iar daca minte ea ce vrea sa obtina?Ce are de castigat?
madalina_24
Postat pe 5 Noiembrie 2008 10:35

Am citit si aseara, dar nu înteleg mentalitatea care sta la baza unei asemenea probleme majore.
Ce importanta sau ce rol relevant are ca el sau ea a vrut ....si care nu a vrut... Daca vreiau amandoi, fi sigura ca nu erati voi impreuna acum.
Daca tu esti acuma cu el, va iubiti, va intelegeti, ce scormonesti in nimicuri din trecut?
Daca el minte =>te desparti de el?
Daca ea minte =>nu va mai fi prietena ta?


Full_Metal_Jacket
Postat pe 5 Noiembrie 2008 11:36
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-05 11:36:04
Am citit si aseara, dar nu înteleg mentalitatea care sta la baza unei asemenea probleme majore.
Ce importanta sau ce rol relevant are ca el sau ea a vrut ....si care nu a vrut... Daca vreiau amandoi, fi sigura ca nu erati voi impreuna acum.
Daca tu esti acuma cu el, va iubiti, va intelegeti, ce scormonesti in nimicuri din trecut?
Daca el minte =>te desparti de el?
Daca ea minte =>nu va mai fi prietena ta?







oricum ea nu o sa ma fie prietena mea,fiindca mi-a facut mult mai multe si asta a fost picatura care a umplut paharul.
madalina_24
Postat pe 5 Noiembrie 2008 21:29
Deci cu ea ai terminat.:)
El doar tia spus, ca nu s-a luat de ea.De ce a fost cu tine si nu cu ea? Iti mai aduce si martora si aia tot ce a zis el a sustinut;-)
Si daca ar fi fost adevarat, fi sigura ca iti spunea ea imediat asta...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 5 Noiembrie 2008 21:35
sarbarori fericite tuturor

Postat pe 15 Decembrie 2008 23:01
Nici eu nu vad care-i sensul? de ce te agiti atat? important este ca e cu tine! nu trebuie sa te intereseze de altii si de alte minciuni! Fii fericita, atat conteaza!
raluca_sarbu
Postat pe 6 Ianuarie 2009 10:50
mi se pare evident ca tipa minte si spera sa te desparta de prietenul tau. motivul e vechi de cand lumea, nu trebuie sa ti-l descriu acum. tot ce ai de facut este sa ai incredere in el si sa o indepartezi categoric pe ea din preajma ta.
nu cu cearta si invinuiri, ca esti o persoana civilizata, gasesti tu o metoda de a face asta.
bafta!
chandramuki_md
Postat pe 7 Ianuarie 2009 10:27
buna daca vreisa mai vb de aceasta chestie vb mai bine pe mess add meu este ispas_andreia app nu te lua dupa ia ca sti in ziua de azi prietenia se dradeaza ptr o bucata de fericire nu mai apleca urechea la prietena ta ca sti bine ca el te va iubi pe tine si ea e invidioasa si daca mai te streseaza sa ati fure iubitu spunei ca al alegi pe el nu o parsiva de prietena atat draguto astept sa vb pe messs
ispas_andreia
Postat pe 28 Martie 2010 23:20
Mai rareste intalnirile cu prietena asta a ta.
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 15:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hmm... 7 De la: uitarea_aducerii_aminte 13 Mai 2009 10:20
Eu sau el? 11 De la: kudika_1008046 7 Septembrie 2016 19:35
sf.mihail si gavril 2 De la: kudika_alexutza 8 Noiembrie 2009 15:49
ce mai faci? 203 De la: clau19 14 Februarie 2010 16:52
Cum aplic uleiul de ricin pe par? 11 De la: valy90 23 Noiembrie 2010 19:40