Setari Cookie-uri

in fiecare sambatat ma simt rau....de ce?

De la: zeita_zeita, la data 2008-11-29 13:08:30uitasem sa precizez.
limba mea materna este limba maghiara
cu toate astea cred si consider, ca pe langa faptul ca poate mai omit unele greseli de ortografie, vorbesc, citesc, scriu destul de corect in limba ta materna !


Ei comedie! Romana nu e nici limba mea materna, mai sa fie, sunt italianca!

Pai si daca romana nu e limba ta materna de ce te simti asa atacata de ce ti-am spus? Si repet, nu exista greseli de ortografie. Putina etimologie nu strica!
beyonce_indragostita
Postat pe 29 Noiembrie 2008 21:27
De la: wolfy, la data 2008-11-29 21:25:10
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-29 12:51:35
De la: wolfy, la data 2008-11-29 12:15:01
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-29 11:34:21
De la: wolfy, la data 2008-11-29 11:30:30
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-29 11:12:25dragut-o , eu nu beau !!!


Ma rog, unii dintre noi cred ca e absolut obligatoriu sa scrii corect in limba ta materna.Se scrie draguto, intr-un cuvant, nu dragut-o. Pe forumul asta am vazut grafia asta de atatea ori incat m-am ingrozit. In rest, numai bine!

te rog sa te abtii de la raspunsuri de genul asta, pt ca nu e topicul cu aceasta tema.
daca asta te intereseaza, deschide unul pe tema asta !


Da' de ce te deranjeaza draga? Data viitoare nu o sa mai faci greseala asta fiindca ai fost corectata si o sa-ti aduci aminte. Si sa ne intelegem: eu nu am nimic cu oamenii care fac greseli de scriere, insa cand incearca sa fie ironici si nu le iese tocami fiindca nu sriu corect nu pot sa ma abtin...

mai uita-te si la tine ! nici tu nu esti perfecta.
si mai esti si stupida, pt ca ti-am mai spus, topicul nu e despre tema asta.
asa ca, EJECT !
Daca mai ai ceva de adaugat la SUBIECT ,te rog sa o faci !
Greselile de ortografie nu ma intereseaza la acest topic, pt ca eu doresc sa-mi gasesc un raspuns la problema mea !




N-oi fi eu perfecta, da' stiu sa scriu in romana. Ceea ce iti sugerez si tie sa inveti.Apoi, nu exista greseli de ortografie, ci greseli de grafie, si oricum nu cred ca ele te-ar interesa pe tine pe vreun topic, fie el si unul deschis special pentru ele.

da, chiar nu ma intereseaza; altfel deschideam eu unul.
daca nu ai vazut, am probleme mai mari ca asta de aici
anonim12345
Postat pe 30 Noiembrie 2008 10:22
De la: wolfy, la data 2008-11-29 21:27:57
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-29 13:08:30uitasem sa precizez.
limba mea materna este limba maghiara
cu toate astea cred si consider, ca pe langa faptul ca poate mai omit unele greseli de ortografie, vorbesc, citesc, scriu destul de corect in limba ta materna !


Ei comedie! Romana nu e nici limba mea materna, mai sa fie, sunt italianca!

Pai si daca romana nu e limba ta materna de ce te simti asa atacata de ce ti-am spus? Si repet, nu exista greseli de ortografie. Putina etimologie nu strica!

nu ma simt atacata, dar ma enerveaza cand unii posteaza alte opinii la acest topic, decat pareri sau sfaturi la care m-as astepta pe tema topicului.Si mai ales,cand am probleme personale si nu stiu incotro s-o iau, cand mai vii cu etimologia ......
ce sa-ti mai zic ?
anonim12345
Postat pe 30 Noiembrie 2008 10:31
[quote name='zeita_zeita' date='2008-11-30 10:31:10'
nu ma simt atacata, dar ma enerveaza cand unii posteaza alte opinii la acest topic, decat pareri sau sfaturi la care m-as astepta pe tema topicului.Si mai ales,cand am probleme personale si nu stiu incotro s-o iau, cand mai vii cu etimologia ......
ce sa-ti mai zic ?[/quote]

A-ti fi rau nu-i un motiv sa scrii aiurea. Si oricum, eu ti-am dat un sfat, du-te la psiholog!
Kathara
Postat pe 30 Noiembrie 2008 10:34
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-30 10:22:54

da, chiar nu ma intereseaza; altfel deschideam eu unul.
daca nu ai vazut, am probleme mai mari ca asta de aici

Da, mersi ca imi confirmi parerea. Stiam de la inceput ca am dreptate. Insa cum iti spuneam, sa stii sa scrii si sa vorbesti corect in limba tarii in care locuiesti e absolut obligatoriu daca vrei sa reprezinti ceva in societate, asa ca nu cred ca ar trebui sa fii chiar atat de dezinteresata.

De la: zeita_zeita, la data 2008-11-30 10:31:10nu ma simt atacata[/quote]

Judecand dupa modul agresiv in care ai reactionat, eu cred ca te-ai simtit atacata.
beyonce_indragostita
Postat pe 30 Noiembrie 2008 10:48
De la: wolfy, la data 2008-11-30 10:48:48
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-30 10:22:54

da, chiar nu ma intereseaza; altfel deschideam eu unul.
daca nu ai vazut, am probleme mai mari ca asta de aici


Da, mersi ca imi confirmi parerea. Stiam de la inceput ca am dreptate. Insa cum iti spuneam, sa stii sa scrii si sa vorbesti corect in limba tarii in care locuiesti e absolut obligatoriu daca vrei sa reprezinti ceva in societate, asa ca nu cred ca ar trebui sa fii chiar atat de dezinteresata.

De la: zeita_zeita, la data 2008-11-30 10:31:10nu ma simt atacata


Judecand dupa modul agresiv in care ai reactionat, eu cred ca te-ai simtit atacata.[/quote]
putem, te rog sa terminam cu discutia asta ?
ca altfel denaturam tema si nu cred ca are vreun rost !
anonim12345
Postat pe 30 Noiembrie 2008 10:51
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-30 10:51:13
De la: wolfy, la data 2008-11-30 10:48:48
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-30 10:22:54

da, chiar nu ma intereseaza; altfel deschideam eu unul.
daca nu ai vazut, am probleme mai mari ca asta de aici


Da, mersi ca imi confirmi parerea. Stiam de la inceput ca am dreptate. Insa cum iti spuneam, sa stii sa scrii si sa vorbesti corect in limba tarii in care locuiesti e absolut obligatoriu daca vrei sa reprezinti ceva in societate, asa ca nu cred ca ar trebui sa fii chiar atat de dezinteresata.

De la: zeita_zeita, la data 2008-11-30 10:31:10nu ma simt atacata


Judecand dupa modul agresiv in care ai reactionat, eu cred ca te-ai simtit atacata.

putem, te rog sa terminam cu discutia asta ?
ca altfel denaturam tema si nu cred ca are vreun rost !
[/quote]
anonim12345
Postat pe 30 Noiembrie 2008 10:51
Si eu am mai zis: Nu cred ca mai e timp de pierdut. Trebuie sa mergi neaparat si la doctor si la oricine crezi tu ca te-ar putea ajuta. Faptul ca ti se intampla doar o data pe saptamana si ca ai 6 zile de pauza n-ar trebui sa te faca sa o lasi de azi pe maine.
Succes!
Dor_a
Postat pe 30 Noiembrie 2008 10:52
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-30 10:51:38putem, te rog sa terminam cu discutia asta ?


Sigur ca putem. Atunci cand nu reactionezi agresiv, atunci cand te porti normal, poti obtine multe.
beyonce_indragostita
Postat pe 30 Noiembrie 2008 11:00
De la: wolfy, la data 2008-11-30 11:00:18
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-30 10:51:38putem, te rog sa terminam cu discutia asta ?


Sigur ca putem. Atunci cand nu reactionezi agresiv, atunci cand te porti normal, poti obtine multe.

multumesc !
Sa auzim numai de bine!
anonim12345
Postat pe 30 Noiembrie 2008 11:01
ne vedem sambata urmatoare!

Postat pe 30 Noiembrie 2008 11:05
De la: geo32, la data 2008-11-30 11:05:17ne vedem sambata urmatoare!

anonim12345
Postat pe 30 Noiembrie 2008 11:07
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-30 11:01:52
De la: wolfy, la data 2008-11-30 11:00:18
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-30 10:51:38putem, te rog sa terminam cu discutia asta ?


Sigur ca putem. Atunci cand nu reactionezi agresiv, atunci cand te porti normal, poti obtine multe.

multumesc !
Sa auzim numai de bine!


beyonce_indragostita
Postat pe 1 Decembrie 2008 00:38
Si eu cred ca s-au adunat mai multe: stres, oboseala, griji. Bine ar fi sa vezi un doctor; in caz ca nu constata nicio problema, mergi la un psiholog. Iar daca tu crezi in varianta vrajilor despre care nu ma pot pronunta sa stii ca exista modalitati de "dezlegare". Nu apare pe profil orasul tau dar daca esti din Bucuresti bisericile cele mai cunoscute pentru asa ceva sunt Slatari (zona Victoriei/Magazin Victoria) si Sf Antonie (Unirea). Slatari e una dintre cele mai dragute biserici din B-parerea mea. Noi avem mereu acatist acolo nu din cauza "vrajilor" ci pt ca e in drumul meu. Bafta!

Postat pe 12 Decembrie 2008 21:48
am fost la medic sapt asta si diagnosticul a fost asa :
tahicardie extracardiaca
probabil hipertiroidism....astept rezultatele de TSH si FT4
tulburare anxioasa.
Am primit pt inceput Passiflora, ceva calmante pe baza de plante, ca sa pot dormi.
Oircum in feb ma duc la psihiatru la Tg Mures , sa vedem ce va fi.

anonim12345
Postat pe 13 Decembrie 2008 10:47
eii?..esti mai bine acum? speram sa fi ....da-ne un semn, ceva legat de tine ,ai depasit momentul?
asteptam , numai bine.
ferero
Postat pe 27 Februarie 2009 04:34
am fost la psihiatru in Tg Mures.M-au diagnisticat cudepresie anxioasa.Acum iau medicatie, sunt ceva mai bine.
Dar trebe sa imi infrunt si temerile sufletesti si viata de zi cu zi si sa imi schimb modul de viata , altfel nu ma voi vindeca niciodata
anonim12345
Postat pe 27 Februarie 2009 17:48
De la: zeita_zeita, la data 2009-02-27 17:48:20am fost la psihiatru in Tg Mures.M-au diagnisticat cudepresie anxioasa.Acum iau medicatie, sunt ceva mai bine.
Dar trebe sa imi infrunt si temerile sufletesti si viata de zi cu zi si sa imi schimb modul de viata , altfel nu ma voi vindeca niciodata


Ma bucur ca te simti mai bine si ca ai constientizat necesitatea unor schimbari :( Totusi, ai grija ca psihiatrul poate oferi o solutie medicamentoasa ;) Tu ai nevoie sa discuti cu cineva si nu ar fi rau sa optezi pentru un psiholog.Eu incerc din rasputeri sa fac schimbari in viata mea ca sa fie totul bine! numai bine iti urez si tine-ne la curent!
Catalinik
Postat pe 27 Februarie 2009 20:13
mi-a si dat medicamente pe 4 luni.
e o singura pastila, de trei ori pe zi se administreaza , si e compus din vreo 5-6 feluri de antidepresive, somnifere, med anxiolitice-sedative.
clopixol, rivotril,clomipramin,levomepromozin ,rp 2915,lactoza.
anonim12345
Postat pe 28 Februarie 2009 16:39
Pai urmeaza tratamentul medicamentos dar ai grija sa nu iti creezi o anumita dependenta de ele!Ai putea sa optezi pentru o solutie naturista ca alternativa.Mergi la un plafar cu reteta si vei reusi sa gasesti un echivalent fitoterapuetic pentru ele. Pastilele astea din cate stiu eu iti induc o stare de falsa calmitate si te "inmoaie" ca sa zic asa si nu cred ca de asta ai avea tu nevoie Sfatul meu schimba ceva la modul tau de viata si nu te complace in ceea ceva ce nu este bun pentru tine.Eu am uitat cu desavarsire de aceste stari negative dupa ce m-au terorizat multa vreme pentru ca am cunoscut pe cineva. Timpul petrecut cu el a fost parca nemasurabil in unitati temporale terestre si m-a ajutat sa regasesc forta din mine cu infruntam orice gand negativ.Acum,din nefericre, am fost nevoiti sa ne separam si ma simt iar vulnerabila.Asa mi-am dat seama ca ceva nu e bine.Psihologul la care am mers mi-a spus ca starile astea aparent ciudate fac parte din mecanismul de aparare interior.Ne arata ca ceva nu merge asa cum ar trebui si este nevoie sa facem schimbari.Depinde de fiecare daca va lua sau nu in seama aceste semnale de alarma..Deci,poti hotari singura ce vei face.Ai nevoie de prieteni si de dragoste.
Catalinik
Postat pe 2 Martie 2009 17:58
De la: tantric_mistery, la data 2008-11-15 11:05:42In ardeal jumate din babe stiu sa faca vraji. Eu personal am avut o matusa care se ocupa cu asa ceva ptr tot satul ...I-au murit 7 barbatii si ea a trait 98 de ani..nu va mai spun cate povesti stiu despre zona asta ....asa ca ardeleanca mea nu ar trebnui sa fii asa sceptica in privinta vrajilor cu ata mai mult cu cat spui ca ai si visat si de regul aceste actiuni au loc in aceasta dimensiune subtilA a visului ...PLANUL ASTRAL

Dar de boscoane oltenesti ai auzit ? te asigur ca sunt cel putin la aceiasi "inaltime"....
ocs
Postat pe 2 Martie 2009 22:29
De la: wolfy, la data 2008-11-29 21:25:10
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-29 12:51:35
De la: wolfy, la data 2008-11-29 12:15:01
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-29 11:34:21
De la: wolfy, la data 2008-11-29 11:30:30
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-29 11:12:25dragut-o , eu nu beau !!!


Ma rog, unii dintre noi cred ca e absolut obligatoriu sa scrii corect in limba ta materna.Se scrie draguto, intr-un cuvant, nu dragut-o. Pe forumul asta am vazut grafia asta de atatea ori incat m-am ingrozit. In rest, numai bine!

te rog sa te abtii de la raspunsuri de genul asta, pt ca nu e topicul cu aceasta tema.
daca asta te intereseaza, deschide unul pe tema asta !


Da' de ce te deranjeaza draga? Data viitoare nu o sa mai faci greseala asta fiindca ai fost corectata si o sa-ti aduci aminte. Si sa ne intelegem: eu nu am nimic cu oamenii care fac greseli de scriere, insa cand incearca sa fie ironici si nu le iese tocami fiindca nu sriu corect nu pot sa ma abtin...

mai uita-te si la tine ! nici tu nu esti perfecta.
si mai esti si stupida, pt ca ti-am mai spus, topicul nu e despre tema asta.
asa ca, EJECT !
Daca mai ai ceva de adaugat la SUBIECT ,te rog sa o faci !
Greselile de ortografie nu ma intereseaza la acest topic, pt ca eu doresc sa-mi gasesc un raspuns la problema mea !




N-oi fi eu perfecta, da' stiu sa scriu in romana. Ceea ce iti sugerez si tie sa inveti.Apoi, nu exista greseli de ortografie, ci greseli de grafie, si oricum nu cred ca ele te-ar interesa pe tine pe vreun topic, fie el si unul deschis special pentru ele.
Ce ti-a facut saraca fata de te iei asa de ea ? si a propos de ortografie si grafie ambele exista in limba romana si au sensuri diferite.... vezi DEX:
ORTOGRAFÍE, ortografii, s.f. Ansamblu de reguli care stabilesc scrierea corectã a unei limbi; aplicarea practicã a acestor reguli. – Din lat. orthographia.
GRAFÍE, grafii, s.f. Mod de redare în scris a cuvintelor; scriere. ♦ Fel specific de a scrie al cuiva; scris1. ♦ Linie specificã a unui desen, care caracterizeazã pe autorul lui. – Din fr. graphie.
Oare tu poti scrie in maghiara cum scrie ea in romana ?
Si in topic...
Exista remedii naturiste foarte eficiente. Extraveralul e otrava, sa nu mai vorbim de valium....
incearca un extract Herbal antistres sau valeriana de la Plant Extrakt sau un Sedatif PC de la Boiron, pentru sistemul nervos poti lua un Magne B6 sau poti manca multe banane si fulgi de grau integral sau tarate pentru ca au multe B-uri....fa miscare, iesi cu prietenele la un shopping...asculta muzica, citeste ceva relaxant sau uita-te la niste comedii usoare....lasa dramele si cartile "solicitante" pentru ca te vor obosi si mai mult....nu bea cafea, alcool, fa-ti niste ceaiuri calmante cu miere...
ocs
Postat pe 2 Martie 2009 22:53
De la: wolfy, la data 2008-11-29 21:27:57
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-29 13:08:30uitasem sa precizez.
limba mea materna este limba maghiara
cu toate astea cred si consider, ca pe langa faptul ca poate mai omit unele greseli de ortografie, vorbesc, citesc, scriu destul de corect in limba ta materna !


Ei comedie! Romana nu e nici limba mea materna, mai sa fie, sunt italianca!

Pai si daca romana nu e limba ta materna de ce te simti asa atacata de ce ti-am spus? Si repet, nu exista greseli de ortografie. Putina etimologie nu strica!

Dar unde ai facut tu etimologie ? ai explicat originea vreunui cuvant pe-aici pe undeva ? Cred ca ar trebui sa consulti DEX-ul inainte de a folosi cuvinte al caror inteless nu-l cunosti...
ETIMOLOGÍE, etimologii, s.f. 1. Stabilire a originii unui cuvânt prin explicarea evoluþiei lui fonetice ºi semantice. 2. Ramurã a lingvisticii care studiazã originea cuvintelor unei limbi. ♦ (Gram.; înv.) Morfologie. 3. Etimon. ♢ Etimologie multiplã = provenienþã a unui cuvânt din douã sau mai multe surse diferite. Etimologie popularã= modificarea formei unui cuvânt (recent intrat în limbã) sub influenþa unui cuvânt mai cunoscut cu care prezintã asemãnãri de formã sau uneori de sens. – Din fr. étymologie, lat. etymologia.
ocs
Postat pe 2 Martie 2009 22:56
se pare ca e o mica anemie....te sfatuiesc sa iei calciu cu vitamina d.....eu am acelasi lucru ca tine...calciu este bun....
mikela_my
Postat pe 3 Martie 2009 15:57
De la: ocgiogi, la data 2009-03-02 22:56:15
De la: wolfy, la data 2008-11-29 21:27:57
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-29 13:08:30uitasem sa precizez.
limba mea materna este limba maghiara
cu toate astea cred si consider, ca pe langa faptul ca poate mai omit unele greseli de ortografie, vorbesc, citesc, scriu destul de corect in limba ta materna !


Ei comedie! Romana nu e nici limba mea materna, mai sa fie, sunt italianca!

Pai si daca romana nu e limba ta materna de ce te simti asa atacata de ce ti-am spus? Si repet, nu exista greseli de ortografie. Putina etimologie nu strica!

Dar unde ai facut tu etimologie ? ai explicat originea vreunui cuvant pe-aici pe undeva ? Cred ca ar trebui sa consulti DEX-ul inainte de a folosi cuvinte al caror inteless nu-l cunosti...
ETIMOLOGÍE, etimologii, s.f. 1. Stabilire a originii unui cuvânt prin explicarea evoluþiei lui fonetice ºi semantice. 2. Ramurã a lingvisticii care studiazã originea cuvintelor unei limbi. ♦ (Gram.; înv.) Morfologie. 3. Etimon. ♢ Etimologie multiplã = provenienþã a unui cuvânt din douã sau mai multe surse diferite. Etimologie popularã= modificarea formei unui cuvânt (recent intrat în limbã) sub influenþa unui cuvânt mai cunoscut cu care prezintã asemãnãri de formã sau uneori de sens. – Din fr. étymologie, lat. etymologia.



multumesc ocgiogi din suflet.Acuma sunt ceva mai bine de la medicamentele respective.
Stiu ca creeaza dependenta , dar incet incet sa medicul va scade doza ca sa ma obisnuiesc.Simptomele pe care le-am avut eu erau deja insuportabile, simteam ca innebunesc.
Aveam vise de la care era ingrozita si plangeam constienta dupa ce ma trezeam.Toata aceasta depresie pe care o am pot sa o multumesc soacrei mele care a avut grija sa-mi inrautateasca situatia de la luna la luna, de la an la an, si ca atare, sotului meu, care, cu toate ca este un om foarte bun, este mult prea slab in caracter sa ma apere in fata mamei lui.De asta eu in acesti 5 ani traiti cu chin, nu m-am simtit respectata, ingrijita, in siguranta, sa simt ca am un barbat langa mine care sa ma apere.Am simtit ca am un copil de care sa am eu grija, desi era suficient sa am eu de mine insami, pt ca eram f tanara cand m-am casatorit, plus toate indatoririle venite o data cu casnicia , cu construirea unui camin, cu facultatea pe care o faceam, cu responsabilitatile mele de sef de magazin la vodafone si mai ales cu lipsa unei persoane in care sa am incredere , sa povestesc prin ce trec.Mentionez ca parintii mei stiau oarecum de situatia mea , dar nu in totalitate, pt ca nu am vrut sa-i supar.Acum am povestit tot parintilor mei.Casnicia mea, nu e una fericita, cel putin eu asa simt, dar si spun.El simte, dar tace , nu vorbeste de ea.
Ma gandesc la un divort, daca situatia va continua asa , pt ca pe mine ma doare sufletul, care imi este gol.Nu-l mai pot iubi, ca la inceput , datorita familiei lui, care mi-au facut mult rau, iar el nu m-a aparat, a tacut, pur si simplu.Si ma gandesc,ca, decat singuratate in doi, mai bine de una singura.
Am sfintit casa, de un preot, in speranta sa fie mai bine, face rugaciuni pentru noi.
In disperarea mea , am apelat, desi nu sunt adepta al acestor tehnici, la 3 clarvazatori, care mi-au zis acelasi lucru :ca orice am sa fac, casnicia se va termina cu divort, pentru ca soacra vine cu idei la el impotriva mea, iar eu deja nu mai suport situatia.Dupa spusele lui imi voi gasi fericirea in 2010 cu cineva din zodia capricornului sau al fecioarei, cu care voi avea un baiat si o fetita; voi fi foarte fericita, ne vom potrivi atat in stil de viata cat si di punct de vedere al moralului si al sustinerii reciproce.Sotul meu, se va recasatori si el peste 4 ani, va fi fericit, de asemenea, iar soacra isi va adora viitoarea nora, pt ca va o fraiera la cheremul ei.Normal, eu nu sunt, nu am fost niciodata.
Eu am propriile mele teluri in viata si in cariera si nu imi place ca cineva sa stea in calea mea, in vreun fel sau altul.Desi, am renuntat pt casnicie la multe sanse in cariera bancara, in cariera de teren in telecomunicatiile orange ,unde se castiga cu mult peste mediu pe zona noastra, pt binele nostru.
Si pt ce?
Sa-mi para rau ca nu ma simt realizata atat cat mi-am dorit mereu si ca sunt nefericita.Ma rog la D-zeu sa nu mai dea atatea greutati, decat atat cat pot duce.Va multumesc tuturor pt sfaturile bune.
ps:cei care imi ziceti de medicatiile naturiste, va zic ca am luat si nu mi-au folosit deloc si de asta am apelat la specialisti, de frica ca ma aprofundez prea tare in depresie si cca imi voi pierde si serviciul din cauza asta si de frica sa nu innebunesc.
multumesc inca o data tuturor.
anonim12345
Postat pe 4 Martie 2009 08:53
De la: mikela_my, la data 2009-03-03 15:57:12se pare ca e o mica anemie....te sfatuiesc sa iei calciu cu vitamina d.....eu am acelasi lucru ca tine...calciu este bun....

multumesc de sfat, dar la mine nu e calciu.
e psihic, acum sunt ceva mai bine.multumesc frumos . esti o scumpa.
anonim12345
Postat pe 5 Martie 2009 15:36
draga mamii .........viata o ai cum tu singurica ti-o faci! daca nu esti fericita schimba totul! lasa naibilor clarvazatorii ca aia sint niste sarlatani! mult succes si nu uita ca tu esti cea mai importanta pe lume........dupa tine potopul!
FRANNNCE
Postat pe 5 Martie 2009 15:53
A trecut imediat un an de cand am deschis acest topic.
Toate depresia mea a venit din viata mea personala, din casnicia mea, din anturajul pe care l-am avut(familia lui).
Sunt 4 luni de cand am cunoscut un barbat pe care nu il dau pt nimic in lume !
Acum suntem in divort, cu sotul meu, prima infatisare urmeaza sa o avem pe 10 noiembrie.
Sper sa terminam cat mai repde , sa ma pot muta in Bucuresti!
Dragele mele, aceasta stare de anxietate, de depresie a disparut aproape complet de cand il cunosc pe acest barbat .
Cu toate ca au fost o gramada de cisrcuri din cauza acestui divort.Inclusiv cu parintii mei care nu m-au sustinut.Insa nici macar divortul nu e asa de greu decat sa fii obligat sa stai undeva unde nu iti mai gasesti locul, linistea sufleteasca, afectiunea necesara sufletului tau.
Acum sunt mult mai linistita, pt ca stiu ca voi scapa de acest mod de viata, din care ctredeam ca nu voi avea scapare.......
Va puuuuuuuup
anonim12345
Postat pe 2 Octombrie 2009 19:06
ce faci maine?
Diavolyta_
Postat pe 2 Octombrie 2009 19:09
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-02 19:09:24ce faci maine?


nasol!
maine-i sambata si ne asteptam la niste tahicardii lombare!
la vreme a zis!
geo_x
Postat pe 2 Octombrie 2009 19:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Candida cum pot scapa de ea 49 De la: kudika494890 7 Ianuarie 2012 19:26
Alopecia - caderea anormala a parului 2 De la: kudika_1020414 15 Noiembrie 2016 07:30
ajutooooor!!! 1 De la: anitra 27 Martie 2010 17:55
ulcer duodenal 40 De la: annk48 27 Septembrie 2012 08:42
nervii.... 41 De la: kudika226898 4 Octombrie 2010 19:49