Setari Cookie-uri

Cea mai urata despartire!

votati-ne aici:) http://www.kudika.ro/comunitate/concurs/view_item/145283.html

Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:49
http://www.kudika.ro/comunitate/concurs/view_item/143817.html

un vot plz
mikela_my
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:56
Cea mai urata despartire a mea s-a petrecut acum un an si ceva. Am fost impreuna 2 ani si jumatate, in primul an a fost totul foarte frumos, credeam ca el este alesul, dar dupa aceea au aparut problemele, a cunoscut alt anturaj, bautura si chiar femeile. Era intotdeauna in compania unor persoane pe care eu nu le consideram potrivite, tocmai de aceea il lasam sa se duca singur, deoarece nu imi placea compania lor si el stia chestia asta. Ne-am certat de multe ori pe tema asta pentru ca el considera ca trebuie sa merg cu el. Ce nu imi placea era ca el era tot timpul la dispozitia acelor persoane, putea sa-l sune la orice ora ca el se ducea glont sa le faca pe plac, dar daca eu aveam nevoie de ceva nu prea il interesa. Pe langa partenerii de "sprit", a mai cunoscut si alte femei. El spune ca nu m-a inselat niciodata, doar ca vroia sa simta si el ca mai e barbat si ca mai poate sa atraga atentia unei femei, si ca iesea doar cu ele la un suc sau vorbea pe messenger. In mod normal nu l-am crezut si nici acum dupa 1 an nu cred ca nu m-a inselat. Am gasit mesaje si poze la el pe mail de la alte femei, intr-o seara chiar i-a trimis una un mesaj in care i se adresa cu "iubitule". I-am cerut sa-mi arete mesajul, normal ca nu a vrut, dar am insistat si cand am vazut am simtit ca s-a rupt ceva in sufletul meu. Mi-a spus ca nu are nimic cu ea, ca a intalnit-o acum cateva luni si de atunci ea nu-l mai lasa in pace. Nu l-am crezut, dar am zis ca pot sa trec peste pentru ca il iubeam enorm de mult si credeam, de fapt stiu, ca si el ma iubea la fel de mult. Dar totul s-a sfarsit intr-o seara, chiar in preajma Craciunului cand a venit de la munca si mi-a zis ca vrea sa ne despartim cu toate ca ma iubeste foarte mult, deoarece el e prea tanar si vrea sa-si traiasca viata. Am ramas pur si simplu masca, nu mai stiam ce sa zic, chiar ma gandeam ca o sa ramanem impreuna pana la adanci batraneti in ciuda micilor noastre certuri, adica cu mine nu putea sa se distreze, si sa-si traiasca viata, dar l-am lasat sa plece pentru ca il iubeam, si i-am respectat decizia. Vreau sa zic ca nu am mai avut nici o dispozitie pentru sarbatori, mie care imi placea atat de mult Craciunul, nici anul asta nu pot sa zic ca am intrat in atmosfera Craciunului. Dar mare mi-a fost mirarea ca dupa o saptamana el ma suna sa ma intrebe ce mai fac, si tot continua cu telefoanele pana inr-o zi cand am fost de acord sa ne intalnim. Ne-am intalnit, eu am crezut tot ce mi-a promis el, ca o sa se schimbe, ca o sa-mi acorde mai multa atentie, si ne-am impacat. Toata iubirea n-a durat mai mult de o saptamana, cand la fel intr-o seara imi zice ca a facut o mare greseala ca s-a impacat cu mine, si ca nu o sa mearga, dar vrea sa ramanem prieteni. Asta a fost a doua oara cand mi-a rupt sufletul. Si vreau sa zic ca acum suntem prieteni, amici, vorbim la telefon saptamanal, ne vedem la un suc, dar nimic mai mult. Cateodata am impresia ca inca mai are sentimente pentru mine si ca ar vrea sa ne impacam. Nu pot sa zic ca nu mai simt nimic pentru el, toata viata o sa fie in sufletul meu deoarece a fost prima mea iubire, dar nu cred ca as fi in stare sa ma impac cu el.
_cristyna_
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Castiga "Magul" de Fernando Morais! 160 De la: concursKudika 6 Mai 2011 12:59
Castiga saptamanal o pereche de Pantofi Kudika! - 17-23 iunie 867 De la: concursKudika 28 Iunie 2013 16:46
Concurs: Bioderma, Inventatorul tehnologiei micelare 1074 De la: alindumitru46 30 Decembrie 2009 17:58
Lenjerie sexy pentru Ziua Indragostitilor! 1153 De la: alexandra_princess 17 Februarie 2010 17:29
Castiga un set de produse Herbalife in fiecare saptamana! (saptamana a II-a) 221 De la: concursKudika 10 Decembrie 2012 11:22