Setari Cookie-uri

cum rezisti cand cumnata se amesteca in relatia ta si creeaza disensiuni in familie

Eu m-am certat cu toate cumnatele.Si nu stau in casa cu ele.De cand e lumea exista aceste antipatii intre cumnate,daca amai si locuiesc impreuna cu siguranta ies scantei.De fapt asa se intampla cand doua femei locuiesc in aceeasi casa.İncercati sa locuiti separat si veti vedea ca se limpezesc apele....
kassandry
Postat pe 17 Decembrie 2008 17:17
"am citit mesajele voastre si ma regasesc oarecum intr-o situatie similiara...adica nu o suport pe sotia cumnatului meu..."

Tinkerbell, sotia cumnatului tau nu e sora ta???
Maddy_moo
Postat pe 21 Decembrie 2008 22:21
De la: KMY8677, la data 2008-11-06 00:05:00ei bine cand am intrebat-o de ce nu a venit sa rezolvam problema intre noi doua, ea mi-a spus ca nu imi vrea decat binele si ca nu s-a gandit ca vorbele rele ne vor face rau...dar mi-e greu sa cred ca la 33 de ani nu te gandesti ca atunci cand spui ceva de rau despre o persoana ceilalti nu sunt chiar incantati!!! .


Ha, ha, ha....asculta la mine si tine minte...o sa mai intalnesti scorpii la care se vede cu ochiul liber de la km 34 ca au intentii rele, dar ca un facut ele " iti vor doar binele".Niciodata sa nu
crezi vorbele, faptele ei vorbesc.
A facut rau, si asa cum spui la 33 de ani stieeeeeee ce faceeee...dar se preface ca nu stie...singura concluzie ..E GELOASA, E GELOASA, E GELOASA....nu m-as mira sa fie scorpion ca zodie
arinik
Postat pe 29 Decembrie 2008 04:29
expediaz-o asa am facut toata viata si nu-mi pare rau.NIMENI NU ARE VOIE SA SE MESTECE IN VIATA TA!!!
taurita61
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:57
La varianta ca cumnatei tale poate i-a picat cu tronc iubitul tau te-ai gandit???

Daca nu, gandeste-te!!!

Postat pe 29 Decembrie 2008 16:32
cu dusmanul trebuie sa te amprietenesti ..sal apropii an felul asta al poti dezarma....
erikahd2008
Postat pe 15 Februarie 2009 09:22
De la: erikahd2008, la data 2009-02-15 09:22:36cu dusmanul trebuie sa te amprietenesti ..sal apropii an felul asta al poti dezarma....

Te pui? The Art of War...
(mai ales in ceea ce priveste semivocala "a" la inceputul cuvintelor... )
Dor_a
Postat pe 15 Februarie 2009 09:50
Draga asa zisa ta cumnata sa nu fie doar mai mult .....in sensul sa nu-si pus pata pe sotul tau ....au mai fost cazuri ....poate e indragostita de el .....nebanuite sunt caile d-lui ....e doar un punct de vedere ...
kudika017877
Postat pe 27 Mai 2009 16:44
EU AM AVUT ACEEASI PROBLEMA. Well...ce trebe sa faci e sa-i arati ca nu te incalzeste nici o vorba de-a iei si ca sa nu fie cearta intre tine si logodnicul tau as sugera sa vorbesti cu el sa vorbeasca serios cu sora lui ca nu e ea stapana peste relatia voastra si ca asa nu mai poti continua cu ea in aceasi casa.
Heavenly_angel
Postat pe 27 Mai 2009 21:36
nu rezisti! o
l_diana_c
Postat pe 27 Mai 2009 21:38
cu cumnatele si cu soacrele te intelegi intotdeauna cind stai la distanta de ele .ma rog asta nu e o regula dar majoritatea cred ca ma aproba sint rare cazurile unde e totul ok
pica33
Postat pe 28 Mai 2009 14:20
este o egoista si iti propun ...sa te calmezi tu..ca nervii nus buni....sa plece ea nu tu din casa voastra...daca e lenesa....si trebuie sa o pui la punct putin...nu lasa sa iti jigneasca sotul...bafta
pamela_1
Postat pe 28 Mai 2009 14:30
eu am scapat sa stau cu soacra si cumnata....ca stiu cum este....
uh de cind lumea sunt discutii pe tema asta....una e fata babei si una fata mosului
...ai grija de vipera..nu o lasa sa iti strice tie viata ca este o puturoasa bafta
pamela_1
Postat pe 28 Mai 2009 14:32
pica bine zici...la distanta...
pamela_1
Postat pe 28 Mai 2009 14:35
un sut in fund si un mare "EJECT!!!!!!!!
anca0704
Postat pe 28 Mai 2009 14:44
si eu am stat cu soacra si cu ,cumnata in casa dar era casa lor si am stat doar 6 luni dupaia mi-am facut bagajul si am plecat.ea avea atunci 28 de ani eu 18,sa spun ca ea nu lucrase niciodata si ca statea toata ziua si isi masura marimea unghiilor,dar doamne fereste fata mami nu are voie sa faca nimic ,stateam la casa ,aveau vaci ,porci si pamant de lucrat.Eu sunt de la oras deci nu ma pricep la facut la porci sau muls vaci ,am mai sapat cand mergeam la bunica-mea la tara dar ea niciodata nu ma pus la grajd(bunica-meA).E in schimb la soacra-mea trebuia sa merg si la munca ca doar nu ma intretinea fisu ,trebuia sa merg si la sapat si la vacii ,iar fica-sa sa stea saraca in casa la tv ca sa nu ii scada suncile.Im era sila si nu i ziceam niciodata nimic ,pana m-am enervat intr-o zii cand a zis sa ma duc la maica-mea pe un tot din ala "dute la mata!'i-am zis ca m-as duce dar mama e moarta ,si a iesit un scandal monstru .si am plecat ,dupa 2ani m-am despartit si de fratele ei care nu era mai presus cu mult decat ea.Iar acum sincer am o soacra de nota 2000 care mia zis in fata asa cum sunt cu fica-mea asa sunt si cu tine,de ce pe ia sa o inteleg si pe tine nu ,iar cumnata-mea imi e mai mult ca o sora
Eu consider ca tine foarte mult de educatie ,si de conceptia fiecaruia.Dar nu as pleca niciodata din casa mea pt.o cumnata cum ai ,eu am plecat din casa ei de ce sa nu plece ea din casa ta
Sau poate vrea sa ramana cu mai mult spatiu ,nu are loc de tine?soaca si tu murdar daca si ea joaca la fel ,spunei lui mamica ta ca sa dat la al tau barbat ,daca ea inventeaza minciuni tu de ce nu aii afce acelasi lucru
bafta si nu te lasa invinsa de una din aia ca nu merita,lupta cu toate armele ,FII REA
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 30 Mai 2009 09:18
eu una nu as rezista!! cu atat mai mult cu cat sunt in casa parintilor mei!!!
anca0704
Postat pe 30 Mai 2009 09:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Una dintre sursele problemelor 18 De la: Kidutsa 1 August 2010 14:54
Teama... 42 De la: aleksautza 27 Ianuarie 2011 00:51
gemei-leu 6 De la: Raluca_SA 14 Septembrie 2009 11:34
cum se comporta romanul intr-un supermarcket? 13 De la: Summer_ 8 Aprilie 2010 16:54
Cuplu cautam fata pentru relatii intime 57 De la: kudika168628 4 Noiembrie 2015 01:19