Setari Cookie-uri

Iubirea mea imposibila e un actor american cunoscut.M-am indragostit de el.

hei,nu te aprinde asa repede ca nu are rost...

Doamne fereste...nu vreau sa ajung intr-o revista de scandal...mai bine stau deoparte si sufar in continuare.. pana cand o sa-mi treaca(sper)...

Postat pe 28 Noiembrie 2008 01:35
De la: gabi8ma, la data 2008-11-28 01:28:19
De la: crista_galli, la data 2008-11-27 16:26:05
De la: gabi8ma, la data 2008-11-26 23:59:46elisa wow tu dovedesti ca viata bate filmul , imi pare rau pt inima ta condoleante , o sa suferi mult si n-o sa te vindeci niciodata

Cum adica n-o sa se vindece niciodata? Voi va cititi postarile?!...pe bune... incurajari a-ntaia!!!!


da mi le citesc , da tu le citesti pe ale tale ? daca eu am o alta parere treaba mea ce te doare pe tine ? tie ti-e usor sa vb nu esti in pielea ei , ea o sa sufere nu tu , tu o sa citesti probabil dintr-o revista de scandal ,


Poate o trimiti si sa-si taie venele sa se scuteasca de o suferinta de o viata.
Tu nu ai alta parere in cazul ei. Tu spui ce ti s-a intamplat tie. Imi pare rau pentru tine ca ai avut o dezamagire din care nu ti-ai revenit, dar am o noutate pentru tine: nu ni se intampla tuturor! Ai dat un verdict de parca ai fi Mama Omida.
Elisa, nu te teme, sunt sanse sa suferi dar sunt sanse sa ti se intample si o minune. Ca de exemplu sa-l prinzi ca se scobeste in nas si sa-ti treaca toate amorurile

Acum pe bune, incerc sa o dau in gluma, sa te linistesc, pentru ca prea m-au inspaimantat prezicerile Nostradamei. Numai asa ceva nu vrei sa auzi acum.
Gabi8ma iti urez vindecare grabnica. Nu se poate chiar asa! Pune mana si iubeste dinnou! Ca o viata ai. E drept ca si data viitoare e posibil s-o musti, dar ce frumos e cand se termina cu bine! Speranta, speranta, sa va vad pe amandoua, 1,2,1,2,hopa sus
tally_weijl
Postat pe 28 Noiembrie 2008 02:09
Fetele....? Nu mai e nimeni on-line pe aici? Offfff!!! somnoroase pasarele!!! Bantui forumul asta singura!!! Aici e 4:08PM.

Postat pe 28 Noiembrie 2008 02:11
"Elisa, nu te teme, sunt sanse sa suferi dar sunt sanse sa ti se intample si o minune. Ca de exemplu sa-l prinzi ca se scobeste in nas si sa-ti treaca toate amorurile"

,chiar m-ai facut sa rad.
Dar sa stii ca nu-i perfect.. De multe ori incepe sa se balbaie,sau l-am vazut odata cu ochii-n oglinda, ca isi storcea un cos de pe frunte.Pe urma a dat cu fond de ten,ca se inrosise ca naiba .

Postat pe 28 Noiembrie 2008 02:19
Hayden aaareee cooosuri? Pe buneee? (Ai observat tonul malitios?) Pai la Tv sunt toti perfecti, chiar ca-ti faci bine treaba. Poate si "jos" are probleme de se scarpina si s-a gandit ca poate daca ii pui tu un pic de fond de ten ii trece...sau se face mai mare (depinde de problema). Imi cer scuze ca sunt un pic vulgara, nu vreau sa sar calul, nu sunt sarcastica, nici vorba sa-l batjocoresc, incerc sa-l fac "pamantean", poate asa o sa-ti aduni curajul sa-i spui ce ai de spus. E doar un om. Nu un barbat, ca atunci te apuca tremurul. E un alt om cu sentimente, ca si tine, ca si mine, ca si ceilalti de pe forum. Tu trebuie doar sa afli daca sunt pentru tine. Sentimente. Eu clar l-as aborda. Fara tupeu, nu sunt genul, dar pe bune, dupa ce ma saruta cineva imi iau singura dreptul la o discutie sa stiu si eu cum stau. Sau il sarut si eu macar ca si drept la replica. Adica el de ce poate si eu nu? Dup-aia sa se framante si el pe forumurile SUA. Prea...nu faci nimic. Fa ceva. Orice. O gluma potrivita ar sparge gheata, daca ajungi in prejma lui. Dar poate sfaturile mele nu ti se potrivesc cu firea. Dar, un pic, imbarbateaza-te sa faci ceva. Si eu am fost ca tine de timida la 18 ani, si eu sufeream de agorafobie, dar m-am schimbat.Dupa un timp, mi-am dat seama ca viata e facuta din oameni "hrana" si oameni care se hranesc cu oamenii "hrana". Eu n-am vrut sa mananc pe nimeni, dar nici sa fiu mancata. Sper ca ai prins ideea...Si inca ceva, daca faci cumva sa vorbesti cu el, ce ai de pierdut? Regreta doar lucrurile pe care nu le-ai facut. Tu nu te-ai lasat greu, tu i-ai dat reject. Sau cel putin el asa percepe. Asta trebuie sa schimbi in mintea lui. Nu cred ca o sa vina el la tine sa-si mai ia o data reject-ul. Dar asta nu inseamna ca nu te vrea. Parerea mea.
tally_weijl
Postat pe 28 Noiembrie 2008 02:59
offf,nu trebuia sa spun de chestia cu scarpinatul!!!

Postat pe 28 Noiembrie 2008 03:06
Numai atat ai inteles din ce am postat? Pai n-ai inteles nimic. Daca nu ma legam de aia, ma legam de altceva, doar pentru a te face sa realizezi ca e doar un alt om cu sentimente. Parca-l si vad fumand tigara de la tigara cu gandul la tine. Poate nu, poate da. Cum afli?
tally_weijl
Postat pe 28 Noiembrie 2008 03:10
Ei,da are cosuri.Si nu numai el.Sunt o gramada.Altii au cearcane sau pistrui prea multi sau mai au un pic de asimetrie.Insa make-up-ul acum e ceva depasit.Acum nu mai e deajuns doar un machiaj ,ca vedeta sa arate bine. A venit la putere Photoshop-ul!!! Face minuni,toata lumea stie.

Postat pe 28 Noiembrie 2008 03:14
De la: tally_weijl, la data 2008-11-28 03:10:27Numai atat ai inteles din ce am postat? Pai n-ai inteles nimic. Daca nu ma legam de aia, ma legam de altceva, doar pentru a te face sa realizezi ca e doar un alt om cu sentimente. Parca-l si vad fumand tigara de la tigara cu gandul la tine. Poate nu, poate da. Cum afli?


Nu,am inteles tot ce ai vrut sa spui.Cand am vazut ca ai prins faza cu "scarpinatul",m-am ofticat un pic si m-am grabit sa sa-mi spun "of-ul",inainte de a termina tot ce ai scris.Apoi am revenit si am citit tot.

Postat pe 28 Noiembrie 2008 03:16
De la: tally_weijl, la data 2008-11-28 03:10:27Numai atat ai inteles din ce am postat? Pai n-ai inteles nimic. Daca nu ma legam de aia, ma legam de altceva, doar pentru a te face sa realizezi ca e doar un alt om cu sentimente. Parca-l si vad fumand tigara de la tigara cu gandul la tine. Poate nu, poate da. Cum afli?


NU stiu cum sa aflu.Nu sunt genul care abordeaza barbatii.Mai ales unul care e implicat intr-o relatie si mai este si cunoscut.

Postat pe 28 Noiembrie 2008 03:19
Dinnou n-ai inteles nimic.
Daca nu intelegi postarile mele, o sa ma abtin sa mai comentez. Simt si un ton agresiv... Ma duc sa dorm. O sa le mai recitesc dupa trezire, daca vad ca NU-s "duse cu pluta", n-o sa mai postez. Poate altii te ajuta mai bine sa-ti intelegi situatia si ce ai putea sa faci. Poate doar vroiai sa-ti plangi durerea in public nu sa-ti si rezolvi lacrimile din suflet. Noapte buna ( la mine e).
tally_weijl
Postat pe 28 Noiembrie 2008 03:30
cand l-am rugat sa vina sa vb cu mine,mi-a spus ca e prea tarziu.Lucrul asta m-a "blocat".Acum nu mai am curajul sa fac nicio miscare spre el.Si in plus,suntem inconjurati de toata echipa...nu pot sa ma duc asa sa-l abordez fara un pretext.Inainte ne intalneam la cafea,dar era altceva..era pauza vorbeam amical de fata cu ceilalti fara sa avem ceva de ascuns. Acum intre noi este o tensiune..amandoi stim ca avem ceva de ascuns.

Postat pe 28 Noiembrie 2008 03:31
De la: lovelisa, la data 2008-11-28 03:16:50
De la: tally_weijl, la data 2008-11-28 03:10:27Numai atat ai inteles din ce am postat? Pai n-ai inteles nimic. Daca nu ma legam de aia, ma legam de altceva, doar pentru a te face sa realizezi ca e doar un alt om cu sentimente. Parca-l si vad fumand tigara de la tigara cu gandul la tine. Poate nu, poate da. Cum afli?


Nu,am inteles tot ce ai vrut sa spui.Cand am vazut ca ai prins faza cu "scarpinatul",m-am ofticat un pic si m-am grabit sa sa-mi spun "of-ul",inainte de a termina tot ce ai scris.Apoi am revenit si am citit tot.

Mama ei de treaba, si eu am raspuns la ala si dupa ce mi s-a afisat mesajul am vazut celelalte postari ale tale. Atunci suntem ok.
Sa-ti spun un secret:sa ma impusti si nu mai vad unde ai scris de scarpinat. Ca am crezut ca nu am vazut eu bine de oboseala si am raspuns alandala. Dupa aceea ai pomenit iar...deci nu halucinasem prima data...
Mai citeste o data postarile mele si ia un pic ceva de acolo. Poate ceva ti se potriveste. Raman la parerea ca trebuie sa faci si tu un pas catre el, sa spargi stinghereala asta dintre voi. Nu sa-i sari in brate. Fa o remarca draguta,etc. "Dumnezeu iti da, dar nu iti pune si-n traista". Repet, nu-ti spun sa-i sari in brate, sunt atatea altele, mai ales ca lucrati impreuna si ai atatea ocazii. Ma mai gandesc si revin daca imi vine vreo idee.
tally_weijl
Postat pe 28 Noiembrie 2008 03:44
hei,nu am de ce sa am un ton agresiv.Nu sunt deloc genul de persoana agresiva.Comment-urile mele ti se par "duse u pluta" pt ca ti-am raspuns oarecum cu intarzaiere,adica dupa ce deja ai postat tu un nou comment...pffuaaa..sper sa intelegi ce am vrut sa spun.Oricum ideea e ca sunt o persoana care nu mai stie ce sa faca.Daca ar fi sa ma duc la el sa-l abordez as face total impotriva ratiunii dar pe plec inimii mele. Am ales totusi sa ascult ratiunea punand in calcul faptul ca el este deja ocupat,si inca multe alte chestii care ma"complexeaza". Acum am facut cum am gandit,si nu-mi convine...e o harababura in capul meu. Am avut sansa,dar am dat cu piciorul ca asa am vrut...si acum ii duc lipsa,ma doare faptul ca s-a retras,ca s-a oprit..mi-e dor de el!!!

Postat pe 28 Noiembrie 2008 03:52
Ok,merci pt parerile tale,dar dupa mine,nu cred ca mai sunt multe de facut...Timpul e prea scurt. Asta e.....sunt multe piedici la mijloc.Asta simt..si stiam inca de la inceput.Insa la un momendat ma facea sa "visez" frumos..prin abordarile lui..

Noapte buna! vise placute!....sau Buna dimineata! Sa ai o zi buna!(am vazut ca e ora 4a.m.)

Postat pe 28 Noiembrie 2008 04:05
\"Comment-urile mele ti se par \"duse u pluta\" pt ca ti-am raspuns oarecum cu intarzaiere,adica dupa ce deja ai postat tu un nou comment...pffuaaa..sper sa intelegi ce am vrut sa spun.\"

Iar nu m-ai inteles, eu vorbeam de postarile mele ca poate sunt "duse cu pluta"...
Ideea e ca mie mi se pare ca iti faci niste complexe de inferioritate cand poate nu e cazul. A fost rege care a abdicat la tron pentru o femeie care nu avea sange albastru. George Clooney care in viziunea mea e mai "barbat" (sa nu te superi acum pe mine, e o chestiune de gust) si mai celebru decat Hayden, a stat 2 ani cu o chelnarita. Julia Roberts s-a maritat cu un cameraman, etc. Daca perechile respective ar fi gandit ca tine, ar fi stat si ei sa-si planga dragostea in tacere. Nici macar nu e insurat. Nu spun sa "te bagi" peste alta relatie, dar el te-a sarutat!!! Ar trebui sa aflii macar daca e un usuratic sau ii scartaie relatia si s-a indragostit de tine. Daca citesti prin ziare ca s-a despartit si il vezi cu alta, nu iti dai apoi pumni in cap? De ce sa fie alta si nu tu? Adica ce, tu nu-l meriti? Poate el nu te merita pe tine!!! Dar asta poti spune doar dupa ce il cunosti ca om. Trebuie sa-i spui ca tu cu baieiti cuplati nu ai ce discuta. Dar macar sa inteleaga motivul pentru care l-ai respins. Dupa aceea totul depinde de el. Dar macar tu ai facut tot ce trebuie. Vrei sa va intalniti peste cativa ani si apoi sa discutati intr-un alt context si sa auzi din gura lui:"daca as fi stiut atunci..." Pierdere de timp. Mie asta nu-mi place in povestea ta. Ca sunt lucruri nespuse, nelamurite. Ai pierdut ocaziile, uita! Creeaza altele. Ai numarul lui de tel.!!! Puteai pana acum de ex. sa-i trimiti un sms : daca erai singur, mi-ar fi facut placere sa ne cunoastem mai bine. Dar asa...nu sunt genul." Si ramaneai si cuminte si cu o parere buna in ochii lui, dar stia si el motivul refuzului. Si tu sufereai mai putin. Si apoi stia ce sa faca. Intelegi? Mie asa mi se pare ca si el e in ceata cu tine, si de-aia te evita. Nu ca nu i-ai "cazut la pat". Ca nici macar inca nu s-a pus problema. Nu te gandi ca toti asta vor. Si ei sunt oameni. Si ei se simt singuri si neantelesi si neiubiti uneori. Depinde de firea fiecaruia. Nu are legatura cu meseria sa. Asta mi-a spus-o si mie un prieten care e vedeta in Romania. Dar in afara scenei e doar un om care cauta dragostea. Daca faceam ca tine, ma timora si pe mine prezenta lui. In schimb, m-am comportant normal cu el si e unul din cei mai buni prieteni ai mei (n-ai idee cat de deschisi suntem unul cu celalalt) si ar fi vrut si o relatie cu mine, numai ca eu nu sunt libera. Si ce-am facut eu? Doar l-am tratat ca pe un om normal. Restul mege de la sine.
Hai sa te vad la actiune.
Ca asa faci din topic o carte cu nu stiu cate volume si te citesc si la 50 de ani.
Te-am imbarbatat?
tally_weijl
Postat pe 28 Noiembrie 2008 12:55
daca imi spunea ca e prea tarziu , eu ii raspundeam ca niciodata nu e prea tarziu si daca dai ceasul inapoi, ai timp berechet , ideea e sa incerci sa fii tu insati cand esti langa el pt ca pun pariu ca de asta te place

iar pt restul un proverb : drumul spre iad e pavat cu bune intentii , si nu toti care te aproba iti sunt prieteni

daca as fi in locul elisei eu as face ceea ce fac intotdeauna imi ascult instinctele , si nu uit prima impresie sau primul impuls pt ca deobicei sunt corecte
gabi8ma
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:43
Stii totusi ce m-am gandit? vreau sa-ti dau un sfat bun,nu mi-o lua in nume de rau,dar daca zici ca nu ai vrea sa ajungi pe revistele de scandal,nu crezi ca ar trebui sa nu mai scrii pe forum? adica,stii tu..internetul este peste tot..Si se poate afla.Daca afla el,se va supara si mai rau pe tine.Stiu ca e posibil sa nu fie Hayden-ul care cred eu ca e,dar chiar daca...Eu mai bine iti zic sa nu mai scrii aici sa vada toata lumea.Da,bine poti sa-mi scrii mie,imi dai ID-ul de mess si putem vorbii in particular.Pentru ca sunt curioasa ce se mai intampla...E la alegerea ta
lil_devil
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:50
Lil devil, chiar daca intr-o oarecare masura ai dreptate, si mai e si faza ca unii s-au exprimat deja ca urmaresc firul povestii ca pe un film, pana la urma elisa are nevoie de ajutor, nu numai sa se descarce. Daca tu crezi ca singura detii cheia problemei...go for it. Numai ca...poate nu...si atunci mai bine pentru ea e sa asculte mai multe pareri. Partea proasta in toata faza e ca e dezvaluit personajul. Dar poate nu e el acela la care ne gandim noi. Si nu vad de ce s-ar supara numai el. La fel se poate supara si prietenul sau sotul unei femei care nu e celebra care si-a expus problema spre rezolvare pe forum. Si acesta din urma are mai multe sanse sa afle. Parerea mea...
tally_weijl
Postat pe 29 Noiembrie 2008 15:18
"Pentru ca sunt curioasa ce se mai intampla..."
Tu ai spus-o.
Eu am privit-o ca pe o alta fata care sufera din dragoste si am incercat s-o ajut.
tally_weijl
Postat pe 29 Noiembrie 2008 15:21
"La fel se poate supara si prietenul sau sotul unei femei care nu e celebra ..."
scuze...celebru
tally_weijl
Postat pe 29 Noiembrie 2008 15:23
De la: lovelisa, la data 2008-11-28 03:52:40hei,nu am de ce sa am un ton agresiv.Nu sunt deloc genul de persoana agresiva.Comment-urile mele ti se par "duse u pluta" pt ca ti-am raspuns oarecum cu intarzaiere,adica dupa ce deja ai postat tu un nou comment...pffuaaa..sper sa intelegi ce am vrut sa spun.Oricum ideea e ca sunt o persoana care nu mai stie ce sa faca.Daca ar fi sa ma duc la el sa-l abordez as face total impotriva ratiunii dar pe plec inimii mele. Am ales totusi sa ascult ratiunea punand in calcul faptul ca el este deja ocupat,si inca multe alte chestii care ma"complexeaza". Acum am facut cum am gandit,si nu-mi convine...e o harababura in capul meu. Am avut sansa,dar am dat cu piciorul ca asa am vrut...si acum ii duc lipsa,ma doare faptul ca s-a retras,ca s-a oprit..mi-e dor de el!!!




sa ramai rationala pana la capat !

Postat pe 29 Noiembrie 2008 16:00
Hi!Timpul s-a scurs.. Azi pt mine e ultima zi de lucru,pt ca la sedintele foto de luni si marti nu voi fi prezenta.E ultima zi de filmare....Ce pot sa spun?...Nu-mi vine sa cred si ca imi pare nespus de rau!.................se va termina cu o mica petrecere...la care sper sa fac fata. O sa-mi pun cea mai frumoasa rochie pe mine si ma voi aranja pana la ultimul detaliu.VA fi ultima oara cand ne vom vedea...si vreau sa ramana cu o imagine placuta despre mine.

Postat pe 29 Noiembrie 2008 21:25
De la: lovelisa, la data 2008-11-29 21:25:46Hi!Timpul s-a scurs.. Azi pt mine e ultima zi de lucru,pt ca la sedintele foto de luni si marti nu voi fi prezenta.E ultima zi de filmare....Ce pot sa spun?...Nu-mi vine sa cred si ca imi pare nespus de rau!.................se va termina cu o mica petrecere...la care sper sa fac fata. O sa-mi pun cea mai frumoasa rochie pe mine si ma voi aranja pana la ultimul detaliu.VA fi ultima oara cand ne vom vedea...si vreau sa ramana cu o imagine placuta despre mine.



oooda, faza cu petrecerea este SUPER ! Sa te faci ffff frumoasa, sa te imbraci frumos, macar sa se oftice pt ce a pierdut 1 Sa rupi tot la petrecere ! :D:D:D
Distractie placuta !

Postat pe 29 Noiembrie 2008 21:29
De la: lovelisa, la data 2008-11-29 21:25:46Hi!Timpul s-a scurs.. Azi pt mine e ultima zi de lucru,pt ca la sedintele foto de luni si marti nu voi fi prezenta.E ultima zi de filmare....Ce pot sa spun?...Nu-mi vine sa cred si ca imi pare nespus de rau!.................se va termina cu o mica petrecere...la care sper sa fac fata. O sa-mi pun cea mai frumoasa rochie pe mine si ma voi aranja pana la ultimul detaliu.VA fi ultima oara cand ne vom vedea...si vreau sa ramana cu o imagine placuta despre mine.

Asa te vreau Have fun

Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:44
distracti placuta
gabi8ma
Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:47
esti foarte prostutza nu conteaza daca o sa te indragostesti de el,dc sa te aascunzi si sa pierzi o parte frumoasa din viata doar pt ca iti este frica sa nu suferi,e o prostie trebuie sa iti traiesti viata,altfel mai tarziu nu o sa mai ai amintiri frumoase,orice relatie are un sfarsit nu te mai teme de lucru asta ..te'am pupat si astept sa vad ce ai mai facut .. si nu uita traieste'ti viata fara sa te mai gandesti ca pe viitor o sa suferi.. fii puternica lucrurile astea te mai fac frumoasa si mai isteatza......
bubbbb
Postat pe 30 Noiembrie 2008 12:21
Nu ti s-a intamplat niciodata sa faci ceva,sa lasi sa se intample ceva, si apoi sa-ti para rau ca nu te-ai oprit cand a trebuit?

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:17
Multumesc,fetelor pt urari! Pana la urma,petrecerea, mi-a prins bine. M-am distrat,in special dupa..

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:18
nu povestesti nimic ? :D

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu 15 ani, el 20... 54 De la: printesaaaa_x 19 Ianuarie 2011 11:03
Un sfat, va rog.. 17 De la: vss 4 Mai 2010 20:50
are vreun viitor relatia? 33 De la: roxi_berzi 17 Iunie 2011 03:27
Ajutorr!!! 10 De la: kudika_1013997 20 Iunie 2016 12:51
Cand inveti...sa pierzi frumos! 41 De la: Marin_Alexandra_1 24 Noiembrie 2011 14:45