Setari Cookie-uri

minciuni....doar minciuni si teatru...timp de 2 ani

Ne-am cunoscut pe wap...intrasem din curiozitate la inceput..acum doi ani... pe 2 decembrie 2006 l-am cunoscut pe el...un baiat serios, dar trist mai mereu, parea sa sufere deoarece trecuse printr-o despartire...eu, timida, avand nevoie de cineva cu care sa vb, de cineva care sa ma iubeasca, sa ma protejeze.. el 18 ani,eu 15, abia impliniti..eram la 200 km distanta... tot ceea ce aveam nevoie am gasit la el si m-am indragostit chiar din prima saptamana...era un tip de nota 10..usor usor s-a indragostit si el de mine (asa credeam), chiar de atunci a inceput sa fie f gelos sau asa parea..ne-am vazut pentru prima oara in realitate dupa 3 luni dupa ce ne-am cunoscut... a fost emotionant...dar si dureros pt ca am stat impreuna doar 2 ore...urmatoatea luna ne-am intalnit iar...atunci m-am daruit lui...si de atunci pana pe 14 iunie 2007 ne-am vazut f des,mergea totul f bine, si gandind ca niste copii ce eram am vrut amandoi sa ne casatorim...parintii nu erau de acord...eu trebuia sa termin liceul, el trebuia sa mearga la facultate... at, in iunie am plecat din tara la tatal meu,in vacanta...el a ramas acasa...singur...avea bacul, urma ziua lui dar nu puteam ramane in tara .....nu mi-au permis ai mei...in cele trei luni nu am vb cu el decat de 2 ori pt ca tata mi-a luat telefonul... sufeream enorm....iar a doua oara cand am vb la tel mi-a sp ca nu mai vrea sa ne casatorim, ca nu e bine, ca nuj ce...l-am inteles....cu greu, dar l-am inteles.... dupa trei luni am venit acasa,.....el nu mai era la fel, nici vocea lui nu mai era aceeasi, relatia devenise f rece, el era f distant, dar nu am tinut cont, m-am gandit ca poate plecarea mea l-a facut sa fie asa.....si desi era asa, mi-a cumparat inel de logodna, chiar daca planurile de nunta nu mai erau in picioare... pe 8 sept 2007, ne-am intalnit si l-am primit impreuna cu un superb buchet de trandafiri... atunci a venit la mine acasa pt ai cunoaste pe ai mei, pt a vb cu ei... nu au vb mare lucru ca nu aveau ce.... de atunci, de cand am venit in tara, Ady al meu a devenit altul,incepuse sa fie exagerat de gelos, nu accepta sa ies nicaieri (chiar daca nu obisnuiesc sa ies mai deloc), ne certam f des, dar ne impacam.... intalnirile s-au rarit f tare pe motivul banilor.... am trecut peste toate,desi sufeream enorm de mult....sarbatorile le-am petrecut singura...in vara aceasta m-am certat iar cu ai mei pt el pt ca sa raman acasa, sa nu plec in strainatate iar si asta mai mult la insistentele lui, pt ca aceasta vara care a trecut a fost de cosmar..... nu ne-am intalnit nici macar odata, nici nu mai vb cu el asa mult, certurile erau obisnuinta, nu aveam voie sa merg nic macar la matusa mea, nici la bunica mea, nicaieri pt ca imi facea scene de gelozie si imi sp adio.....iar eu il imploram sa ne impacam.... ....nu voiam sa il pierd, pt ca imi era bine alaturi de el, chiar daca facea asa, il iubeam cu adevarat si el spunea la fel.....spunea ca nu vrea sa ne despartim niciodata, ca sunt viata lui, ca fara mine ar muri...


ultima oara ne-am intlanit pe 18 sept, inainte de ziua mea, am fost eu la el si am stat 2 nopti....nici macar nu a vrut sa stau la el, m-a dus la o pensiune unde am stat mai mult singura......am plans si acolo........ de atunci o tinem tot in certuri, ma departa de el usor cu ajutorul certurilor pana acum 2 sapt aproape, pe 27 octombrie, cand mi-a sp senin ca m-a inselat... si nu o sa va vina sa credeti cand...cand am fost plecata si dupa ce am venit,,,,... in noaptea dinaintea intalnirii noastre, atunci cand trebuia sa imi dea inelul a fost cu alta.... l-am intrebat dc a facut toate asta.... cu ce i-am gresit? si a sp ca nu are niciun rasp... l-am intrebat dc nu mi-a sp ca m-a inselat at ,dupa ce a facut-o..dar tot nu a avut rasp............ apoi a sp ca distanta l-a facut sa faca toate astea, ca nu a putut rezista, ca nuj ce ..... nu am mai vrut sa fiu cu el, dar eram dispusa sa il iert, sa o luam de la capat, dar el nu a mai fost de acord sa fim impreuna..... a sp sa fim amici si ca daca candva, cand voi fi la fac si vom fi aproape, si nu va avea pe altcineva ne vom impaca....nu puteam accepta,dar pana la urma am acceptat sa fim amici, asa am aflat dc nu a vrut sa ne mai impacam.... pt ca avea deja alta relatie, de care am aflat tot de la el si de care m-am convins astazi...
ACUM NU MAI SUNTEM NICI MACAR AMICI, nu vreau sa mai aud de el...

toata relatia asta a fost nimic pt el, m-a facut sa visez, sa sper, iar eu l-am iubit si am crezut in el...
yo_mary
Postat pe 6 Noiembrie 2008 23:32
Imi pare rau de ce s-a intamplat. Va veni ziua de apoi, si va plati pacatele savarsite fata de tine.
Nu tea meritat. Iti doresc sa-ti gasesti sufletul pereche si sa traiti fericiti
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Noiembrie 2008 23:46
In momentul de fata poate parea dificil,dar TREBUIE sa treci peste.Gandeste-te ca esti tanara,17 ani din cate am inteles.Te-ai grabit mult prea tare cu gandurile vis-a-vis de logodna,de casatorie,cand esti abia la inceputul vietii si mai ai atatea de experimentat,de trait.Fruntea sus,poate chiar maine dimineata o sa te trezesti si o sa iti vina sa razi gandindu-te la ceea ce ti s-a intamplat.Sau poate nu,poate vei ramane cu un gust amar.Dar o sa rasara soarele si pe strada ta
Stilll_MeG
Postat pe 22 Noiembrie 2008 17:49
Timpul v-a sterge toate ranile din sufletul tau... numai ca trebuie sa ai rabdare! Greseala ta ai fost ca te-ai daruit lui fara sa astepti sa-l cunosti, te-ai grabit ca fata mare la pat
E bine totusi ca ai deschis ochii, si poate vei invata din greseli, si pe viitor sa nu mai faci greseala sa te impaci cu el!
Krengutza_Elena
Postat pe 4 Decembrie 2008 16:38
ca tot vorbeam adineauri de lipsa de ratiune..bat un apropo si aici
razz
Postat pe 19 Decembrie 2008 16:16
tre' sa fii tare..ce nu te omoara te intareste..ce a facut el nu'i de iertat sh el nu te'a meritat delok..ai sa gasesti in lumea asta tumultoasa un suflet care sa te merite cu adevarat sh care o sa iti fie alaturi..ai o viata inainte asa'k ni6 un stress..okupa'te de edificarea vietii tale personale sh orikum cred ca o tipa mai buna ca tine el nu va gasi pe cind tu ai sa gasesti un tip mult mai bun.Nu uita legea aceasta:NIMIk in lumea asta nu e rodul intimplarii''
aleera
Postat pe 22 Decembrie 2008 23:26
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:44
in viata trebuie sa invatam din greseli
Calypso23
Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:32
Nu crezi ca ai toata viatza inainte?!!Erai micutza rau la 15 ani!Bafta!Sper ca nu te-am supy dar nu potzi spune ca erai o persoana matura si pregatita pentru o casnicie!Nu??Te pup!
pynkk_ladyy
Postat pe 15 Februarie 2009 16:22
ar trebui ca aceasta " relatie" sa iti fie invatare de minte .. si sa nu te mai avanti asa usor ...adik sa te indragostesti usor pentru ca tot tu vei suferi
pt ex-ul tau ce pot sa zic: la un moment dat tot se va intoarce dupa tine ai sa vezi.. 6-7 luni dar sa nu te lasi mai prejos si intotdeauna sa fi altfel decat ai fost in relatia voastra
juwairiyah
Postat pe 15 Februarie 2009 16:30
buna fetelor, abea acum am dat si eu de topicul acesta..poate ca e prea tz dar vreau sa va spun si eu povestioara mea.am fost cu prietenul meu 1 an si 10 luni.in 19 noiembrie trebuia sa avem 2 ani impreuna, adica peste o luna jumate.povestea incepe asa: ne-am cunoscut acum 7 ani, el fiind vecin de-al bunicii mele, ne-am imprietenit si am ramas buni amici.el a plecat in cluj la liceu, iar eu am ramas aici la parintii mei.tot vorbind la telefon,am ajuns sa fim impreuna, sa ne vedem in weekend si in vacante.totul a fost minunat timp de un an si 3 luni, dupa aia sa aflu ca el a mai avut ceva tangente cu fosta lui prietena din cluj, cu care imi zicea ca o vedea ca sa nu se razbune ea pe mine ca avea ura pe mine.l-am crezut pt ca am avut si eu ceva tangente cu ea si am vazut ca ma uraste pt ca "i l-am furat".totul a fost bine si frumos pana m-am dus la el in cluj.intr-o dimineata s-a trezit inaintea mea si a mers la cumparaturi si si-a uitat unul din telefoane acasa.m-am trezit si i-a sunat telefonul, am dat sa raspund si era o fata care cand mi-a auzit vocea a inchis.m-am uitat prin telefonul lui sa vad ce e cu acea "gaby"..si mi se pare normal, ca sa descopar ca ei erau imrepuna de cva timp si chiar "se iubeau mult".in clipa aia aveam dovada clara, mi-am facut bagajul si am plecat de la el trimitand-ui un sms in care i-am povestit totul.el mi-a negat si mi-a spus ca ma iubeste si ca nu are nimic cu ea, dar daca nu avea de ce avea mesaje de 4-5 luni cu "puiut, iubire" si alte chestii.ma doare enorm ca l-am pierdut, pt ca a fost primul din viata mea si l-am iubit enorm.peste o luna jumate trebuia sa ne logodim.fetelor, nu aveti incredere depilina chiar dak va promite luna si stelele pt ca nu e asa...
kyty_katy
Postat pe 2 Octombrie 2009 16:41
greierash_is_back
Postat pe 2 Octombrie 2009 16:44
buna fetelor,imi pare foarte rau pt povestile voastre dar barbatii sunt niste ANIMALE chiar sunt ei niciodata nu stiu de ce inseala chiar daca au tot ce le trebuie.Sunteti tinere sunt sigura ca o sa gasiti altii muuuuuult mai buni decat astia 2 care nu au facut decat sa va calce in picioare dragostrea voastra pt ei dar oricum ORICE SUT IN FUND UN PAS INAINTE VA PUP SI TAKE CARE deschide'ti bine bine ochii cand vreti sa va daruiti sufletul vrunui barbat ca sa nu mai patiti
pushyk
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum trec peste despartire? 57 De la: Vanda2308 31 August 2009 17:45
Am nevoie de un sfat 24 De la: lenzo 8 Mai 2010 19:27
As avea nevoie de un sfat(sau chiar mai multe)... 10 De la: Eeah 12 Iunie 2011 19:11
am ramas insarcinata dar trebuie sa fac avort 1 De la: brunita 18 Ianuarie 2014 23:32
DUPA 5 ANI DE RELATIE CUM TE RIDICI SI O IEI DE LA CAPAT?AJUTOR 9 De la: Barbie30 20 Septembrie 2010 23:13