Setari Cookie-uri

AM NEVOE DE MAI MULTE PARERI !!!!!

Locuiesc si sunt impreuna cu iubitul meu timp de 6 ani. Ca fiecare,la inceputul relatiei ne-am facut compromisuri unul fata de celalalt.In toti acesti ani am fost alaturi de el,la bine si la rau. Am incercat si m-am adaptat la un alt stil de viata,pt a fi bine,pt k atunci cand iubesti esti dispus sa treci prin orice; asa gandeam atunci.A trebuit sa nu ma mai vad un timp cu parinti mei,finca am fost nevoita sa aleg intre el si parinti mei. Ai mei nul acceptau,dar am trecut peste asta,avand niste parinti deosebiti si au inteles. in final l-au acceptat.Timp in care eu il vorbeam numai de bine la ai mei. Dupa care au trecut 2 ani in care am fost nevoita sa traiesc de pe o zi p alta,finca el nu avea un servici prea bun pentru a acoperi toate cheltuielile, deoarece nimeni nu-l angaja finca era recidivist. Unul din compomisurile lui a fost de a nu mai face infractiuni,si sa tinut de cuvant lucru care ma facut sa tin si mai mult la el,si sa raman langa el.Desi lucram si eu ne era tot mai greu financiar.Dar asta pentru mine nu era o problema din contra il iubeam pe zi ce trecea mai mult. Vedeam il el un om deosebit,puteam sa fiu eu insusi in preajma lui, ce sa mai,el era universul meu. Intro seara am primit o vizita de la un prieten de al lui de care mie nu prea imi placea. Asta ia facut o propunere de a veni in Grecia sa fure haine pt ale vinde in Romania. Zis si facut. Am acceptat desi compromisul era facut dar imi era mila de el sal vad munind pt nimica toata,mai ales ca ni se spusese ca aceasta infractiune nu e ata de grava in Grecia.Dupa 2 saptamani s-a intors luandu-ma si pe mine aici in grecia unde sunt si la ora actuala.Am plecat cu bani,o pate dati de mama,care nu iam spus concret ce si cum vom face.Lucru care nul stie nici azi.Ajunsi aici am stat ceva timp,traind din ce facea el.Era mai bine ca in tara,dar dupa un timp lucrurile au luat o intorsatura;Nu mai putea sa isi faca ''meseria'' ,atunci iubindul si nevrand sa-l las la greu,cum si el ma tinut atat timp facand acest lucru pt a ne face un viitor am luat decizia sa ma axez si eu in aceasta meserie.Si uite asa a trecut timpul.A fost fffffff greu dar m-am adaptat este un mod de a face mai usor si mai repede bani. Dar nu este pe atat de usor cum se spune. Stiu la ce va ganditi ca eu astazi am realizat ceva banuti.Eiii uite ca asa cum se spune din bani castigati ''usor'' nu se alege nimic. Au mai trecut inca 4 ani peste noi si lucrurile nu stau asa cum am visat.compromisurile au fost uitate de catre el. astazi a devenit un pasionat pentru jocurile de noroc. Asa sau dus miiiiii de euro in 3 ani de zile,timp in care am incercat sa vb cu el sa il inteleg.Il amenintam mereu ca il voi parasi daca mai continua.El imi cerea iertare dupa care statea ce statea cuminte apoi o lua de la capat.Toti prieteni vorbeau cu el inclusiv familia lui dar el parca nu mai are urechi.Astazi am decis inpreuna sa ne despartim. VREAU SA INCEP O NOUA VIATA. SA DECID SINGURA CE VOI FACE PT VIITORUL MEU. DAR IMI ESTE GREU FINCA IN AFARA ACESTUI ''DEFECT'' EL MA IUBESTE TOT CA LA INCEPUT SI STIU K ;CE FOLOS ACEST LUCRU DAK NU RENUNTA SI EL LA ACEST VICIU CUM AM RENUNTAT SI EU LA PARINTI MEI CANDVA PENTRU EL. CEL MAI MULT IMI E GREU K NU VOI MAI AVEA UNIVERSUL MEU. VA ROG SAMI SPUNETI DAK FAC BINE CEEA CE FAC!!
blondaparfum
Postat pe 17 Iulie 2011 05:11
Bine l-ai gasit mai fata!
Hot, escroc, puturos, maine -poimaine drogat si criminal!
Chiar sunteti bolnave dupa toti ratatii , dupa toate scursurile societatii!
Macar mentine-ti hotararea de a nu mai continua cu un astfel de infractor.
Thais13
Postat pe 17 Iulie 2011 07:04
parerea mea...de ce nu te ai dus si la produ pt a=l intretine pe el????? daca mai arati si bine puteati sa raiti regeste... pe langa faptul k nu ai avut nimic in ap cand ai stat cu un asemnea barbat,mai vii sa ne si intrebi sa sfaturi sa iti dam.....mai ce draq gasiti voi la barbatii astia?? unde ii gasiti mai fetelor??? ce au ei in plus fata de ceilalti mai cuminti sa zik asa? o au mai mare,sau ce?
steffy91
Postat pe 17 Iulie 2011 09:40
De la: Thais13, la data 2011-07-17 07:04:55Bine l-ai gasit mai fata!
Hot, escroc, puturos, maine -poimaine drogat si criminal!
Chiar sunteti bolnave dupa toti ratatii , dupa toate scursurile societatii!
Macar mentine-ti hotararea de a nu mai continua cu un astfel de infractor.
Cine se'aseamana s'aduna ...stai linistit
cristinxxx
Postat pe 17 Iulie 2011 09:49
In primul rind este bine ca iti doresti altceva in viata ta,decit ce ai avut pina acu. cu fiecare decizie a ta,dai un nou curs vietii tale.tu alegi daca vrei sa traiesti in minciuna sau onestitate.eu cred ca e bine ce vrei sa faci,dar tr sa fii perseverenta.
lilu_67
Postat pe 22 Iulie 2011 20:29
In primul rind este bine ca iti doresti altceva in viata ta,decit ce ai avut pina acu. cu fiecare decizie a ta,dai un nou curs vietii tale.tu alegi daca vrei sa traiesti in minciuna sau onestitate.eu cred ca e bine ce vrei sa faci,dar tr sa fii perseverenta.
lilu_67
Postat pe 22 Iulie 2011 20:29
De la: steffy91, la data 2011-07-17 09:40:36parerea mea...de ce nu te ai dus si la produ pt a=l intretine pe el????? daca mai arati si bine puteati sa raiti regeste... pe langa faptul k nu ai avut nimic in ap cand ai stat cu un asemnea barbat,mai vii sa ne si intrebi sa sfaturi sa iti dam.....mai ce draq gasiti voi la barbatii astia?? unde ii gasiti mai fetelor??? ce au ei in plus fata de ceilalti mai cuminti sa zik asa? o au mai mare,sau ce?

ai dreptate stefy...ar trebui sa-ti urmeze sfatul...cum o putea sa lasa asa bunatate de barbat ?
doamne iti dai seama ce pierdere imensa...
PRALEA_
Postat pe 22 Iulie 2011 20:44
Adica te-ai apucat de furat de dragul lui?? Asta face din tine o infractoare... Pararea mea? Iti trebuie o mama de bataie de la ai tai (stiu ca in general nu se rezolva nimic cu violenta, da-n astfel de cazuri cu vb buna nu rezolvi nimic).
lusha_ubitik
Postat pe 24 Iulie 2011 21:43
De la: blondaparfum, la data 2011-07-17 05:11:56 Locuiesc si sunt impreuna cu iubitul meu timp de 6 ani. Ca fiecare,la inceputul relatiei ne-am facut compromisuri unul fata de celalalt.In toti acesti ani am fost alaturi de el,la bine si la rau. Am incercat si m-am adaptat la un alt stil de viata,pt a fi bine,pt k atunci cand iubesti esti dispus sa treci prin orice; asa gandeam atunci.A trebuit sa nu ma mai vad un timp cu parinti mei,finca am fost nevoita sa aleg intre el si parinti mei. Ai mei nul acceptau,dar am trecut peste asta,avand niste parinti deosebiti si au inteles. in final l-au acceptat.Timp in care eu il vorbeam numai de bine la ai mei. Dupa care au trecut 2 ani in care am fost nevoita sa traiesc de pe o zi p alta,finca el nu avea un servici prea bun pentru a acoperi toate cheltuielile, deoarece nimeni nu-l angaja finca era recidivist. Unul din compomisurile lui a fost de a nu mai face infractiuni,si sa tinut de cuvant lucru care ma facut sa tin si mai mult la el,si sa raman langa el.Desi lucram si eu ne era tot mai greu financiar.Dar asta pentru mine nu era o problema din contra il iubeam pe zi ce trecea mai mult. Vedeam il el un om deosebit,puteam sa fiu eu insusi in preajma lui, ce sa mai,el era universul meu. Intro seara am primit o vizita de la un prieten de al lui de care mie nu prea imi placea. Asta ia facut o propunere de a veni in Grecia sa fure haine pt ale vinde in Romania. Zis si facut. Am acceptat desi compromisul era facut dar imi era mila de el sal vad munind pt nimica toata,mai ales ca ni se spusese ca aceasta infractiune nu e ata de grava in Grecia.Dupa 2 saptamani s-a intors luandu-ma si pe mine aici in grecia unde sunt si la ora actuala.Am plecat cu bani,o pate dati de mama,care nu iam spus concret ce si cum vom face.Lucru care nul stie nici azi.Ajunsi aici am stat ceva timp,traind din ce facea el.Era mai bine ca in tara,dar dupa un timp lucrurile au luat o intorsatura;Nu mai putea sa isi faca ''meseria'' ,atunci iubindul si nevrand sa-l las la greu,cum si el ma tinut atat timp facand acest lucru pt a ne face un viitor am luat decizia sa ma axez si eu in aceasta meserie.Si uite asa a trecut timpul.A fost fffffff greu dar m-am adaptat este un mod de a face mai usor si mai repede bani. Dar nu este pe atat de usor cum se spune. Stiu la ce va ganditi ca eu astazi am realizat ceva banuti.Eiii uite ca asa cum se spune din bani castigati ''usor'' nu se alege nimic. Au mai trecut inca 4 ani peste noi si lucrurile nu stau asa cum am visat.compromisurile au fost uitate de catre el. astazi a devenit un pasionat pentru jocurile de noroc. Asa sau dus miiiiii de euro in 3 ani de zile,timp in care am incercat sa vb cu el sa il inteleg.Il amenintam mereu ca il voi parasi daca mai continua.El imi cerea iertare dupa care statea ce statea cuminte apoi o lua de la capat.Toti prieteni vorbeau cu el inclusiv familia lui dar el parca nu mai are urechi.Astazi am decis inpreuna sa ne despartim. VREAU SA INCEP O NOUA VIATA. SA DECID SINGURA CE VOI FACE PT VIITORUL MEU. DAR IMI ESTE GREU FINCA IN AFARA ACESTUI ''DEFECT'' EL MA IUBESTE TOT CA LA INCEPUT SI STIU K ;CE FOLOS ACEST LUCRU DAK NU RENUNTA SI EL LA ACEST VICIU CUM AM RENUNTAT SI EU LA PARINTI MEI CANDVA PENTRU EL. CEL MAI MULT IMI E GREU K NU VOI MAI AVEA UNIVERSUL MEU. VA ROG SAMI SPUNETI DAK FAC BINE CEEA CE FAC!!

Buna ziua,
citind articolele postate pe forum, am lecturat si articolul tau si nu m-am putut stapani sa-ti scriu cateva pareri personale sau sugestii,cum vrei sa le iei,despre problema ta.Din start pot sa-ti spun ca ,de-a lungul articolului,am sesizat o lipsa de discernamant in ceea ce te priveste,in tot timpul petrecut cu acel individ pe alte meleaguri ,o doza de actiuni copilaresti,lipsite de maturitate ,facute de tine,fapte care,ma mir dealtfel,spre norocul tau,nu te-au bagat in probleme juridice extrem de grave.Stau si ma mir si ma intreb,deasemenea,cerandu-mi scuze totodata,ce o fi fost sau ce este in capul tau?!Cum poti sa fii atat de credula,cum poti crede vreodata ca furtul,hotia,minciuna,insotite de temeri,neliniste,pot fi justificate sau motivate printr-un sentiment atat de curat ca adevarata dragoste?Din ceea ce ne prezinti pe forum,se pare ca, prietenul tau are mai mult defecte decat calitati si asta nu este deloc intamplator in conditiile in care prietenul tau este dedat numai la rele si are apucaturi destul de urate.Nu este de tine,draga mea,fugi de el ,vorba sfanta din batrani: " ca dracu' de tamaie"!Sa nu regreti niciodata ca v-ati despartit!Refa-ti viata,sunt barbati destui si buni si aici,in tara,nu trebuie sa-ti distrugi viata personala pentru nimeni si pentru nimic in lume.Suntem inzestrati de catre Divin cu destin propriu, nu lasa ca aura negativa a altora sa te cuprinda!Esti sanatoasa,ai maini si picioare,esti stapana pe tine si pe viata,capul sus,lasa raul in urma si pune-te pe treaba! Cauta-ti o slujba cinstita si asta este!!!!!Viata ti-a dat un semn,tot ceea ce este castigat prin frauda si necinste,se duce pe pustiu!Nu-ti forta soarta,caci s-ar putea sa regreti mai tarziu.Orice om care munceste cinstit,nu va fi bogat niciodata,dar va avea constiinta curata intotdeauna.Inalta-ti mintea spre o viata curata si onesta si-ti spun ca,sigur,vei fi mai fericita.Succes!
kudika414141
Postat pe 25 Iulie 2011 12:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tacere sau marturisire??? 2 De la: ella_c 11 Martie 2009 16:14
avem vreo sansa sa ramanem impreuna? 6 De la: denysya 5 Mai 2010 03:17
cum sa il readuc inapoi langa mine....? 38 De la: AdrianaR 26 Octombrie 2010 18:21
Zice ca ma iubeste ,dar imi arata altceva 15 De la: corinaxg 13 Octombrie 2010 14:38
sa plec sau nu? 55 De la: kudika_nikole 19 Decembrie 2011 22:45