Setari Cookie-uri

femeia BALANTA - barbatul SCORPION

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 3 Aprilie 2009 23:11
Si eu am fost cu un scorpion 3 ani de zile(eu sunt balanta) si deja ne facusem planuri de casatorie dar nu te lasa prostita de ce-ti arata el ca simte,la mine totul era bine si dupa 3 ani m-a inselat si a plecat,,,,asa fara explicatii si culmea e ca oricat ar gresi scorpionul tot pe tine te scoate vinovata,,,el te ridica la cer si tot el te tranteste de ai impresia ca viata ta s-a sfarsit,,,,in fine poate fi o relatie extraordinar de frumoasa dar in cele din urma tot suferi scorpionul e pervers si are o mie de fete si nu se va uita daca trebuie sa calce pe tine ca sa ajunga la tinta...asa ca mai bine fugi cat poti ca altfel te prinde rau.....
kudika001220
Postat pe 10 Aprilie 2009 14:29
E o relatie obositoare , stressanta pentru Balanta . la inceput , in primii ani , totul e extraordinar , e multa tinerete , dragalasenie , iubire , apoi cu timpul Scorpionul incepe sa -si arate adevarata lui fata . Si apare aceea care doreste controlul , cu orice pretz , oricand , pentru orice , intotdeauna el va sti mai bine ce e bine pentru toti din jurul sau , de aceea vrea sa hotarasca totul..... Si asa , ajungi sa nu mai vezi partea ...frumoasa , senzuala , a acestui barbat . Seriozitatea lui , grija fata de familie , angajamentul serios , toate se estompeaza din cauza acelei tampite dorinte de a avea permanent putere de decizie.....!
libra66
Postat pe 21 Mai 2009 12:48
Esec Totalllllll
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 12:50
everything_for_you
Postat pe 7 Iunie 2009 19:49
Fara sa contest experientele celorlalti - care sunt sigura ca sunt autentice - si petru incurajarea celor tentati si motivati sa incerce, va arat mai jos ce am gasit pe o pagina de net cu privire la subiect. Incepe mai putin placut, dar nu va lasati descurajati, are un final fericit

Compatibilitate Balanta si Scorpion

Scorpionul este prea gelos pentru balanta. Nehotararea balantei in problemele sexuale il enerveaza. Scorpionul vrea sa domine. Exista un magnetism sexual, dar acesta duce la explozii. Este posibila o relatie sentimentala frumoasa, casnicia nu ar avea alt aspect.Cand o Balanta si un Scorpion sunt impreuna, relatia dintre ei va fi stimulanta atat in planul mental cat si in cel emotional. Energia Balantei va contrabalansa dispozitia schimbatoare a Scorpionului. Daca cei doi vor reusi sa uneasca abilitatiile de comunicare ale Balantei cu hotararea si vointa Scorpionului relatia va atinge culmi nebanuite.

Relatia lor va fi una orientata catre scop. Legaturile dintre cei doi sunt atat emotionale cat si intelectuale. Scorpionul este mai rabdator dar si mai perfectionist decat Balanta. In ciuda diferentelor dintre ei, amandoi iubesc riscul si vor sa simta adrenalina. Pot avea parte de multa distractie impreuna, amandoi fiind foarte fermecatori. Vor avea mici dificultati in a se intelege unul pe celalalt, Balanta fiind mai dechisa iar Scorpionul mai misterios.

Balanta este influentata de Planeta Venus iar Scorpionul de Planetele Marte si Pluto. Marte reprezinta pasiunea astfel ca energia Scorpionului alimenteaza actiunile pe care cei doi le au impreuna. Nici unul nu vrea sa se certe; Balanta nu apreciaza conflictele iar Scorpionul cauta intotdeauna razbunari secrete. De cele mai multe ori Balanta va fi cea care va veni cu un armistitiu. Pluto aduce in relatie dinamismul.

Balanta este influentata de Aer iar Scorpionul de Apa. Cele doua elemente formeaza o combinatie minunata daca lucreaza impreuna imbinand vointa cu intelectul pentru a duce proiectele la bun sfarsit. Scorpionul este un strateg motiv pentru care ii va arata Balantei cum sa testeze terenul inainte de a se arunca in lupta. Balanta ii va arata Scorpionului cum sa se relaxeze si sa-si precupeteasca eforturile. Certurile vor aparea cand Scorpionul va fi prea manipulativ cu emotiile Balantei sau cand indecizia notorie a Balantei il va scoate din minti pe Scorpion. Cei doi trebuie sa incerce sa lucreze impreuna in loc sa o ia fiecare o cale separata. Numai asa relatia va fi un veritabil succes.

Balanta este sub semnul Cardinal iar Scorpionul sub semnul Fix. Amandoi trebuie sa depuna multa concentrare si devotament pentru ca relatia sa functioneze. Scorpionul o va convinge pe Balanta sa duca pana la bun sfarsit un proiect inainte de a sari la unul nou. Sunt foarte loaiali si atunci cand vor intelege ca numai impreuna vor izbandii , Balanta oferind suportul intelectual iar Scorpionul pasiunea si forta emotionala, abia atunci relatia lor va fi cu adevarat spectaculoasa.

Cel mai bun aspect al relatiei Balanta-Scorpion este puterea pe care ei o au cand sunt impreuna. Vor obtine cam tot ce isi propun, indiferent ca este in planul afacerilor sau cel al dragostei. Sunt doi invingatori si nu vor renunta cu una cu doua.
Bristenna
Postat pe 23 Noiembrie 2009 18:15
Buna anaise,

daca imi dai datele voastre de nastere zi/luna/an/ ora/localitatea nasterii pot sa va calculez o compatibilitate si sa iti dau un raspuns pe foarte scurt. dupa cum cred ca ai remarcat din raspunsurile celorlalti, compatibilitatile generale sunt...generale )))).
AdaCocos
Postat pe 30 Noiembrie 2009 13:20
eu iubesc un scorpion seducator si sper ca ma iubeste si el e dragut simpatic incantator cuceritor
dulce dragut...il ador ..cand e fericit i se oglindeste in ochi sufletul...cauta mereu situstii in care sa mi vorbeasca sau sa se apropie de mine..imi atinge sensibil puternic umarul...e politicos..smecher..poate viclean..dar hotarat...suflet filantrop ca balanta de mine....perfectionist, strateg,inteligent, il iubesc...oare el ma place...are dragoste enorma iubeste viata...si face dragoste ca un zeu...e superb..curajos, posesiv dar harnic cu rabdare...il iubesc in secret el nu stie...ne vedem la locul de munca...are farmec...e gelos, posesiv,,, dulce...cu sufletul cald...ma simt protejata in prezenta lui..are o voce calda sexy...sper ca sarul unui inger sa i calauzeasca pasii si sa fie binecuvantat...i am daruit cava micut si l a accaptat..mi a spus ca i va purta noroc ...il voi iubi in secret pe acest scorpion frumos plin de sentimente cu ochii caprui, brunet te iubesc...
venera17
Postat pe 11 Decembrie 2009 02:13
Dc. aveti parerea ca toti scorpioni pot fi la fel..............pe toate blogurile unde sunt scrise pareri despre scorpioni rareori daca mai gasesti ceva despre bun despre noi..........nui korec nu suntem si noi oameni oricine ar citi ceva despre scorpioni pe bloguri interpreteaza gresit.adik vreau sa spun ca daca ma intrb cn ce zodie sunt si raspund parca se sperie sau ofteaza.Partile noastre bune dc nu le puteti lua?.......e prea greu..........?
zuzulika7
Postat pe 12 Aprilie 2011 20:40
pai aveti o reputatie controversata si sa nu zici ca nu va place ... intr-adevar aveti multe calitati, si femeile si barbati sunt ff inteligenti, si stiu sa citeasca printre randuri, si cred ca multi dintre ei afiseaza masca asta a indiferentei dar de fapt sunt in alerta 24/24 h si ff sensibili. Am avut o colega in liceu era de o bunatate rara, puteai sa ii zici orice, era extrem de calma, iertatoare,si ganditoare mai ales, afisa asa un aer de om intelept cred k era exceptia care confirma regula.oricum sunt putine cazurile de cupluri fericite dintre balante si scorpioni, ptr ca balantele sunt prea naive si idealiste si de multe ori cad in capcanele lor , si cand zic capcane nu ma refer la ceva rau, doar la faptul ca incearca sa te supuna la fel de fel de teste sa vada cum reactionezi si apoi incep cu jocurile mentale ..daca rezisti la toanele lui bine daca nu ..asta e...ufff... si uite asa balanta se plictiseste se enerveaza si pleaca.
aa si inca o chestie: nu uita nimic din ce le-ai facut, niciodata rau sau bun cum o fi si iti intoarce favoarea!si cat tine de gelozie cred k au si de ce , eu sunt balanta si am fost cu un tip din balanta si nu putea sa se abtina nici makr de fata cu mine si cand l-am intrebat zicea ca o face ca sa ma faca geloasa.Iar balantele sunt atrase de multe ori de ceea ce nu cunosc, si incep sa investigheze, sa puna intrebari, iar scorpionu' se inchide tot mai mult in el ptr ca in viziunea lui "dragostea se simte nu se explicva' deci se presupune ca tu deja stii ce simte, ce gandeste,nu? si nu trece mult timp ca el e deja in cautarea unei noi relatii cu sentimente mai puternice ptr ca in fond asta si vor sa simta ca traiesc cu adevarat si ca iubesc cu adevarat, fara dezbateri si discutii cum ii place balantei.
c_r_i
Postat pe 15 Aprilie 2011 20:15
salut.....sunt scorpion, am o relatie de fapt sunt casatorit cu o balanta de 12 ani....parerile sunt foarte diferite in ce priveste intelegerea,nu?
e foarte adevarat ca scorpioni sunt foarte dificili,gelosi din cale afara,orgoliosi la maxim dar va spun sincer ca scorpioni iubesc cum orice zidie sau femeie siar dori sa fie iubita...balanta mea este aerul meu sufletul meu nu pot si nici nu vreau sa ma gandesc sa nu fiu cu ia. asta explica de ce gelozia nu?
nupot spune ca nu exista certuri,comflicte dar eu cred ca astea axista in toate zodiile,ce este foarte adevarat e ca atunci cand ia este de vine chiar si in mici prosti imi trece foarte greu, de multe ori vreau sa las si de la mine dar sincer nu pot. dar ia mereu a lasat de la ia si lucrurile isi revin repede poate si daia am ajuns sa ne iubim atat.
ce nu sunt de acord este faptu ca multe zodii vad zodia scorpion o zodie rea ptr faptu ca sunt gelosi orgoliosi si vz doamne te vor intepa cand le gresesti
este si normal zic eu sa fie asa atunci cand iubesti si iubesti cu adevarat
kudika510699
Postat pe 22 Februarie 2012 02:55
Stati asa :) Deci,Mama mea si tatal meu sunt scorpion-barbatul femeia-balanta,esti o relatie perfecta se inteleg de minune...da scorpioni sunt mai gelosi dar nu asa dintr-o prostie... pentru ca chiar tine la fata aia...si nu vrea sa o piarda...nu sunt reci sunt calzi si iubitori cu o fata...si vrea sa o aibe langa ei...de ex. mama si tatal meu au trait 20 dde ani impreuna si nu s-au certat de prea multe ori au trecut cu bine si asta tre sa faci si tu...si sincer sa fiu si eu sunt scorpion si imi place de o balanta...si asi lupta pt. ea nu sunt gelos ca stiu ca pe mn ma place...asa trebuie sa faci si tu crede-ma nu asc. de oameni rai...ca nu gandesc si vor numai rau...asta-i romania... ! iubestel cum te iubeste si el...pa bft
kudika_12951
Postat pe 26 Iulie 2012 11:13
doresc sfaturi cum sa pastrezi un scorpion
venera17
Postat pe 26 Iulie 2012 22:40
Buna ziua! uite sotul meu este scorpion eu balanta si in vara asta am facut 22 de ani de casnicie.Nu pot sa zic ca nu au fost probleme, au fost dar am stiut sa le facem fata, balantele cu echilibrul lor cam reusesc de multe ori sa echilibreze si situatiile mai dificile.Scorpionii sunt putin afemeiati dar trebuie sa stii sa-i atragi de partea ta, misteriosi dar cunoscandu-l foarte bine am reusit sa-mi dau seama din priviri daca-mi ascunde ceva sau nu.Daca-i examinez cu atentie reusesti sa-i controlezi inca foarte bine.Cu gelozia nu am avut probleme pana in prezent si sper sa nu apara vreodata.In general ma simt o femeie implinita si relatia noastra este destul de stabila pana in prezent.Nu chiar tot ce scrie in zodiac este de luat in seama.
kudika383917
Postat pe 15 Octombrie 2012 11:54
f*ck you, girl!
Nativul din zodia Scorpion este hotarât, rafinat, tainic, curios. Poate fi gelos si cool. Nativul Scorpion poate fascina datorita caracterului lui puternic, cu atât mai mult cu cât are si ceva misterios în el. Vointa si dorinta de a-si impune individualitatea, instinctul lui de conservare, tenacitatea si perseverenta, un mod de a gândi si actiona puternic marcat de sentimente - sunt alte caracteristici foarte pronuntate ale nativului Scorpion, carora li se adauga o buna cunoastere si constientizare a obiectivelor, mândria si respectul fata de sine.

Nativul Scorpion poate îmbratisa cu succes cariera de cercetator sau de psiholog. Pentru el, moartea si învierea nu sunt simple figuri de stil. Cunoaste atât culmile, cât si abisurile existentei.

Deoarece este permanent sub tensiune, nativul Scorpion poate cadea usor în extreme. Atitudinea lui fata de ceilalti este marcata de neîncredere. Poate fi viclean, razbunator, agresiv, încapatânat si exagerat de gelos, dar scorpionii introvertiti sunt blanzi, singuratici, anti-sociabili, extrem de fideli intr-o relatie. scorpionii sunt perfectionisti din fire si cei mai iubitori.. nivelul geloziei arata nivelul iubirii, you dumb whore!
-----------------------------------
monika
Postat pe 11 Decembrie 2012 04:38
okay.. uhmmm..
sunt scorpion introvertit (phegmatic temper, if you know what is that ;p)si sunt intr-o relatie cu o thai libra de 8 luni. luna aceasta ne logodim.
conform horoscopului scorpionii si balantele sunt foarte diferiti.. dar cine vrea o "clona" ca partener de viata?? ^^ fiind foarte asemanator cu iubitul/iubita cu siguranta este extrem de plictisitor! :)
--
scorpionii au si multe caracteristici bune! sunt extrem de iubitori, inteligenti, puternici, perfectionisti, fideli si virili (cei mai virili -.-') !
hmm.. intr-adevar suntem foarte gelosi din cauza ca iubim cu toata fiinta noastra!!
dar balantele.. oh, god.. nu sunt nici la sfertul nivelului nostru de inteligenta, sunt profitoare si mofturoase din cauza ca iubesc luxul si banii evident.. -.-'
CEL MaI IMPORTAnT LUCRU DESPRE BALANTe EsTE Ca sUNT TArFE, Desfranate!! ele niciodata nU ar PUTEa tRAi cU Un SiNGUr BARBAT!!! :(
sunt intr-adevar foarte gelos, dar am motive puternice!! ea m-a inselat de cateva zeci de ori pe cand eu eram.. virgin!! :'( iar de cand am aflat a incercat sa se sinucida de vreo 10 ori :'(
scuze.. nu pot sa-mi termin mesajul.. :'( i'll always love from all my heart only on her..(crying)
de ce va place sa ne frangeti inimele noastre pure si monogame?? why?? T^T
anyway, i'll marry her .. means that i'm screwd?!? :
monika
Postat pe 11 Decembrie 2012 05:22
phlegmatic temper*
monika
Postat pe 11 Decembrie 2012 05:46
vad ca peste 90% din balante vorbesc scorpionii de rau.
cel putin noi suntem 100% fideli ;p
--
sti-ti ce? de ce nu va recunoaste-ti defectul vostru?? SUNTE-TI T@RFE CU T MARE!!!
am sarutat o singura fata in viata mea pentru prima data la 23 de ani !! pe cand balantele fac oral s*x de la 12 ani!!! >_<

chiar nu-mi inteleg logodnica mea balanta. adica, daca ma iubeste cu adevarat si vrea sa se casatoreasca cu mine.. de ce p*la mea ma inseala timp de 5 luni dupa care (dupa ce am aflat) vrea sa se sinucida de nenumarate ori pe cand vreau sa ma despart de ea din cauza suferintei??
sunte-ti chiar atat de tampite si f*t*te sus???
--
i loved her from all my heart, i trusted her with all my soul, my first girlfriend, the single woman i ever loved, dated, hugged and kissed in my whole life..
why she did that to me if she truly loves me?
monika
Postat pe 11 Decembrie 2012 06:51
Draga mea, ce pot spune eu este faptul ca am avut o prietena balanta care a fost impreuna cu un barbat scorpion..Relatia sexuala este extraordinara .(am citit in horoscop).deoarece scorpionului ii plac picanteriile,iar balanta le adora, dar ea fiid o zodie care vrea sa ''circule''..scorpionl iacata ca nu e asa..El vrea mai mult sa stea acasa..in familie si in cei cunoscuti,are prieteni,dar nu toti scorpionii sunt asa..La zodiac spune ca nu prea merge...Daca tu nu il inseli si nu ii dai de gandit asta..e perfect..Dar daca miroase ceva..te-ai ars! si la propriu si la figurat... Stiu ca asa s-a intamplat la ei,dar poate voi sunteti un cuplu bun ,dar depinde de voi.Scorpionii nu suporta sa inseli aparentele sau fizic.Ii place misterul..dar dupa ce te cunoaste..sa nu faci glume proaste ca sa strica podul de piatra Dupa cum am mai zis mai sus, depinde foarte mult de educatie,tabieturi..prieteni..etc.Sunt unii care inseala,dar zodia asta nu aseala daca gaseste ceva stabil..Am cunoscut oameni extraordinari scorpioni,dar orice lac are si resturile sale..S-au despartit ei( prietenii mei) ca ea l-a inselat..Balantele stiu ca sunt diplomate si echilibrate.ea a fost doar diplomata :)) Eu ii dau dreptate lui..Nici eu nu as insela.sunt zodie de apa app..iar tu esti aer..apa cu aer..nu prea.....:D DEpinde si de ascendentul voaastru..daca aveti zodii compatibile in ascendent.. atunci e ok!! Numa' bine!
MaddeLinne
Postat pe 15 Decembrie 2012 13:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help! 5 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 21:44
salut 39 De la: miss_darine 8 Februarie 2010 13:45
*** TAROT *** 0 De la: 24 Mai 2009 13:38
RELATIE INTRE O FATA DE 24 D ANI SI UN BARBAT DE 35 D ANI! 12 De la: kudika472899 4 Decembrie 2012 11:17
eu sunt sagetator el berbec.......cum e ca relatie? 3 De la: civita 14 Iulie 2009 14:56