Setari Cookie-uri

povestea mea

Totul a inceput acum un an , ne-am cunoscut pe net ,am vb de mai multe ori ..in fine ne-am intalnit .Totul parea ok..ne intelegeam f bine ,aveam aceleasi pasiuni etc. Relatia a mers bine chiar prea bine cu toate ca eu aveam un sentiment aiurea pe care nu mi-l puteam intelege atunci ..relatia a mers pana cand am fost la munte si am facut dragoste ..dupa asta se schimbase numai era baiatul de la inceput..incepuse figurile se supara cam din orice ..eu il iubeam mult si el imi zicea ca ma iubeste si ca vrea sa ne casatorim ..de fapt eu i-am zis daca vrea asta si el a zis da. Urma sa ne casatorim dar a fost ciudat comportamentul lui la parintii mei nu le-a zis nimic ,vb doar cu ai lui despre pregatirile de nunta ..mama mea s-a cam suparat si avea dreptate .El se purta ciudat erau zile cand era doar miere si alte zile cand nici nu-l recunosteam dar eu eram prea indragostita sa-mi pese ..asta a fost greseala mea.Totul s-a spulberat intr-o seara mama mea a facut scandal ..adev era ca nu-i prea placea de el ...ce a urmat ..in sinea mea atunci mi-am zis gata asta e portita lui de scapare pt ca stiam ca cauta motive sa se desparta de mine ..ce mi-a spus atunci ..,,prietenia noastra s-a terminat ''. In fine dupa incidentul asta ne-am impacat de fapt eu am tras de el ..am mai continuat relatia o perioada ..de cununie nici nu se mai punea vb.Comportamentul lui se schimbase nici nu-mi mai spune de iubesc ..nimic..din contra a inceput sa-mi vb numai cu loco ..enervanta..smechera..urata ..nu te pricepi la nimic..esti un cosmar pt mine…dar nu spunea pe un ton serios ,credeam ca glumeste.
Ne-am despartit pana la urma ..cauta numai motive ..in fine varianta lui a fost ca mama a fost de vina ca ne-am despartit.
Nu am vb deloc o perioada ..se apropia ziua lui si eu ca fraiera l-am sunat sa-I spun la multi ani..am mai vb la tel una alta ..si mi-a zis ca sa ramanem prieteni ,, noi doi ne intelegem bine ca prieteni’..eu eram inca indragostita de el , am crezut ca daca ramanem prieteni se va intoarce la mine.
A urmat o perioada in care ne-am mai intalnit dar ca prieteni ..in perioada asta eu l-am ajutat ..ramasese somer, eu l-am ajutat cu bani..l-am sprijinit etc.
Totul s-a schimbat insa in decembrie ..el se despartise de una ..si incepuse sa ma tot caute .Am crezut ca vrea sa ne impacam ..ne-am intalnit de cateva ori , imi promisese ca o sa facem revelionul impreuna ..si surpriza ,,eu nu sunt pregatit de o noua relatie si parintii tai o sa faca iar figuri ‘’..iar ne-am despartit . In ianuarie ma suna ca vrea s ail ajut ca vrea sa-si cumpere chitara ..ca vrea sa-si inregistreze albumul si vrea ajutor. L –am ajutat iar eram prieteni asa zicea el ..i-am dat bani..i-am facut coperta la album ..in fine am crezut ca se mai schimbase dar ..el nici macar nu se gandea la mine, imi zicea ca vrea sa se impace cu prima lui iubita dar ca aia nu-l iarta ..apoi ca vb cu o dr. prietena de familie dar ca nici aia nu-l prea baga in seama.Cu toate astea eu inca speram ca o sa n e impacam..il iubeam ca fraiera. Imi zicea ca imi va face cinste pt ajutorul meu ,,imi dau cuvantul meu de onoare ca o sa-ti fac cinste ai sa vezi’’.
De florii m-a sunat sa-l ajut ca vrea sa organizese un concert folk la o terasa si m-a rugat sa-I fac cateva afise , ca fraiera am acceptat i-am facut afisele ,m-am dus la el ..in ziua aceea s-a purtat frumos , atent , am facut dragoste ,credeam si speram ca poate de data asta s-a schimbat , a doua zi dimineata stupoare ,imi zice ,,te-am pacalit ,asta afost cadoul meu de paste “..dar n-a spus pe un ton serios ..in fine dupa amiaza ne-am plimbat , s-a purtat frumos chiar facea planuri de viitor , se purta de parca eram iar ca la inceput. Dupa cateva zile incepuse iar cu figuri ,numai adio si ca el nu are incredere in mine si alte pretexte. Eu nu am mai vrut sa vb deloc cu el ,imi ziceam ca gata .

Cu toate astea el ma mai suna ,imi zicea ca nun e intelegem ca iubiti si ca vrea sa ramanem prieteni. . Oricum eu l-am lasat in pace ..intre timp el si-a gasit pe alta , una din tulcea divortata si cu copil dar se ferea sa-mi spuna mai mult .Saptamana trecuta m-a sunat sa mergem la m-te , m-am dus dar total detasata stiam ca o sa spuna iar adio. Cat am fost la m-te la tot sunat tipa din tulcea , el n-a vrut sa raspunda .Imi zicea ca el nu mai vrea sa vb cu ea ca il enerveaza si mai e si mamica iar lui nu-I plac mamicile.

Eu nu credeam ce spunea stiam ca minte si ca e ceva mai mult . El in schimb incepuse sa-mi spuna ca vrea sa-si cumpere apartament sis a ne mutam impreuna ,ca sunt sg fata cuminte si de treaba din viata lui.Incepuse iar sa faca planuri de viitor legat de noi 2.

A doua zi la intoarcere l-a sunat mama lui si s-a dat de gol ( el imi spuse ca zilele trecute a dormit n-a iesit deloc afara) ca a fost plecat ,mi-a spus cu nonsalanta ca a fost cu colegii si cu seful lui la mare dar ca n-a vrut sa-mi spuna. Mi-am dat seama ca minte ..

M-a adus acasa si la plecare ma saruta pe frunte si spune ,, bafta”.

Stiam ca minte , am vrut sa am si confirmarea si-am intrat pe mailul lui pt ca stiam parola ( el mi-a dat-o mai demult ca san u cred ca-mi ascunde ceva).Am ramas paf ..tipa ii trimise poze cu ei de la mare si pareau foarte fericiti impreuna .

Nu inteleg de ce ma minte pt ca nu mai e nimic intre noi .

Dupa cateva zile m-a suna sa-mi spuna ca noi nu putem fi impreuna ca avem alta viata .
corneliamona
Postat pe 15 Iunie 2009 11:12
De la: kudika037483, la data 2009-06-15 11:12:10Totul a inceput acum un an , ne-am cunoscut pe net ,am vb de mai multe ori ..in fine ne-am intalnit .Totul parea ok..ne intelegeam f bine ,aveam aceleasi pasiuni etc. Relatia a mers bine chiar prea bine cu toate ca eu aveam un sentiment aiurea pe care nu mi-l puteam intelege atunci ..relatia a mers pana cand am fost la munte si am facut dragoste ..dupa asta se schimbase numai era baiatul de la inceput..incepuse figurile se supara cam din orice ..eu il iubeam mult si el imi zicea ca ma iubeste si ca vrea sa ne casatorim ..de fapt eu i-am zis daca vrea asta si el a zis da. Urma sa ne casatorim dar a fost ciudat comportamentul lui la parintii mei nu le-a zis nimic ,vb doar cu ai lui despre pregatirile de nunta ..mama mea s-a cam suparat si avea dreptate .El se purta ciudat erau zile cand era doar miere si alte zile cand nici nu-l recunosteam dar eu eram prea indragostita sa-mi pese ..asta a fost greseala mea.Totul s-a spulberat intr-o seara mama mea a facut scandal ..adev era ca nu-i prea placea de el ...ce a urmat ..in sinea mea atunci mi-am zis gata asta e portita lui de scapare pt ca stiam ca cauta motive sa se desparta de mine ..ce mi-a spus atunci ..,,prietenia noastra s-a terminat ''. In fine dupa incidentul asta ne-am impacat de fapt eu am tras de el ..am mai continuat relatia o perioada ..de cununie nici nu se mai punea vb.Comportamentul lui se schimbase nici nu-mi mai spune de iubesc ..nimic..din contra a inceput sa-mi vb numai cu loco ..enervanta..smechera..urata ..nu te pricepi la nimic..esti un cosmar pt mine…dar nu spunea pe un ton serios ,credeam ca glumeste.
Ne-am despartit pana la urma ..cauta numai motive ..in fine varianta lui a fost ca mama a fost de vina ca ne-am despartit.
Nu am vb deloc o perioada ..se apropia ziua lui si eu ca fraiera l-am sunat sa-I spun la multi ani..am mai vb la tel una alta ..si mi-a zis ca sa ramanem prieteni ,, noi doi ne intelegem bine ca prieteni’..eu eram inca indragostita de el , am crezut ca daca ramanem prieteni se va intoarce la mine.
A urmat o perioada in care ne-am mai intalnit dar ca prieteni ..in perioada asta eu l-am ajutat ..ramasese somer, eu l-am ajutat cu bani..l-am sprijinit etc.
Totul s-a schimbat insa in decembrie ..el se despartise de una ..si incepuse sa ma tot caute .Am crezut ca vrea sa ne impacam ..ne-am intalnit de cateva ori , imi promisese ca o sa facem revelionul impreuna ..si surpriza ,,eu nu sunt pregatit de o noua relatie si parintii tai o sa faca iar figuri ‘’..iar ne-am despartit . In ianuarie ma suna ca vrea s ail ajut ca vrea sa-si cumpere chitara ..ca vrea sa-si inregistreze albumul si vrea ajutor. L –am ajutat iar eram prieteni asa zicea el ..i-am dat bani..i-am facut coperta la album ..in fine am crezut ca se mai schimbase dar ..el nici macar nu se gandea la mine, imi zicea ca vrea sa se impace cu prima lui iubita dar ca aia nu-l iarta ..apoi ca vb cu o dr. prietena de familie dar ca nici aia nu-l prea baga in seama.Cu toate astea eu inca speram ca o sa n e impacam..il iubeam ca fraiera. Imi zicea ca imi va face cinste pt ajutorul meu ,,imi dau cuvantul meu de onoare ca o sa-ti fac cinste ai sa vezi’’.
De florii m-a sunat sa-l ajut ca vrea sa organizese un concert folk la o terasa si m-a rugat sa-I fac cateva afise , ca fraiera am acceptat i-am facut afisele ,m-am dus la el ..in ziua aceea s-a purtat frumos , atent , am facut dragoste ,credeam si speram ca poate de data asta s-a schimbat , a doua zi dimineata stupoare ,imi zice ,,te-am pacalit ,asta afost cadoul meu de paste “..dar n-a spus pe un ton serios ..in fine dupa amiaza ne-am plimbat , s-a purtat frumos chiar facea planuri de viitor , se purta de parca eram iar ca la inceput. Dupa cateva zile incepuse iar cu figuri ,numai adio si ca el nu are incredere in mine si alte pretexte. Eu nu am mai vrut sa vb deloc cu el ,imi ziceam ca gata .

Cu toate astea el ma mai suna ,imi zicea ca nun e intelegem ca iubiti si ca vrea sa ramanem prieteni. . Oricum eu l-am lasat in pace ..intre timp el si-a gasit pe alta , una din tulcea divortata si cu copil dar se ferea sa-mi spuna mai mult .Saptamana trecuta m-a sunat sa mergem la m-te , m-am dus dar total detasata stiam ca o sa spuna iar adio. Cat am fost la m-te la tot sunat tipa din tulcea , el n-a vrut sa raspunda .Imi zicea ca el nu mai vrea sa vb cu ea ca il enerveaza si mai e si mamica iar lui nu-I plac mamicile.

Eu nu credeam ce spunea stiam ca minte si ca e ceva mai mult . El in schimb incepuse sa-mi spuna ca vrea sa-si cumpere apartament sis a ne mutam impreuna ,ca sunt sg fata cuminte si de treaba din viata lui.Incepuse iar sa faca planuri de viitor legat de noi 2.

A doua zi la intoarcere l-a sunat mama lui si s-a dat de gol ( el imi spuse ca zilele trecute a dormit n-a iesit deloc afara) ca a fost plecat ,mi-a spus cu nonsalanta ca a fost cu colegii si cu seful lui la mare dar ca n-a vrut sa-mi spuna. Mi-am dat seama ca minte ..

M-a adus acasa si la plecare ma saruta pe frunte si spune ,, bafta”.

Stiam ca minte , am vrut sa am si confirmarea si-am intrat pe mailul lui pt ca stiam parola ( el mi-a dat-o mai demult ca san u cred ca-mi ascunde ceva).Am ramas paf ..tipa ii trimise poze cu ei de la mare si pareau foarte fericiti impreuna .

Nu inteleg de ce ma minte pt ca nu mai e nimic intre noi .

Dupa cateva zile m-a suna sa-mi spuna ca noi nu putem fi impreuna ca avem alta viata .




Sefa ....am si io nevoie de niste bani pentru niste conferinte in strainatate...iti promit ca petrecem Revelionul impreuna!!!
bl_de
Postat pe 15 Iunie 2009 11:16

cum spuneam unele femei chiar tin sa confirme ca sunt proaste....
pe bune termina cu prostia asta..chiar iti place sa se foloseasca de tine?
ai putina demnitate si spune nu!
si cauta si tu pe altcineva si nu mai fi asa naiva!
coffeeta
Postat pe 15 Iunie 2009 11:18
De la: coffeeta, la data 2009-06-15 11:18:34
cum spuneam unele femei chiar tin sa confirme ca sunt proaste....
pe bune termina cu prostia asta..chiar iti place sa se foloseasca de tine?
ai putina demnitate si spune nu!
si cauta si tu pe altcineva si nu mai fi asa naiva!



Coffy....rea mai esti!!!
bl_de
Postat pe 15 Iunie 2009 11:20
De la: bl_de, la data 2009-06-15 11:20:50
De la: coffeeta, la data 2009-06-15 11:18:34
cum spuneam unele femei chiar tin sa confirme ca sunt proaste....
pe bune termina cu prostia asta..chiar iti place sa se foloseasca de tine?
ai putina demnitate si spune nu!
si cauta si tu pe altcineva si nu mai fi asa naiva!



Coffy....rea mai esti!!!

asa-i..asa-i..
da ma enerveaza astea spera la cai verzi pe pereti...care cred ca daca sunt bune si amabile si sar in cap la primu semn de la ei..or sa fie iubite de ei..si cand colo..iete noi carpe de sters pe jos...sunt doar realista si rea evident
coffeeta
Postat pe 15 Iunie 2009 11:34
e clar k se foloseste de tine.......vine la tine numai knd are nevoie de ajutor.sincer.....urasc parazitii......eu i-as scoate toti dintzii........sunt o gramada de baieti pe lumea asta,care mai de care mai frumosi......mergi mai departe k cu cocalarul asta iti mananci zilele.ce dobitoc!
rehab20
Postat pe 15 Iunie 2009 18:52
De la: kudika037483, la data 2009-06-15 11:12:10 Nu inteleg de ce ma minte pt ca nu mai e nimic intre noi .


Cum sa nu intelegi de ce te minte cand este evident faptul ca tipul are nevoie de ajutorul tau financiar ?

Din ce ai spus pana acum de fiecare data cand a avut nevoie de ceva a apelat la tine si atat ,

Daca ti-ar fi spus ca a fost cu cealalta fata la mare ai mai fi inghitit pastila cu apartamentul ?

De ce nu vrei sa vezi adevarul si sa il bagi in ma-sa cu prima ocazie cu care isi aminteste ca are nevoie de ceva de la tine ?
,,prietenia'' voastra este bazata strict pe ajutorul pe care il poti da atunci cand are nevoie de tine
iris_4_ever
Postat pe 15 Iunie 2009 19:18
ufffffffffff ce najpa knd prostia face vistime
yumy
Postat pe 15 Iunie 2009 19:25
nu mai spune la nimeni
no_more
Postat pe 15 Iunie 2009 19:32
Tu nu esti indragostita...ai o fixatie...Daca el ti-a zis adio de atatea ori,dar s-a intors la ,,ajutorul tau financiar"nu la tine ,de fiecare data....In subconstientul tau ai incercat sa-l cumper,asta e adevarul...Chiar ca n-ai pic de mandrie...
e_v_a
Postat pe 15 Iunie 2009 19:33
m-a sunat acum cateva zile ,mi-a spus ca s-a intalnit cu tipa din tulcea ..ca fixase chiar si data nuntii ca tipa i-a spus ca a ramas insarcinata ..pana la urma a fost alarma falsa ..el vrea sa scape de asta dar chipurile nu poate ca insista ea sa vb in continuare. In seara respectiva am stat online pe mess , am vb putin si tras de par ..stiu ca cu tipa aia a vb.
corneliamona
Postat pe 17 Iunie 2009 11:51
De la: kudika037483, la data 2009-06-17 11:51:24m-a sunat acum cateva zile ,mi-a spus ca s-a intalnit cu tipa din tulcea ..ca fixase chiar si data nuntii ca tipa i-a spus ca a ramas insarcinata ..pana la urma a fost alarma falsa ..el vrea sa scape de asta dar chipurile nu poate ca insista ea sa vb in continuare. In seara respectiva am stat online pe mess , am vb putin si tras de par ..stiu ca cu tipa aia a vb.
RUPE de tot legatura.Nici la tel nu-i mai raspunde nici pe mess.Chiar daca ti-e greu...
kudika025094
Postat pe 17 Iunie 2009 12:04
l-am intebat dc m-a mintit ...si ce mi-a raspuns m-a lasat fara cuvinte,, nu am ce discuta cu tine. cine p..* mea esti tu sa nu te mint, sa nu ma mai deranjezi in viata ta , m-i se rupe de tine , nu insemni nimic pentru mine, esti tu in viata mea ca sa le stii pe toate ? ....iar la final mi-a spus ca mi-a dat 10 sanse ca lui nu i-a dat nimeni nici o sansa ..care sanse ?? ca tot timpul cand incercam sa ne impacam nu stia ce pretexte sa mai inventeze..
eu o sa-l las in pace , si o sa-mi vad de viata mea ..e clar ca nu ma merita.
corneliamona
Postat pe 18 Iunie 2009 20:37
De la: kudika037483, la data 2009-06-18 20:37:10l-am intebat dc m-a mintit ...si ce mi-a raspuns m-a lasat fara cuvinte,, nu am ce discuta cu tine. cine p..* mea esti tu sa nu te mint, sa nu ma mai deranjezi in viata ta , m-i se rupe de tine , nu insemni nimic pentru mine, esti tu in viata mea ca sa le stii pe toate ? ....iar la final mi-a spus ca mi-a dat 10 sanse ca lui nu i-a dat nimeni nici o sansa ..care sanse ?? ca tot timpul cand incercam sa ne impacam nu stia ce pretexte sa mai inventeze..
eu o sa-l las in pace , si o sa-mi vad de viata mea ..e clar ca nu ma merita.
Ma bucur ca ai ajuns la concluzia asta.
kudika025094
Postat pe 18 Iunie 2009 21:45
D c te cramponezi de o situatie imposibila,zi mersi ca ai scapat de o belea profitoare si vezi-ti de viata!Din ceea ce ai povestit,rezulta ca esti o fata cu suflet mare,onesta,dar prea increzatoare .Omul acela cu asa caracter mic si demn de dispret,clar nu te merita...vezi-ti de drumul tau,pt moment chiar mai bine singura decat cu asa o pacoste pe capul tau.Oricum,comportamentul lui de ticalos ar fi luat amploare pe masura ce trecea timpul.Ai grija de tine si succes in viata!Va veni si omul potrivit,nu trebuie sa astepti prea mult!
lumimari
Postat pe 25 Iunie 2009 10:10
Buna,
Din cele spuse de tine reise un singur lucru: tipul este un impostor. Cum vrei sa fi cu cineva care are un caracter asa de josnic?Mai vroiai sa te si casatoresti cu el. Bine ca si-a dat mama ta seama cu cine are de-a face.!!Parerea mea e sa-l uiti cat mai repede si sa nu-l mai ajuti cand are nevoie de bani sau alte lucruri. Ce esti de inchiriat! Vine doar cand are nevoie de tine! Stie ca tu inca il mai iubesti si profita de treaba asta, drept dovada te rasplateste facand "dragoste". A fost mult pana ai facut o data compromis si daca a vazut ca tine, se poarta ca atare. E un tip periculos care iti exploateaza sentimentele. Nu mai pierde timpul cu el ca nu merita.
quantex
Postat pe 25 Iunie 2009 13:07
De la: kudika037483, la data 2009-06-18 20:37:10l-am intebat dc m-a mintit ...si ce mi-a raspuns m-a lasat fara cuvinte,, nu am ce discuta cu tine. cine p..* mea esti tu sa nu te mint, sa nu ma mai deranjezi in viata ta , m-i se rupe de tine , nu insemni nimic pentru mine, esti tu in viata mea ca sa le stii pe toate ? ....iar la final mi-a spus ca mi-a dat 10 sanse ca lui nu i-a dat nimeni nici o sansa ..care sanse ?? ca tot timpul cand incercam sa ne impacam nu stia ce pretexte sa mai inventeze..
eu o sa-l las in pace , si o sa-mi vad de viata mea ..e clar ca nu ma merita.

a dat Dumnezeu o minune
yumy
Postat pe 25 Iunie 2009 13:11
De la: kudika037483, la data 2009-06-18 20:37:10l-am intebat dc m-a mintit ...si ce mi-a raspuns m-a lasat fara cuvinte,, nu am ce discuta cu tine. cine p..* mea esti tu sa nu te mint, sa nu ma mai deranjezi in viata ta , m-i se rupe de tine , nu insemni nimic pentru mine, esti tu in viata mea ca sa le stii pe toate ? ....iar la final mi-a spus ca mi-a dat 10 sanse ca lui nu i-a dat nimeni nici o sansa ..care sanse ?? ca tot timpul cand incercam sa ne impacam nu stia ce pretexte sa mai inventeze..
eu o sa-l las in pace , si o sa-mi vad de viata mea ..e clar ca nu ma merita.


esti sigura ca n-o sa-i cazi dinou in plasa?
greierash_is_back
Postat pe 25 Iunie 2009 13:14
De la: greierash, la data 2009-06-25 13:14:32
De la: kudika037483, la data 2009-06-18 20:37:10l-am intebat dc m-a mintit ...si ce mi-a raspuns m-a lasat fara cuvinte,, nu am ce discuta cu tine. cine p..* mea esti tu sa nu te mint, sa nu ma mai deranjezi in viata ta , m-i se rupe de tine , nu insemni nimic pentru mine, esti tu in viata mea ca sa le stii pe toate ? ....iar la final mi-a spus ca mi-a dat 10 sanse ca lui nu i-a dat nimeni nici o sansa ..care sanse ?? ca tot timpul cand incercam sa ne impacam nu stia ce pretexte sa mai inventeze..
eu o sa-l las in pace , si o sa-mi vad de viata mea ..e clar ca nu ma merita.


esti sigura ca n-o sa-i cazi dinou in plasa?

pey daca el nu mai vrea sa aibe de a face cu ea?
yumy
Postat pe 25 Iunie 2009 13:16
De la: kudika037483, la data 2009-06-18 20:37:10l-am intebat dc m-a mintit ...si ce mi-a raspuns m-a lasat fara cuvinte,, nu am ce discuta cu tine. cine p..* mea esti tu sa nu te mint, sa nu ma mai deranjezi in viata ta , m-i se rupe de tine , nu insemni nimic pentru mine, esti tu in viata mea ca sa le stii pe toate ? ....iar la final mi-a spus ca mi-a dat 10 sanse ca lui nu i-a dat nimeni nici o sansa ..care sanse ?? ca tot timpul cand incercam sa ne impacam nu stia ce pretexte sa mai inventeze..
eu o sa-l las in pace , si o sa-mi vad de viata mea ..e clar ca nu ma merita.


unde vor gasi frate cate unii, ca sunteti de-a dreptul pur si simplu
parca va place sa traiti asa
_fantoma_
Postat pe 25 Iunie 2009 13:17
De la: vas25, la data 2009-06-25 13:17:04
De la: kudika037483, la data 2009-06-18 20:37:10l-am intebat dc m-a mintit ...si ce mi-a raspuns m-a lasat fara cuvinte,, nu am ce discuta cu tine. cine p..* mea esti tu sa nu te mint, sa nu ma mai deranjezi in viata ta , m-i se rupe de tine , nu insemni nimic pentru mine, esti tu in viata mea ca sa le stii pe toate ? ....iar la final mi-a spus ca mi-a dat 10 sanse ca lui nu i-a dat nimeni nici o sansa ..care sanse ?? ca tot timpul cand incercam sa ne impacam nu stia ce pretexte sa mai inventeze..
eu o sa-l las in pace , si o sa-mi vad de viata mea ..e clar ca nu ma merita.


unde vor gasi frate cate unii, ca sunteti de-a dreptul pur si simplu
parca va place sa traiti asa

asa au unii noroc de exista si oamenii mai fraieri
yumy
Postat pe 25 Iunie 2009 13:19
De la: yumalai, la data 2009-06-25 13:16:49
De la: greierash, la data 2009-06-25 13:14:32
De la: kudika037483, la data 2009-06-18 20:37:10l-am intebat dc m-a mintit ...si ce mi-a raspuns m-a lasat fara cuvinte,, nu am ce discuta cu tine. cine p..* mea esti tu sa nu te mint, sa nu ma mai deranjezi in viata ta , m-i se rupe de tine , nu insemni nimic pentru mine, esti tu in viata mea ca sa le stii pe toate ? ....iar la final mi-a spus ca mi-a dat 10 sanse ca lui nu i-a dat nimeni nici o sansa ..care sanse ?? ca tot timpul cand incercam sa ne impacam nu stia ce pretexte sa mai inventeze..
eu o sa-l las in pace , si o sa-mi vad de viata mea ..e clar ca nu ma merita.


esti sigura ca n-o sa-i cazi dinou in plasa?

pey daca el nu mai vrea sa aibe de a face cu ea?


pai asa ii spunea mereu! si gasea o modalitate s-o bage dinou in seama!
greierash_is_back
Postat pe 25 Iunie 2009 13:24
De la: greierash, la data 2009-06-25 13:24:58
De la: yumalai, la data 2009-06-25 13:16:49
De la: greierash, la data 2009-06-25 13:14:32
De la: kudika037483, la data 2009-06-18 20:37:10l-am intebat dc m-a mintit ...si ce mi-a raspuns m-a lasat fara cuvinte,, nu am ce discuta cu tine. cine p..* mea esti tu sa nu te mint, sa nu ma mai deranjezi in viata ta , m-i se rupe de tine , nu insemni nimic pentru mine, esti tu in viata mea ca sa le stii pe toate ? ....iar la final mi-a spus ca mi-a dat 10 sanse ca lui nu i-a dat nimeni nici o sansa ..care sanse ?? ca tot timpul cand incercam sa ne impacam nu stia ce pretexte sa mai inventeze..
eu o sa-l las in pace , si o sa-mi vad de viata mea ..e clar ca nu ma merita.


esti sigura ca n-o sa-i cazi dinou in plasa?

pey daca el nu mai vrea sa aibe de a face cu ea?


pai asa ii spunea mereu! si gasea o modalitate s-o bage dinou in seama!
verry strange
yumy
Postat pe 25 Iunie 2009 13:25
offf.... sincer eu oamenii astia i-as trimite pe o insula sa vad ce fac daca nu mai e nimeni de care sa profite
iar tu draga mea nu mai sta dupa el.... mai sunt altii mult mai buni si nu mai fi credula.... cu unii chiar nu se merita. CONCLUZIA: barbatii "este" porci !!!
diamond_shadow
Postat pe 30 Iunie 2009 22:33
eu l-am lasat in pace si el la fel ..asta pana ieri..mi-a trimis un e-mail in care zicea ..ca-i pare rau ca nu s-a purtat corect cu mine ,a recunoscut ca umbla si cu mine si cu tulceanca ..ca el cu aia a terminat-o ca relatia lor nu are viitor ca el din bucuresti aia din tulcea.. ca nu scapa de ea ..dar de fapt inca se mai intalnesc chiar zilele astea a fost ea la el acasa !!......la sf mesajului imi zice sa ramanem prieteni ca altfel nu merge intre noi. prieteni pt ce si dc ???
corneliamona
Postat pe 30 Iunie 2009 23:45
ati vazut ca am avut dreptate???iar a cautat-o!!! nu te mai stresa fata mea!!!! ca nu ai pt cine!
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 23:48
Urata poveste! Eu zic ca e mai bine sa te lepezi de el. Sterge-l din telefon, din lista de mess etc. Nu se poate numi prietenie relatia dintre voi. Dupa ce ii stergi toate datele de contact iti vei impune o limita adica "nu il mai sun si nu mai vorbesc cu el". Macar 10 zile! Desi o sa ti se para greu...totul se uita! Asta e un dar de la Dumnezeu pentru a suferi mai putin! Sa fii tare!
Mona_Justine
Postat pe 1 Iulie 2009 06:06


Prieteni nu veti putea sa fiti niciodata pt ca cei care au fost deja impreuna si sau despartit vor avea un sentiment diferit de cel de prietenie (ori de iubire ca in cazul tau ori niciunul ca in cazul lui). Dar el e baiat destept profita de faptul ca tu nu poti sa-l consideri doar prieten. Oricum ai face tu nu o sa-l uiti niciodata ca te-a afectat prea mult relatia cu el, incearca sa TRECI PESTE, nu mai spera la lucruri desarte.Daca el vrea sa ramaneti prieteni fa=l sa creada asta dar in momentul in care vrea sa iesiti sau sa-l ajuti cu ceva ii spui ca nu poti ca e chiar imposibil si ca ai planuri. dar ca l-ai fi ajutat din tot sufletul. Incearca sa-l respingi frumos nu dintr-odata ca isi da seama si o sa incerce sa te imbrobodeasca din nou, iar tu ca prostuta o sa cazi iar in capcana.Si in nici un caz sa nu-l crezi orice ti-ar spune.
Si fata aia din Tulcea tot ca tine e saracuta, plange dupa el si sigur alearga dupa el numai sa ramana cu ea.
Dupa cum imi dau seama are un farmec caruia nu-i prea poti rezista, de aceea te rog nu mai discuta cu el , nu te mai intalni cu el si nu intra tu in vb cand sunte-ti pe mess sau nu-l suna tu.Daca vrea sa discute el cu tine at vb doar cateva minute si termini nu te lungesti la vb si nici nu crezi toate balivernele pe care le indruga pentru ca at cand el apeleaza la tine sigur are un motiv si un tel ascuns.
Sper sa treci de aceasta iubire platonica si sa iti gasesti adevarata jumatate care in primul rand sa te respeste si sa te iubeasca.
Annca_Nichi
Postat pe 1 Iulie 2009 07:25
De la: greierash, la data 2009-06-30 23:48:00ati vazut ca am avut dreptate???iar a cautat-o!!! nu te mai stresa fata mea!!!! ca nu ai pt cine!
yumy
Postat pe 1 Iulie 2009 07:58
De la: kudika037483, la data 2009-06-15 11:12:10Totul a inceput acum un an , ne-am cunoscut pe net ,am vb de mai multe ori ..in fine ne-am intalnit .Totul parea ok..ne intelegeam f bine ,aveam aceleasi pasiuni etc. Relatia a mers bine chiar prea bine cu toate ca eu aveam un sentiment aiurea pe care nu mi-l puteam intelege atunci ..relatia a mers pana cand am fost la munte si am facut dragoste ..dupa asta se schimbase numai era baiatul de la inceput..incepuse figurile se supara cam din orice ..eu il iubeam mult si el imi zicea ca ma iubeste si ca vrea sa ne casatorim ..de fapt eu i-am zis daca vrea asta si el a zis da. Urma sa ne casatorim dar a fost ciudat comportamentul lui la parintii mei nu le-a zis nimic ,vb doar cu ai lui despre pregatirile de nunta ..mama mea s-a cam suparat si avea dreptate .El se purta ciudat erau zile cand era doar miere si alte zile cand nici nu-l recunosteam dar eu eram prea indragostita sa-mi pese ..asta a fost greseala mea.Totul s-a spulberat intr-o seara mama mea a facut scandal ..adev era ca nu-i prea placea de el ...ce a urmat ..in sinea mea atunci mi-am zis gata asta e portita lui de scapare pt ca stiam ca cauta motive sa se desparta de mine ..ce mi-a spus atunci ..,,prietenia noastra s-a terminat ''. In fine dupa incidentul asta ne-am impacat de fapt eu am tras de el ..am mai continuat relatia o perioada ..de cununie nici nu se mai punea vb.Comportamentul lui se schimbase nici nu-mi mai spune de iubesc ..nimic..din contra a inceput sa-mi vb numai cu loco ..enervanta..smechera..urata ..nu te pricepi la nimic..esti un cosmar pt mine…dar nu spunea pe un ton serios ,credeam ca glumeste.
Ne-am despartit pana la urma ..cauta numai motive ..in fine varianta lui a fost ca mama a fost de vina ca ne-am despartit.
Nu am vb deloc o perioada ..se apropia ziua lui si eu ca fraiera l-am sunat sa-I spun la multi ani..am mai vb la tel una alta ..si mi-a zis ca sa ramanem prieteni ,, noi doi ne intelegem bine ca prieteni’..eu eram inca indragostita de el , am crezut ca daca ramanem prieteni se va intoarce la mine.
A urmat o perioada in care ne-am mai intalnit dar ca prieteni ..in perioada asta eu l-am ajutat ..ramasese somer, eu l-am ajutat cu bani..l-am sprijinit etc.
Totul s-a schimbat insa in decembrie ..el se despartise de una ..si incepuse sa ma tot caute .Am crezut ca vrea sa ne impacam ..ne-am intalnit de cateva ori , imi promisese ca o sa facem revelionul impreuna ..si surpriza ,,eu nu sunt pregatit de o noua relatie si parintii tai o sa faca iar figuri ‘’..iar ne-am despartit . In ianuarie ma suna ca vrea s ail ajut ca vrea sa-si cumpere chitara ..ca vrea sa-si inregistreze albumul si vrea ajutor. L –am ajutat iar eram prieteni asa zicea el ..i-am dat bani..i-am facut coperta la album ..in fine am crezut ca se mai schimbase dar ..el nici macar nu se gandea la mine, imi zicea ca vrea sa se impace cu prima lui iubita dar ca aia nu-l iarta ..apoi ca vb cu o dr. prietena de familie dar ca nici aia nu-l prea baga in seama.Cu toate astea eu inca speram ca o sa n e impacam..il iubeam ca fraiera. Imi zicea ca imi va face cinste pt ajutorul meu ,,imi dau cuvantul meu de onoare ca o sa-ti fac cinste ai sa vezi’’.
De florii m-a sunat sa-l ajut ca vrea sa organizese un concert folk la o terasa si m-a rugat sa-I fac cateva afise , ca fraiera am acceptat i-am facut afisele ,m-am dus la el ..in ziua aceea s-a purtat frumos , atent , am facut dragoste ,credeam si speram ca poate de data asta s-a schimbat , a doua zi dimineata stupoare ,imi zice ,,te-am pacalit ,asta afost cadoul meu de paste “..dar n-a spus pe un ton serios ..in fine dupa amiaza ne-am plimbat , s-a purtat frumos chiar facea planuri de viitor , se purta de parca eram iar ca la inceput. Dupa cateva zile incepuse iar cu figuri ,numai adio si ca el nu are incredere in mine si alte pretexte. Eu nu am mai vrut sa vb deloc cu el ,imi ziceam ca gata .

Cu toate astea el ma mai suna ,imi zicea ca nun e intelegem ca iubiti si ca vrea sa ramanem prieteni. . Oricum eu l-am lasat in pace ..intre timp el si-a gasit pe alta , una din tulcea divortata si cu copil dar se ferea sa-mi spuna mai mult .Saptamana trecuta m-a sunat sa mergem la m-te , m-am dus dar total detasata stiam ca o sa spuna iar adio. Cat am fost la m-te la tot sunat tipa din tulcea , el n-a vrut sa raspunda .Imi zicea ca el nu mai vrea sa vb cu ea ca il enerveaza si mai e si mamica iar lui nu-I plac mamicile.

Eu nu credeam ce spunea stiam ca minte si ca e ceva mai mult . El in schimb incepuse sa-mi spuna ca vrea sa-si cumpere apartament sis a ne mutam impreuna ,ca sunt sg fata cuminte si de treaba din viata lui.Incepuse iar sa faca planuri de viitor legat de noi 2.

A doua zi la intoarcere l-a sunat mama lui si s-a dat de gol ( el imi spuse ca zilele trecute a dormit n-a iesit deloc afara) ca a fost plecat ,mi-a spus cu nonsalanta ca a fost cu colegii si cu seful lui la mare dar ca n-a vrut sa-mi spuna. Mi-am dat seama ca minte ..

M-a adus acasa si la plecare ma saruta pe frunte si spune ,, bafta”.

Stiam ca minte , am vrut sa am si confirmarea si-am intrat pe mailul lui pt ca stiam parola ( el mi-a dat-o mai demult ca san u cred ca-mi ascunde ceva).Am ramas paf ..tipa ii trimise poze cu ei de la mare si pareau foarte fericiti impreuna .

Nu inteleg de ce ma minte pt ca nu mai e nimic intre noi .

Dupa cateva zile m-a suna sa-mi spuna ca noi nu putem fi impreuna ca avem alta viata .


imi face si mie careva un rezumat va rog eu ca dupa prima fraza m-am pierdut in explicatii....pls pls pls
dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Iulie 2009 22:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de putin ajutor, va rog. 7 De la: 10 Iunie 2012 13:47
cum sa ma despart de el? 19 De la: pryntzesyta 6 August 2009 22:20
sex oral 189 De la: contessyna 29 Decembrie 2011 09:45
Va rog mult de tot sa ma ajutati si pe mine, nu stiu ce sa mai fac.. 20 De la: pickard 6 Decembrie 2010 22:50
eUniversum 1 De la: gabriel32 1 Aprilie 2012 10:43