Setari Cookie-uri

gemeni+ sagetator....rezistam??:)))

natiusha
Postat pe 13 Noiembrie 2008 10:00
Depinde de la caz la caz...unii rezista mult altii mai putin altii nici nu vor sa auda
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Noiembrie 2008 10:04
eu sagetator el gemeni si suntem de 2 ani impreuna...ne certam des, ne impacam imediat si ne iubim din ce in ce mai mult. ai incredere si...nervii tari...aaaa, si nu lua in seama tot ce spune atunci cand e furios, vb geamanul cel rau:)
louisa_elena
Postat pe 19 Noiembrie 2008 19:16
rezistati precum parul in vant si furtuna...coafura exista, folositi taft

Postat pe 19 Noiembrie 2008 19:26
cred ca nu sunt doua firi diferite, doua zodii cu caracte diferit poate doar daca va acceptati unul altuia mofturile si daca mai lasati unul de la celalalt. cred ca te-ai intelege mai bine cu berbec sau leu este tot zodie de foc la fel si sagetatorul

Postat pe 19 Noiembrie 2008 20:27
Daca stai bine cu nervii!
loobety
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:11
Daca se iubesc (ea sagetator, el gemeni) au parte de o relatie foarte frumoasa. Eu sunt casatorita cu un geaman de 10 ani si ne intelegem perfect. Chiar ne citim gandurile uneori. Asa ca daca vreti sa fiti impreuna aveti toate sansele. Good look
alxgeta
Postat pe 2 Decembrie 2008 14:27
e definitia "dragostei cu nabadai"... ba te ridica ba te coboara. sagatatorii incearca mereu ceva nou.. gemenii se plictisesc repede. e o combinatie buna!
miss_zucu
Postat pe 20 Ianuarie 2009 10:36
Mi-as dori ca lumea sa nu mai puna pret pe zodii!Este frustrant sa vezi oameni, care se mai duc si la biserica si se definesc ca intelectuali, punind pret pe asemenea aiureli.
Daca m-as lua dupa zodii, eu ca Scorpion nu ar trebui sa am parte de o casnicie minunata alaturi de sotia mea care este Sagetator.
Ca fapt divers, cand partenerele din relatiile precedente casatoriei erau din zodii care, chipurile, se potriveau perfect cu zodia mea, relatia era destul de proasta;in schimb, ori de cate ori am avut o relatie cu o femeie dintr-o zodie "inamica", lucrurile au mers destul de bine.
Asa ca totul tine de felul vostru de a fi, de aspiratii, de nevoi si de cum veti sti sa veniti unul in intampinarea nevoilor celuilalt.

Postat pe 29 Ianuarie 2009 08:18

Explicati te rog parerea !!!! Daca se poate, bineinteles .
durandaniela83
Postat pe 29 Ianuarie 2009 10:10
Eu sunt sagetatoare si casatorita cu un geaman pe care nu l-as schimba cu nimic in lume mai ales ca fica mea e nascuta chiar de ziua lui .Avem impreuna 23 de ani de casnicie si nu as vrea sa schimb nimic.
dya_fast
Postat pe 29 Ianuarie 2009 14:00
Eu sunt sagetatoare si casatorita cu un geaman pe care nu l-as schimba cu nimic in lume mai ales ca fica mea e nascuta chiar de ziua lui .Avem impreuna 23 de ani de casnicie si nu as vrea sa schimb nimic.
dya_fast
Postat pe 29 Ianuarie 2009 14:01
Gemeni - Sagetator

Gemeni si Sagetator : Aer si Foc aventuros... Aproape ca sunteti întruchiparea zicalei cu contrariile care se atrag... Va fi ori totul, ori nimic – fiindca va despart 6 luni în zodiac si în general asemenea relatii sunt ori un rai, ori un iad. Partea buna este ca ai sa-ti dai seama repede în ce situatie te afli.

Intelectul sclipitor al filosofului zodiacului (Sagetatorul), ideile sale, mintea sa ce straluceste de ingeniozitate si întrebarile sale despre viata, religie si societate – toate astea te-au fascinat cu siguranta. O legatura care începe impulsiv, dar care, ca sa reziste, cere straduinta amândurora!

Amândoi sunteti semne mobile, adica sunteti flexibili si puteti sa va schimbati în câteva secunde modul de a gândi sau pozitia adoptata într-o conversatie. Singura problema este ca tu te plictisesti destul de repede, iar Sagetatorul este vestit ca fiind semnul celibatului, asa ca nu este foarte insistent.

Daca ar fi sa scriem un singur cuvânt pe fruntea unui Sagetator, acesta ar fi "aventura". Intelectuala, dar nu numai. O sa aveti o relatie foarte frumoasa în primele zile-saptamâni-luni, dar, la un moment dat, nefiind nimic substantial care sa dea forma acestei legaturi ºi sa o mentina, este posibil sa va îndepartati unul de celalalt. Sagetatorul flirteaza la fel de mult ca si tine (chiar daca nu se vede chiar asa de mult), deci îti va întelege nevoia de apreciere si de admiratie. Chiar daca relatia nu va merge, este posibil sa ramâneti prieteni pe viata – va leaga totusi atât de multe.
_dulcik_
Postat pe 13 Martie 2009 16:11
De la: _dulcik_, la data 2009-03-13 16:11:27Gemeni - Sagetator

Gemeni si Sagetator : Aer si Foc aventuros... Aproape ca sunteti întruchiparea zicalei cu contrariile care se atrag... Va fi ori totul, ori nimic – fiindca va despart 6 luni în zodiac si în general asemenea relatii sunt ori un rai, ori un iad. Partea buna este ca ai sa-ti dai seama repede în ce situatie te afli.

Intelectul sclipitor al filosofului zodiacului (Sagetatorul), ideile sale, mintea sa ce straluceste de ingeniozitate si întrebarile sale despre viata, religie si societate – toate astea te-au fascinat cu siguranta. O legatura care începe impulsiv, dar care, ca sa reziste, cere straduinta amândurora!

Amândoi sunteti semne mobile, adica sunteti flexibili si puteti sa va schimbati în câteva secunde modul de a gândi sau pozitia adoptata într-o conversatie. Singura problema este ca tu te plictisesti destul de repede, iar Sagetatorul este vestit ca fiind semnul celibatului, asa ca nu este foarte insistent.

Daca ar fi sa scriem un singur cuvânt pe fruntea unui Sagetator, acesta ar fi "aventura". Intelectuala, dar nu numai. O sa aveti o relatie foarte frumoasa în primele zile-saptamâni-luni, dar, la un moment dat, nefiind nimic substantial care sa dea forma acestei legaturi ºi sa o mentina, este posibil sa va îndepartati unul de celalalt. Sagetatorul flirteaza la fel de mult ca si tine (chiar daca nu se vede chiar asa de mult), deci îti va întelege nevoia de apreciere si de admiratie. Chiar daca relatia nu va merge, este posibil sa ramâneti prieteni pe viata – va leaga totusi atât de multe.



Bravooo Dulcik @@@@!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! long live copy/paste !!!
__LL__
Postat pe 13 Martie 2009 16:42
nu ve'ti rezista deloc d.p.d.v. zodiacal.. cel mai bine ar fi sa va despartiti
Diavolyta_
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:17
De la: Arsena, la data 2008-11-19 19:26:54rezistati precum parul in vant si furtuna...coafura exista, folositi taft


eu recomand taft cashemere touch. asa sunteti si fini! ar trebui sa ajute la lubrifiere...
l_diana_c
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EA PESTI EU SCORPION...CE SANSE AVEM? 2 De la: AlexMag 12 August 2009 20:50
eu varsator - el pesti...ce iese? 4 De la: cryss088 7 Noiembrie 2009 16:19
eu balanta el rac 13 De la: peppermint 18 Aprilie 2011 18:42
compatibilitate rac capricorn! 9 De la: kudika464696 25 Februarie 2012 14:58
eu varsator el berbec 8 De la: kudika019943 8 Mai 2009 22:25