Setari Cookie-uri

Cate poate suporta o femeie, din dragoste?

de fapt nu conteaza starea, orice stare as avea....ASTA E O PROSTIE.
morticia_adams
Postat pe 9 Februarie 2009 00:49
Cate poate suporta o femeie din dragoste ? Eu ma intreb cate poate suporta un barbat din dragoste ?
daur
Postat pe 9 Februarie 2009 23:39
dak il iubeste cu adevarat suporta f multe,spun asta din proprie experienta.de fiecare data cand cel de langa ea greseste femeia il iarta sperand k intr-adevar iarta ceea ce a facut el gresit si k totul va fi bn pt ei in continuare.ar trebui sa ne intrebam oare cat pot suporta barbatii din dragoste.ce sunt dispusi sa faca pt a pastra pers iubita alaturi de ei si pt a le arata kt de mult le iubeste?
angelito_aura
Postat pe 14 Februarie 2009 00:33
De la: joana_rise, la data 2009-02-08 23:48:20
De la: oprescua, la data 2009-02-08 23:44:11Niciodata nu e prea tarziu...si mai bine sa regreti ce ai facut decat ce nu ai facut
Incercarea moarte n/are,perseverenta da rezultae....bune,de obicei.ce pierzi daca mai incerci o data?De ce sa ramai cu intrebarea ce ar fi fost daca???
Certurile sunt constructive atata timp cat nu jignesti persoana,si nu sunt prea dese...
fara compromisuri nici o relatie nu merge,ambii partenei tre sa -si mai calce pe inima,sa lase tonul mai jos,sa il intelegi pe cel de langa tine ,sa lasi din orgoliu si din ambitiile prostesti atat timp cat nu iti pierzi personalitatea.......si cat timp esti mai fericit cu un om dacat fara el.
multa bafta caci sunt sg ca vei mai incerca ....


la starea pe care o am in momentu de fatza, cea mai mare prostie mi se paRE " E MAI BINE SA REGRETI CE AI FACUT DECAT CE NU AI FACUT "...............da i incolo pe toti care nu te vor, nu conteaza.........si simte te bine



sunt curioasa de ce ti se pare o prostie?
FaKe_AnGeL
Postat pe 14 Februarie 2009 01:50
De la: angelito_aura, la data 2009-02-14 00:33:38dak il iubeste cu adevarat suporta f multe,spun asta din proprie experienta.de fiecare data cand cel de langa ea greseste femeia il iarta sperand k intr-adevar iarta ceea ce a facut el gresit si k totul va fi bn pt ei in continuare.ar trebui sa ne intrebam oare cat pot suporta barbatii din dragoste.ce sunt dispusi sa faca pt a pastra pers iubita alaturi de ei si pt a le arata kt de mult le iubeste?


Daca iubita iti ofera in cea mai mare parte a timpului o stare de beatitudine cu totul si cu totul iesita din comun, care nu tine de distractii opulente, de nopti albe in cluburi, de sex non-stop sau de o viata traita in lux si lipsita de griji atunci barbatul ar trebui sa tina cu dintii de relatia cu acea pereche, oficializata sau nu.............

Postat pe 14 Februarie 2009 02:35
Este adevarat ca poti suporta multe daca iubesti cu adevarat, dar mai dureros este atunci cand vezi ca tot ce ai suportat a fost degeada si celalalt a intors privirea spre altcineva. Atunci te intrebi daca a meritat tot.
daur
Postat pe 14 Februarie 2009 17:38
mai mult femeile suporta decat barbatii
andreea_21_nice
Postat pe 14 Februarie 2009 17:41
De la: ionutze, la data 2008-11-22 20:25:08Ai mare dreptate aici.Schimbarea mea a intarziat sa apara.Am facut mai multe greseli.Greseli de natura verbala......si cu vorba poti lovi mai rau decat cu pumnul.Greselile astea s-au adunat si cred ca povara a ajuns sa fie pre grea..................


da...sa stii ca uneori cuvintele dor mai tare ca pumnul...stiu asta di ce am vazut stiu ca la nervi spui multe dar...apoi?regreti?ce faci sa-ti indrepti greseala?
dalilascumpy
Postat pe 22 Mai 2009 19:14
De la: ionutze, la data 2008-11-22 11:42:01Incerc sa vorbesc si cu ea.Dar se para ca am epuizat toate variantele
si care au fost variantele...enumerale
adrianoo33
Postat pe 12 August 2009 22:45
O femeie suporta multe din dragoste. Atat de multe incat ajunge sa nu mai stie cine e. La inceputul relatiei NU ar fi acceptat sub nici o forma o injuratura de fata cu ea, un ton ridicat, un spate intors, o usa trantita, un ton de ocupat cand stie k nu e ocupat, o zgaltaiala buna din cauza k e nervos... Dupa vreo patru luni de relatie, cand e deja indragostita pana peste cap si ar fi prea tarziu sa mai plece (crede ea, in mintea ei beata de aburii dragostei) accepta primele injuraturi. Isi zice singura: "E barbat. Ii mai scapa!" Trece primul an de relatie si ea, deja satula de injuraturi si vorbe tipic masculine accepta sa se ridice vocea la ea si primeste prima zgaltaiala din cauza ei evident (pt k la nerevat foarte tare cand i-a spus ca are curajul sa plece). Dezamagita si totusi cu un strop de speranta, il iarta. Si ghici ce? Curge miere o vreme pana cand afla k o insala. Nu-i da o lacrima. Il priveste cum plange la picioarele ei si il iarta. Din nou. De data aceasta cu promisiunea k el ii va spune celeilalte adevarul si k va incheia definitiv relatia cu ea. Ea crede. Si cu inima franta merge mai departe, sa salveze relatia. Surpriza vine din nou. El n-a terminat relatia cu cealalta... A continuat-o...
pinkpussy10
Postat pe 12 August 2009 23:15
Dupa toate astea... Femeia, Iubindu-l, se desparte de el dar cu speranta k atunci cand se linistesc apele o sa fie din impreuna. El ii promite ca se desparte si de cealalta, nu doar de ea. Si ea afla la doar cateva zile k de fapt cei doi sunt impreuna desi el o suna si ii promite luna de pe cer... Si de parca nu erau astea suficiente l-a mai iubit inca un an dupa toate astea, timp in care se vedeau foarte rar si atunci, naiva de ea, biata indragostita inca mai credea k vor fi din nou impreuna. Pana intr-o zi cand el i-a spus niste cuvinte reci si grele care au impins-o sa faca pasul de la dragoste la ura... Morala e ca UN CUVANT DOARE MAI TARE DECAT O BATAIE ZDRAVANA. Asa ca, dragiii nostri, alegeti-va cu grija cuvintele...
pinkpussy10
Postat pe 12 August 2009 23:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE PARERE AVETI DESPRE........? 9 De la: kudika072301 3 Noiembrie 2009 21:14
ce face o femeie sa fie atrasa de un barbat? 73 De la: r_girl 20 Mai 2009 15:06
50 de motive pentru care merita sa fii barbat!!! OARE???? 11 De la: mitura 20 Septembrie 2009 13:13
ii dai inimii ce vrea si...degeaba 11 De la: arhanghel 13 Decembrie 2009 18:22
Te intimideaza ceva la persoanele de sex opus? 18 De la: kudika_15477 2 Septembrie 2012 14:45