Setari Cookie-uri

in fiecare sambatat ma simt rau....de ce?

e o intrebare stupida, dar totusi, m-i se intampla si e ciudat; in fiecare sambata ma simt rau.Am simptome de tremurat, ameteli, ritm cardiac accelerat sau prea incet si simt ca ma sufoc.Asemenea stari nu m-i se inatmpla si in timpul saptamanii.Mai sunt oare si alte persoane la fel ca mine ? Sau oare de la ce m-i se intampla toate astea ?
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 10:06
La un medic ai fost?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Noiembrie 2008 10:45
poate de la oboseala...
Pinna
Postat pe 15 Noiembrie 2008 10:51
nu, nu am fost, deocamdata.
dar e totusi ciudata chestia, nu?
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 10:52
De la: Pinna, la data 2008-11-15 10:51:35poate de la oboseala...

dar nu imi explic, de ce de la oboseala.Pentru ca si in timpul saptamanii sunt obosita si at nu am asemenea simptome:(
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 10:53
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-15 10:53:23
De la: Pinna, la data 2008-11-15 10:51:35poate de la oboseala...

dar nu imi explic, de ce de la oboseala.Pentru ca si in timpul saptamanii sunt obosita si at nu am asemenea simptome:(

Poate in timpul saptamani esti asa stresata ca nu ai timp sa te mai gandesti la altceva sau sa te simti rau.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Noiembrie 2008 10:54
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-15 10:54:21
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-15 10:53:23
De la: Pinna, la data 2008-11-15 10:51:35poate de la oboseala...

dar nu imi explic, de ce de la oboseala.Pentru ca si in timpul saptamanii sunt obosita si at nu am asemenea simptome:(

Poate in timpul saptamani esti asa stresata ca nu ai timp sa te mai gandesti la altceva sau sa te simti rau.

nu sunt stresata, desi am un servici legat de clienti.In schimb am invatat sa fiu indiferenta.
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 10:55
crezi in vraji...? ... eu nu... eu cred doar in deochi, dar si la asta stiu ca este o explicatie stiintifica, ceva cu energia negativa care e transmisa de cineva...
de aceea ti-am zis k e de la oboseala pe care ai acumulat-o in decursul intregii saptamini de munca... mergi la un medic...
Pinna
Postat pe 15 Noiembrie 2008 10:57
Am sters mesajul, deoarece discutia merge intr-o directe in care nu ma amestec.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:00
De la: Pinna, la data 2008-11-15 10:57:07crezi in vraji...? ... eu nu... eu cred doar in deochi, dar si la asta stiu ca este o explicatie stiintifica, ceva cu energia negativa care e transmisa de cineva...
de aceea ti-am zis k e de la oboseala pe care ai acumulat-o in decursul intregii saptamini de munca... mergi la un medic...

nu prea cred in vraji.
dar tu crezi in vise ?am avut un vis ciudat.semnificatia ei e ca cineva imi face vraji.
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:01
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-15 11:00:37fa pt. tine un tabel si enumara tot ce faci sambata si ce faci in decursul saptamanii, incl cat dormi etc. Vezi ce e altfel in viata ta sambata decat in rest.
Ai un partener sau esti singura sambata?
Gandestete daca a fost ceva traumatizant intr-o sambata in viata ta, peste care ai trecut de mult....

in timpul saptamanii nu fac altceva decat sa lucrez, iar dupa ce vin acasa, cu treburile prin casa, pt ca sunt casatorita.Sambata iar.Si cu toate ca am partener, tot singura sunt :(
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:03
In ardeal jumate din babe stiu sa faca vraji. Eu personal am avut o matusa care se ocupa cu asa ceva ptr tot satul ...I-au murit 7 barbatii si ea a trait 98 de ani..nu va mai spun cate povesti stiu despre zona asta ....asa ca ardeleanca mea nu ar trebnui sa fii asa sceptica in privinta vrajilor cu ata mai mult cu cat spui ca ai si visat si de regul aceste actiuni au loc in aceasta dimensiune subtilA a visului ...PLANUL ASTRAL
all_the_love
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:05
Deci sambata cam ai mai mult timp sa te gandesti la relatie/partenerul pe care il ai sau nu...in rest îti umpli timpul cum s-ar spune.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:06
ce anume ai visat?
Pinna
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:07
De la: Pinna, la data 2008-11-15 11:07:58ce anume ai visat?

am visat cu un balaur in forma de sobolan.venea dupa mihe, iar eu nu aveam puterea sa ma misc din loc groaznic.
semnificatia unor vraji care ma alunga
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:11
De la: tantric_mistery, la data 2008-11-15 11:05:42In ardeal jumate din babe stiu sa faca vraji. Eu personal am avut o matusa care se ocupa cu asa ceva ptr tot satul ...I-au murit 7 barbatii si ea a trait 98 de ani..nu va mai spun cate povesti stiu despre zona asta ....asa ca ardeleanca mea nu ar trebnui sa fii asa sceptica in privinta vrajilor cu ata mai mult cu cat spui ca ai si visat si de regul aceste actiuni au loc in aceasta dimensiune subtilA a visului ...PLANUL ASTRAL

si sa stii ca mi-e frica, am motive:(
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:11
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-15 11:06:55Deci sambata cam ai mai mult timp sa te gandesti la relatie/partenerul pe care il ai sau nu...in rest îti umpli timpul cum s-ar spune.

da, asa e
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:13
soareci nu e bine sa visezi.... dar du-te mai intii la un meic si vezi ce-ti spune el, daca-ti zice k esti sanatoasa, megi la un preot si povesteste-i... el te va putea ajuta sigur, daca e vb de vraji...
Pinna
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:17
De la: Pinna, la data 2008-11-15 11:17:02soareci nu e bine sa visezi.... dar du-te mai intii la un meic si vezi ce-ti spune el, daca-ti zice k esti sanatoasa, megi la un preot si povesteste-i... el te va putea ajuta sigur, daca e vb de vraji...

cred ca asa am sa fac.Numai ca dupa ce ma voi inscrie la alt medic de familie, pt ca asta pe care o am, nu e buna de nimic.Ori de cate ori ma duc la ea, am lipsa de calciu si magneziu.Si nici macar nu ma consulta, sta pe scaun ca toanta.
Si mai e o chestie.Acum 3-4 luni in urma, nu visasem nimic, niciodata.Se spune ca oamenii care nu viseaza o perioada lunga de vreme, se vor imbolnavi.De perioada asta incoace, am niste vise, care se repeta mereu.Balauri, drumuri lungi, grele , palate-peretii carora se imboarda, lume multa, furtuna, sunt ucisa-taiata in bucati de vie.Apoape in fiecare noapte am aceleasi vise, in forme diferite.Ajunsesem sa nu mai dorm deloc nopti intregi.Si sa nu uit.Mama sotului meu mereu mergea la vrajitoare.Nu vreau sa intru in detalii, decat ca nu ma inteleg cu ea deloc.
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:28
@ zeita
Asta cu visele nu este adevarat. Pot sa-ti dau literatura sa citesti. Fiecare viseaza majoritatea viselor in faza REM (asa este denumirea fazei de la Rapid Eye Movement] ale somnului, dar nu fiecare îsi aduce aminte dimineata de vise.
Exista diferite forme de vise. Tu ai mai mult cosmare care au la baza legaturi reale cu intamplari din viata. Prelucrezi in vize lucruri care te afecteaza in subconstient.
De ce sotul nu e langa tine?
Care sunt problemele familiare intre tine si soacra si parintii tai?
Care sunt problemele serviciului cu clientii de ai devenit indiferenta?
DE cand esti singura?
Care sunt acele lucruri din viata ta pe care nu vrei sa le scrii amanuntit pe forum? Acele lucruri din domeniul superstitiilor /ocult?
PS am uitat...binenteles ca visele iti influenteaza la modul subiectiv viata ...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:42
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-15 11:42:48@ zeita
Asta cu visele nu este adevarat. Pot sa-ti dau literatura sa citesti. Fiecare viseaza majoritatea viselor in faza REM (asa este denumirea fazei de la Rapid Eye Movement] ale somnului, dar nu fiecare îsi aduce aminte dimineata de vise.
Exista diferite forme de vise. Tu ai mai mult cosmare care au la baza legaturi reale cu intamplari din viata. Prelucrezi in vize lucruri care te afecteaza in subconstient.
De ce sotul nu e langa tine?
Care sunt problemele familiare intre tine si soacra si parintii tai?
Care sunt problemele serviciului cu clientii de ai devenit indiferenta?
DE cand esti singura?
Care sunt acele lucruri din viata ta pe care nu vrei sa le scrii amanuntit pe forum? Acele lucruri din domeniul superstitiilor /ocult?
PS am uitat...binenteles ca visele iti influenteaza la modul subiectiv viata ...

sotul meu lucreaza de dimineata pana seara , din pacate.Am ajuns sa stau mai mereu singura din cauza asta.Ba chiar ma enerveaza cand e cu mine si imi pune intrebari, ma irita pur si simplu.M-am casatorit foarte tanara, la 19 ani,ajunsesem sa imi dau seama ca a fost o greseala enorma, cu toate ca material o duc bine.Nu am liniste sufleteasca.Parintii lui fiind divortati, mama lui mereu umbla pe la vrajitoare cu diverse motive : sa se intoarca sotul la ea, apoi au fost certuri intre frati- sa nu ne certam, ca vrajitoarea a zis ca sotul meu va avea accident-sa il evite, ca naiba stie mai ce, ca eu sunt singuratica si ca nu vreau copii si ca nu voi avea niciodata copii, ca eu voi ajunge " doamna mare " si ca nu o sa il mai vreau p fiul ei, tot felul de pretexte.
Cariera as putea sa spun ca lucrez in domeniul telecomunicatiilor de 4 ani jumate , orange ,vodafone ,am reusit sa termin o facultate, nu pot sa spun ca mi-a fost usor, ba chiar mi-a fost f greu.Am fost sefa de magazin si am tot auzit lucruri de genul ca sunt ( imi cer scuze pt expresie) "sefa pulii".Nu este usor aa coordonezi.Simt ca nu am fost apreciata, ba chiar am fost numita increzuta, pt ceea ce sunt, nu am fost sprijinita moral si sufletesc.Si deja am obosit.Sunt sigura ca altii m-ar fi aprciat pt puterea care am avut-o si ptefortul depus, la varsta mea.
In ceea ce privesc clientii. sunt indiferenta, pt ca numai asa se poate, oamenii sunt rai.II ajut in limita posibilitatilor mele si al sarcinilor mele.
Am zile cand imi vine sa plang cand ma gandesc prin cate am trecut si nimeni nu ma poate intelege, ajunsesem sa cred ca nici parintii mei.
Daca ii spun sotului meu ca nu ma simt bine, imi spune ca vb eu prostii, imi imaginez eu si tot asa.
Intr-un cuvant sunt satula si chiar nu mai stiu incotro s-o iau.
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:59
problema ta e de natura psihologica.....deeeeeci, e bine sa te duci la psiholog (nu, nu te cred nebuna, psihiatrul e ala cu nebunii....doamne ma satur sa fac precizarea asta mereu )

Postat pe 15 Noiembrie 2008 12:16
Pari satula mai mult de tot ce aste legat de viata "privata"/ emotionala esti singura si defapt nu esti.
Parca ar trebui sa ai repaus de familie, de sot etc. Sa fii singura, sa te concentrezi pe cariera,care iti aduce o satisfactie tie, dar dispret si invidie din partea celorlalti.
Te-ai gandit vreodata cum ar fi viata ta daca te-ai desparti de sot?
Ti-ar place idea? Sa poti sa-ti faci viata altfel mai departe?
Esti in situatie mai buna ca alte femei, ca ai un servici, esti independenta financiar de el, si nu ai copii...
Deci daca nu mai exista sentimente majore intre voi, nu vad care este motivul ca nu te gandesti la despartire... Parca nu mai aveti nici o legatura. De ce sa te traumatizezi pe tine, si sa stai langa un om pe care nu il mai vrei cu adevarat [casatoria a fost o greseala, te irita faptul ca seara te intreaba...sau este lipsit de empatie fata de problemele tale...]
Eu nu cred in vraji...Mai mult in oboseala ta sufleteasca si fizica de faptele care te înconjoara si frica pe care o ai de anumite lucruri, legate de indeletnicirile soacrei... Iar simptomele un fel de tulburari e ordin psiho-somatic... [Vegetative Dystonie"/Neurastenie, nu stiu cum se spune pe rom.] Totusi pentru a inlatura o cauza fizica, trebuie sa mergi la doctor si sa faci analize. Si macar gandestete cum ar fi viata fara familia pe care o ai si nu îti face bine...
Sambata sta el acasa cu tine, sau lucreaza?


Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Noiembrie 2008 12:26
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-15 12:26:55Pari satula mai mult de tot ce aste legat de viata "privata"/ emotionala esti singura si defapt nu esti.
Parca ar trebui sa ai repaus de familie, de sot etc. Sa fii singura, sa te concentrezi pe cariera,care iti aduce o satisfactie tie, dar dispret si invidie din partea celorlalti.
Te-ai gandit vreodata cum ar fi viata ta daca te-ai desparti de sot?
Ti-ar place idea? Sa poti sa-ti faci viata altfel mai departe?
Esti in situatie mai buna ca alte femei, ca ai un servici, esti independenta financiar de el, si nu ai copii...
Deci daca nu mai exista sentimente majore intre voi, nu vad care este motivul ca nu te gandesti la despartire... Parca nu mai aveti nici o legatura. De ce sa te traumatizezi pe tine, si sa stai langa un om pe care nu il mai vrei cu adevarat [casatoria a fost o greseala, te irita faptul ca seara te intreaba...sau este lipsit de empatie fata de problemele tale...]
Eu nu cred in vraji...Mai mult in oboseala ta sufleteasca si fizica de faptele care te înconjoara si frica pe care o ai de anumite lucruri, legate de indeletnicirile soacrei... Iar simptomele un fel de tulburari e ordin psiho-somatic... [Vegetative Dystonie"/Neurastenie, nu stiu cum se spune pe rom.] Totusi pentru a inlatura o cauza fizica, trebuie sa mergi la doctor si sa faci analize. Si macar gandestete cum ar fi viata fara familia pe care o ai si nu îti face bine...
Sambata sta el acasa cu tine, sau lucreaza?


[/quote

crede-ma ca nici nu mai stiu cand am avut o sambata petrecuta impreuna de-adevaratelea sau o duminica sau indiferent de ce zi sa fie .
deja ma ingrozesc cand trebe sa vin acasa de la servici, mai bine stau si lucrez
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 12:29
Atunci gandestete putin la restul pe care l-am scris...Nu-i vorba ca petreceti frumos la sf. saptamanii, e vorba de stresul pe care ti-o provoaca ideea, de a fi acasa...Mai bine lucrezi...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Noiembrie 2008 12:34
ai nevoie de odihna... de ce n-ai merge undeva unde te-ai putea relaxa?
Pinna
Postat pe 15 Noiembrie 2008 13:05
De la: Pinna, la data 2008-11-15 13:05:56ai nevoie de odihna... de ce n-ai merge undeva unde te-ai putea relaxa?
m-as duce undeva pe o insula exotica
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 13:53
du-te, daca nu-ti permiti, macar imagineaza-ti ca esti pe o insula... vorbesc serios... o sa-ti faca bine, caci pina la urma traim in universul pe care ni-l cream daca ai facut misto de ce ti-am scris, n-ai decit, eu ti-am dat un sfat, eu de exemplu merg la parintii mei, acasa la mine, unde am copilarit... acolo ma relaxez extraordinar...nu-i neaparat sa merg pe o insula, dar voi merge, poate, intr-o buna zi... si acolo... depinde cit de mult imi doresc asta.
Pinna
Postat pe 15 Noiembrie 2008 13:59
De la: Pinna, la data 2008-11-15 13:59:49du-te, daca nu-ti permiti, macar imagineaza-ti ca esti pe o insula... vorbesc serios... o sa-ti faca bine, caci pina la urma traim in universul pe care ni-l cream daca ai facut misto de ce ti-am scris, n-ai decit, eu ti-am dat un sfat, eu de exemplu merg la parintii mei, acasa la mine, unde am copilarit... acolo ma relaxez extraordinar...nu-i neaparat sa merg pe o insula, dar voi merge, poate, intr-o buna zi... si acolo... depinde cit de mult imi doresc asta.

nu, nu am facut misto.
vb foarte serios.e unicul loc unde imi doresc sa merg :)
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 14:02

parerea mea este in mare aceiasi cu a dracusorului

"Atunci gandestete putin la restul pe care l-am scris...Nu-i vorba ca petreceti frumos la sf. saptamanii, e vorba de stresul pe care ti-o provoaca ideea, de a fi acasa...Mai bine lucrezi..."

in fraza asta a spus tot

pe tine te iau toate acele stari, ptr ca efectiv ti-e frica sa vina weekend-ul

probabil relatia voastra s-a racit de mult timp
si asa cum a spus si crista, este o problema de natura psihologica

Daca ar fi sa-ti dau un sfat acela ar fi sa va despartiti
credema, am trecut prin aceleasi stari cu fosta
_fantoma_
Postat pe 15 Noiembrie 2008 14:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum se poate rezolva problemele de sanatate concomitente? 1 De la: florin59 30 Mai 2009 18:36
pete pe corp dupa solar...:-s 8 De la: crystyna_crystynutza 19 Septembrie 2011 10:14
tije metalice-se detecteaza???/help 10 De la: manu08 30 Iunie 2009 13:26
Bubite la nivelul sfarcurilor 5 De la: Metal_spell 3 Aprilie 2010 14:50
am hpv 3 De la: Lexy87 23 Februarie 2009 19:03