Setari Cookie-uri

Cea mai urata despartire!

De la: mada90, la data 2008-11-20 23:51:35ok etta. e bine ca ne-am lamurit. :) cat despre concursuri, se stie ca sunt mereu aranjate si ca premiul ajunge tot intre "ai lor". imi pare rau k esti dezamagita insa asta se intampla peste tot.



eu am castigat ceva si nu sunt de-ai lor ;)

Postat pe 21 Noiembrie 2008 09:57
mai eu nu stiu cum poate kudika sa zica care este cea mai urata poveste...chiar nu poti sa apreciezi cat a suferit omul respectiv numai dupa ce povesteste...ptr mine fiecare poveste poate castiga...suferinta nu se poate masura in cuvinte...doar persoana repsectiva stie ce a fost in sufletul ei.pe mine m-au impresionat deja cateva povesti.e trist mai ales ca stiu cum e...
lady_fox_86
Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:55
draga Etta nu stiu daca este invidie sau chiar acesta este parerea ta dar sincer asta a fost prima data cred cind am scris vreun post la vreun site si chiar s a nimerit sau chiar a fost placut postul meu sau a fost gasit interesant...poate ca era o poveste mai scurta chiar nu stiu...ideea e ca eu sunt surprinsa ca am cistigat si deasemenea surprinsa ca sunt si comentata sau invidiata de alte concurente..si sper pe viitor ca si tu si alte fete sa castigati si sa nu mai fiti neincrezatoare sau ..ciudoase pe castigatoare....O seara cat mai placuta tuturor!!Si inca odata multumesc KUDIKA ..si astept cu nerabdare premiul!!
mihaelacorina
Postat pe 21 Noiembrie 2008 23:58
Ar trebui sa uit.
Ar trebui sa las ca praful sa se astearna.
Ar trebui ca focul sa adoarma.
Ar trebui sa-l sting si niciodata sa nu-l mai aprind.
Ar trebui...

Dar NU vreau.

Am sa continui sa visez.
Am sa pastrez speranta unei alte zile
Am sa astept.
Am sa te vad privind iar catre mine.
Am sa traiesc in lumea mea de vis.
Am sa te simt iar,
Unic paradis.
Vis tu si Visa eu...
Din cand in cand,
Lipiti,
Formand un singur EU.
Fara un maine,
Fara un "Va urma",
Doar azi, acum
Doar clipa rara unindu-ne ascuns, pe seara.
Dar fara "Uita-ma"
Doar "Simte-ma".

Visez, dar stiu ce astept.
tantzi_tz
Postat pe 22 Noiembrie 2008 00:07
De la: mihaelacorina, la data 2008-11-21 23:58:39draga Etta nu stiu daca este invidie sau chiar acesta este parerea ta dar sincer asta a fost prima data cred cind am scris vreun post la vreun site si chiar s a nimerit sau chiar a fost placut postul meu sau a fost gasit interesant...poate ca era o poveste mai scurta chiar nu stiu...ideea e ca eu sunt surprinsa ca am cistigat si deasemenea surprinsa ca sunt si comentata sau invidiata de alte concurente..si sper pe viitor ca si tu si alte fete sa castigati si sa nu mai fiti neincrezatoare sau ..ciudoase pe castigatoare....O seara cat mai placuta tuturor!!Si inca odata multumesc KUDIKA ..si astept cu nerabdare premiul!!


draga mihaela.....invidie pe ce ????....pe un parfum ???.....sau pe faptul ca ai trecut ,poate,prin acea despartire urata (pe care nici nu am citit-o pentru ca EU NU AM PARTICIPAT LA CONCURS ) ????....... nu sunt nici atat de ahtiata dupa cosmetice si nici atat de cruda sa fiu invidioasa pe aceste "lucruri" !!!!.....acolo este PAREREA MEA SINCERA.....CU EXPLICATIILE DE RIGOARE !!!!......SUNT PREA MULTE CONTURI CU DATA DE 7.11.2007 CARE AU SCRIS INTR-UN AN ,O SINGURA DATA !!!......SI ASTA BATE LA OCHI !!!....CEL PUTIN PENTRU MINE .....

nu ma deranjeaza decat ca cineva poate isi bate joc de utilizatorii kudika !!!!......ATAT !!!......sa te parfumezi cu placere !!!!......
etta
Postat pe 22 Noiembrie 2008 10:16
Am citit o singura poveste de aici plus cea care a castigat ...de departe povestea citita initial trebuia sa fie castigatoare ,faza cu tipul care s-a aruncat in prapastie in fata iubitei.....daca aia nu-i o despartire dureroasa atunci care e ?

iris_4_ever
Postat pe 22 Noiembrie 2008 13:48
Care poveste a castigat acest concurs chiar nu conteaza. Toate povestile sunt castigatoare pentru ca iti trebuie mult curaj sa iti deschizi sufletul si sa retraiesti ce ti s-a intamplat. Desi doare, merita! Te simti mai bine dupa.
alina_2008
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:51
sa le spuna cineva fetelor care m-ai posteaza povesti ca s-? a terminat concursul

dar in loc de parfum mai bine se punea ca premiu o sedinta gratuita la un psiholog, nu

o seara buna tuturor.
oana_iftemi
Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:52
Unde ati vazut ce poveste a castigat? Oricat m-am chinuit nu am gasit.
Multumesc !
corinatablet
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:11
Gata, am gasit :D
Dar unde e al doilea barbat in povestea Mihaelei ?
corinatablet
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:14
De la: adelmira, la data 2008-11-10 07:13:02Eram,tineri,frumosi si ne iubeam cu patima.am petrecut o vacanta de vis un vis de 2 saptamani pe crestele muntilor,pentru ca amandoi faceam alpinism.Totul a fost super si parca eram intr-un basm.Dar toate au trecut, si a venit intoarcerea cu picioarele pe pamant, ne-am intors acasa.Au fost zile frumoase pe care le-am petrecut si de care am profitat ca si cum erau ultimele zile din viata noastra.Nu eram impreuna decat de 6 luni dar noua ni se parea ca suntem impreuna de ani buni.Dar se pare ca intr-o vara din tr-un an viata ne-a jucat o scena de groaza,a plecat la parintii lui in Irlanda si a plecat pentru totdeauna .A avut un accident la 2 saptamani de cum a ajuns acolo si viata lui s-a sfarsit iar pentru mine viata nu mai insemna nimic interesant, doar lacrimi si durere, o durere crunta ca nu am putut sa il strang in brate pentru ultima oara.Ne-am intalnit de multe ori in vis dar eram despartiti pe vecie.
844
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:15
inca se mai posteaza aici!!!?
io v-as spune ceva, da' mi-e ca va rapesc placerea!!

Postat pe 24 Noiembrie 2008 22:50
hai spune...nu fi timid..
inocica2
Postat pe 24 Noiembrie 2008 23:04
da' nu mai spui la nimeni, da!!?
uite, iti soptesc .....nu...maaai ...esteee.... concuuurs!

Postat pe 24 Noiembrie 2008 23:15
Am citit si eu cateva dintre povestirile voastre postate aici. Imi pare rau pentru castigatoare, dar povestea ei e slaba, slaba rau. Nici story impresionant, nici mod de expunere coerent... Nu stiu dupa ce criterii ai fost selectionata... sa n-o iei personal, e doar parea mea!
amelia05
Postat pe 25 Noiembrie 2008 13:25
de aia nu mai poate ea, de parerile utilizatorilor :)) a castigat si punct...acum degeaba se vorbeste

Postat pe 25 Noiembrie 2008 13:29
Un concurs e un concurs.....ce mai conteaza cine a castigat? important e ca s-a facut trafic si noi ne-am spus ofurile si cam atat. si cand se joaca poker si se pierde este greu pt pierzatori dar uneori o faci pestru distractie nu pt bani, asa si aici doar nu am scris pt premiu. Sa fie sanatoasa si fericita cea care a castigat.
Asteptam oferte de la psihologi pt sedinte gratuite
oana_iftemi
Postat pe 25 Noiembrie 2008 16:30
De la: etta, la data 2008-11-20 19:49:39 ....SI UITE ASA PREMIUL ESTE LUAT DE O FATA CARE INTR-UN AN DE ZILE DE CAND ESTE PE KUDIKA,SCRIE DOAR O SINGURA DATA PE FORUM....SI ,CULMEA ,DIRECT LA CONCURS,IN ULTIMA ZI....SI MAI SI CASTIGA !!!......hai sa fim seriosi !!!.....dar noi stim ca am mai fost patiti si la concursul cu Nemira !!!.....TACTICA DE A FACE ACTIVITATE PE FORUM !!!!!......


Cred ca stiu de ce a cistigat fata asta ( daca a fost macar concurs deadevarat). A zis Multumesc Kudika...
despartire urita ? hm.......
nu scriu ca mi-e ciuda ca nu am cistigat! departe de mine....As dori sa cistig la un subiect mult mai pozitiv...sau mult mai bine mi-as dori sa cistig in realitatea vietii mele....nu aici...
scriu ca e aiurea povestea....am cautat cistigatoarea si dau de o povestioara de 2 bani....
Rusinica
_iluzie_
Postat pe 26 Noiembrie 2008 10:27
ciao!m ai facut sa plang si in acelasi timp sa realizez cat de curajoasa ai putut fi.eu trec prin aceeasi problema dar diferenta este ca eu sunt casatorita cu acel barbat pe care l iubesc si in ziua de azi.de 2 ani trec prin aceeasi experienta neplacuta si te inteleg,i ti inteleg suferinta.eu inca nu am curajul sa zic stop si sa si vada fiecare de drumul lui.incerc totusi sa l pot aduce pe calea cea buna....cu toate ca incerc de 2 ani.ESTE TARE GREU...cum ai zis si tu sa te lupti cu morile de vant.te pup si i ti doresc multa sanatate si fericire.apropo cati ani ai daca nu sunt indiscreta?eu am 25.
ALINAIONELA
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:41
scuza-ma, nu vreau sa fiu rea, dar mai invata sa scri si tu romaneste(adica sa putem citi si noi ce vrei sa spui, ca vad ca la tine apropape jumatate de pag e una fraza.
Imi pare rau pt ceeea ce ai trait , e foarte trist intradevar, dar de multe ori ne-o mai facem si cu mana noastra....adica mi-e greu sa cred ca pana atunci nimic din comportamentul lui nu ti-a dat vreun indiciu despre ce fel de om ai langa tine, respectiv ca are probleme cu alcoolui si probleme de comportament.
didisor
Postat pe 30 Noiembrie 2008 13:47
imi pare rau pt ceea ce ai tarit, e foarte trist, chiar infricosator as spune, dar vb aia: "nu face rau si te astepta la bine" Dzeu e sus si ne vede pe fiecare si nu ai cum sa primesti bine, distrugand casnicia si fericirea altuia"
Fie ea si patrata, roata tot se intoarce odata....asa ca ........data viitoare lasa barbatii altora in pace...
didisor
Postat pe 30 Noiembrie 2008 13:53
De la: onutza1108, la data 2008-11-18 13:52:39
De la: scumpilici, la data 2008-11-16 09:34:23sml-sad0116: hmmm....cea mai urata despartire... inca sufar foarte tare dupa dragostea mea.NE-AM CUNOSCUT PE INTERNET, PE 17 DECEMBRIE ESTE UN AN DE CAND NE AM CUNOSCUT, NU AM VRUT SA AM CEVA CU EL PENTRU CA ERA INSURAT, DAR AM VORBIT CU EL CA AMICI, II MAI CEREAM PAREREA, UN SFAT, UN CONSILIU. ERA MAI MARE CA MINE CU 11 ANI DAR PE MINE CHESTIA ASTA NU MA DERANJA ABSOLUT DELOC. M-AU ATRAS TOT TIMPUL BARBATII MAI MATURI, MAI MARI.
EL ERA DIFERIT, STIA CUM SA VORBEASCA SI PUR SI SIMPLU DUPA UN TIMP AVEAM O SLABICIUNE PENTRU EL, CAND AM VAZUT CA SE INGROASA GLUMA, AM VRUT SA TERMIN TOTUL DAR MI-A ZIS CA SE OMOARA, MI-A DAT WEB SI L-AM VAZUT AVEA IN MANA O SFOARA, VROIA SA SE SPANZURE, POATE DOAR SA MA FACA PE MINE SA MA INMOI, SAU CHIAR VROIA SA FACA ACEST LUCRU, NU STIU, DAR PANA LA URMA A INCETAT SI NE-AM IMPACAT.SOTIA LUI A AFLAT DE NOI DOI, PE MINE MA AMENINTAT, CHIAR A PUS PE CINEVA SA MA URMAREASCA SI SA MA BATA.
A VENIT EL CU MAMA LUI IN TARA TIMP DE O SAPTAMANA DE ZILE, AM STAT IMPREUNA, A FOST CEA MAI MINUNATA SAPTAMANA DIN VIATA MEA!!!!AM FOST IMPREUNA PESTE TOT, AM MANCAT IMPREUNA, NU VROIA SA MANANCE SINGUR SAU EU SA NU MANANC, AM DORMIT IMPREUNA, AM FACUT DRAGOSTE. IN ACEA SAPTAMANA M-AM SIMTIT FOARTE IUBITA, CU MAMA LUI M-AM INTELES FOARTE BINE!!! DAR CINEVA ERA GELOASA PE FERICIREA NOASTRA SI MI-AM DAT SEAMA DE ASTA CAND A VENIT VREMEA SA PLECE EL INAPOI...A VENIT ZIUA DELOC ASTEPTATA SI A PLECAT, AM RAMAS SINGURA, CU DUREREA IN SUFLET, VROIAM SA FIE CU MINE, MA SIMTEAM SINGURA IN PAT, NU IMI MAI PLACEA FARA EL.DAR LA SCURT TIMP DUPA PLACAREA LUI A AVUT GRIJA SORA MEA SA MA INTOARCA IMPOTRIVA LUI CU NISTE CUVINTE RAU INTENTIONATE....ERA GELOASA PE FERICIREA MEA....PRIMA DATA CAND ERAM CU ADEVARAT FRICITA SI A TREBUIT SA INTERVINA EA...DE ATUNCI AU INCEPUT CERTURILE CU ADEVARAT, ERAM IN TIMPUL EXAMENULUI DE BACALAUREAT, TREBUIA SA MA CONCENTREZ SA FIU LINISTITA PENTRU AL LUA, DAR AMANDOI SI EL SI SORA MEA AU INCEPUT CU MESAJELE LA TELEFON, AMANDOI JIGNINDU-MA SI AMENINTANDU-MA!!! ERAM LIPSITA DE APARARE, PROPRIA MEA SORA SA AJUNGA SA IMI FAC ASTA...ERAM RANITA IN CEL MAI RAU MOD, II MULTUMESC LUI DUMNEZEU CA AM LUAT EXAMENUL SI LE-AM DEMONSTRAT SI LUI SI SOTIEI LUI CA L-AM PUTUT LUA CHIAR DACA SOTIA LUI ERA SIGURA CA NU O SA IL IAU.M-AU DESCURAJAT TOTI, DAR PANA LA URMA NE-AM IMPACAT, A FOST BINE UN TIMP APOI IAR A INTERVENIT SORA MEA SI IAR AU INCEPUT DISCUTIILE INTRE MINE SI EL....IL IUBEAM DAR MA LASAM MANIPULATA DE SORA MEA SI NU TIU DE CE.
MAMA MI-A ZIS SA O LAS IN PACE PENTRU CA NU IMI VREA BINELE DAR NU AM ASCULTAT-O, AM ZIS CA E SORA MEA CI NU AR PUTEA SA IMI FACA RAU, DAR ADEVARUL S-A DOVEDIT SA FIE ALTUL....ACEASTA ULTIMA CEARTA NE-A FACUT SA FIM RECI UNUL FATA DE CELALALT,SA NE FACEM IN CIUDA CU UNELE CHESTII,SA NE VORBIM URAT...AM PLECAT VREO 2-3 ZILE LA NASA MEA IN ARAD SA MA MAI LIMPEZESC, SA VAD DACA SA MA INSCRIU LA FACULTATE SAU NU, EA A INSISTAT SA MA INSCRIU LA FACULTATE SI SA IL LAS BALTA PE EL. I-AM ZIS DE AMENINTARI DE CERTURILE DINTRE NOI SI EA A ZIS SA IL LAS IN PACE CU TOTUL SA NU MAI AM NIMIC DE A FACE CU EL, CA O SA AJUNG RAU.
LA CAT DE BULVERSATA ERAM IN MOMENTUL ACELA AM ASCULTAT SI DE EA, SI I-AM ZIS CA VREAU SA NE DESPARTIM DEFINITIV,CA EU DAU LA FACULTATE...ACEASTA ULTIMA CEARTA A FOST PICATURA CARE A UMPLUT PAHARUL, A INCEPUT DIN NOU SA PLOUA CU AMENINTARI LA ADRESA MEA, CU CUVINTE URATE, CU JIGNIRI, CU URA IMI VORBEA....IMI ERA TEAMA DE EL SI DE FOSTA LUI SOTIE, DAR INCA IL IUBEAM IN CIUDA A TOT CE ZICEA EL, DAR NU MA PUTEAM LASA INVINSA DE IUVIREA CE O SIMTEAM PENTRU EL, DACA MA DUCEAM LA EL CUM ERA VORBA SI IMI FACEA RAU ACOLO UNDE ERAM DEPARTE DE FAMILIA MEA? ASA CA AM RAMAS ACASA, UN TIMP S-A CERTAT SORA MEA CEALALTA CU EL SI I-A ZIS SA MA LASE IN PACE SI SA ISI GASEASCA ALTA.EL A INCEPUT SA IMI TRIMITA MESAJE PE TELEFON CU AMENINTARI, MI-AM SCHIMBAT CARTELA DE TELEFON, A ZIS CA VINE IN TARA SI IMI FACE RAU. AVEAM UN PAR LUNG SUPERB, L-AM TAIAT, DE TEAMA, DIN CAUZA LUI...
MI AM PUS O MIE SI UNA DE INTREBARI DACA A TINUT LA MINE, DACA MI-AR FI FACUT INTR-ADEVAR RAU, INCA MA FRAMANTA MULTE INTREBARI.
ERAM OBISNUITA SA VORBESC CU EL PE NET SI ASA CA MI-AM FACUT ALTA ADRESA SI M-AM DAT DREPT ALTCINEVA, AM VORBIT UN TIMP CU EL, ATAT DE BINE MA SIMTEAM, VORBEAM CU EL, IL IUBEAM SI NU STIAM CUM SA FAC SA IL UIT.MI S-A STRICAT CALCULATORUL SI O LUNA DE ZILE NU AM MAI PUTUT SA INTRU PE NET.
AM CUNOSCUT PE ALTCINEVA DAR EL CHIAR IMI ESTE INDIFERENT FATA DE CELALALT.
MI AM CUMPARAT UN LAPTOP SI AM INCEPUT SA INTRU IAR PE NET, AM INTRAT PE ADRESA MEA DE HI5 SI AM VAZUT CA MA VIZITAT SI MI-A ETICHETAT NISTE POZE, AM INTRAT PE ADRESA MEA DE MESS CU CARE VORBEAM CU EL SI L-AM RUGAT FRUMOS SA MA LASE IN PACE, CU TEAMA IN SUFLET AM ASTEPTAT SA IMI LASE RASPUNS LA CEEA CE I-AM LASAT EU. CREDEAM CA IAR O SA MA AMENINTE DAR NU A FOST ASA, MI-A LASAT NISTE MESAJE PASNICE.
ASEARA DIN PURA CURIOZITATE ERAM ONLINE PE ADRESA ACEEA DE MESS SI A INTRAT EL PE MINE, AM DISCUTAT, A VORBIT FOARTE FRUMOS CU MINE, II PARE RAU DUPA MINE, II PARE RAU PT TOT, DAR EL ACUM STA CU ALTA FEMEIE ARE PE ALTCINEVA....PLANGEAM AMANDOI LA WEB, NE PAREA RAU LA AMANDOI PENTRU TOT, DAR CALE DE INTOARCERE NU MAI ESTE...EL ARE PE ALTCINEVA EU TREBUIE SA IMI TERMIN FACULTATEA, DRAGOSTEA NOASTRA SA TERMINAT DIN CAUZA A DOUA FEMEI: SORA MEA ELENA SI FOSTA LUI SOTIE ELENA, ELE DOUA AU COMPLOTAT IMPOTRIVA NOASTRA SI AU REUSIT SA NE DESPARTA....
ASTA A FOST CEA MAI URATA DESPARTIRE DIN VIATA MEA, MI AM PIERDUT DRAGOSTEA, DIN CAUZA VORBELOR SI INTRIGILOR.
INCA SUFAR DUPA EL, AM RAMAS AMICI IN CIUDA AMENINTARILOR SI CUVINTELOR URATE CARE LE-A SPUS LA ADRESA MEA.
IMI PARE RAU DUPA EL DAR DACA ARE PE ALTICNEVA EU NU MA MAI POT BAGA IN VIATA LUI...
TE VREAU INAPOI DRAGOSTEA MEA, DAR NU SE MAI POATE!!!!!!! INCA TE IUBESC


Sora ta ti-a vrut binele! indiferent de ce crezi tu acum! nu poti fura barbatul altei femei si sa te astepti sa nu existe consecinte.
Numai bine!
didisor
Postat pe 30 Noiembrie 2008 13:54
imi pare rau pt ceea ce ai tarit, e foarte trist, chiar infricosator as spune, dar vb aia: "nu face rau si te astepta la bine" Dzeu e sus si ne vede pe fiecare si nu ai cum sa primesti bine, distrugand casnicia si fericirea altuia"
Fie ea si patrata, roata tot se intoarce odata....asa ca ........data viitoare lasa barbatii altora in pace...
didisor
Postat pe 30 Noiembrie 2008 13:54
De la: didisor, la data 2008-11-30 13:54:48imi pare rau pt ceea ce ai tarit, e foarte trist, chiar infricosator as spune, dar vb aia: "nu face rau si te astepta la bine" Dzeu e sus si ne vede pe fiecare si nu ai cum sa primesti bine, distrugand casnicia si fericirea altuia"
Fie ea si patrata, roata tot se intoarce odata....asa ca ........data viitoare lasa barbatii altora in pace...


bine spus! lasati maih fetelor barbatii insurati! sau oare nu mai sunt barbati liberi?!?
sincera
Postat pe 1 Decembrie 2008 04:45
De la: Iris4ever, la data 2008-11-22 13:48:12Am citit o singura poveste de aici plus cea care a castigat ...de departe povestea citita initial trebuia sa fie castigatoare ,faza cu tipul care s-a aruncat in prapastie in fata iubitei.....daca aia nu-i o despartire dureroasa atunci care e ?






si mie mi s-a parut o porcarie povestea aia,nimic deosebit,scrisa aiurea,ma mir ca a castigat...am citit unele intradevar dureroase...trebuia sa voteze cititorii nu sa aleaga cei de la kudika,in fine...eu oricum nu am participat dar nu mi se pare cinstit fata de cei care au facut-o...

Postat pe 1 Decembrie 2008 08:22
cea mai urâtã despãrþire?.......
Divortul.
Eram impreuna(casatoriti) de ani, aveam o fetita de 6 ani si a plecat in Spania , pentru "o viata mai buna". A uitat sa mentioneze ca era doar pentru el. Ne-am facut iluzii si eu si copila, dar dupa 9 luni, au inceput discutiile, s-au rarit telefoanele, nu a mai venit nici un pachet, nici bani, in schimb a inceput sa tipe la telefon si sa fie tot timpul nemultumit.
L-am asteptat in speranta ca odata venit acasa, fata in fata, vom putea sa lamurim neintelegerile si sa regasim iubirea care ne-a unit sau cel putin o aveam inainte de plecare.
A venit acasa dupa 1an si 10 luni.
S-a comportat ca si cum si-ar fi inselat sotia, dar in cazul respectiv, nu eram eu sotia.
A plecat cum a venit, rece , indiferent fata de suferinta mea si a copilului, iar dupa 4 luni a cerut divortul.
Desi el este cel care a cerut sa divortam, el fiind cel care a parasit familia, sotia, copilul, el a fost si este cel care ameninta in continuare, jigneste, incearca sa provoace suferinta, mie , fostei sotii, indiferent cum.Nu conteaza ca in final copilul este cel care sufera cel mai mult, incusiv prin intermediul lui cauta sa ma faca sa sufar.
Nici acum la 5 ani de la divort, nu poate renunta la ura, invidie( nu a am murit de foame dupa ce a "plecat "el).
L-am iubit atat de mult ca in timpul divortului ma gandeam "sunt inutila, nimeni nu ma vrea, nimeni nu are nevoie de mine,....la ce sa mai traiesc?",incepusem sa am ganduri sinucigase.
M-a "trezit" copilul, intr-o seara cand a venit la mine si m-a gasit plangand(plangeam tot timpul cand eram singura....imi venea sa nu mai plec de la munca, pentru a nu ramane singura).Mi-a spus " mama dar pe mine cui ma lasi?".
I-a spus si lui :"Eu de ce nu pot avea o familie normala?".A plecat fara sa se uite in urma, nu ne-a lasat nici macar sa il conducem pana la masina.
A ranit si a sfasiat doua suflete, o face in continuare, nu ne lasa sa traim linistite, desi noi nu am facut altceva decat sa-l iubim.
Am ramas in relatii bune cu toti fostii mei prieteni, suntem amici in continuare, ne salutam, daca ne intalnim, povestim, glumim, nu exista ranchiuna, invidie, nici un strop de rautate. Cu el nu se poate, nici macar de dragul copilului.
Nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu, amenintari, jigniri, umilinta,......
Nu vroiam decat o familie.... s-a ales "praful".
apodgorean
Postat pe 4 Decembrie 2008 22:42
A INCEPUT DE LA CEARTA CU PARINTII FARA SA PRIMESC NICI UN CADOU DE CRACIUN SI S-A TERMINAT CU O CEARTA CU PRIETENUL DUPA CE DE CRACIUN NU PRIMISEM NIMIC DE LA EL.ACESTA A FOST CEL MAI URAT CADOU DE CRACIUN.

PS.EU PREGATISEM CADOURI PENTRU TOTI PRIN URMARE EI AU PRIMIT CADOURI,ZIC EU, FRUMOASE
melajurca
Postat pe 7 Decembrie 2008 23:28
pfffmmm...pot sa spun ca cea mai urata despartire a venit dupa...un an si 8 luni impreuna...era cea mai frumoasa relatie a mea de pana atunci..
intr'o seara,mi'a spus foarte senin ca el s-a plictisit de relatia aceasta..si l'am intrebat daca se poate face ceva...el mi'a raspuns ca am facut cam de toate...si nu mai avem ce sa schimbam..m'am simtit ca o carpa...dar am trecut peste...
a doua seara,probabil vazand ca nu il caut deloc,mi'a spus ca s'a comportat ca un porc,ca ma adora,si ca asa ceva nu o sa se mai intample niciodata,ca vrea sa ma aibe pt totdeauna...si ne'am impacat...
azi,s'a intamplat ceva cu el,si nu mai e la fel..
sper ca e doar o faza trecatoare...si sa nu mai fiu nevoita sa trec iar prin ce am trecut...
l'am iertat doar pentru ca il iubesc enorm,dar...nu am uitat ce s'a intamplat....
yoyo_l0ov3
Postat pe 8 Decembrie 2008 01:02
Cea mai urata despartire? Este cat se poate de recent, iar durerea e atat de reala. Am stat cu o persoana in care am avut incredere oarba si as fi bagat mana in foc ca nu este ca altii, ca nu ma va insela niciodata. Insa m-a dezamagit profund. Eram impreuna de mai mult de 2 ani de zile, timp in care in ultimele 4 luni statea cu 2 deodata. El cu aia, el cu mine. Nu am stiut decat pana acum cateva zile, cand deja ne despartisem. Nu avea de gand nici atunci sa recunoasca. Cineva a avut bunavointa sa-mi zica de minciunile lui si cum ma jucase pe degete atata vreme. Nu am vrut sa cred, insa indoiala ma rodea, asa ca m-am pus singura pe cautat dovezi. M-am rugam din suflet sa nu fie adevarat, sa nu ma fi mintit el in halul asta, sa fie doar ceva ireal. Insa nu a fost asa. Am aflat multe, insa el continua sa minta si sa-si bata joc de mine, sustinand cu tarie ca daca-l mai jignesc nu mai vorbeste cu mine. Nu-mi venea sa cred ca e vorba de omul cu care mi-am petrecut zilele, timp de 2 ani. L-am rugat sa-mi zica adevarul din gura lui, insa ipocrit a fost pana in ultima clipa. Intr-un final a recunoscut, dar a mai avut tupeul sa ma ameninte sa nu o vorbesc de rau pe noua lui achizitie. M-a durut mai rau cand am aflat ca ea stia de noi, ca eram inca impreuna si totusi asta nu a deranjat-o sa se culce cu el. Ne-am certat urat, insa el a mai avut nesimtirea sa-mi ureze toate cele bune in viata si sa-mi spuna ca ma respecta si ma apreciaza. Au fost amandoi niste gunoaie si sunt in continuare. As fi si eu la fel de ipocrita ca ei daca as spune ca le doresc numai bine. Nu, le doresc sa treaca prin ce-am trecut eu, sa ajunga sa-si regrete zilele pe care le-au pierdut cu un om pe care l-au crezut perfect, pe care l-au iubit mult si care a profitat de slabiciunea ce o aveau pentru el. Un singur cuvant am mai avut de spus in final pentru el:"Adio!"
danyelica
Postat pe 11 Decembrie 2008 16:40
Anul trecut pe vremea asta am fost exmatriculata. In mod logic, ma asteptam ca prietenul cu care eram de un an, sa fie alaturi de mine si sa incerce sa ma ajute. In schimb, el s-a gandit sa isi gaseasca alta prietena si sa nu ma anunte ca vrea sa terminam relatia. Mama plecase din tara si practic, eram singura. Imaginati-va si exmatriculata si cu o durere in suflet mai adanca decat o prapastie.. Nu stiu nici acum cum am reusit sa trec peste.
Pishka
Postat pe 14 Ianuarie 2009 01:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Kashmir 1001 De la: concursKudika 11 Noiembrie 2009 16:22
Castiga unul din cele 5 seturi Bema Bio Passion + Bema Breast Plus de la Plafar 156 De la: concursKudika 15 Februarie 2011 13:53
Castiga unul dintre cele 3 premii New Look ! 264 De la: concursKudika 7 Octombrie 2011 17:16
Castiga bijuterii Brio Crystal made with Swarovski®elements! 197 De la: concursKudika 21 Aprilie 2012 22:30
Castiga cu Optifort un set de recipiente pentru bucatarie 614 De la: concursKudika 21 Februarie 2011 10:37